Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Seraf píše:Nemáte někdo seznam zásaditých(alkalických potravin)? Myslím tím nejvíce zásaditých - jako např. celer.

Něco málo jsem našel na netu, jinak v knize od Partykové "Vaříme ..." je seznam zásado a kyselino tvorných potravin, vesměs se podobá následujícímu.

Zásadotvorné potraviny:

fíky, sója, fazole lima, fazolové výhonky, meruňky, švestky, tuřín, hrozinky, mandle, mrkev, datle, celer, okurky, cukrový meloun, salát, vodnice, brambory, zelí, grepfruity, rajčata, broskve, jablka, hrozny, banány, proso, paraořechy, pohanka.

Kyselinotvorné potraviny:

ústřice, ryby, maso, kuře, vejce, obiloviny, pšenice, ořechy (mimo mandlí a paraořechů), sýry, čočka, arašídy.

Neutrální potraviny:

mléko, máslo, rostlinný olej, bílý cukr.



no vida, našel jsem i tu Partykovou...
http://www.sweb.cz/urinoterapie/u_k_tema_acidobaze.htm
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Kurt Tepperwein: Pryč s kyselostí. Má tam dlouhý seznam, ale bohužel společně zásadité a neutrální potraviny. Dále v textu nicméně některé vyzvihuje zvlášť.

- ananas - zásaditý, harmonizuje acidobazické tělesné prostředí
- jablka a hrušky
- meruňky - mají neobvykle vysoký obsah minerálů
- jahody
- datle, fíky, mango
- meloun - účinkuje nejrychleji při překyselení organismu, jezte jej, kdykoliv je to možné (praví Tepperwein)
- maliny, borůvky, třešně, pomeranče, broskve, švestky, banáy, hrozno
- mrkev, kedlubna, pórek, dýně, červená řepa, špenát, petržel, chřest, olivy
- brambory - vážou v žaludku kyseliny a tím napomáhají při zánětech žaludeční sliznice aj. Výrazný zásaditý účinek.
- česnek

..no, trošku pomíchaný, ale třeba to k něčemu bude..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Díky za seznamy potravin:)

V pondělí opět jeden půstík, od neděle 21.00 do úterý 12.00 (39 hodin) - zakončená litříkem mrkvo-řepo-celerovou štávou pozvolna ucucávanou asi 1,5 hodiny. Mám ted velké období celeru kdy ho kupuju kg a piju snad hektolitry:) Úplně mi dělá dobře.

Včera dokonce otec přinesl hroznové víno (původ JAR), a bylo to pro mě něco naprosto úžasného, dokonalá chuť a měl sem dojem že mi to jde rovnou do těla, žádné procesy kvašení a vstřebávání:) (jako když Homer (simpson) absorboval Mars tyčinku svojí rukou nebo když šnupal nosem řízek). Tak jsem si to moc užíval.

Můj jediný úlet tento víkend byli olivy v salátu. Takž asi tak:) Cítím se lépe.

Jen čtu knihu Co vám doktoři neřeknou - Wandmaker - a popisuje že při přechodu na ovovce-zeleninu se člověk zbaví nemocí (rýma, astma, alergie) do několika týdnů.

Já už se takhle stravuju déle, i když pár úletů tam je, a takové zlepšení zdravotního stavu nemám. Když tedy porovnám před 6 měsíci tak je rozdíl velikej, ale je to takovej pozvolnej proces.

Říkám si jestli v hlavě nemám nějakej program, kterej si myslí že to zdraví přijde po dlouhé době, a přitom by mohlo být dříve a třeba jen ten program brzdí mé uzdravování.

Jak dlouho trvá tedy detox a uzdravování?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Díky za seznamy potravin:)

V pondělí opět jeden půstík, od neděle 21.00 do úterý 12.00 (39 hodin) - zakončená litříkem mrkvo-řepo-celerovou štávou pozvolna ucucávanou asi 1,5 hodiny. Mám ted velké období celeru kdy ho kupuju kg a piju snad hektolitry:) Úplně mi dělá dobře.

Včera dokonce otec přinesl hroznové víno (původ JAR), a bylo to pro mě něco naprosto úžasného, dokonalá chuť a měl sem dojem že mi to jde rovnou do těla, žádné procesy kvašení a vstřebávání:) (jako když Homer (simpson) absorboval Mars tyčinku svojí rukou nebo když šnupal nosem řízek). Tak jsem si to moc užíval.

Můj jediný úlet tento víkend byli olivy v salátu. Takž asi tak:) Cítím se lépe.

Jen čtu knihu Co vám doktoři neřeknou - Wandmaker - a popisuje že při přechodu na ovovce-zeleninu se člověk zbaví nemocí (rýma, astma, alergie) do několika týdnů.

Já už se takhle stravuju déle, i když pár úletů tam je, a takové zlepšení zdravotního stavu nemám. Když tedy porovnám před 6 měsíci tak je rozdíl velikej, ale je to takovej pozvolnej proces.

