Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Čauky kucí a holky, nějakej čas pročítám toto fórum a hodně mě inspirovalo a inspiruje. Snažim se čím dál více jíst vita stravu, raw food, denně piju mrkvovou štávu a zkouším i různé kombinace, dosti zajímavé mi přišla:

Mrkev
Mrkev + zázvor Zázvoru dle chuti, na Healthy Juicer se skvěle odštavnuje.
Mrkev + zelí Pálivá příchut

Občas zkouším kombinace:

Listy Hlávkové kapusty, zelí, řapíkatý celer - je to dosti silné, asi po půl hodině většinou cítim hrozně moc energie.

Jinak jím naklíčené mungo, naklíčené obilí, občas nějaký to lupení, když jsou ředkvičky(zkouším i saláty z paprik, rajčat, okurek, ale chybí mi tam sýr a těstoviny) a ted hodně moc ovoce, banány, piel de sapo(nejlepší melounek), pomeranče, citrony(rozpuštěné ve vodě), meruňky, jablka.

Nemám ted mnoho oříšků, ale jinak dlabu slunečnicová, dýnová a sezamová semena.....

Nedávno jsem začal běhat a bohužel mě začali bolet kolena a to tak že sem musel přestat a bojim se začít, někdo radil půst ale nejsem sijistej zda to vyřeší, mám dojem že mi dokonce vržou.....ví někdo co s tím?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Zázvor v lete nemôžem. Veľmi ma zohrieva, asi by som vyskočila z kože. :roll: Ten si nechávam na zimu.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Standa K. »

Seraf píše:... denně piju mrkvovou štávu a zkouším i různé kombinace, dosti zajímavé mi přišla:
Mrkev
Mrkev + zázvor Zázvoru dle chuti, na Healthy Juicer se skvěle odštavnuje.
Mrkev + zelí Pálivá příchut
Občas zkouším kombinace:
Listy Hlávkové kapusty, zelí, řapíkatý celer - je to dosti silné, asi po půl hodině většinou cítim hrozně moc energie.
Asi už odsud víš, že já jsem proti koktejlům a odšťavování. V přírodě se toto nevyskytuje=nepřirozená výživa. Čím, jakou literaturou, autorem jsi začínal?
Seraf píše:Jinak jím naklíčené mungo, naklíčené obilí ...
PMN opět nepřirozené,v přírodě se nevyskytující produkty, byť jsou raw.
Seraf píše:Nedávno jsem začal běhat a bohužel mě začali bolet kolena a to tak že sem musel přestat a bojim se začít, někdo radil půst ale nejsem sijistej zda to vyřeší, mám dojem že mi dokonce vržou.....ví někdo co s tím?
Dle mně známé literatury jde o vápenité a škrobové usazeniny, chtělo by to opravdu detox půstem. Zatím můžeš místo toho jezdit na kole či dělat dlouhé procházky.

Toť názor zatracenýho začátečníka ... :) A držím palce !!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Advid »

Seraf píše:Nedávno jsem začal běhat a bohužel mě začali bolet kolena a to tak že sem musel přestat a bojim se začít, někdo radil půst ale nejsem sijistej zda to vyřeší, mám dojem že mi dokonce vržou.....ví někdo co s tím?
Napiš, co myslíš tím "nedávno", kolik běháš týdně a průměr na jeden běh. Pak ještě napiš, v jaké části kolene Tě bolí.

Nebo se rovnou koukni na www.behej.com do poradny nebo na fórum. Kolena jsou nejčastější běžecký problém a je tam toho o nich spousta.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Standa K. - vpodstatě literatura je od Walkera a z tohoto webu, popřípadě z webu Zdraví na dlani, tyto kombinace jsem si vymyslel sám, leč nebude to nic převratného, vpodstatě se v dnešní společnosti nedá žít jako před miliony let, je tu vývoj a spolu s technikou tu máme i mnoho věcí které zde dřív nebyli, to bys moh rovnou vypnout tlačítko na počítači, zahodit kolo, vyběhnout do lesa a najít si nějakou hezkou noru nebo jeskyni.

