Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Celý minulý týden na ovoci + sem tam zelenina, pocity moc hezký, příjemný, občas euforický stavy:), v pátek výlet do jiného města + návštěva tamější páry a bazénu. Vše bylo moc fajn, včetně návštěvy čajovny kde jsem okoštoval Pi-lo-Chun(modrozelené spirálky jara). Večer návrat do rodné vísky, večer zhoršení stavu a sobotní probuzení s horečkou a bolestí všeho. Celej den horečka a zimnice, už sem to fakt dlouho nezažil. Do dneška velká rýma, mám hodně zahleněno a nejsem sijist co to je. Rýma má chuť slanou, fakt nevím zda to tak má být ale je vodnatá a ne že bych jí baštil, prostě se stalo že se mi dostala na jazyk.

Neděle výrazné zlepšení. Ustoupila horečka i zimnice, včetně bolesti hlavy i těla. Dal jsem si polívku zeleninovou a vařený brambory, napadlo mě zda nechci spátky zasolovat tělo. Dnes v pondělí mírné zhoršení, jsem hodně zahleněnej a plánuji půstík ale lákají mě hruštičky.

Víte někdo co proti zahlenění? Chce to ještě více času? Btw. od 11 let mám chronickou rýmu a i když občas jím vařenou stravu, cca 1x týdně nějakej ten brambor, pořáde ne a ne se jí zbavit? Kolik v sobě může mít člověk hlenu a jak dlouho může jít ven? Nevím zda jsem něco nepodcenil, protože rýmové obtíže mám stále.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

S tím zahleněním - od doby co jsem přešla na vita tak prakticky nepotřebuju kapesník a nepozoruju zahlenění ani např. při plavání (kde bylo odhleńování když jsem byla na vařené stravě hodně dobře pozorovatelné). Občas si dávám naklíčený bezpluchý oves - ale fakt jenom občas, bramboru syrovou tak jednu do měsíce, ostatní škroboviny jsem vypustila a je to fakt znát. Ale jestlis chytil nějakého vira, tak se tělo zbavuje škodlivin jak může - takže buď rád že se hezky čistíš :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Celý minulý týden na ovoci + sem tam zelenina, pocity moc hezký, příjemný, občas euforický stavy:), v pátek výlet do jiného města + návštěva tamější páry a bazénu. Vše bylo moc fajn, včetně návštěvy čajovny kde jsem okoštoval Pi-lo-Chun(modrozelené spirálky jara). Večer návrat do rodné vísky, večer zhoršení stavu a sobotní probuzení s horečkou a bolestí všeho. Celej den horečka a zimnice, už sem to fakt dlouho nezažil. Do dneška velká rýma, mám hodně zahleněno a nejsem sijist co to je. Rýma má chuť slanou, fakt nevím zda to tak má být ale je vodnatá a ne že bych jí baštil, prostě se stalo že se mi dostala na jazyk.

Neděle výrazné zlepšení. Ustoupila horečka i zimnice, včetně bolesti hlavy i těla. Dal jsem si polívku zeleninovou a vařený brambory, napadlo mě zda nechci spátky zasolovat tělo. Dnes v pondělí mírné zhoršení, jsem hodně zahleněnej a plánuji půstík ale lákají mě hruštičky.

Víte někdo co proti zahlenění? Chce to ještě více času? Btw. od 11 let mám chronickou rýmu a i když občas jím vařenou stravu, cca 1x týdně nějakej ten brambor, pořáde ne a ne se jí zbavit? Kolik v sobě může mít člověk hlenu a jak dlouho může jít ven? Nevím zda jsem něco nepodcenil, protože rýmové obtíže mám stále.
co to je ta rýma?, aha jo míval jsem to taky, ale už si nepamatuju, jsem již senylnější,
rýmu mám spojený se zašlemovaným střevem
já dybych měl vůli bych detoxifikoval a nebramboroval
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

co to je ta rýma?
rýma je to, co způsobuje, že mám dneska celý den tupý výraz s otevřenou pusou, neboť jinak nemohu dýchat...jo, ani mě se vir nevyhnul (asi jsem neměla líbat nemocného - moje chyba :) )[/code]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

hofikos píše:
co to je ta rýma?
rýma je to, co způsobuje, že mám dneska celý den tupý výraz s otevřenou pusou, neboť jinak nemohu dýchat...jo, ani mě se vir nevyhnul (asi jsem neměla líbat nemocného - moje chyba :) )[/code]
aha, to bude v tom, že já nevěřím, že to lze chytit, tobož od nekoho, ale jen vyrobit v sobě prostředí aby se mu tam dobře dařilo množit
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

buc11 píše:
hofikos píše:
co to je ta rýma?
rýma je to, co způsobuje, že mám dneska celý den tupý výraz s otevřenou pusou, neboť jinak nemohu dýchat...jo, ani mě se vir nevyhnul (asi jsem neměla líbat nemocného - moje chyba :) )[/code]
aha, to bude v tom, že já nevěřím, že to lze chytit, tobož od nekoho, ale jen vyrobit v sobě prostředí aby se mu tam dobře dařilo množit
No jo, toho správnýho bacilo-prostředíčka mám v sobě ještě hafo mnoho, vždyť jsem na raw teprve asi...měsíc a půl? jo, takže bacil se krásně usídlil a tělo maká :)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Rýma je jen o zanesenosti těla. Žádné nachlazení ani chycení viru není.

Zahlenění není o vařeném/nevařeném, je to o mléčném/nemléčném a obilí/neobilí.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Bacha, bacila méme v sobě neustále ať jsme sebezdravější. Záleží jestli je pod kontrolou, tedy otázka imunity.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

obilí - ne, mléčný - ne (ale vše ten měsíc a půl)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Za poslední 4 roky zjišťuju, že je to hlavně o množství a četnosti stravy a o pohybu. Tedy vynechaná večeře vydá za dva dny vitastravy. Uběhnutých 10 km napraví knedlo-vepřo úlet.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

PetrK píše:Rýma je jen o zanesenosti těla. Žádné nachlazení ani chycení viru není.

Zahlenění není o vařeném/nevařeném, je to o mléčném/nemléčném a obilí/neobilí.
Jojo, něco na tom asi bude, protože v době náletu studeného počasí byl celej kancl nachcípanej. Všichni tu chrmlají pořád, ale já už ne. Buď je to náhoda, nebo to funguje...
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Funguje na 100 %. I v případě sýrových úletů když se řídím svou intuicí - poznám kdy to tělo přestává zvládat - stačí toto vynechat a samo se to dá do pořádku. Tak se dá klidně balancovat na hranici nemoci a dopřávat si třebas nakládané sýry. Ale není to samozřejmě smysl existence.

Chlad se naproti tomu u mně neprojevuje vůbec, snad leda v případě že je tělo balancuje právě na hranici nemocnosti a do toho je vystaveno působení chladu. Ale jelikož je to tak jednou za dva roky, nemám důkladně zmapováno.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Seraf píše:Víte někdo co proti zahlenění?
Okrem toho, co Ti radia ostatni, este cosi z jogy:

1. Rano pri cisteni zubov si vycisti aj jazyk a vyvolaj mierne napnutie na vracanie, dostanu sa z Teba von hlieny usadene pocas noci.

2. Preplachuj si nos vlaznou vodou, najlepsie s trochou soli. Tak, ze jednou dierkou vodu nasajes, potom si ju zakryjes, a vyfuknes druhou. Potom to iste, ale zacnes druhou a vyfuknes prvou.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nejlip proplachovat vse na co se doporucuje ta slana voda vlastni urinou :c]
a neni lepsi nakopavak nez ranni pruplach + 2 deci toho co ledviny prez noc vyrobily.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja to robim iba vlaznou vodou, popri rannom umyvani.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Děkuju všem za pomoc :arrow: zkusim vypustit zbytek škrobovin a sůl.
Rýma je jen o zanesenosti těla. Žádné nachlazení ani chycení viru není.

Zahlenění není o vařeném/nevařeném, je to o mléčném/nemléčném a obilí/neobilí.
Nic mléčného už jsem neměl pár měsíců, až na pár úletů, obilí to samé, i když tam bylo těch úletů více. Je možné že to stačilo jelikož jsem pořáde zahleněnej.
Za poslední 4 roky zjišťuju, že je to hlavně o množství a četnosti stravy a o pohybu. Tedy vynechaná večeře vydá za dva dny vitastravy. Uběhnutých 10 km napraví knedlo-vepřo úlet.
Pohyb určitě chci ted znásobit, plavání mě moc oslovuj, navíc mám dojem že ve mě rozproudilo lymfu a možná právě proto nedam ted kapesník od nosu.

PetrK: jak to myslíš s tou vynechanou večeří? Já jím tak nějak průběžně během dne. Tvé poslední jídlo je v kolik?

Katarína: Jazyk drhnu pravidelně pokaždé když si čistím zuby tu sůl vyzkouším taky, i když představa soli v nosu mě silně odrazuje.

tvx: Já urinu zatím fakt beru jako něco ne moc nynanýho, půjdu do tý soli.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Včerejší den byl opět s mírnou zimnicí, dneska budu co nejvíce ležet. Objevil se mi u pusy něco jako lišej nebo opar, ale mokvá to a mám i mokvající rty. Fakt nepříjemný. Jím ted jen ovoce a začínám více pít, včera minimálně, vůbec sem neměl chuť pít.

Zítra mě čeká megadůležitá zkouška tak snad tam zvládnu se dobelhat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

domnívám se, že nějaký výplachy (krom celýho traktu) moc nepomáhají, vidím to doma, kde dceru a syna dycky proplachuje a nahřívá s nulovým efektíkem, a máme-li nevyvezený odpad v každé z miriád buněk, jest třeba začít vyjednávat s vyvažeči odpadu, což mám ověřeno lze pouze půstem
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

K zahlenění: úlety úplně stačí, zahlení někdy třeba jeden tvarohový koláč. Ty škroby oproti tomu vadí jen málo, ale také.

Jinak jím pokaždé jinak, někdy třebas i po osmé, ale obvykle po 16:00 už ne. Tím vynecháním jsem myslel po poledni už nic, takže takový polopůst.
Přiznávám že to není jen ovozel, často i běžný vařený jídla, tedy ne zrovna vzor vita. PMN je to o tom, že každá hodina bez jídla navíc se počítá a tělo se při tom rychle čistí. Ale chce to vynechat večer, ne být bez jídla a začít dlabat odpoledne.

Těžko říct jestli to může fungovat u každého, protože po těch dlouhých půstech stačí příjde mi už trvale méně jídla a organizmus na hlad reaguje asi jinak než u jedlíků.

Na ty lokální výplachy také moc nevěřím.

Samozřejmě pohyb je základ, což teď po pár dnech neběhání začínám pociťovat. :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Základem je hlava, pohyb je katalyzátor. 8)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Jojo. :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som s tymito joginskymi technikami zacala, este ked som jedavala bezne, vtedy to malo celkom vyrazny efekt. Praktizujem ich doteraz, ale len tak parsekundovo. Aj spliechanie studenej vody do oci.

Ale so sank pranksalanou som prestala uz pred niekolkymi rokmi.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

So stravou a pohybom samozrejme suhlas.
Len by som tie potraviny asi nerozdelovala takto. Najvyraznejsie pocitujem to, ci (ne)vysusaju a od toho sa odvija vsetko ostatne.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Zdravím po delší době, můj vitaden a život pokračují dál. Měl jsem ted těžké období, plno zkoušek, nervozity a vařoúletů. Ještě nedávno jsem do sebe cpal hrsti hrozinek, zdlábnul pražené tahiny s rohlíkem, nebo do sebe nacpal půlku bochníku ve formě topinkové, česnekem potřené a lehce osolené.

Ted už je mijenom zle z toho jak o tom mluvím, někde ta nutkavá chuť a nezvladatelná touha je, ale moje tělo už totálně nebere a není schopno ztrávit více tohoto "jídla"

Po včerejší zkušenosti se snědením rozinek z kauflandu už nikde více. Hlavobol až do večera, s naprostou ztrátou chuti a neskutečnou bolestí všeho. Pravděpodobně moc dusičnanů a manganu.

Jsem v období kdy snad jediné co mě zachrání je půst a nějak ne a ne si ho naordinovat, v období kdy je mi blbě z vařený, ze zeleniny a jedniné co ve mě zůstává je ovoce. Na to se i těším.

Je to takovej výlev ale ruku v ruce s psychikou jde i moje stravování a je obě složky jsou na tom stejně. Jediné co mě začíná uspokojovat je snad brzo dokončené zkouškové.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Hodně štěstí u zkoušek a pevnou vůli u všeho 8)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:Hodně štěstí u zkoušek a pevnou vůli u všeho 8)
děkuji:)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Seraf píše: Ted už je mijenom zle z toho jak o tom mluvím, někde ta nutkavá chuť a nezvladatelná touha je, ale moje tělo už totálně nebere a není schopno ztrávit více tohoto "jídla"
Mi připomnělo dnešní pochůzku v hypermarketu kolem sekce maso, uzeniny...takovej smrad, že by člověk pad :) Tam pracovat, to musí být jedna radost...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

dymik píše: Mi připomnělo dnešní pochůzku v hypermarketu kolem sekce maso, uzeniny...takovej smrad, že by člověk pad :) Tam pracovat, to musí být jedna radost...
jo a to je to tam relativně čerstvý. Já například kdysi odstraňovala v jednom útulku maso zelené za teplého počasí, pamatuju, že to bylo někdy náhle po mém rozhodnutí být vege, a tenkrát se to vcelku rychle utvrdilo. Ale radši nevzpomínat, nahání mi to husí kůži.
A navíc v cizím deníčku :oops:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Mna zasa uplne prekvapilo, ked som v Argentine na trhu v cca. 35 stupnovych teplotach videla zavesene maso na hakoch ako v masiarstve, ale v obycajnych stankoch bez chladnicky. Im to tam ale ocividne pripadalo normalne. Doteraz mi pripada velmi zaujimave, ze sa z toho nikto nenakazi.

Mozno preto, ze oni celkovo nie su posadnuti hygienou tak ako my (nemyslim tym tento priklad, samozrejme, nad tym mi rozum dost zastava). Aj pri popijani mate koluje ta kovova slamka z ust do ust. Ked som si ho chcela vypit s niekym tu, hned sa bal bacilov a hlavna myslienka stravenia momentu spolocne v prijemnej atmosfere skoro nikoho neoslovila.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Katarína píše:Mna zasa uplne prekvapilo, ked som v Argentine na trhu v cca. 35 stupnovych teplotach videla zavesene maso na hakoch ako v masiarstve, ale v obycajnych stankoch bez chladnicky. Im to tam ale ocividne pripadalo normalne. Doteraz mi pripada velmi zaujimave, ze sa z toho nikto nenakazi.

Mozno preto, ze oni celkovo nie su posadnuti hygienou tak ako my (nemyslim tym tento priklad, samozrejme, nad tym mi rozum dost zastava). Aj pri popijani mate koluje ta kovova slamka z ust do ust. Ked som si ho chcela vypit s niekym tu, hned sa bal bacilov a hlavna myslienka stravenia momentu spolocne v prijemnej atmosfere skoro nikoho neoslovila.
jiný kraj, jiný mrav 8)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ten ich mrav mi je osobne velmi blizky.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Obrázek

Není krásná ?Passion Fruit z kveta`s fruit revolution. By mohla dělat reklamu na ovoce:) a frutariánství
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Zdravím vás, dneska byla oslava narozenin, naprosto super, prarodiče mi jako dárek dali ovocnej koš (banány, pomeranče, mandarinky), prostě pohádka - fakt jsem to nečekal a do dnešního dne mi k oslavám nosili jen samé bonboniéry, a co potom, přišli další známí a přinesli mi další 2 koše ovoce, prostě nádhera.

Všem jsem udělal jednohubky, banánovo - hruškovo - mandrarinkový - co se nestalo, pro velikánský úspěch kdy se po nich jen zaprášilo jsem udělal verzi 2 a ta zmizela ještě rychleji...... prostě paráda, všem to moc chutnalo.

Dokonce bylo jen pár otázek na to že nejim to a tamto a proč, a babička mi chtěla dělat chutě, když pomlaskovala nad dortem a zkoušela mi dát aspon líznout a ochutnat:)

Včera jsem si dělal dokonce svůj zkušební dort, celej ovocnej, nevařenej, nepečenej a vypadal a chutnal úžasně.

Obrázek

Všem moc chutnal a nevěřili že je nepečenej.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

A jakpak jsi udělal dortika?

A přeju všechno nejlepší, hlavně zdravíčko 8)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:A jakpak jsi udělal dortika?

A přeju všechno nejlepší, hlavně zdravíčko 8)
Dortík:

Rozemlel jsem hodně slunečnicového semínka, něco méně sezamu, hodně málo lněného(aby se to hezky lepilo), přidal jsem karob, lžičku medu. Přidal trošku vody a vypracoval co nejtužší "těsto", na dohuštění přidal sušený kokos.

Vše jsem dal do formy na dort a z těsta udělal 0,5cm tlustou placku, kolem dokola i na dno.....prostě korpus. Dal na topení a počkl až to trošku zaschne, no a když se na to dalo šáhnout aniž bych se přilepil, udělal jsem si náplň - rozmixoval banány, přidal do nich karob, zase trochu rozemletého slunečnicového semínka a nápln byla hotová, potom jsem si nakrájel spoustu ovoce, pomeranče, banány, mango, prostě co bylo po ruce, a dal trosšku na dno, a zalil jsem to hmotou(čím více dáte slunečnicového semínka, tím hustější to bude), a na to naskládal ovoce...... a navrch posypal kokosem.

Nechal vychladit. Krusta držela a dort měl hezkej tvar, akorát se mi přilepil ke dnu a to festovně, příště ho dám na pečící papír a nějak podsypu kokosem. A nápln s emi povedla tekutější ale i tak to bylo celkově výborné Těším se až budou jahody, borůvky atd:)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Seraf píše:Obrázek

Není krásná ?Passion Fruit z kveta`s fruit revolution. By mohla dělat reklamu na ovoce:) a frutariánství
Na můj vkus je teda nepříjemně holá. Dávám přednost typům s chmýřím pod nosem a síťovkou v ruce. 8)
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

...ten dortík musel být ňamka :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Vsetko najlepsie k narodeninam!
No vidis, okolie si casom vzdy zvykne, ked nema inu moznost, ha. Pochvala za jednohubky aj tortu, super!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Katarína píše:Vsetko najlepsie k narodeninam!
No vidis, okolie si casom vzdy zvykne, ked nema inu moznost, ha. Pochvala za jednohubky aj tortu, super!
Vlastně jsme ty moje narozky slavili dopředu, což mi nevadí, budu je slavit průběženě každej víkend celej měsíc:)))) snad:)

Taky jsem byl překvapenej jak se po jednohubkách slehla zem:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Obrázek

Není krásná ?Passion Fruit z kveta`s fruit revolution. By mohla dělat reklamu na ovoce:) a frutariánství
a to jsi ještě neviděl our Jana
tvxi měl bys založit spešl vlákno s pouze mužským přístupem(možná ještě idásek), abychom se zas nedostali do potíží jak minule
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

buc11 píše:
Seraf píše:Obrázek

Není krásná ?Passion Fruit z kveta`s fruit revolution. By mohla dělat reklamu na ovoce:) a frutariánství
a to jsi ještě neviděl our Jana
tvxi měl bys založit spešl vlákno s pouze mužským přístupem(možná ještě idásek), abychom se zas nedostali do potíží jak minule
Stejně ta holka je krásná určitě odmalinka a strava jí jen přidala na kráse:)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

to po me chcete moc, prakticky to nelze, muzete si to zalozit nekde v kecarnach a nebo v neregistrovanych a resit to anonymne "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše: Stejně ta holka je krásná určitě odmalinka a strava jí jen přidala na kráse:)
mimochodem, to je její tak 9.foto, pořád nemohla vybrat tu správnou, proto ty různé nastínění a teď třeba ten úhel záběru. Mám k dispozici jednu z prvních takovou ještě normální celé postavy z pláže z floridy v plavkách a lze konstatovat, že srovnatelné lze najít i v našich domovských řadách. To už se mi líbí víc třeba ta 50letá jules(když zůstanu v zahraničních vodách) a ta je ještě fruta víc. Možná je to tím, že to není úplně typově má snídaně, ale je mi opravdu sympatic, jak má ráda luxus, cestuje po nejdražších resortech, pártých, teď si koupila brýliky za 300 doláčků, myslím, že je skvělé, když se to umí si to užívat.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

buc11 píše:
Seraf píše: Stejně ta holka je krásná určitě odmalinka a strava jí jen přidala na kráse:)
mimochodem, to je její tak 9.foto, pořád nemohla vybrat tu správnou, proto ty různé nastínění a teď třeba ten úhel záběru. Mám k dispozici jednu z prvních takovou ještě normální celé postavy z pláže z floridy v plavkách a lze konstatovat, že srovnatelné lze najít i v našich domovských řadách. To už se mi líbí víc třeba ta 50letá jules(když zůstanu v zahraničních vodách) a ta je ještě fruta víc. Možná je to tím, že to není úplně typově má snídaně, ale je mi opravdu sympatic, jak má ráda luxus, cestuje po nejdražších resortech, pártých, teď si koupila brýliky za 300 doláčků, myslím, že je skvělé, když se to umí si to užívat.
Ano, mě se moc líbí to její prožívání. I když pod slupkou se může schovávat ledacos:) A dobrej fotograf dokáže zázraky a počítačem prováděné retush taky:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Můj vitadeníček pokračuje:

Celý minulý týden mco příjemnej, exém na ruce zázračně ustupuje, včera jednodenní půstík zakončený štávou z mrkve a červené řepy.

Tento půstík byl jeden z nejtěžších. Po dlouhé přestávce, 1,5 mesíce, jsem prožíval přívaly tepla, třes a bušení srdce, potil jsem se celou noc a veliká slabost s bušením srdce a závratěmi.

Ted se cítím ale velmi dobře, jen ovoce ktré jsem již snědl nemá tu pravou sladkou chuť co bych si tak přál, navíc hrušky na které jsem se tak těšil měli takovou zvláštní chemickou příchuť.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes se mi zdálo že jsem si chtěl dát jogurt, a všichni v okolí se moc divili že si ho chci opravdu dát, no a když sem spolkl první sousto vyplivl jsem zbytek protože očekávaná chuť najednou byla jiná než jsem znal tehdy, tahle nová byla prefabrikovaná hmota čehosi...... umělá chuť.

Poslední dobou se mí zdá hodně o jídle které jsem přestal jíst, většinou jsou to nějaké takovéto úlety.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

7. března 2007

Pravidelně ted pústíkuji a od tho průkopnického před 3 týdny jsem měl ted 2x pondělí. Obá byli čím dál lepší, užíval jsem si je a byli jednodužší, těším se na další:)

Od doby kdy jsem začal jíst dle hodin dle Fit pro život se cítím mnohem lépe. Ten systém mi dělá moc dobře.

V neděli jen jeden úlet(bramborový knedlíky), díky za něj, hezky mě po něm bolelo břicho, ale kdo chce kam........
Včera večer nepředstavitelná chuť na škubánky:) s mákem a cukříkem
:oops:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dej si mák s medem a ono to přejde... ev. do něj máčej jablko etc.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:dej si mák s medem a ono to přejde... ev. do něj máčej jablko etc.
já teď mám inovaci mak s datlama a medovníka lze vynechat
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jenže já když dám sušené ovoce - tak jako abych přisladila - tak se stejně nakonec vrátím k medu, protože je to jen látka není tam ta vláknina a působí to nakonec lépe, už jsem tolikrát vyměnila takto med a vždy mě to hodilo zase zpět :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:jenže já když dám sušené ovoce - tak jako abych přisladila - tak se stejně nakonec vrátím k medu, protože je to jen látka není tam ta vláknina a působí to nakonec lépe, už jsem tolikrát vyměnila takto med a vždy mě to hodilo zase zpět :?
já to zas střídám vědomě, mě to neháže, třeba avokádo dávám místo medu máčený hrozinky, zde se mi datle neosvědčily a u sezamu zásadně nechávám med
Odpovědět