Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

jejda ted mě napdal úžasná věc:) sice nevim zda to zvládnu a nevim zda to rozdejchaj příbuzný ale možná opravdu uvidím zlatý prasátko. Napadlo mě se opravdu postit na štědrej den, to máme nejvíce oslav a návštěv a je to tradice, ne?:)
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

To je skvělý nápad, taky hodlám vánoce propůstovat.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Seraf píše:jejda ted mě napdal úžasná věc:) sice nevim zda to zvládnu a nevim zda to rozdejchaj příbuzný ale možná opravdu uvidím zlatý prasátko. Napadlo mě se opravdu postit na štědrej den, to máme nejvíce oslav a návštěv a je to tradice, ne?:)
Hm, dobrej nápad, bohužel půst na štědrý den končí v našich krajích opulentní večeří :( Už teď mám hrůzu z toho co si budu muset zase vyslechnout u štědrovečerního stolu, pojídajíc vlastní donesenou stravu, nehledě na to, že budu celá načuchlá přepáleným tukem :( A zajímavé je, že říct někomu hned po setkání "Ty jsi ale tlustej, neměl byses omezit v jídle?", je neslušné a uráží, ale když vám každý říká "Ty jsi ale hubená, měla byses pořádně najíst (myšleno alespoń řízek s hranolkama)", tak to neslušné není :(
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Hm, dobrej nápad, bohužel půst na štědrý den končí v našich krajích opulentní večeří :( Už teď mám hrůzu z toho co si budu muset zase vyslechnout u štědrovečerního stolu, pojídajíc vlastní donesenou stravu,
Možná je opravdu dobrá "zlatá" střední cesta, nerad bych přišel o přátele a už vůbec ne o vztahy s rodinou a jen kvůli ,,žrádlu,, i možná proto lidé radši volí zlatou střední cestu, snad jen kvůli těm ostatním.
nehledě na to, že budu celá načuchlá přepáleným tukem :( A zajímavé je, že říct někomu hned po setkání "Ty jsi ale tlustej, neměl byses omezit v jídle?", je neslušné a uráží, ale když vám každý říká "Ty jsi ale hubená, měla byses pořádně najíst (myšleno alespoń řízek s hranolkama)", tak to neslušné není :(
Zase narážím na ty vztahy. Je pravdou že jsem zhubl, ale každej vidí asi fakt jen to co chce vidět. U nás v rodině je to nejspíše strach ze smrti, snad všichni jsme sebezáchovní, včetně mě........ rodiče mají nadváhu a jejich stravování je dle mého soudu příšerné, leč mají to jinak než já.

Narážím ted čím dál více a asi jen reflektují mě samého. Možná tam ten strach mám uložen také a oni hojen ukazují........

Děkuju všem co tady prohlásili, že je to jen o hlavě..........a o myšlení, jejda, no tak jsem se sám sebe nějak nadchnul:))))))) A jenom tím že si povídám sám pro sebe(myslím to psaní zde) :shock:
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Seraf píše: Možná je opravdu dobrá "zlatá" střední cesta, nerad bych přišel o přátele a už vůbec ne o vztahy s rodinou a jen kvůli ,,žrádlu,, i možná proto lidé radši volí zlatou střední cestu, snad jen kvůli těm ostatním.

Už jsem na vlastní kůži - nejen co se týče stravy zjistila, že zlatá střední cesta v případě některých okoložijících prostě nefunguje. Jakmile udělám jeden ústupek, začnou přitvrzovat a pěchovat mě do "normálních" mezí více než když si stojím na svém. Když jsem byla dítě, končilo to pro ně výborně - donutili mě být "normální" - pro mě dost smůla :( ale byli spokojení a naprosto je nezajímalo, že s tím mám problém. Jako dospělák jsem v jiné pozici a snažím se toho s co největším taktem využít.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Zlata stredna cesta: iba samej voci sebe, ako to tak citis. Ci chces alebo nechces byt 100% vita, je len na Tebe.

O jedle sa s nikym nehadam, ani nepresviedcam. Ak nieco nechcem, nevezmem si. Poviem im, ze ja im tiez nerozkazujem, co maju jest, a ja chcem jest zasa to, co chuti mne.

Brat im rezne s hranolkami by bolo to iste, ako keby oni mne brali ovocie. Agresiou a utokom tieto veci neriesim ani nahodou.

