Hugis

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Hugis

Příspěvek od hugis »

Tak som sa rozhodol tiež sem pridať, aj keď sa radím skôr medzi adeptov ako praktikujúcich vita. Hádam mi to pomôže lepšie prekonať začiatok...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

História

Příspěvek od hugis »

Na začiatok trochu histórie:
2001 - začiatok vegetarianstva (doteraz nechápem, ako som to vtedy dokázal)
2002 - začiatok vegánstva s občasnými úletami na pizzu zo syrom
2003 a 2004 - viac menej vegetarián, prvé info o raw
2005 a 2006 - experimentovanie s pôstami a raw, všetko viac menej krátkodobé záležitosti, 3 až 5 dní
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Aktuálne

Příspěvek od hugis »

Strava: Momentálne dávam každé ráno a večer jačmeň. V utorok a v stredu som prečítal dve knižky od Wandmakera. Celkom motivujúce čítanie. Tak som si od utorka hneď zaradil ovocné dni. Utorok večer mierna bolesť hlavy. Streda a štvrtok pohoda, stúpajúci hlad alebo chute. Kto sa v tom má vyznať? Moja posledná závislosť je obilie. Mám nenormálnu chuť na rožok. Dnes (piatok) som teda podľahol a radšej som si zopár dal.

Šport: Žiadny.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Tu chuť na pečivo taky mívám, zatím to nijak nehrotím a sem tam si dám. IMHO je důležité přecházet postupně, není nutné dělat razantní změny (pokud nejde o zdraví).

Pokud ti můžu radit, tak zkus sportovat. Mě osobně pár km běhu vždy zlepší náladu.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Strava: Ráno pár slivák a jeden banán. Potom počas dňa postupne asi kilo paradajok a jedna šalátová uhorka. Na večeru zeleninová pizza s priateľmi. :oops:

Dnes som objavil novú chuť v paradajkách. Trochu chemická, taka zemitá. Odhadujem, že by to mohlo byť hnojivo. Prírodne mi to teda nechutilo. Tu pizzu som musel nechat úplne vychladiť. Nechápem ako môžu ostatný jesť také horúce jedlo.
hugo píše:Pokud ti můžu radit, tak zkus sportovat.
Normálne chodím lezť na lezeckú stenu tak 2x do týždňa, plus 1x joga. Momentálne mi však všetok voľný čas zaberá chaotické pobehovanie po stavbe. Každopádne by som rád pribral aj ten beh, úplne slintám pri tých príspevkoch o maratóne, ale asi až na jeseň.
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od C »

hugis píše:Strava: Ráno pár slivák a jeden banán. Potom počas dňa postupne asi kilo paradajok a jedna šalátová uhorka. Na večeru zeleninová pizza s priateľmi. :oops:

Dnes som objavil novú chuť v paradajkách. Trochu chemická, taka zemitá. Odhadujem, že by to mohlo byť hnojivo. Prírodne mi to teda nechutilo. Tu pizzu som musel nechat úplne vychladiť. Nechápem ako môžu ostatný jesť také horúce jedlo.
hugo píše:Pokud ti můžu radit, tak zkus sportovat.
Normálne chodím lezť na lezeckú stenu tak 2x do týždňa, plus 1x joga. Momentálne mi však všetok voľný čas zaberá chaotické pobehovanie po stavbe. Každopádne by som rád pribral aj ten beh, úplne slintám pri tých príspevkoch o maratóne, ale asi až na jeseň.
bejt tebou přidám na množství toho ovoce, po pár slivkách a banánu bych taky měl hladochutě na vařený. Chuť na něco slaného řeším salátama, zatím to funguje. Je třeba vychytat abys sněd tolik kolik za den vydáš. A bez tý pizzy to asi nepřesáhne 1000 kcal, což by odpovídalo tak tvýmu avataru :P
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Beh

Příspěvek od hugis »

