TVX - vzorový deníček vzorného otce

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já na tom zjistil, že jakmile mám už polohu zmáknutou, můžu pokračovat třeba vytahováním nohou nahoru, nebo prohybáním a podobně a je to balzám na záda... atd...

v práci se bojim déle neb pokud bych se kácel tak to bude mezi židle, počítače a podobně... doma jde též i déle a poránu je to dobrej start.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak jsem protáhnul máti na kole po Praze. Takovej menší porůzkum cyklotras. maj v tom teda často pěknej binec a často cyklisty posílaj volně po silnici, ale leckde je to pohodlíčko, obzvlášť záplavy v tomhle "pomohly" tím, že při rekonstrukcise se už rovnou udělaly ty trasy.

Konkrétně: Kbely-Vysočany-Palmovka-Karlín-Karlův most-Střelecký ostrov-Petřín-Nerudovka-Malostranské-Letná-Stromovka-ZOO-Cimický háj-Ďáblický Háj-Prosek-Kbely

Celkem od oběda nalítáno asi 50km včetně ranního Kbely-Harfa.

No a je mi naprosto, naprosto blaze... zakládám klub Vita-cyklistů
Naposledy upravil(a) tvx dne sob úno 03, 2007 20:18, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

připojím se v březnu
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Hlásím se za člena Vita-cyklo klubu, tady od nás z Jižáku jsou taky hezký trasy. Co celostátní sraz cykloturistů 2007 4.-8.7. nechystáte se na něj někdo?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To je jeste ve hvezdach... nejaky blizsi informace nekde maji?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Žena se mi pustila do tahini - třetina kilový sklenice během pár dní je v čudu, lepší zpráva je, že tím asi kompenzuje vařený. Asi je to u vařivců běžný jev.. "c) Přistihnul jsem jí jak se tim krmí jak jogurtem, v druhý ruce banán.

Jolanka se naučila otáčet z břicha na záda.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

POMOOCT

Příspěvek od magprag »

Moc se omlouvám, omylem jsem založila novou složku kol. stříbro vosobních blocích...

pardon
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Včera jsem toho moc nepojedl, něco na mě po vymrzlym víkendu a nedělních bramborácích co žena spáchala lezlo...
konečně jsem přidal kolečko a přes mírně si ztěžující kolínka jsem udělal volným tempem i ve větru 15km. Pak trocha cvičení a šel jsem si lehnout ve spacáku před dům... krásnej měsíc před kterým se honily mraky mě krásně uklidnil, ale kolem půl jedenácté mě z příjemného spánku vyrušily kapky a tak jsem se musel před deštěm zase zašít do domu.
tímto mám v plánu vyrobit si na zahradě nejakou nocležnu, nejlíp i se snadno zhotovitelným přístřeším, neb stan neni to ono.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Heh, mě stačí bohatě otužování ranní ledovou sprchou...ještě spat před barákem, to by bylo tak na špitál :shock:
ale jinak fandím, jestli to zvládneš v tomhle super počasí :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mam teplej spacák až do mínusu, naopak mi ten vzduch a pobyt venku je moc příjemnej.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Já to řeším otevřeným oknem, není to sice ono, ale spát na sídlišti na balkóně není úplně ideální. Dnes jsem měl ráno v pokoji příjemných 15 °C :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

mám doma 20, netopíme a kdo k nám přijde, řve jak je tu zima. my už si zvykli a děti běhají věčně bosky a bez kalhot. já s markétkou máme však svetr :oops: , my rádi teplíčko :wink:
mirka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

my máme doma tak do 18ti ale podstata byla to koukání na nebe a kontakt se zemí, to holt jide neni...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

tvx píše:my máme doma tak do 18ti ale podstata byla to koukání na nebe a kontakt se zemí, to holt jide neni...
To chápu, vzpomínám na přechod Beskyd jen se spacákem. Rád bych takovou akci někdy zopakoval.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

me tohle nejak porad schazi, doufam ze mi aspon letos vyjde v lete cesta na kole s tema nasima dvama holkama a taky repete akce kozy.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak dnešek je pro mě jedním z lepších dní.
Kolo do práce-práce-kolo z práce, ani jsem se moc nezdržoval a ještě zatepla botky a na běhání. Prvních 8 kilometrů poprchávalo a nohy si ztěžovaly ještě na kolo tak jsem to moc neviděl na nějaký výkony ale 8-16 bylo zase v pohodě, ani jsem nějak nevnímal že běžím a rovnal si věci v hlavě. Když už 16 tak jsem si řekl, že rovnou 21 a tak 16-18 zdálo se krizí, dokonce naběhnul starej známej stav, že jako došly jídelní zásoby a svaly ochabujou, taky jsem se moc nenakrmil, za celej den asi kilo bananos a 1/2 litru červenej pomeranč.
někde kolem 19 zvrat, jakési podivné extastavy, páteří zdola nahoru teplo a v hrudníku taky, no, asi jako když se celé tělo zamiluje ale trvalo to asi jen 0,5 km, udržetr se stav nedal, nevěděl jsem jak. Už od 16km jsem se tešil na 5 datlí co mam doma a krmil se za běhu jejich představou, a představou pár pomerančů. Taky jsem na poslední kolo zjistil, že čas ač jsem si to dal jen tak lážoplážo a kolik si tělo bude chtít běžet-tolik si poběží, je velice pěknej, takže jsem ještě na poslední 3 km, přidal, hlavně pak na poslední 1km a dotáhnul to na moje klasické 2 hodinky.
To mi udělalo radost, neb, nožky si zpočátku vždy ztěžovaly a když sem tam někde louplo, nedalo mi to klidu. Přeci jenom každý loupnutí od posedních problémů s vazem beru vážně. Čím déle jsem ale běžel tím méně si nohy vymýšlely. I přesto, že bylo bahnito a některé úseky klouzaly a sem tam se nabalilo na boty bahno etc. + úseky hlubokého bořivho štěrku.

Procházka domu byla ve znamení tuhých nožek, doma 5 datlí a 5 mandarinek, kupodivu mě přešel i ten vlčí hlad co byl cestou a asi bych nebýt chutě ani nic nemusel.Přeci jenom v cíli všechno chutnájak nikdy jindy. Průšvihem byl grep kterej kyselostí nějak nesednul, lituju že jsem ho dokončil.

A tak jsem si udělal radost.
Naposledy upravil(a) tvx dne úte bře 06, 2007 10:03, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

4x ??

hmm i mistr tesař se někdy utne, :)

.. ale jinak super výkon běžet 2 hodiny v kuse pořádně nenajedenej!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

:lol:
mirka
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

5x :wink:
i mistr poctar se nekdy prepocte.. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Tak dnešek je pro mě jedním z lepších dní.....
.
:)
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

tvx píše: tímto mám v plánu vyrobit si na zahradě nejakou nocležnu, nejlíp i se snadno zhotovitelným přístřeším, neb stan neni to ono.
Tak presne tohle nosim v hlave uz dlouho. Je to jedna z veci, ktera nesmi chybet az si budeme stavet dum. :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nojo, hlasilo to chybu rozesilani emailu tak jsem nezkoumal esli to odeslo a odeslal znova.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dneska opět běhání ve stromovce, tentokrát pod velením jakéhosi Ládi a Petry kteréžto každý druhý běžec stromovkový zdravil, takže asi nějací ostřílenci. Dali jsem si 12 minut, tak jsem zase po dlouhý době zaběhnul trochu rychle, i když po předchozím výjezdu kolem na Letnou a sprintu na místo srazu jsem nebyl zcela na začátku sil. Celkem pak asi 12 km s výklusem atd.

Cesta domu kolmo nadoraz, takže trochu únava ale regenerace přes den rychlé. čím víc pohyb tím míň zelenina, jedu teď denně převážně citrusy-banán a to jako smoothies. jinak téměř nic, sem tam olivka a goji a atd, ale spíš jako mls, zajímavé, cítím se prima.

Prej je nějakej běh moc pěknej jako tréning před pim maratonem a vim jen že to končí v Krušovicích, tak kdybyste se někdo přidal...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak jsem byl v Německu.

Vzhledem k tomu, že jsem nebyl už hodně dlouho v Německu tak mě dost překvapilo jak moc tam mají větrných elektráren. a celkem jsem si na ně i zvyknul, i když, je to pořád dost zvláštní jak to "roste" úplně všude. ale točí se to pomalu, to se mi líbilo, to je příjemné.

Užil jsem si prima sauničkuu tak to zkusim navštívit i někde doma, doufám, že nebudu zklamanej, v hotelu byla malá a byli jsme tam dva takže pohodička, žádná mačkanice a voněla pryskyřicí, poradíte někdo příjemnou saunu v Praze?

Kola! Všade samé cyklostezky a pruhy pro cyklisty, v jednom městečku měli dokonce u hlavního nádraží parkoviště velikosti naprůměrného supermarkeťáckého naprosto plné kol, jedno na druhém a i při teplotě kolem nuly se na kolech pohybovala velká spousta lidí.

Do třetice jsem zhlédnul Hannoverskou ZOO - moz pěkné opičky tam mají, možná by se užilo nějaký foto, dám vědět kam to umístim.
A nakonec mě upoutalo, jak moc tam mají čisto a klidno, dělá to hodně to, že tam nemají poházené odpadky ale hlavně asi i nepřítomné billboardy.
V restauracích sem nenasmrádnul cigárama...

Tak to moje postřehy...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:P

To víš, jdou dál...
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

tvx píše:Tak jsem byl v Německu.
Já zašla v únoru kousek za hranice - u Železné rudy - a oni tam měli uprostřed lesa veřejné WC - dřevěné - navoněné a s toletním papírem, extra pro pány i dámy :shock:
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

Příspěvek od Veronika »

Podle nejakych statistik je Nemecko ekologicky nejvyspelejsi zemi na svete, a nejmene se spoleha na ropu, jako zdroj energie.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak včera thajská masáž prima, u tý labutě jsou kóje oddělaný jenom látkovejma zástěnama, takže si tam holky brebentili mezi sebou bůhvíco zpívaly si k hudbě, no, jako by třeba praly prádlo ... navíc moje masérka nějak neuměla česky, jenom dobrý den a děkuji. nějak jsem rameno vysvětlil ale když jsem se snažil vysvětlit, že má čas věnovaný rukám spíše věnovat nohám, nevím, zda to pochopil, rukám se věnovala ale nalámala mi je nijak, jenom mačkala...

sílu teda mají pořádnou a triky kterak něco ohnout nebo natáhnout taky pěkný, obzvlášť svaly na nohách kvílely když mi po nch dupala a podobně "v)

výsledek dobrej, tělo až do večera jako nové, asi zajdu častěji, aspoň jednou za měsíc by to bylo prima.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já rozhodně půjdu po maratonu, mají druhou provozovnu v pasáži Světozor a tam jsou to vyloženě oddělené místnosti.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Posielam ti srdečný pozdrav :lol:
Standa
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jsem zjistil, že si nic neeviduju a tak když se někdo za čas zeptá, tak buď nevim, nebo si pamatuju jen to, co se mi líbilo a co se mi hodí... takže toho sem budu psát víc pro pozdější potřeby...

2.4.2007 jsem večer po 8 km hodil výplach a šanku a začal půst. Nějak jsem to poslední dobou flákal a tak bylo už potřeba. Nevazil jsem se ale moje bezna vaha je cca 68-70kg, podle pristroju mam pry asi 9 kilo tuku :c]

3.4. v pohodě, díky šance hlad už nic moc. V práci jsem makovec a jahody darované místo konzumace zabalil rodině.
cesta autem na plavání a pak zpět, zatímco se rodina plavila, cca 2 hodiny jsem vozil kočár ss jolankou po Letňanech. Únava byla a otrava. Jinak nic zvláštního. Celý den jsem oproti jiným půstům téměř nic nepil, snad možná ráno decku? Moč asi jednou za den a tmavá.