Nerozhadzu ma ani citove vydieracky typu: "robila som to kvoli Tebe a Ty to nechces". Na to odpoviem, ze predsa vedia, ze ja taketo jedla jest nechcem a ked chcu nieco pre mna, vymenujem im, co mi prave najviac chuti, aby mali inspiraciu, co mi maju radsej zhanat, ha.

To je celkom fajn: potom aj sami vidia, ze mi prichystali nieco, cim mi ulahodili a z coho som sa potesila.

Tiez ked si chcem dat nieco nevita, neznamena to, ze si dam aj dalsie veci, co mi zacnu podsuvat. Tie pokusy ich nepresli doteraz, ha. Ale neberiem to v zlom. Skratka mi chcu dopriat, aby som mala konecne aj nieco "dobre". Aby som sa raz aj "poriadne najedla", ked "nic nejem", ha-ha.

Pokazit si uzasne vztahy kvoli jedlu by bola maximalna hlupost. Rovnako ako ist sama proti sebe len kvoli zachovaniu umelej pokojnej atmosfery. Na jedlo mozeme mat iny nazor, ale je tu stale mnozstvo nadhernych hodnot, ktore nas spajaju.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

wlastislawa píše:
Seraf píše: Možná je opravdu dobrá "zlatá" střední cesta, nerad bych přišel o přátele a už vůbec ne o vztahy s rodinou a jen kvůli ,,žrádlu,, i možná proto lidé radši volí zlatou střední cestu, snad jen kvůli těm ostatním.

Už jsem na vlastní kůži - nejen co se týče stravy zjistila, že zlatá střední cesta v případě některých okoložijících prostě nefunguje. Jakmile udělám jeden ústupek, začnou přitvrzovat a pěchovat mě do "normálních" mezí více než když si stojím na svém. Když jsem byla dítě, končilo to pro ně výborně - donutili mě být "normální" - pro mě dost smůla :( ale byli spokojení a naprosto je nezajímalo, že s tím mám problém. Jako dospělák jsem v jiné pozici a snažím se toho s co největším taktem využít.
nesnáším zlatý střední cesty
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

extremisto.. :)

zajac> kazdy ti chce dobre to je dobre ne? maju proste len iny software. kompatibilita v niektorych pripadoch mozna neni. casom to mozno pochopia tiez. alebo nepochopia. hlavne to rob s rozvahou, ono maju pmn urcite pravdu v tom ze to dobre skoncit nemusi. myslim ze nevhodna vitastrava by mohla telo zhuntovat v niektorych pripadoch este rychlejsie ako varena standardka. zalezi len na tom co sa viac zmrvi. vela zdaru.
p.s. neskusal si na tie rozky terapiu nuchom? teda len sa nasytit tym pachom ale nazasuvat? mne to tiez vonia celkom pekne, ale staci mi ked to prilezitostne citim v nose.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Taky nemusím ZSC ale stále k ní sklouzávám a zase se hrabu zpátky. Pak si nadávám, jaký že to jsem slaboch. Myslím, že to je věčný člověčí boj.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Díky honzo, aspon vim že nejsem sám:)

pondělí úžasnej půst, dokonce nasucho............ pil jsem až od 19 hodin. Původně neplánovanej suchej ale nějak jsem to prostě cejtil dobře. Dneska, tedy v úterý ráno štávy, odpoledne štávy, potom velkej hlad tak ovocný saláty, pak zeleninový saláty a ted k večeru jsem zešílel a udělal si toasty.

Muj hlad to neuspokojilo a je mi naopak nevolno....... pak si nadávám a je mi ještě více blbě.

Musim na to asi jinak.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

buc11 píše: nesnáším zlatý střední cesty
myslím pořád lepší než vůbec nic
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ml píše:
buc11 píše: nesnáším zlatý střední cesty
myslím pořád lepší než vůbec nic
pro mne je to nic neříkající pojem při kterým se může všecko
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Celý minulý týden jsem taj z 50 procent na ovoci a celenině, zbytek vařený - cizrna - pizza, ne že by to vyhovovalo ale prostě jinak to nešlo.

dnes půst - je to zvláštní ale nabírám váhu, ze 72kg ted na 78kg a bezdá se mi že bych jedl moc velké množství čehokoliv a naopak si připadam hubenější než dříve, jen ta váha nějak roste........divný......
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

buc11 píše:
ml píše:
buc11 píše: nesnáším zlatý střední cesty
myslím pořád lepší než vůbec nic
pro mne je to nic neříkající pojem při kterým se může všecko
takze to neni to ze vela muziky za malo penazi? :o :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Celý minulý týden jsem taj z 50 procent na ovoci a celenině, zbytek vařený - cizrna - pizza, ne že by to vyhovovalo ale prostě jinak to nešlo.

dnes půst - je to zvláštní ale nabírám váhu, ze 72kg ted na 78kg a bezdá se mi že bych jedl moc velké množství čehokoliv a naopak si připadam hubenější než dříve, jen ta váha nějak roste........divný......
odpouštím ti,
ty procenta jsou váhový nebo objemový?
tělo má rádo svý jistý, já jsem vychrtlec, páč si tělo nedělá zásoby, neb ví, že už leta je tam stále kontinuální přísun potravy a může tudíž se na to spolehnout, a jestli je tělo zmatený, tak je třeba si s ním pohovořit co ho čeká, to já musím pár dní před půstem ho přesvědčovat, že ať neblbne, že se skutečně určitou dobu nebude nic jest a ani pit, ať si nějakou rezervu nechá.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

ach děkuju, opravdu jsi mě uklidnil.

Před chilkou jsem ukončil 36 hodinový půst. Průběh dost nepříjemnej, leč myslím že se tělo zbavovalo něčeho fakt nedobrýho. Během dne vcelku v pohodě, jen k večeru občasná myšlenka na jídlo, úspěšně všecky takové myšlenky zahnány nebo ignorovány, přez den jsem se prospal(což normálně nedělám) a k večeru jsem si šel dříve lehnout, tedy kolem 23 hodiny, leč se projevovalo bušení srdce a velmi zrychlený tep a ten se vystupnoval až do rána. Moc sem toho nenaspal, zhoršilo se i moje astma. K ránu už dejchám normálně ale nejsem si jist zda jsem spal, spíš takovej polospánek s bušením srdce. Moje tělo bylo hodně v napětí a stresu.

Ted jsem si odštavil mrkev s červenou řepou, možná jsem měl málo cukru, byl sem hodně slabej a po vypití dvou doušků této šťávy se mi za chvilku zatočila hlava a musel sem si na pár minut sednout s velmi nepříjemnými pocity, bylo mi zle, točila se hlava(podobný stav jako po zvracení) -možná se krev opravdu přesunula do žaludku a v hlavě chyběla.

ted pomalu srkávám, fakt pomalu a cejtim že se mi vrací síla, leč fakt potřebuju sklidnit.

děkuji buci za povzbudivá slova:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

ty procenta jsou váhový nebo objemový?
Dobrá otázka - mylsím že celkově úterý+středa+čtvrtek to bylo objemově 70:30 ku pospěchu živýho, pátek+sobota+neděle 60:40 ku prospěchu vařenýho.

Váhu neodhadnu, leč ten pátek až neděle to bylo určitě více vařenýho.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:
ty procenta jsou váhový nebo objemový?
Dobrá otázka - mylsím že celkově úterý+středa+čtvrtek to bylo objemově 70:30 ku pospěchu živýho, pátek+sobota+neděle 60:40 ku prospěchu vařenýho.

Váhu neodhadnu, leč ten pátek až neděle to bylo určitě více vařenýho.
myslím, že každý nejezení, as well as každý raw je prospěšný,
osobně nevyhodnocuju ty hodiny, páč dyž se ohlédnu třeba po týdnu, tak vidím, že to byly pokusy těla zvrátit rozhodnutí ohledně půstu, stejně si myslím, že nějaký buněčný čištění nastává až po delší době, kdy je mu jasné, že fakt nic nedostane a dokonale vytráví všechen vodpad v traktech
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Po delší době se potřebuju ,,vyzpovídat,,

Jídlo tak nějak od zhora dolu, nahoru a zase dolu...... od té doby co jsem začal pravidelně každej den jíst tahini......né že bych chtěl ale prostě asi sem opravdu malinko závyslej, jsem ho vyzkoušel snad se všema druhama pečiva, a nejlépe dopadl celozrnej všema semenama sypanej rohlík(njn je pečenej) a taky nejni špatná celozrná pita.

také mám několik úletů s knedlíkama a vařeným zelí........ leč ta kombinace je fakt smrtelná........

