Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahojky lidičky,

dovolím si tady k tématu MRKEV malinkou úvahu... :)
Mrkev obsahuje betakaroten ze kterého si tělo dokáže vyrobit vitamín A (betakarotén je tzv. provitamínem A)...
Za předpokladu, že jsme všichni majiteli (nejen hlasu...) dokonalého tělíčka (ne vždy nutně dokonalých tvarů...) tak v něm synergicky působí celá řada systémů s jediným úkolem, vytvořit ideální podmínky pro přežití a udržení pevného zdraví...

A ted k té naší mrkvi...
umíte si představit, že tělo začne vyrábět vitamín A z pozřené mrkve a jaksi to omylem "přežene" a v těle pak vznikne patologický stav z nadměrného množství vitamínu A...?
Já bych tedy inteligenci našeho těla více důvěřoval ...a pokud tělo začne vytvářet v těle něčeho nadbytek, myslím, že je to vždy ta jediná možná volba vedoucí k udržení životaschopnosti organismu ...
Pokud tedy sami cítíte, že je to vámi konzumované množství (čehokoli) už za "hranicí" stravitelnosti vašeho metabolizmu, bude jistě rozumnější se tolik nepřejídat...
(lehko se to ale říká a těžko někdy provádí, to chápu...)
Naše mysl nám v tom dělá pěkný zmatek, jsme jaksi pouze chybně "naprogramováni"... :) (to je ale jiné téma...)

Tělo nedělá žádné kroky proti dokonalým přírodním zákonům...
Již samotným přijetím tohoto faktu se mnoho našich "nemocí" se svými symptomy (příznaky, projevy) stává zbytečnými...
Přijetí nemoci není však to samé jako rezignace na nápravu...

Mrkev mám také osobně moc rád a věřím, že ani oranžový nádech pokožky po poněkud větší konzumaci (např. pití karotkové štávy...) není pro nás něčím silně nezdravým...
tento stav se záhy opět rychle "normalizuje"...

Přivodit si konzumací mrkve (a už vůbec ne Bio) rakovinu mi přijde trochu jako výstřel do tmy... :)

Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

jan buka: Walker píše že oranžový nádech nezpůsobuje přímo betakaroten ale naše tělo, které vylučuje škodliviny.

Taky prý mám lehký nažloutlý nádech sám ho na sobě nepozoruji ale myslím že mi to i sluší:)

Dočetl jsem se že se nesmí přehánět různé výživové doplňky, např. těhotné ženy to mají pevně stanoveno na určitou dávku, ale mrkve můžou prý sníst kolik chtějí.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Pár poznámek k mrkvi (osobní - bez záruky pravdivosti):

1) mrkev obsahuje velké množství betakarotenu - prekurzor vitamínu A. Betakaroten je silný antioxidant, funguje jako prevence proti rakovině a proti stárnutí buněk. Betakaroten je látka, která např chrání pokožku před UV-zářením. Proto se dnes vyrábí pilulky betakarotenu, které dámy zběsile polykají před odjezdem na dovolenou do chorvatska. Moje vlastní verze je že při konzumaci několik kilo cantaloupe nebo papájy denně nepotřebuji žádné opalovací krémy a nespálím se.
Zároveň jsem ovšem slyšela, že osoby konzumující betakaroten v pilulkách měly občas problém s oranžověním pokožky. Mě se to na ovoci nikdy nestalo. Důvodem je pravděpodobně to, že v pilulkách je betakaroten v nepřirozeném množství, s kterým už si tělo neporadí. Navíc jsem se také hned opálila, tudíž by se to asi nemohlo projevit.
Otázka je zda je ho v mrkvi tolik, že by toto mohlo nastat. Předpokládám, že ano v případě konzumace velkých množství mrkvové šťávy - v džusech obecně je koncentrace všeho vždy nepřirozeně vysoká a i u jiných druhů ovozelu bylo zaznamenáno, že co není toxické při normální konzumaci vcelku, může se stát toxické při popíjení nadměrného množství džusů z daného druhu, a vyvolávalo alergické reakce. šťavění je totiž PMN nepřirozené.

