Standa K.

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Standa K.

Příspěvek od Standa K. »

Můj milý deníčku ...

půlka března 2006
zakoupení knihy - Wandmaker "Nejzdravější výživa"

březen-květen 2006
přechodová strava (rohlík s máslem, sýrem a kopec zeleniny, zeleninové saláty se sýrem či masem, spousta ovoce)

23. 5. 2006
poslední vařené jídlo (v následujících týdnech ještě 5-6 úletů - sůl, kousíček masa)

červen 2006
objevení stránek vitarian

úspěchy
- snížení váhy z 90 na 75 kg
- zmizení slabé rýmy (po x letech)
- konec slabým bolestem zubů (po x letech)
- konec svědění pokožky na hlavě, vlasy není nutno již mýt (POPRVÉ v životě)
- POPRVÉ v životě jsem se nespálil na slunci, nezrudl na zádech ale zhnědl !!! Žádné pálení, svědění po pobytu na slunci.
- další zdokonalení otužilosti těla, chodím jen v bermudech
- o 90% zlepšení záděrů okolo nehtů
- KONEC slabému leč neustálému několikaletému píchání u srdíčka !!!
- začátek pravidelnému rannímu běhání a cvičení (!!!)
- úbytek 90% hnisu v uších při pravidelném čištění

8., 29. června 2006
Colon-hydro terapie - velmi pomohla v boji s chutěmi, hladem. Hnus ze střev už nevolal po vařeným a očištěné střevní stěny začaly sát energii ze syrové stravy.

první zkušenosti s půstem, 2x1, 1x3. Začátek pravidelného 36 hodinového půstování každý týden.

červenec 2006
snížení váhy až na 66,5 kg - "kostlivec"

20. 7. 2006
Poslední, 3. seance CHT - v závěru tekla již jen čistá voda, dobrej pocit. Týden po 2. seanci obnovení pravidelné stolice 1x denně a od té doby už O.K. Zhruba v týto době zmizela i dušnost.

21. 7. 2006
předsevzetí
Pavlínka na prohlídce na onkologii dopadla prozatím špatně (laboratorní výsledky budou za 14 dnů) proto urychlím svůj postup v půstování. Po dojezení současných zásob ovoce (zhruba neděle či pondělí) přeskočím plánovanou 3 a pokusím se o 7-10. Sám mám na břiše 3 tukové bulky, jestliže půstem zmizí, či se výrazně zmenší snad ji to přesvědčí.

jídelníček
- vůbec nepiji (i ve vedrech naprosto bez problémů)
- celé ovoce (pomeranče, melouny, grepy, avokáda, sem tam banán, broskve, meruňky, třešně, ananasy)
- zelenina (rajčata, okurky ale zejména ledový salát (1 denně))
- máčené ořechy nebo semena (vlašské, kešu, mandle, sezam, len)
- maso (červíky v ovoci, mikroorganismy na domácky pěstované či BIO zelenině tím, že toto o/z neumývám, dále na divokých bylinách - zatím jen pampeliška - též neumývám)

- 6x denně, z toho 1, vyjímečně 2 jídla zeleninová, ořechy+semena denně či obden


zásady, jak se bránit chutím a vita obžerství
- místo myšlení na jídlo myslet na práci, vytěsnit myšlenky na jídlo
- NEČÍST,nedívat na TV či do počítače u jídla - pak moc sním až funím
- za žádnou cenu nejíst nezralé a kyselé ovoce (málo cukru) !!!
- jíst POMALU, žádné hltání !!!
- maximálně možně se pohybovat, nejvíc sním při celodenním sezení např. u PC !!!
Naposledy upravil(a) Standa K. dne úte srp 01, 2006 5:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Standa K.

Příspěvek od buc11 »

stando PMN téměř vzorové, mám co dohánět, zvlášť to vědomé konání, ale včera malý úspěšek, nepřežral jsem se marhulí
ještě poznámečka: psal jsem to již, když jsem jedl nemytou zeleninu, párkrát jsem lapl parazity, kterýchžto jsem se následně česnekovou šankou zbavil a tak jsem jen na červíkách.
Dnes mě kolegyně donutila kousnout do divočáka, ale když se nedívala tak jsem to vyplivl, ale přiběhly kočky a ona si toho všimla a ještě mně nadala, že už mně příště nedá
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To akože chodí do roboty s diviakom? No to je fakt nechutné. A tie pekne hrubé chlpy... :roll:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa K.

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:stando PMN téměř vzorové, mám co dohánět, zvlášť to vědomé konání ...
díky :oops: ale do vzoráka mám ještě daleko. Ale pospíchám bo velmi ohrožené zdraví mé partnerky a dalších 3 členů rodiny (2x onkologické problémy, 1x něco jako roztroušená skleróza) mi nedává dostatek času k pozvolnému přechodu. A ničím jiným než vlastním příkladem je myslím pro vitariánství a půstování nezískám. Doufám, že to stihnu ...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

úspěšný příklad dvou členů rodiny je třetímu s roztroušenou sklerozou uplně zbytečnej... dortíky jsou už zase důležitější

jinak mi z tvého deníčku vyplývá, že na přechodové stravě jsem byla už od 17 let....

ale držim palce: jen tak dál!!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

sobota 22. července 2006 - 1. den půstu (klasického - vodního)
- zbývající ovoce už dojedí ostatní, jdeme na to !

- ráno 10 min. běh + cvičení 3 x 3 x 7
- váha ráno 67 kg
- subjektivně: pohoda

- včera jsem viděl film "Instinkt" v hlavní roli s A. Hopkinsem
ÚŽASNÉ, hlavní postava zkoumá přímo v Africe v přírodě život goril až se stane součástí jejich tlupy a žije s nimi. Někdy bych si takové dokonalé odstřižení od Matrixu rád aspoň na čas vyzkoušel, začnu asi šetřit na cestu do Afriky :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Tereza píše:úspěšný příklad dvou členů rodiny je třetímu s roztroušenou sklerozou uplně zbytečnej... dortíky jsou už zase důležitější
ona to není ta skleróza, já to přesně ani nevím co, je to 18 letej kluk a podle doktorů bude do pár let na vozíku, už teď nevyšlape jen trochu prudší kopeček, únava atd.
Tereza píše: jinak mi z tvého deníčku vyplývá, že na přechodové stravě jsem byla už od 17 let....
tak já to beru tak, že z knedlo-vepřa-zela s 10% raw je strava z 85% raw přechodová, co se vlastně bere obecně jako přechodová ?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak to neni moc na co čekat, rozhodně to zní jako určitá forma RSky, kašli na syrovou stravu a ihned se snaž tvrdě propagovat půst.
ten jediný mojí sestře přinesl nějaký výsledek, syrovce ona nevěří, neb se ji 7 měsíční experiment neosvědčil a dál se jí nechtělo, ale půstovat by ještě někdy chtěla, ale tvrdí že ted nemá vůli, podle ě neni jen dostatečně motivovaná. já si osobně taky myslim že v těhle případech je potřeba uplnej restart, tvrdá agresivní strategie, tady už žádná pomálá metoda nemá smysl, bud několik 21tek (pravděpodobně nebude jedna stačit), nebo delší, chce to ale určitě dodržet přípravu na to a ideálně bejt ve spojení s nějakým odborníkem, nejlépe teda s doktorkou partykovou (o nikom jinym ani nevim)

jinak k těm procentům - jde o to jestli ty orocenta počítáš na objem, na hmotnost nebo na energii.

když si totiž dáš rohlík s máslem a salámem a zbytek dne už budeš jíst jen zeleninu, tak objemově seš třeba 15%:85% (jen odhaduju), ale energeticky na tom budeš třeba 70%:30: (by voko)....
ale pořád opakuju že si myslim že bych ty procenta a tohle všechno okolo tak přehnaně neřešila..
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Tereza píše:... já si osobně taky myslim že v těhle případech je potřeba uplnej restart, tvrdá agresivní strategie, tady už žádná pomálá metoda nemá smysl ...
- Naprosto souhlasím, jen jak je o tomto přesvědčit ? Zkouším osobní příklad, uvidíme.
- Jak to, že se ségra nechytá, není na Tobě a Tvém zdraví vidět jasné důkazy pro ? Bolesti zubů - napadá mne, že by medík ? Wandmaker o něm tvrdí, že je ještě horší než bílej cukr ... Mně naopak problémy se zuby po nastoupení na vita (samo bez medu) úplně zmizeli.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

neděle 23. července 2006 - 2. den půstu

- běh + cvičení - uběhl jsem 100 metrů a konec, nešlo to, slabost. Cvičení taky ne, nechám to až po půstu. Od zítřka zkusím ranní projížďku na kole.
- váha - 66,5 kg
- subjektivně:
psychicky - celkem pohoda
fyzicky - nelze těžkou práci (mírná slabost) ale jinak dobrý
chutě a hlad - překvapivě VŮBEC žádný problém. Při prvních pokusech o 1 před 2 měsíci jsem to vydržel max. do pozdně odpoledních hodin, po 1. CHT ihned následovala úspěšná 3 ale s mírným přemáháním.

- zakoupil jsem knihy od Diamonda, Cingroše, a knihu o půstu
- HURÁ, Pavlínka se nechá hned v pondělí objednat na CHT !!!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja bych v jejim stavu na CHT urcite nesla. Nevis, co to udela... Pust je cesta bezpecna. Telo pusti jen to, co je schopno zvladnout. Jakoby si to samo reguluje. Pri CHT mozna uvolnis vic, nez s cim si oslabene telo poradi.
JDE JEN O MUJ OSOBNI NAZOR!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Stando,

Ty začínaš pôstovať, a pritom píšeš, že Pavlínka zatiaľ dopadla na prehliadke na onkológii zle. To ona by mala začať s pôstom a Ty jej môžeš robiť pri ňom parťáka a sprievodcu tým, že ho budeš držať spolu s ňou. Chápem Tvoje pohnútky, že jej chceš na vlastnom príklade ukázať, že to ide. Dobre. Budeš pôstovať 10, 21 alebo hoci aj 40 dní - lebo sa to dá a najmä, keď má človek veľmi dobrý motív. Ale ona zatiaľ bude strácať čas prizeraním sa, čo to s Tebou robí. Ty potom budeš tráviť čas návratovkou a možno by jej práve bodlo, keby si pôstoval spolu s ňou, keď zistí, že to ide. Ale to nebudeš hneď schopný, ak dodržíš teraz dlhý pôst. Chápeš, čo Ti chcem povedať? Pre Tvoju Pavlínku by bolo najlepšie, keby pôstovala spolu s Tebou a začala hneď a ešte skôr, kým ju lekári vystrašia tým, že treba tu čosi odrezať a tam čosi ožiariť a úplne jej naštrbia psychiku. Vravím z osobnej skúsenosti s mamou (a poznám to aj od mnohých iných ľudí s rakovinou) - pacient má potom tendenciu najprv poslúchnuť lekárov, absolvovať operácie a chemoterapiu. Potom sa často dozvie, že to nezabralo a nič sa nedá robiť, dokonca ani pokračovať v chemoterapii, lebo má zničenú krv. A jéjda! Zrazu ho osvieti, lebo už nevie, kam z konopí a povie si, teraz je čas skúsiť pôst! Ale niekedy je už neskoro, lebo už nastúpil prevozníkovi na loďku...
Pokús sa presvedčiť Pavlínku, aby sa k Tebe pridala. Vo dvojici to ide lepšie a kým bude mať výsledok v ruke, už môže mať za sebou 10 dní pôstu. A bacha! Počas pôstu by som doktorom nedovolila žiadne CT vyšetrenia, magnetickú rezonanciu a podobne. Ani kontrolné vyšetrenia krvi by som počas pôstu neabsolvovala u lekára, ktorý nie je zorientovaný v tejto problematike (niektoré hladiny - napríklad kyselina močová, ale aj onkomarkery - veľmi stúpajú a lekári sú zdesení).
Rozumiem aj Tvojim obavám z dĺžky pôstu. V prípade onko diagnóz, viac je lepšie. Povedz si napríklad, že končíte o 40 dní a podľa toho choď. Ja by som na Vašom mieste dala hneď 40 - 10 je málo (aj za cenu, že Pavlínka bude posledných 10 dní ležať malátna na posteli). Poznám ženu, ktorá sa dostala zhruba pred desiatimi rokmi z malígneho karcinómu prsníka presne týmto spôsobom. Posledných 10 dní nič nevládala a museli sa o ňu starať. Vravela mi, že vôňu rohlíka cítila cez dve izby a raz dokonca bola v takom stave, že ho chvíľu žuvala cez igelitové vrecúško - len pre pocit, že žuje.... Ale vydržala. A bolo to dosť ťažké, lebo predtým podstúpila operáciu a chemoterapiu a nič nezabralo, len tých 40 dní v jej prípade ešte pomohlo. A na pôst nastúpila zo štandardnej stravy bez prípravy - buď, alebo (a doma tri malé deti). Sama bola presvedčená, že by to zvládla lepšie, keby ju tá liečba tak neoslabila.
Držím palce a myslím na Vás. Ak Vám to psychicky pomôže, tak na cca 10- 14 dní sa k Vám pridám, potom ma možno vystrieda niekto ďalší (teraz v lete je ten pôst zložitý, keď si chceš užiť tie božské dary prírody - ale zasa dobrý pre toho, kto má naponáhlo, lebo lepšie znáša stratu energie z jedla a netrpí tak zimou - myslím, že to sa týka skôr žien, ako som vypozorovala. My sme väčšie "zmrzliny" ako chlapi.) Tak, keď chceš, tak môžeme pre Pavlínku vytvoriť takú pôstovaciu reťaz (kto sa pridá?). Možno ju to nakopne, aby začala. Ja v pondelky aj tak pôstujem, tak len napíš, či mám s Vami pokračovať ďalej :wink:
Rena
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Milý Stando, medíkem to určitě není, neb ho už nejím. Mě se zuby na vita stravě taky zlepšily, ale problémy pozoruju ted v poslední době, kdy jsem téměř jen na ovoci... Ale nevyvozuju z toho závěry - v podstatě jde jen o jeden zub kde nevim co se děje, jinak osmička se stravou asi nesouvisí a to druhý byla tříměsíční vypadlá plomba..Ač mi to ted maximálně sedí a vyhovuje a provozuju to, pořád ještě si nejsem 100% jistá že to je úplně správná cesta jíst více méně jen ovoce (hybridní a přeslazený)

Jinak k tomu co říkala Radka: mělas špatnou zkušenost a ta určuje tvůj postoj, nemyslim si ale že HCT je nutně tak špatná, v okamžiku kdy máš v tom střevě opravdu bordel, tak to pomůže. Taky je to opět jem můj názor. Ale myslim že právě pomáhá s problémama spojenýma přímo s trávicím traktem (plísně, zácpy a nevim co ještě) , na nádorový bujení někde jinde bych to neordinovala nevyhnutelně. Na druhou stranu, ačkoli považuju půst za hodně mocnej lék, nejsem toho názoru že je to cesta vždycky bezpečná, taky se může stát hodně věcí které nečekáš a je třeba k tomu přistupovat s pokorou a respektem. Moje poslední zkušenost (zánět slinných žláz se silnou bolestí a horečkama) mi to vysvětlila. Chtělo to velké přesvědčení, odhodlání a vůli abych nepodlehla tlaku okolí i bolesti a nešáhla po analgetikách a antibiotikách, a ještě pár dní o hladu vydržela. Půstu hrozně věřim jen říkám, že je taky nevyzpytatelný a určitě to chce nějakou zkušenost, nebo odborný dohled, nebo alespon možnost konzultovat, neb podle mě může být i nebezpečný..

Jinak souhlasim s Renatou, tady není na co čekat, je to bud a nebo. V případě težkých chorob, bych rovnou ordinovala dlouhé půsty. CHT je podle mě na nic. Problém je, že aby někdo byl motivován k něčemu takovému, musí už být jeho stav v pokročilejším stádiu a mít za sebo neuspěšné, případně devastující pokusy konvenční medicíny. Moje sestra s RSkou, měla úspěch s jednim 15denním pustem, ale vše se vrátilo do starých kolejí, nicméně PMN je to jediná cesta. problém je že ona ještě není na vozíčku, její stav se průběžně zhoršuje, ale pořád funguje, má rodinu, do práce se ještě belhá, tudíž se jí to zřejmě nezdá tak akutní, tudíž tvrdí, že ten by pust nezvládla, prostě jí chybí vůle, i když sama věří že by jí mohl ještě pomoct. A i na raw stravu se uplně vykašlala, největší radost pro ní ted je grilování buřtíků a masa na zahradě s její rodinou, zmrzlinový kafíčko na závěr a dortíky. hučim do ní co to jde, ale zatim to je jalový, jen vypadam já jako ten kdo furt něco hrotí. Tvrdí, že jak je s nima doma že to se jí to nezadaří. Když jí nabízím že jí odvezu na nějakou půstovou kliniku do švýcarska nebo francie a seženu na to peníze, tak mi řiká že na to nemáčas a že by to bez nich nevydržela a oni bez ní. Tím že pořád ještě funguje a nezhoršuje se to tak rapidně a skokově, tak si podle mě neuvědomuje že pak už to bude třeba pozdě.

Jinak si myslim, že je hezký že nejdřív chceš dát příklad, ale jde jednak o to , jestli máš nějaký závažný problémy aby ten příklad byl dostatečně průkazný, druhak o to, že pokud ano, tak půstem se tvuj stav může dočasně i zhrošit a průběh půstu muže být dost nepříjemný a drastický, což může odradit. A doba než se může všechno pozitivně projevit může být pro Pavlínku dost ztrátová. Není čas ztrácet čas....

ATIIMHO!!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Terez, diky za doplneni. Souhlas s tim, co pises. K pustu se musi pristupovat s pokorou a je treba mit alespon zakladni povedomi o pustu. To je bez debat.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Holky, strašně moc díky za rady a podporu, strašně mně to potěšilo !!!

