Seraf - periodikum vitálum

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Serafe,timhle se netrap...nevim zda Ti to nejak pomuze,ale muzu Ti napsat moji zkusenost,ktera je uplne ta sama...
Varene je jako kazda jina zavislost,a chce cas.A mam za to ze mnohem horsi nez alkohol a cigarety.Ale proc se divat na varene jako na neco spatneho?
Ja to ted resim porad dokolecka.
Jeden cas mi to slo skvele na 100 % a potom prisly zase desny abstaky.A tak misto boje jehoz vysledkem by byla jen frustrovana mysl si radeji dam na co mam chut,coz je treba nekdy chleba s necim,nebo neco vareneho,s tim ze me to jidlo jen presvedci o tom ze nejlepsi je syrove.
A pokud jim cely tyden jen ovoce a pak si dam ryzi nebo kousek chleba tak v tom nevidim zadny problem,ani nic tak nezdraveho.
Rikam si ze svoboda je hlavni a nerad bych byl otrokem zdrave stravy ktera muze sklouznout at k uchylnosti.
Rikam si ze prechod na tohle je stejne nejmin 5 let,pokud to myslim vazne na zbytek zivota,a lepsi obcas varene k te spouste syroveho nez depky.
Rozhodne se snazim vyvarovat byt viterianem ktery se hrozi vseho vareneho.
Jinak predsevzeti asi nikam nevedou,rika to i v bibli apostol Pavel,ze dela co nechce a nedela co chce.a to byl svaty a silny clovek.
Jsou jedinci kteri to zvladaji dobre,ale ti to maji v genech,ony i ty krevni skupiny obvlivnuji cloveka.
Nastesti po tom varenem je opravdu unava a to mi zase posili do boje...a bez toho se to neobejde.
Tak snad to nejak zvladnem...
:D
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

souhlasím s jistou (krom apoštola)
chce to uvolněnost a radovat se z úspechou
hlavně se nesebedestrouvat psychicky, pak ta zdravostrava bude mít kontraproduktivní působnost
Na druhou stranu pořád to (vitariánstvo) osobně vidím jako len pro vyvolencou božích
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez som to brala v pohode, ked som si chcela dat nieco ine ako vita, dala som si, aj tak to vychadzalo na nejakych 99%. Teraz vita nechcem byt vobec, lebo mi ine potraviny robia lepsie. A stravovacie rezimy neriesim, ide mi o prakticky efekt, nie o -ianstvo.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Děkuju všem za reakce. Je to asi opravdu tou závyslostí, problém je v tom, že i ovozel mě neuspokojuje na sto procent, musím pořád dávat aby to nebylo moc nastříkané, přechemizované, datle nesířené.

Ale už sem tyhle výkyvy měl a skončílo to pokaždé tak že se mi vraceli postupně moje dřívější obtíže a nakonec vyhrál půst a potom opět momostrava a ovozel. Kterej mě opět obtíží zbavil.

Ted k tomu mám i exém, který občas mizí občas sílí, což hodně narušuje mojí víru v sílu ovozelu, čistících schopností.

To všechno nějak na mě působí tak nějak destruktivně, jen doufám že nastane fáze kdy budu plně spokojen na ovoci a nebudu potřebovat cokoliv jiného.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Buci,co mas proti apostolovi??? :lol:
Chtel jsem jen poukazat na znamy ale tajemny program mysli ktera prave nas nuti delat opak toho po cem touzime.
Nekdo rika ze je to nase podvedoma mysl.Ta dela vzdy opak toho co vedoma.Ja to pozoruju skoro ve vsem.
V jidle vim co vsechno je superskodlive,a kdyz na me prijdou chute nekdy bych si dal to nejhorsi jidlo.A zacalo to az vse chvili kdy jsem zacal to jidlo zvlast povazovat za skodlive.Kdyz jsem to na makrobiotice neresil a drzel sveho,nic takoveho nebylo.Jakmile jsem vytvoril propast a zoufale se drzim sve strany,podvedomi me tahne na druhou stranu.
To znamena pro me,ze se musim srovnat se vsim co tady je,a nerozlisovat na skodlive a zdrave,coz je dost tezke.V tom ale vidim jedine reseni.
Take se rika ze clovek se boji opaku toho po cem touzi.Proste to podvedomi bude hrat nakonec tu hlavni roli.Tak nevim co s tim.Dam si klobasu pro nastoleni harmonie v mysli... :lol:
p.s.budhosticti tantrici si davaji jednou do roka maso a alkohol,protoze si ho cely rok odpiraji,ale prave aby nastolili tu rovnovahu mezi odpiranym a prijimanym.
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:Buci,co mas proti apostolovi??? :lol:
nic, abych zas nesouhlasil úplně se vším
ale ad tento zbytek který sem ti smazal, tak každej to může mít ináč
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Buc uznává jen Ateu :wink: 8) :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

sun
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Hmm, opět sem déle nic nepsal, vše se poslední dobou točí kolem exému. Je jaksi motivem mého veškerého úsilí a přemýšlení a konání o jakousi vnitřní harmonizaci a čištění, téma mé.

Bohužel má (exém) zvláštní fáze, kdy je téměř vyléčen, a najednou se to zase zhorší. Nejhorší je, že to koliduje s vitariánstvím, jelikož sem začal kvůli tomu jíst vařenou stravu, rýži, chleba, atd, protože po banánech, jablkách a jiným dovezeným ovoci + sušený jako jsou datle se to zhoršuje. A to docela rapidně. To ve mě evokuje že je to napuštěný chemií, který tělo vylučuje pomocí exému, (teče z něho bílá tekutinka) - rozbor sem nedělal tak nevím co to je. Nejhorší je že když začnu s vařenou tak sem celej ucpanej a zahleněnej, ale lepší se mi exém.

Taky poměrně více běhám, snažím se hýbat, potit atd..... být na vzduchu, na slunci.
Mno jediné co mi pomáhá jsou půstíky, ale nemůžu je držet věčně a je to takovej zakletej koloběh.

Ted jsem čistě vitarián, na ovoci(zeleninu jím, ale jen omezenější množství) - prostě na ní nemám chuť, jím zelený - výsledek je opět zhoršení, opravdu přemýšlím zase přejít na vařený, protože už nevím kudy kam.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od tristazmista »

Seraf píše:Hmm, opět sem déle nic nepsal, vše se poslední dobou točí kolem exému. Je jaksi motivem mého veškerého úsilí a přemýšlení a konání o jakousi vnitřní harmonizaci a čištění, téma mé.

Bohužel má (exém) zvláštní fáze, kdy je téměř vyléčen, a najednou se to zase zhorší. Nejhorší je, že to koliduje s vitariánstvím, jelikož sem začal kvůli tomu jíst vařenou stravu, rýži, chleba, atd, protože po banánech, jablkách a jiným dovezeným ovoci + sušený jako jsou datle se to zhoršuje. A to docela rapidně. To ve mě evokuje že je to napuštěný chemií, který tělo vylučuje pomocí exému, (teče z něho bílá tekutinka) - rozbor sem nedělal tak nevím co to je. Nejhorší je že když začnu s vařenou tak sem celej ucpanej a zahleněnej, ale lepší se mi exém.

Taky poměrně více běhám, snažím se hýbat, potit atd..... být na vzduchu, na slunci.
Mno jediné co mi pomáhá jsou půstíky, ale nemůžu je držet věčně a je to takovej zakletej koloběh.

Ted jsem čistě vitarián, na ovoci(zeleninu jím, ale jen omezenější množství) - prostě na ní nemám chuť, jím zelený - výsledek je opět zhoršení, opravdu přemýšlím zase přejít na vařený, protože už nevím kudy kam.

co zkusit mereni toxinu v tele??? mozna by jsi prisel na duvod toho exemu...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

co zkusit mereni toxinu v tele??? mozna by jsi prisel na duvod toho exemu...
A to se dělá kde?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od tristazmista »

Seraf píše:
co zkusit mereni toxinu v tele??? mozna by jsi prisel na duvod toho exemu...
A to se dělá kde?
ja byl u Dr. Jonase, ne u nej osobne, ale myslim ze to spadalo pod nej. Maj na to takovy pristroj, ktery pomoci el. odporu v tele meri ruzne toxiny, viry, bakterie, ale i nedostatky vitaminu, mineralu atd... Muzu rict ze pan o me nic nevedel a presne mi popsal moje problemy, priciny atd... cele to stalo jen 250kc a to sem tam byl pres hodinu.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Hmm, opět sem déle nic nepsal, vše se poslední dobou točí kolem exému. Je jaksi motivem mého veškerého úsilí a přemýšlení a konání o jakousi vnitřní harmonizaci a čištění, téma mé.

Bohužel má (exém) zvláštní fáze, kdy je téměř vyléčen, a najednou se to zase zhorší. Nejhorší je, že to koliduje s vitariánstvím, jelikož sem začal kvůli tomu jíst vařenou stravu, rýži, chleba, atd, protože po banánech, jablkách a jiným dovezeným ovoci + sušený jako jsou datle se to zhoršuje. A to docela rapidně. To ve mě evokuje že je to napuštěný chemií, který tělo vylučuje pomocí exému, (teče z něho bílá tekutinka) - rozbor sem nedělal tak nevím co to je. Nejhorší je že když začnu s vařenou tak sem celej ucpanej a zahleněnej, ale lepší se mi exém.

Taky poměrně více běhám, snažím se hýbat, potit atd..... být na vzduchu, na slunci.
Mno jediné co mi pomáhá jsou půstíky, ale nemůžu je držet věčně a je to takovej zakletej koloběh.

Ted jsem čistě vitarián, na ovoci(zeleninu jím, ale jen omezenější množství) - prostě na ní nemám chuť, jím zelený - výsledek je opět zhoršení, opravdu přemýšlím zase přejít na vařený, protože už nevím kudy kam.
to beru s docela vážností a zatím se jen divím proč to nemám já s těma kilama třeba banánonovníkou denně
Jonáš je PMN nesmysl, spousta boreliků s nulovými účinky (hodně ho některé ženy i chválí (možná je sponzoruje), ale furt maj potíže a ještě berou ATB)
Takový výdělky bez absolutní zodpovědnosti za aspoň nějaké výsledky , kdybych to uměl, bych až záviděl
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od tristazmista »

nerikam at se u nej leci, ale at si jde nechat na pristroj zmerit toxiny v tele. Ja se u nej taky nelecil, na kapicky totiz neverim :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od doubravka »

No já jsem s ekzémem taky válčila půstíkama, ale vždy to zabralo jen dočasně. Nakonec mi nejpřínosnější byla právě práce na poli duchovním, takže teď už to beru tak, že ekzém není problém, ale pomocník, který se mě snažil upozornit, že mám nějaký problém :D . V únoru jsem byla týden na očistně-regresní akci, předtím jsem vysadila tlumiče svědivosti. Po návratu mě tři dny svědilo jak blázen a pak to ustalo. Když se to občas mírňoučce ozve, beru to jako přátelské upozornění. S předchozí urputností a razancí se to ale nedá srovnat, teď celé týdny v kuse ani netuším, že jsem s kůží měla nějaké patálie. Uvidím, jak to bude dál, ale teď to vnímám takhle :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:nerikam at se u nej leci, ale at si jde nechat na pristroj zmerit toxiny v tele. Ja se u nej taky nelecil, na kapicky totiz neverim :)
souhlasím ať jde, já jen sděluji své pochybnosti, ale je to můj problém, že se zbavuji takých možností
navíc mne napadá jsou vůbec všechno toxiny, co se uvádí a co ty kerý se neuvádí a vůbec
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Buci, doubravko: Lidi je možné že to je pouze psychického původu, nějakej zašitej program/problém, něco mi to ukazuje. Už sem to řešil přes Rodinné konstelace a vyplavalo toho dost na povrch a je to hodně hluboko, takovej tuhej kořínek a vypadá to že dokud se k němu nedokopu, nedá mi pokoj.

Buci, to že to spojuju s banánama a podobným jen z důvodu že se to horší, jinak sem uctívač banánů, melounů, podobných, uctivý klanič:)

Mno Byl sem si opětzaběhat ted dávám 2x týdně 3km, rád bych navyšoval, síly jsou, zatím omezení v kolenou ale dnes skoro v pohodě a snažím se pomalu ale jistě zvyšovat frekvenci, a potom i délku.

Sluníčko mě dobíjí, stejně jako čerstvej vzduc a příroda. poslední měsíc co začalo slunečné jaro se prostě tý nádhery a vůně nemůžu nabažit.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od buc11 »

Seraf píše:Buci, doubravko: Lidi je možné že to je pouze psychického původu, nějakej zašitej program/problém, něco mi to ukazuje. Už sem to řešil přes Rodinné konstelace a vyplavalo toho dost na povrch a je to hodně hluboko, takovej tuhej kořínek a vypadá to že dokud se k němu nedokopu, nedá mi pokoj.

Buci, to že to spojuju s banánama a podobným jen z důvodu že se to horší, jinak sem uctívač banánů, melounů, podobných, uctivý klanič:)
.
opakuju, že to beru vážně (a nevylučuji, že by to mohlo i příčinou být) a jsem rád, že se mi nic takého nepotvrzuje, což může být dobrá zpráva i pro ostatní, ale já jsem v psychopohodě, zvlášť dyž jsem nyní na vegetu doma, i když S LB
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Momentálně se moje cesta odklání od vitariánství, respektive, vize a touha stále je a vlastně jediné co mi brání v tom být na ovozlu je toto:

Už sem psal že mám problém s exémem. To se posledních 14 dní velice zlepšilo, téměř k uzdravení. 14 dní nejím banány a ani jablka, ani jiné tropické ovoce a vyřadil sem datle. a ostatní sušené.

Katastrofa je, že je to většina ovoce, respektive už mi toho moc nezbylo. A jíst zatím musim, takže se 14 dní cpu vařeným, po kterým už mi není špatně jako dřívě, ale přibýrám zhruba 4 - 5 kg za 14 dní, už se necítím dobře.

Před třemi dni jsem si dělal po delší době šťávu z mrkve a z červené řepy. Nejspíš to bylo něčím napuštěný, protože nezvykle šťáva pěnila a po vypití, (po 10 minutách) mi natekl krk a ruce během dvou dnů vypadají zase hrozně, exém je zpátky. Takže nejenom ovoce ale už i zelenina.

Neviním z toho ovozel ale tu chemii v tom. Strašný je že se rapidně snížil zdroj toho co mě mělo léčit, a to je ovoce. Jsem z toho smutnej a nucenej jíst vařený, který momentálně už sem zase závislej, respektive i půsty mi jdou hůře držet.

Je to taková vylejvárna, ach jo, nějak to už ve mě kulminuje dlouho. Nevím co s tím. Snažím se tělu s tou chemií pomáhat, běhám čím dál více abych to vypotil, snažím se více hýbat. Myslím že to pomáhá ale tu reakci po banánech a podobným mám stále, tělo asi tenhle sajrajt neumí vyloučit jinak než kůží.

Napadlo mě nejíst vůbec, hehe:) ale po třech dnech sem se vrátil k droze - vařenýmu.

Asi mi nikdo neporadí, i když bych si to tak přál.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od dgm »

Jeste bych zkusila jenom bio zeleninu, nebo neco, co nema na 100% zadnou chemii, napr. mlady jecmen, jestli by se ti to objevovalo i potom, pak bych si spis myslela, ze se tim telo cisti a je lepsi, ze to jde ven. Nekomu se to projevi pres kuzi, nekomu se to usazuje jinde, tezko rict, co je lepsi. Na ty konstelace se taky chystam, mam co davat do poradku. Taky si myslim, ze se treba cistis i od tech zazitku, jestli tomu veris. Hlavne se za tu vareninu neobvinuj, je to dalsi psychicka zatez, zadne vycitky, je to tak, jak to ma byt a nejaky smysl pro tebe do budoucna to mit bude.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od doubravka »

Já ti nevím - myslíš, že vařením se ta chemie eliminuje? Každopádně je mi líto, že máš takové potíže :( Na jednu stranu mě napadá, že částečně sis už výše odpověděl sám: Už sem to řešil přes Rodinné konstelace a vyplavalo toho dost na povrch a je to hodně hluboko, takovej tuhej kořínek a vypadá to že dokud se k němu nedokopu, nedá mi pokoj. zaměřila bych se tímto směrem a mezitím dále vyhledávala potravu, která ti prospívá a neškodí. Bio je drahé, to je mi jasné, nemůžeš se třeba domluvit s nějakými soukromými pěstiteli, zahrádkáři? začíná léto, to by ti mohlo nahrát. A zatím se skutečně pídit po kořenech, po příčině, po tom, co se ti tělo snaží sdělit (případně duše skrze tělo - když je to tak vehementní, řekla bych, že se snaží už dost markantně a bude se snažit dál, dokud tě to nedožene k vnitřní práci, případně dokud se zas nepřehoupne cyklus a pojede to jinudy. No, ehm, moje voodoo vsuvka ;))

Držím palce a nevzdávej to, všechno jde řešit! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od awa »

Tvůj článek je mi blízký. Snad ti pomůže i má inspirace, protože ty sám své tělo a duši znáš lépe než mi ostatní, co bychom ti rádi pomohli. Já patřím taky mezi ty, co vůbec nejí banány ( bez kterých by tady asi někteří nepřežili ), jablka velmi sporadicky - momentálně žádné a taky i něco ze zeleniny. Mám poměrně dost potravinových alergii ( mléko, lepek -ty mě netrápí, ale i některé ovozel...), takže sortiment toho, co můžu jíst, není příliš široký. Tělo se ještě zcela nevyčistilo, ale jsem si jistá, že alergie odejdou později, až tělo vyřeší akutnější problémy. Napíši teď konkrétně, co mi pomáhá, abych u syrového zůstala a můžeš v tom najít inspiraci:
-bez zeleného ječmene a chlorelly bych asi nepřežila, jsou velkým pomocníkem. Určitě doporučuji od firmy Green Ways ( + šejkr ) , to je sušená míza, ne seno jako u některých výrobců ( Energy group ), které zhoršuje stravitelnost i vstřebatelnost výživných látek, a vůbec to je s prominutím tyfus. Ječmen beru 2-3 denně, na prázdný žaludek, chlorellu jako bonbony. Zpočátku raději počítej s detoxikačními průjmy.
- nepiji žádné jiné šťávy ( nepoužívám odšťavovač ), snažím se kousat. Pokud to nejde, tak si mixuji na kaši s trochou vody a po douškách piji. Pokud jsem štavila, tak se tělo čistilo příliš rychle, a ledviny a spol. to nestíhaly likvidovat a mne bylo nevalně a o vyrážkách nemluvím. Na to je potřeba mít orgány připravené. Půst a šťavení si nechám na později, až bude tělo OK. Poznám to.
-Nejdůležitější pravidlo při jídle: PO JÍDLE SE MUSÍŠ CÍTIT LÉPE NEŽ PŘED NÍM!
Pokud to tak není, tak ti něco z toho nesedí, i když je to syrové nebo bio.
Naslouchej svému tělu, řekne ti to.
Nejez, co ti nechutná, i když je to zdravé, tobě osobně to nemusí momentálně sedět. Moje tělo mi taky dlouho říkalo, že má k banánům a ředkvičkám nechuť, v době kdy jsem o alergii nevěděla a krmila se jimi.
- jez prozatím jen jeden druh ovoce nebo zeleniny v jednom dni ( třeba hrušky a k večeři salát z okurek a oříšků ), až se tělo uzdraví, budeš moci variabilovat.
- čti si pravidelně tento web a nezapomínej trochu cvičit, zlepší to cirkulaci krve a náladu
-VYDRŽ a určitě se to zlepší. Každá věc má svůj čas. Já také čekám ...(mám jednu zatím nevyléčitelnou nemoc už dvacet let a mnohé se zlepšilo )
Měj se hezky a užívej si každý den! Awa
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od buc11 »

serafe dovolím si též náhled,
kdo nemůže ovozel tvrdím, že problém není v něm ale v tělech v kterých má působit. A to se týká i takzvaně ostříkaného. Např. biobanány jsou mi někdy vyloženě nechutné. Zvlášť jsou-li nezreté. A znám spousty spousty (krom sebe) požíračů jedovatých banánů bez náznaků podobných problémů.
Rovněž nevěřím, že lze poznat jedovatost na chuť. Některé moje biozeleniny i biojabka jsou odporné a jinak než ve šťávě mi je nelze pozřít. Osobní zkušeností se neztotožňuji ani s awinými názory ohledně ščáv, bioječmene apod.
Osobně to odhaduji na zblázněné autoimunitní reakce těla, podobných alergickým reakcím, kdy tělo reaguje opačně než má.
Samozřejmě, kdybych mohl, dal bych přednost bioraw, ale musela by mně chutit.
Radit si netroufnu, považuji to za dosti závažnost, ale myslím, že k tomu přistupuješ výborně a příčinu si odhalíš sám. Rovněž nad raw, neraw bych se netrápil. Ovšem zajímavé je, že na cooked přibíráš, což by nasvědčovalo o nadpříjmu, nejedná-li se o svalovitost.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Vitariánci, děkuju. Všechno to musim ted nějak vstřebat a absorbovat, díky za vhledy. Ohledně zelenýho od GW - mám a mám období kdy mi to jede a pak dlouhý období kdy ne. Musím vyzkoušet něco jiného:) Chybí mi tu ten duchovní aspekt, to co říkáš buci, je to něco co cítím ale těžko se to vnitřně potvrdí.

Lidi, myslel sem že už sem svojí studnu bolesti vyčistil ale asi je tam nějakej sajrajt. Jde se hloubit dál. Ach.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od doubravka »

Seraf píše:Lidi, myslel sem že už sem svojí studnu bolesti vyčistil ale asi je tam nějakej sajrajt. Jde se hloubit dál. Ach.
Jak já tě chápu :wink:

Ale jen houšť, bude dobře :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od awa »

Ráda bych uvedla na pravou míru - mé dvacetileté onemocnění je autoimunitního charakteru - mutace na genu NALP 1. Také jsem po kompletní biorezonci věděla do čehu jdu ( candida albicans-přemnožená, aspergilus niger, lamblie na žlučníku, zmnožení pneumokoků na pravé části plíce a srdce, intoxikace IV. stupně, tedy dost vysoká a hodně vyčerpaných orgánů ), tak mně ty prapodivné reakce mého těla nepřekvapily. Plísně už nemám, pneumokok je OK, ale lamblie se mne i po tolika letech pořád drží, tak mi občas něco z jídla nesedne. Syrová strava neprospívá těmto "parazitům", ale to neznamená, že se nás občas nechytí. Jen vita strava vždy nestačí - tělo oslabí i stress, nedostatek pohybu, čerstvého vzduchu a nedobré postoje.
Nikdo z nás většinou nevidí do svého těla, a tvé tělo ví, co je v tu chvíli pro něj priorita a to se může s naším přáním dočasně rozcházet.
Zvládneš to, věřím tomu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od buc11 »

seraf. zapomněl jsem dodat trpělivost a i jako nevěřící víru
awa: uznávám složitou vstupní situaci na cestě za zdravím, a sláva pozitivnímu vývoj, s tím pohybem a psýchou to tvrdíme ruku v ruce a vlastně nemám ani co dodat
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Včera nákup fíků, dražší záležitost, bohužel i když na obale bylo skutečně napsáno pouze: sušené fíky. Jaksi se někam zatoulalo slovíčko olej (možná motorovej). Chutově nic moc, na dotek mastné, leč snědl jsem to a pro příště zkušenost. NEJÍST. Je to stejný jako jíst vařený, ne-li horší.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já preferuju fíky jedině Lerida, u nás k sehnání na Biosféře v biokvalitě, občas a nepravidelně v Tescu v nebio, ovšem já si nakoupil zásobu v Řecku, přímo na váhu, ještě předtím mě bylo umožněno ochutnat, téměř jako vše, co si tam na tržisku koupíte.
Čili u nás jde tato komodita mimo můj zájem >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

awa píše: -Nejdůležitější pravidlo při jídle: PO JÍDLE SE MUSÍŠ CÍTIT LÉPE NEŽ PŘED NÍM!
Pokud to tak není, tak ti něco z toho nesedí, i když je to syrové nebo bio.
Naslouchej svému tělu, řekne ti to.
Nejez, co ti nechutná, i když je to zdravé, tobě osobně to nemusí momentálně sedět. Moje tělo mi taky dlouho říkalo, že má k banánům a ředkvičkám nechuť, v době kdy jsem o alergii nevěděla a krmila se jimi.
Milá AWO:) Po letech zjišťuji kolik pravdy jsi tehdy napsala::) m:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Janek »

Jak se projevuje alergie na rekvicky a banany? V jakem objemu to jite? Muzu snist treba 2 kila :-) momentalne jim redkvickove klicky:-)

Serafe, pravda je relativni, v tomto pripade nejde overit vyrok, aneb priciny mohou byti ruzne :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

:) tak jsem sem opět po dlouhé době téměř nostalgicky nahlédnul a zjistil že doma dobře, doma nejlépe. Je skvělé že existuje ještě tato původní, téměř až průkopnická skupina lidí :) Děkuji všem za moc přínosné informace, nadšení do živé stravy a energii tvoření:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Fiona »

Existuje, ale mlci :) Nejspis uz jsou vsichni radne osviceni, soude dle toho ticha co tu vladne posledni roky.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Spíše jsou asi všichni na facebooku:))
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Seraf »

Přátelé, je to vtipné po jak dlouhé době jsem opět narazil na toto skvělé forum a opět jsem se začetl do některých pokladů, které se zde nalézají a dokonce oceňuji i praktičnost mého deníčku, jelikož na spoustu zážitků jsem již zapomněl a jsou již minulostí :)

Pro update info pro zvědavce, na RAW VEGAN stravě jsem 100 procentně už asi 8 let, je to skvělé, všechny zdravotní problémy které jsem v životě měl jsou pryč a jsem naprosto zdravý. Mám mnoho energie, hodně pohybu, miluji pohyb v přírodě........ velká láska :)

m:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Seraf - periodikum vitálum

Příspěvek od Jindra »

Seraf píše:
sob zář 12, 2020 19:06
na RAW VEGAN stravě jsem 100 procentně už asi 8 let

týýýjo, stoprocentně? špica!!

tak třeba právě dneska jsem stopro taky, včera jsem ale dal na chuť kousek sýra. ne ne, nic si z toho nedělám, vím, že je kravina se kvůli drobnosti stresovat (ke stovce procent rozhodně nemám daleko), ale zamrzí mě to, to teda jo.

Teď mi vlítlo do mysli, že bych si měl ještě líp čistit střeva (takže ne jen klystýry, ale zvopáknout třeba MMS, který teda účinkuje suprově). Asi to tam nebude ono, když mne ty tamní breberky našeho druhého mozku zloběj takovýmahle neraw chutěma, no jo.
Když si představím, že bych jedl jenom, ale fakt jenom na hlad, člověk by snědl úžasně maličko. Většinou jím poté, co mne popožene chuť na něco, eh.

Strejdo, ať se Ti i nadále daří a mládni nám dál. Taky u tohohle moc rád mládnu, je to fakt supr a tělo šlape, jak má. Však potom uvidíš sám, jak bezva to je cítit se před důchodem na třicet. (Ale znám aj lepší borce na raw, třeba kamarád Jirka Burian z Prahy, je mu sedmdesát, kdoví jestli bych mu stačil na kole... snad jo...)
zatím ahoj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět