TVX - vzorový deníček vzorného otce

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Za prani diky a na srazu toho faktu nedbejte - je to jen kazdorocni terminova zaminka pro tuhle akci.
diky "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

vše nej nej nejlepší přejiiiii :D :D :D :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

vše nej!!! splněné sny a tak. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Zdarne jsem dorazil novou kaarou na misto urceni do Marsova. Kozy zcasti snedeny, je jich letos mene... Bude mene prace, mene vyrobkuuu... zkusim vyrobit kozi lucinu... ceka me taky nejaky koseni travy a jinak nic, dokonce ani Anezka ani nikdo jinej tu prvni tyden asi nebude tak si tu zkusm udelat takovou posustevnu :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak letos jsem zacal bez vetsich zapisku v dennicku. Napravim to.
Koz je mene, povetsinou pratelske i kdyz... mivaji sve dny kdy mi utikaji "c)
Dokrmuji se srotem, o kterej se vzdy servou, je to na ne dobry lakadlo.
Pak je tu jedno tydenni kuzle, veliky asi jako kralik vcetne usi, fakt sladky a jak se drzi mamky ammaka jeho... jinak nic moc noveho.
Zasoby ovozelu z Prahy jsou v prizemi fary, teplotu odhaduju tak na 18 stupnu + vlhko = skvele prostredi, salaty jsou tam dosud netknute, neoschle...
Delim se o jidlo s kozama, minimalne velice ochotne dojidaji moje zbytky.
Moc jim chutnal meloun Galia, co mi pridel uz moc jetej, posleze slupky a stred z onananasu kterej obzvlast kozel vychutbaval a taky jim obcas dam kousnout bananu - celkem sranda, kozy a tropicke ovoce "c)
Jsem zato v kolektivu povetsinou obliben.
Mistni obchod ovozelu ma nejakou akci - banany za 21 a i dalsi ceny jsou lakave ale zatim mam haldy merunek a melounu i bananu a moc v tom vedru nejim.
Obcas k nim sednu do ohrady, beztak v tom vedru cely stado polehava a krmi se v leze... a jen tak spolu kecame nebo se drbema a podobne, je to mila spolecnost, obcas se i trkneme. Posledne jsem dostal ranu ze mi malem vyskocily zuby a prokousnul jsem si ret ale prej to bylo v dobrym, aspon podle pohledu kozy...
Mam tu pro pripad nudy koseni, zatim jsem uz vse zkosil a natolik me to bavi, ze snad vyzebram co by se dalo skosit dalsiho. Dneska krom koseni vyprava koryem ricky = nejaky ty splaviky, tune atd, samy kameny, ledova voda, sem to fotil, asi kolometr ale lezli jsme to s Brianem celkem dlouho asi hodinu. Je to takovej uplne jinej svet, Miluju vodu a o to vic tekouci, aspon jsem si poradne umyl nohy "c) Budou fotky.
Zkousel jsem fotit kozy - nemaji pro to moc porozumeni, zkousim to dal...

Jinak je tu uzasne, az na silnici do pece klid, samay lesy a zelen a velice mili lide... Zitra budu asi obrazcet posekany a casem to hazet na senik.
Dal je v planu 'Lucina' z mlika a nejaky dalsi pokusy. Vse jde v pohode raw - jogurt je na cca 42C a syridlo na cca 33C. pokud se to provede za sebou tak posleze je z toho cosi jako velice dobry syr ala lucina - uvidime.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx píše:Jsem zato v kolektivu povetsinou obliben.
:lol: :D :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zdravim do kozlina, teeda budu mat na co v zime spominat, galie, ananasy, banani..
cisto laicky, ale to je to mlieko potom bananove?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

jen nějakou rychlýma cukrama nepřekrm. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Včera jsem přesunul stádo a přepíchal ohradník, práce na 3 hodiny a problémy jako s rybážskejma sítěma.
Vrazil jsem si při přesunu do nohy střep tvaru Eifelovky, tím hrotem dovnitř. Vypitván snadno a ač jsem dál běhal bosky už se to zhojilo.
Kozy bych rodělil do čtyř skupin:
1. plně spolupracující, přijde, vydá mléko, ráda se pomazlí.
2. obchodníci aneb něco za něco, mlíko vydá až za odměnu
3. vychcánci = mléko jen tak nevydají ani za odměnu kterou sežerou a utečou.
4. asociálov = mlíko nevydaj ani za nic, člověka nerady a bráněj se zuby, paznehty, rohy...

chování je vidět už u kůzlat, některá se až vtírají, jiná prchají.

Ráno pro mě mírná tragédie - při uklouznutí se mi prasklo chodidlo za takovým tím bříškem pod palcem, kde bývá záhyb mezi tvrdšími úseky = superhnusně hojivé místo. Následek toho, že letos jsem flákal boskochození už předem doma a sandále mi vytvořily nevhodné chodidlo.
Takže kulhy, kulhy, nevim co s tim, asi to něčim leda slepim nebo sešiju jinak mam snad zkaženou dovču.

Místí ovozelprodejna melouni za 6,90 a banáni snad za 21 a žlutý snad za 12? na místní poměry prima.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

tvx píše:Ráno pro mě mírná tragédie - při uklouznutí se mi prasklo chodidlo za takovým tím bříškem pod palcem, kde bývá záhyb mezi tvrdšími úseky = superhnusně hojivé místo. Následek toho, že letos jsem flákal boskochození už předem doma a sandále mi vytvořily nevhodné chodidlo.
Takže kulhy, kulhy, nevim co s tim, asi to něčim leda slepim nebo sešiju jinak mam snad zkaženou dovču.
Já bych tam nacpala kurkumu, cpeme jí do všech ran. Dezinfikuje, zastavuje krvácení a líp se to pak hojí (báječně se osvědčila na hnisající a nehojící se rány, jen u těch "zlotřilejších" to pálí, u čerstvých většinou ne). Jen bacha, dokáže zažlutit vše a téměř navždy!
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Ahoj.Doporučuji možná trochu babskej recept, ale mně na prasklinu na noze pomáhá jenom jelení lůj. Hodně namazat a přelepit náplastí. Kůže změkne a lépe se to hojí.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dik za rady, kurkumu tu asi nesezenu, babsky jsem promastil a nasel jsem tu takovej obrpolstar na velky odreniny a tim to zalepil a stahnul, dokonce s tim dal muzu chodit bos.

Jinak krom dalsi superbourky kdy To tu bylo jak na ohnostroji a vyrazilo to proud celymu mestu nic noveho.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tak chilli korenie.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak se nám včera narodil kozlík. Takovej jako malej králík, ušatej, nohatej, tělo nic moc. A taky neni moc šikovnej na pití tak se mu pomáhá.
Koza si ho hlídá ale přesto nám už jednou utek z ohrady neb se podplížil.
Jinak tu dns zase cura a curaaa, ani kozy z toho nemaj radost, schovavaj se pod stromama.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
jenia
Příspěvky: 78
Registrován: ned kvě 20, 2007 18:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenia »

prosím tě, jak si vytvořím svůj deníček?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak ze napises novy tema tady a do predmetu das svy jmeno
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Po ucasti na Hilistocu ted ponekud vic vselijak cvicim co jsem se tam naucil. Prospiva mi to a libi se mi to. Obcas to flakam ale ten smer tu je. Tesim se na dalsi.

Predbezne informuju ze pokud nebudu mit nejaky predoperacni problemy tak 10.9. jdu na operaci ramene do Kladna a nevim kdy se pak dostanu k pocitaci a jak moc na nem pujde psat. To jen predbezne. Pokud nekdo neco nekde potrebujete zaridit, nekde neco vyvesit, poradit ci odblokovat tak se ozvete nejlip do te doby.

Pokud stale plati ten beh 8.10. v Praze tak uvazuju ze bych si to jako takovou tecku pred znepohyblivenim te ruky jeste dal...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ten běh je 8.září, ne až v říjnu.

Tak to bude já, Ty, hofikos a Alchemist. Kdo dál? :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Advid píše:Ten běh je 8.září, ne až v říjnu.

Tak to bude já, Ty, hofikos a Alchemist. Kdo dál? :-))
možná tak koukat... :lol:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Žádný koukání, pěkně běžet. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

5 km jsem ještě ani nezkoušela... a i ty 4 běžím víc než dlouho :shock: :roll:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já budu u moříčka běhat po pobřeží na Sardinii :)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jééééé :D

at se ti krásně sluníčkově běhá
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

děkujiiii :D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Právě jsem při posezení na zahradě, zatímco ostatní pivo, mojito a nějakej gril, sporcoval 7,5 kg těžkej meloun, na váze jsem ve špičce přibral cca 5,5 kg ale už to pomalu padá s cestama na wc...
krásně mě to provodnilo a současně to vypadá že i na střevech to zapracovalo a mírně mě to prožene.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak jsem bez vetsiho rozruchu prosel operaci meho luxujiciho ramene.
prvni den prijem, prijel jsem s baglem a taskou potravin. Po celou dobu jsem se krmil predevsim ovocem, avokadama a trochou zeleniny, ani jsem moc nejedl.
Okoli to bylo jedno, prislo jim to spis vtipny, personalu uplne, az na jednoho nejakeho moudreho spolubydliciuho nenechavce co mel obavy ze je do roka po me a debata na toto tema s nim nemela smysl ac porad rejpal:) nebyl primo zlej, mozna mej v tomhle jen problem :c]
Osazenstvo se tocilo po trech dnech vetsinou, to byly podobny veci jako ja - potrhany vazy, vytahany srouby atd... takze na pokoji po sesti se nam otocilo asi 10 lidi vcetne me. prvni den prijem a prohlidka, od pulnoci nejist nepit, nekourit, dalsi den operace - 2 saly jely operaci za operaci... od nas vetsinou az 3 lidi denne z pokoje po sesti, jiny pokoje nevim jak moc sal zasobily.
Prvni den me meli za blazna neb jsem cvicil, behal kolem nemocnice a obecne uzival jeste obou rukou jak malej kluk. Tim spis ze venku lilo jak z konve...
Operace druhy den v pohode, probuzeni jenom s hnusnym gumovym pocitem v krku, na aru jsem si procet dokumentaci co mi lezela vedle - smontovani luzka dohromady, nejaky opravy deformace a k tomu nejaky 3 titanovy kotvy. 3 davky opiatu a jinak snad nic. Za operaci jsem dostal 10 bodu :)
hodnoti se jak dobre clovek vypada po probrani, jak moc je pri smyslech atd...
a trvalo to cely podle zaznamu snad 35 minut, odvezli me n ejak v poledne zaznam z ukonceni dospavacky byl 15:10 zbytek teda tvorilo uspani, stabilizace a podobne. Po probrani to teda bolelo jak blazen i pres oblbovadla. nadaval jsem jak spacek, ze to snad zkompletovali blbe, orteza skrtila. Naproti uz se sklebil Roman co byl prede mnou a vyndavali mu zeleza z ruky. ZA moment ho odvezli a uz sem ho videl sedet na teraasce jak uziva slunicka a cigaret.
Me hodili opozdene po 2hod. zase 'domu' neb me na aru nejak zapomeli a to sem mozna hloupe jeste celej pod vlivem jal se courat a opalovat na verande kterazto soucasti odeleni a velka tak 10x5m kde vykurovali odzeleznenej Roman a vybrousenej kamionak Michal.
Pichnout dalsi oblbovadla sem si statecne nenechal a prej podle pichnutych taky nic moc efekt... Prepadnul me hlad, tak jsem se pekne odpoledne a vecer nakrmil. Lezet se nedalo, poloha s ortezou superblba, bolelo to tupe jak cert, tak jsem vetsinu noci prosedel ci procoural, to bylo v pohode, lahev z drenazi jsem vlacel pekne ssebou. Jo asi 6 hrnkuu kakaa sem do sebe nalil, mel jsem na to silenou chut. nebyl sem sam s tim sezenim ci couranim.
Porad jsem se snazil hledat nebolici polohu ale nebyla... az kolega odvedle co mel kycel me naucil, ze se na to nemam soustredit a vypnout to... nesnazit se stim neco delat ze to stejne nejde, polohu proste nenajdu...ze me to nenapadlo hned, cim min jsem venoval rameni pozornost tim lepsi to bylo. Kdyz jsem konecne usnul, po hodine mi do kanyly davali posledni davku antibuiotik - vzpomel jsem na buce, u me asi jen 3 davky ale teda nic prijemnyho.
dalsi den klid, nakup zmrzlin calippo co sem nasazel pod ortezu - termofor s ledem zvenku pri lezeni moc nechladil a byl sem rad za gel co mam na bolesti po behani kterej taky pomoh mrazit ruku. jinak nic zvlatniho, jen odjel asi nejzabavnejsi kamarad co byl na vyndani zeleza... minulej rok mu stroj malem uthnul ruku a jeste ho mirne opekl. k veceri sem zvladnul vyrobit si salat z icebergu a paprik a gorbaciku co byly k veceri a zalil olivovym olejem +avokado a to uz sestry mirne koukaly ze mam prenosnou kuchyn :)
tahle noc uz spanek 20-4h neb jsem usnul po prvnim golu fotbalu na kterej se koukalo... vizita, vytazeni drenaazni hadice z ramene, coz byl zazitek nad zazitky - asi 10 sm onekud z tela vytazen a to jeste v podtlaku. prevazan a odeslan dom, do 24. kdy prohlidka bez koupani, orteza rigidne na 6 tydnu takze ta horsi moznost - rameno asi bylo hodne blby. ted doma, vyspanej... skoro se mi stejska... byla tam vazne prima parta a ac kazdej nejakej od vsech jsem se neco novyho dozvedel i naucil...
hlavne jsem koukal jak lidi dokazou fyzicky poskozeni brat s nadhledem, byli tam krom dvou mladasu s podobnym co ja hlavne manualne pracujiicii, casto hodne vystridanych zamestnani.
Vedle me jeden podobnej herci Duskovi s operaci kycle a ceka ho i druhej a to mu snad bylo 40? casto povidal jak si na sebe uz zacal davat bacha... a vazit si tela. driv velkej popijec etc. na druhy lezel strane starej tatka room, co za nim chodila halda pribuznych - byl moc prima, spadla mu na nohu nejaka snad kolejnice ci co tak chudak trpel dost bolestiii a skoro nespal, pri odchodu jsem si az vsimnul pri davani ruky, ze krom toho nemaa jeste jeden prst ne ruce.
Dva kluci fotbalisti s potrhanejma vazama zmizeli hned druhej den...
Na lepsi spolecnost vypadajici a do me stourajici pan obchodnik a myslivec ale jinak prijemnej a bavici a taky se spoustou zajimavych zkusenosti na vyndani sroubu.
Odvedele kamionak co mu na ramenou zacaly kosti skripat slachy, tak mu tam vybrusovali a osekavali klicni kost... vasnivy kurak stejne jako ten Roman co byl na vyndani zelez po ty malem utrzeny ruce - meli jsme spolecnou zalibu v pobytu na cerstvem vzduchu na terase a oni s kafickem a ja cokoladu :)
Dalsi si uzmoc nepamatuju, nebo nebyli tak vyrazni... louceni bylo i tak vrele...
Personal skvelej, vsechno cesi a ani novacci ani stari, vetsinou nejlepsi leta 30-40 a i uklid atd, vazne jsem koukal jak to vsechno litalo...
Doktori vypadali taky vekove podobne, i nekolik fakt mladasuu ale prijemni, rychli, slusni...
Areal nemocnice celej jakoby v dost husteem parku starych vzrostlyych stromuu, nemocnice starsi ale opravujii a snazi se. slabsi misto snad jen letite panske wc a sprcha...

takze muzu jen doporucit... fotky bohuzel nemam, snad leda z mobilu... neco z terasy...

pro me novej a opravdu hodnotnej zaitek kterej budu jeste nejakou dobu vnitrne zpracovaavat...

sepsano ukazovackem leveee ruky
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak nech sa to rychlo hoji, pri rehabilitacii hlavne plavat pmn.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tohle já skoro nemůžu číst, nejhorší je popisování té stáletrvající bolesti s nemožnosti spánku - zážitek tento ti nezávidím, i když ty jsi ho spíš paradoxně chválíš. Pro mě zajímavej a upřímnej report. Já nesnesu ani když mi někdo vypráví jak si podvrkl kotník - hned to cejtím taky. Držím palce regeneraci - určitě bude tvému ramenu jen lépe.
Potřeboval bych hnout s tou naší věcí. Myslíš, že tak za týden ti mohu brnknout?
:)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

potrebuju cas aby si to vic sedlo, navic jsem porad jeste unavenej a blbe se mi spi, boli to tak spis hnusne, jak pohmozdeny svalstvo + asi detox. = blbe se seustredim a dlouho nevydrzim ale myslim ze po vikendu by to melo byt O.K. a uz by se melo dat nejak pracovat, dam vedet... taky radsi sedim nez lezim.

podle popisu jak se dela operace je to jak autodilna... kost do sveraku, vytrhnout z kloubu, nekde neco prisroubovat, sesit, vratit zpatky... lidi si nosili svoje vyndany zelezo ktery vypadalo jak zakoupeny v OBI. lehci pripady byl proste samoreznej sroub. sam bych rad videl aspon jak vypadaj ty moje kotvy... doufam, ze mi to nejak neomezi hybnost...

Ono kdyz na pokoji nespi pulka pokoje tak to clovek tak nejak lip kolektivne snasi a humor pomahaa.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

pro zvedavce jako ja - kterak se to operuje
http://www.nem.pce.cz/NemPce_odd_ortop_artr.htm
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Uf, rychlo som z tej stranky usla.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Jé, to je dobře, že už jsi zase zpět. :) Přeji, ať se rameno dobře hojí.

Ke stránkám o operaci jsi možná měl dát varování, aby si to lidé neprohlíželi při jídle :lol:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To mi nejak nedoslo, sam s tim problem nemam - ja pri studiu tec stranky jedl vino...
V nemocnici jsem si daval pri jidle lahev s odtokem z drenaze na stuul, neb jsem ji jinak zapominal nosit ssebou.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

tvx píše:... ja pri studiu tec stranky jedl vino...
Já zase sluněnku dulse se salátem a mrkví :lol:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já jsem při tom také jedla :)
Přeju ryhlé zotavení.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

i já přeji rychlé zotavení :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Batavany zatím super. Žádný smrádek. :-) Díky moc za tip.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Tak se zase po dlouhe dobe hlasim... cela vice jak mesicni akce kolem ramene byla vyletem do oblasti neprobadanych.
Misto nabuzeni a aktivity pred operaci se sechno stahlo a vetsinu casu jsem, ac jsem nemusel, prolezel v posteli nebo ruzne provalal. Nikdy bych nerek, jak moc muze fyzicke omezeni srazit celou psychiku.
Jak mi to sundali tak jsem hned pookral jako rybka.
Ted to nejakou dobu, asi tyden, rozcvicuju, ale hybnmost stale nic moc, ctrtka tela zkracene skoro na kazdym salo a slase... ani vzdavat se poradne nemuzu. Kazdy rozhejbani a protazeni ale pocituju jako priliv energie i kdyz to boli...
Uz jsem byl i na kole ale nesmim do terenu a nesmim spadnout, narazy boli a vidlice tlumi takze ok, pro behani plati taky ze nesmim padat a nijak tim rychle svihat.
O vikendu jsem v Libni zapadnul do ricniho bahna skoro po pas, takl jsem rovnou zahodil stare rozpadajici se boty a dnes koupil na zimu nove lehke letni vyprodejove The Norh Face Hedgehog XCR
vybavene goretexem abych nebyl v mokru ale pritom abych mel jeste neco mirne teplejsiho nez sandaly. Sandale taky odchazi, u koz jsem je znicil tak asi bude teba poridit i je pokud neprejdu na bosochozeni. Podrazku to ma sklvelou a chodi se v tom dobre, neni v tom parno jako v pevny bote.

Z dalsich zajimavosti knizka Prvotní výkřik - léčba neurózy (Author Janov PH.D.)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dobře že je o Tobě vidět :D :)
Uživatelský avatar
Petraw
Příspěvky: 33
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petraw »

Muzu se te zeptat proc si byl s tim ramenem na operaci? Mozna si to tu nekde psal a jenom sem to nenasel. Ptam se proto, ze bracha si jednou vyhodil rameno a od te doby mu vypadlo mockrat (prej asi 12x, naposledy v pondeli, kdyz jsme byli v posilovne). Je mu teprve 18 a je to pro nej dost omezujici. I kdyz osobne doktory moc nemusim, tak je mozna operace jedine reseni, jak ten problem vyresit. Jinak preju uspesnou a co nejrychlejsi rekonvalescenci.
"Be the change you wanna see in the world"
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

tvx byl to samé. Pořád vypadávalo.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Petraw
Příspěvky: 33
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petraw »

aha diky. tak to bude muset brach asi taky pod kudlu
"Be the change you wanna see in the world"
kali
Příspěvky: 21
Registrován: úte říj 16, 2007 10:06
Bydliště: Hradec

Příspěvek od kali »

Operace je posledni moznost, nejdriv bych vyzkousel dobreho fyzioterapeuta, napr. dr. Kolář..., u nas v klubu jednoho mame a ten dela zazraky
Uživatelský avatar
Petraw
Příspěvky: 33
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petraw »

kali píše:Operace je posledni moznost,
ja si to myslim taky. problem je, ze brachovi pomalu staci aby se prihlasil ve skole, trochu zafoukal vitr a rameno je v cudu...
"Be the change you wanna see in the world"
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jde o to, jak na tom to rameno je. me vypadlo snad 50x... pak uz jsem natrenoval omezeni hybnosti... vypadavalo mi hlavne porad do vetsi vzdalenosti
Mel jsem na to stejnej nazor jako ty... ze rezat preco do telz nechci.
podle me fyzioterapeut nektery veci ani dokazat nemuze... ale to je na zhodnoceni ortopeda.
ja napriklad mel kloubni luzko roztrhany, kost mi padala az do podlazdi odkud sem ji podledni vyopadky tezko doloval....
kdesi vyse v denicku jsem likoval jak vypada konkretni zakrok, mam v rameni jen 4 stehy... a to 2 dirky po jednou a jednu po dvou... kloubni jamku zrekonstruovanou a sesity pouzdro. Ted mam problemy po mesici ztuhle slachy zase rozhybat.
Klasicky ortopedy co na me ani nemeli moc cas a nechtelise v tom moc vrtat jsem enchal a zasel na radu Terku do ORP centra kde i prisli jako celkem vstricni a profesionalni a hlavne zamereni na sport a na lidi kterym na sobe zalezi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

knizku Prvotní výkřik můžu vřele doporučit, naprosto perfektně mi doplňuje některé věci které jsem si neuvědomoval nebo jen tak nějak tušil. Ač se na to kniha nikde neodvolává tak se tato teorie vlastně dostává na holistickou úroveň léčení neuróz.

1. Je skvěle čtivá, je to jak detektivka
2. Spousta příkladů z praxe
3. Jeden z mě chybějících pohledů na realitu, nacházím obrovské množství paralel.
4. Skvělé čtivo pro rodiče pokud nechtějí svoje neurózy přenášet na děti a nechtějí jim vyrobit neurózy řízením se tak nablblých univerzálních doporučení jako kdy dítě odstavit, jak moc ho trápit hladem aby nepilo moc, jak moc se mu věnovat nebo jak ho učit spát samo, chodit, chodit na nočník atd...

Výborně mi to sedí i na naše zkušenosti kolem vitastravy a půstu.
Obojí je způsob jak plně obnažit svoje neurózy a proto lidem taky často nejde "c) dokonce bych to rozšířil i na Bucův pohled kdy neurotik prostě likviduje obrovské množství vitamínů atd. na ten provoz zavirovaného mozku...

výborně to sedí i na odraz psychiky do tělesné úrovně a je tam opět spousta případů - jsou nemoci orgánů kterých se člověk nezbaví, pokud pocházejí z jiné úrovně, pokud budu mít z dětství stach že jsem sám a všem ukradený, organizmus to odnese tak jako tak, jen mu můžu stravou ulevit... to samé cvičení, sice svaly rozhýbe ale zase ztuhnou... můžu rakovinu oddálit ale moje zakousnutá prvotní bolest ji zase vyrobí.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

úryvek:

Povaha cítění

Základní požadavky těla musí být vnímány. Dítě začíná cítit když jsou všechny jeho potřeby uspokojovány, když je chováno a líbáno, když je mu povoleno svobodně se pohybovat a vyjadřovat, když se může vyvíjet přirozeným tempeem. Jsou-li základní potřeby dítěte uspokojeny, dítě je připraveno prožívat všechno, s čím se každý den setká.
Nejsou-li jeho potřeby uspokojeny, pak zastíní všechno ostatní a znemožní dítěti prožívat přítomnost. Přítomnost pak jen oživuje staré potřeby a bolesti, jež se dítě snaží uspokojit.
Existují dva důvody, proč jsou naše potřeby a popcity z minulosti neědomé. Pocity se vyvinuly v době, kdy dítě ještě nebylo schopno racionálně myslit, a proto je nechápe. ( Dítě například neví, že by nemělo být odstaveno od matčiina prsu příliš brzy.) Ačkoli před prvotní scénou byly pocity dítěte vědomé, je možné, že byly potlačovány neurotickými rodiči, takže je dítě přestalo vnímat. Není-li dítěti dovoleno plakat, ať už z jakéhokoli důvodu, dítě si brzy přestane uvědomovat, že se mu chce plakat...
Potlačení pocitů nemusí být způsobeno přímým jednáním rodičů. K potlačování pocitů může dojít ještě před tím, než je dítě dostatečně staré, aby se snažilo předstírat, že je někým jiným. Neuspokojená potřeba dítěte být rodiči chováno může způsobit tak velkou bolest, že dítě začne svou bolesto potačovat tak že své potřeby potlačuje. Přestane je vnímat. Tyto potřeby však exostovat nepřestanou. Zůstanou zafixované a infantilní protože infantilní jsou. Neurotik nemůže mít dospělé pocity, dokud ho neuspokojené infantilní potřeby trápí. Později může trpět chorobnou touhopu po sexu nikoli proto, že by mělo skutečné sexuální pocity, ale proto, že v dětství nebyla uspokojena jeho potřeba být chováno a milováno. Teprve když si své staré potřeby plně uvědomí, může skutečně zatoužit po sexu - což je úplně jiný pocit než to, co cítí neurotik.
Během nutkavého sexuálního aktu se neurotik snaží uspokojit starou nevědomou potřebu. Může jí dát jiné jméno ale pořád je to jeho stará potřeba být chován. Když si to jeden můj pacient uvědomil uprostřed sexuálního aktu, okamžitě přišel o erekci, (tedy o svůj symbolický sexuální pocit) a svoji ženu požádal, aby ho prostě objímala. Po skončení sexuálního aktu začal skutečně cítit. On si tak rozumově uvědomil svojí potřebu takže už ji nemuse uspokojovat symbolicky. Z toho vidíme, že cítění je rozumově pochopený pocit. Úzkostný pocit v žaludku může být pocitem prázdnoty vlastního života. Neurotik však může tento pocit proměnit v pocit hladu
Neuróza naše bolestivé tělesné vjemy před plným uvědoměním (nemilují mě) skrývá a neustále nás nutí trpět. Neurotik se může snažit bolestivé vjemy zmírnit, ale to se mu nepodaří, dokud si je plně neuvědomí - dokud se nestanou skutečným pocitem .

(pocit není totéž co emoce. emoce může být tělěsným vyjádřením pocitu, skutečný pocit silné emoce nevyřaduje. Naneštěstí mnozí neurotici považují emoce za projev pocitu a pokud někdo své pocity nevyjadřuje dostatečně, neurotik si myslí, že takový člověk nic necítí. Neurotičtí rodiče jsou jen málokdy spokojeni, když jim dítě za nějaký dar jen podějkuje; obvykle vyžadují přehnané projevy emocí, aby si byli jistí, že dítě dar opravdu oceňuje. Proto děti nemohou reagovat přirozeně; musejí projevy vděčnosti přehánět, protože upřímnou reakci rodiče považují často za známku nevděku. )...

nebo viz treba:
http://eastwick.bloguje.cz/554835-prvotni-drijak.php
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Eva

Příspěvek od Eva »

Dik za zajimavou ukazku. Sedi to i na Jolanku, jak pises o jejim ockovani a naslednem prepijeni se v noci. I kdyz ockovani neni neuspokojena potreba, je to neprimereny zasah do organismu, ktery se teda potom projevuje asi podobne. Docela me strasi, ze toto se muze dit i milovanemu diteti, jehoz zakladni potreby jsou uspokojene :roll:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

pustil jsem si na palec v sandalech cihlu a mam snad rozdrcenej palec. kurna. vic me snad uz dlouho nic nebolelo.... auauauuuuu jaaa blblec....

jinak rehabilituju brokolicikteroujsem mel za takovou lenivou plodinu co za rok vyda jeden kvet jakokvetak... doted mi dozavajporad dalsi kvety... sice mensi ale snazi seholka, doporucuu....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mně jednou šlápla na nohu plnou vahou okovaná dospělá sportovní kobyla a to byla taky bolest. Potom jsem měla ještě dost dlouho fialový nehet - normálně to odrostlo. Tak snad dopadneš trochu lépe :)
Odpovědět