Špatná zpráva:
- dnes v 15.40 jsem ukončil svůj půst:
celé dopoledne pohoda, jazz ale už okolo 12. hodiny na mne šla slabost, ta narůstala, pití nepomáhalo a po 15. hodině už jsem byl slabej jak 5letý dítě a náběh na mdloby. A to jsem měl před sebou řízení auta na chalupu i s dětmi, zítra cestu do Prahy atd. Strašně mně to mrzí ale hodně jezdím autem, nemůžu si dovolit v takovém stavu řídit.

Řešení:
přijatelnější se mi pro mne zdá KASKÁDOVÝ PŮST (1. den na raw, druhý den suchý půst, takhle to střídat měsíc, pak zvýšit na 2+2 dny, další měsíc 3+3 a tak až do 5+5) ikdyž Partyková ho doporučuje až pro zkušené půstaře, což nejsem.
Máte s kaskádovým půstem někdo jakékoliv zkušenosti ?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No tedaaa! Standooo! ... a ja kvuli Tobe dneska zacala :evil: .
Ba ne, zacala jsem kvuli sobe :P
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

RadkaS píše:No tedaaa! Standooo! ... a ja kvuli Tobe dneska zacala :evil: .
Ba ne, zacala jsem kvuli sobe :P
No jo ... mám z toho konce děsný výčitky ale fakt to nešlo ...
Ale 100x padnu, 100x se zvednu ! Od zítřka zkusím to kaskádový půstování (uvidím co s tím udělaj ty horka)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Stando,

nič si nevyčítaj. Môj muž, keď potiahol so mnou pôst a pôstoval tri dni, tak sa tiež večer sťažoval, že nemôže šoférovať, lebo ho chytajú mdloby, a tak s tým sekol. Stále si myslím, že keby fakt išlo do tuhého (teda ako naozaj o život), tak človek dokáže zvládnuť na jeden šup aj veľmi dlhý pôst. Na tie pocity slabosti sa potom človek dokáže úplne vykašľať (mne to pripadá, ako keby sa myseľ vtedy úplne oddelila od tela a nedovolí telu diktovať jeho požiadavky).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:Ahoj Stando,

nič si nevyčítaj. Môj muž, keď potiahol so mnou pôst a pôstoval tri dni, tak sa tiež večer sťažoval, že nemôže šoférovať, lebo ho chytajú mdloby, a tak s tým sekol. Stále si myslím, že keby fakt išlo do tuhého (teda ako naozaj o život), tak človek dokáže zvládnuť na jeden šup aj veľmi dlhý pôst. Na tie pocity slabosti sa potom človek dokáže úplne vykašľať (mne to pripadá, ako keby sa myseľ vtedy úplne oddelila od tela a nedovolí telu diktovať jeho požiadavky).
No, kdyby šlo do tuhého (což nás bohužel možná čeká) tak bych si vzal dovolenou a v klidu na lůžku, či procházkách to vydržel. Ale to řízení v tomto vedru chce 100%ní pozornost.
Jsem zvědav jestli mi půjde ten kaskádový půst, dám vědět.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

pondělí 24. 7. 2006
- ráno běhání 5 minut, na cvičení jsem zapoměl
- váha 67 kg
- psychicky : pohoda
- fyzicky : pohoda

:idea: zkusit omezení chutí a žravosti zařazením 2 zeleninových jídel denně, dle některých zdrojů je toto způsobeno nedostatkem něčeho v těle a zelenina je na látky bohatší než ovoce, uvidíme

:idea: od zítřka zkusím kaskádové půstování, kdyby byl problém se žízní tak budu alespoň držet vodní kaskádové půstování - něco lepší než nic
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

- přes den velká žravost
- večer 2 hodinová procházka
- večerka 23.00

:idea: Hlavní pilíře zdraví dle mne :
:arrow: detoxikace :
- colon-hydro-terapie 3x - splněno
- půst - noční + 18 h./t - urinovou 9 (pátek-neděle) - ??
- tolikrát 21 až budu čistý jak miminko
:arrow: kvalita stravy :
- přirozená syrová strava (opičí strava) - celé plody, listová zelenina, "oživené" tj. máčené ořechy, maso viz výše - splněno
- vše v BIO kvalitě :
--- nakupovat v Deblíně - splněno
--- nákupy v Brněnce na nám. Míru - splněno
--- vlastní výpěstky, ekozahrádka
--- ořechy, semena od Pro-Bio
:arrow: kvantita stravy :
- rád bych dospěl k modelu snídaně, oběd, večeře - 2 porce (např. 2 pomeranče), svačina, přesnídávka - 1 porce jídla, dalšímu snižování množství se nebráním
- poslední jídlo do 17:30
- nepít žádnou vodu (jen při dlouhodobém půstu) - splněno
- pravidelný 18 hodinový půst týdně - splněno
:arrow: fyzická aktivita:
- ranní běhání + posilování - splněno
- večerní procházky
- maximálně odbourat auto, zapojit nohy a kolo, brusle (v práci, pro nakupování) - splněno
- administrativu dělat nad ránem, přes den exekutivu v terénu
- víkend trávit sportem, trampováním
:arrow: spánek :
- chodit spát do 22:30, nejlépe v 22:00 hod.
- vstávat ve 4:00
:arrow: pobyt na čerstvým luftu, na sluníčku
- koupit skládací židle a např. objednávky ťukat venku - splněno
- místo auta a MHD cufus - splněno
- práci i tu domácí dělat ve večerních a ranních hodinách, přes den být venku
:arrow: pobyt mimo civilizaci, v přírodě :
- ideálně bydlet na venkově
- alespoň víkendy v létě trampování pěšky či na kole
:arrow: sociální kontakty, styk s přáteli :
- doteď hodně opomíjené !!! - zapojit Zdenála, Ondru, Jitku, Lenku (?) do víkendových akcí, oslav

Chybí mi tam něco ?
Naposledy upravil(a) Standa K. dne úte srp 01, 2006 6:05, celkem upraveno 2 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

úterý 25. 7. 2006 - 1. den kaskádového půstu
ráno :
- běhání i posilování jsem vynechal pro zdar dnešního suchého půstu, zato 40 minutová procházka
- psychicky : pohoda
- fyzicky : pohoda

:!: dnes jsem poprvé v životě (!) vstal ve 4:00 čilý jak rybička, s velkou chutí do práce a taky hned začal makat na PC, snad mi to vydrží až do večera

:?: pro ukojení svého masochismu jsem včera schválně dal večer steak + 3x sladkost abych viděl jestli to vydržím i za těchto podmínek

- ráno jsem zapomněl na 100%ní zákaz kontaktu s vodou a umyl si ruce klasicky pod vodovodem
- ještě si holt umyju i klasicky zuby, to se nedá nic dělat ale pak už se budu vodě vyhýbat jak :twisted: kříži

10:40 hod.
- psychicky + fyzicky : pohoda, mírná euforie
- mírná, neznatelná žízeň (naštěstí je od rána pod mrakem, teplota 23,5 C)
16:20 hod.
- kolem poledne minikrizíčka, ale asi z toho sezení v autě
- teď fyzicky i psychicky pohoda, mírné eufo
- slabá žízeň, nepřijde-li slabost už to sichr vydržím
- celkově : zatím spokojenost, doteď 4:20 hod. strávených v autě, ještě 1:30 mně čeká, sluníčko vyšlo tak po 13. hodině, teď 32 C takže podmínky dost nepříznivé a přesto dobrý.
Naposledy upravil(a) Standa K. dne úte črc 25, 2006 16:28, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ahoj, zajímalo by mě, jak posiluješ. Prozraďíš?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Advid píše:Ahoj, zajímalo by mě, jak posiluješ. Prozraďíš?
Jé, nečekej nic světobornýho. Už jsem v minulosti kolikrát začínal s různými sofistikovanými postupy, nakoupil náčiní, chvíli to vydržel a pak to vyšumělo ...
Tak jsem si řekl, nedělej z toho žádnou vědu, musí to být jednoduchý:
pracovní název 3x3xX :
Xkrát opakovaný (v současnosti 7, postupně budu zvyšovat) 3 cviky ( klasický dřep (nohy), do sedu nedotažený sed-leh (břicho), kliky (babský - na kolenou :oops: jsem scíplina, ruce) ve 3 sériích. To vypadá nějak nesrozumitelně, takže:
7 dřepů, 7 sedů-lehů, 7 kliků a to celý 3x.
Hlavní je, že se na to vždy těším, nepotřebuju žádný náčiní takže kdykoliv-kdekoliv, osvěžuje mně to a na svalech cítím, že jim to něco dává. Někdy si tu celou sérii hodím i během dne, i 2x.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Taky jsem kdysi blbnul. Chodil jsem do posilovny a tak. Teď cvičím jen s vlastní vahou a jen shyby a kliky. Nikdy jsem neudělal víc, než deset kliků a teď už jich udělám někdy i 19. Nevím, jestli to chceš na sílu, nebo na svaly. Ale v každém případě bych nechal svaly déle odpočinout. Aspoň jeden den. Já cvičím tak jednou za 3-5 dní, podle nálady. A zkus dřep na jedné noze. Je to legrace. Můžeš se chytit třeba židle. :) Po posilování by se mělo odpočívat, aby svaly mohly v klidu růst. To je taková obecná kulturistická poučka. Ale já to nějak nemůžu skloubit, tak jdu pak třeba ještě večer běhat a svaly mají smůlu. :-)

A proč vlastně cvičíš? Když jsem se já ptal sám sebe, tak asi proto, abych nebyl sušinka a taky proto, že tělo je chrám duše a tak aby se jí tam líbilo a nechtěla jinam. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Mě se v tom líbí ta věta 'nedělej z toho žádnou vědu' - přjde mi že to všechno (celou tu tvojí agendu) máš fakt sofistikovanou a organizovanou, prostě že to moc řešíš. Ale každej má svojí cestu, hlavně když ti to bude fungovat.
Celá ta tvoje půstovací mánie mi připomíná mně asi rok a půl zpátky, kdy jsem každej 4. den načínala nějakej půst, a pak se v rámci nějaké omluvy kvuli něčemu druhý nebo třetí den něčim nacpala. (ten tvuj steak...). A pak si řekla že zas od zítra. Myslim že svýmu metabolismu jsem tim ublížila víc něž kdybych jedla SAD bez přerušení... A taky že mi to furt nešlo tak jsem se snažila o kaskádový. Takže zkušenost mám jen s pokusy o kaskádové půsty - je to na prd, tělo se nepřepne na režim půst, bud to nevydržíš nebo si myslim, že léčebné funkce minimál. Tudy cesta nevede.
Půstovat potřebují zejména tvoji blízcí a to dlouhodobě a zodpovědně. Pokud ti de jen o to dát příklad, tak ukončováním třetí den kvuli slabosti si myslim že jen odradíš. Slabost je totiž něco s čím se asi budeš muset při půstu smířit, to k tomu prostě patří. Můj názor, nic osobního.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Terezka to napísala aj za mňa. Sklamalo ma, že si ten pôst prerušil. Pavlínka z toho môže mať akurát tak pocit, že sa to jednoducho nedá vydržať (nie, že ty to nevydržíš). Radšej jej už nechci nič dokazovať. A Tebe sa možno uľaví. Vieš, naozaj je to moja osobná skúsenosť. Nemôžeš žiť život za druhých. Pavlínka musí sama pochopiť a získať silu - potom zvádne aj 40 dní pôstu bez toho, aby ju zdolala slabosť či strach, že sa jej zalepia črevá a dostane mizerere (nesmej sa, to sú konkrétne obavy konkrétnych ľudí). A aj keby si zvládol napríklad 21 dní, ešte to nemusí mať pre Pavlínku Tebou vysnívaný efekt. Čo keď si vtedy povie - on to dokázal, ale ja to určite nezvládnem... Nechaj to na život. Keď bude zle a obavy sa potvrdia, Pavlínka možno nájde silu a pustí sa do toho. Nechaj aj ju, nech trošku hľadá svoju cestu. Nedá sa človeku všetko dať na striebornej tácke a dýchať zaňho. To jednoducho nejde. Nasmeroval si ju. Tak ju nechaj ísť. A už to nerieš.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Standa tu už někde psal, že de do všeho po hlavě (bezhlavě?). Musim souhlasit s Ren. Nepřežeň to. :wink: Hodně štěstí.

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Advid píše:A proč vlastně cvičíš? Když jsem se já ptal sám sebe, tak asi proto, abych nebyl sušinka a taky proto, že tělo je chrám duše a tak aby se jí tam líbilo a nechtěla jinam. :P
To mám stejný, pro kondici, dobrej pocit. Já už totiž pracuju 11 let jako obchodní zástupce, což obnáší někdy i 5-6 hodin za volantem, já Ti měl ještě nedávno někdy problém i jít, svalstvo totálně ochablý. V mládí jsem celkem sportoval ale jak jsem si pořídil rodinu nějak jsem na to zapoměl, odkládal a odkládal až jsem takhle dopad.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Tereza píše:Celá ta tvoje půstovací mánie mi připomíná mně asi rok a půl zpátky, kdy jsem každej 4. den načínala nějakej půst, a pak se v rámci nějaké omluvy kvuli něčemu druhý nebo třetí den něčim nacpala. (ten tvuj steak...)
počkej, to si mně špatně pochopila, steak byl kvůli tomu abych si to ztížil (asi jsem se potřeboval potrestat za debakl prvního půstu)
Tereza píše:Takže zkušenost mám jen s pokusy o kaskádové půsty - je to na prd, tělo se nepřepne na režim půst, bud to nevydržíš nebo si myslim, že léčebné funkce minimál.
No, jestli jsem Partykovou správně pochopil, staví kaskádový půstování (samozřejmě suchý) skoro na roveň klasickýmu. Já si od toho slibuju, že mě to minimálně naučí jak půstovat klasicky.
Tereza píše:Slabost je totiž něco s čím se asi budeš muset při půstu smířit, to k tomu prostě patří.
Ale já jsem se slabostí smířenej ale slabost se s řízením auta kór v těchhle vedrech vylučuje, nemůžu si dovolit omdlýt či chvilkovou nepozornost.

Ale jinak díky za všechny připomínky !!!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Standa K. píše:V mládí jsem celkem sportoval ale jak jsem si pořídil rodinu nějak jsem na to zapoměl, odkládal a odkládal až jsem takhle dopad.
Na ochablé tělo je dobrá taky (power)joga.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše: Sklamalo ma, že si ten pôst prerušil. Pavlínka z toho môže mať akurát tak pocit, že sa to jednoducho nedá vydržať (nie, že ty to nevydržíš). Radšej jej už nechci nič dokazovať.
Zklamaný jsem taky, důvody jsem už psal. Prohrál jsem bitvu ale válku vyhraju ! Když to nejde z jedné strany, půjdu na to odjinud. A Pavlínka na své cestě od skepticismu k vita stravě a půstování taky už urazila hodně, myslím, že jak ji CHT vyčistí tak si taky střihne půst, zatím aspoň kratší. Díky za účast Renato, vážím si toho!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Standa K. píše:
Tereza píše:Celá ta tvoje půstovací mánie mi připomíná mně asi rok a půl zpátky, kdy jsem každej 4. den načínala nějakej půst, a pak se v rámci nějaké omluvy kvuli něčemu druhý nebo třetí den něčim nacpala. (ten tvuj steak...)
počkej, to si mně špatně pochopila, steak byl kvůli tomu abych si to ztížil (asi jsem se potřeboval potrestat za debakl prvního půstu)

Trosku nestacim sledovat o co Ti jde. Myslim si, ze pokud si das jeden den steak a druhy den pust a jeste k tomu suchy, tak je to jen pekny stres na telo a nasledne oslabeni. Je to z extremu do extremu a rozhodne to na Tve zdravi nema pozitivni vliv. Jeden den pred pustem by jsi mel jist nejlepe jen ovoce a ne se cpat masem. Dela to na me dojem, ze jsi si z pustu udelal nejakou sportovni disciplinu... nebo tak neco.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Joo, a diky Terez za prispevek. Moc pekne napsane 8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Vieš, Stando, ja to naozaj píšem tak kamarátsky a naozaj to, čo prežívaš intenzívne vnímam. Kiežby to bolo také ľahké. Aj ja som si vravela, že vojnu o mamin život vyhrám (mala len 59 rokov a zomierala s prasknutými črevami, 4 mesiace sme ju doma takto operovali a slávna medicína nám v ničom nepomohla, boli ochotní pomôcť, len ak ju odnesieme do nemocnice - to odmietla v prvom rade mama a my sme len súhlasili, lebo tam by na ňu nebol nikto taký, ako doma - chceli sme jej pomôcť a držať ju za ruku v každej chvíli). No osobná skúsenosť a presvedčenie sú, zdá sa, často neprenosné. Ľudia sa môžu poučiť, ale zdá sa, že tak naozaj to dokáže len malé percento. Strávila som s mamou mnoho a mnoho dní na onkológii, keď bolo najhoršie, dávala som jej vlastnú krv (smiala sa, že má dobrý pocit, keď vie, že je moja, že jej viac chutí - vždy som si na hematológii opísala číslo konzervy, aby sme vedeli, že dostane aj moju, bola som jej ju darovať na meno, pretože som presvedčená o tom, že to má význam, lebo organizmus pozná príbuznú krv). Bola som svedkom mnohých debát pacientov a neuveriteľnej ľudskej zadubenosti. Veľakrát som sa nechávala strhnúť do debát a vysvetľovania - napríklad, keď som videla starkú, aká je nešťastná, keď vychádza z ambulancie, lebo jej lekárka odmietla dať ďalšiu dávku chemoterapie, lebo jej krváca prasknutý žalúdočný vred. Sťažovala sa nám v čakárni a pritom popíjala Coca-colu, aby mala pitný režim (nikomu to nevadilo, tobôž lekárke). Tak som jej vysvetľovala, že si na vred leje benzín... Všetko márne. Ľudia nechcú počuť, aby nemuseli opustiť svoje klobásky, tlačenky a grilované stehienka.
Prepáčte, končím, zasa ma to raz dostalo.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Prepáčte preklep - jasné, že sme mamu doma neoperovali - to správne slovíčko je OPATROVALI.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:..Sťažovala sa nám v čakárni a pritom popíjala Coca-colu, aby mala pitný režim (nikomu to nevadilo, tobôž lekárke). Tak som jej vysvetľovala, že si na vred leje benzín... Všetko márne. Ľudia nechcú počuť, aby nemuseli opustiť svoje klobásky, tlačenky a grilované stehienka.
Naprosto vím o čem píšeš. Ale jak to změnit ? PMN to chce osobní svědectví, publikovat (např. v časopisech jako Regena, Regenerace - české časopisy věnující se alternativním směrům léčení - jsem nenašel ani zbla o vitariánství, syrové stravě, o půstu jen to zblo, asi tam začnu dopisovat), atakovat TV, rozhlas (škoda, že neprošel ten vitarián do vily Vyvolených), školy, pořádat besedy atd. Toto vše jakmile nabydu zkušenosti a znalosti se budu snažit realizovat. Vydat knihu, propagovat ji tam, kde jsou nemocní - ideálně v nemocnicích aby měli možnost dialogu s autorem, založit postní sanatorium (bude o tom referovat TV), vitariánskou restauraci (opět šou pro TV), napadá mně účast ve Výměně manželek atd apod. Ideální by byla podpora nějaké vážené VIP osoby-vitariána, na to lidi hodně daj.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Stando, Stando, uber z plynu, brzdi! Ja viem, to sú také ideály začiatočníka (čím nechcem povedať, že je zlé mať ideály). Skús to najprv vo vlastnej rodine a keď zistíš, že Ťa vlastné decká pošlú do hája, možno to prehodnotíš. Chápem Ťa, sama som tým prešla. A u nás doma boli plače a výčitky, že všetky normálne rodiny majú v nedeľu rezeň... (to mi vyčítal starší syn). A keď mu babička núkala údené mäso, tak som vytiahla prachy a poslala ho, nech si ide kúpiť dvacku cigariet a nech si ich po tom údenom vychutná. Babička na mňa hľadela ako na magora, keď som jej vysvetľovala, že forma je síce iná, ale obsah takmer rovnaký pokiaľ ide o karcinogény... Potom prišlo obdobie, keď som veľa pochopila vďaka zenbudhizmu, o ktorom som čítala. Poľavila som v tvrdom presadzovaní a ajhľa - zrazu je z mladšieho syna etický vegetarián a staršiemu, keď dedko nakladá mäso, tak si radšej vyberie mamkinu zeleninu.
A pokiaľ ide o príspevky do zmienených časopisov? Tie aj tak tí, ktorí by to potrebovali, nečítajú. Akurát, že tam vidíš, ako sa Prúchová hádá so Strnadelovou a Zerzánom "o kus fazule"... Tak nejak som pochopila, že ísť touto cestou nie je pre každého. Každý sme zrejme na inom stupienku a vidieť jasnejšie a viac sa mnohým podarí až v ďalších životoch. Nuž, je to tu na svete poriadna škola.
Takže, ak chceš dobre pobaviť Boha, tak mu rozprávaj o svojich plánoch do budúcnosti. Aj tak bude všetko inak.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Jestli chceš rozjet propagaci, čeká tě fůra práce člověče. Jednou mě při jednodenním půstu při procházce napadlo( což je smtonosná kombinace na nápady) napadlo- což takhle natočit film o raw v čechách(na moravě a ve slezsku tiež)...Hned mi hlavou začaly lítat nápady a představoval jsem si klasiky z vitarian.cz, jak vyprávějí různé zajímavosti, atd., atd., atd. Prostě nápadů habakuk. Proč se nestaneš VELKÝM REJŽOU a nezačneš něco takovýho organizovat? Ale počítej s pořádnou fuškou a to dlouho, nechce to brát hopem...Nejdřív by to chtělo shromáždit všechny nápady a připomínky od většího množství lidí, asi by si to zasloužilo vlastní fórum. Jestli tě zaujala myšlenka, založ ho. :roll:
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