Šport: Dnes som sa prvý krát donutil vstať ráno a pol šiestej a šiel som si zabehať. Celkom pohoda, trochu som to prehnal z oblečením. Zmiatlo ma tých 10 stupňov, čo bolo vonku. Dal som asi 2 km.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Aktualizácia môjho stavu po strášne dlhom čase :oops: :
Momentálne sa už týždeň snažím frčať na vita. Tlačím do seba kilá ovocia (hlavne jablká, banány, jahody - vozia tu lacné z Poľska, dosť hnusné, čerešne, hrozno, sem tam grep a pomaranč), trošku orechov, tanierik pomletého maku a jačmeň. Zatiaľ som v pohode. Nie som 100% lebo sa mi podarilo v sobotu likvidovať zásoby a keď likvidovať tak všetko :roll: . Naštastie ešte nie som tak čistý aby mi to dáko ublížilo. Dneska som bol pozvaný na večeru tak som si dal opekané zemiaky. Ináč to je reštika kde si ani variaci vegán z jedálneho lístka nevyberie. Nič. Čo už. Zemiaky mi vôbec nechutili. Chcelo by to soľ, ale tú som tam odmietol dať. Celý deň sa snažím čítať o vita, som stále nalepený na fóre, aby som si udržal zo začiatku vysokú motiváciu. Okrem toho sa mi darí eliminovať ďalšiu závislosť. Už mesiac a pol som nepozeral televízor. To bolo celkom ľahké. Asi som nebol až tak naviazaný ako som si myslel. Čakajú ma ešte horšie veci. Ďalšia vec ktorá sa mi darí je ranné vstávanie. Už tri mesiace vstávam ráno o 6.00. Bez vínimky každý deň aj víkendy. A to vôbec nemusím lebo pracujem doma. Celkom to zmenilo moje vnímanie dňa. Dovtedy som vstával tak o 8.00. Objavujem východ slnka a je to krásne. Začínam mať paranoiu, že moje telo na mňa niečo chystá. Môj tip je, že to budú buť dutiny alebo uzliny. A v noci mi začína byť trochu zima. Ani sa moc nečudujem, keď spávam nahý, prikrytý len tenučkou dekou.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ďalšia aktualizácia:
Nasledujúci týždem (od stredy do utorka) po poslednom príspevku som si udržiaval vysoké percento vita. Podľa mojích pofidérnych výpočtov tak 85 %. Posledne dva dni sa to zvrlo. Dostal som sa mimo psychickej pohody, aj vďaka finančným problémom a dva dni som bol na absolútne stašnej strave. Ak sa Vifón za 3,90 vôbec dá nazvať jedlom. Aspoň som sa nechal ovlyvniť tunajšími babami a všetko som poriadne žul. Už ma začína bolieť sánka. Som totálne prekvapený ako môj organizmus bojuje proti takým potravinam. Hlavne keď som tak krátko na tak vysokom %. Protesty sa objavuju na všetkých frontách. Spánok som nemal tak zlý už niekoľko rokov, ak sa teda dá to celonočné prehadzovanie nazvať spánkom. Ďalej, tráviace problémy, objavili sa vyrážky, bolesť hlavy celý deň. Proste katastrófa. Dnes však prišli peniažky, takže sa môžem zase vrhnúť sa moje milované ovocie. Cítim taký vnutorný posun. Začínam sa cítiť viac vitarián ako vegán. Donedávna to bolo hlavne o tom, že som dal jeden dva dni vita a potom som sa mesiac pripravoval na ďalší experiment. Teraz sa situácia obrátila a v mysli pokladám vita za normálne jedlo a varené za príležitostnú záležitosť, kým sa s ním nevysporiadám celkovo. A ďalšia vec je, že mi to varené prestáva chutiť. Mám chuť, dám si to a nechutí mi to. Príjemné zistenie.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Tuhle větu dost často slýchám od svých dětí. Do ničeho je nenutím, a když příjdou ze školy hladoví, tak se jich ptám, proč nebyly na obědě ve šk. jídelně? Většinou si teď dávají něco, co nachystám doma. Naše dobroty. Když jsem se jich ptala, proč nejí ve škole, tak říkají že si myslely, že na to mají chuť a pak zjistily, že ne.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