4.4. moc jsem se nevyspal, asi 6 hodin spánku a několikrát vstávání na kojení, lehký spaní, ráno anežka na zádech do školky, únava je cítit, taky je mi nezvykle zima, rozhovor pro ČT naštěstí v teple jinak bych se vážně venku klepal, zpomalené myšlení pokud je nutno se soustředit. Bolí mě za krkrm, už delší dobu. Asi z čučení na monitory.
U Džoudy příjemné, teplá voda chutnala skvěle a zahřála, prostě perfektně sedla. Odhaduju tak 300ml V práci to šlo ale už hůř myslelo, darovaný jablečný džus nasimulováno ochutnání a zkonzumováno doma Anežkou "c) moc jí chutnal.
Autem do Kauflandu na nákup, to ovoce mi mírně drásalo srdce... vzpoměl jsem na Buce...
Večer zvyklán Standou, sic unaven, vykopal se behat, prvni kolo bylo desny, nohy nadavaly, vsade pichalo, druhy kolo bylo lepsi, telu se to libilo, jen pichal solar plexus, dost neprijemne, treti kolo uz bylo celkove prima, takovy trosku tranzovy, pekne se mi bezelo a mozek se naladil na beh, telo zacalo kolem 10ho km zase pripominat ze v nejlepsim je treba skoncit, tak jsem udelal tech 12, coz me dost potesilo, za cas kolem 6:15 minut na kilometr. Ale kdyby bylo potreba tak rezerva asi na jednu 4ku, optimisticky i na dve asi byla, jen by to uz bylo o premahani, lamani pres koleno a toto bylo bez vetsich problemu a premahani. No, uvidim jak mi to telo secte zitra rano a v noci... Voda cca 400ml
Spanek cca od 23:00, to uz jem odpadnul od pocitace.

5.4
Probuzen ve ctyri pri kojeni, pak uz nespavo, pocity v leze nic moc, iluze ze ani nevstanu! toto zapamatovat! ale jakmile jsem vstal je mi kupodivu mnohem lepe! rano nejaka ta tmava mocka byla ale v norme.
Vazim ted 65,5kg.
Venku -1C, presto mi dela poteseni ze bych jel na kole a tak na kole do prace, zima je ale prijemne rezavo, nikoli ze to leze do tela, cesta v pohode, krom silene bolesti za krkem nic zvlastniho, v praci protahovani patere, ptaci pri tom pipali za oknem :c] moc nepomohlo, ale krom toho otravnyho krku je mi skvele.
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv dub 05, 2007 11:47, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Eva

Příspěvek od Eva »

tvx: Tu šanku před půstem děláš slanou vodou? Je to v pohodě?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jako buc, mirne slanou a jakmile to bezi ven tak dokoncim normalni, a pro jistotu kombinuju s predchozim vyplachem aby to jelo co nejlip.

Tak mily denicku, zakonceni dne 5.4.2007
V praci celkem hlava myslela ale tezsi namahani mozku nebylo obcas prijemene a uspesne, misty skvele, misty propady, asi nerovnovazne stavy. Dopledne samotne ale bylo skvele, problemy az po obede. 3 deci jablecneho juice prineseno domu :c]
Cesta na kole dom jako jindy, jen telo nemelo ten odpich takze pomaleji, v pohode zdolany i ty nejvetsi krpaly k nam domu.
17-20:30 - uzasna cesta totalne zacpanou Prumyslovou a Jizni spojkou a pak nekam na Kunratice, kolem dvou hodin straveno jen Praze, pak nekam za Jilove, kde rodina vyklopena a zpet uz cistymi silnicemi.
Prekvapil me klid, pohoda, zadny nervy. I v ty zacpe meto celkem bavilo, o to vic s poklidnou hudbou. Doma 1 hodina a vystaveny 4 litry vselikeho dzusu ze zasob k likvidaci, prevazne to bylo vino okorenene jako svaracek s Zazvorem, skorici, hrebickem, citronem... globalni uklid kuchyne, premahani se ze nic nezkonzumuju, neb nabehly nejaky jako reflexy kdyz jsem stravil tolik casu s jidlem ale prekonano, ted uz se celtimfakt tuhej tak se jdu ulozit... Krksezlepsil ale zadnej zazrak, zlobi nejvic on a mirne cela pater, prubezne to protahuju ale krku jako by se to netykalo.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

6.4.2007
V noci jsem se celkem často budil, skorovstávání v půl šestý ale rozhodnul jsem se ještě pro rozkoukání a tak na hodinu film, pak půlhodina cvičení - záda ztuhla jak prkno, nestačil jsem se divit, rozhýbat se podařilo ale nic moc teda... celková mírná ochablost.
Dvě deci močky barvy řezaného piva.
Váha ukázala nahému tělu 64,5kg a začínám si připadat vychrtle.
Cesta do práce zase na kole, proti celkem silnýmu větru, žádná zábava to zrovna nebyla. Přesto je zvláštní jak najednou nikam nespěchám, klídek, pohoda, všechno je jako poprvé a současně naposledy, jakmile na to zaměřím pozornost. Hudba se vnímá tak nějak vnitřně. Zvuky jsou čistší, obraz ostřejší a celej svět je nějak víc třírozmšrnej, těžko popsat. V duši klídek, jde se pracovat.
Pokud jsem to neuvedl tak po celou dobu hlenění, dutiny se čistí.
Dneska zatim žádná voda. Dřív jsem jí pil preventivně hodně a i s ní přehlušoval lákání na plnění žaludku, teď piju jen když opravdu velká žízeň a tak nějak poznám že to potřebuje tělo a ne hlava.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mno, tak v pátek k večeru návratovka, snad si najdu víc času na víkend, asi nejzajímavější bylo nedělní pobíhání po okolních kopcích - musim si na mapě zjistit kde sem to všade byl ale bylo to skvělý uvolnění lítatat si takhle naslepo mimo cesty a divočejším terénem, snad kolem 30km, dost jsem bloudil, a pak denní koupání v řece...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Takže celou doby pobyt v chatě v nějaké osadě staré asi skoro století někde nad bývalými Svatojánskými proudy s celkem pěti holkami z čehož jedna moje žena, a dvě dcery.

V pátek po práci nějakej zeleninoovocnej mixdrink 2 deci co mi udělal dobře ale ani jsem neměl pocit že něco startuje. tělo jako by si ho nevšimlo, krom menšího pšílivu energie, večer pak po úspěšné cestě banáni.

Sobota
Už nic moc vzorovýho, půllitr hroznodžusu a nějaký ovoce. 4 km naběhány 2 dolu k řece, koupel, 2 nahoru, odpoledne asi 6 km procházka po okolí s Ančou na zádech. Celkem únava. Večer se osazenstvo zase dost krmilo, oheň, dělaly se buřty, neodolal jsem vůni kouře od dětsvtí zafixovanému... i upekl jsem si proti mému běžnému přesvědčení nad ohněm aspoň po plátcíxh cuketu a rajče, obojí bylo okolím vyhodnoceno za lepsí než již zkonzumované uzeniny, minimálně za lépe v žaludku dělající. Posléze byly i brambory z popela. Krom toho haldy syrové zeleniny, hlavně salát.

Neděle
Vstává se pozdě, kolem deváté a snídaní je tu většinou současně oběd. Já dopoledne ovocný velkovýkrm, i nějaké ty oříšky padly, od půl jedné do půl páte jsem naběhal asi do 30km v místním velice kopcovitém terénu okolo slapské přehrady, Nedvězího, Rabyně a spol. Více jak 1/3 mimo cesty, tedy i strmé stráně, i bokem po nich, pole, louky atd... velice příjemné. Ulevil jsem si cestou první stoličkou. Cestou domů koupel v řece a cca 2km zpět domu zase na zahřátí.
Celkově se mi běhací akce líbila, krásná volnost a oproti nějaké chůzi relativní volnost. Za celou dobu nic nezkrmeno ani nevypito, nebyl zájem. změšny terénu dělaly nohám dobře, to že to tam neznám to dělalo zajímavějším oproti mým běžným kruhům, doufám, žwe si to někde zopakuju... Navečer pak asi kilo zeleninovýho salátu, trocha piva a ochutnání nakládaného hermelínu. Vcellku mě mile potěšilo, že jsem ochutnal ale dál nepodlehnul a tělo za to taky jistě poděkovalo.