zatím jsem jen mlíčňák bez zkušeností a znalostí, za rok bude situace jiná ... (nápad s filmem je dobrej, no vida to mne nenapadlo ...) ... mám v sobě spasitelskej komplex, když vidím, že můžu někde "zachránit lidstvo" zatmí se mi před očima a jedu jak buldozer ... no přeháním ale něco na tom je
Teď jsem ve fázi subjektivního potvrzení si vhodnosti tohoto životního stylu, pak nastoupí objektivní (lékařská vyšetření všeho druhu), studium a s těmito solidními základy se dá vybudovat velký dům
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:Stando, Stando, uber z plynu, brzdi! Ja viem, to sú také ideály začiatočníka (čím nechcem povedať, že je zlé mať ideály). Skús to najprv vo vlastnej rodine a keď zistíš, že Ťa vlastné decká pošlú do hája, možno to prehodnotíš. Chápem Ťa, sama som tým prešla. A u nás doma boli plače a výčitky, že všetky normálne rodiny majú v nedeľu rezeň... (to mi vyčítal starší syn)
Je mimo diskuzi, že nejtěžší je jak např. něco prodávat tak i o něčem přesvědčovat vlastní rodinu, kór děti v pubertě, ty budou už apriori dělat opak toho než ty chceš. Wandmaker měl taky několik obézních sester a nepřesvědčil je. Ale přesvědčil mne a jsem mu za tu jeho knihu neskonale vděčný. Takže má to smysl, žádná myšlenka se neprosadí jen tak sama od sebe ... :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, ja som "páchala násilie" na mojich deťoch (myslím nedemokratické zavedenie zdravšej stravy) ešte keď boli prckovia. Teraz sú v puberte a je to fajn (ha, to som asi ojedinelý exemplár, ktorý chváli chalanov v puberte).
Stando, neber ma moc vážne. Aj ja som taký nenapraviteľný propagátor, hoci si často vravím, že sa na to nevybodneš. Viem, s koľkými sklamaniami sa stretneš. Furt ma napríklad štve, keď moja kolegyňa s cukrovkou a vysokým tlakom raňajkuje nejaké keksy na dobré ráno a verí tomu, že keď bude pravidelne papať lieky, tak je spasená. Na moje argumenty, že by sa mohla ľahko zbaviť všetkých liekov a jej pečeň a obličky by jej boli vďačné, mi povie, že ona sa má veľmi rada, že by sa nemohla tak týrať ako ja...!!!! No, neviem ako sa bude mať rada, keď jej kvôli cukrovke budú postupne rezať nohy (presne ako jej mame, ktorá na to umrela). No, sú rôzne podoby lásky.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:No, ja som "páchala násilie" na mojich deťoch (myslím nedemokratické zavedenie zdravšej stravy) ešte keď boli prckovia. Teraz sú v puberte a je to fajn (ha, to som asi ojedinelý exemplár, ktorý chváli chalanov v puberte).
PMN rodiče jsou od toho aby dávali moře lásky a le taky nekompromisní mantinely, a ty se s demokracií vylučují. Já např. na jedný straně na samou žádost mých kluků (7,9,11 let)si večer s nima lehnu, šimrám je na zádech (to milují), hladím, ti menší se mazlí ale když příjde na to dostanou páskem na holou a rozhodně ne symbolicky.
Renáta píše: Furt ma napríklad štve, keď moja kolegyňa s cukrovkou a vysokým tlakom raňajkuje nejaké keksy na dobré ráno a verí tomu, že keď bude pravidelne papať lieky, tak je spasená.
má-li mít přesvědčování PMN alespoň naději na úspěch, je nutno:
- opřít se o autoritu ( oficiální lékařské údaje např. o zvyšujícím se počtu případů cukrovky přes všechny lékařské objevy a "průlomy" v léčení)
- nejvíc lidi dají na své známé, či obecně známé lidi (vlastní story, či osobní vyprávění někoho kdo se vita vyléčil - lidi milují reality show)
- nepřesvědčovat - otázkovat ( "Tvou matku taky léčili podle nejmodernějších poznatků, pomohlo jí to ? Je pro Tebe přijatelné dopadnout jako ona ? atd. )
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, tu boľavú otázku týkajúcu sa jej mamy som jej nikdy nepoložila. Ver mi, že som jej podstrčila dosť literatúry a príkladov z praxe. Niektorí ľudia jednoducho nechcú počuť. Jej odpoveď je zvyčajne - keď ja tak ľúbim rezeň... Škoda reči. Áno, ľudia milujú story o úspechoch, ale väčšina je hnilá, aby to aj sama vyskúšala. Zobrať si liek je pohodlnejšie. Nehovoriac o tom, ako ma to štve, keď vidím, čo za humusy dávajú jesť deťom a vie ma vytočiť, keď decku (cudziemu - napr. návšteva) ponúkam ovocie či zeleninu a rodič pred deckom zahlási - to ti jesť nebude! No, keď to takto vytrúbi pred deckom, tak čo môžeš čakať. Vtedy mám chuť vraždiť. No ovládnem sa a milo sa spýtam, nechceš sa prejsť po našej záhrade? a my sa zatiaľ s detskou návštevou najeme. To by si mal vidieť tie oči - ona zjedla mrkvu?... Všeobecne je to bieda najmä v školskej jedálni - keď tam môj syn ešte v začiatku jeho bezmäsitého života chvíľu chodil, vždy dal mäso spolužiakom a zjedol všetky ich šaláty, tie žiadne decko nejedlo! Deti majú zlý základ v rodinách a taký dajú zasa svojim deťom.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Standa K. píše:PMN rodiče jsou od toho aby dávali moře lásky a le taky nekompromisní mantinely, a ty se s demokracií vylučují. … ale když příjde na to dostanou páskem na holou a rozhodně ne symbolicky.
Vtloukat dětem takhle do těla přístup k jídlu je hovadina. Nehledě na to, že nemám jistotu, že se kardinálně nemýlim.

má-li mít přesvědčování PMN alespoň naději na úspěch, je nutno:
- opřít se o autoritu ( oficiální lékařské údaje např. o zvyšujícím se počtu případů cukrovky přes všechny lékařské objevy a "průlomy" v léčení)
Oficiální lékařské údaje se na celém světě v naprosté většině shodují v tom, že půst a vitariánství nejsou tělu nijak prospěšný a že jíst maso je pro člověka přirozené (s tímto souhlasím), tak o co se chceš opírat.
- nejvíc lidi dají na své známé, či obecně známé lidi (vlastní story, či osobní vyprávění někoho kdo se vita vyléčil - lidi milují reality show)
Podobné story Ti budou hustit do hlavy Vesmírní lidé, Jehovisti, makrobiotici, pivariáni, homeopati a podobná sběř. Proč by ji měl přesvědčit vitarián?

- nepřesvědčovat - otázkovat ( "Tvou matku taky léčili podle nejmodernějších poznatků, pomohlo jí to ? Je pro Tebe přijatelné dopadnout jako ona ? atd. )
Asi bych nebyl schopnej díky svejm pochybnostem s někym takhle mluvit.

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

děti bych netloukl ani symbolicky
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše:děti bych netloukl ani symbolicky
Oui oui, mon chérie. Na děti se nesahá jinak než pohlazením. Vrátí se Ti to. Vlastní zkušenost.

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pepiku, rodice me nikdy nemlatily a myslim, ze se jim to vyplatilo.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

RadkaS píše:Pepiku, rodice me nikdy nemlatily a myslim, ze se jim to vyplatilo.
Já s Tebou naprosto souhlasim. Dělám to taky tak, jestli jsi to pochopila jinak, je to omyl. Na děti se ruka prostě nevztahuje a hotovo.

Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Presne tak.
Odpovědět