Terez

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jojo tenhle typ je nejlepší, také jsem měla podobnou. Teď jsem si koupila na stejný způsob, ale bez těch kraječek. Tento typ parádně drží. Je fakt nejlepší.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Terez, koukam, ze jsem te nakopla spravnym smerem (Deutschland) :)
Rada bych se 27. zucastnila, ale jenom kvuli tomu do Prahy nepojedu.
Mam pro tebe jeste nejake info, casem pisnu email.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Ahoj Terez, poslední dobou jsou tvé příspěvky plné skepse, děje se něco ?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Milý Stando,,

neděje se nic speciálního, jen si poslední cca dva měsíce prožívám období sestupné fáze mojí sinusoidy. Už jsem to v holistic foru natukla.
Pořád jsem doufala, že jako po novým roce bude líp, ale zatim leden byl snad ještě horší. V podstatě už si po dlouhém rozkladu připadam rozebraná na atomy.
Necítím se dobře jak po fyzické stránce tak po psychické, což jde samozřejmě ruku v ruce, mám spoustu práce a jsem unavená a navíc nic nestíhám.
Nicméně to akceptuji jako přirozenou fázi vývoje. Akorát zrovna nehýřím optimismem, štěstím a nezářím. Nejradši bych vlastně strčila hlavu někam pod deku a nevylejzala na světlo a někde schovaná se nějak zintegrovala. Ovšem snažim se tedy fungovat i v tomto stavu, neb to jednak jinak ted nejde, druhak je asi potřeba se naučit žít i v takových stádiích a ne pokaždý když to není uplně top strkat hlavu do písku.
Ale taknějak věřím že jsem v současnosti dosáhla asi už totálního dna a bahna, neb mi připadá že snad hloubš už to nejde, takže už to snad brzy nějak dám dohromady.

Ale dnes například jsem zas lehce podlehla další vlně skepse, po návštěvě několika bio obchůdku, kde mají regály narvané k prasknutí různými druhy mouky a těstovin, sojových nápojů, kukuřičného polystyrenu apod, a že prej se jim tam ty naše vály nikam nevejdou, a po rozhovoru s majiteli propadla dojmu, že s makrobiotikou stejně nemá cenu bojovat, páč je toho za pár kaček moc, takže vo co se tady vlastně snažim....
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Tereza píše:Ale dnes například jsem zas lehce podlehla další vlně skepse, po návštěvě několika bio obchůdku, kde mají regály narvané k prasknutí různými druhy mouky a těstovin, sojových nápojů, kukuřičného polystyrenu apod, a že prej se jim tam ty naše vály nikam nevejdou, a po rozhovoru s majiteli propadla dojmu, že s makrobiotikou stejně nemá cenu bojovat, páč je toho za pár kaček moc, takže vo co se tady vlastně snažim....
Je to pmn přechodný stav, chce to čas a osvětu. Bio taky před cca 2ma lety taky zdaleka tak nefrčelo jako dneska. Biokuchařku nechtěl původně nikdo vydat a teď je to trhák. Napadlo mne v rámci propagace napsat vita-kuchařku, mohla by se jmenovat např. Nevaříme pro zdraví:D
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo, jakože v rámci toho že tech aktivit mám podle mě málo, tak je to výbornej nápad. původně sem si myslela že knihy o rawfoodu vydávat až tady o tom bude nějaký povědomí, ale možná že by cesta mohla vést i opačným směrem. určitě se tim chci zabejvat, jenom netušim kdy..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dej vědět, rád přispěju receptama :c] a ten název je skvělěj...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jo českou knížku by to chtělo :idea: a asi by to bylo jednodušší než ten film
Nevědomost je tak lehká!
Jirka
Příspěvky: 17
Registrován: sob říj 28, 2006 18:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka »

wlastislawa píše:Napadlo mne v rámci propagace napsat vita-kuchařku, mohla by se jmenovat např. Nevaříme pro zdraví:D
Tak to je opravdu výborný nápad. Vyjít by to mohlo knižně, pokud by to někdo byl ochoten vydat. Pokud by ale šlo primárně o propagaci, tak by to mohlo být do světa vypuštěno elektronicky třeba v PDF. Případně by to mohla být kombinace obojího...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Existuje vydavateľstvo Lulu, ktoré vydá čokoľvek.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

vydat knížku je minimální problém. živnosták na nakladatelství mě bude stát tisíc korun, dvě cesty na úřad a chvilku času. tisknout bude tiskárna. problém je to napsat.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

spíš možná posbírat ten čas na to napsání, co :roll:
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak sem to v podstatě myslela... :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tereza píše:vydat knížku je minimální problém. živnosták na nakladatelství mě bude stát tisíc korun, dvě cesty na úřad a chvilku času. tisknout bude tiskárna. problém je to napsat.
+ úplná maličkosť - dosť vysoké náklady na výrobu, ak to má byť aj s nejakými farebnými ilustráciami a pod. Vyšší náklad = nižšia cena. :lol:
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Prodejnost kucharky nejvice zavisi na fotkach a celkovem grafickem zpracovani az v druhe rade na kvalite receptu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

zuzi píše:Prodejnost kucharky nejvice zavisi na fotkach a celkovem grafickem zpracovani az v druhe rade na kvalite receptu.
Toto platí v prípade veľkodistribúcie pre masy. Zorientovaný čitateľ hľadá podľa kvality receptov, myslím. A masy aj tak nekúpia knihu receptov, kde sa nepripravuje mäso a spol. Určite sa nevyšplhá medzi bestsellery, ale bolo by fajn, keby bola pre tých, ktorí hľadajú a dokázala osloviť aj tých, ktorí ju otvoria celkom náhodou.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Já jsem možná optimista, ale vidím to tak, že doba nazrává a kdyby to bylo s hezkýma fotkama a udělala se tomu krapet reklama tak by taková antikuchařka mohla jít na odbyt docela slušně. Co se týče napsání hlásím se dobrovolně :) ve volných chvílích začnu dávat něco do kupy, ale půjde to vzhledem k časovým možnostem asi pomalu :(
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Byť optimistom je ok. Je to hybná sila a bez nej to nejde :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

pujde to vzhledem k časovým možnostem pomalu, nicmene ve mě přes noc uzrala myšlenka, že možná by opravdu nebylo od věci se tomuhle začít věnovat víc a některé jiné projekty prozatim odsunout na jinou kolej. taky sem v tohle optimista a doba skutečně nazrává. ty makrobiotické noční můry sice mám, ale vždycky to trvá jen po určitou dobu po návštěvě nějakého krámku, než to ze mně vyšumí a sem zas optimista (v tuhle chvíli aspon co se té osvěty týče).

co se týče nákladů na vydání - vzhledem k investicím už probíhajícím, nemá smysl řešit...
masám se to představit musí, neb jinak to nemá cenu.
a proč na tom pak nechat vydělávat nějaké vydavatelství když by se z toho třeba bestseller stal?
možnost je taky dělat to formou e-book což je na západě ted dost našláplý, ale to se u nás zatím pmn neujme (zejména vzhledem k té české povaze - pirátskému kopírování že?)

no takže wlasti, šup do toho, něco dáme časem do kupy.

jinak kdokoli byste měl zájem něčím přispět, posílejte nejlépe na email recepty s nějakým sohlasem k použití. případně pokud už jste recepty přispěli někde tady na foru, tak stejnak by se hodilo poslat něco jako že souhlasíte s použitím. ovšem nevim zatim jak pořešit takový, který jsme si v podstatě stejně někde přečetli na anglickejch stránkách nebo americkejch knihách... těch opravdu původních až tolik nebude....

představuju si že začátek by měl obsahovat vysvětlení co to vlastně vita je a nějaký základní principy, což vidim jako esenciální úkol, ale stejnak sem se chystala pracovat na propagačním letáčku k rozhození do obchodů, kterej nebude prpagovat nějaký konkrétní moje výrobky ale živou stravu jako takovou, tak se od toho snad nějak odpíchnu..

plán na nějakou rawknihu v češtině už byl stejnak dlouho, jen jsem to ukládala k ledu. vitakuchařka je asi jednodušší forma čím začít..

no nebude to za měsíc, ale časem se snad něco zrodí...
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Perfektní nápad, já osobně bych se příkláněl jak k tištěné tak i k elektronické podobě. Většina lidí stejně začínala přes Walkera a to jenom proto, že je v PDF ke stažení...Navíc v dnešní době internetu tak nějak začíná být "IN", když je to vše zdarma k šíření. Tak či tak knihy se dají naskenovat, vše se dá prostě nějak ošulit práva nepráva...Náklady na tisk mohou být klidně formou dobrovolných příspěvků zde vitariánů...co já vím...Ale nemám představu na kolik takový výtisk vyjde..
ať to dopadne jak to dopadne, držím palce tomuto projektíku :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

dymik píše: Tak či tak knihy se dají naskenovat, vše se dá prostě nějak ošulit práva nepráva...
To je len dočasu. Až sa nejaký autor nas... a vysúdi, čo mu patrí. A že sa to dá, je vcelku jasné. Terezka študovala právo, tak to netreba podrobnejšie rozoberať. Okrem toho, dobrú knihu rada vlastním v tlačenej podobe. Predaj je možný aj formou pdf cez internetový obchod.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tereza píše:pujde to vzhledem k časovým možnostem pomalu, nicmene ve mě přes noc uzrala myšlenka, že možná by opravdu nebylo od věci se tomuhle začít věnovat víc a některé jiné projekty prozatim odsunout na jinou kolej. taky sem v tohle optimista a doba skutečně nazrává. ty makrobiotické noční můry sice mám, ale vždycky to trvá jen po určitou dobu po návštěvě nějakého krámku, než to ze mně vyšumí a sem zas optimista (v tuhle chvíli aspon co se té osvěty týče).

co se týče nákladů na vydání - vzhledem k investicím už probíhajícím, nemá smysl řešit...
masám se to představit musí, neb jinak to nemá cenu.
a proč na tom pak nechat vydělávat nějaké vydavatelství když by se z toho třeba bestseller stal?
možnost je taky dělat to formou e-book což je na západě ted dost našláplý, ale to se u nás zatím pmn neujme (zejména vzhledem k té české povaze - pirátskému kopírování že?)

no takže wlasti, šup do toho, něco dáme časem do kupy.

jinak kdokoli byste měl zájem něčím přispět, posílejte nejlépe na email recepty s nějakým sohlasem k použití. případně pokud už jste recepty přispěli někde tady na foru, tak stejnak by se hodilo poslat něco jako že souhlasíte s použitím. ovšem nevim zatim jak pořešit takový, který jsme si v podstatě stejně někde přečetli na anglickejch stránkách nebo americkejch knihách... těch opravdu původních až tolik nebude....

představuju si že začátek by měl obsahovat vysvětlení co to vlastně vita je a nějaký základní principy, což vidim jako esenciální úkol, ale stejnak sem se chystala pracovat na propagačním letáčku k rozhození do obchodů, kterej nebude prpagovat nějaký konkrétní moje výrobky ale živou stravu jako takovou, tak se od toho snad nějak odpíchnu..

plán na nějakou rawknihu v češtině už byl stejnak dlouho, jen jsem to ukládala k ledu. vitakuchařka je asi jednodušší forma čím začít..

no nebude to za měsíc, ale časem se snad něco zrodí...
Nuž, jsem mimo jiné knižní grafik a vlastním na to firmu. Grafika a sazba by se dala udělat za náklady. Dobrou tiskárnu za co nejmenší peníz seženu. Dej vědět.

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jojo, taky na tebe myslím....ale to má čas..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

A ja sa pridám s propagáciou v slovenskom časopise venovanom rodine. Slováci sú v čítaní českých kníh v pohode.
Ešte malá poznámočka, ktorou sa ale znova vystavím Standovmu pranierovaniu, ale nevadí :lol: Keďže sa už nejakých 15 rokov pohybujem v tejto oblasti (rozumej periodická a neperiodická literatúra), tak ma vie hodne nasrdiť nenažranosť tých, ktorí stoja na konci tohto reťazca - teda kníhkupcov. Neviem, ako u vás, ale u nás distribučné spoločnosti berú rabat až okolo 50 % z ceny titulu. Takže napriek tomu, že pôjde o titul, kde mnoho ľudí zainvestuje bez toho, aby mali zo svojho vkladu nejaký zisk (ak nepočítam dobrý pocit), tak tie hnusoby v distribúcii cenu knihy aj tak vyženú hore. Preto je lepšie hľadať aj iné kanály - objednávky cez vitariána a pod.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo bude.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