Skoro se až bojim že jídla co jsem dříve jídával jsou pro mě velmi nestravitelná, s nepříjemným účinkem :arrow: nejdříve nejde ztrávit, je mi z ní blbě :arrow: a pak má zdřejmě i projímavý účinek, což se mi zdá že se toho tělo chce zbavit co nejdříve.

Projímavý účinek mívá na mě i velké množství ořechů nebo více olejovitých jídel.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jo a neuvěřitelně dobře mi ted dělají pomeranče a grepy....... prostě lahoda. (a dřív bych nedal grep bez moučkovýho cukru, bejvala kombinace 1:1)

V kauflandu byly mandarinky 10kč/kg, koupili jsme jich spoustu ale během ,,užívání,, mám dojem že jsou napuštěný nějakou chemií, jelikož se mi po nich zvedala hladina bílejch krvinek a křičely napoplach.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Mandošky BEZ PECEK nekupuju, s peckama jsem nenašel .... škoda, mám je rád

Jak se pozná zvednutá hladina bílejch krvinek ?

Co mně se stalo, tak po jednom kaki a jednou po hroznech, že mi zdřevněněl jazyk a jako bych měl pusu pokrytou polystyrenem či co. Nikdy jsem netrpěl žádnou alergií ani ničím podobným, připisuju to taky chemii na ovoci :evil: na které moje jakež takež čistější tělo reaguje
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také mě to mrzí :? tak chemie

hodně přemýšlím o tom, že třeba k snídani si budu kupovat bio ovoce nebo prostě jedenkrát za den, abych ho měla

oříšky, semínka, pohanku, občas zázvor, tak to už kupuji jen bio, ale to ovoce a zelenina se dá těžko, není takový výběr a ty ceny....
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

můj cíl je biominifúd, v malým množství by na to bio zbyly i penízky, jezení na kila člověk finančně neutáhne ...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Standa K. píše:Mandošky BEZ PECEK nekupuju, s peckama jsem nenašel .... škoda, mám je rád

Jak se pozná zvednutá hladina bílejch krvinek ?
Jsem bejvalej astmatik a alergik, respektive léčba v procesu a na dobré cestě.

Při alergii se zvedá hladina bílejch krvinek a ty doslova zešílý, proto vzniká nepřiměřená reakce na normální věci a mnohem horší reakce na věci nenormální. A já už to na sobě vypozoruju, to se fakt nedá přehlídnout když zrovna mají revoluci.

Takže všiml jsem si že po některým ovoci, myslím že to bude tou chemií se mi zvedá hladina bílých krvinek a také když sním vařené jídlo. To mám vyzkoušené a zjištěné na sobě.

Btw. když mluvíte o bio zelenině a ovoci, ty ceny jsou strašný, čeští obchodníci se snaží urvat opravdu ze všeho všechno. Nemyslím si že by bylo o tolik dražší vypěstovat biozeleninu a ovoce, to jen protože je to něco "extra" znamená že je 3x dražší než ta klasika.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Standa K. píše:můj cíl je biominifúd...
můj též :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše: Btw. když mluvíte o bio zelenině a ovoci, ty ceny jsou strašný, .
:?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:
Standa K. píše:můj cíl je biominifúd...
můj též :)
můj taky,
obávám se , že vypěstovat bez postřiků je skutečně drahý, třeba mě zůstane u některých komodit jen 10 %, ostatní scípne (třeba rajčata, někdy česnek, nerezistentní hrozny, poslední dobou i meruňky), netýká se zatím kořenové, paprik, salátů

co se týče kaki, není-li zralé (na kašu) je to prostě nechut až jedovatý, podobně kyseliny a třísloviny u hroznů
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

u cizokrajného bude drahý i ten dovoz, přecejenom se toho nedováží taková kvanta, aby se to až tak vyplatilo (zatím :) )
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Mno spíše si myslim že tam někde v divočině pralesní jim to roste samo, maj tam slunce, teplo, zem...... myslim že kdyby se nakupovalo přímo u výrobců, tak by byla asi nejlepší cena. Pokud je mezi jakýkoliv dodavatel a mezidodavatel a dalších 120 hladovejch krků, vše se to promítne do ceny.
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Vypěstovaný to bude možná dobře, ale na cestu řádně chemicky "upravený".
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

alexa: njn, smutný je že nás krměj chemií a támhle zakazujou pít burčák jen proto že je málo skvašnej.

Dnes ukončen půstík nezvykle jindy mrkvovou štávou s červenou řepou a zeleným ječmenem. Zajímavá kombinace, mám vyzkoušeno mrkvová štáva + zel. ječmen, má to moc příjemný účinky na muj organismus, ledviny, játra se čistí snad ještě více - většinou cítím jak se uvolnujou kanálky v ledvinách od nečistot.

půstík tedy od pondělka do dnes 11 večer. Cítím se dobře, v pondělí i dnes jsem mělmoc práce(brigáda a škola a kromě pár zamotání hlavy moc příjemné.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše: Zajímavá kombinace, mám vyzkoušeno mrkvová štáva + zel. ječmen, má to moc příjemný účinky na muj organismus.
taky mám moc ráda, dnes zrovna budu mít mrkvička+č. řepa+MJ
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tuto kombinaci jsem ještě nezkusila, dnes to napravím :)
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mrkvička by měla převládat (ještě je do toho dobrý řapíkatý celer :) )
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko: Já zkoušim neřapíkatej celer, takovou tu bulvu, bo co to je.

Btw, dnes po ránu jedu ve štávičkách. Mrkvička + ječmen + řepa,
dávám to v poměru:
1kg mrkve
100 - 200g červené řepy

vznikne asi 600 - 700ml štávy, půl litříku skončí ve sklenici(nechci používat slovo půlitr:) ) a ty 2 - 3 decky do šejkru s lžiškou ječmene.

Otázečka do prostoru, mám i chlorellu a chtěl bych si jí pročistit když sem takto nalačno, takže asi bych začal 1 tabletku ráno i večer, je tpo v pohodě nebo se můžu obávat ucpání střev?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je v poho ne? a potom to chce zvyšovat ty bobulky, aby to mělo větší účinek.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Sluníčko píše:
Seraf píše: Zajímavá kombinace, mám vyzkoušeno mrkvová štáva + zel. ječmen, má to moc příjemný účinky na muj organismus.
taky mám moc ráda, dnes zrovna budu mít mrkvička+č. řepa+MJ
moc jsem si pochutnala :)
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Sluníčko píše:to je v poho ne? a potom to chce zvyšovat ty bobulky, aby to mělo větší účinek.
já dávám od počátku jen dětem hned po 2 tabletách. tak mi to doporučil doktor z GW
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já začínala také nízko a došla jsem k 2x denně 8, takže 16 za den

to když jsem je jedla pravidělně, asi půl roku, teď už přesně podle toho "kolik si ruka(tělo) řekne" :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Je mi ted moc hezky, jím z 70% ovoce + 30% zelenina+ořechy+semena.

ovoce mi dělá moc dobře, leč bývám občas skoro až přeslazený (banány, jablka, pomeranče, mandarinky)

Akorát mě děsí že ze mě odchází opravdu smradlavé věci, nevím zda to je rozhašeným trávicím ústrojím bo v čem to vězí.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Je mi ted moc hezky, jím z 70% ovoce + 30% zelenina+ořechy+semena.

ovoce mi dělá moc dobře, leč bývám občas skoro až přeslazený (banány, jablka, pomeranče, mandarinky)

Akorát mě děsí že ze mě odchází opravdu smradlavé věci, nevím zda to je rozhašeným trávicím ústrojím bo v čem to vězí.
NO JO NO, |PMN to jsou ty objemy, mám lepší zkušenost s míň a spíš ve šťávovině. A kde bereš zralý (sladký) orange a mandariny, jabka nekerý s odřenejma ušima.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

dovolila bych si nesouhlasit...

se značně smradlavym výstupem mam zkušenosti ve svem životě asi dost bohatý, čili vim, že i na raw stravě může pokračovat či se dokonce i situace zhoršit

neni to ve vobjemech ale je to v celkovym složení a v zanešení střeva

celý říjen a listopad, po posledním půstu, jsem tlačila v peru ovoce v super velkejch objemech (klidně 10kg a víc denně) a výstup byl sice objemný, nicméně zcela naprosto bez odoru (i když možná ta fialka by se tam dala vystopovat) a zcela ztratil razítkovací schopnost..

to co konzumuju ted a tady se na kvalitě outputu opět poněkud projevilo
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

buc11 píše: NO JO NO, |PMN to jsou ty objemy, mám lepší zkušenost s míň a spíš ve šťávovině. A kde bereš zralý (sladký) orange a mandariny, jabka nekerý s odřenejma ušima.
Jablka zatím domácí ale docházek, pomeranče z nějakýho obchodu dycky, vybíram si ty sladký:) a mandarinek mám zásobu z kauflandu, jsou neskutečně sladký až je mi to podezřelé.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Tereza píše:dovolila bych si nesouhlasit...

se značně smradlavym výstupem mam zkušenosti ve svem životě asi dost bohatý, čili vim, že i na raw stravě může pokračovat či se dokonce i situace zhoršit

neni to ve vobjemech ale je to v celkovym složení a v zanešení střeva

celý říjen a listopad, po posledním půstu, jsem tlačila v peru ovoce v super velkejch objemech (klidně 10kg a víc denně) a výstup byl sice objemný, nicméně zcela naprosto bez odoru (i když možná ta fialka by se tam dala vystopovat) a zcela ztratil razítkovací schopnost..

to co konzumuju ted a tady se na kvalitě outputu opět poněkud projevilo
Mno a co tedy dělat? Ovoce by měla být spíše pročištující a zelenina má hodně vlákniny.

Jediné v čem vidím tento týden velké + , je skoro žádná nebo minimální plynatost kterou jsem trpěl celej minulej měsíc. Po 2dením půstíku se to ted srovnalo. Akorát jak říkam, ten výstup nic moc.

terez, čím to srovnat?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

dlouhym půstem...asi tak třetim až čtvrtym. good luck a hodně trpělivosti přeju

a i když to srovnáš, nikdy neni uplně vyhráno. já to jednou po dlouhých letech srovnala a byla jsem fakt happy, jakože že už to mam vyřešený. no a ted řešim zas. prostě život je boj
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

....prostě život je boj

to teda je, tak se drž a bojuj!!! tomu se říká realita života...
mirka
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Lidičky, sraz jsem přežil a dokonce to bylo i hezký a příjemný:) Jakýkoliv náznak o rozvinutí debaty na téma nejezení masa, jezení ovoce a zeleniny úspěšně potlačen.

Dokone se debata zvrhla na skoro dvouhodinovou debatu na téma kterej párek maj kde nejlepší - úspěšně se mě míjela:)

Ná vánoční večeři jsem si přichystal štávičky a udělal si úžasnej ovocnej salát. Sice jsem jedl něcojiného a úžasný že jsem překonal svůj strach jíst něco jiného a ,,opustit,, vyjeté koleje.

Ted mám ze sebe moc krásnej pocit a dostal jsem mochezké dárky.

P.s. Jenom malej hlodánek do mé hlavy bl zanesen krátkou diskuzí nad mrkví - moje sestřenka má nějakou profesorku na výživu a údajně se s ní bavila na téma jezení mrkve ve vlkém množství.......a ta jí oznámila že je to velmi nezdravé, že při velkém množství mrkve se nevstřebaný vitamín B změní na A a ten pak způsobuje rakovinu.......... moc se mi tomu enchce věřit, nikde jsem na to zatím nenarazil ale projistotu se ptám tady zda je na tom něco pravdivého.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

nad mrkví jsem se taky již zamýšlela. když byl syn malinký, hodně pil štávu z mrkve. ta mu zbarvovala ne jen kůži, byl prostě celý mrkvový a je to prý problém jater. víc jsem se po tom tenkrát nepídila, ale raději udělala delší pauzu.

ted by mě taky zajímalo jak to teda s mrkví je.
mirka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Řešil jsme to asi před rokem a všechny knihy které mám, všichni autoři, všechna www co jsem tenkrát našel - všude píšou buď nic, anebo, že si z provitamínu co mu tím dodáváme, dělá organismus vitamín A přesně v tom množství co potřebuje.
Ale koukám, ž ty píšeš něco o nevstřebaným Béčku.., no tak to nevím,...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Údajně si z velkého množství vitamínu B vytváří nebo přetváří na vitamín A. Nevím zda tomu tak je, tak proto se ptám. Ta doktorka nebo co to je jí říkala že prý je to dost vážný a že je to prej zadělání si na rakovinu.
Odpovědět