Standa K.

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez ma oslovilo citanie o kaskadovom poste od Partykovej. Ale uz pred tym od Popolcovej stredy som spontanne cca. 4 tyzdne (bez 2 dni) isla obden jednicky (iba 24 h, nie 36 h). Ako trapenie organizmu mi to nepripadalo ani nahodou, prave naopak, bolo to velmi fajn. A ked som zacala citit hlad, ukoncila som to ako vzdy (okrem toho 17-dnoveho v januari).

Celkom rada by som to v to iste niekedy skusila s 2 dnami. Najviac mi na tom vyhovuje to, ze sa nepije. Ale iba keby som na to pocitila zasa ten spravny moment, inac nie. A nie preto, ze tym chcem dosiahnut nejaky fyzicky ci psychicky efekt, iba ako prirodzenu cast mojho stravovania.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Standa K. píše: ale 1+1 (možná i 2+2) a s pitím mně zatím připadají nejlehčí metoda jak držet 15 dní v měsíci půst ...
Áno, 1+1 mi pripadá ako úplná pohodička. Aj 2+2 aj 3+3, veľmi ľahko zvládnuteľné pre ľudí, ktorí už zvládli dlhšie pôsty. Preventívne veľmi dobré, ak netreba riešiť nejaký vážnejší problém. Tam je to PMN slabé.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Pokus - využití kaskádového půstu pro přechod na 100% RAW

CÍLE
- stáhnout žaludek, zabránit opětovnému roztáhnutí (tedy ne léčebný půst)
- vyčistit trávicí soustavu
- ideálně naučit tělo pracovat na raw základě
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

úterý 3. dubna - 1. den půstu
celodenní půst
- do 15. hodiny pohodička, okolo 15. hodiny se vyrojili červíčkové "nech toho, půjde to i bez půstu", "proč se takhle trápit" apod. (od prosincové 21 jde o první půst) - překonáno, půst dokončen
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

středa 4. dubna - 1. den jezení
6:00 2 pomeranče
6:20 30' běh
7:00 banán
8:00 banán
9:00 2 hrsti ořechů + banán
11:00 banán
12:00 balík sušených datlí + 2 hrsti jahod
15:00 syrový losos (hrál jsem si na Eskymáka :P ) 1 porce
17:00 velký zeleninový salát a celým kozím hermelínem
18:00 celá makrela

Zhodnocení:
- jako velkou chybu jsem cítil ty ořechy (množství) a to maso
- začátek dne byl super - stažený žaludek, během dne se to kazilo
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

čtvrtek 5. dubna - 2. den půstu
7:00 20' běh
8:00 váha 75,5 kg
11:00 50' posilovna, zvedal jsem menší váhy ale s větším opakováním takže de fakto jsem nazdvíhal stejně kilo jako jindy
18:00 60' na in-line bruslích s rodinkou, no tlačení kočáru k tomu už bylo celkem náročný ale šlo to

zhodnocení :
- už žádní "červíčkové" - rutina
- velká zvědavost až strach jak dopadne příští den, jestli obžerstvím či ne ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

pátek 6. dubna - 2. den jezení
Doteď byla přesnost záznamu tak 90%, odteď využívám diktafon v mobilu a přesnost je 99,99% - jen časy zaokrouhluju pro přehlednost na celou pětiminutovku.

7:00 váha 75,0 kg
7:00 šťáva z 1 pomeranče
7:50 šťáva z jednoho pomeranče
8:40 2 hrsti jahod
8:55 stolice (dobrýho půl metru :D typ torpédo)
9:00 25' běh
9:30 2 hrsti jahod
10:20 jablko (!! - neměl jsem jabko v pusy víc jak půl roku ale hlad je nejlepší kuchař)
11:10 avokádo
12:05 banán
12:55 pomeranč
13:45 banán
14:45 2 hrsti jahod
15:30 2 bio žloutky + avokádo
16:20 2 hrsti jahod
17:20 ananas
18:10 hrst máčených para ořechů
19:10 2 banány
20:00 2 bio žloutky + avokádo + 3/4 hermelínu

zhodnocení :
- ty jahody jsou relativně dost nahnilý a já starej žgrd je přeci nevyhodím ale bylo to bylo lepší ...
- chutěmi ani hladem jsem netrpěl, zvrtlo se celkem nečekaně až večer - a to chutí na slané (!!)
- celkově o hodně lepší než 1. den jezení
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

sobota 7. dubna - 3. den půstu
6:40 váha 75,0 kg
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

neděle 8. dubna - 3. den jezení - 1. den 100% raw
ráno velká slabost, odložení běhu na pozdějc
7:40 pomeranč
8:45 2 hrsti jahod
9:50 avokádo
10:35 banán
11:30 2 hrsti jahod
12:25 hlávkový salát
13:20 hrst jahod
13:50 20' běh
14:05 banán
14:55 2 bio žloutky
15:20 stolice
15:50 1/2 ananasu
16:40 2 hrsti jahod
17:30 avokádo
18:25 pomeranč
19:15 banán
20:00 banán
20:40 hlávkový salát + 2 hrsti hrozinek
21:05 avokádo