možná by to nemusely bejt jenom recepty ale třeba i něco víc, třeba i nějaký posbíraný zkušenosti atd. receptů z zahraničí bych se uplně nebál, myslimže v tomto ohledu se opisuje bez bázně a Hany, krom tohosám pokud dělámnjaký recpepty, málokdy jsou původní, téměř vždy do toho nějak zasáhnu, jak to budeš shraňovat? nemělo by váznamna to udělat formulář na sběr na webujak jsem psasl kdysi s tím, že by člověk napsal nahrubo text a pokus by byla tak i přidal fotku? už jenom kvůli přehrabování se v tom...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no o těch zkušenostech, to už je pak na větší dílo - knihu o raw. sem právě psala, že to sem ukládala k ledu na později a že kuchařka by byl snazší začátek.

jinak to co řikáš je asi supr jen sem mu uplně nerozuměla, ale asi bych to tak udělala..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

vymyslime, vykutime, do konce mesice to udelam.... doufam, ze to lidi budou poctive plnit...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no pmn to až tak děsně nespěchá... ale zkus vyladit i to, že jako přispěvatel dává souhlas s nějakým případným zveřejněním nebo použitím v knize..
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

Příspěvek od magprag »

Budeš hlavně potřebovat dobrej marketing, Terko. A tomu přizpůsobit i obsah. A myslim si, že by stálo za to, oslovit i ty otupělé české masy... Mám pouze strach z toho, aby to na ně nebylo moc novinek najednou a nevyvovolalo to zbytečně nažádoucí reakce, i když všichni víme, že jich bude i tak až až. Pro typického stáDního konzumenta představuje jídlo 80% jeho životních radostí, je potřeba s ním navázat dialog na toto téma velmi citlivě, pro ně je samozřejmě mimořádně nepříjemným zjištěním fakt, že i tato oblast jejich života, je lež..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to právě myslim že je lepší jim ze začátku nabídnout chutné recepty a radši nic moc víc... tvrdit jim, že je v podstatě lepší nejíst radši vubec nic bych nechala na později
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

Příspěvek od magprag »

No, hlavně aby jim s těma jejich propálenejma chuťovejma pohárkama od těch sajrajtů vůbec chutnali. Ctím své zkušenosti z rodiny.

Spíš tak přemejšlim, jaký obsah by kuchařka musela mít, aby je to chytlo. Obávám se, že pokud vydáš pouze recepty, tak si knihu zakoupíme pouze my zde a pár bionadšenců. Ale kvůli nám to přece psát nemusíš... Mám obavy, že nebudou připravovat vitasrecepty, a ještě je konzumovat, když neví proč. Když neví, co s nima dělá vařený a proč se cítí blbě. Nemaj tu teorii, kterou máme my.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

hmm
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

magprag píše:No, hlavně aby jim s těma jejich propálenejma chuťovejma pohárkama od těch sajrajtů vůbec chutnali. Ctím své zkušenosti z rodiny.

Spíš tak přemejšlim, jaký obsah by kuchařka musela mít, aby je to chytlo. Obávám se, že pokud vydáš pouze recepty, tak si knihu zakoupíme pouze my zde a pár bionadšenců. Ale kvůli nám to přece psát nemusíš... Mám obavy, že nebudou připravovat vitasrecepty, a ještě je konzumovat, když neví proč. Když neví, co s nima dělá vařený a proč se cítí blbě. Nemaj tu teorii, kterou máme my.
na tom něco je
mně se líbí oni a my, i když to tak patrně úplně nebude
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

magprag píše:Spíš tak přemejšlim, jaký obsah by kuchařka musela mít, aby je to chytlo. Obávám se, že pokud vydáš pouze recepty, tak si knihu zakoupíme pouze my zde a pár bionadšenců. Ale kvůli nám to přece psát nemusíš... Mám obavy, že nebudou připravovat vitasrecepty, a ještě je konzumovat, když neví proč. Když neví, co s nima dělá vařený a proč se cítí blbě. Nemaj tu teorii, kterou máme my.
Prave, ze toto by mohlo oslovit aj klasikov, ktori radi kuchtia a zbieraju stale nove recepty. Viem si celkom dobre predstavit, ze tuto knizku by som mohla kludne darovat aj mame a ona by mala spontanny zaujem pripravit podla nej nieco, co nikdy v zivote nerobila. Zatial co do nejakej vseobecnej o vita akokolvek zaujimavej by ani len nepozrela. S tym, ze nema kedy.

Pozdaval by sa mi styl, aky ma jedna kucharka oddelenej stravy. Ma nadpis v nejakom takom duchu, ze schudnite s oddelenou stravou za 6 tyzdnov, cim oslovi aj obeznych, ktorych je v nasich narodoch velke mnozstvo. A zaroven aj tych, ktorym vobec nejde o vahu, ale iba o lepsie stravovanie.

Na prvych par stranach je tam vysvelene, ako sa zlepsi travenie (tu je to miesto na zoznamenie s principom vitastravy) a telo zacne spontanne chudnut bez akychkolvek neprirodzenych zasahov.

Takmer kazdy recept tam ma krasnu velku fotografiu, ktora uplne motivuje si to jedlo pripravit. Myslim, ze keby tam neboli, urcite by sa im tak dobre nepredavala.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

bysem koupila zepar, tech kucharek.. hlavne mamickam s detmi, ty sou citlivy na to cim krmej..treba moje sestra, nevi ani ze neco takeho funguje u deti a ze to jde.. takze by se mohlo priradit neco i pozitivniho na stravovani deturencu?!
jakoze nejake receptiky pro pidilidicky?! to by mohlo i zajimat ..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja tomu verim. Tato cesta sa mi zda pre masy jednou z najpristupnejsich.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no dyt řikám, že se mi to rozlezlo v hlavě, jako že by asi mohlo bejt vhodný se tomu začínat věnovat víc. bude to ale hodně práce a hodně času. ale myslim, že to pujde. taky tomu věřím. i když v tomhle období demotivace, nejistoty a problémů je těžký věřit vubec něčemu...každopádně tahle diskuze je velkou podporou. asi bych se jinak uplně zcvokla a už bych byla pár tisíc kilometrů odsud, s batůžkem.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak jsme dnes dali s wlastou asi 6hodinovou pěší zdravotní vycházku do průhonic, bolí mě nožička jak střep a mam zmrzlej zadek, ale jinak hodnotim velmi pozitivně a mojí hlavě víc než jen prospěšné. jdu se naložit do horké koupele s diamantovou esencí ...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

chůze a pohyb celkově se mi jeví jako nejlepší meditace.
:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak jsem po dlouhé době byla ověřit archimédův zákon, jestli to pořád ještě sype, a musím říct že je to velmi příjemné...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a dokonce si pohrávám s myšlenkou že už dneska žádnou práci vykonávat nebudu, oproti zvyku, velmi nestandardní sobota..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Super, po dlouhý době pozitivní zprávy. :) :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

te´d nevím jestli jsem návazovně ve správném vlákně, ale osobově ano :) , tak alespoň tak - Terezko vše co děláš MÁ SMYSL!!!! Je to jak někdo psal o bio, před pár lety to nikdo neznal a te´d zažívá boom a to samé bude s vita.

kniha receptů je hodně super parádní nápad :)
také už mě napadlo, že bych napsala nějakou knihu zkušeností....ale musí to dozrát :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Sluníčko jsi zlatíčko...

Všechno musí uzrát


Tak jsem si zase standardně pobrečela u joe blacka, porát na toho brada nejak trpim, tak nevim jestli sem radši neměla pracovat, jakože by se mi zase nepřipomínalo toto..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Přišel dnes bratr, že mu dochází ječmen a že by chtěl další (moc mu chutná a vlastně pije jen tohle) i dal jsem mu ochutnat Ječmen tentokrát od Tebe a čekal na chuťovou reakci. K mému překvapení prohlásil, že chuťově je mnohem lepší a že ho chce. Dal jsem mu koštnout i čkokoládového snu a to chce taky. Ochutnal i řasu a myslím, že máš Terez dalšího věrného zákazníka.
:D (připomínám, že bratr je všežravec)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no výtečně! děkuji za povzbuzovačky. jen at baští... a nevypadá náhodou jako brad pitt? :-)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tereza píše:no výtečně! děkuji za povzbuzovačky. jen at baští... a nevypadá náhodou jako brad pitt? :-)
jo se dvěma capartama :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já to věděla, že se nikdy nedočkám! :-)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Zdá se že se moje půsty vyznačují kreativitou - už mě zas popadla touha hrát na klavír, tak tam takhle v pracovní den v poledne padla jedna Eliška
Odpovědět