Hugis

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Zmixoval som tú druhú polku so šťavou s pomaranča a s takými hnusnými jahodami zo supermarketu. Teraz sa to už 3 hodiny mrazí v mrazničke. Nemôžem sa dočkať tej dobroty.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Veľa ľudí tú prezentuje vlastnú tvár, tak som sa rozhodol tiež sem vycapiť reálny ksicht. Za posledné dva týždne som schudol 3 kg. Myslím si, že ten úbytok hmotnosti je dosť v norme. Príbuzenstvo si začalo všímať pokles váhy, ale zatiaľ som nikoho nevystrašil.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Taky jsem měla dlouho fotku, ale přítel mi sehnal tenhle banán a já neodolala :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

hugis píše: Môžem dostať nejaké rady čo s tou druhou polovičkou avokáda. :roll:
No skoda ze nejsme sousedi, ja uz bych ti pomohla :) Ja se tech avokad v posledni dobe nejsem schopna dojist...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

To mě se v ledničce válí avokáda už asi 2 měsíce a vůbec na ně nemám chuť, už pomalu začínají hnědnout.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Posledné dva dni cítim takú permanentnú slabú nevoľnosť. Ako keď som si dal liek proti bolesti. Mám dve teórie, prečo tomu tak je. Jedna je, že pri čistení narazilo telo na staré zásoby liekov. Druhá je, že doteraz som likvidoval veci, ktoré som nastrádal vo vegetariánsko-vegánskom období a teraz sa telo púšťa do mäsožravej minulosti. V tukových bunkách môže byť zapúzdrené všetko možné. Uvidíme ako dlho to bude trvať. Ak krátko tak prvá teória (liekov som pojedol dosť málo), ak dlhšie tak druhá. Ináč som v pohode, až na to že mi nechutí jesť. Dnes tri pomaranče, jedna hruška, dve paradajky, pol šalátovej uhorky a 50 g zelených listov. Trochu som sa do toho musel nutiť. Predtým by som to mal na pol dňa.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Menšia aktualizácia. Stále som vitarián. Začínam sa v tom udomácňovať. Minule som prišiel na to, že jediné, čo mi chýba zo starého spôsobu jedenia, je napučiť sa jedlom a cítiť ten pocit uspokojenia a spokojne odfukovať na stoličke. Teraz môžem zjesť aj kilo ovocia, ale ten pocit sa nedostavuje. Ináč som hlavne na ovocí. Odhadujem, že tvorí okolo 80 % mojej stravy. Zbytok sú orechy a lifefooďácke úlety. Chrobákov sa neviem dojesť. Chilli sú na mňa trochu ostré (posledná várka, bola aj trochu viacej presušená), takže si ich užijem 2x. Pohánkové srandy kupujem vždy všetky, čo majú. Ave lifefood. Váha išla zase trochu dole. Začína mi byť veľké moje bežné oblečenie. Našťastie toho nemám dáko veľa, takže nebude problém s výmenou. Skúšam zase lezenie. Je super byť taký ľahký, ale hlava si to ešte moc neuvedomuje, takže sa kus podceňujem. Musím ale viacej trénovať, lebo som dáky slabý. To je zatiaľ všetko.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:D
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Pomaly sa blížim trom mesiacom na vita strave a dneska ma lapila dáka rekapitulačná nálada. Tak si tu celé to dnešné premýšlanie zhrnie. Uvedomil som si, že pre mňa osobne je omnoho jednoduchšie byť na 100 % viťoš. Nemusím riešiť či si ešte môžem dať varené alebo nie, nemusím nič plánovať. Jednoducho idem, kúpim si tri kila ovocia a mám vystarané. Prišiel som už o takých desať kíl, možno dvanásť. Jediný komu to vadí je momentálne otec. Optimisticky som si kúpil menšie gate. Zákon schválnosti však zariadil, že som ustrnul už pár týžňou niekde medzi číslovaním, pretože nové nohavice veľkosti S sú mi ešte kus úzke a staré veľkosti M zo mňa padajú. Takže čakám. To je asi tak jediná výrazná zmena, ktorá sa udiala po prechode. Cítim sa úplne normálne, žiadne energetické extáze. Celý tento týždeň som mal nádchu. Od toho som si teda už trochu odvykol. Celkom dosť bolestivá záležitosť. Boleli ma sliznice, hlava, kvôli zapchatému nosu som nemohol spať. Zaujímavé je, že aj keď to mám už za sebou, nos sa mi stále plní. Ako keď som jedol mliečne veci. Akoby nádcha naštartovala dáke čistenie, či čo.

Tak o dva mesiace idem na svadbu. Už som si objednal špeciálne menu. Počas toho ako som vegeterian alebo vegán som sa zúčastnil na ôsmich svadbách. Na každej som mal objednané vegetariánské jedlo. Prekvapujúco niektorým kuchárom robí problém rozlíšiť vegána od vegetariána. Spolusediaci, teda hlavne ženy, mi moje jedlo vždy závideli a zúfalo sa snažili strčiť polku rezňa veľkú skoro ako tanier svojmu manželovi/prieteľovi na jeho tanier. Čo ma však naviac zaráža je, že som tam bol vždy jediný. Je to tak odhadom 500 ľudí a všetko klasický obžerovia. Táto nastavajúca by mala byť trochu medzinárodná, tak som zvedavý, aj keď medzi grékmi a španielmi sa ich asi tiež moc nenájde.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Po asi pol roku som dnes zaskočil na jógu. Cvičilo sa mi fantasticky. Rozsah pohybu a výdrž o mnoho lepšie ako predtým. A to bez cvičenia. Jedine škvrnka bola, že ma trochu otravoval mechúr, z toho množstva ovocia, čo teraz jem. Budem musieť prestať jesť omnoho skôr. Najradšej by som chodil na ashtanga jógu. Stiahol som si pár videí a dosť ma zaujala. Avšak v mojom meste je asi iba jedna jóga a to Jóga v dennom živote, takže musím brať, čo je k dispozícii. Ešte keby sa mi podarilo ju cvičiť aj doma a každý deň. To by som teda veľmi rád. Doma chcem skúsiť cvičiť podľa Lysebetha. Má podstatne menej asán a časovo je menej náročný. A tie jeho knižky sú fantastické. Mám ich skoro všetky čo vyšli a piše úplne úžasne a zrozumiteľne. Ak niekoho zaujíma jóga tak ich doporučujem.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Ešte som si spomenul. Pár posledných dní mám divné bolesti v ľavej ruke. Akoby mi tŕpla a v niektorých polohách dosť bolí. Vychádza to z ramenného kĺbu. Viem určite, že som sa dáko extrémne nehýbal, takže si to vôbec neviem vysvetliť. Tá bolesť je dosť nepríjemná, ale hlavne dosť divná. Určite to nie je sval. Akoby to výhádzalo z kosti. Veľmi záhadné.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Honza »

Ty jo přesně to mám ted taky už asi 10 dní a taky na levé ruce. :( Mám podezření, že příčina je bud mechanická - tzn. nějaké přeležení nervu, anebo nějaký lehký zánět nervu. A mám to stejné jak ty - bolí to jen při určitých polohách, ale už to pomalu ustupuje.
Nevědomost je tak lehká!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hugis

Příspěvek od babicka »