Na štávě mi nepřijde nic nepřirozeného, vzhledem k tomu že jsem s ní začínal ručním odštavováním, tak i tak se to dá dělat bez jakékoliv techniky.



Co je na mungu a klíčkách nepřirozeného?

Advid Začal jsem běhat letošní zimu, únor 1x týdně, všechno OK, pak jsem zvyšoval na 2x týdně, vše Ok, a od dubna 4x týdně a to začla bolest v kolenou, připadalo mi že byly oteklý a sotva sem chodil. A ted běham leda když nestíham bus a vše v pohodě, srovnalo se to ale i tak se bojim začít znovu běhat. Nemám běžecký boty=nevhodná obuv, takže asi nejdříve udělám něco s tím. A půst musim nastudovat, já když sem hladovej tak bych sned i prázdnej talíř.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak jestli to myslíš s běháním vážně, kup si pořádné boty, protahuj po běhu (lépe i před, ale já protahuju skoro jen po a tak nechci kázat vodu a pít víno) a neběhej s nuly na sto, ale nejdřív se zahřej.

A na ten běžecký server se podívej. Rady na něm jsou k nezaplacení a čas tam strávený se Ti bohatě vrátí v podobě radosti z běhu. 8)

A Standu neřeš, je to fundamentalista. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Advid píše:A Standu neřeš, je to fundamentalista. :P
Ten kluk má naprostou pravdu ... :P (jen si zkus přečíst něco od Wandmakera, tam to všechno najdeš)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Seraf píše:... vpodstatě se v dnešní společnosti nedá žít jako před miliony let, je tu vývoj a spolu s technikou tu máme i mnoho věcí které zde dřív nebyli, to bys moh rovnou vypnout tlačítko na počítači, zahodit kolo, vyběhnout do lesa a najít si nějakou hezkou noru nebo jeskyni.
právě to mám ve vzdálené budoucnosti v plánu :) až na to kolo a bydlet budu ve vlastnoručně postaveným srubu
Seraf píše:Na štávě mi nepřijde nic nepřirozeného...
Nic, jen že to v přírodě nikdo nedělá ... anebo
Co je na vaření, pečení aspol. nepřirozeného ? Vpodstatě se v dnešní společnosti nedá žít jako před miliony let, je tu vývoj a spolu s technikou tu máme i mnoho věcí které zde dřív nebyli, to bys moh rovnou vypnout tlačítko na počítači, zahodit kolo, vyběhnout do lesa a najít si nějakou hezkou noru nebo jeskyni.
Seraf píše:Co je na mungu a klíčkách nepřirozeného?[/b
Nic, jen že to v přírodě nikdo nedělá ... anebo
Co je na vaření, pečení aspol. nepřirozeného ? Vpodstatě se v dnešní společnosti nedá žít jako před miliony let, je tu vývoj a spolu s technikou tu máme i mnoho věcí které zde dřív nebyli, to bys moh rovnou vypnout tlačítko na počítači, zahodit kolo, vyběhnout do lesa a najít si nějakou hezkou noru nebo jeskyni.

Držím palce !!!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Stando Pro mě zamě bydli na stromě. Třeba to jednou bude nutnost:) Každopádně mě představa že pobíhám po lese a shánim potravu a vybírám si ze srsti vši a blechy pobavuje.

P.s. Na srubu taky není moc přirozeného, dřív to taky nikdo nedělal a bacha na papír a knížky, taky nejsou původní......!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Standa K. píše:Nic, jen že to v přírodě (šťávování) nikdo nedělá ...
Mýlíš se. Zejména u šimpánů, který máš za vzor, je v přírodě často pozorováno šťávování (v hubě) a následné vyplivování dřeně.
Standa K. píše:Co je na mungu a klíčkách nepřirozeného? Nic, jen že to v přírodě nikdo nedělá ...
Myslíš, že se v přírodě zvířata záměrně vyhýbají naklíčeným semenům? To je opět omyl. Že nejsou luštěniny tak, jak je známe, původní rostlina, ale vyšlechtěnec? To je většina z těch, které papkáš.