chjo kolko deti na rozdiel od tohto tuna dostane po hlave ked to nechce. a potom sa cuduju ze ani nevedia co chcu.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Šťastné to deti. Ja som vďaka výchove naučený jesť aj to, čo mi nechutí (lebo deti v afrike by boli vďačné aj za to hnusné jedlo) a to všetko (lebo nevstaneš od stola kým všetko nedoješ, lebo deti v afrike...). Ach jáj. S tým sa ešte budem musieť popasovať. A potom o desať rokov, keď už mám nadváhu: tatarku nedostaneš, lebo si tučný, zemiaky ti nepomastím, lebo to isté. A teraz som za, čo trestaný? Sakra ja som si vypestoval také chute?! Proste bežná slovenská klasika.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

No, abyste si tady nemysleli, že jsem z jiné planety. Ještě před rokem , když jsem objevila vitarianství, moje rodina nevěděla, co si má myslet, když jsem přestala vyvářet a péct a nutit je do jídla. A myslím si, že to umím moc dobře, jenom těch různých oslav a nedělních slavnostních hostin co jsem chystala, jsme početné příbuzenstvo. Ještě jsem někdy k podzimu nachystala narozeniny mojí maminky a potom nějakou oslavu před Vánocema a na Vánoce už to bylo více jak 5o% vita, myslím pro ostatní, pro mě už skoro všechno, jenom sem tam úlet. Teď poslední dva měsíce ke konci šk. roku už jsem školní obědy neplatila vůbec. Syn jde po prázdninách studovat do Brna, tak už aby tam měla Terezka svoji restauraci, ať má moje duše matky pokoj, jak děťátko jí. Ještě jsem chtěla napsat, jak vitariánství šetří peníze: dost dlouho jsem rodinu otravovala, že si koupím domácí pekárníčku a nechám zabudovat lávový gril do kuchyně. Ale na druhé straně mi padl do oka nějaký pěkný odšťavňovač, ten moc chci, tak na Vánoce. Nebo že by manželovi během roku, jako z lásky?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:Ďalšia aktualizácia:
Nasledujúci týždem (od stredy do utorka) po poslednom príspevku som si udržiaval vysoké percento vita. Podľa mojích pofidérnych výpočtov tak 85 %. Posledne dva dni sa to zvrlo. Dostal som sa mimo psychickej pohody, aj vďaka finančným problémom a dva dni som bol na absolútne stašnej strave. Ak sa Vifón za 3,90 vôbec dá nazvať jedlom. Aspoň som sa nechal ovlyvniť tunajšími babami a všetko som poriadne žul. Už ma začína bolieť sánka. Som totálne prekvapený ako môj organizmus bojuje proti takým potravinam. Hlavne keď som tak krátko na tak vysokom %. Protesty sa objavuju na všetkých frontách. Spánok som nemal tak zlý už niekoľko rokov, ak sa teda dá to celonočné prehadzovanie nazvať spánkom. Ďalej, tráviace problémy, objavili sa vyrážky, bolesť hlavy celý deň. Proste katastrófa. Dnes však prišli peniažky, takže sa môžem zase vrhnúť sa moje milované ovocie. Cítim taký vnutorný posun. Začínam sa cítiť viac vitarián ako vegán. Donedávna to bolo hlavne o tom, že som dal jeden dva dni vita a potom som sa mesiac pripravoval na ďalší experiment. Teraz sa situácia obrátila a v mysli pokladám vita za normálne jedlo a varené za príležitostnú záležitosť, kým sa s ním nevysporiadám celkovo. A ďalšia vec je, že mi to varené prestáva chutiť. Mám chuť, dám si to a nechutí mi to. Príjemné zistenie.
:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dgm píše:No, abyste si tady nemysleli, že jsem z jiné planety. Ještě před rokem , když jsem objevila vitarianství, moje rodina nevěděla, co si má myslet, když jsem přestala vyvářet a péct a nutit je do jídla. A myslím si, že to umím moc dobře, jenom těch různých oslav a nedělních slavnostních hostin co jsem chystala, jsme početné příbuzenstvo. Ještě jsem někdy k podzimu nachystala narozeniny mojí maminky a potom nějakou oslavu před Vánocema a na Vánoce už to bylo více jak 5o% vita, myslím pro ostatní, pro mě už skoro všechno, jenom sem tam úlet. Teď poslední dva měsíce ke konci šk. roku už jsem školní obědy neplatila vůbec. Syn jde po prázdninách studovat do Brna, tak už aby tam měla Terezka svoji restauraci, ať má moje duše matky pokoj, jak děťátko jí. Ještě jsem chtěla napsat, jak vitariánství šetří peníze: dost dlouho jsem rodinu otravovala, že si koupím domácí pekárníčku a nechám zabudovat lávový gril do kuchyně. Ale na druhé straně mi padl do oka nějaký pěkný odšťavňovač, ten moc chci, tak na Vánoce. Nebo že by manželovi během roku, jako z lásky?
:)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

hugis píše: Momentálne sa už týždeň snažím frčať na vita..

posledních 14 dní jsem taky náramně spokojen...je moje sezona,takže jsem vynechal jakýkoliv oříšky,klíčený věci,syrovou pohanu a jedu jen ovo...při pomyšlení na zeleninu ( paprika,rajče...) tělo naprosto zavrhne tuto myšlenku,ale na cokoliv sladkého se náramně těší... :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

dgm píše: Nebo že by manželovi během roku, jako z lásky?
:lol: Určite behom roka a jedine z lásky :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

hugis píše:Šťastné to deti. Ja som vďaka výchove naučený jesť aj to, čo mi nechutí (lebo deti v afrike by boli vďačné aj za to hnusné jedlo) a to všetko (lebo nevstaneš od stola kým všetko nedoješ, lebo deti v afrike...). Ach jáj. S tým sa ešte budem musieť popasovať. A potom o desať rokov, keď už mám nadváhu: tatarku nedostaneš, lebo si tučný, zemiaky ti nepomastím, lebo to isté. A teraz som za, čo trestaný? Sakra ja som si vypestoval také chute?! Proste bežná slovenská klasika.
Jo přesně tak, to taky znám, nucení do jídla. Mě např. ve školní jídelně zpívali posměšnou písničku když jsem byl poslední.
Svému synovi kladu na srdce a učím ho, že nikdo ho nesmí do jídla nutit a když už nemá hlad, nebo mu nechutná, nebo se mu nechce, tak může klidně přestat a odejít nemusí dojídat absolutně nic.
Naposledy upravil(a) Honza dne pát čer 29, 2007 8:51, celkem upraveno 1 x.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše: Jo přesně tak, to taky znám, nucení do jídla. Mě např. ve školní jídelně zpívali posměšnou písničku když jsem byl poslední.
Svému synovi kladu na srdce a učím ho, že nikdo ho nesmí do jídla nutit a když už nemá hlad, nebo mu nechutná, nebo se mu nechce, tak může klidně přestat a odejít nemusí dojídat absolutně nic.

to je parádní :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

hugis píše: A ďalšia vec je, že mi to varené prestáva chutiť. Mám chuť, dám si to a nechutí mi to. Príjemné zistenie.
jj, a to slýcháváme, že si násilím něco odepíráme...hihi
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

člověk píše:
hugis píše: Momentálne sa už týždeň snažím frčať na vita..

posledních 14 dní jsem taky náramně spokojen...je moje sezona,takže jsem vynechal jakýkoliv oříšky,klíčený věci,syrovou pohanu a jedu jen ovo...při pomyšlení na zeleninu ( paprika,rajče...) tělo naprosto zavrhne tuto myšlenku,ale na cokoliv sladkého se náramně těší... :)
mily clovece,

jsem taky pokazdy narame spokojena kdyz slysim ze si nekdo libuje v sladkem ovoci.

skoda ze jsem o tobe nevedela kdyz jsem byla loni v lete v cr. jezdili jsme casto s pritelem z marjanek do chebu pro krale ovoce; sladky durian, mohli jsme si udelat nejaky durianovy dejchanky...

no ale neni vsem dnum konec. urcite jeste nekdy do cr priletim...

mej se ovocne krasne,

s laskou,
kveta
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Aktuálne vita percento sa kus snížilo na takých 60 až 80 %. Momentálne sa snažím skôr racionalizovať svoje nesprávne stravovacie návyky z minulosti. Jem menšie porcie a každé tri hodiny, 5x do dňa. Jedálniček sa skladá z množstva paradajok, paprík, sem tam uhorka, dusená zelenina (na troške vody + kari a oliv. olej, ale až keď to je na tanieri), do šalátov si pridávam olivový olej, sem tam si uvarím trochu šošovice alebo fazuľky, medzi tým ovocie. Ráno a večer si dávam psyllium. Výborná vec na črevné pochody. Chute na pečivo zatiaľ krotím celozrnným ražným chlebom s ľanovými semiačkami. Taká pol kilová kocka z DM. Je v tom už len morská soľ a droždie. Tvári sa to bio. Jem ho z paradajkou alebo paprikou. Vydrží mi tak 3 až 4 dni. Skúšal som klíčiť, ale stále tým klíčkom nejak neviem prísť na chuť.

Mám novú mušiu kamarátku. Táto lozi po mne menej, ale zato rada sedí na vrchu monitora a predvádza sa ako sa čistí. Teraz si tam sadla a uprene sa na mňa pozerá.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jestli jsi zkoušel mungo a klíčky ti nechutnají, zkus je jíst dříve. Mě nejvíc chutnají, když je dám (tak 2 polévkové lžíce) odpoledne do vody, ráno na sítko a propláchnout, přiklopit svrchu a už v odpoledne toho dne je jím. Začínají z nich vykukovat mini klíčky a v tu dobu mi chutnají nejvíc. Potom mi přijde že hořknou. Slunečnice se dá jíst kdykoliv - od suchého stavu až po několikadenní klíčky - stále je dobrá :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ďakujem za radu, ja ich vždy nechávam tak 2-3 dni. Vyskúšam.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

V sobotu ráno som sa pokúsil o šanku. Celkom v pohode naladený som zohrial vodu, hodil do nej soľ a išiel na vec. Prvý pohár bol v pohode. Predstavoval som si že to je polievka. Zacvičil som a hneď sa mi začalo grgať. V podstate počas celého pokusu som grgal, asi plyny v tenkom čreve. Druhy a tretí pohár sa mi to pitie začalo znechucovať. Štvrtý som už musel dať na 2x. Piaty tiež. Šiesty už dokonca na 3x. V prestávkach som cvičil Asi som si málo zohrial vodu, lebo ku konci začala dosť chladnúť. Záchod po 6 pohári neprinášal výsledky. Cvičenie, cvičenie, cvičenie. Už som začínal byť pomerne unavený. Dal som si malú pauzu počas ktorej som zapol počítač a zistil som, že klystír by mohol pomôcť, tak som ho aplikoval. Dva krát. Nepomohol. Nič sa nerozbehlo. Cvičiť som už nevládal, bolelo a ešte stále bolí celé telo. Stupeň zanesenia bude asi dosť značný, keď som to neprerazil. Poučenie pre ďalší pokus: zlepšiť výdž v cvikoch a použiť viacej teplú vodu. Ako motivácia do budúcnosti a bonus na záver som objavil v dnešnej rannej stolici asi 15 cm dlhý špagátik s tromi bobuľkami, niečo ako na pust.cz na tých fotkách, ale v podstatne menšom vydaní, takže niečo sa asi predsa len pohlo a uvoľnilo.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skus tiez radsej vodu horucu neslanu, trva to trochu dlhsie ako vypustit sifon, chce to docasnu pravidelnost, nesposobuje to ale ziadne podobne stavy ako pisete, je to prakticke a bezbolestne, nepatricnosti sa uvolnuju postupne, idealne spojit s mensim postikom, dva dni napriklad, pit kvalitnu vodu zohriatu tak aby nepalila ale aby bola horuca nie iba tepla. podla moznosti kazdu hodinu alebo polhodinu, ako sa chce, bez neprijemneho presolenia telesnych tekutin, zaruka zazracneho vysledku, odporuca 9 z desiatich patologov, no nekup to. :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Dobre, dobre, vyskúšam, keď to toľko propaguješ. :D Len pohľadám temosku aby som nezohrieval vodu každú hodinu ako cicina. Ide to aj bez pôstu? Lebo ladím metabolizmus a pôst mi do toho moc nepasuje.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

ejha..nechápem, prečo to nešlo, veď sme robili všetko podla toho. :roll:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:) ja len ze vsade sa pise o sanke a malo alebo vobec o tomto. a pritom je to pmn lepsia metoda, hlavne netreba nic robit nasilu, tiez som myslel ze horuca voda musi byt na grc, ked sa do toho ale pustis neni tomu tak, mozu sa pouzit aj slabe odvary, rychlo ale zistis ze cista voda je lepsia. ked na to neni chut teraz v teplom pocasi, kludne pockaj do jesene, tam to pojde este lahsie. ide hlavne o to teplo, cviky sanky ale urcite zapojit, rychlejsie sa to dostane do tenkeho creva. jest sa popritom moze tiez, akurat by som dal po kazdom jedle vzdy aspon hodinu pauzu. cistenie sa ale da podporovat aj inak, toto je len jedna z moznosti, ziadna zaruka tam jasne ze neni, mne to semtam prospeje, co som u sanky nepozoroval ani raz.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

RAWka píše:ejha..nechápem, prečo to nešlo, veď sme robili všetko podla toho. :roll:
No, môže byť veľa dôvodov. Veľké znečistenie, zlá fáza mesiaca, hocičo. Vôbec sa kôli tomu nestresujem. Slniečko to spravila až na tretí krát a to je iná čavena. Škoda, že nemáme na jóge miestnosť so záchodom, to by som to robil pod dohľadom svojho majstra. Takto sa asi trochu potrápim. Verím, že po istom čase to tiež skúsiš znovu.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hej, to aj mňa napadlo, že to môže byť velmi znečistené. No ja ti neviem, už len keď pomyslím na slanú vodu, tak ma napne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:
RAWka píše:ejha..nechápem, prečo to nešlo, veď sme robili všetko podla toho. :roll:
No, môže byť veľa dôvodov. Veľké znečistenie, zlá fáza mesiaca, hocičo. Vôbec sa kôli tomu nestresujem. Slniečko to spravila až na tretí krát a to je iná čavena. Škoda, že nemáme na jóge miestnosť so záchodom, to by som to robil pod dohľadom svojho majstra. Takto sa asi trochu potrápim. Verím, že po istom čase to tiež skúsiš znovu.
ano, také mi to trvalo, ale po 3. se poovedlo, ale asi tak po hodině cvičení, už jsem byla také unavená a druhý den namožená :)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

