800914 aneb 900418

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

nazdaaar chlapee!
moc ti preju ten raj, tu cestu. uzivas si to jak ma bejt. nejvic jsi me rozesmal, jak jsi zjistil ze bydlis v bordelu :)
libi se ti mistni holky? jak si s domorodcema pokecas? co ses dozvedel? jak zije prumernej jedinec, rodina.
povidej, prehanej
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

po vcerajsej noci vonku som uz zase v 'hoteli'.
potrebujem sa vyspat, vcera som len bluznil v polospanku a budil sa spoteny, bolo na mna v noci prilis horuco, odhadujem 25c.
to bola prva tepelna kriza, inak sa z tohto pocasicka tesim, ale to vcera v noci sa uz nedalo pocas spanku dychat.
tak si teraz prezmenu uzivam trochu tej klimentalizacie, musim vyrovnat tepelny balanc.
idem pozriet na portabel avi playeri druhu cast zeitgeist..adendum.
vcera som pozeral prvu cast, odporucam pozriet, na zamyslenie pred spanim ideal.

sweetie :)
tu je tazko odhadnut kto je dompaci, vacsina ich je holandskeho zakladu + mix s karibskymi a severo juhoamerickymi genmi. alebo cisto karibske pristahovalecke, cernosi, zakotveni amici, neholandskii eu, vela tiez cinanov.. vlastne kazdy supermarket na ostrove je wung chung, hong kong, ling and sons, atd.
a do tej zmesky domacich primiesaj turistov z eu, amikov, kanadanov, rusov, chavezovcov a kolumbijcov, a dalsich, proste pekny gulas.
povedat kto je v tom mixe domaci, to som si tu isty asi len o chongovitych.

btw. ked som chodil po podnikoch v oranjestade, za jeden vecer mi styria domorodi povedali ze mysleli ze som aruban. ked som sa pytal vyssie spominanej barmanky ako na to prisla.. ze vraj mam holandsky fejs, a opaleny ako keby som tu zil.
cize ani sami seba nerozoznaju.

co to tam bolo dalej :) ? kocky?
noyo su, rozne farby, genotypy, letopocty, akurat ze vacsinou samozrejme neslobodne, a vacsina sa tu tvari posh, na lacne vino a sungaz na plagi take typy nechodia, a ja zas nechodim do beach 5* klubov, tak vela prilezitosti hlbsie sa spoznat nieje.

v meste pri potulkach vecernymi podnikmi som trochu potrsal, a pokecal, je to tu ale dost turisticky neosobne, ked porovnam socio aspekt napr. s kempovanim v kempoch na korzike a sardinke, neda sa porovnat.
ale to je samozrejme rozdielom fungovania v kempoch, a rezortoidoch.

zatvaraju sa mi kuki, uz neidem ani nic pozerat. baj.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

no parada. to jsi se pekne utahal. :) a tak jeste prispej co denne jis, hresil jsi, abys ochutnal mistni kuchyni? jak se vydovadivas, jako treba sportem ,jestli plaves a co jeste, chodis na toulky, co jsi videl, nafotil.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

800914 píše:ale to je samozrejme rozdielom fungovania v kempoch, a rezortoidoch.
jj, úplně jiný světy. Co vlastně člověk na dovolené potřebuje? místečko na spaní a vodu... a zábavu (plus jídlo) si vždycky nějakou najde i bez rezortu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od awa »

800914 píše: co to tam bolo dalej :) ? kocky?
noyo su, rozne farby, genotypy, letopocty, akurat ze vacsinou samozrejme neslobodne, a vacsina sa tu tvari posh, na lacne vino a sungaz na plagi take typy nechodia, a ja zas nechodim do beach 5* klubov, tak vela prilezitosti hlbsie sa spoznat nieje.
baj.
Je, ani nevíš, jak jsem ti tiše záviděla...taky se mi chtělo někam zdejnout, ale dovolenou si teď vybrat nemůžu :(
Hodně jsem se nasmála výrazu, kde popisuješ ženy...zejména slovu letopočty...taky to zkusím někde použít, snad nedostanu po papuli.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

stary album na aol.com mi zrusili, tu je novy..
http://picasaweb.google.com/mls21pics

dal som tam par fresh fotos z aruby, a par mojej familie.
korziku vela fotos nemam, tam sa mi nejak fotit nechcelo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Fiona »

Cisilko, ty me normalne stves :evil:
Jeste tu nejsem na foru ani rok, a uz se flakas po exotickych rajich asi tak potreti co jsem tu. Ne ze bych ti to neprala, naopak :) Ale prozrad mi jak to delas?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

- vybavim volno
- kupim lacny tiket
- cakam, cakam :x
- zbalim, idem :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

:lol: čekání je nejhorší

juuu, to je nádhera!

Fi: ty jsi se flákala na sněhu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

800914 píše:stary album na aol.com mi zrusili, tu je novy..
http://picasaweb.google.com/mls21pics

dal som tam par fresh fotos z aruby, a par mojej familie.
korziku vela fotos nemam, tam sa mi nejak fotit nechcelo.
A NA JAKY Fotce jsi ty? porad more, plaze, a ty nikde. mozna ve skotsku ten hoch nakratko? white other? :) nebo v family ten s tou skandinavskou vlajeckou vlasaty?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

haha >:-) vlajka je ukrajinska :) a to je segrin vlasaty boifrent mato na vylete v kyjeve.
ja som ten nakratko hoch v skotsku :) tam to fotili ini, tak sa vyskytujem casto. sam seba fotit neviem, skusal som ale je to take neake divne. fotim zapady slnka a more :) to ma bavi. a vtaky a ine tvory.
pozrel som to pre objektivnost este raz, a som aj ta vysmiata hlava vo vodopade v dominican rep.. to fotil madar atila, alebo ursula.
som aj na dvoch fotkach z 230308, to fotil niekto z partie co sme boli spolu, poslali mi to na mail.
a vo family Al Kajda, to je obrazok co vyprodukoval futuristicky vypocet 100 teraflop kompjutru, to som tiez ja, ale az o 15 rokov.
ale ved sa mozme niekedy stretnut realne, kolko je to do manchesteru? asi neakych 300km, ked mi opravia auto mozeme dat stretavku v centre na pivo niekedy cez veekendy by sa dalo. len zisti kde maju idealne PH 7+ plzen, ale moze byt aj 7- staropramen, dam si doma zeleny juic.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Katarína »

Vidim, ze spolocny znak vitarianov z tohto fora zijucich v Anglicku, je ten, ze slopu. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

ja bych to nezobecnovala, to je moje osobni povrchnost, navic vsechno ctu a prohlizim za letu, tudiz mi z fotky utkvely syta modra a zluta a to asociovalo svedsko, ukrajinu mam spojenou s blede modrou. sorac a dik za upozorneni. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

800914 píše:haha >:-) a vo family Al Kajda, to je obrazok co vyprodukoval futuristicky vypocet 100 teraflop kompjutru, to som tiez ja, ale az o 15 rokov.
ale ved sa mozme niekedy stretnut realne, kolko je to do manchesteru? asi neakych 300km, ked mi opravia auto mozeme dat stretavku v centre na pivo niekedy cez veekendy by sa dalo. len zisti kde maju idealne PH 7+ plzen, ale moze byt aj 7- staropramen, dam si doma zeleny juic.
ten al kajda se poved -schvalne, po 15 rokov vitarianstva, jestli prelstis kompjuter.
srazik dame, jeste nez uniknes na jinou polokouli. na plzen se tu da jit, vic mi ale tady chuti staropramen a kdyz se povede tak budvar, oproti cesku.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

mal som ist dnes prvy den do roboty, dal som si ale este posledny den volno >:-) ked dobre pamatam, aj pri predchadzajucom holiday som si to 1 den predlzil :)
ale od zajtra uz discipliina :!:
aj ked.. rozmyslam dat vypoved a skusit zit bez penazi. ved tak zil aj australopitekus a geny odovzdal, tak co..
Obrázek
a vyzera dokonca hepy.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

:lol:
ten výraz je lákavý
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od dvdmchl »

Vidim, ze spolocny znak vitarianov z tohto fora zijucich v Anglicku, je ten, ze slopu. :lol:
Co to znamena "slopu"? Jakoze slepnou jo?
na plzen se tu da jit, vic mi ale tady chuti staropramen a kdyz se povede tak budvar, oproti cesku.
Nechte uz na pokoji ty cesky patoky. :) Dejte si poradnej ale.
aj ked.. rozmyslam dat vypoved a skusit zit bez penazi.
Jdi do toho a podej info jak to jde. Taky se na to chystam...uz pristi rok...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Citace:
Vidim, ze spolocny znak vitarianov z tohto fora zijucich v Anglicku, je ten, ze slopu.

Co to znamena "slopu"? Jakoze slepnou jo?
taky se jen domyslim.
dvdmchl píše:Nechte uz na pokoji ty cesky patoky. Dejte si poradnej ale.
my tady na severu zadny jizni patoky nepijem. my pijeme hydes.
dvdmchl

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od dvdmchl »

my tady na severu zadny jizni patoky nepijem. my pijeme hydes.
Sem se na to manchesterke mysterium musel podivat do wikipedie :) Ale kazdopadne to muze bejt dobry, prej delaj The Real Ale. :) To by asi jizany polozilo...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

slopu = nasavaju
ale ja uz sekam dobrotu, a idem dnes po 3 tyzdnoch do fitnesu a sauny.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:
my tady na severu zadny jizni patoky nepijem. my pijeme hydes.
Sem se na to manchesterke mysterium musel podivat do wikipedie :) Ale kazdopadne to muze bejt dobry, prej delaj The Real Ale. :) To by asi jizany polozilo...
hydes je dobrej, pro zmenu. vetsinou piju guinness, ale obcas to protknu s ale.The Real Ale nevim ze delaj, zkusim se po nem podivat. co se tedy pije na jihu?
dvdmchl

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od dvdmchl »

no vzhledem k tomu ze pulka jihu pochazi z indie a pakistanu tak se tady toho zase tak moc nepije. :)

ne vazne, nevim co se tu pije, asi vsechno. Piva maji vetsinou nejake lezaky, Fosters bejva vsude a pak Ale. Bohuzel ale nemaji vsude.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

pakistan, indie,..tady aspon jeste nejaci puvodni osadnici zustali :)
takze tim Ale myslis konkretni znacku? tady v manch to nevidim. spis toci belgicky a nemecky, na me moc prealkoholiz.
kde se chystas zit bez penez, v londyne?
dvdmchl

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od dvdmchl »

Ale je typ piva, vari se trosku jinak nez popularnejsi lezak. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Ale. U ale se pouzivaji jine kvasnice a pivo je hotove drive. Konkretni znacku nepreferuju chutnaji mi uplne vsechny. :)
Bez penez se chystam zit v Jizni Americe. Nejdrive na nejake wwoof farme v Brazilii, pak se uvidi.

Koho by zajimalo jak muze stravit nekolik mesicu skoro v kazde zemi na svete muze kouknout sem http://www.wwoof.org/. Jsou to biofarmy, prace na nich je dobrovolna bez vejplaty, pracujete jen za spani a jidlo.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše: Koho by zajimalo jak muze stravit nekolik mesicu skoro v kazde zemi na svete muze kouknout sem http://www.wwoof.org/. Jsou to biofarmy, prace na nich je dobrovolna bez vejplaty, pracujete jen za spani a jidlo.
Jj, ale je dobré si to jídlo dopředu zjistit nebo přibalit více peněz a zjistit dostupnost ovozelu. V Brazílii snad ok. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

to je moc zajimavy, takhle bych chtela stravit dovolenou. taky bych si predem zjistila jidlo a pracovni dobu. na nekterych farmach je dost zakaz cokoliv konzumovat, byt i veci na vyhozeni. aby tam pak vitarian jeste nekrad z hladu :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Ale je typ piva, vari se trosku jinak nez popularnejsi lezak. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Ale. U ale se pouzivaji jine kvasnice a pivo je hotove drive. Konkretni znacku nepreferuju chutnaji mi uplne vsechny. :)
ale jako druh piva -anglicky- je mi znam, moc diky za presny popis. tady na severu prave preferujou lezaky. jediny asi mistni je ten hydes. zkusim pro zajimavost jeste popatrat co za Ale nabizi mistni puby. predpokladala jsem ze Ale se primo vyskytuje i v nazvu u nejakyho jejich ale.
dvdmchl

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od dvdmchl »

Sweetie píše:to je moc zajimavy, takhle bych chtela stravit dovolenou. taky bych si predem zjistila jidlo a pracovni dobu. na nekterych farmach je dost zakaz cokoliv konzumovat, byt i veci na vyhozeni. aby tam pak vitarian jeste nekrad z hladu :)
:) No ono by to ani jinak neslo, nez si to zjistit dopredu. Neni to zadna cestovka co te soupne nekam na farmu. Musis se s tou farmou zkontaktovat a domluvit se s nima. Ty stranky jsou vlastne jen databazi farem co tohle umoznujou, ale nic jineho nez seznam farem neposkytujou. Takze clovek si to musi projit. Kazda farma je jina, nektere jsou vedeny nabozenskymi skupinami, nektere chovaji bio kralicky, najit farmu ktera bude vita friendly da chvilku prace. Ale je jich fakt desne moc, takze to pujde. Osobne to vnimam jako levnou cestu aklimatizace v nove zemi. Neplati se najem, jidlo, clovek se hejbne pri praci a ma kolem sebe mistni lidi, uplny ideal. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

jj, člověk si nevybere farmu s dobytkem. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:No ono by to ani jinak neslo, nez si to zjistit dopredu. Neni to zadna cestovka co te soupne nekam na farmu. Musis se s tou farmou zkontaktovat a domluvit se s nima. Ty stranky jsou vlastne jen databazi farem co tohle umoznujou, ale nic jineho nez seznam farem neposkytujou. Takze clovek si to musi projit. Kazda farma je jina, nektere jsou vedeny nabozenskymi skupinami, nektere chovaji bio kralicky, najit farmu ktera bude vita friendly da chvilku prace. Ale je jich fakt desne moc, takze to pujde. Osobne to vnimam jako levnou cestu aklimatizace v nove zemi. Neplati se najem, jidlo, clovek se hejbne pri praci a ma kolem sebe mistni lidi, uplny ideal.
bezva nazor na tu aklimatizaci, vnimam to podobne. clovek se tam treba skamaradi, ziska kontakty a pomalicku se muze rozkoukavat. je videt, ze se o to hloubeji zajimas. jj, dobrej zaklad je jedincova vlastni iniciativa, clovek se nema spolihat na jiny ze to zaridi. jedina zaruka dneska je on sam. a kdyz se pripravi poradne, nemuze ho uz nic moc prekvapit. treba ze bude kydat hnuj.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

ja mat farmu co toto umoznuje, dal by som vam podpisat zmluvy o povolenom mnozstve!
a megafruiterov so spotrebou buca, nea, atp., to by som postrekoval ako kobylky.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

800914 píše:ja mat farmu co toto umoznuje, dal by som vam podpisat zmluvy o povolenom mnozstve!
a megafruiterov so spotrebou buca, nea, atp., to by som postrekoval ako kobylky.
:D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

v aprili beriem dalsi holiday, lebo maj-jun ma zabookovany kolega, caka bambino. pojdem zrejme zase po roku pozriet rodny kraj. ale tiez rozmyslam ze v tom case je v thaji hlavna durio sezona, keby sa teda nasiel lacny tiket, no asi nenajde.
ale mame doma noveho clena >:-) chcem ho vidiet kym je este mini :)
aha.. :)
www.picasaweb.google.co.uk/mls21pics/27022009
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

no to je mulinek. to si rodice poridili aby jim nebylo smutno kdyz ty a segra uz jste vylitli z hnizda? to je u vas doma? pekna dlazba. schvaluju se jednou za cas podivat na rodnou hroudu. doda to patricnou energii.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

to je krásné bambino! :) tedy už větší bambino, v nové smečce.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

Sweetie píše:to je u vas doma?
noyo u nas doma, aj ked ono to je vlastne vo verejne pristupnej casti, mozes prist, spravia ti pizzu a natocia plzen. :)
http://www.kamnapivo.sk/pivodb/solivar/4515/
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

teda ta je nadherna, tam bych prubla i pizzu, kdyz bych ji splachla plzni. nejvic by se mi libilo posedet si ve venkovnim pristresku v nadherny az jako stylove japonsky zahrade. budu vsem chystajicim se do presova doporucovat :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