Pondělí nic zvláštního, návrat domu... někde jsem cestou nebo na chatě ztratil čelíčko autorádia a při hledání ale našel na chatě zase milovanou čepici co jsem postrádal od zimy... Tento den i bramborový salát ochutnán a i trochu vajíčkového a chléb... v prostředí a místním vzduchu a asi i po půstu se excesy celkem dobře vsákly i když únava a mírná opsalost obecně byla znát.

Nadále již zase pokračování načisto.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak jsem si v sobotu i přes kopcovitý terén a místy nepříjemný protivítr v Bakově zaběhnul osobní rekord na půlmaraton: 1:46:10
mezičas, na 10km byl, myslim cca 48 minut

Jinak to bylo velice příjemný, jenom 120 běžců, ze značné části starší generace, takže sem občas upadal v komplexy méněcennosti když jsem je musel nechat daleko před sebou ale aspoň mě to povzbuzovalo. Jsou to jinak milí lidé.
Co vím, tak jsem za sebou nechal aspoň nejstaršího běžce co mu bylo myslim něco přes 80 let...
Naposledy upravil(a) tvx dne úte dub 17, 2007 8:21, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

včera večer 10,5 km v závodním tempu, tep 167!!! což mi přijde teda celkem dost... a čas 49:30 minut. mezičasy po 17minutách, takže poslední kolo bylo nejrychlejší.
první kolo nic moc, druhé plně rozehřívací, poslední už v největším varu, desítka se mi jako trať líbí asi nejvíc, ještě se na ní neprojevuje tolik únava.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Trénuj kopce, bude se to hodit. :-) Jinak někdo říká, že trénink kopců je převlečený trénink rychlosti.

Jestli je ta tepovka průměrná, tak to je dobrý. Já měl vloni na Běchovicích 171 na zhruba stejný čas jako teď Ty.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nojo, se to řekne, kopce, ale kde u nás takovej nějakej dostupnej
kopec seberu? asi leda běhat z práce domu, ale to bude zčásti mezi přeplněnejma chodníkama a silnicema což bude teda žůžo "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No jo, tam u vás kopce moc nejsou. :-/ Mezi auty by se mi tedy moc běhat nechtělo.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Včera jsem si hodil zase 21km. Plán byl že poběžim dokud to půjde ale začalo být tma a kolem těch 20ti bylovše v pohodě až na dost bolavé nožky což mě nepotěšilo, tak jsem odsunul dlouhej běh na pátek, snad to ještě+ trochu prodloužím.
Krom asi dvou sedmiček jsem od předchozí desítky tedy nic nenaběhal.
První půlka nějací šílenci z rádia1 a hiphop a druhá půlka zátiší s hosty z nakladatelství, takže diobrej hudební program "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:včera večer 10,5 km v závodním tempu, tep 167!!! což mi přijde teda celkem dost... a čas 49:30 minut.
to je dobrej čas, na to že jsi toho moc nenaběhal! :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak včera po kroupách zase 21 kilometrů v klidovém tempu...
Pořád mě ta představa dvojnásobku celkem děsí a mrzí mě že se mi nepodařilo někdy udělat těch aspoň 35, byl bych trochu klidnější.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Hele Petře už neblbni a šetři se. :-)

Neběhal bych už nic nad deset kilometrů a nic rychlého.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja myslel ze zabehnu 10 a nejak mi to delalo dobre... ja prave beham pomalu, v klidu zase tak kolem 2h, ani se nezadejcham...
jeste dneska s kamaradem spis na pokec stromovka a pak uz jenom aby nohy nezapomely...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak to jo, to Ti schvaluju. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já možná ještě zítra něco krátkého 8,5, také mě štve, že jsem nakonec neudělala nic delšího, jen 21

jsem zvědavá na počasí
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já jsem zvědavej esli to unesou nohy, ničeho se víc nebojim než že busou nadávat na povrch a od poloviny zase že už to přehánim. Dobrý je, že se běží od rána... berete si něco ssebou + nějsaký tipy na stravování cestou?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět