Terez

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Ahoj Terezko, myslim na Tebe, ze dneska mas uz 28. den, je tomu tak? Honza rikal, ze asi nemas potrebu sve prozitky nijak ventilovat. Jen jsem chtela rict, ze mas muj obdiv a jak se sama v tom placam, tak stale vice nechapu, jak je takova dlouha doba vlastne mozna :lol: No a to uceni jeste k tomu... asi pochopi jen ten, kdo to uz taky zazil, coz mnoho lidi neni :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ahoj, zejmena nemam hlavne čas sve prožitky moc ventilovat. po 13 dnech se mi objevily zatuhliny na obou příušních žlázách, jinými slovy zdálo se že se objevuje stejný problém, kterým jsem si už před rokem prošla na pravé straně xichtíku a na podzim nalevo, tentokrát na obou najednou, a během asi tak 5 hodin jsem dospěla k rozhodnutí to utnout hned zkraje a nenechat ten problém rozrust v zánět jako jsem to udělala předtím, neb si ted tyto stavy a horečky nemůžu dovolit, a to navíc s vědomím, že evidentně projít si 2x celou tou krizí se vším všudy k vyřešení problému, který zjevně mám v lymfatickém systému, nikterak nepřispělo a děje se to dál.
tak ted zkoušim další etapičku jarní očisty, uvidíme co bude dál..
takže se v tom taky porát plácám... :-)
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

S tim casem ti rozumimm, je super, ze pri studiu jeste takhle podnikas tolik veci. Uz se tesim do Prahy na navstevu vasi provozovny. Hlavne ze se ti ten zanet nerozjel znovu, to musi byt opravdu neprijemne. Na pust je bohuzel malokdy ta spravna konstelace, ale asi kdybychom zili v idealnim svete, tak by ho asi ani nebylo potreba :lol: Preju hodne sily, at vsechno zvladas a at si zas brzy doprejes zaslouzenou oddychovku v tropech :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Terez, Ty mas na Slovensku Tvoj sortiment len v Slnecnici?
Plantetu foof podla vsetkeho poznas, este je jeden bioobchod v Auparku, potom Biopark na Parickovej 1 a este dalsi na Grosslingovej.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Katka, ja som Planetovi hovorila, aby bral Terezkin sortiment, ale dal mi akúsi indiferentnú vyhýbavú odpoveď. :roll: Celkovo už radšej chodím iba na trh po ovozel ako aj do týchto obchodov. Dosť u nás doma poklesol nákup obilovín, tofu, tempehu a podobne :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ani mna tam v podstate skoro nic neoslovuje, ale raz za cas tam pre zaujimavost vybehnem. To som sem pisala kvoli Tereze.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ja som objavil niečo aj na http://biosen.sk
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Oni maju Terezkine olivy za 88,- Sk, v Slnecnici ich maju za 95,- Sk. Minule som porovnavala ceny tofu s riasou v Slnecnici, Planete food a Auparku. Slnecnica bola najdrahsia a Aupark paradoxne najlacnejsi, a to tam maju poriadne palky.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

nevim jestli to netkvi ve vysoke dph, kterou slunecince musi a biosen ne...

zatim jen tyhle dve mista..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

U nás je daň 19 % a basta :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to sice ano, ale biosen je neplátce, tudíž já mu to prodávám s naší 5% a oni nic neodečtou ani nepřičtou, kdežto slnečnica je plátce, tudíž ode mě nakupuje bez daně a musí tam narazit tu vaší vysokou...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahááá :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

No, ale v Avione maju Vase cca. 40, Ck konopne pivo za nejakych 118,- Sk a stale je tam to tofu s riasami ovela lacnejsie ako v Slnecnici.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

No holt je slnečnica drahá.....

Každopádně jsem domluvená s jedním pánem na naší distribuci pro slovensko, tak ted už to jen chce, aby ty obchody o ty věci měly zájem...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mila terez,

uz se mi o tobe zase 2krat zdalo, tema je porad to stejny. mista jiny. setkavame se na cestach a mame radost ze se vidime. pro me je to zajimavy ukaz, nebot se mi moc o lidech co znam nezda, navic si malokdy sny pamatuju.

nechci delat z toho zadny zavery nebo rozbory,jen mam uz delsi dobu pocit ze bych ti to mela rict.

litam si sem cist, skoda ze nemas vic casu na psani....

mej se pohadkove krasne,

in fruit & love,
kveta
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Teda Terez ty se asi v noci hodně nudíš, když nám tak lezeš do snů. Já jsem tě teda ráda poznala, ale ten řízek nebyl nic moc :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

kveta píše:mila terez,

uz se mi o tobe zase 2krat zdalo, tema je porad to stejny. mista jiny. setkavame se na cestach a mame radost ze se vidime. pro me je to zajimavy ukaz, nebot se mi moc o lidech co znam nezda, navic si malokdy sny pamatuju.

nechci delat z toho zadny zavery nebo rozbory,jen mam uz delsi dobu pocit ze bych ti to mela rict.

litam si sem cist, skoda ze nemas vic casu na psani....

mej se pohadkove krasne,

in fruit & love,
kveta
Tak to je dobry, me si Terezko taky jednou vlezla do snu, ale uz je to nejmene 14 dni...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

:D :D :D :D :D

tak to zírám.....i když vlastně to neni moc poprvý....

jen bych asi podotkla to co stejně zřejmě víte, že to v tom snu nebylo o mně ale o vás, takže bych se asi zeptala: What part of yourself do I represent for you?

(bez jakéhokoli komentáře k řízku..)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

je, Květo, mě se o Tobě sice nezdálo, ale chtěla jsem Ti popřát před časem k narozeninám, jenže jsem v tom shonu nějak nestihla. A už mi utíká i Tvoje forum, snad ještě někdy doženu. :) hezké snění přeju.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No v tom snu jsem hned našla jistou symboliku, vim že o řízek nebo o tebe Terez vůbec nešlo, ale stejně jsem to musela tady ventilovat :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo tak prima, jen doufam že se to nebude příliš opakovat, nerada bych byla ve snu s řízkem až tak často :-)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

:D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

včera jsem si koupila Sluněnku, když jsem ji otevírala a koukala na ní, tak jsem cítila takový hezký pocit až do nitra, takové radosti a čistoty :) a ta chu´t mňam, má to opravdu moc hezkou energii, měla jsem petrželkovou, díky holky :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

juu prima...moc děkujeme.

kdyžtak ale takovouhle reklamičku (resp. pozitivní recenze) do fora lifefood. jednak to neni jen moje zasluha, ale hlavně wlasty, takže se to nehodí do mýho deníčku, a druhak si to tam třeba někdo přečte...

a ještě libová je koprová, akorát máme občas výpadky kopru... bazalkovou jsme museli stopnout, páč je sice strašně dobrá ale nevypadá dobře..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)

koprovou zrovna neměli, chodím do Rozmarýny
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

je to tam :) , jsem chytrolín hledala na LF fotum, přitom to píšeš jasně ....je horko
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nejses jedina, ja hledal to samy...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

fakt :shock: :D , hihi to je sranda s náma :) :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Sluníčko píše::)

koprovou zrovna neměli, chodím do Rozmarýny
se jich tam na ni musíš zeptat - paní majitelka totiž nemá ráda kopr, tak ji neobjednává :-))) (totéž olivy, dulse sluněnka apod..)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Koprový musí být užasný, na biosféře nejsou sluněnky? Asi kvůli životnosti, co? :(
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tereza píše:
Sluníčko píše::)

koprovou zrovna neměli, chodím do Rozmarýny
se jich tam na ni musíš zeptat - paní majitelka totiž nemá ráda kopr, tak ji neobjednává :-))) (totéž olivy, dulse sluněnka apod..)

aha, teď jsem o tom psala ve vláknu LF, zeptám :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tak mě napadlo, že bych zas po delší době přihodila něco ze svého do placu, ačkoli toho krom práce moc neni..

Sme včera s wlastou navšítivily ekofarmu Mlýnec paní Markové u Miličína směrem na Tábor. Opravdu neuvěřitelný zážitek. Políčko zeleniny, bylinek a květin uprostřed malebného údolíčka, vypadalo to tam trochu jako v pohádce. CCa padesátiletá paní, dosti zmožená životem a starostmi si to tam všechno chystá sama, nemá žádné zaměstnance (páč lidi dneska nechtějí makat a žádný u ní kuli náročnosti práce nevydržel), ovšem láska k rostlinstvu z ní čišela. Paní pěstuje ekologicky i květiny a jedlé květy na prodej, opravdu pokročilá forma ekozemědělství (nedělám to pro sebe aby sem si nacpal zdravě břicho, ale pro životní prostředí...). Několikrát jsme zmokly, ochutnaly sluněnky od nákýho lajffúdu, a chvíli jsem plely záhony kedlubny.. (sem nevěděla že bodlák je takovej prevít..). Si asi ted všech těch bylinek co používáme do sluněnek budu ještě daleko víc vážit..
Je to neuvěřitelný, když pak člověk vidí ten výsledý produkt (např jedna krabička sluněnky)m když třeba odjíždí chladákem do krámů, a uvědomí si, co to krabička všechno v sobě obsahuje a co za tím stojí lidské práce, myšlenek a energie... Škoda že to nevidí většina zákazníků...

Hmm, ale tohle asi stejně bylo trochu o práci...No nic, tak snad jen že sem si ted docvičila hodku a pul jogy, a rozhodla jsem se že se ještě letos na tu palici postavim, rameno nerameno..
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

http://www.agronavigator.cz/ekozem/defa ... &val=59648

...taky jsem to na sobotu plánoval,že dojedu vlakem s kolečkem do Benešova a udělám si tam cyklovýlet,ale déšť zhatil plány...Je tam Ter možno na kukačku i když není ,,den otevřených dveří " ?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to nevím jistě, ale snad asi ano řekla bych, a pokud tam zajedeš, chvíli se zdržíš a vypleješ pár záhonů kedlubny, tak si myslim že bys mohl být i vítán.. :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tereza píše: Je to neuvěřitelný, když pak člověk vidí ten výsledý produkt (např jedna krabička sluněnky)m když třeba odjíždí chladákem do krámů, a uvědomí si, co to krabička všechno v sobě obsahuje a co za tím stojí lidské práce, myšlenek a energie... Škoda že to nevidí většina zákazníků...
Terezka, presne tak si tie dobré potraviny predstavujem a cítim tú energiu. :lol: Rovnako, ako cítim energiu tých zlých, ale ich výrobu sa snažím nepredstavovať si :shock:
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Renáta píše:
Tereza píše: Je to neuvěřitelný, když pak člověk vidí ten výsledý produkt (např jedna krabička sluněnky)m když třeba odjíždí chladákem do krámů, a uvědomí si, co to krabička všechno v sobě obsahuje a co za tím stojí lidské práce, myšlenek a energie... Škoda že to nevidí většina zákazníků...
Terezka, presne tak si tie dobré potraviny predstavujem a cítim tú energiu. :lol: Rovnako, ako cítim energiu tých zlých, ale ich výrobu sa snažím nepredstavovať si :shock:
Naprostý souhlas. Myslím si, že by se to zákazníkům mělo sdělit, třeba na letáčku na sluněnky, vždyť druhá strana je nepopsaná, škoda ji nevyužít. Stejně tak, až na lifefood.cz dáte sluněnky, tak byste k nim mohli ten příběh připojit. Člověk pak k tomu získá jiný, bližší vztah. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Pavluška píše:je, Květo, mě se o Tobě sice nezdálo, ale chtěla jsem Ti popřát před časem k narozeninám, jenže jsem v tom shonu nějak nestihla. A už mi utíká i Tvoje forum, snad ještě někdy doženu. :) hezké snění přeju.
mila pavlusko,

diky moc za prani.

me to moje forum taky tak trochu utikalo ale uz zase dohanim...bylo tam docela zivo a pribyvaji novy frutarianci.

uzivej si water melounovy leto! a taky nezapomen snit.

love,
ovocna kveta
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

kveta píše:mila pavlusko,

diky moc za prani.

me to moje forum taky tak trochu utikalo ale uz zase dohanim...bylo tam docela zivo a pribyvaji novy frutarianci.

uzivej si water melounovy leto! a taky nezapomen snit.

love,
ovocna kveta
:-) momentálně sním o sluníčku. :-) dneska vylezlo na chvilku, tak jsem si šla pro plavky a ono hned zas zalezlo. :lol:
Také se měj hezky, plň si všechny sny.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

rozhodla jsem se že se ještě letos na tu palici postavim, rameno nerameno..
neni nutno presilovat rameno, vertikalny obrat jest mozny aj zavesenim ak to chces, staci ti jedna hrazdicka, da sa to namontovat medzi zarubne dveri a kupis si len tie take uchyty na nohy co sa na to zahaknu a ty s nimi. len si zabezpec bezpecnu technologiu odvesenia lebo ked ta zvesia na stvrty den hasici to az potom budes opuchlina. hh
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Píšu to radši do deníčku, protože ve webových zajímavostech to už dávno není stručně a přehledně. Musela jsem se minule ozvat, protože už ten tvůj povzdech byl v každém příspěvku a v tom o té poslední reportáži úplně bezdůvodně. Samo, že nejlíp sama víš, jak se cítíš, ale na druhé lidi jsi v té reportáži tak nepůsobila. děcka se dívaly se mnou. S tím sebevědomím máš pravdu, rozhodně bys jinak nedokázala , cos už dokázala. A vitariánům špatnou reklamu neděláš, ten doktor nevypadal dvakrát zdravě. Jinak mohla bych se od tebe co učit a už se těším, až se s tebou setkám někde naživo. Znám tě pouze z fotek tady, z televize a jako další jiní zde i ze snu.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

dgm píše:Píšu to radši do deníčku, protože ve webových zajímavostech to už dávno není stručně a přehledně. Musela jsem se minule ozvat, protože už ten tvůj povzdech byl v každém příspěvku a v tom o té poslední reportáži úplně bezdůvodně. Samo, že nejlíp sama víš, jak se cítíš, ale na druhé lidi jsi v té reportáži tak nepůsobila. děcka se dívaly se mnou. S tím sebevědomím máš pravdu, rozhodně bys jinak nedokázala , cos už dokázala. A vitariánům špatnou reklamu neděláš, ten doktor nevypadal dvakrát zdravě. Jinak mohla bych se od tebe co učit a už se těším, až se s tebou setkám někde naživo. Znám tě pouze z fotek tady, z televize a jako další jiní zde i ze snu.
absolutní souhlas, ale myslím, že to Tereza nemyslí vážně ty svoje povzdechy ::)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to přímé sebevědomé vystoupování jí závidím :wink: :) je to moc dobře, že dokáže věci takovýmto dobrým způsobem "prodat", má to v krvi :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jinak se hlásím do klubu....už se mi také o Tobě zdálo, něco jako že jsi mi říkala kde máš všude pobočky baru :) byly čtyři a myslím, že byly po Praze :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no prima, ale malinko předbíháš, zatím mam vytipovaný místa jen tři :-)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

aspon víš, že brzo budou asi 4 :P
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ono jsem to špatně napsala byly čtyři včetně Flory
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vsetko naj prajem, zdravicko, stasticko, nech sa dari lajfudu + aby bolo zaroven viac casu volna.. :) a hlavne sa tym netrap, ja uz mam 27.. :x :)
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přáníčko k narozeninám

Příspěvek od Renča »

Čísélko mě předběhlo. :)
Terezko, přeji vše nejlepší k narozeninám. Ať se Ti ve všem, co děláš, daří.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jéje, Terezko, všchno nej! :) A hlavně take it easy :wink:

Obrázek
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...hepybrzdejtuju... :wink:
Odpovědět