hugis píše:že klystír by mohol pomôcť, tak som ho aplikoval. Dva krát. Nepomohol. Nič sa nerozbehlo. Cvičiť som už nevládal, bolelo a ešte stále bolí celé telo. Stupeň zanesenia bude asi dosť značný, keď som to neprerazil. Poučenie pre ďalší pokus: zlepšiť výdž v cvikoch a použiť viacej teplú vodu. Ako motivácia do budúcnosti a bonus na záver som objavil v dnešnej rannej stolici asi 15 cm dlhý špagátik s tromi bobuľkami, niečo ako na pust.cz na tých fotkách, ale v podstatne menšom vydaní, takže niečo sa asi predsa len pohlo a uvoľnilo.
...po klystýru jsi měl ale pít...,nejen cvičit.Zvrchu je třeba stálý tlak.Píšeš 6 sklenic,to se píše v příručce...,ale jak velkých ? U mě to jde po 3 litrech vody a to je při 3 dcl sklenici 10 kousků. Tenký střevo je ráno prázdný,tudíž voda má kam jít.To,že se to nepovedlo není stupněm zanesení...tam není špunt jako v lahvi vína...a kor po klystýru.Prostě tady platí fyzikální zákony a jakmile se voda dostane do vzestupnýho trakčníku a nepřestaneš pít tak to jde...hlavně nepřestat pít a cvičit. Jakmile se to rozjede,tak už ani cvičit nemusíš a jen se prolejváš.K té vlažné vodě...jde to i se studenou...,jde o to,že studenou tělo ohřívá a je pak větší výdej energie a větší únava. K jídlu - den před šankou je lepší nejíst banány,ale třeba víc jablek,švestek atd. Půst před tím se mi neosvědčil,protože šanka dost vyčerpá a když se přičte únava z půstu...Po šance je lépe zůstat doma v teple nebo se vyhřát na slunku...mě je vždycky ten den zima,neb radiátor těla je prázdný,neprobíhá v něm žádné kvašení...,ale pocit je prima.Nevzdávej a za týden znovu do toho.... :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

přesně u mě jsou to také 3 l než to projde a civčím a cvičím....už jsem naštvané, že to nepůjde a najednou to jde....
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ďakujem za rady. Zase som o niečo múdrejší. Po tom klystýre som už fakt nevládal cvičiť, hambím sa za to akú mám kondíciu. Teda mne hlavne odchádzajú zápästia pri tej polohe podobnej kobre. Asi mám dačo s kĺbami.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

konečne 100 %

Příspěvek od hugis »

Oznamujem, že pred 30-timi dňami odišiel do večných lovíšť Hugis vegán a nahradil ho úplne nový vyleštený Hugis 100 % vitarián. Je to až neuveriteľné, aké to je ľahké, keď to má človek zrovnané v hlave. Sem tam ešte musím kus ladiť, hlavne keď sa prejem niečím parádnym z Lifefoodu, ale ináč som doteraz nemal žiadnu výnimku. Začínam konečne rozlíšovať, čo je hlad a čo sú len chute. Zistujem, že v podstate hladný nie som skoro vôbec a na 95 % ma prepadávajú len chute. Čakal som s oznámením aspoň ten mesiac, aby som nevyrábal planý poplach. Okolie to zatial berie v pohode. Chudnutie sa po dákych 5 zhodených kilách zastavilo tak 10 kg nad normálom (15 kg nad vita normálom), tak uvidíme či sa to ešte pohne alebo to budem musieť trochu nakopnúť, aj keď to samozrejmä nie je cieľ, len by mi to pomohlo pri športe, ktorému sa trochu venujem (skalolezectvo). Jediný problém mám, že nemám rád horkú chuť, takže sa mi strašne ťažko doplňuje zelené (šaláty a pod.). Zatiaľ to vykrývam jačmeňom a uvidíme či sa chute nejako napravia, alebo čo.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Hugis gratuluju. Zelené není hořké...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Presvedč môj jazyk bažiaci po sladúčkom ovocí.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

A co jíš hořkého? Já jím zelenou kapustu, ledový salát, hlávkový salát...tam nic hořkého není :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Blahoželám! ;-)

Hořké? Tak si do salátu přidej cibuli, ta je sladká až až :D Což myslím vážně, mně prostě sladká připadá..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Šalát s cibuľou? To by ma fakt nenapadlo. Dúfam baby, že ma nechcete mať na svedomí. :) Musím vyskúšať. Naposledy som jedol surovú cibuľu pred rokom. Počul som, že cibuľa štípe len tých, čo nemajú dostatočne vyčistené dutiny. Tak uvidíme ako som na tom...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