Říkám si jestli v hlavě nemám nějakej program, kterej si myslí že to zdraví přijde po dlouhé době, a přitom by mohlo být dříve a třeba jen ten program brzdí mé uzdravování.

Jak dlouho trvá tedy detox a uzdravování?
no, opisuji tvé sdělení:
S tím mistrem bych to zase tak nepřeháněl, už jsem měl takovéto období (plné příjemných pocitů a celkem vyladěný jídelníček - někdy před vánoci) a pak se to zvrhlo ve zkouškovým na naprosto rozhozenou věc. Je pravou že každej takovýto úlet mi říká že tudy ne

A na potvrzení vcelku pravdivé Pavlovy poznámky o půstovnických theoreticích na jiných serverech, bych si odpověděl sám, provedl-li jsem si dostatečně dlouhou půstovou detoxifikejšn (uzdravování je již jen synonymem)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Buci: půst jsem měl nejdelší 3ku a ted pravidelně jednodenní. Do delších se neodvažuji a nejsem si jist zda efekt nebude ku škodě či k užitku.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Buci: půst jsem měl nejdelší 3ku a ted pravidelně jednodenní. Do delších se neodvažuji a nejsem si jist zda efekt nebude ku škodě či k užitku.
pak to možná holt bude trvat dýl
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Seraf píše:Díky za seznamy potravin:)

V pondělí opět jeden půstík, od neděle 21.00 do úterý 12.00 (39 hodin) - zakončená litříkem mrkvo-řepo-celerovou štávou pozvolna ucucávanou asi 1,5 hodiny. Mám ted velké období celeru kdy ho kupuju kg a piju snad hektolitry:) Úplně mi dělá dobře.

Včera dokonce otec přinesl hroznové víno (původ JAR), a bylo to pro mě něco naprosto úžasného, dokonalá chuť a měl sem dojem že mi to jde rovnou do těla, žádné procesy kvašení a vstřebávání:) (jako když Homer (simpson) absorboval Mars tyčinku svojí rukou nebo když šnupal nosem řízek). Tak jsem si to moc užíval.

Můj jediný úlet tento víkend byli olivy v salátu. Takž asi tak:) Cítím se lépe.

Jen čtu knihu Co vám doktoři neřeknou - Wandmaker - a popisuje že při přechodu na ovovce-zeleninu se člověk zbaví nemocí (rýma, astma, alergie) do několika týdnů.

Já už se takhle stravuju déle, i když pár úletů tam je, a takové zlepšení zdravotního stavu nemám. Když tedy porovnám před 6 měsíci tak je rozdíl velikej, ale je to takovej pozvolnej proces.

Říkám si jestli v hlavě nemám nějakej program, kterej si myslí že to zdraví přijde po dlouhé době, a přitom by mohlo být dříve a třeba jen ten program brzdí mé uzdravování.

Jak dlouho trvá tedy detox a uzdravování?
jsi borec, jen tak dál! :)
.. a díky za tip s celerem - vyzkouším.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Honza:Děkuji za povzbuzení:) vždy mě to potěší:)

Tááák a mám novinky. Rodiče sami a dobrovolně bez jakéhokoliv nátlaku koupili odtavnovač (odstředivka) - co dokáže jsem netušil, jablka v něm mizí samotinká během pár vteřin a ostatní ingredience také. Mrkev, řepu, celer zvládá výborně.

Tady je můj mazlík:
Obrázek

Zatím je testován cca 4 dni, v manuálu může být v chodu pouze 2 minuty(zatím se nestalo že bych potřeboval více), juice z:
- jablek 1kg=800ml štávy
- mrkev1kg+řepa200g+celer200g=800ml štávy

Jsem z něho nadšený:) Chuťově je to jinačí než z HJ, je znát že to rychleji oxiduje, z HJ je chuťově plnější a lepší, ale ta rychlost:)))
-------------------------------------------------------------------------
A pár otázek které v sobě nějak nemám dořešeny:
Mohou se ořechy(vlašáky, lískáče) kombinovat se/s:
a) zeleninou
b) ovocem
c) vzájemně dohromady
d) se semínky jako sezam, mák slunečnice

Jak je to s melouny(jezení + trávení)?
a) Je skutečně pravdou že se nemá 2 hodiny před a 2 hodiny po nich nic jíst?
b) Patří do nich i meloun Galia, Piel de sapo? Všechny melounovité a dýňovité?
c) Mohou se kombinovat navzájem?

Jdou k sobě kombinace semínek slunečnicové, sezamové, mák, dýňové + spojeno medem?

