Standa K.

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Včera mně odpoledne začalo trochu víc bolet levý koleno + ztuhlost. Hrál jsem s děckama na schovávanou a skoro vždy mně zapikaly než jsem se dopajdal...búúú

Včera mně taky odpoledne 2x bolelo čurání, né už tak jak ten 19. den ale přece jen... Bobky naprosto v normě

Dnes močení a klouby včetně kolena naprosto bez bolesti.
katja
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 26, 2007 9:40
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od katja »

Ahoj Stando, mám na tebe dotaz. Prováděl jsi před urinoterapií aspoň očistu tlustého střeva? Já mám s urinoterapií nějaké zkušenosti, očistu jsem provedla a po měsíci pití uriny jsem dostala vysoké horečky a velké bolesti ve střevech. Tři dny jsem zvracela a seděla na záchodě. Za tři dny jsem zhubla tři kila.
Podruhé jsem očistu neprovedla a celý měsíc urinoterapie byl strašný. Velká únava, zácpa, škaredá pleť, prostě tělo se samootrávilo.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...nevím,zvykli jsem si negativní projevy při nějakých kůrách,nebo při naší stravě většinou přiřazovat k čištění,pročisťování atd. Ale asi by bylo dobré to brát 50 na 50,neb může negativní reakce znamenat nějaký způsob přiotravy,něčeho moc nebo málo atd. Já např.cca před 14 dny musel zredukovat přesládlý ovoce ( 80 % stravy denně ) tak na polovic,neb mě začala bolet hlava...po dvou dnech to přešlo. Prostě toho sladkýho bylo moc a tělo dalo vědět.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

katja píše:Ahoj Stando, mám na tebe dotaz. Prováděl jsi před urinoterapií aspoň očistu tlustého střeva? Já mám s urinoterapií nějaké zkušenosti, očistu jsem provedla a po měsíci pití uriny jsem dostala vysoké horečky a velké bolesti ve střevech. Tři dny jsem zvracela a seděla na záchodě. Za tři dny jsem zhubla tři kila.
Podruhé jsem očistu neprovedla a celý měsíc urinoterapie byl strašný. Velká únava, zácpa, škaredá pleť, prostě tělo se samootrávilo.
Klystýr nepravidelně 2x tejdně, bezmasá bezmléčná strava s podílem syrového přes 50 %
Naposledy upravil(a) Standa K. dne čtv srp 30, 2007 13:46, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Ještě jsem zapoměl ...

O týden později (mám tedy za sebou 2 týdny)jsem začal i s urinoterapií vnější, dělám to fikaně, potírám si jenom pravou půlku těla (abych viděl později ten rozdíl :D :wink: ). A to konkrétně:
- 2x denně vlasová pokožka
- 1-2x denně celý obličej
- 2x denně chodidla
jak už jsem uvedl, vždy pravou půlku ...

Poznatky ze včerejška:
- na pohled není samozřejmě ještě žádný viditelný rozdíl
- vždy jsem dost trpěl na lupy (hotový "sněžení")
- včera když jsem polštářky prstů si drbal pravou půlku vlasové pokožky tak lítali jen ty nejmenší částečky ("prach") a velmi velmi málo, při drbání levé půlky klasika včetně jasně viditelných větších lupů ... zajímavý
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

jsi fakt koumák, super:)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

člověk píše:...nevím,zvykli jsem si negativní projevy při nějakých kůrách,nebo při naší stravě většinou přiřazovat k čištění,pročisťování atd. Ale asi by bylo dobré to brát 50 na 50,neb může negativní reakce znamenat nějaký způsob přiotravy,něčeho moc nebo málo atd. Já např.cca před 14 dny musel zredukovat přesládlý ovoce ( 80 % stravy denně ) tak na polovic,neb mě začala bolet hlava...po dvou dnech to přešlo. Prostě toho sladkýho bylo moc a tělo dalo vědět.
s tim plne souhlasim :wink:
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ml píše:
člověk píše:...nevím,zvykli jsem si negativní projevy při nějakých kůrách,nebo při naší stravě většinou přiřazovat k čištění,pročisťování atd. Ale asi by bylo dobré to brát 50 na 50,neb může negativní reakce znamenat nějaký způsob přiotravy,něčeho moc nebo málo atd. Já např.cca před 14 dny musel zredukovat přesládlý ovoce ( 80 % stravy denně ) tak na polovic,neb mě začala bolet hlava...po dvou dnech to přešlo. Prostě toho sladkýho bylo moc a tělo dalo vědět.
s tim plne souhlasim :wink:
já nic redukovat nemusím, a teď su línej i na zeleščávu
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

V pátek a sobotu silnější tlak-bolest na hlavě - vzadu vlevo, v neděli již O.K.