Wandmaker není bůh a v mnohém jistě bohapustě plácá. Všimni si, že všichni ti „guruové“, mající recept na pravdu, tvrdí každý něco jiného. Taky přece nevěříš všemu, co tady nějaký Pepík napíše, ne? Nevěš se tak moc na cizí příklady a hledej třeba víc sám. :wink:

Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pepík Ševců Good think....

Dnes jsem poprvé v životě odštavnoval pšenici, tedy naklíčenou a asi 15cm vzrostlou. Vznikla z toho velmi zelená a zajímavě vonící štáva, kterou jsem upíjel mezitím co jsem točil mrkev.

Účinky nepozoruji, leč mám více energie, takové přilivy tepla, leč mívám to po oštavené zelenině( zelí, kapusta, paprika, celer, atd.)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes jsem ,,zhřešil,, když jsem snědl mrkvovej karbanátek, mamka to dělá z mojí vyštavený mrkve a dostala mě ta vůně a chut nebyla špatná ale výživově nic moc, spíše jsem těžkej a bolela mě z toho hlava....

Taková otázka Jím těd hodně banánů a meruněk, máme jich plnej strom(meruněk) a banány z kaufu za 10kč/kg taky hodně melounů, pomerančů a jablek se snažím jíst. Říkám si že to je hodně sladkého. Můžu po tom ztloustnout? Je to určtě spousta cukrů, ale hlad je hlad.....a vzduch ještě jíst neumim.

Pijete denně štávy? Kolik a jakého druhu? Kombinujete různé ovoce/zeleninu?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja po tom tloustnu spolehlive 8) . Bez pustu a pohybu bych byla pekna koule
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

:-))))) :P
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

No... to je asi individualne... ked som bola iba na ovoci a orechoch, jedla som cca. mesiac - dva predovsetkym banany a vlasske orechy, lebo mi neustale isli na chut, a vaha mi klesala postupne dovtedy, kym sa nezastavila na 44 kg.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Katarína píše:A vaha mi klesala postupne dovtedy, kym sa nezastavila na 44 kg.
Kristapána! :o
A to si myslíš, že je v pořádku? Kolik měříš? 130 cm?

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Mesic nebo dva neni dostatecne dlouha doba. Myslim, ze kdyby jsi to praktikovala dele, treba rok, dva, ze by se vaha zacala splhat nahoru.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

No mesiac - dva to bolo takto. Ked mam na nieco konkretne chut, vzdy ma to berie niekolko tyzdnov, max. mesiacov. Potom to vystriedaju ine druhy ovocia. Orechy ma odvtedy tiez takto nedrzali. Vtedy som ich kazdu chvilu kupovala na kila na trznici a este ma zasobovali aj nasi a kamos.

A neskor aj ked som si cosi nevita dala, ale to mozno asi tak raz za mesiac, niekedy mozno ani nie.

To bolo vtedy, ked som prestala s obilninami a zaroven aj s pohankou a zeleninou. K zelenine som sa po niekolkych mesiacoch (to bolo asi aj vyse roka alebo viac, neviem) mierne vratila. Aj nevitarianske jedla som si zacala davat castejsie ako predtym.

Za tie roky sa mi vzdy uplne automaticky drzi vaha cisto na vita tak, ako som pisala, a v obdobi ked jem aj nieco vegetarianske nevita, o trochu stupne, a tiez sa automaticky drzi.