To vypadá opravdu příjemně a útulně. Zahrada je parádní a pejsek na ní bude určitě rád běhat, i když nevím jak to máte s přístupnou a nepřístupnou části. Určitě je hezká i ta, kde bude občas pejsek. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

plzen tocime cezpolnym.
domaci vedia ze najlepsi je saris :)
spravia aj salat :) ono polka rodiny je vegetativna.
zahradku si pestuje a upravuje mamca, bavi ju to, ked je v plnom rozkvete a bujnosti, vyzera to tam ako v mini botanickom parku. je to v domovej stvrti medzi dvoma sidliskami, chodia tam sediet hlavne cez leto kvoli tomu kontrastu, ze im to tam pripada viac chlorofylove ako beton na sidlisku.
ked je horuco, to sa nestiha, ale cez zimu je zahrada zatvorena a funkuje sa len v indoore, a to je pohyb ovela mensi.
no spravil som tu mensi reklamny spamik, dufam ze sa, v ramci diskusie, nehnevate :)

psiky tam boli aj tie co je fotka v albume familia, dino bol dlhodoba atrakcia nr1 :) ale ked je podnik otvoreny, medzi ludi samozrejme nesmu. ale vystrkoval stale tu jeho hlupucku hlavu pomedzi balustrady na terase :) evidoval kto prichadza, kto odchadza :) a deticky na neho kricali.. maxipes! maxipes! :))
nech je mu zem lahka, uz bol stary pes.
a predtym este dalmatin a maly bradac. ale to tam este nebol podnik.
a vlastne nedavno dotiahla mamca aj chromeho psa z ulice, ale dali ho utratit, lebo vkuse knucal a veterinar zistil ze ma multi polamanu kostrc.
a este si pamatam kokr spaniela, ten neviem odkial sa tam vzal :) ale asi len na par dni.
mama je inac na psov uletena od mala, babca nam stale rozpravala ako domov tahala psov z ulice, ale byvali v panelaku :) a ze raz doniesla dospelu dogu :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

uz viem, uz viem.. kokr tam bol, ale chcel velmi oplodnit nasu shishku, tak musel z domu.
alebo chcel dino oplodnit kokra? a nechali sme ho ze je sluzobne starsi.
jedno z toho urcite.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

800914 píše:zahradku si pestuje a upravuje mamca, bavi ju to, ked je v plnom rozkvete a bujnosti, vyzera to tam ako v mini botanickom parku. je to v domovej stvrti medzi dvoma sidliskami, chodia tam sediet hlavne cez leto kvoli tomu kontrastu, ze im to tam pripada viac chlorofylove ako beton na sidlisku.
To musí být opravdu příjemná oáza - ono je vidět, že tu zahradu dělal někdo s láskou, žádné osekání trávníku jen že se musí ... jeje, já se tak těším na jaro a léto, na více barev a celkově zelené.
Pokud někdo ze známých pojede na Slovensko, dám tip. :wink:

Štěně je fakt krásný. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

budem sa stahovat, len este neviem kam. :shock: piateho aprila nam konci zmluva.
zajtra presedim na nete pozerat domy, vyzera to tak ze pojdeme spolu partia 4ks ako sme byvali doteraz.

jedenasteho zacinam 14 dni holiday. chcel som ist povodne na cely cas domov, ale asi to rozdelim na 7+7, rozmyslam ze by som na tyzden vypadol niekam najuch. len neviem ci k vode alebo ci niekam nahory, pochodit neake kopce v teplejsom pasme. napadaju ma cumbajspil pyreneeje, v aprili by tam mohlo byt uz celkom teplo myslim.
ist bud so stanom alebo len bivakom, a v idealnom pripade prespavat iba vonku.
len ma strasi ze by bolo akurat dazdivo, to by ma netesilo. tak este zvazujem ist na ten prvy tyzden lahnut niekam k moru, a potom tyzden doma.
dalo by sa to poriesit na 3 letenky. z englandu odletiet juzne, ale tak aby sa dalo o tyzden letiet idealne do kosic, co mam uz naskok do presova, a potom tretia letenka zo slovenska zase niekam sem do uk.
chcem dnes pozriet letenky kolko by vysli na tie datumy.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

já bych volila moře; chodit i zmoknout můžeš doma. :) :oops: :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

