Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

TVX, BUC, Sluníčko: Mák jsem ted vypustil, ten co jsem kupoval někde ze supermarketu mi nedělal dobře, byl na mě hrozně moc těžkej, takže pokud tak jenom někde z dobrých míst pěstovanej,

med se snažím nejíst, když to přeženu a sním více lžiček, tak je mi blbě a ledviny maj co dělat.

V Hypernově jsem si koupil datle, byli moc dobroušký jen se mi zdáli nějako podezřele sladký - možná nezvyk. Každopádně stejně jako rozinky ve mě rpzjíždějí potom těžko zvladateklné chutě na vařený.

Když to shrnu, med, rozinky, datle, fíky, mák a i karob způsobují ve mě chutě na vařený. To dle mého znamená že jsou také mrtvé, blbě usušený nebo blbě skladovaný nebo něčim napuštěný. (je fakt že nekupuju bio kvalitu)

Takže se tomuto všemu ted vyhýbám, od doby co jsem vypustil rozinky je mi o mnoho lépe.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Seraf píše:TVX, BUC, Sluníčko: Mák jsem ted vypustil, ten co jsem kupoval někde ze supermarketu mi nedělal dobře, byl na mě hrozně moc těžkej, takže pokud tak jenom někde z dobrých míst pěstovanej,

med se snažím nejíst, když to přeženu a sním více lžiček, tak je mi blbě a ledviny maj co dělat.

V Hypernově jsem si koupil datle, byli moc dobroušký jen se mi zdáli nějako podezřele sladký - možná nezvyk. Každopádně stejně jako rozinky ve mě rpzjíždějí potom těžko zvladateklné chutě na vařený.

Když to shrnu, med, rozinky, datle, fíky, mák a i karob způsobují ve mě chutě na vařený. To dle mého znamená že jsou také mrtvé, blbě usušený nebo blbě skladovaný nebo něčim napuštěný. (je fakt že nekupuju bio kvalitu)

Takže se tomuto všemu ted vyhýbám, od doby co jsem vypustil rozinky je mi o mnoho lépe.
Ja si myslim to iste, urcite je lepsie zjest naklicene mungo, co je strukovina, ako vysusene datle, alebo hrozienka( aj ked su bio). Hlavne je to o kombinacii potravin. Susene veci su tiez mrtva hmota, a ludia maju tendenciu to s nimi prehanat, lebo maju pocit, ze to mozu. Mna tieto vysusene a zvetrane veci velmi nelakaju, mozno preto, ze mi vobec nechutia :) To radsej cerstvy banan alebo nejake ine ovocie
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jana: Docela mám dojem že jsem s jídlem spokojenej. Jím hodně ovoce, většinou monodruh, nepatlám toho více dohromady. Zjištuji že jednoduchý jídelníček mi dělá dobře. Dostává mě více k sobě. Ze zeleniny si dělám spíše saláty, ty mají takovou už zvláštní kouzelnou chuť že se na ně kolikrát těším celé odpoledne:))))

Navíc mi přestal chutnat česnek, repektive na něj už nemám vůbec chuť. A to jsem měl nedávno období kdy musel být prakticky v každém jídle (do jednoho zelenin. salátu 3 - 5 stroužků). Tak uvidím co dál.

Ale je fakt že si ted do salátů dávám křen:)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Seraf píše:Jana: Docela mám dojem že jsem s jídlem spokojenej. Jím hodně ovoce, většinou monodruh, nepatlám toho více dohromady. Zjištuji že jednoduchý jídelníček mi dělá dobře. Dostává mě více k sobě. Ze zeleniny si dělám spíše saláty, ty mají takovou už zvláštní kouzelnou chuť že se na ně kolikrát těším celé odpoledne:))))

Navíc mi přestal chutnat česnek, repektive na něj už nemám vůbec chuť. A to jsem měl nedávno období kdy musel být prakticky v každém jídle (do jednoho zelenin. salátu 3 - 5 stroužků). Tak uvidím co dál.

Ale je fakt že si ted do salátů dávám křen:)
To je fajn, ked si spokojny. Cesnak nejem tiez, nie je mi z neho dobre :)
Tak sa drz
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Seraf píše: ...Jím hodně ovoce, většinou monodruh, nepatlám toho více dohromady. Zjištuji že jednoduchý jídelníček mi dělá dobře...
...Ze zeleniny si dělám spíše saláty...

...Navíc mi přestal chutnat česnek, repektive na něj už nemám vůbec chuť. A to jsem měl nedávno období kdy musel být prakticky v každém jídle (do jednoho zelenin. salátu 3 - 5 stroužků). Tak uvidím co dál.

Ale je fakt že si ted do salátů dávám křen:)
Mám to úplně stejné. Asi proto, že jsem také ryba. :P
Také jím ovoce samostatně, ráda si pochutnám na salátu a dříve tolik oblíbený česnek už teď moc nemusím. A vidíš, křen bych si docela dala. Dobrý nápad! Zítra si ho zkusím přidat do salátu. Sušené ovoce jsem už dlouho neměla a vůbec na něj nemám chuť. Také v poslední době pozoruji, že mi k nasycení stačí menší množství jídla.
Je to možná také tím, že se nyní citím spokojeněji než dříve. Mám v duši takovou velkou radost a cítím, že se tato radost odráží v lidech kolem mě. Celkem dost mě ovlivnily myšlenky starých Toltéků. Je to opravdu dobrá cesta ke vnitřní svobodě (http://svetlovodice.sweb.cz/citarna/dohody.htm).
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Beruška:Čtyři dohody mi doporučila jedna čarodějka jako "povinou" četbu, tak jsem zaběhnul do knihkupectví a mám jí docela dlouho doma, je opravdu výborně napsaná a hlavně když by se dle toho řídil každej bylo by vše asi jinak. Každopádně děkuji za připomenutí, asi jí opráším a začtu se znovu:)

Že by tím že jsme rybičky měli i podobné stravování? třebas to bude tím:) Jsem rád že se ted máš dobře, mě je dneska tak nějak hezky. Smutek vnitřní sice pořád mám ale dneska jsem tak nějak v euforii, nic moc nedělám, respektive co jsem si potřeboval udělat jsem udělal a měl ještě spoustu času kolem.

P.s. jsem ted 2 dny po půstu a stále jím jen ovoce, nějak mi to dělá moc dobře. A táta začal jíst více zeleniny a ovoce(už je to nutnost, dokonce doktor mu to nakázal), sice to ještě míchá všecko pomalu dohromady a dle mého "přísného" jídelníčku bych mu to udělal jinak...... no ale snad to pozitivní je. Občas mu řeknu "tohle by mohlo být jinak, a takhle to funguje taky jinak" no a někdy se to ujme....
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jeeee a deníčku můj milovaný.........dneska mě opravdu moc potěšilo sluníčko, krásně mě zahřálo:) a nejenom na duši:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:TVX, BUC, Sluníčko: Mák med .
já jím bio mák, jiný bych si netroufla a med jen od včelaře, kupovaný bych si také netroufla, to víš, že je lépe bez :) , ale mě to chutná a špatně mi po mém makovo-lněno-čoko-medo umixo není :) spíše naopak :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

JANA píše:
Ja si myslim to iste, urcite je lepsie zjest naklicene mungo, co je strukovina, ako vysusene datle, alebo hrozienka( aj ked su bio). Hlavne je to o kombinacii potravin. Susene veci su tiez mrtva hmota, a ludia maju tendenciu to s nimi prehanat, lebo maju pocit, ze to mozu. Mna tieto vysusene a zvetrane veci velmi nelakaju, mozno preto, ze mi vobec nechutia :) To radsej cerstvy banan alebo nejake ine ovocie
sušené ovoce mi také moc nejede, teď jsem opět učinila pár pokusů a ne....tak jednou za čtvrt roku bio fíky a bio ananas či bio datle, ale to většinou z nějaké nouze, že jsem ve městě a mám chu´t na sladké. Lepší je čerstvé :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:Zjištuji že jednoduchý jídelníček mi dělá dobře. Dostává mě více k sobě. :)
:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:TVX, BUC, Sluníčko: Mák jsem ted vypustil, ten co jsem kupoval někde ze supermarketu mi nedělal dobře, byl na mě hrozně moc těžkej, takže pokud tak jenom někde z dobrých míst pěstovanej,

med se snažím nejíst, když to přeženu a sním více lžiček, tak je mi blbě a ledviny maj co dělat.

V Hypernově jsem si koupil datle, byli moc dobroušký jen se mi zdáli nějako podezřele sladký - možná nezvyk. Každopádně stejně jako rozinky ve mě rpzjíždějí potom těžko zvladateklné chutě na vařený.

Když to shrnu, med, rozinky, datle, fíky, mák a i karob způsobují ve mě chutě na vařený. To dle mého znamená že jsou také mrtvé, blbě usušený nebo blbě skladovaný nebo něčim napuštěný. (je fakt že nekupuju bio kvalitu)

Takže se tomuto všemu ted vyhýbám, od doby co jsem vypustil rozinky je mi o mnoho lépe.
Mr.Seraf: jest evidentně zřejmé, jak lze snadno se dostat zcela za krátkou dobu na špici čs. vitariánstva co do realizace se týče, (co do okecávání si vrcholovou funkci ponechám), jest třeba ovšem vydržet v nastoleném co nejdéle a vyčkat patřičných kladných odezev. MNě jest výše zmíněné (VZ) dávno známé a několikrát na sobě ověřené, že lze vyhlásit na tuti pravdivé (možná je to ta Pravda), leč z mé strany nechce být, (a to nevím proč-bude to ta nevůle)doufejme zatím, za žádnou cenu být takto VZ ještě vykonávané
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Mr.Seraf: jest evidentně zřejmé, jak lze snadno se dostat zcela za krátkou dobu na špici čs. vitariánstva co do realizace se týče, (co do okecávání si vrcholovou funkci ponechám), jest třeba ovšem vydržet v nastoleném co nejdéle a vyčkat patřičných kladných odezev. MNě jest výše zmíněné (VZ) dávno známé a několikrát na sobě ověřené, že lze vyhlásit na tuti pravdivé (možná je to ta Pravda), leč z mé strany nechce být, (a to nevím proč-bude to ta nevůle)doufejme zatím, za žádnou cenu být takto VZ ještě vykonávané
S tím mistrem bych to zase tak nepřeháněl, už jsem měl takovéto období (plné příjemných pocitů a celkem vyladěný jídelníček - někdy před vánoci) a pak se to zvrhlo ve zkouškovým na naprosto rozhozenou věc. Je pravou že každej takovýto úlet mi říká že tudy cesta nevede...... takže určité pozitivum v těchto úletech vidim........

Moc mě baví ted moje sny........ ochutnávám v něm jídla (vařený, mlíko, jogurty) a boří se mé představy jak moc je to dobroučký, naopak v těch snech to je dycky jak nějaká plastelýna, ta chemie je tam hodně cítit.

Co je myšleno tím (VZ)? Nechtěl by sis zveřenit seznam zkratek a co znamenají?:) Občas fakt tápu. A děkuju za reakci, jen nevím zda je to vlastně dobré či nedobré. Sám se nepovažuju za mco vydařeného plodožravce. Ale mojí představě o mém stravování se blížím.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko píše:
Seraf píše:TVX, BUC, Sluníčko: Mák med .
já jím bio mák, jiný bych si netroufla a med jen od včelaře, kupovaný bych si také netroufla, to víš, že je lépe bez :) , ale mě to chutná a špatně mi po mém makovo-lněno-čoko-medo umixo není :) spíše naopak :)
Med u nás kupuje mamka od nějakého včelaře, prý je nepřislazovaný a prý je dobře zpracovávaný, takže jsem ho jedl....až do doby než ho mamka strčila na sporák , prý aby byl tekutější a uvařila mi ho:-(

Jaké jsou tvé důvody pro bio mák? Moje sobní důvody jsou že v nich jsou dusičnany a těžký kovy - nevím kde to pěstují ale ten z kaufu fakt nic moc.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše: Jaké jsou tvé důvody pro bio mák? Moje sobní důvody jsou že v nich jsou dusičnany a těžký kovy - nevím kde to pěstují ale ten z kaufu fakt nic moc.
bio věřím, ostatní bych nesnědla :)


jinak jako k důvodů proč ho jím....tak to jsem tady četla od "čísélka 800914" takové pojednání (vlákno "EPA+DHA a ich vplyv na celk. zdravie")o omega 3 a 6 a tam psal, že jsou ve lněném semínku a něco v tom smyslu, že se váží na vápník, no tak jsem si to spojila tak, že to vážu na mák, ve kterém je hodně vápníku. Strukturu je potřeba narušit, jinak to tělem jen projde, takže mixuji mák a len na mlýnku na kafe na prášek potom spojím vodou a přidám med, nyní ještě i čokoterez. To byl první důvod druhý a te´d první je, že mi to chutná. :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne čtv bře 08, 2007 10:52, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:
Mr.Seraf: jest evidentně zřejmé, jak lze snadno se dostat zcela za krátkou dobu na špici čs. vitariánstva co do realizace se týče, (co do okecávání si vrcholovou funkci ponechám), jest třeba ovšem vydržet v nastoleném co nejdéle a vyčkat patřičných kladných odezev. MNě jest výše zmíněné (VZ) dávno známé a několikrát na sobě ověřené, že lze vyhlásit na tuti pravdivé (možná je to ta Pravda), leč z mé strany nechce být, (a to nevím proč-bude to ta nevůle)doufejme zatím, za žádnou cenu být takto VZ ještě vykonávané
S tím mistrem bych to zase tak nepřeháněl, už jsem měl takovéto období (plné příjemných pocitů a celkem vyladěný jídelníček - někdy před vánoci) a pak se to zvrhlo ve zkouškovým na naprosto rozhozenou věc. Je pravou že každej takovýto úlet mi říká že tudy cesta nevede...... takže určité pozitivum v těchto úletech vidim........

Moc mě baví ted moje sny........ ochutnávám v něm jídla (vařený, mlíko, jogurty) a boří se mé představy jak moc je to dobroučký, naopak v těch snech to je dycky jak nějaká plastelýna, ta chemie je tam hodně cítit.

Co je myšleno tím (VZ)? Nechtěl by sis zveřenit seznam zkratek a co znamenají?:) Občas fakt tápu. A děkuju za reakci, jen nevím zda je to vlastně dobré či nedobré. Sám se nepovažuju za mco vydařeného plodožravce. Ale mojí představě o mém stravování se blížím.
Asi budu ještě muset dodávat, že se jedná a pozitivní neútočnou reakci, uznávám, že to z toho těžko vyznívá.
Aha, tím se ta vyjímečnost trochu snižuje, těmi úlety, proto jsem psal, když se to dokáže dlouho, takže jsou-li úlety, můžeš být klidný a to zbožštění se tě netýká a můžeš se zařadit zase k obyčejným.
Já mívám úlety naopak, vzorný provoz prosákne vzácně.
VZ neřeknu.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko píše:
Seraf píše: Jaké jsou tvé důvody pro bio mák? Moje sobní důvody jsou že v nich jsou dusičnany a těžký kovy - nevím kde to pěstují ale ten z kaufu fakt nic moc.
bio věřím, ostatní bych nesnědla :)


jinak jako k důvodů proč ho jím....tak to jsem tady četla od "čísélka 800914" takové pojednání (vlákno "EPA+DHA a ich vplyv na celk. zdravie")o omega 3 a 6 a tam psal, že jsou ve lněném semínku a něco v tom smyslu, že se váží na vápník, no tak jsem si to spojila tak, že to vážu na mák, ve kterém je hodně vápníku. Strukturu je potřeba narušit, jinak to tělem jen projde, takže mixuji mák a len na mlýnku na kafe na prášek potom spojím vodou a přidám med, nyní ještě i čokoterez. To byl první důvod druhý a te´d první je, že mi to chutná. :)
super, děkuji za odpověd:) :lol:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Asi budu ještě muset dodávat, že se jedná a pozitivní neútočnou reakci, uznávám, že to z toho těžko vyznívá.
Aha, tím se ta vyjímečnost trochu snižuje, těmi úlety, proto jsem psal, když se to dokáže dlouho, takže jsou-li úlety, můžeš být klidný a to zbožštění se tě netýká a můžeš se zařadit zase k obyčejným.
Já mívám úlety naopak, vzorný provoz prosákne vzácně.
VZ neřeknu.
Ne ne v pohodě, já sem se jen chtěl vyjádřit že ten MR.Seraf ze mě ještě neni............. jdu poklidnou cestičkou ke svém cíly. Věřím tomu že bez úletů k vařenýmu to nejde, leč se snažím z každého takového vytěžit maximum a zjištuju zpětně jak mi bylo když jsem to snědl, co mi to dělalo a podobně.

Rád se vrátim na zem mezi smrtelníky:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

V neděli jsem poprvé ochutnal biobanány z Billy, zíral jsem na to, protože tam prodávali klasické banány za 36,-/ kg, a biobanány 37,- / kg

Chťově naprosto odlišné, poutavé a velmi velmi chutné. Taková plná všeobjímající chuť rozplívající se do celého těla:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Seraf píše: Chťově naprosto odlišné, poutavé a velmi velmi chutné. Taková plná všeobjímající chuť rozplívající se do celého těla:)
:lol: Pri pondeľňajšom pôstíku sa mi tieto slová obzvlášť ťažko čítajú :oops: :lol: :shock:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Renáta píše:
Seraf píše: Chťově naprosto odlišné, poutavé a velmi velmi chutné. Taková plná všeobjímající chuť rozplívající se do celého těla:)
:lol: Pri pondeľňajšom pôstíku sa mi tieto slová obzvlášť ťažko čítajú :oops: :lol: :shock:
No já taky mám dneska půstík a musím se přiznat že při vzpomínce na tu chuť se mi sbíhají sliny:)))
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Seraf píše:V neděli jsem poprvé ochutnal biobanány z Billy, zíral jsem na to, protože tam prodávali klasické banány za 36,-/ kg, a biobanány 37,- / kg

Chťově naprosto odlišné, poutavé a velmi velmi chutné. Taková plná všeobjímající chuť rozplívající se do celého těla:)
Hm, já když si jednou koupil bio banány, tak žádný rozdíl mezi obyčejnými jsem nezaznamenal, asi nemám tak vytříbené chutě :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dymik píše:
Seraf píše:V neděli jsem poprvé ochutnal biobanány z Billy, zíral jsem na to, protože tam prodávali klasické banány za 36,-/ kg, a biobanány 37,- / kg

Chťově naprosto odlišné, poutavé a velmi velmi chutné. Taková plná všeobjímající chuť rozplívající se do celého těla:)
Hm, já když si jednou koupil bio banány, tak žádný rozdíl mezi obyčejnými jsem nezaznamenal, asi nemám tak vytříbené chutě :D
ty billácký jsou výborný, protože je zlevňují proto, že jsou hodně zralý a proto jsou tak dobrý PMZkušenosti a Porovnání
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pondělní půstík proběhl moc hezky,jediný problém který u půstíku vidím(možná to není problém) je že se mi zastavuje vylučování ze střev. Respektive odejde ze mě asi "poslední jídlo" ale i tak mám dojem že ve mě zůstává dost toho a tím že nejím se zastavuje posun ve střevech a ve mě to zahnívá.

Další zvláštní poznatek. Včera jsem p půstíku snědl moc moc všeho, ráno ovoce, odpoledne kešu oříšky(při konzumaci se mi točila hlava a bylo mi lehce nevolno - mám dojem že všechna krev se mi nahrnula do žaludku a okolí), dále jsem snědl spoustu ovoce a hodně sezamu + slun. semínek + medu.

To vše ve mě pak začalo nějako kvasit a nebylo mi dobře. Tím trošku raguji na jiný přízpěvek - i vitariánství může škodit.

Dále jsem nespokojenej s kvalitou potravin, ovoce a zeleniny. Začínají mi opravdu chutnat jen biobanány, bio jablka doma vypěstovaný......... a potřebuju aby to vše bylo dobře uzrálé.

Začínám zároven zjištovat že to není jen o ovoci a zelenině. Dle mého musí obsahovat určitou energii, náboj co s sebou nese skutečný vitální život a neb přešlechtěný chemicky nadopovaný pavýrobek.

Začínám snít o život na nějakým tropickým ostrově s vlastníplantáží banánů, mang, avokád, kiei, pomerančů a všech pochutin, s vlastníma písčitýma plážema a vodopádem s jezírkem a chladivou vodou.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Seraf píše:Začínám snít o život na nějakým tropickým ostrově s vlastníplantáží banánů, mang, avokád, kiei, pomerančů a všech pochutin, s vlastníma písčitýma plážema a vodopádem s jezírkem a chladivou vodou.
Nevzal bys mě s sebou? :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:
Seraf píše:Začínám snít o život na nějakým tropickým ostrově s vlastníplantáží banánů, mang, avokád, kiei, pomerančů a všech pochutin, s vlastníma písčitýma plážema a vodopádem s jezírkem a chladivou vodou.
Nevzal bys mě s sebou? :)
Zapoměl jsem dodat že bych tam potřeboval i nějaké lidi:) to aby se mělo o čem povídat:)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Asi celý tohle fórum by na tom ostrově bylo rádo :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše: To vše ve mě pak začalo nějako kvasit a nebylo mi dobře. Tím trošku raguji na jiný přízpěvek - i vitariánství může škodit.

.
to může být jen kombinacemi a ony ty kešu nejsou raw, takže když se to v Tobě vše spojilo, tak to nemuselo moc sedět a i množstvím
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko píše:
Seraf píše: To vše ve mě pak začalo nějako kvasit a nebylo mi dobře. Tím trošku raguji na jiný přízpěvek - i vitariánství může škodit.

.
to může být jen kombinacemi a ony ty kešu nejsou raw, takže když se to v Tobě vše spojilo, tak to nemuselo moc sedět a i množstvím
Oh jaktože kešu nejsou raw????
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Jo jo, raw kešu jsou jedovatý, musí se pražit. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jejda co mě děsíte? Ta dokonalá chuť musí být raw :cry:

Mluvíme o stejných oříšcích?

Obrázek
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jsou jen informace z doslechu...nikde jsem to "odborně" napsané neviděla, jako skutečné jejich zpracování

jak píše Petr jsou prý jedovaté, takže se ve slupce vaří a potom se teprve loupou, tím ztrácí tu jedovatost, ale jak říkám, je to z doslechu

taky je občas dám :) - jako že to vlastně přesně nevím to jejich zpracování :) a tím si to odůvodním, ale už jsem je vlastně neměla hodně dlouho. Své nejlepší jsem jedla v New Yorku v indické čtvrti - veliké výborné, tak také asi proto tady k nim neinklinuji.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:
Seraf píše: To vše ve mě pak začalo nějako kvasit a nebylo mi dobře. Tím trošku raguji na jiný přízpěvek - i vitariánství může škodit.

.
to může být jen kombinacemi a ony ty kešu nejsou raw, takže když se to v Tobě vše spojilo, tak to nemuselo moc sedět a i množstvím
já jsem párkrát tu návratovku také nezvládla, nejvíce jsem to pocítila při 3, to jsem se následný den moc přeovocovala a tím přesladila....ale učím se :) pozvolna mi vychází co u mě po půstu jo a co ne a kolik, praxe praxe praxe :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:Dále jsem nespokojenej s kvalitou potravin, ovoce a zeleniny. Začínají mi opravdu chutnat jen biobanány, bio jablka doma vypěstovaný......... a potřebuju aby to vše bylo dobře uzrálé..
:)
Seraf píše:Začínám zároven zjištovat že to není jen o ovoci a zelenině. Dle mého musí obsahovat určitou energii, náboj co s sebou nese skutečný vitální život a neb přešlechtěný chemicky nadopovaný pavýrobek..
:)
Seraf píše:Začínám snít o život na nějakým tropickým ostrově s vlastníplantáží banánů, mang, avokád, kiei, pomerančů a všech pochutin, s vlastníma písčitýma plážema a vodopádem s jezírkem a chladivou vodou.
:)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tusim Standa tu raz na tuto temu pisal, ze mu kesu vyklicili, takze...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tak to si nepamatuji, ale byla by to dost cenná a radostná informace
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

PetrK píše:Jo jo, raw kešu jsou jedovatý, musí se pražit. Nebo se pletu?
myslím, že se nějak spaří, ale ne kvuli jedovatosti, ale loupavosti, a lze sehnat i za studena, ale dovi kde, tereza se o tom zmiňovala, já už jsem se jich taky vzdal
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Já to viděl v cestopisném dokumentu z Asie. Tepelně je zpracovávali, myslím že pražili. Údajně to mělo zbavit jedů.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hm, to jsou veci, ja videl driv zbavovat jedu varenim napriklad lilek a cuketu. tak jsem si nejakou dobu myslel ze je to potreba a syrove je nejedl, tak treba je to s tema kesu stejny :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No jdem zvědavej jak to s těma kešu dopadne, mě chutově nepřijdou nějako umrtvený, naopak strašně moc lahodný ......
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

takže, začínáme soutěž naklič a vyfoť svůj kešu, co vy na to? a pamatujte si co to bylo za pytlíček z něhož byl vysypán...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

tvx píše:takže, začínáme soutěž naklič a vyfoť svůj kešu, co vy na to? a pamatujte si co to bylo za pytlíček z něhož byl vysypán...
super:) zapojuju se do soutěže:)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Sluníčko píše:tak to si nepamatuji, ale byla by to dost cenná a radostná informace
Vid. potvrdenie informacie v Standovom dennicku...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

uvěřím až uvídím foto :lol: :) těším se
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

člověk jednou psal že mu naklíčili kešu, kupoval je v albertu, tenkrát mám dojem byli dokonce ve slevě :wink:
mirka
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

PetrK píše:Já to viděl v cestopisném dokumentu z Asie. Tepelně je zpracovávali, myslím že pražili. Údajně to mělo zbavit jedů.
tvx píše:hm, to jsou veci, ja videl driv zbavovat jedu varenim napriklad lilek a cuketu. tak jsem si nejakou dobu myslel ze je to potreba a syrove je nejedl, tak treba je to s tema kesu stejny :c]
četla jsem o tom v jedné starší knize o tropických rostlinách (bohužel nemám u sebe), že se prostě tepelně zpracovávat musí.
Jenže vidím to taky jako tvx.... však po syrových bramborách to na úmrtí taky není.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Tak wikipedie praví:

The so-called "raw cashews" available in health food shops have been cooked but not roasted or browned

Tak zvané "syrové kešu" k sehnání v obchodech se zdravými potravinami jsou všechny vaření, ale ne pražené nebo zhněděné (či co tím myslí :))
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
agnesha
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 09, 2006 23:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od agnesha »

"... most cashew nuts labeled "raw cashew nuts" are not truly "raw". They have been heat processed in order to remove the delicious nut from the toxic shell.

Most companies label it "raw" because to them, the nut has "not" been processed, ie: roasted. Although in the process of removing the actual shell, the nut has been very processed...usually steamed and boiled in oil! ..

The outer shell (coat) of the seed contains the poison oak allergen urushiol, and may cause dermatitis in hypersensitive people.

There is a toxic resin inside the shell layer. If the shell is not opened properly, the resin will get on the cashew nut, making it inedible. Most companies steam the shell open at a high temperature, thus cooking the cashew nut inside."