Sportovat toho vela nenasportujem, mam rada tury, plavanie a podobne pohodovky.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

A ked som bola pred tym prevazne bananovo-orechovym obdobim 9 mesiacov na surovej (okrem ovocia a orechov tiez obilniny, pohanka a zelenina), tak to bolo konstantne tusim nejakych 47 kg.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Katarína píše:A ked som bola pred tym prevazne bananovo-orechovym obdobim 9 mesiacov na surovej (okrem ovocia a orechov tiez obilniny, pohanka a zelenina), tak to bolo konstantne tusim nejakych 47 kg.
Hmm..., tak to Ti zavidim. Ja si takovou vahu nikdy neudrzim. Maximalne chvilku po pustu...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Zkouším dělat Lněné suchary - crackery, včera jsem je zalil a dneska se šel podívat a vznikla z toho taková tuhá hmota, mazlavá a nevím o s tím je zda je to tak správně....... má to mít takovou strukturu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

najlepsie je robit ich z mletych semien, lahsie sa to spoji a vyuzijes viac z ich obsahu. ak ich jes v celku, vyluhuje sa hlavne ten sliz. skus tam primiesat drvenu rozmrazenu kukuricu, pripadne ak ich chces na sladko tak posekane datle, figy, rozinky atp. hustotu zregulujes mnozstvom vody, musis ale takcitak vystihnut moment kedy sa da cesto idealne tvarovat, po celej noci v naleve z toho uz vela nevyformujes.
/dufajme ze to nebude citat standa, ten nam zase da.. :roll: /
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Nedávno jsem začal běhat a bohužel mě začali bolet kolena a to tak že sem musel přestat a bojim se začít, někdo radil půst ale nejsem sijistej zda to vyřeší, mám dojem že mi dokonce vržou.....ví někdo co s tím?
mam rovnaky problem, aj vcera to bolo ku koncu citit, mne sa jedna len o prave z vonkajsej strany. tie vnutorne strany nie je problem pretahovat roznozkami, vonkajsie vazy su ale tvrdsi orech. neplanujem ale kvoli tomu uplne prestat, momentalne behavam cca 5km s niekolkymi kratkymi prestavkami na strecing. dost nepravidelne, jednak cakam kym sa to stiahnutie po predchadzajucom behu uvolni, a tiez ako mi to casovo vychadza - zhruba kazdy treti stvrty den. ku koncu behu spomalujem lebo to zacina tuhnut. dufam ze casom sa to upravi, advid vravi ze kolena su bezna zaciatocnicka zapletka. tak skusam cim skor preskocit k profikom :)
Naposledy upravil(a) 800914 dne pát črc 28, 2006 14:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

s tou vahou to je ještě otázne pre výzkumníkou, já se rvu cukrama již dlouhodobě a držím si již leta těch svých 30 kilo podváhu, i když teď jsem kilo přibral na 67 a přitom jsem měl výpadek tahini a avokád. Přikláním se ke svalové hmotě jak dělám s tím dřevem, ale zkoumal jsem se v zrcadle a nemohl to najít, tak možná skrytá hmota vesmíru nalezena.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Trochu mi chybí sýr, četl jsem že se dá dobře použít kozí, ale co jsem viděl tak finančně je to docela hustý, tak mě napadl co třeba ovčí sýr? Brynza?

Jinak jsem začal pít ječmínek, máte s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

piji ho už několik měsíců, dělá mi dobře :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

na mě působí relaxačně...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Seraf"]Trochu mi chybí sýr, četl jsem že se dá dobře použít kozí, ale co jsem viděl tak finančně je to docela hustý, tak mě napadl co třeba ovčí sýr? Brynza?
quote]

o sýrech bych to viděl na laktoriánu, já se leta ládoval (uju) svým kozím, ale jen kvůli chuti, dá se bez něj úspěšně užívat

jestli myslíš ty z obcodu, tak jsou převařený a přesolený
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

buc11 píše:s tou vahou to je ještě otázne pre výzkumníkou, já se rvu cukrama již dlouhodobě a držím si již leta těch svých 30 kilo podváhu, i když teď jsem kilo přibral na 67 a přitom jsem měl výpadek tahini a avokád. Přikláním se ke svalové hmotě jak dělám s tím dřevem, ale zkoumal jsem se v zrcadle a nemohl to najít, tak možná skrytá hmota vesmíru nalezena.
67 a při kolika cm výšky.Jestli máš 175 tak jsi v poho.Asi nelze jen zmiňovat váhu,musí být v souvislosti s celou postavou.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:na mě působí relaxačně...
hezky jsi to pojmenoval, ano na mě též
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to on bude o něco malinko vyšší....:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tereza píše:to on bude o něco malinko vyšší....:-)


no, o trosku vic nez o malinko :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:
buc11 píše:s tou vahou to je ještě otázne pre výzkumníkou, já se rvu cukrama již dlouhodobě a držím si již leta těch svých 30 kilo podváhu, i když teď jsem kilo přibral na 67 a přitom jsem měl výpadek tahini a avokád. Přikláním se ke svalové hmotě jak dělám s tím dřevem, ale zkoumal jsem se v zrcadle a nemohl to najít, tak možná skrytá hmota vesmíru nalezena.
67 a při kolika cm výšky.Jestli máš 175 tak jsi v poho.Asi nelze jen zmiňovat váhu,musí být v souvislosti s celou postavou.
ano mám 198 a přesto jsem kromě tadytohodle háčku v poho
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

:shock: :roll: :shock:
dle fotky jsem usuzovala ze manzelka je drobnejsi, ale ted vidim, ze obrazky klamaly a ona je zrejme standardni vysky

to z tebe musi byt doktori opravdu vysinuti kdyz se vysvleces :lol:
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

buc11 píše:
člověk píše:
buc11 píše:s tou vahou to je ještě otázne pre výzkumníkou, já se rvu cukrama již dlouhodobě a držím si již leta těch svých 30 kilo podváhu, i když teď jsem kilo přibral na 67 a přitom jsem měl výpadek tahini a avokád. Přikláním se ke svalové hmotě jak dělám s tím dřevem, ale zkoumal jsem se v zrcadle a nemohl to najít, tak možná skrytá hmota vesmíru nalezena.
67 a při kolika cm výšky.Jestli máš 175 tak jsi v poho.Asi nelze jen zmiňovat váhu,musí být v souvislosti s celou postavou.
ano mám 198 a přesto jsem kromě tadytohodle háčku v poho
Bratr mýho dědy měl 206 cm / 63 kg.Žil v Madarsku,měl vinici.V létě baštil jen hrozny a v zimě ho pil ( prý kolem 3 l za den :roll: ).Dotáhl to do 96 let. Volně přeloženo z maďarštiny mu přezdívali ,, tyč po který se pne víno" :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

zuzi píše::shock: :roll: :shock:
dle fotky jsem usuzovala ze manzelka je drobnejsi, ale ted vidim, ze obrazky klamaly a ona je zrejme standardni vysky

to z tebe musi byt doktori opravdu vysinuti kdyz se vysvleces :lol:
k doktorům nechodím tak nevím, jen když chořím psychicky, tak moje MUDrka mě ani nechce svlečenýho rači vidět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:
buc11 píše:
člověk píše: 67 a při kolika cm výšky.Jestli máš 175 tak jsi v poho.Asi nelze jen zmiňovat váhu,musí být v souvislosti s celou postavou.
ano mám 198 a přesto jsem kromě tadytohodle háčku v poho
Bratr mýho dědy měl 206 cm / 63 kg.Žil v Madarsku,měl vinici.V létě baštil jen hrozny a v zimě ho pil ( prý kolem 3 l za den :roll: ).Dotáhl to do 96 let. Volně přeloženo z maďarštiny mu přezdívali ,, tyč po který se pne víno" :D
to je pěkné, a nadějné-hrozny hodnotím hodně vysoko, dám si i burčákovinu, ale ten kyselej patok co jsem konzumoval jako vlastník vinohradu a sklepení se na mně dost podepsal, tak nevim
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

23.8.2006 Today

Už dlouho dobu jedu na raw, o víkendech nějaká ta pečínka v podobě špenátu či pečenejch brambor.