Děkuji všem zaujatým a odpovědivším za odpovědi Obrázek
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Skvělé - a co to máš za odstředivku?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ad. kombinacie: najlepsie jeden druh v jednom jedle.
Ad. orechy: ked uz, tak aspon nie prilis casto a nie vo velkych mnozstvach.
P.S.: Hlavne ale nelamat nic cez koleno.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše: A pár otázek které v sobě nějak nemám dořešeny:
Mohou se ořechy(vlašáky, lískáče) kombinovat se/s:
a) zeleninou
b) ovocem
c) vzájemně dohromady
d) se semínky jako sezam, mák slunečnice

Jak je to s melouny(jezení + trávení)?
a) Je skutečně pravdou že se nemá 2 hodiny před a 2 hodiny po nich nic jíst?
b) Patří do nich i meloun Galia, Piel de sapo? Všechny melounovité a dýňovité?
c) Mohou se kombinovat navzájem?

Jdou k sobě kombinace semínek slunečnicové, sezamové, mák, dýňové + spojeno medem?

Děkuji všem zaujatým a odpovědivším za odpovědi Obrázek
ořechy se zeleninou kombinuji
meloun vodní jím jako první, ale klidně po půl hodině jím další jídla
kombinace semínek, oříšků si myslím je možná a kombinace semínek, oříšku s medem jde, ale opatrně, je to těžší, stejně jako kombinace sezam - ovoce - med

ale lépe vždy čím jednodušejí, tím lépe (1 druh oříšků). Ono Ti zkoušením něco vyplyne.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Advid píše:Skvělé - a co to máš za odstředivku?
Odšťavovač Juice Booster
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

ořechy se zeleninou kombinuji
meloun vodní jím jako první, ale klidně po půl hodině jím další jídla
kombinace semínek, oříšků si myslím je možná a kombinace semínek, oříšku s medem jde, ale opatrně, je to těžší, stejně jako kombinace sezam - ovoce - med

ale lépe vždy čím jednodušejí, tím lépe (1 druh oříšků). Ono Ti zkoušením něco vyplyne.
Děkuji:) Na kombinace se ptám protože tyto všechny mi začali dělat potíže, těžko je trávím, snědl jsem meloun + banán(trávil fakt dlouho)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

meloun se nesnese s ničím

trávení se ti může změnit - mám pocit, že čím jsou čistější střeva, tím hůře se tráví některé kombinace (ale i nekombinace) - asi jak chybí ta "sajrajtová klouzačka", tak se ukazuje pravda
Nevědomost je tak lehká!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Honza píše:trávení se ti může změnit - mám pocit, že čím jsou čistější střeva, tím hůře se tráví některé kombinace (ale i nekombinace) - asi jak chybí ta "sajrajtová klouzačka", tak se ukazuje pravda
S tim souhlasim, na vita čtvrt roku a co jsem dřív brala jako zdravější a lepší je teď zatěžující (myslim tim ty oříšky či různé kombinace...)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

hofikos píše:
Honza píše:trávení se ti může změnit - mám pocit, že čím jsou čistější střeva, tím hůře se tráví některé kombinace (ale i nekombinace) - asi jak chybí ta "sajrajtová klouzačka", tak se ukazuje pravda
S tim souhlasim, na vita čtvrt roku a co jsem dřív brala jako zdravější a lepší je teď zatěžující (myslim tim ty oříšky či různé kombinace...)
bohužel možná později zjistíš, že můžeš jen ovoce někde z Peru a pokud možno jen ze stromu..
Nevědomost je tak lehká!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No Serafe že bych díky modrýmu koníkovi viděla i tvojí fotku? Super králíčku :D
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:No Serafe že bych díky modrýmu koníkovi viděla i tvojí fotku? Super králíčku :D
Obrázek
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Máš recht, taky končim, začíná to být pořád dokola, navíc všechno tam psal Standa a toho málem ukamenovaly, že je poučuje, teď se na to někteří ptají zase znovu... myslim, že jsme ale trochu pomohli Standovi, že už neni takovej exot, ne? Mám z toho docela dobrej pocit :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:Máš recht, taky končim, začíná to být pořád dokola, navíc všechno tam psal Standa a toho málem ukamenovaly, že je poučuje, teď se na to někteří ptají zase znovu... myslim, že jsme ale trochu pomohli Standovi, že už neni takovej exot, ne? Mám z toho docela dobrej pocit :)
Petro, přesně. Už mě to přestalo nějak bavit, jak říkáš, začalo se to opakovat. Dali jsme jim dost informací a materiálu k zamyšlení, ted to je na nich.

Mám dojem že jakákoliv další vydaná energie by byla naprosto zbytečná. Takhle z toho mám moc dobrej pocit:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Můj milý vitadeníčku, dnes opět nádherné počasí. Exém na palci zmizel do 14 dnů a objevil se nový, tetokráte na malíčku. Strach z toho nemám a vím že také zmizne.

Chci se pochlubit, vyráběl jsem opět dortík, naprosto božskej, chuťově i vzhledově se vyvedl.