Chtela bych videt to naklicene kesu, zkousela sem ruzne zdroje a uz za chvili po jejich namoceni je poznat ze je to varene, a to vcetne "raw" :wink: Existuje zpusob jak to vyloupat i bez vareni ale dost pochybuju, ze se to k nam dovazi. Jestli nekdo o nejakych vite, dejte vedet :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pokus je již odstartován, kešu jsou mírně naboptnalé (což by mohla bý známka jistého života).

Přidávám sem článek co jsem uveřejnoval už v sekci Klíčíš.......
4.2 Kešu oříšky
Strom, na kterém rostou kešu oříšky je tropického původu a spadá do řádu Anacardiacae. Jiní zástupci tohoto řádu jsou Mango, Pistácie a méně příjemné stromy jako jedovatý břečtan nebo jedovatý dub.
Syrové kešu oříšky jsou uzavřeny v tvrdé, kožené slupce, která obsahuje žíravé, toxické látky obsahující cardol a anacardickou kyselinu (podobně jako aktivní ingredience jedovatého břečtanu). navzdory této žíravé povaze tyto sloučeniny mají ekonomickou hodnotu a jsou používány v průmyslu. Získávájí se v tekuté formě ze skořápek. Tato tekutina vykazuje známky CNSL
Čili ve zpracování těchto kešu oříšků je výzvou oddělit poživatelné jádro od toxického CNSL. Proto tyto oříšky potřebují důkladnější zpracování než ostatní oříšky. Důležité pro lidi pojídající pouze syrovou stravu je, že:


1) příprava: ořechy ve skořápce jsou naskládány na hromady a namočí se po 1-2 dny nebo se napaří na 8-10 minut
2) ošetření: ořechy ve skořápce jsou ponořeny do horké olejové koupele na 90 sekund (teplota oleje 170-200°C). Olejová koupel odstraní část CNSL, a připraví ořech pro odskořápkování. Po olejové koupeli jsou ořechy vloženy do odstředivky pro další odstranění škodlivého CNSL.
3) loupání: mechanické nebo manuální (indiánské továrny používají především ruční práci).
4) sušení: jádra jsou sušena na vlhkost 3% ve speciálních komorách na 70 °C po dobu 6 hodin.
5) loupání - ruční (je-li potřebné) nebo jiným procesem. Jeden ze způsobů je zmražení jader, poté oloupání v automaticky se otáčejících bubnech.

Poznámka: Orkos, dobře známý dodavatel do Francie, prodává odskořápkovávané kešu oříšky které jsou, jak se zdá, opravdu syrové. Jestliže žijete nebo navštívíte některé tropické země, můžete získat syrové, ve skořápce ponechané kešu oříšky (ale setkáte se s obtížemi, docela nepříjemným problémem jak je oloupat!)
Pokud je zkusíte naklíčit, zjistíte, že neklíčí a velmi rychle kvasí.

Doporučení: Syrové kešu mohou být napařeny, osmaženy a částečně opečeny. Jsou mrtvé.



http://ohz.cz/old_web/amana/strava/orechy.htm
Naposledy upravil(a) Seraf dne pát bře 16, 2007 21:44, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Nemáte někdo seznam zásaditých(alkalických potravin)? Myslím tím nejvíce zásaditých - jako např. celer.

Poznatek z dnešního dne: Byl jsem na plovárně, koupání super, ale potom ostrá bolest hlavy a svědění kůže. Přičítám to chloru kterej tam byl všude strašně moc cítit, navíc jsem byl i ve vířivce kterou už zdřejmě nenavštívím. Bolest hlavy od 11 hodin do 20.30 - přičemž když bolest nepřešla ani kolem 18. hodiny, odštavil jsem mrkev + červenou řepu + celer(na ten jsem dostal chuť), po pozvolném vypití nejdříve nic ale ted po 1,5 hodině bolest hlavy přestává, uvolnuje se krční páteř a nosní dutiny, odcházejí i hleny.

Přičítám to právě celeru.

Další věc kterou nemám sice ničím podloženou ale věřím tomu, máme od Lídla grepy, chutově výborné, leč dle všeho se v nich opět nachází něco co by nemělo - a tady je otázka - je hořká chuť způsobená tím že je obsažen v potravině hořčík?
Odpovědět