zhodnocení :
- narůstání pocitu, že už to "mám ve svých rukou"
- skoro až do ztracena ústup chutí, vlčího hladu, teď jen ten časově divoký jídelníček dostat do praktičtější podoby
- z různých důvodů ale zejména z toho, že si už "věřím", že přechod zvládnu končím půstování, v případě zhoršení pocitů okamžitě zase začnu, je obdivuhodné jak za jediný den se dokáže žaludek stáhnout a jak potom úplně jinak reaguje na potravu ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

pondělí 9. dubna - 2 den 100% raw
7:10 váha 73,5 kg
7:20 pomeranč
8:15 pomeranč
9:00 pomeranč
10:00 avokádo
11:00 jablko
12:30 1/2 melounu
13:35 lollo salát
14:35 3 banány
14:40-18:00 rodinný výlet na kolech
15:55 hrst máčených lískových ořechů
17:00 banán + 3 hrsti hrozinek
17:50 ananas
19:20 1/2 hl.salátu + avokádo + 2 bio žloutky
20:50 4 banány + 2 hrsti hrozinek
22:00 stolice

- chce to víc salátu už na dopoledne, zkusím střídat ovoce a salát+avokádo+vejce+ořechy
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Ú T E R Ý 1 0 . D U B N A

6:00 váha 73,5 kg
7:40 2 pomeranče
8:05 -----stolice
8:45 2 avokáda
10:40 ...... 30' běh
10:50 půlka melounu
12:55 hlávkový salát
14:10 ---- stolice
15:15 2 ananasy + pytlík hrozinek + banán
17:30 2 bio žloutky + 2 avokáda
18:30 ---- stolice
19:30 4 banány

Furt dobrý asi fakt ten kaskádový půst - stažení žaludku atd.- bude dobrá metoda k přechodu na 100% syrovýho, uvidíme v následujících dnech
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Moc se omlouvám vám všem, že s tím zase začínám, především nejvíc Standovi, že jsem v jeho deníčku, ale nemůžu si pomoct a musím to napsat. Někdo z vás na M. Koníkovi napsal, že další přispívání je ztráta času, a že se diskuse ze strany vitariánců zastavuje, ale co se tam objevilo dnes, tak z toho je mě smutno. Na HLAVNĚ NEVAŘIT si jedna maminka ztěžje, že někdo si přivodil nejezením masa artrozu, Já nejím maso už kolik let, osm teda ale ne..., a myslím si, že artroza je špatným pohybem, respektive žádným, nadváhou, atd, taky chybí tělu zinek, ale ten se dodá i jinak než masem a líp než masem, že... Někdo, kdo se umí líp vyjádřovat než já, tak tam těm maminkám napište, jak je to doopravdy, nebo radši ne? D.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

dgm píše:Moc se omlouvám vám všem, že s tím zase začínám, především nejvíc Standovi, že jsem v jeho deníčku, ale nemůžu si pomoct a musím to napsat. Někdo z vás na M. Koníkovi napsal, že další přispívání je ztráta času, a že se diskuse ze strany vitariánců zastavuje, ale co se tam objevilo dnes, tak z toho je mě smutno. Na HLAVNĚ NEVAŘIT si jedna maminka ztěžje, že někdo si přivodil nejezením masa artrozu, Já nejím maso už kolik let, osm teda ale ne..., a myslím si, že artroza je špatným pohybem, respektive žádným, nadváhou, atd, taky chybí tělu zinek, ale ten se dodá i jinak než masem a líp než masem, že... Někdo, kdo se umí líp vyjádřovat než já, tak tam těm maminkám napište, jak je to doopravdy, nebo radši ne? D.
Starostlivá Karla6 varuje: ( http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... Offset=510 )

Už jsem toto téma nechtěla otevírat, ale včera se mi stala jedna věc a chci tímto ještě maminky na tomto tématu opravdu varovat před tím, aby (minimálně svým dětem) neničily zdraví a nevynechávaly žádnou složku potravy.
Včera mi volala ubrečená kamarádka. Uhnala si těžkou artrózu tím, že už 8 let nejí maso. Tím, že maso úplně vysadila, nepřijímala enzymy, které jsou obsažené pouze v mase a jsou pro organismus velmi důležité.
Okamžitě musí začít jíst maso (aspoň jednou týdně), ale už to nezachrání, uhnala si tím nevratné změny, takže už do konce života do sebe bude muset cpát léky, a to jen kvůli tomu, že takto blbnula. Už delší dobu měla revmatické bolesti, a v poslední době byly tak silné, že musela být hospitalizována na klinice a podstoupila hromadu testů, takže to má potvrzené lékaři.
Takže, maminky, prosím vás, neriskujte a nedělejte ze svých dětí a ze sebe pokusné králíky, jak vás toto téma nabádá.

Myslím, že by Karla6 udělala lépe, kdyby tuto diskusi dnes raději neotvírala. :evil:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nojo, no, jako by snad nikdo kdo jí maso neměl artróu "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Už sa mi tam nechce písať. Táto osoba nemá záujem dozvedieť sa aj niečo viac, jej obzor je zúžený a zrejme takým aj zostane, môžeš jej vravieť čokoľvek. Je to jej cesta. Nič viac. Zrejme, keď jej dieťa raz dostane artrózu, tak si bude myslieť, že ju má z toho, že raz za kvartál zjedlo pomaranč. Bohužiaľ :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak som to nezvládla, bo som tam zasa napísala. A mimochodom, bola som sa pozrieť do zrkadla a... celý Standa :shock: :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Beruška píše:
dgm píše:Moc se omlouvám vám všem, že s tím zase začínám, především nejvíc Standovi, že jsem v jeho deníčku, ale nemůžu si pomoct a musím to napsat. Někdo z vás na M. Koníkovi napsal, že další přispívání je ztráta času, a že se diskuse ze strany vitariánců zastavuje, ale co se tam objevilo dnes, tak z toho je mě smutno. Na HLAVNĚ NEVAŘIT si jedna maminka ztěžje, že někdo si přivodil nejezením masa artrozu, Já nejím maso už kolik let, osm teda ale ne..., a myslím si, že artroza je špatným pohybem, respektive žádným, nadváhou, atd, taky chybí tělu zinek, ale ten se dodá i jinak než masem a líp než masem, že... Někdo, kdo se umí líp vyjádřovat než já, tak tam těm maminkám napište, jak je to doopravdy, nebo radši ne? D.
Starostlivá Karla6 varuje: ( http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... Offset=510 )

Už jsem toto téma nechtěla otevírat, ale včera se mi stala jedna věc a chci tímto ještě maminky na tomto tématu opravdu varovat před tím, aby (minimálně svým dětem) neničily zdraví a nevynechávaly žádnou složku potravy.
Včera mi volala ubrečená kamarádka. Uhnala si těžkou artrózu tím, že už 8 let nejí maso. Tím, že maso úplně vysadila, nepřijímala enzymy, které jsou obsažené pouze v mase a jsou pro organismus velmi důležité.
Okamžitě musí začít jíst maso (aspoň jednou týdně), ale už to nezachrání, uhnala si tím nevratné změny, takže už do konce života do sebe bude muset cpát léky, a to jen kvůli tomu, že takto blbnula. Už delší dobu měla revmatické bolesti, a v poslední době byly tak silné, že musela být hospitalizována na klinice a podstoupila hromadu testů, takže to má potvrzené lékaři.
Takže, maminky, prosím vás, neriskujte a nedělejte ze svých dětí a ze sebe pokusné králíky, jak vás toto téma nabádá.


Myslím, že by Karla6 udělala lépe, kdyby tuto diskusi dnes raději neotvírala. :evil:
tak do toho tématu už nejde přispívat, uzavřeli ho :shock:
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Nuž, aj tak sa dá :roll:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Alespoň se už nemusim rozčilovat (a že mě to teď opravdu chladnou nenechalo :) )
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

jasný, na většinu lidí se musí opravdu hodně pomalu. A někdo se nechytí nikdy. Vždyť ty zažité zvyklosti jsou tak fajn, ne? :roll:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

Honza píše:
Beruška píše:
dgm píše:Moc se omlouvám vám všem, že s tím zase začínám, především nejvíc Standovi, že jsem v jeho deníčku, ale nemůžu si pomoct a musím to napsat. Někdo z vás na M. Koníkovi napsal, že další přispívání je ztráta času, a že se diskuse ze strany vitariánců zastavuje, ale co se tam objevilo dnes, tak z toho je mě smutno. Na HLAVNĚ NEVAŘIT si jedna maminka ztěžje, že někdo si přivodil nejezením masa artrozu, Já nejím maso už kolik let, osm teda ale ne..., a myslím si, že artroza je špatným pohybem, respektive žádným, nadváhou, atd, taky chybí tělu zinek, ale ten se dodá i jinak než masem a líp než masem, že... Někdo, kdo se umí líp vyjádřovat než já, tak tam těm maminkám napište, jak je to doopravdy, nebo radši ne? D.
Starostlivá Karla6 varuje: ( http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... Offset=510 )

Už jsem toto téma nechtěla otevírat, ale včera se mi stala jedna věc a chci tímto ještě maminky na tomto tématu opravdu varovat před tím, aby (minimálně svým dětem) neničily zdraví a nevynechávaly žádnou složku potravy.
Včera mi volala ubrečená kamarádka. Uhnala si těžkou artrózu tím, že už 8 let nejí maso. Tím, že maso úplně vysadila, nepřijímala enzymy, které jsou obsažené pouze v mase a jsou pro organismus velmi důležité.
Okamžitě musí začít jíst maso (aspoň jednou týdně), ale už to nezachrání, uhnala si tím nevratné změny, takže už do konce života do sebe bude muset cpát léky, a to jen kvůli tomu, že takto blbnula. Už delší dobu měla revmatické bolesti, a v poslední době byly tak silné, že musela být hospitalizována na klinice a podstoupila hromadu testů, takže to má potvrzené lékaři.
Takže, maminky, prosím vás, neriskujte a nedělejte ze svých dětí a ze sebe pokusné králíky, jak vás toto téma nabádá.


Myslím, že by Karla6 udělala lépe, kdyby tuto diskusi dnes raději neotvírala. :evil:
tak do toho tématu už nejde přispívat, uzavřeli ho :shock:
Ještě že tak...dlouho me už neco takle nerozčílilo a doufám že už ani dlouho nerozčílí...
jeste že tady s vámi se dá konverzovat v klidu a harmonii :wink: ... omlovám se Standovi, že mu blbe kecám v deníčku...
Quo vadis...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Eiriu, však sme všetci Standovia :lol: :wink: Tak si vlastne vo svojom denníčku :roll:
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

Renáta píše:Eiriu, však sme všetci Standovia :lol: :wink: Tak si vlastne vo svojom denníčku :roll:


:D ... :lol:
Quo vadis...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No ono to tak skoro vypadá (že sme všici standové) když má plnej deníček jiných nicků:)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Ahoj všichni, zejména pak Stando...přece jen ta snaha nevyšla na zmar...nakoukla jsem do té diskuze na modrém koníkovi a huž su tu... :)

Původně jsem teda měla za to, že téma HLAVNĚ NEVAŘIT je pro líné hospodyňky a že nabízí rychlá jídla bez vaření typu rohlík s máslem, tudíž jsem téma docela dlouho ignorovala, nakoukla jsem tam v podstatě den před tím než bylo téma uzamčeno...a opět mě dostaly hlášky lidí, co si dělaj z řízku modlu...

Já teda při své váze (94 :cry: ) taky vypadám jako jako jídelní závislák, ale i když papu ráda, tak jsem nikdy na žádnou potravinu nebyla nijak fixovaná....

Přečtením části materiálu na těchto stránkách jsem si řekla jo....a booooooože, jak se mi ulevilo....už NEMUSÍM jíst maso a mléčné výrobky, abych měla dostatek bílkovin a při hubnutí mi nemizela jen aktivní hmota...a MŮŽU papat ovoce i ve větším množství než 1 ks denně (moje obvoďačka: chcete zhubnout? - nejezte ovoce, má moc cukru..)...a vůbec se mohu stravovat přirozeně věcma, který mám ráda, třeba tučnýma vořechama (mám vyzkoušeno, že po hrstičce nemám hlad půl dne, proč mě kruci nenapadlo dřív, že když si mimo ty ořechy dám jen ovoce a zeleninu, tak z toho asi nepřiberu?)

Vím stoprocentně, že mi nebude chybět vařená strava, alespoň v létě určitě ne a v zimě už snad budu v poznatcích a zkušenostech dál....

Jdu si založit deníček, abych mohla dokumentovat změny v mém životě...momentálně mě docela bolej klouby a mám (údajně) nefunkční štítnou žlázu (dle dr. málo pravděpodobná možnost nápravy, ale já si od začátku říkala, že to je hovadina...už jen proto, že před výškou má štítka fungovala-sice slaběji, ale fungovala....tak snad ještě neodpadla úplně, navzdory prorokování pana dr. a stresu ze studia a práce...)

btw: asi jsem měla letos nějakou předtuchu nebo co..nechala jsme si od maminky naježit odšťavňovač a v březnu k narozkám jsem si poručila mixér a ruční šlehač, ještě je mám teda u našich, ale snad se povede brzký přesun přes půl republiky...to se pak vyřádím, protože nejprve samozřejmě musím vyzkoušet všechny ty báječné receptíky na těchto stránkách a taky na lifefood :) ....teprve pak se začnu trochu ukazňovat, jak se znám, takže z počátku nečekám velké úspěchy (hlavně co se týče hmotnosti), ale aspoň si dám do nosu :D ...selským rozumem považuju za přínosnější nemixovat moc druhů v jednom jídle a kombinovat spíš pro slavnostnější příležitosti, ale teď to beru jako prevenci, abych neměla hlad a neodpadla (mám náročnou práci a nemůžu být troskoid), protože po kombinovaném salátu se semínkama já naštěstí hlad nemám, ale po samotným salátu zatím jo...

no nic, už jsem se trošku vykecala, jdu pokračovat do svýho deníčku...

takže Stando ještě jednou dík i kdybych byla jediná, koho vitariánství na modrým koníkovi zaujalo, tak já se svou povahou někoho dalšího určitě dřív nebo později nalákám :P
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Tak tě tady vítám. Těším se na deníček. :)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Macík, som stráááášne rada, že Standov hlas prišiel až do neba :lol: Stálo to na tom koňovi za to. Aj keď je modrý, môže sa červenať :lol:
Za všetkých Standov
Standa Renáta
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To je skvělé. Macík je mi odměnou za to rozčilování se s Karlou a jí podobným :) Přeji hodně úspěchů a do začátku tolerantní okolí, protože to pro mě byl nejtvrdší oříšek :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a vu mu to věříte? to si přecinapsal sám standa "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Stando, je super, že tvá snaha nevyšlavniveč.
to Macík: vítej mezi normálními :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

macik píše:Ahoj všichni, zejména pak Stando...přece jen ta snaha nevyšla na zmar...nakoukla jsem do té diskuze na modrém koníkovi a huž su tu... :)

Původně jsem teda měla za to, že téma HLAVNĚ NEVAŘIT je pro líné hospodyňky a že nabízí rychlá jídla bez vaření typu rohlík s máslem, tudíž jsem téma docela dlouho ignorovala, nakoukla jsem tam v podstatě den před tím než bylo téma uzamčeno...a opět mě dostaly hlášky lidí, co si dělaj z řízku modlu...

Já teda při své váze (94 :cry: ) taky vypadám jako jako jídelní závislák, ale i když papu ráda, tak jsem nikdy na žádnou potravinu nebyla nijak fixovaná....

