Hugis

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

V poslednej dobe ma stále menej a menej baví sedieť za počítačom a čokoľvek na ňom robiť. Vzhľadom na fakt, že som programátor a viac menej nič iné neviem poriadne robiť, to vidím ako veľký problém.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od epony »

hugis píše:V poslednej dobe ma stále menej a menej baví sedieť za počítačom a čokoľvek na ňom robiť. Vzhľadom na fakt, že som programátor a viac menej nič iné neviem poriadne robiť, to vidím ako veľký problém.
musim povedať že aj ja. je to tym že su prazdniny a som presytena tv aj pc.. a vonku je tak krasne, komu by sa chcelo sediet na zadku pred monitorom.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Tákže, som už dlho nič nenapísal, lebo som to teda mierne zvoral. Dnes mi prišla nová klávesnica, takže v rámci testu ju trošku prevetrám. Pravdu povediac som bol v poslednej dobe čisto na ovocí a nakoniec ma to tak vystrčilo z rovnováhy, že som asi dva týždne jedol strašné veci. Keď už hreší Fiona tak môžem aj ja, :-D aj keď teda mäso by do mňa nedostal nikto. Nakoniec z toho bola celkom fantastická skúsenosť. S pobavením som sa sledoval ako si telo na autopilota odkráčalo do obchodu, za moje peniaze nakúpilo somariny a potom ich zjedlo. Viac menej som mal celý ten čas taký pocit odosobnenia alebo rozdvojenia osobnosti. Som vďačný za takúto skúsenosť, aspoň mi trochu splasol hrebienok. Utvrdil som sa v tom, že ja osobne, podobne ako napr. nedávno písal Bob, musím mať všetko na 100 %. Našťastie som už štvrtý deň z toho vonku a cítom sa znovu normalizovaný. Pribral som asi 4 kilá (hlavne na bruchu, vyzerám teraz ako tehotný), zistil som, že mi tak polka toho na čom som frčal kedysi, už vôbec nechutí. Dostala ma z toho Viktória Boutenko a jej knižka Green for life. Ešte ju čítam, ale môžem ju potom požičať. Takže môj súčastný jedálniček pozostáva zo zelených mixov a pomedzi to trochu ovocia. Vôbec som teda nečakal, že mi to bude tak chutiť. Prvú vec ktorú som postrehol, je že som si znovu začal pamätať sny, teraz si ich vybavujem úplne každé ráno. Prekvapujúco to nie je žiadné scifi, ako to bolo doteraz, keď som si na niektorý spomenul. Zvyčajne sú to situácie s priateľmi, bývalími spolužiakmi zo strednej a výšky. Akoby podvedomie začalo niečo riešiť.

A teraz ešte trochu mimo tému. Prídám vám pár argumentov do rozhovorov s variakmi. Vedci tvrdia, že na to aby sa nejaký druh prispôsobil odlišnemu typu stravy je potrebné minimálne 1000 generácií, ale skôr to môže rásť niekde k 10 000. Poľnohospodárstvo poznáme asi 500 generácií, takže sme maximálne v polke transformačného procesu.

Klávesnica funguje parádne.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Hugis

Příspěvek od dgm »

hugis píše: S pobavením som sa sledoval ako si telo na autopilota odkráčalo do obchodu, za moje peniaze nakúpilo somariny a potom ich zjedlo.
Paradni postreh. Presne a vystizne. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

:roll: m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hugis

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:S pobavením som sa sledoval ako si telo na autopilota odkráčalo do obchodu, za moje peniaze nakúpilo somariny a potom ich zjedlo.
Klávesnica funguje parádne.
:lol:

zkušenostmi člověk zasiluje (roste) :wink: :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hugis

Příspěvek od Sluníčko »

haha koukám až nyní, že přede mnou to už je vypíchnuto též :lol:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Včera som bežal 10k virtuálny pretek. Organizovala to Nike. Človek to mohol bežať v niekoľkých mestách po celom svete alebo doma pomocou ich bežeckého krokomera. Neočakával som nejaký súper čas, keďže som za posledný mesiac a pol mal len dva tréningy a ešte nikdy som nebežal viacej ako 5 km. Tajne som dúfal, že by som to mohol zabehnúť pod hodinu. Taktiku som mal bežať prvých 5 km tak, aby som sa čo najmenej unavil a potom postupne zrýchlovať. Prvá polka bola celkom v pohode, ale akurát počas šiestého a siedmého kilometra, keď som chcel začať zrýchlovať, som mal ťažkú krízu. Tu som stratil také 4 minúty. Potom mi naskočil druhý dych a ostatné tri km som už bežal v tempe. Výsledný čas: 1:02.
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

no tak gratulace k super vykonu....takze pristi rok jdes s nami na ten prazsky maraton jo? Zatim jsou prihlaseny 3 lidi.....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Hugis ty zlobis :evil: To mi ani nerikej, ze jsi bezel dvakrat a uz me dohanis...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

no jo Fiono smir se uz konecne s tim ze lide s pindourama budou vzdycky rychlejsi, vytrvalejsi, silnejsi a vsechnoostatnijsi... :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Ty si taky nekoleduj :evil: Uz jsi zapomnel, kdo te zachranil pred ulitnutim letadla, a kdo projevil vetsi odvahu? Zeny vzdy mely a budou mit vetsi odvahu zit tvari v tvar realite 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

dvdmchl píše:no tak gratulace k super vykonu....takze pristi rok jdes s nami na ten prazsky maraton jo? Zatim jsou prihlaseny 3 lidi.....
Jasné. Aj keď mentálne nemám vôbec predstavu, ako sa to dá zabehnúť a neumrieť. Nahodím si do iPod-u tréning a uvidíme. Dúfam len, že nebude túto zimu u nás veľa snehu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše:a vsechnoostatnijsi... :)
to možná :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

hugis: šikula. 8) Já bych momentálně po více než jednom kilometru běhu asi zdechla, tak radši jen chodím (mimo jiné).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Hugis

Příspěvek od dvdmchl »

Uz jsi zapomnel, kdo te zachranil pred ulitnutim letadla, a kdo projevil vetsi odvahu? Zeny vzdy mely a budou mit vetsi odvahu zit tvari v tvar realite
Ano Fiona tak dlouho rikala, ze je dost casu az mi ujel autobus jedouci primo na letiste. Pak se postavila tvari v tvar realite a nasla alternativni spoj. Po prvnim prestupu jsme zjistili, ze alternativni spoj me nedoveze na letiste vcas a tak se Fiona odvazne postavila na stopa. Stopla uchyla ve starem a jeste starsim volvu, ktery ji nabizel svezeni i zpatky az tam jako uz nebudu.

Kdyby bylo po mem, tak bychom stihli ten primej bus. Ale holt nejsem tak odvaznej jako zeny. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Hugis

Příspěvek od dgm »

:lol:
Mate nejaky fotky z vaseho setkani? Nebo ze zavodu?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Nejaka oficialni videa jsou na youtube, kdyz se zada search: midnattsloppet göteborg 2008. Ale je tam jen zaber na cil, neni tam zachycena atmosfera. Bylo v noci, lidi skandovali, Powerade tekla proudem, houkalo na nas stado taxikaru, tesne pred nami bezel Spiderman, a nejlepsi bylo kdyz jsme sem tam predbehli nekoho z lepsich vykonostnich skupin, co vybihaly pred nama 8)
Kdyby bylo po mem, tak bychom...
... bud nevideli lagunu kde vlny biji ctyrmi ruznymi smery, nebo zustali bez vecere. Utratili bychom o stovku vic za autobus a pak jeste museli namisto jednoho predrazenyho kafe na letisti vypit tri. No, ale musim uznat, ze v behu je dvd zdatnejsi. Zatim 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hugis

Příspěvek od babicka »

hugis píše:... Pravdu povediac som bol v poslednej dobe čisto na ovocí a nakoniec ma to tak vystrčilo z rovnováhy, že som asi dva týždne jedol strašné veci ... S pobavením som sa sledoval ako si telo na autopilota odkráčalo do obchodu, za moje peniaze nakúpilo somariny a potom ich zjedlo. Viac menej som mal celý ten čas taký pocit odosobnenia alebo rozdvojenia osobnosti... zistil som, že mi tak polka toho na čom som frčal kedysi, už vôbec nechutí... Viktória Boutenko ... knižka Green for life... môj súčastný jedálniček pozostáva zo zelených mixov a pomedzi to trochu ovocia. Vôbec som teda nečakal, že mi to bude tak chutiť...
Vas prispevek mne zaujal - mam stejnou zkusenost. I s temi ulety ve stavu "rozdeleneho vedomi" a jidlem, ktere mne po case uz nezajima. Byla jsem napr. vzdy velka houbarka a letos na jare mi sousedka slibila vyvezt mne do lesa. Vcera prisla s tim, ze houby rostou. Mela v ocich zari a videla jsem, jak dychti po me reakci ... ja tam vsak ztuhle stala a snazila si predstavit, co to bude za chut - houby s vajickem... neprislo nic. Tesi mne taky, ze Boutenko ma dalsi nasledovatele, protoze vas jidelnicek je i muj. Moc rada bych si s nekym vymenovala zkusenosti. Zdravim.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

Hugis, mozna by te zajimalo co vyvadeji Skoti s tvym nickem :)

Dneska vecer jsem se zucastnila neceho jako skotske narodni tancovacky / tanecnich s tradicnimi prvky. Tj chlapi v tech jejich kostkovanych suknich, dudaci (ha, gajdosi po slovensky :)) a podobne. Pak prisel zlaty hreb vecera. Sal utichl, ozvaly se fanfary, na parket vstoupil vyparadeny dudak, nasledovan pani, nesouci na podnose obrovskou jitrnici. Takhle obesli sal. Pak mel nejaky pan proslov v nejspis asi keltstine, pricemz oslavoval tu jitrnici, kterou nazyvaji Hugis. Pry jsou v tom prevazne ovecky. Pak vsichni vzdali hold jitrnici alias Hugis, jeste jedna promenada salem za zvuku dud, a byla vecere :) Ovsem na jejich obranu musim poznamenat, ze meli i vegetarianskou verzi, u ktere jeste navic varovali alergiky ze obsahuje soju a mozna i stopy orisku :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hugis

Příspěvek od Sweetie »

jejej, Hugis, ozvi sa!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

:) ta soja se stopy oříšků zní trochu líp.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Ta vegetariánska na mňa pasuje. Tej soje v sebe veľa nemám ale stopy orieškov mám v sebe určite. A ja že čo sa mi tak včera čkalo a to sa len Fiona chytala za brucho od smiechu ako sa bavila na tej irónii. :D
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Už som tu dávno nič nepísal, tak by sa už patrilo trošku zhrnúť minulé obdobie. Minulý rok som po pol roku 100 % vita kvôli vlastnej blbosti začal znovu s vareným. A asi som dával aj málo zeleného, čo k tomu prispelo. Potom som chvíľu bojoval s demónmi až nakoniec som sa v novembri vrátil znovu k vita a bolo to v pohode celý mesiac. Potom ma však náhle rozbolel zub. Teda on asi ťažko, keďže je už mŕvtvy ale niečo okolo neho. Dosť peklo. Nezaberalo nič. Na pohotovosti ho otvorili čo ničomu nepomohlo. Nakoniec som po dvoch dňoch podľahol a skúsil tabletky. Vôbec nezaberali a bolo mi z nich stašne zle. Tak som sa vrátil k varenému a tabletky začali zaberať. Len podotknem že tabletky neznášam a za posledných 13 rokov som ich bral asi pri 5 príležitostiach a to už muselo byť vážne. Bolesť skončila ale celé ďasno mi pod zubom opuchlo až to prasklo a vytekalo z toho množstvo hnisu asi týždeň. Dosť brutálny detox. To bolo v decembri. Na varenom som sa vôbec necítil dobre. V poslednej dobe som už ani nemohol spať. Vo štvortok úplne grogy od nevyspatia som sa rozhodol znovu prejsť na vita a za tie tri dni sa cítím mnohokrát lepšie ako za prechádzajúci mesiac. Konečne som sa vyspal. Akurát sranda je, že dnes mi znovu opuchlo ďasno na tom istom mieste a zase z toho tečie hnis. Chvála bohu to nebolí, len z toho tiež opucháva líce, takže mám asymetrickú tvár. Ale som v pohode a pokračujem. Viac ako sedem mesiacov 100 % vita sa mi zdá kus málo, mohol som dať aj viacej, ale keby mi to niekto na začiatku roku 2008 povedal, tak by som mu neveril, takže by som asi mal byť spokojný.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hugis

Příspěvek od Sweetie »

konec dobry vsechno dobry. vydrz prtka vydrz!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Dnes ma prepadla potreba zapáliť si sviečku, takže mi tu celý deň dve horia.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

to mám také ráda.
Co dáseň?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hugis

Příspěvek od Sweetie »

a porad vita?
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Mal som ešte jeden menší úlet a okamžite opuchlo ďasno, ale hneď sa to zrovnalo, lebo ináč šlapem poctivo kľukatou cestičkou vitastravy. S tou sviečkou to je zvláštne lebo ja v podstate sviečky nepálim nikdy, našťastie som mal jednu v rezerve. Skočil som si medzitým kúpiť ďalšiu a je to zvláštne, normálne na také ezoterické veci nie som, ale cítim sa bezpečnejšie keď mi tu horí. Asi záchvat paranoie v rámci detoxu. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

Dáseň jedna reaktivní. Takovou kontrolku ti nepřeju.

Možná se cítíš bezpečně jako pračlovíček s ohněm proti šelmám. :)
Ale opravdu chápu. Mě už došlo platíčko svíček, tak nic...

Mě se povedl úlet právě dnes (zapečené těstoviny; njn, šílený; svádět to na zkouškové nelze) a zdravě jsem se naštvala (mimo toho, že mě rozbolela hlava atd) a od zítřka (dneška) vstane fénix vitapája. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Hugis

Příspěvek od Fiona »

:)
To mi trosku pripomina casy, kdy jsem travila vecery u ohne. S malym plaminkem se daji zazit veci, kam se hrabe nejaky inernet :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

Fionko, jj!!! :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hugis

Příspěvek od Sweetie »

hugis píše:Mal som ešte jeden menší úlet a okamžite opuchlo ďasno, ale hneď sa to zrovnalo, lebo ináč šlapem poctivo kľukatou cestičkou vitastravy. S tou sviečkou to je zvláštne lebo ja v podstate sviečky nepálim nikdy, našťastie som mal jednu v rezerve. Skočil som si medzitým kúpiť ďalšiu a je to zvláštne, normálne na také ezoterické veci nie som, ale cítim sa bezpečnejšie keď mi tu horí. Asi záchvat paranoie v rámci detoxu. :)
jo? zrovna jsem se otocila ke krbovymu mistu, je tam jedna velika schovana mrska. miluju svicky ale sama bych si pro sebe zadnou nikdy nezapalila...do ted :twisted:
Pavluška píše:Mě se povedl úlet právě dnes (zapečené těstoviny; njn, šílený; svádět to na zkouškové nelze) a zdravě jsem se naštvala (mimo toho, že mě rozbolela hlava atd) a od zítřka (dneška) vstane fénix vitapája.
a byly aspon dobry a s kym jsi je jedla? aspon kulturni zazitek ze bys z toho vytezila.
Fiona píše::)
To mi trosku pripomina casy, kdy jsem travila vecery u ohne. S malym plaminkem se daji zazit veci, kam se hrabe nejaky inernet :)
ohen, moje detstvi. je ted mi to i asociovalo Lucii.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Hugis

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše: a byly aspon dobry a s kym jsi je jedla? aspon kulturni zazitek ze bys z toho vytezila.
kulturní zážitek to byl...a dobré byly. :) Pekla je mamča, ale naservírovala mi k tomu i trošku svých obav o mě z hlediska mé zářné budoucnosti s mou povahou. Nerozpitvávala bych to.
No nic, jdu něco dělat, ještě žehlení atd a frr.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Hugis

Příspěvek od babicka »

Kdyz tak sleduji ty sebetryzne ... taky hresim ... po prichodu "mrazu" v zari (prudky pokles teploty) jsem prestala "chtit" vita a nekolik mesicu jsem jen varila (zrniny, lusteniny+maso) ... najednou, opet ze dne na den se vratilo frutarianstvi, zmenilo se na stavy a pak - se mi rozbil mixer ... ted shanim novy (a dumam o nesmrtelnosti chrousta ... v obchodech u nas stejne nic poradneho na raw neni!) ... proste ani ty Butenkove opice nejsou 100% raw. Muj zaver pro nasi sirku a delku: raw baze + to, oc si telo rekne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:...jako pračlovíček s ohněm...
No a zbývá už jen kousek toho masa na opečení. :-) Není tohle náhodou nějaká přirozená potřeba člověka, odporující vitariánství? ;-)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Panda píše:
Pavluška píše:...jako pračlovíček s ohněm...
No a zbývá už jen kousek toho masa na opečení. :-) Není tohle náhodou nějaká přirozená potřeba člověka, odporující vitariánství? ;-)
Potrebu opekať mäso nemám už niekoľko rokov a v poslednej dobe som striktný vegán aj keď mám varené úlety (alebo občas diaľkové lety). Posedenie pri ohníku však tiež spoľahlivo odháňalo hladné dravce, takže tento aspekt môže byť niekde zakorenený. Aj vitarián si môže posedieť pri ohníku kalkulujúc fraktálové rovnice z plameňov šlahajúcich do tmy a nepotrebuje pri tom škvariť živočíšne tuky na karcinogény.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Panda »

Aha, tak už vím jak Mandelbrot na fraktály přišel. :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Katarína »

:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Dnes u náš konečne svieti slnko. Cítim sa ako v raji. Ani som si neuvedomoval ako veľmi mi slniečko (to horúce guľaté na oblohe, nie to zlaté blonďavé z fóra) chýbalo.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Olá, priatelia. Som späť. Bol som absolútne pracovne zaneprázdnený a všetko ostatné muselo ísť bokom. Dosť dlho som tu poriadne nepáchol, len sem tam na pár sekúnd, takže mám riadny deficit. Nektorých už ani nepoznávam podľa avatara. Stravu som hádam konečne doriešil, momentálne idem na 100 %. Tenisky tiež prevetrávam, aj keď teda po tej pauze nič moc. Kondícia zostala v minulom roku. Už aj kury ma na ceste predbiehajú. Ale však sa to poddá. Bohužial vôbec časovo ani finančne nevykryjem PIM, z čoho som fakt zdrvený, pretože som sa na vás ľudkovia veľmi tešil. Tak niekedy nabudúce.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Hugis

Příspěvek od awa »

:(
Škoda...ale chápu až příliš.
Taky řešim nečekané změny, zejména nevítaný nával pracovních aktivit. Musím přiznat, že to zasahuje i do soukromí :( , pač fakt to nejde stihnout, musím hodně dobře přemýšlet do čeho investuju svou energii ve zbývajícím čase. Doufám, že je to dočasné. Držím palce a těším se na jiné setkání...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Dnes som bol na preventívnej prehliadke u svojej doktorky. Stravu moc neriešila, asi preto, že naposledy som ju o tom informoval, keď som bol vegetarián :D. Ostatné ukazovatele zatiaľ v norme. Výsledky z krvy a moči budú v stredu. Akurát ma poslala si dať vybrať dve veľké znamienka, takže sa práve rozhodujem či ich nechám do seba rezať alebo nie.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Hugis

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já znaménkové dilema řeším už asi 5 let a pořád nejsem rozhodnutý (a že těch znamének mám opravdu hodně, hlavně na zádech) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Doktorka začína panikáriť. Vraj mám strašne vysoku kyselinu močovú. Ešte som za ňou nebol, ale odkázala mi po bratovej žene, že sa mám čo najskôr ozvať. Uvidíme zajtra.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hugis

Příspěvek od Panda »

hugis píše:...Akurát ma poslala si dať vybrať dve veľké znamienka, takže sa práve rozhodujem či ich nechám do seba rezať alebo nie.
U syna nám také doporučovali nechat mu odstranit mateřské znaménko, protože to prý může být zárodek rakoviny - samozřejmě jsme to ignorovali a neřešili, protože i kdyby to byl zárodek tak tím vrtáním a řezáním se naopak probudí a roznesou se ohniska po těle (viz např. Armstrongovy knížky), myslím že odstraňování je nebezpečnější než nechat to tam v klidu.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Hugis

Příspěvek od veri »

Panda píše:
hugis píše:...Akurát ma poslala si dať vybrať dve veľké znamienka, takže sa práve rozhodujem či ich nechám do seba rezať alebo nie.
U syna nám také doporučovali nechat mu odstranit mateřské znaménko, protože to prý může být zárodek rakoviny - samozřejmě jsme to ignorovali a neřešili, protože i kdyby to byl zárodek tak tím vrtáním a řezáním se naopak probudí a roznesou se ohniska po těle (viz např. Armstrongovy knížky), myslím že odstraňování je nebezpečnější než nechat to tam v klidu.
Zvenku nechat v klidu a zevnitř ho odrovnat :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Hugis

Příspěvek od Sitar »

hugis píše:Doktorka začína panikáriť. Vraj mám strašne vysoku kyselinu močovú. Ešte som za ňou nebol, ale odkázala mi po bratovej žene, že sa mám čo najskôr ozvať. Uvidíme zajtra.
Omez trochu veprove.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Hugis

Příspěvek od hugis »

Sitar píše:
hugis píše:Doktorka začína panikáriť. Vraj mám strašne vysoku kyselinu močovú. Ešte som za ňou nebol, ale odkázala mi po bratovej žene, že sa mám čo najskôr ozvať. Uvidíme zajtra.
Omez trochu veprove.
Osem rokov nejem mäso, takže viacej sa to už obmedziť nedá. Veď to mi je práve divné, že podľa tej tabuľky, čo jesť, čo mi doktorka minule preventívne dala jem iba odporúčané potraviny. Podľa mňa sa trafila zrovna do nejakého detoxu, keďže som v zime vita moc nedával.
Odpovědět