hugis píše:... Pár posledných dní mám divné bolesti v ľavej ruke. Akoby mi tŕpla a v niektorých polohách dosť bolí. Vychádza to z ramenného kĺbu. Viem určite, že som sa dáko extrémne nehýbal, takže si to vôbec neviem vysvetliť. Tá bolesť je dosť nepríjemná, ale hlavne dosť divná. Určite to nie je sval. Akoby to výhádzalo z kosti. Veľmi záhadné.
Mily Hugis, troufam si rici, ze vam neco chybi ve strave ... nemam jeste dost zkusenosti s vitarianstvim, abych radila, ale mam zkusenosti s podobnymi podivnymi pocity v tele. Prakticky vzdy je to tehdy, kdyz mam jednostrannou stravu. Nebo kdyz zhresim a dam si neco, co dulezite ziviny vyplavi, jako napr. alkohol nebo blokuje, jako napr. nektera leciva (proto jsem leky totalne vysadila pri prechodu na raw). Nase tela jsou ruzna, co plati pro jednoho neplati pro druheho. Muzete mit nejakou specifickou / specificky zvysenou potrebu neceho. Je nutne to odpozorovat a dbat na velmi ruznorodou stravu (to, co obcas napisete jako denni jidelnicek mi pripada hodne jednostranne). U mne podobne pocity prejdou vzdy, kdyz si dam co nejruznorodeji namichany salat se sirokym spektrem ochucovadel (lnene seminko, orisky, jaderka, seminka, sezam, mak ... atd.). A nesetrim olivovym olejem (nutne pro absorbci vitaminu atd.). Preji vam, aby se vam to podarilo rychle vypatrat!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Už to začína byť pomaly tradičné, ale blíži sa môj štvrtý mesiac vitariánstva, takže zas niečo napíšem. Všimol som si zaujímavú vec. V poslednej dobe jem prevažne červenú stravu. Melón, jahody, čerešne, paradajky, sem tam mrkvová šťava. Mesiac plynul v pohode. Aspoň čo sa jedla týka. Stále 100%. Mám trochu kolisanie nálad. Momentálne som trochu akoby zaseknutý. Cítim sa akoby som nikde nesmeroval, viac menej stojím na mieste. Včera sa mi dokonca snívalo, že som sa vykašľal na vita a uvaril som si zeleninové ryzoto. Ale pociťujem to vo všetkých oblastiach, aj čo sa týka práce, vzťahov a pod. Naproti tomu som bol minulý týždeň plný energie, optimistický a dobre naladený. Zo stravou to však asi nemá veľa spoločné, aj keď to nevylučujem. Pozitívna vec je, že začínam pozorovať, že sa viacej hýbem. Vychádzky do centra, bicyklom na nákupy a práca vonku na dome. Včera som sa dokonca aj trochu spálil na slniečku. Začínam pamaly nakupovať menšie oblečenie, nech nevyzerám, že som ho zdedil po väčšom bratovi. Je to pre mňa trochu šoková terapia. Vezmem tričko veľkosti S, skúsenosť mi hovorí, že do takej malej veci sa nenasúkam ani náhodou, oblečiem a pohoda. Dosť sranda. Priatelia mi hovoria, že vyzerám o 5 rokov mladšie. Tetuška v banke sa ma pýtala, či ešte študujem, alebo už robím. Podotýkam, že mám 32 rokov. Ja osobne teda nejaký veľký rozdiel necítom. Dolu šlo už takých 15 kíl. Mám ešte rezervu takých 5-8 kíl, kým to budem musieť začať brzdiť. Prestal som kukať telku, lebo ma nedokáže zaujať. Dokonca som v nedeľu odišiel z kina, čo sa mi ešte v živote nestalo.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

A ešte som si spomenul: Občas si chodím s priateľmi zaliezť na skaly. V poslednej dobe však na to nemám čas, tak aspoň na umelú stenu sem tam zájdem. Vždy som sa tešil ako sa mi bude fajne liezť keď schudnem. Chyba lávky, stále leziem, ako by som mal pôvodnú hmotnosť. Musím si na seba vo viacerých oblastiach zvykať a to poriadne.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od kybl »

taky sem doufal :) ale jo pozoruju zlepseni. je to ale komplex faktoru. (btw uz sem pred kompem asi tak 1,5h a hadejte co celou dobu delam:))
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Hugis

Příspěvek od RadkaS »

hugis píše:Prestal som kukať telku, lebo ma nedokáže zaujať. Dokonca som v nedeľu odišiel z kina, čo sa mi ešte v živote nestalo.
Tohle mam taky. Navic mi prijde, ze televize je dnesni dobou zneuzivana. Spousta vetsinou agresivnich a nebo sexualnich blbosti, at uz primo a nebo se skrytym podtextem. Ja uz jsem tak daleko, ze me nejenom nezajima (az na nejaky ten dokument), ale casto mi az vadi a vnimam ji jako neco, co pokrivuje lidem vnimani a odvadi od zivota a Pravdy jako takove
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hugis

Příspěvek od awa »

Pokud můžeš a máš rád banány, tak je dobrý puding: půlka avokáda + zralý střední banán s trochou vody umixovat. Je to chuťově velmi vyrovnané, akorát ta pudingová barva - světlounce zelená. Podávat třeba v číši na červené víno....a labužnicky vybírat lžičkou...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Banány môžem a mám rád. Skúsim si tvoj recept zapamätať, a čas keď to bude aktuálne. Skôr vidím problém v avokáde. Tuky mi v poslednej dobe moc nejdú. Hneď sa mi spraví v bruchu hrča.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Netrpezlivo čakám, kedy ma chytí chuť behať. Určite viem, že ma to bude baviť, lebo som niekedy trochu behal. Preventívne som si aj kúpil nové tenisky, aby som sa nemal na čo vyhovárať.
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