Přečtením části materiálu na těchto stránkách jsem si řekla jo....a booooooože, jak se mi ulevilo....už NEMUSÍM jíst maso a mléčné výrobky, abych měla dostatek bílkovin a při hubnutí mi nemizela jen aktivní hmota...a MŮŽU papat ovoce i ve větším množství než 1 ks denně (moje obvoďačka: chcete zhubnout? - nejezte ovoce, má moc cukru..)...a vůbec se mohu stravovat přirozeně věcma, který mám ráda, třeba tučnýma vořechama (mám vyzkoušeno, že po hrstičce nemám hlad půl dne, proč mě kruci nenapadlo dřív, že když si mimo ty ořechy dám jen ovoce a zeleninu, tak z toho asi nepřiberu?)

Vím stoprocentně, že mi nebude chybět vařená strava, alespoň v létě určitě ne a v zimě už snad budu v poznatcích a zkušenostech dál....

Jdu si založit deníček, abych mohla dokumentovat změny v mém životě...momentálně mě docela bolej klouby a mám (údajně) nefunkční štítnou žlázu (dle dr. málo pravděpodobná možnost nápravy, ale já si od začátku říkala, že to je hovadina...už jen proto, že před výškou má štítka fungovala-sice slaběji, ale fungovala....tak snad ještě neodpadla úplně, navzdory prorokování pana dr. a stresu ze studia a práce...)

btw: asi jsem měla letos nějakou předtuchu nebo co..nechala jsme si od maminky naježit odšťavňovač a v březnu k narozkám jsem si poručila mixér a ruční šlehač, ještě je mám teda u našich, ale snad se povede brzký přesun přes půl republiky...to se pak vyřádím, protože nejprve samozřejmě musím vyzkoušet všechny ty báječné receptíky na těchto stránkách a taky na lifefood :) ....teprve pak se začnu trochu ukazňovat, jak se znám, takže z počátku nečekám velké úspěchy (hlavně co se týče hmotnosti), ale aspoň si dám do nosu :D ...selským rozumem považuju za přínosnější nemixovat moc druhů v jednom jídle a kombinovat spíš pro slavnostnější příležitosti, ale teď to beru jako prevenci, abych neměla hlad a neodpadla (mám náročnou práci a nemůžu být troskoid), protože po kombinovaném salátu se semínkama já naštěstí hlad nemám, ale po samotným salátu zatím jo...

no nic, už jsem se trošku vykecala, jdu pokračovat do svýho deníčku...

takže Stando ještě jednou dík i kdybych byla jediná, koho vitariánství na modrým koníkovi zaujalo, tak já se svou povahou někoho dalšího určitě dřív nebo později nalákám :P
Mam radost :P ! Vitej
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Macíku, nebudeš mi to věřit ale vehnala jsi mi slzy radosti a dojetí do očí ... držím palce
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

POZOR - POZOR

Můj poslední příspěvek byl v úterý 10. dubna, pak vzaly události rychlý spád ... už měsíc předtím jsem podal výpově'd ale ve středu 11. dubna jsem se domluvil na skončení pracovního poměru již ke konci dubna. Byl mi ale okamžitě odebrán služební notebook a nemaje připojení doma zůstal jsem jak "nahý v trní". Kalup dalších dní ... no prostě teď píšu z internetové kavárny. To píšu hlavně proto kdyby se zas třeba sháněli dobrovolníci na akci do TV apod. - budu tady semo tamo, lepší napsat SMS. Kdo mněl poznamenáno moje služební mobilní číslo /777 744 358/ - to už samozřejmě neplatí, mám teď nové - 731 380 478.

Za chvilku šlapu na pracák... a příští týden se snad konečně dostanu k pořádné práci na přednášce ... musím ... strašně se na to těším a jsem permanentně vzrušený, že se to blíží. Navíc mám bohužel o jeden důvod víc, před 4 dny jsem se dozvěděl, že strejda má raka /nevím ani čeho, dělaj se kolem toho tajnosti/, předevčírem byl na operaci.

A tak jsem neváhal a včera jsem vystartoval k tetině s 5 knížkama /půst + syrová strava/. A výsledek celkem dobrý, teta se o "zdravou stravu" v klasickém podání zajímá již déle /hodně zeleniny, žádné maso ale obiloviny jo :( , ovoce minimum/. No dobře jsme pokecali, knihy si nechala. Před časem psychotronik, ke kterému ona chodí a který shodou okolností zná i mého otce vzkazoval, že by o knížky ode mne mněl zájem i o případné setkání se mnou. Tak jsem jí řekl ať je klidně půjčí i jemu a že se rád s ním setkám...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

A ještě můj osobní vývoj :

Držím pravidelně 36 hodinový půst každý týden.
Každý půst mi v něčem pomohl, něco odboural ... a toto pondělí KONEČNĚ se mnou držela půst i ta moje Květinka. Přirozeně jí z toho moc hej nebylo ale už to myslím nevzdá a v každotýdenní 36 budem společně pokračovat - HURÁ, HIP HIP HURÁ !!!
Navíc - držení 36 je úplný laláč, fyzicky to druhý den sice není moc ale jinak...pohodička.

K dnešku je mým největším hříchem pytlík sušenýho po jednom jídle denně.
Velmi se mi osvědčilo střídat jezení ovoce a zeleniny /ne naráz ale 2 jednotlivá jídla po sobě/ a to i v situacích kdy jsem předtím cítil strašnouichut na něco sladké, na ovoce. Jenže když jsem si ho dal následoval stejně silná cht na sůl...
Zkouším odstranit úplně banány, po nich jsem vždycky mněl největší chutě na vařený... zatím mi to odpovídá - NO banán NO chutě... nevím čím to je... že by tím, že banán jako jediné ovoce není schopen dalšího rozmnožování ??
Neskutečný - dám půlku melounu či ananas a jsem plnej, ještě před měsícem ani náhodou ...
Poslední jídlo v 17,00 a BEZ NUTNOSTI SE PŘEMÁHAT !!!
Denně tak držím ještě 13-14 hodinový půst přes noc což je špica!

Současný typiše jídelníček :
7,00 3 pomeranče nebo půlka melounu
9,30 půlka hlávkáče + 1-2 avokáda, 1 bio žloutek, 1-2 hrsti máčených semen či ořechů
12,00 ananas nebo 3/4 kila jahod nebo 5 mang nebo půlka melounu
14,30 půlka hlávkáče + 2 hrsti ořechů
17,00 viz 12,00

Vlčí hlad, chutě a spol. jsou z 95% v čudu ... boha jeho, že bych už konečně byl "na druhém břehu" ??
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Stando :) jsi pro mne velkou inspirací, tvé otázky které jsi kladl zde na foru na různých místech, pro mě osobně v části půstování pro mě byli velmi velmi cenné - btw. tedy i odpovědi na ně, no prostě DÍKES

Mám z tebe radost:)

- banány se myslim umí rozmnožovat, jen ne hybridy a šlechtěný
- já mívám chutě na vařený když jim sušený (ovoce)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

už jsem si říkala, kde jsi
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Standa K. píše:Macíku, nebudeš mi to věřit ale vehnala jsi mi slzy radosti a dojetí do očí ... držím palce
tož, snažím se... :D
ale bude to ještě dlouhá cesta....vařené mi ani tak nechybí, ale mám problém se nepřejídat, když jsem ve stresu...to pak sním i věci, který mi v podstatě nechutnaj...včera byl takový den, kdy už se toho na mě sesypalo prostě moc a nedala jsem to..zbouchala jsem manžovy arašídy v cukru :oops: a asi deci gulášový šťávy....no, vytrestala jsem se sama-bylo mi z toho pěkně šoufl...ale vzala jsem si k srdci info z moudré knížky, že když jí člověk ve špatným psychickým stavu, tak ta strava i kdyby byla složením správná, je vlastně jedovatá a řekla bych, že v posledních dnech jsem minimálně třikrát dokázala v nepříjemném momentu potlačit tu touhu něco zobnout a najedla jsem se až v klidu...nicméně včera se to nepovedlo..naštěstí se to nezvrhlo v nějakou nehoráznou žranici, skončila jsem u výše zmíněných hříchů, které jsem zaplácala hrstí ořechu a pak už jsem neměla na nic chuť...naštěstí..trošku mě demotivuje, že mi moc neklesá váha a přitom bych řekla, že objem jídla snězeného za den je výrazně nižší než před pár týdny...ale asi to prasím těma mýma kombinacema...i když se čím dál víc snažím zobat jednodruhově, ale třeba zeleninovej salát mi prostě víc chutná v kombinaci... :oops: ...no nic, zase jsem se rozkecala, vlastně jsem chtěla jenom říct, že se snažím a dělám pidipokroky každý den :wink:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Seraf píše:Stando :) jsi pro mne velkou inspirací, tvé otázky které jsi kladl zde na foru na různých místech, pro mě osobně v části půstování pro mě byli velmi velmi cenné - btw. tedy i odpovědi na ně, no prostě DÍKES

Mám z tebe radost:)

- banány se myslim umí rozmnožovat, jen ne hybridy a šlechtěný
- já mívám chutě na vařený když jim sušený (ovoce)
Prosím, rádo se stalo a děkuji za pochvalu.
Taky mám z tebe radost :-)
O banánech jsem četl v dost informovaným časopise, že pravý banány jsou tak hořký, že se nedaj jíst (ale maj velký zrníčka schopná rozmnožování). A ty co jíme, pocházejí všechny z jakéhosi náhodou objeveného stromu kdesi v pralese u kterého z neznámých příčin sice došlo k zániku schopnosti rzomnožování ale zase má dobré chuťové vlastnosti a rozmnožují ho nějak řízkováním či jak, nejsem botanik.
Sušený jsem začal máčet a je to o moc a moc lepší.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

macik píše:
Standa K. píše:Macíku, nebudeš mi to věřit ale vehnala jsi mi slzy radosti a dojetí do očí ... držím palce
tož, snažím se... :D
ale bude to ještě dlouhá cesta....vařené mi ani tak nechybí, ale mám problém se nepřejídat, když jsem ve stresu...to pak sním i věci, který mi v podstatě nechutnaj...včera byl takový den, kdy už se toho na mě sesypalo prostě moc a nedala jsem to..zbouchala jsem manžovy arašídy v cukru :oops: a asi deci gulášový šťávy....no, vytrestala jsem se sama-bylo mi z toho pěkně šoufl...ale vzala jsem si k srdci info z moudré knížky, že když jí člověk ve špatným psychickým stavu, tak ta strava i kdyby byla složením správná, je vlastně jedovatá a řekla bych, že v posledních dnech jsem minimálně třikrát dokázala v nepříjemném momentu potlačit tu touhu něco zobnout a najedla jsem se až v klidu...nicméně včera se to nepovedlo..naštěstí se to nezvrhlo v nějakou nehoráznou žranici, skončila jsem u výše zmíněných hříchů, které jsem zaplácala hrstí ořechu a pak už jsem neměla na nic chuť...naštěstí..trošku mě demotivuje, že mi moc neklesá váha a přitom bych řekla, že objem jídla snězeného za den je výrazně nižší než před pár týdny...ale asi to prasím těma mýma kombinacema...i když se čím dál víc snažím zobat jednodruhově, ale třeba zeleninovej salát mi prostě víc chutná v kombinaci... :oops: ...no nic, zase jsem se rozkecala, vlastně jsem chtěla jenom říct, že se snažím a dělám pidipokroky každý den :wink:
Naprosto vím o čem píšeš, projdi si moje příspěvky z minulýho léta, byl jsem na tom obdobně. Věř mi, vyzkoušel jsem spoustu "fint" jak toto vyřešit včetně podzimního 21 denního půstu, leč výsledek tolikero žádný, co se chutí a hladu týče. Vyzkoušej ty jednodenní půsty !
- tělo se nevyhladoví jak u dlouhého půstu (kdy pak volalo po tom co zná jako dodavatele energie, což ještě stále bylo to vařené)
- ale stačí to na vyčištění a splasknutí žaludku, oboje velmi důležité
- jde o takový restart žaludku
- nebuď sklamaná, že se úspěch nedostaví hned napoprvé či napodesáté
- nevěřím na přemáhání typu "zuby-nehty", máš-li takovou touhu klíďo si něco vařenýho dej a při zásadě "po vařeném 36 hodinový půst" prostě příští ráno začneš s půstem a žaludek znovu restartuješ. Alespoň tak praví moje poslední zkušenosti...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

děcka, užívám si to...
- všude jezdím na kole (můj nový "služební" :-) vůz) jen v sandálech a kraťasech (a cyklopřílbě), po ránu ještě k tomu vasila - a okolo lidi málem v zimních kabátech, nezřídka minimálně teplá mikina - fakt nechápu, že jim není vedro
- na velkej nákup zapřáhnu za kolo dvoukolák a mažu do HyperTesca přes 2 čtvrti
- "jedu si po kraji, dívky mi mávají .... bycikl je zdrojem zábavy, kde chci tam sám se zastaví... kolo je famózní věc!"

Je nádherné být na syrovým !
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

... a dost ! sem si řekl včera večer po dvoudenním opětovném (kolikátém již?) vařeném úletu ... nejen rohlíky a máslo ale dokonce sladkosti a maso ... brrrr a proto ...

Vincentkovo-urinový půst 1. den
Už nějaký týden hledám nějaké "ředidlo" bo hlenový povlak ve střevech (a to zejména tom tenkém - a jak ho vyčistit ? klystýr s dechovými cviky mi asi nějak nejde a i kdyby, ty 2 minuty čisté vody to asi nevyřeší) považuju za hlavní problém ve využití syrové stravy ... jím nejlepší stravu pro mé tělo ... ale trpím podvýživou ... to nedává smysl ... když si projdu celý trávicí cyklus pes bude zakopaný v tenkém střevě ... procházím Cingroše ... moč rozpouští dokonce i cholesterovou výstelku v cévách (!) (vida další "úzké" místo pro chod živin) ... poslední 2 dny zkouším pít Vincentku ... tak ji zkusím i k půstu, což bude asi kravina ale aspoň to zkusím ... na podzim jsem držel 21 půst a s chutěmi nehnul ... chce to nějaký "ředidlo" ... :idea:

Takže dnes ráno jsem začal půst a načal novou Vincentku ... za 2 hodiny mně narůstající křeče v lýtkách a stehnech naznačili, že jako tudy neé ... přechod na urinu (mám v ledvince malinkatý nerezový hrníček, na WC ho 3-4x naplním (střední proud moče) a vyprázdním do sebe) ... mimochodem chuť skoro totožná s tou Vincentkou ale bez těch křečí ...

Nevím kolikátku tentokrát udělám, dokud to půjde tak nebudu přerušovat ... zatím mne velmi překvapilo jak jednoduše to začíná, doteď žádný pocit hladu (Cingroš píše, že je urina sytivá jak mlíko), nálada vynikající, uvidíme ...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Nemyslím si že chuť na vařené přejde půstem, možná se oddálí ale ty touhy a chutě tam zůstanou ( i když třeba u tebe ne), u mě dlouhej půst "odhalil" mé skryté chutě a mojí závislost na vařeným, takže jsem měl velmi dlouhej vařenej úlet.

Chci říci že určitá sebekázeň a pokora k sobě samému, určité sklidnění a ponoření se do sebe sama, je cestou, která třeba mě dělá moc dobře.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Seraf píše:Nemyslím si že chuť na vařené přejde půstem, možná se oddálí ale ty touhy a chutě tam zůstanou ( i když třeba u tebe ne), u mě dlouhej půst "odhalil" mé skryté chutě a mojí závislost na vařeným, takže jsem měl velmi dlouhej vařenej úlet.

Chci říci že určitá sebekázeň a pokora k sobě samému, určité sklidnění a ponoření se do sebe sama, je cestou, která třeba mě dělá moc dobře.
Já totiž stále nedokážu uvěřit, že rychlé a přitom definitívní rozloučení se s vařeným je nemožné. Vidím to jako "mechanickou" záležitost, jaktože např. Neo přešel na syrové naprosto v pohodě během pár dnů, o žádných meditacích apod. mi nic nepsal.

Co je to vlastně HLAD ?
Je to volání orgnanismu "mám málo nutričních látek, potřebuji doplnit stavy !" a po doplnění "nádrží" mozek vypne pocit hladu, tělo má z čeho fungovat dál... žádný vlčí hlad, žádné "řešení" stravy ... žádné přemáhání

U vařáka PMN pocit hladu mizí v průběhu jezení ze dvou důvodů:
- jedy jako cukr, sůl, koření jsou tak kyselé, že dokáží "naleptat" blánu na střevech a tím přivézt alespoň nějaké živiny ke stěnám střeva (že by bylo (dočasné) řešení osolit si broskve ?)
- po "napěchování" bachoru tělo zjistí, že "má tam dole problém a hodně práce s trávením té šlichty" a vypne pocit hladu jako např. při onemocnění. A až ten energeticky náročný problém (vařený nášup) za 3-4 hodinky vyřeší zas má čas a energii na nové trávení a tak znovu vyvolá pocit hladu

???
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Stando, občas je lepší nemyslet.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

:lol: :lol:

U vařáka PMN pocit hladu mizí v průběhu jezení ze dvou důvodů:
- jedy jako cukr, sůl, koření jsou tak kyselé, že dokáží "naleptat" blánu na střevech a tím přivézt alespoň nějaké živiny ke stěnám střeva (že by bylo (dočasné) řešení osolit si broskve ?)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Seraf píše:Nemyslím si že chuť na vařené přejde půstem, možná se oddálí ale ty touhy a chutě tam zůstanou ( i když třeba u tebe ne), u mě dlouhej půst "odhalil" mé skryté chutě a mojí závislost na vařeným, takže jsem měl velmi dlouhej vařenej úlet.

Chci říci že určitá sebekázeň a pokora k sobě samému, určité sklidnění a ponoření se do sebe sama, je cestou, která třeba mě dělá moc dobře.
asi tak :)
aby člověk vůbec přirozeně (ne že se nutí nebo si to v hlavě nějak vymlouvá, jak je to vařené nevhodné...) neměl chuť na vařené je opravdu delší běh, ale dokáže být úspěšný, když člověk vytrvá
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Sluníčko píše:
Seraf píše:Nemyslím si že chuť na vařené přejde půstem, možná se oddálí ale ty touhy a chutě tam zůstanou ( i když třeba u tebe ne), u mě dlouhej půst "odhalil" mé skryté chutě a mojí závislost na vařeným, takže jsem měl velmi dlouhej vařenej úlet.

Chci říci že určitá sebekázeň a pokora k sobě samému, určité sklidnění a ponoření se do sebe sama, je cestou, která třeba mě dělá moc dobře.
asi tak :)
aby člověk vůbec přirozeně (ne že se nutí nebo si to v hlavě nějak vymlouvá, jak je to vařené nevhodné...) neměl chuť na vařené je opravdu delší běh, ale dokáže být úspěšný, když člověk vytrvá
a když člověk upadne, znovu vstane a jde to zkoušet dál. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

No Stando, to je dost, že jsi se ozval. :D Jinak bych řekl, že bé je blíže k pravdě.
PMN je dobré mít u sebe pořád něco a pomalu ujídat.
Nevědomost je tak lehká!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Urinový půst z 8. 8. skončil hned druhý den. Probudil jsem se se strašnou bolestí zad a jelikož jsem musel ten den těžce fyzicky pracovat tak to nešlo ...

Nicméně jsem od té doby pokračoval dál v urinoterapii ... 1x v noci, 1-2x ráno a cca. 2x během dne.

První týden se nedělo ale vůbec nic. Hrozný čekání "jestli to bude k něčemu dobrý nebo ne".

Během druhého týdne se mi vrátilo (jak na podzim po 21 půstu):
- vstávání okolo 5. hodiny, energie fůra, denní únava fuč
- chuť na sex, 2x denně je teď norma
- stolice 2-6x denně, většinou 3-4x

V průběhu tohoto, tj. třetího týdne:
- významné snížení příjmu vařeného
- včera večer, tj. 19. den terapie jsem vykakal nestrávené bobany (bylo v nich jasně vidět co jsem to tehdá snědl, úplně chyběla hnědá "plastelína" i zápach a současné močení bylo velmi, velmi bolestivé (před 13 lety jsem absolvoval odstranění polypů v močové trubici, to pak bylo 14 dnů každý močení-mučení, teď jsem si na to nemohl nevzpomenout) - laicky si to vysvětluju, že mi vycházely žlučové kaménky jež ucpaly žlučovod, proto chyběla žluč ve stolici, následně kaménky způsobily tu bolest při močení. Ostatní močení i bobkování od tý doby v normě a bez bolesti.
- dneska mně začaly bolet některý klouby - tak nevím jestli se hrozit nebo jde o průvodní jev uvolňování usazenin v nich ? doufám, že bé je správně :-)

celkově jsem nadšen a budu pokračovat, moč snad opravdu bude to "ředidlo" co zanešenci jako já potřebují k očištění trávicí soustavy...
Odpovědět