cauky cisli,
ty se taky ozves jenom kdyz mas pred dovolenou a pak to vypada ze jezdis porad na dovolenou.
bracha procestoval spanelsko kdysi, bez stanu, se spacakem, kterej pak nehral. dostal se na nejvyssi vrcholky, koupani v mori, fotky nadherny, stopoval, spanele docela brali ochotne i si zajeli.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

teraz tu dovolenku davam trochu skor ako som povodne chcel, lebo kolega ide koncom aprila rodit a bude neaky cas off. tak som mal na vyber bud na dalsi holiday cakat dlhsie, alebo stihnut niekam odist este predtym. a to je jasna volba :)

s byvanim zatial neviem co, ale dnes mi navrhol kamos ist byvat k nemu a kamoske, mal by som tam vlastnu izbu a vlastnu kupelnu, + spolocna kuchyna a obyvak. byt je pekny novy ale nevyhoda ze nema balkon ani zahradu kde by sa dalo posediet na vzduchu, ale mam bajk tak aspon by som mal motivaciu vozit sa niekam za mesto alebo na piknik do parku v meste atp. beriem uz do uvahy ze ide par teplych mesiacov, doteraz v starom dome sme mali backyard kde sa dalo vyjst na slnko trochu. a teraz ist do bytu, hoci pekneho, ale bez bekjardu alebo balkona, to je u mna minus.
no uvidim, ale zatial je to najlepsia moznost. este chcem skusit pozriet kolko by ma vyslo byvat sam v byte niekde inde, tak som fungoval neaky cas na slovensku ze som si platil jednoizbak, to by mi vyhovovalo aj tu, nebyt viazany na inych byvat si sam, ale to ide do penazi.
ale s kamosom + kamoskou vychadzame dobre. spekulujem len o tom ze by som bral este radsej tu uplnu samostatnost, a moznost vybehu z bytu niekam na vzduch, ak uz nie zahradku tak aspon ten balkonik by bol fajn . >:-) ale to uz je asi zbytocny luxus, skusim dnes pozriet kolko dukatov navyse by to mesacne vyslo, ci sa mi to vobec oplati riesit.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od kveta »

ja jsem taky leta bydlela s ostatnima, i me to vyhovovalo, ale pak jsem taky zatouzila po vetsim soukromi a tak jsem si to tak zaridila. nejvic zalezi na tom co ty chces, pak uz se to da vzdycky nejak zaridit. ted, jsem to nemohla najit, mam pocit ze jsem cetla ze jsi na slovaci an dovolence. je to tak? jinak ma mamka peknu krcmu a i zahradku.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

zatial som v englande kvetus,ale uz sa ten vyjazd blizi... tyzden od 11.4. to budem asi v teple, a tyzden od 17.4. asi doma v presove, to asi s neakym vyletom do tatier nadychat sa jarneho ihlicnateho vzduchu, alebo tak podobne neaky vylet este aj tam,chcem hlavne kuknut na skok familiu a friendikov po dlhsom case a tiez stena zobrat niekam na noc do prirody nech sa spozname.

s ubytkom ziadne news, mam teraz v praci zachul,tak este nebol cas pozriet za kolko byu sa dalo zohjnat vlastnu chyzu, ale zrejme pojdem nakoniec zase do grupy s dalsimi kamosmi aby som zbytocne nepreplacal. ved vlastne na polroka ide lepsie pocasie,kedy sa mi nebude chciet sediet v byte mozem byt vonku hadzat basket bajkovat alebo tp.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

s bydlenim to je snad telepatie. po zkouskach se vrham najit si praci a byt. uz to psychicky nemuzu vydrzet sousdilet spolecne prostory a tolerovat drzosti spolubydli ktery si z domu dela hotel nebo bordel? :) jen jsem prolitla nabidky a studio byt tady v manni uz i od 350, ale standard 400 1 bedroom. ale kdyz clovek vydelava a zije vita stylem, urcite se da takto spokojene vyjit.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

tak uz som oficialne bezdomovec,na moju izbycku je uz pripraveny novy obyvatel. v sobotu pratam a balim kufre,uz len vyriesit kam tych svojich par svestek prestahujem. uz som pre istotu pozeral cestou do roboty pod ktorymi mostami na M6 a M1 by sa dalo prespat. ale este stale dufam ze sa stihne vybavit nova chyza,akurat ze je zamotana situejshn s kym by to vlastne bolo a kam.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

.
Odpovědět