Až do pátku jsem bral u. po malinkých douškách (využíval jsem malinký - necelé deci - hrníček). V pátek jsem si všiml v Cingrošovi poznámky " ... urinu je NUTNO vypít NARÁZ..." tak to dodržuju a cítím trošku rozdíl, je to teď silnější...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Už roky mám šupinky na nose mezi očima, mažu to sem tam Indulonou nebo prostě oloupu nehtem.

Teď jasný rozdíl mezi levou a pravou stranou jak co do velikosti tak i množství šupinek ... pravá samo ta lepší :wink:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Stando ty jsi poklad! :wink: Já měla s pitím uriny fakt potíže (asi halt nejsem dostatečně pročištěná, tudíž je výsledek nechutnější, než je mi libo :lol: ). S napětím sleduji tvé experimenty a jsem zvědavá, jakých dalších výsledků se dobereš. Díky! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

tak už asi 14 dnů zkouším "bulharskou cestu" - baštím jogurty

z praktických důvodů:
pokus zahnat věčný vlčí hlad

z ideologických důvodů:
- HM ovoci chybí živočišná část, na BIO nemám a tak jako ty "malý nic" rozhodují o tom, jestli se z mlíka stane jogurt tak jsou třeba dost důležitý i pro nás
- bylo by to biovitariánství - bez mezinárodní dopravy, stříkání ... už se vidím na své kozí a ovčí farmě ..... hvězdné nebe nade mnou a živá strava ve mně :-)

z počátku velké problémy - bolest břicha, svědění kůže zejména na hlavě a ve vlasech, píchání u srdce i po kozích, doma dělaných - včetně smetany.
Později jsem na internetu našel, že tyto projevy jsou při náhlém silném zvýšení konzumace jogurtu normální - jde o projevy detoxu, doporučuje se pozvolnější nárůst konzumace

z různých důvodů jsem nesehnal kozí mlíko či jogurty a tak cca. týden konzumuji kravské - kupované - smetanové (Choceň, Valaši)

obtíže z počátku se již nedostavili

konzumuji:
- ovoce + jogurt
- zeleninu + jogurt + pečené brambory

zatím to jde všecko dobře ...

zajímavost :
- při použití jogurtu mi úplně odpadla chuť na sladkosti, chuť na pečivo se dá úplně v pohodě "ukočírovat"
- o 90% snížená plynatost (při 3 denním i bezbramborovém o 99%)
- velmi dobré libido

no uvidím, co já toho už zkusil, vždy to prvních 14 dnů vypadalo dobrý a pak se to nějak zvrtlo tak už to beru hodně s nadhledem
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

A to ti nedělá potíže ani kombinace jogurtu s ovocem? Já ji mám zafixovanou jako vražednou :wink: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

doubravka píše:A to ti nedělá potíže ani kombinace jogurtu s ovocem? Já ji mám zafixovanou jako vražednou :wink: :lol:
No čéče nedělá (teď už, začátky jsem popsal) ... a navíc se takto ovoce nepřejím, předtím jsem do sebe ovoce lámal až jsem funěl a stejnak jsem mněl aspoň slabý hlad dál

teď se přistihnu, že třeba i 2 hodiny nemyslím na jídlo !! :-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

doubravka píše:A to ti nedělá potíže ani kombinace jogurtu s ovocem? Já ji mám zafixovanou jako vražednou :wink: :lol:
i já :wink: :) Ovoce mám zafixované jen na lačno a neumím si představit jinak.
katja
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 26, 2007 9:40
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od katja »

Ahoj Stando, zajímalo by mě, jak pokračuješ, jestli pokračuješ, s urinoterapií. Jaké jsou výsledky? Moc mě to zajímá, díky.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

katja píše:Ahoj Stando, zajímalo by mě, jak pokračuješ, jestli pokračuješ, s urinoterapií. Jaké jsou výsledky? Moc mě to zajímá, díky.
no, s urinoterapií vnitřní i vnější jsem po měsíci přestal, ani nevím proč a později jsem nechtěl míchat 2 věci (jogurty) zaráz abych poznal co je čeho následek a tak ... s vnější ale asi zase začnu ... rozdíl v šupinatosti levé a pravé půlky nosu stále je ... a vnitřní možná zkusím při jarním půstu ... uvidíme

jogurt mi ZATÍM dělá radost:
- už víc jak týden bez obilovin a sladkostí bez nějakého velikého sebezapření prostě na to není chuť ( a to jsme doma měli 2 oslavy narozenin dětí = spousta sladkostí, buchet atd - heč !! :)

- jím jen 3x denně, poslední mezi 17. a 18. hodinou a bohatě mi to stačí, ráno dostanu hlad až po 9. hodině, žádný celodenní "řešení" jídla, vlčí hlad

- 3x denně např.:
2-3 banány + 1 kaki + menší až střední trs hroznu, nakrájím a rozmíchám s velkým balením jogurtu

- na oběd ještě misku pečených brambor + syrová zelenina + jogurt
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Stando,co jsi vlastně všechno za Tvou ,,éru" zkoušel ? Co pamatuju,tak toho bylo dooost.No ... zkouší se proto,aby se člověk dopracoval k nějakýmu výsledku...je už nějaký ? U mě třeba vita prostě vede,jediný minus,ale to je věc týkající se konkrétně mě je SDT,který prostě tu stravu nemá rád...jinak jsem si vyzkoušel,že nad ní není. Změna ve smyslu jak někdo říká nějakého hříchu v jídle se pozná,kor po delší době na vita,ale že by zase nějak dramaticky člověka zlomila...si nemyslím.Nicméně 14 dní se cpát jogurtama :-)... nevim kde bych skončil :-)...K těm zkouškám...osobně si myslím,že jakmile v tomto ranku nezkoušíš něco min. rok...nějaký výsledek je nevýsledek.Další je sociální stránka věci.Vím,že mě vyhovují šťávy...prostě úžasný...,ale taky vím,že za měsíc na šťávách bych měl o 15kg míň a to i v gumákách do kterých ještě napršelo :-) ...tzn. bylo by mi sice výborně po těle,ale nevylezl bych ven....Nedávno jsem viděl v nějakém dokumentu někde z Pakistánu,jak chlapík,hodně přes stovku,větší část života jí denně kilo masa a pije tři deci oleje denně.....Co Stando Ty na ...nejdeš do toho...a co jinak práce,dům adt. ? Napiš SZ
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše: Další je sociální stránka věci.Vím,že mě vyhovují šťávy...prostě úžasný...,ale taky vím,že za měsíc na šťávách bych měl o 15kg míň a to i v gumákách do kterých ještě napršelo :-) ...tzn. bylo by mi sice výborně po těle,ale nevylezl bych ven....
Bohužel jen theorethizuji, ječtě jsem nedokázal ščávovat dlouhodobě, rovněž vím, že mně vyhovují (a záleží, kolik se jí jako vypije, ne?), ale myslim si, že váha se po čase ustálí na optimální, sice u mne též mravencoidní, a proč bych jako nechodil ven?, dyť se tam pohybuje tolik podobných zjevů.
Nevim, proč se ščávy tak démonizují, domnívám se, že tělo žádný kvanta vlákniny nepotřebuje a lidi by si mohli uvědomit, že se stejně ničím jiným než ščávama neživí, tělo tuhý neumí vůbec vstřebat, napřed si to musí ztekutit.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

to člověk:
- was ist das "SDT" ?

- cíl ? i cesta je cíl ... no, ne vážně, cíl je jednoduchý - stravovat se zdravě, tj. na syrovo a přitom být v pohodě, NEHLADOVĚT, být výkonný atd. Já vždy po nabrání hmotnosti na vařeným a následným pojídání čistě ovozelu (např. vůbec nejím už ořechy, nepočítám je za "košer" - neklíčí mrchy, semena jsem taky línej klíčit ...) se cítím fajn až na ten vlčí hlad (a od toho mně nepomohly ani ty ořechy když jsem je ještě baštil),váha jde pomalinku den za dnem dolů až skončím jo-jo na vařeným a tak stále dokolečka ... :? čili hledám ...

- když tak nad tím uvažuju tak vlastně mým motivem hledání je i najít (existuje-li, že) syrovou cestu lehce následovatelnou každým aby tento fenomén mohl najít masového uplatnění, když si ale hóóódně zafilosofuju tak si myslím, že kdyby Ládin (pro amerikanisty) či Bush (pro spiklence) jedli syrovo, tak je svět o hodně lepší a nedokážu si představit jak člověk s "vyčištěným" (pozor - nemyslím vymytým :P ) mozkem páchá takový zvěrstva ...

- a taky - baví mně to, to hledání, je to vzrušující a připadám si jak Edison při teprve 548. pokusu o sestrojení žárovky

to ščávy:
- proč ne, jen to leze dost do peněz a rozhodně mně to nezasytí (o masovém použití též z těchto důvodů pochybuji)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Stando, zkusil jsi pohanku? Vždycky, když někde slyším, jak někdo na vita ztrácí kila, tak můžu s čistým svědomím doporučit pohanku. Když se ta světlá namočí na nějaký čas a pak ochutí podle nálady, tak fakt skvěle zasytí a myslím, že se i na ní lze dobrat nějakých příbytků :))) Taky je fajn před sportovními výkony, kde se hodí výdrž. Jezdila jsem dřív hodně na kole a právě pohanka byla dobrý doping.
Jasně, má škroby (ve velkém množství spíš ne ok), ale to má v podstatě i mrkev a jiné...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Standa K. píše:to člověk:
- was ist das "SDT" ?

(např. vůbec nejím už ořechy, nepočítám je za "košer" - neklíčí mrchy,
...
že kdyby Ládin (pro amerikanisty) či Bush (pro spiklence) jedli syrovo, tak je svět o hodně lepší a nedokážu si představit jak člověk s "vyčištěným" (pozor - nemyslím vymytým :P ) mozkem páchá takový zvěrstva ...

- a taky - baví mně to, to hledání, je to vzrušující a připadám si jak Edison při teprve 548. pokusu o sestrojení žárovky
- SDT = syndrom dráždivého traktčníku
- myslím,že ořech je košerštější než třeba jogurt ( ten neklíčí natuty,ani
uvařená brambora :-) )
- nemyslím,že loutky jako Bush a Ládínek...spíš šéfové světový banky a
různý jiný zločinci + ropný magnáti a jiný světohejbalové
- tak mě o5 napadá scéna z Cimrmanna : ,, Teď tady byl Cimrmanne...
...nějaký Edison...,, :-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Standa K. píše:Já vždy po nabrání hmotnosti na vařeným a následným pojídání čistě ovozelu (např. vůbec nejím už ořechy, nepočítám je za "košer" - neklíčí mrchy, semena jsem taky línej klíčit ...) se cítím fajn až na ten vlčí hlad

To ale nie je problem suroveho ako takeho, na ovo(zeli) sa da byt v pohode bez hladu.

Standa K. píše:to ščávy:
- proč ne, jen to leze dost do peněz a rozhodně mně to nezasytí (o masovém použití též z těchto důvodů pochybuji)
Napr. rozriedenie stavy z 1 pomaranca v 1/2 litry vody do penazi nelezie.
Mrkvova stava takisto nie, a tu uz teraz povazujem skor za stravu ako za napoj, co sa tyka pocitu nasytenia. Kludne si viem predstavit, ze sa niekto moze zivit stavami dlhodobo bez pocitu hladu ako plnohodnotnou stravou, nie iba v zmysle ocisty. Ved aj takmer vsetci klasicky sa stravujuci si myslia o vita, ze je dobre len na ocistu, avsak nie ako plnohodnotna strava.
Opat suhlas s Bucom, ze dolezite je aj mnozstvo.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

promiň Katarína ale šťáva na zasycení ? to vykládej mýmu pajšlu :P asi to maj holky a kucí jinak

jediné období kdy mi ščáva stačila bylo první 2-3 dny po skončení 21 půstu, to je fakt, že víc se tam nevlezlo a i to stačilo, žel bohu dlouho to nevydrželo ... :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:promiň Katarína ale šťáva na zasycení ? to vykládej mýmu pajšlu :P asi to maj holky a kucí jinak

jediné období kdy mi ščáva stačila bylo první 2-3 dny po skončení 21 půstu, to je fakt, že víc se tam nevlezlo a i to stačilo, žel bohu dlouho to nevydrželo ... :cry:
nebude to šachrezoupahlavím
tělo se to musí naučit, vzít za své a vím, že to funguje,
mně je určitě líp nalechko, než jako teď relativně dost často natěžko, ale vymyslím milion důvodů proč to dělám zrovna tak jak to dělám, což bylo koneckonců i v minulosti na pighlavách
a hlad nemám nikdy, ale chuť vždycky
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:...a hlad nemám nikdy...
to jako vážně ?, bledá závist ....
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:
Standa K. píše:a hlad nemám nikdy, ale chuť vždycky
Já taky! :) Ale co je vlastně hlad? Možná po půstu...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...taky nemám hlad...a když,tak je mi ten pocit vcelku příjemný
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

člověk píše:Nedávno jsem viděl v nějakém dokumentu někde z Pakistánu,jak chlapík,hodně přes stovku,větší část života jí denně kilo masa a pije tři deci oleje denně.....Co Stando Ty na ...nejdeš do toho...a co jinak práce,dům adt. ? Napiš SZ
Pákistánec:
no esli skoro nic jinýho špatnýho nejí ... furt si myslím, že je to v prvý řadě o KVANTITĚ + pohyb + spánek + sluníčko + čerstvý luft + minimum civilizačních výdovytků

čili, máli toto vše vybalancovaný tak chybějící KVALITA stravy už není tak vadící ... i ti naši století stopro nejsou vitariáni ale dám ruku do ohně, že mezi nimi např. není žádný tlouštík, ti se tolika let nemaj šanci dožít ... kdo jí málo, byť vařené tak málo vysiluje, zatěžuje svoji slinivku břišní

pro mne - výše zmíněná "dieta" by mi nechutnala (jogurty jo :-)) tak do toho nendu ... :P

dům - horko tažko, stále v Brně, snad konec tohoto školního roku dojde k přestěhování ...

práca - makám zas jako obchodní zástupce (doma nářky po služebním autu atd. atd.), prodávám zemědělskou techniku, zatím mi to moc nejde ale baví mne to. Na jedný straně nabízím například postřikovače :oops: na druhý jsem alespoň čuchnul a čuchám dál k zemědělství, kteréžto informace jsem chtěl stejně jednou nasát ....
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

člověk píše:...taky nemám hlad...a když,tak je mi ten pocit vcelku příjemný
jo, tenhle fakt příjemný pocit hladu znám taky ale není bohužel jediný ... nicméně v mé "jogurtové éře" stále víc a víc převládá nad tím vlčím

na stránkách pro tlouštíky a hubnutí jsem našel hodně zmínek o závislosti dostatku spánku a pocitu hladu, teď jsem se 3 dny dokopal (a hlavně taky děti) k tom jít spát okolo 21:00 a zatím to funguje, těžko popsat, je to fakt lepčí
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

člověk píše:- SDT = syndrom dráždivého traktčníku

- nemyslím,že loutky jako Bush a Ládínek...spíš šéfové světový banky a
různý jiný zločinci + ropný magnáti a jiný světohejbalové
SDT: v rychlosti jsem teď projel internet - to jako
1.plynatost
2.nafouklé bříško
3.a hlavně častá až průjmová stolice, strach "kdy to přijde ?"

- první 2 příznaky mám taky, po půstu na chvíli lepší, teď (na jogurtech)taky móc dobrý
- 3. příznak jsem nikdy neměl, jen mi to připomíná moje "kdy to přijde" s čůráním - mám od mládí chronický zánět prostaty, tlačí na močák - po půstu i urinoterapii na chvíli lepší, teď taky (noční návštěva WC 1-2x oproti standartním 3-4x předtím)

V poslední době furt myslím na ty potvůrky laktobacily a spol., psal jsem to tu už víckrát :
- i býložravec až z 30% pokrývá svůj přísun bílkovin z živočišných zdrojů (brouci, larvy, výkaly, mikroorganismy ...)
- někde jsem čet, že Indové-vegetariáni přesídlivší z Indie do Evropy najednou začnou (při stejné stravě) chřadnout - že by "špinavá" Indie versus "aseptická" Evropa ? Místo nakupování zeleniny na orientálním trhu v HM ?
- o důležitosti mikroorganismů v ovoci psal i Graham, ve šplíchaným ale nejsou, bio nedosažitelné

O příznivém účinku těchto potvůrek na střeva bych nepochyboval, jak si ale zajišťuješ jejich přísun ? V tom vidím zatím největší přínos jogurtů ... jestli je to optimální cesta přísunu tohoto se uvidí

světohejbalové:
Jedno vím jistě:
Teď se mám líp, můj život je lepší naž za éry těch co ty "zákeřné imperialistické síly", "člověka ožebračující kruhy Wall Streetu" apod. potírali a měli plnou pusu řečí o míru a lásce národů. A už bych se k tomu vracet nechtěl.
A konečné řešení ? Zatím vzdušný zámek - soběstačná rodová osada a všichni potentáti ekonomičtí i političtí mi můžou bejt ... a když nikdo nebude nic kupovat na čem vidělaj svoje "špinavý" peníze ??
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Standa K. píše: na stránkách pro tlouštíky a hubnutí jsem našel hodně zmínek o závislosti dostatku spánku a pocitu hladu, teď jsem se 3 dny dokopal (a hlavně taky děti) k tom jít spát okolo 21:00 a zatím to funguje, těžko popsat, je to fakt lepčí
Tento názor bych chtěl podpořit - v posledním měsící chodím spát skutečně brzy - asi tak 4x v týdnu usnu kolem 21:00!!! Ostatní dny pak kolem půlnoci a musím říci, že skutečně mám chutě vyrovnanější a potřeba jídla menší.

Dlouhý spánek je super, vyzkoušejte! Mám pocit, že i omlazuje, dodává vitalitu, psych. vyrovnanost. Navíc v tomhle období, kdy medvědi spí, je myslím i pro člověka velmi důležitý. 8)
Nevědomost je tak lehká!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

už to tady myslím někde někdo psal ale opakování matka moudrosti :
http://veggieforum.jablicko.cz/forum_en ... ast_answer

zajímavé - jsem Tom Billings :P

našel jsem tam nějaké fotky Květy u plotu - nemůžu si pomoct - moc zdravě nevypadá
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Pre mňa je vzhľad nedôležitý, neposudzujem ľudí podľa neho. Stačí, keď otvoria pusu či napíšu. A hneď viem, kto je krásny a kto taký nikdy nebude. :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Standa K. píše: našel jsem tam nějaké fotky Květy u plotu - nemůžu si pomoct - moc zdravě nevypadá
Stando, buhvi, jak bychom vypadali my, kdybychom si prosli tim, cim si prosla Kveta. Pokud si dobre pamatuju, tak je celkem zazrak, ze Kveta chodi.
Proto nikdy nehodnotim, jak kdo vypada, protoze to, jak kdo vypada, za to neni zodpovedna jen soucastnost, ale i minulost, kterou jsme prosli a kterou uz zmenit nemuzeme. Takze musime pracovat s tim, co mame ted. Kdybychom byli vitariani od narozeni, kdyby nas neockovali, kdyby nase matky byly vitariankami a my byli kojene vitarianskym mlekem....verim, ze kazdy z nas by vypadal jinak, jinak by smyslel, jinak by se choval a zrejme resil jine problemy a zalezitosti.... je to jak to je, a s tim musime pracovat.

Myslim, ze je uzasne, jak to Kveta vsechno zvladla a je skvele, jak se ji dari. Je fajn, ze se citi dobre a ze to vsechno ustala.

Jinak opravdu nechapu narazky na vzled Kvety. Nedivim se, ze se ji nechce neustale neco obhajovat a radsi se stahne. Asi bych udelala to same
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Standa K. píše:našel jsem tam nějaké fotky Květy u plotu - nemůžu si pomoct - moc zdravě nevypadá
A já si nemůžu pomoct, že na těch fotkách je Květa velmi spokojená. Viděl jsem její video - myslím, že to bylo promo na účast v australském Big Brotherovi pro rok 2008, upřímně ji obdivuji. Zbytek už napsala RadkaS ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Ježíš - já proti Květě absolutně nic nemám !

Nevím, čím vším si prošla ... nevím vůbec nic o její zdravotní historii, za alespoň stručné info díky !

Jen ji těžko dávat za vzor - vidíš, když budeš jest jen ovoce budeš vypadat zdravě jako tady ta paní na obrázku (a to nemyslím fyzickou krásu Radko a Renáto)... upřímně, když jsem na to první foto najel tak jsem se utěšoval (angličtinu neznaje), že je to nějaké "PŘED (ovocnou érou)" a že bude následovat "PO", jenže 2. fotka mně spíš dorazila ... jsou-li ale na vině její předchozí zdravotní prolémy ...

a omlouvám se za svoji upřímnost - nikdy, nikde jsem nepoužil sprostého slova či přirovnání ani nadávky či odsuzování - vím, že upřímnost hodně lidem vadí, jiným zase vyhovuje ...

věčná otázka "říct tomu člověku, že má holuba u nosu nebo ne?" - já to (slušně) říkám, věřím, že je to lepší než ho s tím holubem poslat do světa kde mu to třeba celý den nikdo neřekne a tak celý den chodí s tím holubem u nosu než potká zrcadlo ... někdo to ale pokládá za nevychovanost a netaktnost, nevím co je správně jen si MYSLÍM, že upřímnost je lepčí (kéž by lidi uměli odmítat a říkat ne místo věčného vodění za nos a bulíkování - minimálně mi prodejci bychom to měli daleko jednodušší, člověk aspoň ví na čem je)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

před 3 dny jsem smetanové jogurty vyměnil za čistě z mlíka (kvůli obsahu tuku, smetanový 10%, mlíčný 3,5%) - hitem je Clever (řada Billa výrobků), deklarují:
- 100 miliónů živých mikroorganismů v 1 gr.
- neobsahuje stabilizátory
- cena 9,90 Kč / 380 gr !!
- nejvíc se mi osvědčil v pokusu se 4 různými jogurty přidanými do mléka
kvůli zjogurtovatění celé dávky

dneska se snad konečně dostanu zas ke kozímu mlíku a udělám si doma kozí

včera jsem už jedl ovoce samotné (na jogurt jsem neměl chuť), jogurt jsem si dal jen k bramborám (2X za den) - a dobrý, vlčí hlad se nedostavil, cítím se v pohodě

dnes zatím jen ovoce a taky v poho
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

tak zas čistě na kozím 3 dny ... tak jako byl rozdíl v přechodu ze kravských smetanových na kravský mlíčný jogurty tak je i při přechodu na kozí (vyrážky, svědění - respektive na kozím už bez problémů) ... už jsem si podruhé ověřil, že kravský rozhodně ne tak už by to snad Staníku stačilo, ne ??

mám ale problémek s jogurtováním - předtím jsem je dělal na pokojový teplotě v malých hrncích - a po 3 dnech byl jogurt hotovej

pak jsem někde četl, že by mlíko nemělo být ve styku se železem - začal jsem používat skleněný zavařovačky - a jogurtu se ne a ne dočkat (ani po zahřátí na 4OoC), hustotu to nemá ani kefírovou, doslova to piju, chuťově nakyslý ... vyzkóšim zas ty hrnce :!:

chutě na pečivo a sladkosti (před Vánoci - hurá) úspěšně potlačeny ale zcela nečekaně se objevili silné chutě na maso !!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

chuť na maso.....on jak jednou člověk začne s tím "rozšiřováním" tak se něco v člověku najednou zase rozjede zpět a chce více a více a člověk padá zpět :) tedy já to tak vidím, ty to můžeš vidět jinak
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Sluníčko píše:chuť na maso.....on jak jednou člověk začne s tím "rozšiřováním" tak se něco v člověku najednou zase rozjede zpět a chce více a více a člověk padá zpět :) tedy já to tak vidím, ty to můžeš vidět jinak
vidím to stejně :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

vidím to (zatím) milánkové jinak ... :P

poslední 3 dny jsem konzumoval jogurty ze zavařovaček a bez dodávaného jogurtu "zvenku" ... jak už jsem psal chutnaly kysele a cítili po kvasnicích, jak pangamin ale hodně silněji

včíra jsem 2 x půl litru tohoto přelil do kastrhólu a platové misky, do každýho přidal koupenej kozí jogurt a šel v klidu spát ....

ráno k mé veliké radosti po zápachu kvsanic i kyselé chuti ani památka ale zase bezva jogurt, tedy :

1. nepoužívat sklo, bůhví proč není vhodný pro rozvoj baktérií

2. z toho plyne, že jsem poslední dny konzumoval "mrtvý" jogurt aniž bych to věděl, z toho ty patálie ... dnes jsem dal zas košér kozí jogurt a vrací se to do stavu před zhruba týdnem, což mi dělá velkou radost :P

o dalším vývoji vás budu informovat ... :P
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dopamin - zvyk těla na pravidelnou dávku - jeho nedostatek pokryje jinak: přejídání, alkohol, cigarety, drogy... - uspokojování 5 smyslů = naplňování mozku dopaminem, k tomu pohyb - čím víc sportu (hezkého dívání, poslouchání, chutnání, hlazení, vůní) tím míň jídla (?!) - vařené stejně jako drogy příliš silným stimulantem=úbytek receptorů k navázání dopaminu v mozku (?!) - buď doplníš dopamin zdravě nebo ho tělo bude chtít za "každou cenu", je zvyklé na libé pocity a vyžaduje je - sportem k odvykání kouření (?!) a jiných nezdravých zdrojů dopaminu ... - zajímavé, moja chuť na rohlík není ničím jiným červeně blikající kontrolka stavu dopaminu v hlavě ! - úplně stejně jako chuť narkomana na "dávku" - bez sportu a zdravého uspokojování 5 smyslů nelze přejít od drog a od vařeného ??? - a Neo chodí do posilovny...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Standa K. píše:dopamin - zvyk těla na pravidelnou dávku - jeho nedostatek pokryje jinak: přejídání, alkohol, cigarety, drogy... - uspokojování 5 smyslů = naplňování mozku dopaminem, k tomu pohyb - čím víc sportu (hezkého dívání, poslouchání, chutnání, hlazení, vůní) tím míň jídla (?!) - vařené stejně jako drogy příliš silným stimulantem=úbytek receptorů k navázání dopaminu v mozku (?!) - buď doplníš dopamin zdravě nebo ho tělo bude chtít za "každou cenu", je zvyklé na libé pocity a vyžaduje je - sportem k odvykání kouření (?!) a jiných nezdravých zdrojů dopaminu ... - zajímavé, moja chuť na rohlík není ničím jiným červeně blikající kontrolka stavu dopaminu v hlavě ! - úplně stejně jako chuť narkomana na "dávku" - bez sportu a zdravého uspokojování 5 smyslů nelze přejít od drog a od vařeného ??? - a Neo chodí do posilovny...
Stando, nemyslím si že by to bylo jen o tom. Celková potřeba ZAPLÁCNOUT nějakou díru v nás samých nás nutí jíst to co nám vždycky ty díry zalepovalo. Mám takovej pocit že strava má velmi mnoho společného s naší duší, s naším vnitřním rozvojem a sebeuvědoměním. Čím více jsem sami v sobě a uvědomujeme si své BOLÍSTKY, tím lehčeji a snadněji víme co naše JÁ skutečně potřebuje. Možná až nebudou žádné "díry" ani bolístky, možná zmizí i potřeba je něčím zaplnit.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

šak mně znáte, já tady na ty věci "mezi nebem a zemí" moc nedám :)
pro mně důsledek musí mít materiální příčinu, jsem prostě zatracenej materialista, fúúj
:D

kuřák zanechavší svého neduhu začíná (často) tloustnout = nedoplňuje dopamin kouřením, tělo si žádá žrádlo atd atd.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Standa K. píše:šak mně znáte, já tady na ty věci "mezi nebem a zemí" moc nedám :)
pro mně důsledek musí mít materiální příčinu, jsem prostě zatracenej materialista, fúúj
:D

kuřák zanechavší svého neduhu začíná (často) tloustnout = nedoplňuje dopamin kouřením, tělo si žádá žrádlo atd atd.
Dobře stando, já to vidím trošku jinak........ lidé kouří protože tím nechtějí řešit své osobní problémy, a i z jiných příčin, když přestanou, aniž by vyřešili to co kouřením překrývali, začnou to zaplácávat něčím jiným, a nejčastěji jídlem. Více jí a maji větší váhu.

Jinej pohled.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

všechno je jen chemie v těle, včetně lásky, dobré či špatné nálady atd. - PMN

zatím mi to vychází:
před 2,5 týdny jsem začal pracovat na intenzívnějším pohybu :
- 4,15-4,20 rozcvička
- 4,30-4,50 běh
- milování
- cesta MHD (auto naštěstí teď ani nemám k dispozici) do práce
- v práci celý den stojím u PC, občas pár dřepů na WC
- snažím se dostat maximálně během dne ven (obchodní schůzky) a co jde tak šlapat pěchom
- po práci cca. 20 minut běh
- po něm 10-15 minut posilování
- doma při všem kdy to jde - na steperu (např. při jídle :-))
- i do ma furt na nohách, nesednu si celý den (krom WC :-))
- o víkendech maximum procházek,jinak tady mám ale velké rezervy

V současnosti :
- snídaně (vždy po 9. hod., do tý doby nemám hlad) - ovoce
- oběd - ovoce
- večeře - vařený

Do takový 14,00-14,30 (včetně snídaně a oběda) naprostá pohodička, žádný vlčí hlad, chutě atd., najím se ovoce jak "za stara" vařenýho, dostaví se pocit sytosti jak po kýtě, do mobilu jsem si musel dát na každý den na snídani a oběd upomínku bo bych zapomněl a nechci to zatím moc hrotit.

Po tý cca. 14,30, tj. po nějakých 7-7,5 hodinách něpohybovaňja (stání určitě lepší než sezení ale zřejmě nestačí a ani dřepy na záchodě to nespasí) příchod chutí. Tak se nepřemáhám a večeřu si dám vařenou.

Víkendy mně fakt štvou, neumím si zařídit nějakou pořádnou dopaminovou injekci, furt se řeší nějaký nákupy, uklízení a jiné nesmysle a sport kde nic tu nic... :x
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

ještě jsem zapomněl na druhý důležitý činitel :

- jak jsem zkúšal ve velkém ty jogurty z kravskýho tak mně celkem začali né přímo bolet ale přece jen o nich "vím" klouby a zuby (hlavně zcitlivěli na studené, kyselé atd.) - v životě jsem nic takovýho neměl až teď

ale naštěstí to pomalu ale jistě odchází, jarní půstík to smyje docela...

zlepšovalo se to už když jsem baštil iba kozí j.(do konce roku 2007, v současné době nemaj kozy mlíko či co, prostě zdroj na nepasterované budu mít až někdy od dubna), rozdíl mezi kravským a kozím je neuvěřitelný

v současnosti jogurty nemaje baštím bifibakterie z lékárny (jsou bez mléčné složky) tak 20-30 minut před ovocem, možná znovu zkusím biožloutky z vajec
Odpovědět