Co kdyz te treba nechyti? Co kdyz te chyti az kdyz vybehnes sam? :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hugis

Příspěvek od awa »

RadkaS píše:
hugis píše:Prestal som kukať telku, lebo ma nedokáže zaujať. Dokonca som v nedeľu odišiel z kina, čo sa mi ešte v živote nestalo.
Tohle mam taky. Navic mi prijde, ze televize je dnesni dobou zneuzivana. Spousta vetsinou agresivnich a nebo sexualnich blbosti, at uz primo a nebo se skrytym podtextem. Ja uz jsem tak daleko, ze me nejenom nezajima (az na nejaky ten dokument), ale casto mi az vadi a vnimam ji jako neco, co pokrivuje lidem vnimani a odvadi od zivota a Pravdy jako takove
Potvrzuju, mám to taky. Kdybych mohla, tak jí snad zruším..., ale nejsem sama. Tý negativity se z ní valí moc..., ruší to moji vita cestu.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hugis

Příspěvek od babicka »

awa píše:
RadkaS píše:
hugis píše:Prestal som kukať telku ...
Tohle mam taky ... Ja uz jsem tak daleko, ze me nejenom nezajima ... , ale casto mi az vadi ...
Potvrzuju, mám to taky..., ale nejsem sama...
Nejste - mam to taky. Uz vice jak 15 let :mrgreen: (:-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Honza »

TV - to je obrovské téma :D Nu měl jsem období, kdy jsem otáčel obrazovku směrem ke zdi abych ji vůbec nezapínal. Aby mě to nelákalo, protože mám taky názor, že televize kazí vnímání světa. Už to nedělám, ale koukám málo a to hlavně na sport.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od hugo »

Televizi nemám už přes osm let a vůbec mi nechybí. Ani nevím, kam bych ji dal :-). Když jsem občas na návštěvě a vidím co tam dávají, tak se fakt divím, že to ještě někdo provozuje.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Standa K. »

hugo píše:Televizi nemám už přes osm let a vůbec mi nechybí. Ani nevím, kam bych ji dal :-). Když jsem občas na návštěvě a vidím co tam dávají, tak se fakt divím, že to ještě někdo provozuje.
se máš, moja ju furt hájí kvůli dětským pohádkám (pohádkám z videa), bejt to na mně už dávno leží na smetišti dějin... (no občas zkouknu Simpsonovi)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od hugo »

To věřím, na mě manželka taky tlačí. Až se přestěhujeme do nového bytu, tak asi budu muset taky tv pořídit. Ale třeba to nějak ukeccám :-).
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Hehe :D
Toz televize byla sveho casu "Internetem" nasich rodicu a prarodicu. Tez jsem na ni imunni az mirne alergicka, a kdybych byla stejne imunni i na ten internet, to bych toho stihla udelat i zazit 8) Si rikam, jestli nas tu podobnych neni vic, a co budou dalsi generace rikat o nasem srandovne primitivnim internetu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hugis

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:
hugis píše:Prestal som kukať telku, lebo ma nedokáže zaujať. Dokonca som v nedeľu odišiel z kina, čo sa mi ešte v živote nestalo.
Tohle mam taky. Navic mi prijde, ze televize je dnesni dobou zneuzivana. Spousta vetsinou agresivnich a nebo sexualnich blbosti, at uz primo a nebo se skrytym podtextem. Ja uz jsem tak daleko, ze me nejenom nezajima (az na nejaky ten dokument), ale casto mi az vadi a vnimam ji jako neco, co pokrivuje lidem vnimani a odvadi od zivota a Pravdy jako takove
i já
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Začal som behať. m:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Ono je to tady asi nakazlivy 8) Behu zdar m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hugis

Příspěvek od Sluníčko »

super m:-)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Dnes je presne päť mesiacov ako som vitarián. Každomesačný sumár napíšem neskôr. Teraz chcem o tom behaní. Kúpil som si takú srandu k iPod-u od Nike, ktorá mi merá vzdialenosti, časy a podobne. Je s tým celkom zábava. Príjemný ženský hlas hlasí každý kilometer, hudba podľa vlastného výberu. Na konci najdlhšieho behu mi gratuluje Lance Armstrong. Cez internet sa s tým dá rôzne súťažiť. Prihlásil som sa na 10 km pretek na konci augusta. Nie že by som očakával dáke umiestnenie, ale človek má aspoň motiváciu pokračovať. Tiež sú tam rôzne menšie súťaže ktoré môže vyhlásiť ktokoľvek. Väčšinou ide o to kto nabehá viacej kilometrov za určitý čas. Takže je napr. muži vs. ženy (vedú muži), vysoký vs. nízky (vedú vysoký), USA vs Európa (vedie USA ale len tesne), podľa vekových skupín (vedú 30-34 ročný, pred 35-39), a čo som už nestihol bola súťaž podľa znamení ktorú vyhrali škorpióni pred levmi, posledný skončili kozorožce. Proste kopec srandy.

Týždeň 27:
vzdialenosť - 13,28 km
čas - 1 hodina, 23 minút
tempo - 6 min. 14 sec / km
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Ty jo, ty nejak frcis, to ja stravila vetinu prvniho tydne foukanim nozicek aneb lecenim az prilis silne svalovky :lol:
Ta hracka taky zni docela dobre. Jak to pozna zes ubeh kilometr? To jde pres satelit, nebo do toho musis natukat prumernou delku kroku/skoku? Da se na tom pripadne nastavit prijemny muzsky hlas namisto zensky?
Behu zdar m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Advid »

Fiona: Ano, jde i mužský hlas. :-) Tady je o tom článek:

http://www.behej.com/2007051509-nikeipo ... ich-i.html" onclick="window.open(this.href);return false;
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hugis

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:Dnes je presne päť mesiacov ako som vitarián. Každomesačný sumár napíšem neskôr. Teraz chcem o tom behaní. Kúpil som si takú srandu k iPod-u od Nike, ktorá mi merá vzdialenosti, časy a podobne. Je s tým celkom zábava. Príjemný ženský hlas hlasí každý kilometer, hudba podľa vlastného výberu. Na konci najdlhšieho behu mi gratuluje Lance Armstrong. Cez internet sa s tým dá rôzne súťažiť. Prihlásil som sa na 10 km pretek na konci augusta. Nie že by som očakával dáke umiestnenie, ale človek má aspoň motiváciu pokračovať. Tiež sú tam rôzne menšie súťaže ktoré môže vyhlásiť ktokoľvek. Väčšinou ide o to kto nabehá viacej kilometrov za určitý čas. Takže je napr. muži vs. ženy (vedú muži), vysoký vs. nízky (vedú vysoký), USA vs Európa (vedie USA ale len tesne), podľa vekových skupín (vedú 30-34 ročný, pred 35-39), a čo som už nestihol bola súťaž podľa znamení ktorú vyhrali škorpióni pred levmi, posledný skončili kozorožce. Proste kopec srandy.

Týždeň 27:
vzdialenosť - 13,28 km
čas - 1 hodina, 23 minút
tempo - 6 min. 14 sec / km

moc pěkné :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Týždeň 28:
vzdialenosť - 15,25 km
čas - 1 hodina, 37 minút
tempo - 6 min. 21 sec / km
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

ve 28. tydnu vic foukalo jo?
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

dvdmchl píše:ve 28. tydnu vic foukalo jo?
A to ako prečo?
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

protoze jsi mel o 7sec horsi tempo nez v tydnu 27. :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Mám za sebou úspešných päť mesiacov. Začínam si pomaly zvykať na svoju novú stravu a začína mi pripadať normálne. V pritomnosti variacich jedákov sa mi stáva, že začudovane pozerám, čo sú schopný jesť. Všetko ostatné zostáva v norme. Cítim sa normálne. Žiadne prívaly energie. Telo má asi čo robiť s očistou. Raz za čas ma prepadne tečenie z nosa, tak ako Fionu. Bez typických príznakou nádchy. Sople sú také hustejšie a musím riadne tlačiť aby som ich dostal von. Minule som si nechtiac vyrobil niečo ako šanku. Konečne dostali k nám do obchodu Mrkvánky, na ktore som sa veľmi tešil, takže som za jedno poobedie zjedol 6 balíkov :oops: (slané) a k tomu jeden melón (voda) no a nasledujúci deň som bol asi 10 krát na zachode, kým to všetko nevyšlo von. Vec, čo ma teší je ten beh, chodím behať v noci okolo desiatej alebo neskôr. Celkom príjemné pocity mám z toho. Dokonca ak mám dlhšiu pauzu tak ma to trhá ísť si von zabehať. Popri tom pracujem skoro celý deň vonku, takže čerstvého vzduchu mám teda dostatok. Jem hlavne ovocie, sem tam dáke orechy, asi každý druhý alebo tretí deň klíčky + Chlorellu a občas Jačmeň. Hmotnosť sa mi stabilizovala niekde v oblasti 64 kíl (výška 172). Mám na bruchu asi centimetrovú vrstvu tuku, zbytok sa pekne vyrysoval a zistil som, že na tom nie som až tak zle, čo sa týka svalovej hmoty ako som sa obával. Akurát mi je teraz trochu veľká koža, hádam sa prispôsobí a nebude na mne tak visieť. Určite však nevyzerám nejaké vychrtnuto, ako sa ma snažia niektorí ľudia, prevažne príbuzný alebo ich známy presvedčiť. Mám tu bedničku s polovice zhnitých mahúľ. Asi by som ich mal ísť pretriediť...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

dvdmchl píše:protoze jsi mel o 7sec horsi tempo nez v tydnu 27. :)
Nie v tom to asi nebude. Skôr preto, že som predĺžil behy z 3 km na 5 km a pomedzi cez deň som viac fyzicky pracoval, takže som bol unavenejší. Chodím behávať 4x do týždňa, ten týždeň som však bol len 3x (preto len 15 km), lebo v nedelu v noci prišla riadna búrka a asi by ma odfuklo. Ináč som mal predtým vždy šťastie. Dva krát sa mi stalo, že začalo pršať presne keď som dobehol.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

No tak se mnou uz jsi v tom pripade dozavodil :P

Makam jak maniak uz mesic a rychlost mame asi tak stejnou, zatim... :x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Advid »

No jestli makáš jak maniak, tak to je špatně. Četla jsi nějakou teorii, jak začínat s během? Ono se to dá napalovat každý den, ale k ničemu to nevede - akorát k frustraci.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Fiona píše:Makam jak maniak...
No moje vedomosti o bežeckom tréningu končia na tom, sa na začiatku moc nezadýchavať a najprv predlžovať vzdialenosti a až potom riešiť rýchlosť. Takže až na jeden dva behy v rýchlom tempe idem fakt skôr na pohodu.
Fiona píše:... zatim... :x
Ho, ho, ho slovo do bitky. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Advid, no neco malo jsem si k tomu precetla, ale jednak me to moc nebavilo, a jednak jsem si z toho asi spis filtrovala jen to co se mi libilo :) Takove to klasicke - "Ach jo, varaci varaci, dejte uz taky na chvili pokoj s tema skrobama, ionizacnima koktejlama a mericema tlaku, jde to i jinak a ja vam ukazu jak, az vyhraju mozna to pochopite..." 8)

Taky nebeham kazdy den, spis obden. A taky pokazde jinak. Jednou na lehkost a skok vysoky, jednou na rychlost, jednou fartlek, jednou sourani kam az dobehnu, sem tam fotbalek.

Ale takhle rychle jsem teda 5 km prvni tydny nejspis nebehala... No jo, Hugis, zkratka jses dobrej :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Advid »

hugis to napsal jednoduše, jasně a správně. Jen bych opravil tvé (Fionino měření tlaku na měření tepu :P )
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Sakra, zase prší, takže zas len 15 kilákov:

Týždeň 29:
vzdialenosť - 15,08 km
čas - 1 hodina, 29 minút
tempo - 5 min. 52 sec / km
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od epony »

prisiel ti uz healthy juicer? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

epony píše:prisiel ti uz healthy juicer? :)
Jojo, prišiel, ale ešte som namal čas ho odtestovať, resp. v pohode zatial existujem na ovocí a orechoch...
Odpovědět