2) k mrkvi a rakovině podruhé:

A Note About Carrots

A special note about carrots is in order. Like virtually all vegetables, there are hundreds, if not thousands, of phytonutrients (i.e. nutrients in plants not otherwise classified) in carrots that have not yet been identified or tested for cancer-fighting abilities. It may be that we do not yet know the best cancer-fighting nutrient in carrots, but based on many testimonials and some books, carrots may be the best cancer-fighting vegetable of all.

* "In a review of 206 human studies, carrots consistently emerged as one of the top cancer-fighting foods. The power of carrots lies in the group of pigments called carotenoids (beta-carotene is among this group), which give them their orange color."
http://www.tumblebusatlanta.com/Foods%2 ... 5B1%5D.doc

A long-time and highly reliable friend of mine (in fact, my wife and I had our wedding reception at her home more than 32 years ago), told me about her friend's father, who completely cured his throat cancer with carrot juice. In other words, he ate nothing and drank nothing but carrot juice and natural water.

Closer to home, I have seen a clear pattern in the people I have interviewed, and testimonials that I have read, that carrot juice was the core element of their raw food diet. While the day may come that some other vegetable, such as beetroots (i.e. red beets), may be shown to be even better, until that day comes it would be advisable to make sure that carrots are the core of your vegetable juice.

3) nikdy jsem neslyšela o tom, že by se vitamín B přetvářel na vitamín A. Navíc mrkev zas tak ohrmoné množství béček neobsahuje.

4) nikdy jsem neslyšela o tom, že by vitamín A v nadměrném množství mohl vést k rakovině.
Ale slyšela jsemo možnosti předávkování vitamínem A. A to z toho důvodu že je rozpustný v tucích a ne ve vodě (jako například Céčko, které je vylučováno močí). Otázka je co se stane, když kozumujeme spoustu mrkve která sama obashuje zcela zanedbatelné množství tuku, a nic dalšího s tuky. Jak si s ním tělo poradí? netušim, zda ho nějak vyloučí, nebo ho někde bude mít uložen jako nadbytečnou záležitost.

4) mrkev obsahuje velmi vysoké množství cukru a to v podobě škrobu - složitého sacharidu. obecně škroby zatěžují játra a zatížená játra mohou vést k žlutému zabarvení pokožky. (produkce bilirubinu - žluté barvivo; choroba jater - žloutenka). Proto například mají v asii žlutou pleť, páč baštěj pořád rejži :-) Kromě toho takhle vysoké množství cukru útočí na zubní sklovinu.

Takže jaký z toho udělat závěr? Vybrat si z toho může každý co uzná za vhodné. Já obecně mrkev nepovažuju za ideální potravinu. A taky ji nekonzumuju protože mi vůbec nechutná a nijak mě neláká. Nicméně si nemyslím, že její konzumace by mohla být škodlivá, alespon v normálních množstvích. Stejně jako se všema ostatníma potravinama by se to s ní nemělo přehánět, a nepřejídat, případně nekonzumovat galony džusu denně. Ale v každým případě mi přijde nesmyslný že by způsobovala rakovinu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tereza píše:Pár poznámek k mrkvi (osobní - bez záruky pravdivosti):

1) mrkev obsahuje velké množství betakarotenu - prekurzor vitamínu A. Betakaroten je silný antioxidant, funguje jako prevence proti rakovině a proti stárnutí buněk. Betakaroten je látka, která např chrání pokožku před UV-zářením. Proto se dnes vyrábí pilulky betakarotenu, které dámy zběsile polykají před odjezdem na dovolenou do chorvatska. Moje vlastní verze je že při konzumaci několik kilo cantaloupe nebo papájy denně nepotřebuji žádné opalovací krémy a nespálím se.
Zároveň jsem ovšem slyšela, že osoby konzumující betakaroten v pilulkách měly občas problém s oranžověním pokožky. Mě se to na ovoci nikdy nestalo. Důvodem je pravděpodobně to, že v pilulkách je betakaroten v nepřirozeném množství, s kterým už si tělo neporadí. Navíc jsem se také hned opálila, tudíž by se to asi nemohlo projevit.
Otázka je zda je ho v mrkvi tolik, že by toto mohlo nastat. Předpokládám, že ano v případě konzumace velkých množství mrkvové šťávy - v džusech obecně je koncentrace všeho vždy nepřirozeně vysoká a i u jiných druhů ovozelu bylo zaznamenáno, že co není toxické při normální konzumaci vcelku, může se stát toxické při popíjení nadměrného množství džusů z daného druhu, a vyvolávalo alergické reakce. šťavění je totiž PMN nepřirozené.

2) k mrkvi a rakovině podruhé:

A Note About Carrots

A special note about carrots is in order. Like virtually all vegetables, there are hundreds, if not thousands, of phytonutrients (i.e. nutrients in plants not otherwise classified) in carrots that have not yet been identified or tested for cancer-fighting abilities. It may be that we do not yet know the best cancer-fighting nutrient in carrots, but based on many testimonials and some books, carrots may be the best cancer-fighting vegetable of all.

* "In a review of 206 human studies, carrots consistently emerged as one of the top cancer-fighting foods. The power of carrots lies in the group of pigments called carotenoids (beta-carotene is among this group), which give them their orange color."
http://www.tumblebusatlanta.com/Foods%2 ... 5B1%5D.doc

A long-time and highly reliable friend of mine (in fact, my wife and I had our wedding reception at her home more than 32 years ago), told me about her friend's father, who completely cured his throat cancer with carrot juice. In other words, he ate nothing and drank nothing but carrot juice and natural water.

Closer to home, I have seen a clear pattern in the people I have interviewed, and testimonials that I have read, that carrot juice was the core element of their raw food diet. While the day may come that some other vegetable, such as beetroots (i.e. red beets), may be shown to be even better, until that day comes it would be advisable to make sure that carrots are the core of your vegetable juice.

3) nikdy jsem neslyšela o tom, že by se vitamín B přetvářel na vitamín A. Navíc mrkev zas tak ohrmoné množství béček neobsahuje.

4) nikdy jsem neslyšela o tom, že by vitamín A v nadměrném množství mohl vést k rakovině.
Ale slyšela jsemo možnosti předávkování vitamínem A. A to z toho důvodu že je rozpustný v tucích a ne ve vodě (jako například Céčko, které je vylučováno močí). Otázka je co se stane, když kozumujeme spoustu mrkve která sama obashuje zcela zanedbatelné množství tuku, a nic dalšího s tuky. Jak si s ním tělo poradí? netušim, zda ho nějak vyloučí, nebo ho někde bude mít uložen jako nadbytečnou záležitost.

4) mrkev obsahuje velmi vysoké množství cukru a to v podobě škrobu - složitého sacharidu. obecně škroby zatěžují játra a zatížená játra mohou vést k žlutému zabarvení pokožky. (produkce bilirubinu - žluté barvivo; choroba jater - žloutenka). Proto například mají v asii žlutou pleť, páč baštěj pořád rejži :-) Kromě toho takhle vysoké množství cukru útočí na zubní sklovinu.

Takže jaký z toho udělat závěr? Vybrat si z toho může každý co uzná za vhodné. Já obecně mrkev nepovažuju za ideální potravinu. A taky ji nekonzumuju protože mi vůbec nechutná a nijak mě neláká. Nicméně si nemyslím, že její konzumace by mohla být škodlivá, alespon v normálních množstvích. Stejně jako se všema ostatníma potravinama by se to s ní nemělo přehánět, a nepřejídat, případně nekonzumovat galony džusu denně. Ale v každým případě mi přijde nesmyslný že by způsobovala rakovinu.
Ja mam rozhodne pokozku dost nazloutlou (naprosto jiny odstin nez ostatni), od te doby, co jsem zacala pit mrkvovou stavu. Ale je fakt, ze jsem mela kazdy den (krome pustu) pul litru mix mrkev+rajce. Pak jsem mela obdobi, ze jsem prestala dzus pit, ale vim, ze moje pokozka uz byla vzdycky zlutejsi. Je pravda, ze od te doby se na slunicku nespalim a opaluji se vic do zlatova. A vubec je pokozka hladsi, nevysusena, je to znat.
Ale taky si myslim, ze piti stavy je dost neprirozene, zvlaste takove mrkve bych jinak nikdy tolik nesnedla, kolik ji vypiju pri odstavneni.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Seraf píše:Ná vánoční večeři jsem si přichystal štávičky a udělal si úžasnej ovocnej salát. Sice jsem jedl něcojiného a úžasný že jsem překonal svůj strach jíst něco jiného a ,,opustit,, vyjeté koleje.
Tenhle strach jíst něco jiného se myslím řešil na zahraničním fóru a týkalo se dne Díkuvzdání. Holčina se toho bála jako čert kříže, nevím jak to dopadlo. Každopádně tam byly reakce těch co to už mají za sebou, s tím, že buď to rodina přijala nakonec v překvapivý pohodě, a nebo jedna slečna (možná už paní) se s matkou nakonec kvůli hádkám přestala stýkat, ale byly tam neshody již dřív s tou příliš autoritativní dámou. Mě sice nikdo těžkým násilím nic nenutil, ale stejně jsem se cítila silně diskomfortně.
K informacím od profesorky na výživu... ha, takových "zaručených" informací od "povolaných lidí" jsem si vyslechla dost. Každopádně nemyslím, že by se při rozumném příjmu potravin jako mrkev a jiné, dalo reálně předávkovat, a když, tak jedině chemickými látkami typu hnojiva.
A ty už karcinogenní být můžou.
Umělé vitamíny jsou zas jiná kapitola.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Má štědrovečerní večeře:)

Nejdříve "polévka"(pomerančová šťáva):
Obrázek


A hlavní chod:
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mrkve jsem už vypil hafo, taky bych se připojil k těm věřícím na prospěšnost
a co říkají na chleba s máslem?
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Seraf píše:Má štědrovečerní večeře:)

Nejdříve "polévka"(pomerančová šťáva):
Obrázek


A hlavní chod:
Obrázek
Moc pěkné! :P Dobrá inspirace pro mé příští vánoce. Udělám takové ovocné talířky jako předkrm pro všechny s tím, že každý může pokračovat v dalším jídle tak, jak pro sebe uzná za vhodné. :wink:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Beruška: jsem rád že to někoho inspiruje:) Pro mě je to docela velkej odrazovej můstek, něco jako ,,jak nanovej rok, takpo celej rok,,

Ustál jsem dle mého tu NEJPOSVÁTNĚJŠÍ večeři u nás v rodině.
----------------------------------------------------
V neděli 24.12.2006 tedy půstík až do večeře, a od večeře půstík pondělní až do 9 hodiny úterní, zakončené střídmější dormou juicíku 4dcl mrkve+ječmen+řepa+celer.

Odpoledne plavání - nakonec jen vířivka a pára - voda moc studená. K obědu ovocesalát a večer za občasného uklohnění něčeho dobrého nakonec zeleninovej salát s okurkou, paprikou a brokolicí:)

Nakonec oříšky, a ty jsem trávil bohužel až do ted, poslední dobou mám problém jejísti, jelikož je nějak moje tělo nezvládá a nevím proč.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

také poslední dobou moc nejím oříšky, nesedí mi.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja tiez iba prilezitostne, nemaju stavu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:také poslední dobou moc nejím oříšky, nesedí mi.
no jasně, já to vím taky, ale jsem teprve v posunu od začátečníků k poročilým
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:
Pavluška píše:také poslední dobou moc nejím oříšky, nesedí mi.
no jasně, já to vím taky, ale jsem teprve v posunu od začátečníků k poročilým
v tom případě já se teprve začínám rodit.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
buc11 píše:
Pavluška píše:také poslední dobou moc nejím oříšky, nesedí mi.
no jasně, já to vím taky, ale jsem teprve v posunu od začátečníků k poročilým
v tom případě já se teprve začínám rodit.
já jsem se trochu zbláznil, mám doma furtinternet a tak tu čučím i ve svém frýčase
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
Pavluška píše:
buc11 píše: no jasně, já to vím taky, ale jsem teprve v posunu od začátečníků k poročilým
v tom případě já se teprve začínám rodit.
já jsem se trochu zbláznil, mám doma furtinternet a tak tu čučím i ve svém frýčase
:D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jsem stále na fruit. Jsem opravdu tak nějak povznesen, dělá mi moc dobře. Moje meta se začíná blížit fruituriánství nebo něčemu takovému, i když zatím třeba ještě takovou brokolici jím. Navíc občas trošku soli do ,,zeleninového,, salátu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

hele, někdo má 2 deníčky :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No to jsem z toho blázen, Pavluško kdes ho našla?

TVX ho nějak smáznul minule tak sem si zakládal novej, sakryš to v tom bude maglajz.........
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

btw. už si na zimu zvykám a už tonejni tak strašný:)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

byl zasutej dole asi třetí od konce či tak nějak, přehlídnutej, chudák.
Ne, já si na zimu zvyknout neumím, ale co naplat. A to jsem dřív bývala horkokrevná.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pavluško: Teeeda ty jsi ale šikovná holka:) našlas muj milovanej deníček:) Sem si hned pročetl co jsem to psal před pár měsíci.:)

Buráky sem přestal jíst:)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já se většinou děsim když čtu své staré příspěvky. Snad jsi na tom líp. :)
Tak já se jdu už někam zachumlat do deky a před spaním zas zkontroluju, co tu kdo vyplodil. pa
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

taky se jdu zachumlat:) jen nevím co s dvěmi deníčky:-(
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

:D :D :D :D :D :D :D serafe,blahopreju. taky se mi moc libi tvoje vanocni vecere. kveta
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Beruška píše:
Seraf píše:Má štědrovečerní večeře:)

Nejdříve "polévka"(pomerančová šťáva):

A hlavní chod:

Moc pěkné! :P Dobrá inspirace pro mé příští vánoce. Udělám takové ovocné talířky jako předkrm pro všechny s tím, že každý může pokračovat v dalším jídle tak, jak pro sebe uzná za vhodné. :wink:
Dobrej nápad, ale ovoce bych nekombinoval s kaprem a salátem... to by byla u těch ostatních pak výbušná směs, spíš bych šeldo tý zeleniny - salátu ... jako předkrmu.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Zkouškový se blíží a já bych nejradši byl aby to bylo za mnou:)

Dost jsem byl překvapenej zprávou že už u nás je na 800 tisíc diabetiků, to je neskutečně moc lidí, a jsem rád že jsem se vydal cestou vitažrouctví(možná už ovocežrouctví).

Celý týden jím zase z 90% ovoce, převládají jablka, občas banány, kiwi, pomeranče, více grepů. Občas okurka, paprika, rajče, dip omáčka vyrobená z rozemletýho sezamu, slunečnice, tykev + česnek, sůl, trošku koření(bazalka, tymián, římskej kmín, občas pálivá paprika). Vím že ty koření a sůl asi nejni nejlepší, zvláště to pálivé, prý dráždí sliznice který pak vylučujou hlen.

Jen mívám ted depky ze školy, včera jsem to chtěl řešit nějakým vařeným jídlem, ale nakonec jsem si řekl že je to hodně blbá motivace, jíst něco takového, jen proto abych zaplácnul nějakej nedostatek jinde.

Hmm, je to věda se v sobě umět rejpat. Někdy až moc.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Zkouškový se blíží a já bych nejradši byl aby to bylo za mnou:)

Dost jsem byl překvapenej zprávou že už u nás je na 800 tisíc diabetiků, to je neskutečně moc lidí, a jsem rád že jsem se vydal cestou vitažrouctví(možná už ovocežrouctví).

Celý týden jím zase z 90% ovoce, převládají jablka, občas banány, kiwi, pomeranče, více grepů. Občas okurka, paprika, rajče, dip omáčka vyrobená z rozemletýho sezamu, slunečnice, tykev + česnek, sůl, trošku koření(bazalka, tymián, římskej kmín, občas pálivá paprika). Vím že ty koření a sůl asi nejni nejlepší, zvláště to pálivé, prý dráždí sliznice který pak vylučujou hlen.

Jen mívám ted depky ze školy, včera jsem to chtěl řešit nějakým
vařeným jídlem, ale nakonec jsem si řekl že je to hodně blbá motivace,
jíst něco takového, jen proto abych zaplácnul nějakej nedostatek jinde.

Hmm, je to věda se v sobě umět rejpat. Někdy až moc.
to je takřka vzorové chování
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:Zkouškový se blíží a já bych nejradši byl aby to bylo za mnou:)

.
nejsi sám :wink: :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Serafe, smekám a skoro se blížíš v mém zápisníku na první stranu mezi vyvolené. Fakt překvapuješ. Držím palce ať ti to vydrží...a všechno to ostatní :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Honza píše:Serafe, smekám a skoro se blížíš v mém zápisníku na první stranu mezi vyvolené. Fakt překvapuješ. Držím palce ať ti to vydrží...a všechno to ostatní :D
honzo díky, potěšilo mě to moc. Ale asi to není vše tak úžasné a dokonalé, čím více se blíží zkouškový, tím více mě napadá myšlenek ve smyslu: Dyt je to stejnak blbost, trošku ti neuškodí. Také žiji v domácnosti kde se vaří obědy i večeře a kde je všude pečivo, dortíky a tak. Naštěstí na domácí stravu už enmám chuť, je tam maso a smažen, pečené, ani pečivo mě ted neláká........ ale občas mě popadne skoro nějakej záchvat přežírací, občas to přeženu s ovocem, taky pozoruju že to nejni nejlepší........ pořád hledám co si tím zaplácávám.

Většinou když nechci něco řešit nebo od něčeho utéci tak mám takové tendence.

Ale zatím jsem pořáde na fruit a oříšcích. Trošku si ted říkám zda je to opravdu dobrá cesta, zdrava pro mě a zda z ovoce mám vše co potřebuji.

P.s. Jím kokosové ořechy a rpdiče tvrdí že pokud ho sním více, zacpou se mi střeva, je toto možné??(sním nekdy i půlku kokosáku)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

pochybuji, to už bych je musela mít ucpané několikrát, já totiž jak začnu kokos, tak ho sním vždy celý :)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Blbina. Včera jsem sežral dva najednou i s kokomlíčkem a bylo mi jen kapininku šouflik. A trošku mě to prohnalo. Jen krapítek. Ale asi by to chtělo snížit příště na jeden. Jojo, kokos je u mě odjakživa úlet.

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Hmm, je to věda se v sobě umět rejpat. Někdy až moc.
na to my sme tady odbornící... :-) :P
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:P to jo
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Pepík Ševců píše:Blbina. Včera jsem sežral dva najednou i s kokomlíčkem a bylo mi jen kapininku šouflik. ..
Mě stačí k šouflíku i jen jeden celej jedinej. Mlíka se zdá bych mohla neomezeně :-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Tak to jsem moc rád že je to v pohodě. :) Hned jsem si jeden skoro celej dal, a mlíčko výborné. Mají ted v Lidlovi za 5,- kč a docela veliký.
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

A muzu se zeptat, jak se do tech kokosaku dostavate a tu duzinu z nich tezite? Se mi to zda celkem fuska... :?: :)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Na tekutý navrtat tam co byla stopka. Pak nějakým lehkým kladívkem s dlouhou násadou tři čtyři přesný rány a kokosák se rozpůlí. Totéž ještě s každou půlkou, při mlácení držet v ruce. Nakonec se vnitřek vyloupne nožem. Celkem rozlousknutí a vypreparování tak minuta práce.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

bez nástrojů: prostě s tím párkrát lehce třísknout o zem a tekutý jak začně týct, tak mít připravenou nádobku - ono skoro vše zacháníš. Dříve jsem taky vrtal...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

souhlasim s klukama, já nejdříve vývrtkou provrtnu otvor, vyteče mlíko a robiju kladívkem, počet ran dle síly v rukou tlouštky kůry, mám takovou vychytávku že zabalim ještě před rozbitím kokosák do látky, rozbuju ho a takto se mi nerozletí a mám ho pohromadě.

potom vydlábnu nožem z kůry a okrájím stejně jako se okrajujou brambory takovej ten hnědej obal bo co to je, zbude bílej kokosáček a hurá jíst.

Mám ted takovej úlet - kokos a namáčim ho do medu. Chutná to božsky.

P.s. nedoporučuju zkoušet s medem, je to snad návykovější jak tahini.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Já to většinou vrtnu a vypustim mlíko, a pak děten předvádim, jakej mám úder pěstí. Doporučuju zkoušet až po určitym tréninku. :)

PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Ještě že to nerozbíjíš hlavou. :lol:
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

Diky za odpovedi. Hnedle medle koupim kokosaky a vyzkousim silu rukou pritele. Je to veda... :D
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pepík Ševců: Rukou? Já když vidim jak to nejde kladívku, tak by mě nikdy nenapadlo to dělat rukou. To máš rád bolest, bo si vita-masochista??:)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Seraf píše:Pepík Ševců: Rukou? Já když vidim jak to nejde kladívku, tak by mě nikdy nenapadlo to dělat rukou. To máš rád bolest, bo si vita-masochista??:)
:lol: Předváděl jsem se, to víš. Jo, trošininku to bolelo :cry:
Kladívko je ta nejlepší cesta.

Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes nákup banánů za 9.90,- u nás v zelenině, už poněkolikáté se mi stalo že tam mají zelvněné banány na takovouto cenu a jen proto že mají na sobě několik flíčků (a ty já mám nejradši, jsou hezky vyzrálý, ne jako ty jak brčál zelený) - no a nekup to :)

Stále jsem ještě na fruit, poslední 4 dny mám i 20% zeleninu + vodu. Co mi chybí je půstík, 2x jsem vynechal pondělky, nějak mě to zkouškový zmáhá. Tohle pondělí jsem se na něj těšil a když sem si uvědomil že po zkoušce chroupam kešu oříšky, bylo už pozdě.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Dnes nákup banánů za 9.90,- u nás v zelenině, už poněkolikáté se mi stalo že tam mají zelvněné banány na takovouto cenu a jen proto že mají na sobě několik flíčků (a ty já mám nejradši, jsou hezky vyzrálý, ne jako ty jak brčál zelený) - no a nekup to :)

Stále jsem ještě na fruit, poslední 4 dny mám i 20% zeleninu + vodu. Co mi chybí je půstík, 2x jsem vynechal pondělky, nějak mě to zkouškový zmáhá. Tohle pondělí jsem se na něj těšil a když sem si uvědomil že po zkoušce chroupam kešu oříšky, bylo už pozdě.
nejhorší je, jaxe to s těma banánama rozmůže, tak se ty ceny obrátí
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:P
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes mě potěšil spojený deníček.

Jak pokračuji ve vita: Od té doby co začalo zkouškové tak se láduju od rána do večera, pondělní půsty jsou vždy zakončeny kolem poledne a přibral sem asi 4 kg. Aspon vím že se i na vita dá přibrat. O sobotách o nedělích jsem se dokonce nacpal vařeným.

Mamka začala jít zelený, a dělá si ovocné saláty, ale nejsem si jist zda to bude mít nějaký efekt, když to prokládá svíčkovou, a vším co vaří pro ostatní. Prohlásila: Tolika ovoce sem nesnědla za celej život.

Těším se na jaro, s příchodem sněhu ve mě pohasla naděje že by třebas zima letos být nemusela. Plán, doufám že už nebudou vařoúlety - hlava mi to fakt už nebere a jím to asi jen z povinosti či já fakt nevim, vůle je ted nějaká oslabená a půstíky, který mě vždycky vrátili na cestu mi chybí.

Plán. Po zkouškovým znovu nekompromisně zahájit půstíky pondělní a vynechat sušené ovoce, o vařený stravě ani nemluvim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Dnes mě potěšil spojený deníček.

Jak pokračuji ve vita: Od té doby co začalo zkouškové tak se láduju od rána do večera, pondělní půsty jsou vždy zakončeny kolem poledne a přibral sem asi 4 kg. Aspon vím že se i na vita dá přibrat. O sobotách o nedělích jsem se dokonce nacpal vařeným.

Mamka začala jít zelený, a dělá si ovocné saláty, ale nejsem si jist zda to bude mít nějaký efekt, když to prokládá svíčkovou, a vším co vaří pro ostatní. Prohlásila: Tolika ovoce sem nesnědla za celej život.

Těším se na jaro, s příchodem sněhu ve mě pohasla naděje že by třebas zima letos být nemusela. Plán, doufám že už nebudou vařoúlety - hlava mi to fakt už nebere a jím to asi jen z povinosti či já fakt nevim, vůle je ted nějaká oslabená a půstíky, který mě vždycky vrátili na cestu mi chybí.

Plán. Po zkouškovým znovu nekompromisně zahájit půstíky pondělní a vynechat sušené ovoce, o vařený stravě ani nemluvim.
tak to je správné se porád zvedat
Odpovědět