já poslední dobou cibuli nedávám, ale loni touhle dobou jsem jí dávala dost a mnohem lepší byla bio cibule, klasická mi přišla nedobrá
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja mám cibuľu rada, ale musím s ňou opatrne (ako aj s cesnakom). Veľmi mi znižujú môj už beztak nízky tlak. Mám po ich konzumácii pocit slabosti. Ale keď sme v Chorvátsku, tak sa neviem dojesť tej ich velikánskej červenej cibule. Je taká šťavnatá a fakt sladká. Keby som si na ňu dala šľahačku, tak by mi to asi tak trochu pripomínalo ten zmrznutý durian :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Rozmackej si avokado vidlickou, pridej trosku soli, vody, jestli chces tak jablecny ocet. Zamichej a vmichej do zeleneho salatu. Pridej nakrajena rajcatka a uvidis, ze horkost bude tatam. To avokado to dela mnohem jemnejsi
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Posledných pár dní mám pocit, že by som radšej mal chodiť do škôlky ako do roboty. Vždy tak medzi jednou a štvrtou mám strašný problém zostať v bdelom stave. Na také niečo vôbec nie som zvyknutý. Utešujem sa tým, že organizmus likviduje nejaké oblbováky, čo som do seba spravil počas svojho "normalného" života. Úplne klasicky v našich obchodoch v tomto zapadákové nemajú teraz ani jedno avokádo. Hlavne, že keď som žiadne nechcel kúpiť, tak sa tam váľali na kilá. Takže aspoň chrumem tých Chrobákov od Terezky. Momentálne mám chili, aj keď viac mi chutia kari. Môj super obchodík však dováža z každého druhu po jednom kuse, takže keď chcem toho viacej, tak musím zobrať všetky.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:Chrobákov .
:lol: to je sranda jak to zní v jiném jazyce, já jak slyším chrobák, tak se mi vybaví Traja chrobáci
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

RadkaS píše:Rozmackej si avokado vidlickou, pridej trosku soli, vody, jestli chces tak jablecny ocet. Zamichej a vmichej do zeleneho salatu. Pridej nakrajena rajcatka a uvidis, ze horkost bude tatam. To avokado to dela mnohem jemnejsi
Konečne som sa dopracoval k tomu avokádu. Zobral som štyri hrste zelených lístkov, dve paradajky, polku avokáda a prisypal trochu mungo klíčkov. Všetko zmiešal v menšej miske, zjedol z toho polovicu a už nevládzem. Avokáto to naozaj robí vysoko poživateľné, avšak som už asi za ten mesiac a pol na ovocí dovykol od tukov, lebo teraz sa cítim strašne plný, ale tak dáko ináč, ako keď zjem kilo hrozna. Tak ťažšie. Mám pocit, že toho jedlo asi nebudem moc preferovať. Môžem dostať nejaké rady čo s tou druhou polovičkou avokáda. :roll:
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Môžem dostať nejaké rady čo s tou druhou polovičkou avokáda
Snist lzickou a k tomu prikusovat strouzek cesneku. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

hugis píše:
RadkaS píše:Rozmackej si avokado vidlickou, pridej trosku soli, vody, jestli chces tak jablecny ocet. Zamichej a vmichej do zeleneho salatu. Pridej nakrajena rajcatka a uvidis, ze horkost bude tatam. To avokado to dela mnohem jemnejsi
Konečne som sa dopracoval k tomu avokádu. Zobral som štyri hrste zelených lístkov, dve paradajky, polku avokáda a prisypal trochu mungo klíčkov. Všetko zmiešal v menšej miske, zjedol z toho polovicu a už nevládzem. Avokáto to naozaj robí vysoko poživateľné, avšak som už asi za ten mesiac a pol na ovocí dovykol od tukov, lebo teraz sa cítim strašne plný, ale tak dáko ináč, ako keď zjem kilo hrozna. Tak ťažšie. Mám pocit, že toho jedlo asi nebudem moc preferovať. Môžem dostať nejaké rady čo s tou druhou polovičkou avokáda. :roll:
:P neboj, praxi vsechno vychytas. Casem budes vedet, co a jak. Kdyz Ti staci pul avokada, tak si avokado vzdycky ukroj ve slupce a druhou pulku zabal do folie, a v lednicce ti den, dva v pohode vydrzi. Zcernani nevadi, je to jen oxidace.
Odpovědět