Složení:

Korpus: rozemleté sezamové a slunečnicové semínko + lžička medu (čajová) + karob (snad příště nahradím raw čokoládou)

Náplň: rosol z agaru + banány, meloun Galia, hroznové víno, sezam, skořice

Z rozemletých semínek slunečnice, sezamu a přidaného medu + trocha vody jsem vytvořil těsto které jsem dal do formy a naplácal na dno i strany kovové formy na dorty, nechal uschnou do druhého dne.

Z 1 litru vody a agaru(bohužel zatím neznám jak jinak než varem udělat rosol) jsem vytvořil rosol, který jsem dortovou strunou nařezal 0,3 mm pláty rosolu, první položil na korpus (aby se zbytečně nerozmočil dalšími ingrediencemi) na to položil plátky banánu a nakrájeným melounem, z 5 banánů a rozemletého sezamu a skořice vytvořil kaši (nepřidával jsem vodu ani nic jiného aby byla hustá), zhruba polovinu jsem nalil na dort a znovu jsem proložil plátem rosolu. Nahoru dal opět vytvořenou kaši z banánů a navrch navršil banány, meloun, a hroznové víno. Nechal jsem to vychladit v lednici.

Výsledek vynikající, škoda jen že karob není raw a agar také ne. Chuťově bombastické a velmi lehké jídlo. Druhý den byl dortík ještě lepší, chutě takové propojené a omamné:) Ještě bych dodal že dort držel, nerozpadal se a měl stále dortový tvar i po ukrojení:)

Obrázek
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mňam, veru taký urobím teraz na Veľkú noc. Inak utrpenie hľadieť naň, keď pôstujem :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

krásné, jsi šikulík :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes ukončen další pondělní půstík jablečnou šťávou, tentokráte mi nebylo dobře skoro celé pondělí, proto jsem ho také skoro celé prospal. Noc byla neklidná, ráno tlak 102/65 - srdce 81 tepů - to jena mě hodně malej tlak, ale je to tím půstem, motala se mi trošku hlava a byl jsem hodně unavenej.

Nějaký delší půst zatím v nedohlednu, moje tukové zásoby jsou v podstatě malé a bojím se že bych delší půst nepřežil:)))

Zvláštní pocit po ránu, měl jsem pocit že bych se potřeboval vyzvracet, v hlavě jsem měl obrázky nějakého slizu co se mi odlupuje z žaludku a že to chce ven. Přišlo mi to teda dost nechutný a napadá mě zda jsem tomu nějako nemohl pomoci, ale nakonec jsem si dal ten moštík.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ak pocas postu pijes, skus nabuduce pocas neho nepit.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Katarína píše:Ak pocas postu pijes, skus nabuduce pocas neho nepit.
Jednou jsem tak dělal a tělo si to říkalo, včera jsem sice pil ale málo, nějak to do mě nešlo, tak jsem jen tk poobčas ucucával, věřím tomu že tělo potřebuje k očistě čistou vodu.

Nebo je to jen blud? Je lepší nepíti během půstu? A proč?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

byl úplněk, to může vysvětlovat ten neklid
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Budes mat zaludok v klude.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

ach tak, tak to vysvětluje vše. Já byl odjakživa citlivej na úplňky a pohyby měsíce, jen mi to většinou nedoje a na nebe mě nenapadlo se podívat:)

Tak už to chápu, Když je měsíc v úplňku, všechny vztahy a emoce se stupňují a gradují, je to jak před výbuchem sopky.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Katarína píše:Budes mat zaludok v klude.
Možná příště vyzkouším, ale dle situace:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Dnes ukončen další pondělní půstík jablečnou šťávou, tentokráte mi nebylo dobře skoro celé pondělí, proto jsem ho také skoro celé prospal. Noc byla neklidná, ráno tlak 102/65 - srdce 81 tepů - to jena mě hodně malej tlak, ale je to tím půstem, motala se mi trošku hlava a byl jsem hodně unavenej.

Nějaký delší půst zatím v nedohlednu, moje tukové zásoby jsou v podstatě malé a bojím se že bych delší půst nepřežil:)))

Zvláštní pocit po ránu, měl jsem pocit že bych se potřeboval vyzvracet, v hlavě jsem měl obrázky nějakého slizu co se mi odlupuje z žaludku a že to chce ven. Přišlo mi to teda dost nechutný a napadá mě zda jsem tomu nějako nemohl pomoci, ale nakonec jsem si dal ten moštík.
spíš bych změnil v hlavě ty představy a tak to pak taky bude, stejně tak tukové zásoby a spol
mělo by být přesvědčení, že se to zvládne a ne naopak
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Dnes opět půstík, vyloženě se na něj těším, těším se že se nebudu muset zabývat jídlem........... zjistil jsem že během půstu mám vždycky najednou hrozně moc času. Zraje ve mě nějaký dlouhodobější půstík. Zjistil jsem že alergie i lehké astma stále ještě mám a už nechci.......!!!

Chutě na vařené jsou spíše vzpomínkové, při představě požívání vyhraje to že si to nevemu a nesnim, o víkendu tedy bez vařeného - jezení více sušeného - třešně, švestičky ze zahrádečky.

V neděli rodinná oslava a přijeli příbuzní, které jsem snad rok neviděl. Byl jsem malou hvězdičkou večeraObrázek , poslední dobou tam kde jsem rozbouří se diskuze na téma zdraví, hubnutí a léčení:) Koukali jak jsem zhubl, já koukal jak ostatní přibrali, třeba můj bratránek, sportovec co byl dycky hubenej měl velkej břich.... takže skrytá radost ve mě že jsem dosáhl další pomyslné mety a začínám zjištovat že nejvíce kdo si nevšiml té změny jsem já sám, uvědomuju si jí ale v představách mě samého jsem stále tlouštíkem s buclatými tvářičkami, to se ted mění.

O víkendu za velké spolupráce mého přítele zřízen záhonek s hráškem, červenou řepou, mangoldem a špenátem. Velká část je vyhrazena pro Mochyni peruánskou(která už začala klíčit)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Opět půstík, zhruba už měsíc jsem bez vařené stravy, jediné vyjímky jsou para ořechy(ty už do živé stravy nepočítám, ale tělo si je žádá když nemám avokáda), víkend byl velmi podivný, urobil jsem si "šlichtu" (rozemletý sezam, mák, slunečnicové semínko + med + citron + rozinky a mandle) - bohužel mi to opět nesedlo a asi na dlouho dobu vynechám rozinky z kaufu a cokoliv co není v nějajé lepší kvalitě.

Také došlo sladké ovoce, měl jsem z toho měnší depku, cítil sem se takovej strašně "neuspokojenej", pomeranče kyselé a další ovoce byla jablka, více nic. Naštěstí se v neděli jelo na nákup tak něco máklo přibylo.

Zjištuji že čím sladší a štavnatější ovoce, tím i více uspokojeny moje chuťové potřeby.

Jinak zryt a pohnojen záhon (hnůj cca 20cm, na to zem), připraven na rajčata, okurky, saláty. Kromě několika mozolů mi to šlo dobře:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

půst

Příspěvek od Seraf »

V neděli, 22.dubna 2007 jsem zahájil můj klasický jednodenní půst ve 21:00, nakonec se z něj vyklubal 9 denní půst

Pondělí, 23. dubna 2007

- váha 67.5, průběh klasický, mám po sobě asi 3 měsíce pravidelných pondělních půstů (36 hodinových), odpoledne lehká malátnost a žaludeční nevolnost, kolem 16té hodiny docela velká krize spojená s myšlenkami na ukončení půstu. Začal jsem více pít a najednou mi bylo dobře. 15 minut ráno i večer hopsání na trampolíně. Šel jsem spát dříve, kolem 18.00, probuzení kolem 19:00, a další spánek kolem 20:30 až do rána.

Úterý 24. dubna 2007

- váha 67 kg, uvažuji o delším půstu, nemám hlad ani chuť na šťávy kterými klasicky zakončuji půst, byl jsem si ve městě zařídit spoustu věcí, odpoledne malátnost doprovázená nevolností, znovu pročtena kniha od Partykové o půstu, návštěva knihovny, rozhodnutí o prodloužení půstu na neurčito(dle toho jak si tělo řekne), pitný režim opět lehce násilně navýšen, do té doby vypit necelý litr vody. Také jsem poprvé okusil urinu, jen dva čerstvé doušky, k mému překvapení chuť lehce pomerančová, nijak ne strašná, leč po té mě bolelo břicho a bylo mi nevolno. Šel jsem opět dříve spát, kolem 9 hodiny až do rána. Spánek neklidný, s bušením srdce.

Středa 25.dubna 2007

- váha 65 kg, rozhodnutí o půstu stále pokračuje, ráno návštěva zdravotnických potřeb a zakoupen irigátor, před tím jsem uvažoval o návštěvě Hydrocolon terapie, ale nakonec stud zvítězil a s menším studem jsem napochodoval do obchodu kde k mé nelibosti za mnou stála najednou fronta lidí a prodavačka s hlasitou otázkou očekávala hlasitou odpověd, tak jsem jí to musel 2x zopakovat. Doma proběhl klystýr, po prvních dvou nálevech kdy odešla většina tuhého + nejvíce smradlavého jsem byl rozhodnut ukončit půst pokud se voda ze mě nezlepší, po dalších 2 nálevech voda byla docela čistá. Půst pokračuje. Návštěva knihovny(knihy od Paula Coelho), snažím se dělat delší procházky. Po odpočinku s rodinou návštěva obchoďáku + cesta na chalupu, kupodivu jsem měl sílu na nabrání vidlema většího množství hnoje pod rajčata + uhrabání záhonu, zasetí hrášku, zalití konvema. K večeru jsem se byl projet na in-line. Mám dost energie, co mě trápí je lehkí zimomřivost. Od 12:00 velký nárůst smradu z úst a ani čištění moc nepomáhá, jakobych měl pořáde něco kyselého.


Čtvrtek 26.dubna 2007

- váha 63.1, noc bouřlivá a neklidná, bušení srdce a neklid, v noci několik probuzení s pocitem žízně, sny o tom že sem nějakou náhodou snědl něco co bych neměl, fakt děsivé.
Byl jsem zvědavý na další klystýr, začal jsem kolem 9.30 a trvalo to nakonec 2 hodiny s malou přestávkou. Počítal jsem s tím že když předchozí den už vycházela celkem čistá voda, že to bude obdobné. Nic takového se nekonalo a od začátku ze mě vycházela hnědá voda s černýma puclíkama(fakt nevim jak to jinak pojmenovat), s každým dalším nálevem se zhoršoval nejen obsah ale i zápach - odporný, na jednu stranu sem byl neštastnej že to nejni čistá voda, nadruhou stranu zase rád že v sobě nemusim nosit tenhle humus. Proběhlo celkem 6 - 7 nálevů, sedmej byl relativně čistej. Odcházeli ze mě takové "cáry" čehosi, jako když vaříte mléko a na povrchu se vám vytvoří škraloup.

Následovala malá procházka, uklizení pokoje, nasel jsem nějaké okurky, melouny, dojel do města nakoupit věci na zahradu, zasázel jsem rajčata do pytlů s hnojem a k večeru si zajezdit na in-line. Pohyb mi dělá dobře ale nedělám žádný velký výkony. Pocitově hodně rozporuplné, chvíle je mi moc fajn a chvílema jsem malátnej a mám žaludej takovej navodě, skoro bych i zvracel ale není zdřejmě co. Přemýšlím zda dělám vše dobře a tak pročítám weby, knihy.

Nemám žízeň, nemám hlad, jediné z čeho mám obavu je moje váha, klesá a klesá. Nemám vůbec chuť sdělovat a vysvětlovat okolí že půstuju. Zatím nevšimnuto.

Nádherně to venku kvete, svítí sluníčko a nádherně voní šeříky:)

27. dubna 2007

- váha 62,5 už večer přestává tak usilovnej zápach a kyselost v puse a ráno celkem pohoda(možná jsem si již zvykl - ale povlak na jazyku mám a při čištění zubů vyplivuju nahnědlou tekutinu). Sny - docela žádnej horor, spánek od 23:30 do 9:30. Zjistil jsem že na půst.cz funguje diskuzní forum tak jsem ho přelouskal a zaregistroval se. Zatím méně energie než večer, už 3 den jemně říhám, nevím proč se to děje. Obávám se že v sobě mám nějaké parazity. Moje myšlenky se dost často k tomuto tématu vrací. Klystýr dnes zdřejmě nebudu dělat,nějak se na to necítím, mám pocit že se potřebuju vnitřně uklidnit a sklidnit.

Moč se odpoledne stala velmi kyselou, až mě to pálilo při močení, z jazyku a úst kartáčkem dostávám opět onen hnědý humus.

Měl jsem několik krizí, odpoledne mi bylo naprosto mizerně, měl jsem neskutečnou depku, od žaludku mi bylo nevolno a tak jsem vyrazil do lékárny a koupil litr destilky ve skle, úplně poprvé jsem okusil a ta vůně i když byla bez vůně mě okouzlila, chuť lahodná. Akorát jsem z ní měl vyschlo a tak jsem šel na procházku okolo řeky. Lákaly mě obzvláště velikánské stromy, navíc mě neskutečně lákalo očuchávat listy stromů a keřů, tak sem je nasával nosem:) Doma destilku ředím 1:1 s klasickou vodou co piju a už mi po ní nejni tak blbě. Napadá mě zda destilka neničí zubní sklovinu(proto maj některý vitariánci problém se zubama)
Kromě procházky ještě skákanda na trampolíně, jinak během dne jsem byljak mátoha, takovej malátnej ale mysl celkem bdělá a čistá, dělo se něco uvnitř mě, čistily se nějaké emocionální bloky.
Celkově mám dojem že půst mi dává takovej odstup a prostor si je dořešit. K večeru jsou ústa čistější, nepáchnou tolik a moč je vcelku jako dříve.

28.dubna.2007

- váha 61,9 Sny dobré a kldiný spánek, neobtěžoval mne ani zápach z úst, který jakž takž vymizel....Celkově se dnes po ránu cítím vytálnější než předchozí dny, mám v sobě docela radost a chuť něco dělat. Prakticky celý den jsem byl na výletě, taková malá tůra, vejšlap i do kopce i z kopce, energie celkem stabilní, občas chmury ale v podstatě moc dobrá nálada, sluníčko dělá svoje a kontakt s přírodou taky. Nakonec jsem zalehl do postele strašně moc rychle.

29.dubna 2007
- váha 61,4 - Ranní probuzení dost nepříjemné, byl jem celej rozlámanej z předchozího dne, navíc už chápu potřebu pohybu během půstu. Včera jsem se docela zapotil a ve vlaku smrděl jak kdybych se měsíc nemyl. Pocitově jsem na tom dneska docela dobře, chuť ukončit půst nemám, jen bývám zimomřivější, občas náladovější. Dnes se mi zatím netočí makovice když prudce vstanu. Že by dnes klidnější den?

Nakonec během dne občas letmá nevolnost a při delší procházce check-point z důvodu únavy. Sluníčko mi dělá moc dobře, co bych sibez něj počal. Dopil jsem k večeru destilku, nakonec jsem jí ředil 1:1 s vodou. Destilka mi chutná, taková čistá, voňavá a hlavně mi dělá dobře v těle.


30. dubna 2007 - Čarodějky

- váha 60.9 - Ty úbytky na váze jsou celkem velký, kolem 4 hodiny raní jsem se vzbudil a měl jsem velké napětí v těle, nebylo mi vůbec příjemně, navíc prožívám nějaký emocionální šok - emoce ze mě jen lítaj(ale z nám je i z běžného života, jen jsou nějaké silnější). Mám potřebu méně pít, možná proto i ty větší úbytky na váze. Předpokládal jsem že dnes 8. den půstík ukončím, ale nemám ani hlad, ani výrazné bolesti, vnitřně chci pokračovat, ale okolí mě nějak udolává, bojí se o mě a to mě trošku deptá.

A ještě taková drobnost co mi hodně pomáhá, takový vnitřní zpěv až pobrukování si, takové niterné rozechvění se pomocí zpěvu - hrozně moc mě to uklidňuje.

Doste mne deptá ovoce kterých máme doma nakoupena velká kvanta už od začátku půstu (hrozně moc hrušek, který maj ted nádhernou žlutou barvu, akorát zralé banány, jablka, kiwi. Raději bych aby tu nebylo nic.

Proveden klystýr, dva výplachy, byl jsem opět překvapen obsahem, v prvním se nacházela tuhá stolice + žumpózní obsah a v druhým opět žumpózní nechuťárna, připadám si jak největší zanesenec. Váha se najednou změnila na 61.5 - část vody se zdřejmě absorbovala.

Nechuť vodě mám stále, takže piju minimálně. Pozoruji u sebe občasné zvýšení teploty a tělo se jakoby chvěje, takovej vnitřní oheň. Chodím teď spát kolem 23 - 24 hodiny a v klidu, nepotřebuji již toliko spánku jako na začátku, ikdyž sem si hodil malýho šlofíčka uprostřed dne. Kromě pročítání diskuze a čtení některých knih den stráven velmi poklidně.

Od včerejška mívám večer hodně velké chutě. Co je horší tak na vařené brambory.


1. května 2007 - že by První máj či Svátek práce?

- váha 60.2 - Noc klidná, příjemná a probuzení taky, hlavu mám čistou jako obláček, tak jasnou jsem ji neměl opravu ale opravdu hodně dlouho. Jako průzračná studánka. I přez tyto pozitivní vstupy jsem se rozhodl ukončit půst a tak začínám ráno mrkvovou šťávou 1:1 s vodou. Měl jsem zatím pouze 3 denní půst a tehdyjsem naprosto zvoral návratovku, tady si budu dávat pozor, velký pozor abych něco nezvoral, takže je to taková zkouška zda vydržím nejíst nic nedobrého popůstového.

Půst kalendářně trval tedy 8 dnů,, podle spočítání hodin to vychází přesně 9 dnů, budu tedy počítat čistej čas v hodinách, tedy 9 dnů :)
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
Podtrženo a sečteno:
- příště čistit střeva hned první den půstu a první týden obden, samozdřejmě dle potřeb těla. Vnímám to tak že s čistějšími střevy to jde lépe a vždy se mi zlepší nálada.
- pít dle potřeb a nejlépe destilovanou vodu, z normální, i když filtrované se mi dělalo šoufl.
- pohyb, přiměřený ale zároveň ne odfláknutý
- pobyt na slunci a čerstvém vzduchu mi dělal obzvláště dobře
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------


Začal jsem tedy mrkvovou šťávou 1:1 - příště pouze s destilkou nebo neředěnou, udělalo se mi z ní lehce nevolno, ale vzápětí se to srovnalo, ucucávám, prosliňuji, vychutnávám.

2. května 2007

- váha - 60.5 - po včerejším vypití dohromady 1l mrkvové šťávy a ničeho jiného jsem přibral, no to jsem docela překvapen:) Noc klidná a všechno se zdá že návratovku zatím zvládám. Stvořena jablko-pomerančovo-hrušková šťáva, vypitá po skleničkách do odpoledne, na to jsem dal velmi zralé hrušky. Všiml jsem si že zatím mám minimální váhové úbytky, protože váha stále roste. Mám radost že je to z kvalitního ovoce. Krom hruštiček jsem nakonec dal i ultrazralé banány.

Měl sem v sobě celý den hodně moc energie, až mi z toho bylo nedobře:), ten půst je vážně zázračnej, dokáže člověka naučit s málem a pak když má dost neví co s tim:)
Večer mi nebylo z jídla moc dobře, snědl jsem navíc k večeru několik banánů a ještě dvě hrušky, kromě plynatění a pocitu plnosti střev to ujde.

3. května 2007

- váha - 61.6 - musím podotknout že od ukončení půstu jsem se ještě nenapil čehokoliv, kromě šťáv, jím ted opravdu hodně, 2x více jak normálně až se musim krotit (že by JOJO efekt?). Večer zeleninový salát s cibulí a česnekem (trávil sem to velmi dlouho, velmi těžké). Olejovité věci ani sůl vůbec neřešim. Velké chutě na vařené brambory a cizrnu, ale večer jsem zjistil že to nejni zas tak opravdová chuť.
Také první stolice (už sem si říkal kdy to příjde - tuhá)

4. května 2007 (pátek)

- váha - 62.2 Každý den začínám ovocnými šťávami a pokračuji i ovocným jídlem. Dnešní den jsem měl 5x stolici, pro mě opravdu svátek, dříve 1x denně, jako malej jsem trpěl zácpou. Snězen zeleninový salátek s para ořechama.

5. května 2007 (sobota)

- váha 63 - Dnes první prohřešek, vařená brokolice se spoustou zeleniny, bez použití soli a olejů. Vcelku to tělo zvládlo, jen pak nepříjemná horkost a suchost ve tváři, pocit zasolení.

6. května 2007 (neděle)

- váha 63.2 - Dnes druhý prohřešek - vařená cizrna se spoustou zeleniny bez použití soli a olejů. Trávení horší.

7. května 2007 (pondělí)
- dnes od rána velká nevolnost která byla už během večera - vařené už nechci opět ani vidět.

--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
Podtrženo a sečteno:
- návratovka je třeba pořádná, nic odfláknutýho
- pít co nejvíce šťáv, první den určo jen šťávy, nejlépe ovocné - z mrkvový mi nebylo nejlépe
- nesolit ani nevařit!, ani přiblblou brokolici bez soli
- ne co nejvíce šťavnatého ovoce, méně sušeného, ořechy a olej a sůl nebrat.
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------


Doufám že příště bude i delší půstík, je to očistec těla i ducha. Navíc v návratovce vlastně pořáde pokračuji, a dneska mám jednodenní půstík, pravidelnej. Třeba to někoho bude inspirovat.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jsi šikula. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

teprve dneska jsem si všimla tvého dortíku-vypadá úžasně, budu muset vyzkoušet...kde se dá prosím tě koupit agar?
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Serafe, taky moc gratuluju k pustu, moc pekne pocteni. Mimochodem ten Tvuj dort opravdu vypada krasne.
To je teda nahoda, ze jsme oba zacali pust ve stejny den, v pondeli 23. :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Aj ja blahozelam k uspesnemu postu!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Děkuji za gratulejšn, dycky mě to moc potěší. A ještě více za mé "kuchařské" výplody:)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jsi fakt dobrej! Smekám. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

i já :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já pochopitelně taky gratuluju!!!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Děkuji všem, ale mám i nedobré zprávy. Včera se mé stravování naprosto zvrtlo. Nejnom že jsem bez odtavnovače, téměř nemám žádné zralé ovoce a začal sem do sebe ládovat celozrnný pečivo s olomouckýma tvarůžkama, přelostlo to až v obyčejné hnusné sýry a sýr cottage po kterým se mi už udělalo špatně. Včera jsem to zapil kefírovým mlíkem, no prostě humáč:-( a jsem k nezastavení.

Divil jsem se že to včera tělo zvládlo, cítil sem se po tom "uspokojene" ale dneska už nebyla ani ta chuť a přesto jsem zopáknul včerejší rodeo. Nacpal sem do sebe sýr cottage - naprosto humus, ted je mi konečně blbě a sem moc rád.

Jinak sem od rána zahleněnej, mám rýmu, kašel a objevil se mi po několika měsících první uher:-(((

Člověk se asi musí mít dost rád na to aby si tohle už nedělal:-(
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tohle je úplně normální, nic si z toho nedělěj. Je to dobrá zkušenost a příště to bude mnohem lepší.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

myslíš lepší ten úlet :lol: :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Mirko nezlob. :lol:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

to byla opravdu acidoFILNÍ krize. :lol:
něco podobného se stalo asi každýmu
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Serafe, také gratuluji k půstu. Sice opožděně, ale přece.
Je to pro mně velká inspirace :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

člověče, ta hitparáda se Ti otáčí rychle.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pavluška píše:člověče, ta hitparáda se Ti otáčí rychle.
Tak ted nevím jak to bylo myšleno....
Odpovědět