Dneska jsem zkoušel odštavnovat kopřivu ale stala se z toho kaše prazvláštní chuti a vůně, nedávno jsem odštavnoval pšenici a byl to dryják, fakt síla:))))
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Zbytek kopřiv dnes nějak zmizel, tak sem podezíral naše kočky, pak e ukázalo že si to táta suší na čaj(aspon doufám že na čaj).

Včera byl den plný chutí a neukojného hladu, všude to krásně vonělo a nakonec jsem zůstal na broskvých které byly mojí záchranou .

Dnes ječmínek+chlorella, švestky s blumama, několik broskví a ted se chystám na VeleMelounaZkaufu:)

Jinak váha za 1 měsíc dole o 5 - 6 kg, cítím se dobře, vitálnějc a některý dny hladovějc.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Včera jsem si koupil Tahini, chuť velmi zajímavá. Nakrájel jsem si proužky papriky a pak je do omáčky namáčel. Dnes jsem do tahini přidal lžičku medu a výsledek byl ohromující. Budu zkoušet dále :) kombinace paprika + tahini + med doporučuji. 8) :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nejlepší kombinace tahini+med a nebo tahini + datle :P
a nebo přimíchat do zeleninové zálivky 8)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tahini je nejlepsi s jahodama a bananem, to je pak jako jogurt :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko: s medem je to paráda :) Mńamka

TVX: Zrovna jsem vyzkoušel něco podobného ale bez jahod, rozmačkaný banán + tahini + rozinky a výsledek překvapující až ohromující..... jediná věc u které si nejsem jist jsou ony rozinky, jsou koupené z kaufu a nevím zda nejsou přislazované a při jaké teplotě sušené, máte někdo více informací o rozinkách?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Seraf píše:Sluníčko: s medem je to paráda :) Mńamka

TVX: Zrovna jsem vyzkoušel něco podobného ale bez jahod, rozmačkaný banán + tahini + rozinky a výsledek překvapující až ohromující..... jediná věc u které si nejsem jist jsou ony rozinky, jsou koupené z kaufu a nevím zda nejsou přislazované a při jaké teplotě sušené, máte někdo více informací o rozinkách?
To je takzvaný tvxův termix. :-) Ale musí se to nechat promíchané přes noc. Pokud jde o rozinky, tak v Kauflandu jsem nesířené nikdy neviděl.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Myslim, ze v Kauflandu kupuji nesirene rozinky, konzervovane rostlinnym olejem.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jakýmže olejem? :-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Sluníčko: s medem je to paráda :) Mńamka

TVX: Zrovna jsem vyzkoušel něco podobného ale bez jahod, rozmačkaný banán + tahini + rozinky a výsledek překvapující až ohromující..... jediná věc u které si nejsem jist jsou ony rozinky, jsou koupené z kaufu a nevím zda nejsou přislazované a při jaké teplotě sušené, máte někdo více informací o rozinkách?
sušený nebrat

zajímavý, já mám rád chuť jen sladkýho tahini, a taky banánu, tak nač bych si ji ředil
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Pisou ze to jsou kalifornske rozinky Thomson, slozeni rozinky+rostlinny olej. Tak predpokladam, ze sirene nejsou. A jsou chutove moc dobre, vlacne.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

zuzi: Mrknu na ně:) mám dojem že mám ty samé....
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ahojky, dnes jdu na první půstík, jednodenní a jsem na to moc zvedavej, vím že asi nic moc ale začátky jsou začátky a uvidím zda přežiju den bez jídla:)¨

Jinak jsem před 2 týdny jel na dovču a tam jsem ,,hřešil,, před cestou bramboráčky a tam to co bylo nejlevnější. Každopádně to úplně rozhodilo moje střeva a zažívání a v podstatě jsem i celý minulý týden, leč už doma jel na vařený stravě, sýrech a podobně. Dneska to chci půstíkem utnout a uvidím co bude dál. Každopádně už mi nevyhovuje jíst pečivo, sice chutná ale nadýmá mě šíleně.
Odpovědět