800914 aneb 900418

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

no kupne zmluvy tu mozno riesia autobazare a dealeri. ale ak kupujes od ineho cloveka len tak na inzerat, tak sa len podpise jedna cast z certifikatu o vlastnictve a posle sa to postou na Dvla, o par dni pride automaticky certifikat na tvoje meno. cast ktoreho posle na Dvla zase dalsi komu auto predas.
jednoduche, netreba chodit nikam na policiu vybavovat prepisy. ale na druhej strane, asi by som nemal ziadnu sancu dostat naspat peniaze ak auto chcipne. jedine ze by bola fakt spisana nejaka zmluva, ale to zrejme riesia len ti dileri
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

a hej bol som ho kupovat este s jednym kamosom soferom co sa do aut vyzna trochu viac, a jazdilo dobre ked sme ho skusali. teda za tych 550 vyzeralo dost vpohode.
pozeram teraz jeden dobry bazar, maju auta co su tak 1,2,3,4 roky jazdene, cize skor nove ako stare. a standardne je na kazde zaruka 1 rok, ale da sa dokupit aj na 3.
kamos tam kupoval audinu za 9k na splatky, a za 3 rocnu zaruku doplatil 300. to mi pride celkom ok.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

dvd> a maju aj volva, tak mozno vezmem a budem ho jazdit 20 rokov ako ty to tvoje
dufam

dostal som dnes ponuku kam sa prestahovat ked mi skonci tuto zmluva. vyzera to zatial celkom gut, bolo by to ovela blizsie k praci, vraj celkom pekny dom, a neplatia depozit, len tyzdenne majitelovi celkom prijatelnu sumu, a on plati za nich vsetky poplatky za energiu a council.
pojdem sa tam cez vikent mrknut. na bejvak (a ludi), zatial neviem do coho by som isiel, len som sa bavil s jednym kolegom ze sa im uvolnuje izba
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:dvd> a maju aj volva, tak mozno vezmem a budem ho jazdit 20 rokov ako ty to tvoje
dufam

dostal som dnes ponuku kam sa prestahovat ked mi skonci tuto zmluva. vyzera to zatial celkom gut, bolo by to ovela blizsie k praci, vraj celkom pekny dom, a neplatia depozit, len tyzdenne majitelovi celkom prijatelnu sumu, a on plati za nich vsetky poplatky za energiu a council.
pojdem sa tam cez vikent mrknut. na bejvak (a ludi), zatial neviem do coho by som isiel, len som sa bavil s jednym kolegom ze sa im uvolnuje izba
čoveče nějak smně nahlodal,
zítra skáknu do brna, že bych si taky neco v mým nízkorozpočtu pořídil
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

nerop si srantu :) to je vazna vec.. ja momentalne nemam velmi na vyber.. auto mi treba a radsej ako zase nejaku zdochlinu skusim pohladat nieco co vydrzi aspon do 2010. potom si kupim ufo. ale vlastne tie som myslel ze budu uz v 2000 a furt nic tak neviem..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

cisli,a co ta suzuki, slysela jsem ze maj silny motory.
taky jsem se prestehovala, ale jen za roh, pronajimame si s kamaradkou byt. za levnejc a rychlejc (znamej se '100%' nabidkou na posledni chvili zklamal a my mely podanou vypoved) uz to neslo a aspon nove vymalovanej a s novym kobercem. jen okna stary a jak bydlime na hlavni ulici, je to pekne hlucny. ted jsme montovali aspon skrin. jinak tam nic neni, je to unfurnished.
no ale novy stehovani to je smlouva minim.na pul roku, vlastne nechce depozit.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

som sa zblaznil. zobral som to auto na lizink. trochu sa mi tu v englande ten moj pobyt predlzi, ale uz si tak neak po tych 3och rokoch zacinam zvykat ze som tu.
o mesiac sa stahujem do ineho mesta, izbu som zatial nevidel ale ludia su tam celkom ok myslim. hlavne to bude bez kontraktu a depozitu tak ak sa mi bude chciet ist inde tak pojdem.
a za 50 na tyzden all inkluziv. to je dobra cena.

nehybem sa skoro vobec uz je to tragicke aky som zlenivety. okrem roboty sa vacsinou len povalujem na dome.
14teho mam narodky musim si dovtedy vymysliet akcny plan na dalsi rok.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

cau Cisli, ja je mam dva dny pred tebou. a planuju asi uLet do prahy.
za padika na tejden? kde to zijes?
no, protahujes. oni te ty tropy v zime zas chytnou:-)
a jaky auto nakonec? jde ten lizink utahnout?
a kolikaprocentni jsi vitarian? kdyz uz ani nesportujes
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od epony »

tak si to zo seba dostal von a teraz už len to dať všetko do poriadku. pohyb je treba :P :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

;no zivotostravou momentalne asi tak 50 a pol percentny ked sa podari.
ale mentalne sa snazim udrzovat aspon 93. ale v robote to zas klesa pod 2. dycham klimu a zujem zuvacku.
a ked idem do mesta dam si subway veggi sendvich. to tiez z pohodlnosti.. ze to niekto pripravi a ja uz len hltnem.
a teraz som napriklat vycucal sam doma vino lebo som mal chut.
no proste..
ja potrebujem ku kazdej vacsej akcii aj vacsiu motivaciu. asi cakam kym nejaka pride zas. ked ja si teraz pripadam ze mi viac chuti jest a skusam hocico. nemam momentalne moral na mikrostravu. davam si z kazdeho rozku trozku. drzim sa v ramci bezmasitej stravy. co sa tyka vita.. mam pocit ze ma tu vacsina suprmarktoveho ovozelu vobec neuspokojuje. mam na mysli tie spongiovite nedozrete rychlovypestky rozneho tvaru a farby a standardne bez pachu a chuti, ale asi je to len vyhovorka.

autko je avdi a3 5-dver. reg. roku pana 2007. najazdenych zatial iba 25k mil. to je este celkom zanovnejsie ako som povodne chcel hladat, ale teda aspon mozno o to dlhsie vydrzi. dufam.
dali nanho zlavu lebo ho uzival ich manager ako sluzobne vozitko, cena bola na tie mile dobra tak som to zobral. len sa este vybavuju papiere tak asi zajtra.
idem si pustit IT crowd, kupil som v second hande original 1. a 2. seriu na dvd. je to za poslednu dobu najhumornejsia vec co som videl. odporucam pozriet. :)
0118999...mm mm mm 3. :)
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Jirka N »

s IT crowd absolutni souhlas. Skoda, ze uz to mam za sebou. Uz aby tu byla 4. serka. Co ale trosku mrzi , ze jak si to kazdy muze stahnout (zhlednout) kdy chce, tak se tezko diskutuje o tech dilech. Uzij si!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

800914 píše:14teho mam narodky musim si dovtedy vymysliet akcny plan na dalsi rok.
Bilancuješ. To je dobrý. Mě se ty plány tedy každoročně poněkud zmodifikují co se týče reality. Ale každý krok je krok...
Jako motivace pro mě v posl. době bylo ráno, kdy jsem se probudila po dlouhé době čerstvá a když jsem se zamyslela, předchozí den jsem jedla jen meloun. Ale pocity někdy nejsou dostatečná motivace...
Sprostě (ale v dobrém) závidím, že víš, kde chceš být. Na mě tlačí dvě strany; jedna ať si koupím letenku zpět k moři a druhá, ať nemagořím a setrvám tu v té siberii. Ok, no comment, to je můj problém. Jen že v té paralizaci z rozhodování už dva dny trčím na zadku nebo tak něco a skoro se nehýbu (když nepočítám utrhnutí petržele ze zahrádky a věšení prádla... nebo taky konzumaci chuťově výrazných věcí, nevita). Takže teď jsi rozsekl, že chceš zůstat v Englandu. Ještě přidáš ten akční plán po narodkách a bude...
S tím marketovým sortimentem máš bohužel pravdu. Snažila jsem se teď tady v Čechách k něčemu čuchat, ale skoro nic jsme necítila a chuť... většinou no comment. Samozřejmě jsem zhýčkaná a zvyknout se dá zpět skoro na vše.
Svítí slunko... seberu se a jdu ven.

Předčasně přeju hezké narodky. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

prajem si vsetko najlepsie, vela zdaru do noveho roku, posledneho serie 2X.
o rok zacinam 3X to budem zrejme este sentimentalnejsi.
bilancovat sa mi ani velmi nekce, nemozem si spomenut na nic velkolepe a vyrazne pamatne. no mozno bude nieco zajimuave o rok na to jubileum. postavim si mauzoleum.
vyzera to zatial ze od 7.10. som bezdomovec, chyzka co som myslel ze bude moja ma uz ineho obyvatela. tak hladam nieco ine, snad sa nieco najde.
a som zatial nadalej bezautovec, ale uz tak do konca mesiaca musim nejake to vozitko kupit.
a dal som si novorocne predsavzatie, idem pravidelne cvicit. od zajtra. dnes sa mi este nechce.
a priblizit sa zase vita stylu, lebo uz som dost popustil uzdu pazravosti. chcem sa odlahcit a rozhybat.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od epony »

ty maš narodeniny? ak ano, prajem ti všetko naj, nech sa ti splnia sny a nech ta obklopuju pozitivni ludia :wink: :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

o dakujem :) no ano uz mam 29 a stale to stupa.
dnes som este necvicil, do tretej som nemal cas a po tretej sa mi uz nechcelo. ale zajtra!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Renáta »

Čísielko milé, prajem Ti krásne narodeninové chvíle :D Všetko naj-naj-naj a vita život si v pohybe užívaj m:-)
Uživatelský avatar
Sekory
Příspěvky: 38
Registrován: ned led 20, 2008 16:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sekory »

800914 píše:o dakujem :) no ano uz mam 29 a stale to stupa.
dnes som este necvicil, do tretej som nemal cas a po tretej sa mi uz nechcelo. ale zajtra!
Co můžeš udělat dnes neodkládej na zítra, pozítří je taky den. :lol:
Happiness cannot be pursued; it must ensue.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

mañàna mañàna!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

Den ještě nekončí a cvičení je i protažení. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:mañàna mañàna!
maňána por la maňána, škoda že sem s tim kvuli skajurop skončil
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

ÑesmůŤ lãĎo. Ťjiež màm mômentàlñĕ inë pryõriti, alė keĎ zăs udrÚ krutĚ mråzy Ñieço vymyslÍme. nãmastè! hyh.
btw. m⊠eŠťÉ ŤiÉ suŠó mőnthÖngy¿ ŞtÝska sā mi pø Ñich; MusŸm zåş pÀr kůpiŤ. mñam.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od mira »

Kurvadrátvplackách tomu už by snad hověl jen hispánec surrealista. :-o
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

zachovaj pokoj mira. obcas sa sem chodim odreagovat :) moj chlievik kludne preskakuj, nic svetoborne sa tu takčitak pisat neplanuje.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od kveta »

pozde ale prece: vsechno nejlepsi k narozkam... to chce klid, a nohy v teple (:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

uz je to tu..v sobotu sa stahujem.
zobral som jednu izbu v share hause, samostatne byvanie by vyslo draho.
je to prvykrat co idem byvat niekam s neznamymi ludmi. som zvedavy co to bude za individua. ale ved vlastne co som pocul tak je standard ze si kazdy zije to svoje a osobne kontakty sa prilis nerozvijaju. bol som to omrknut a dom je novy aj vsetko zariadenie, velka kuchyna, spolocny obyvak,a je aj zahrada. + internet.
a izbu mam na kluc, a je tam celkom dost miesta a vstavana skrina. len ta postel je tam pmn prilis velka, radsej by som si zobral svoju malu, nech mam viac miesta na sofu a to moje home kino.
agentka vravela ze tam momentalne byva jeden skot, jeden nemec,a jedna zenska neznameho povodu.
zatial som ale nevidel ani jedneho z nich.
nema niekto tipy ako to obvykle funguje? asi uz budu mat pravidla o upratovani a nocnom klude, atd? a odo mna sa asi caka ze si to od nich zistim co a ako?
uz mi asi skoncilo pustanie muziky na plne kule a filmy deto. a to este neviem kto robi ake smeny a kedy chodi spat. achjo.
ale ved ak to bude vopruz tak zrusim najom a pojdem inde, staci dat vediet 2 tyzdne voprd.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sitar »

To vypadá dobře. Já mám doma jedno velké individuum, tři malé a ještě nejaká čtyři chlupatá. Na uklízení se podílejí jenom když jim řeknu a lezou mi do postele. Dobrý zase je, že vím, jak to maj se směnama.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

mne to tam prislo ako neaky mini hotel.. splocna chodba a 4 zamykatelne izby. 2 na prvom poschodi +2 na druhom.
a prizemie je cele spolocne, nadrozmerna kuchyna s posedenim, obyvak so sofami a sky tv, asi tak max pre 8 individuí, tam to asi sluzi aj ako hostovska izba pre pripadne navstevy, zahrada je mensia ale na posed par ludi tiez staci /mam v zalohe zahradne sedacky/ ale teraz uz ide aj tak kosa, a hajzliky su myslim 3 ak som dobre videl.
nieje to urcite zly standard len tiez zalezi ako budeme vychadzat s tymi dalsimi najomnikmi, zatial si netrufam hadat ako mi tam bude.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

za 88 tyzdenne vratane vsetkych energii, inernetu,a taxu. to nieje najhorsie (all inklusiv sa v zime oplati)ale mozno najdem casom nieco ine lepsie a vyhodnejsie.
a kupil som auto. 10 rocny rover 200 v sportovej uprave za tisicku, zatial som s nim spokojny, tak dufam ze vydrzi. je to moje stvrte auto tu :) pambuch mu budiz milosrdny.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

tak good luck :) takhle jsem bydlela ctyri roky. a mnohem mensi prostory pro ctyri lidi. individuality jsme teda vsichni, poznala jsem ledajaky. ted uz mame s kamaradkou dvoupatrovej byt. pohoda..
chtela jsem zminit topeni, ale mate to na pausal.mela jsem spolubydlu, kterej kdyz jsem byla v cesku to poustel 24/7. byl z kamerunu:-)
upratovanie, no kdyz neni rozvrh nikdo vetsinou nehne:-)
a da se skamaradit, mam velmi dobry pratele byvaly spolubydly. to zalezi jak si s kym sednes. bud se jen pozdravite, nebo se stanete prateli.
mate jednu koupelnu a wc? to uz bych znova nechtela se delit s dalsima trema o jednu jedinou.
ja teda preferuju king size bed.
dej vedet jak to snasis.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

citim sa tu zatial divne. ale to sa asi prekona ked si na to zvyknem. je to prvykrat co zijem s uplne cudzimi individuami, nemam nejak pocit ze je to home sweet home. a to som na dvoch predchadzajucich domoch mal, ale to som byval so znamymi.
ani mi tak nevadi ze su neznami, ale hlavne neviem ako nahlas znesu ked pustam hudbu. a ja rad nahlas tak ze citim vo vzduchu tie basy :)
ale ved nejak najdeme tu hranicu, zatial sa nestazovali, ale som zatial dost ohladuplny.

izbu som komplet popresuval v sobotu, uz som s rozmiestnenim veci celkom spokojny v ramci moznostii.
a aj okno som umyl lebo slnko svietilo nech je v izbe trochu viac luxov.
internet na stahovanie ziadna slava, ale aj tak min. o styri generacie lepsi ako wireless na starom dome, kde som ked bolo zamracene 5 minut nacitaval google homepage :o
a mame tu aj trochu prirody, bol som sa previezt bajkom vcera po okoli.
okno mam na presny geodeticky juch. plus minus 3 stupne. slnko ked svieti tak rovno do izby, dam si do kvetinaca kitku alebo nejaky bujny chlorofyl na zastrih.
a rovno pod oknom radiator, tak mozno by sa chytilo aj nieco egzoticke.
idem spat uz mam z tych monitorov vytahane oci.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

bavil som sa s kolegom o dovolenkach a uvedomil si pri tom ze uz ani nepamatam kedy som bol naposledy ja.
njo od aprila je to uz skoro 7 mesiaco :o ale tak som to vlastne chcel, ze budem robit vkuse nech sa dam financne do kludu lebo som mal velke vydaje.
uz sa to postupne zlepsilo, ziadne kaput auto ani ine surprajzy ma uz dlhsie nepostilhli tak som teda v robote oznamil ze beriem dovolenku od 25.11. predbezne na 2 tyzdne.
uz to potrebujem trochu vypadnut z kolobehu ale este neviem ako ten cas vyuzijem, chcem ist pozriet familiu a friendov ale asi len na tyzden, a druhy tyzden ist niekam do tepla ohriat sa /uz som bledy ako albin eximak/. ale este neviem kam.

a dnes som zacal cvicit. spravil som brusaky a kliky a aj s cinkami som jednoruckoval. uz len tu pravidelnost udrzat. ale to uz som tu mam taky pocit niekde pisal par krat.

byvam este stale na share house spolu s dalsimi troma, ale nevidam ich skoro nikdy tak je to skoro ako vo vlastnom. ale do konca roka sa zrejme prestahujem so znamymi, asi uz pred vianocami lebo im konci zmluva.

jedna vec co sa tyka izby ma tesi kazdy den, a to chladnicka z predchadzajuceho domu co som si sem vytrepal na tretie poschodie po uzkych schodoch ale stalo to zato. mam kedykolvek meter od seba cerstve zelovoce a dole do oficialnej kuchyne vlastne ani nechodim. len ked treba vyprat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:bavil som sa s kolegom o dovolenkach a uvedomil si pri tom ze uz ani nepamatam kedy som bol naposledy ja.
njo od aprila je to uz skoro 7 mesiaco :o ale tak som to vlastne chcel, ze budem robit vkuse nech sa dam financne do kludu lebo som mal velke vydaje.
uz sa to postupne zlepsilo, ziadne kaput auto ani ine surprajzy ma uz dlhsie nepostilhli tak som teda v robote oznamil ze beriem dovolenku od 25.11. predbezne na 2 tyzdne.
uz to potrebujem trochu vypadnut z kolobehu ale este neviem ako ten cas vyuzijem, chcem ist pozriet familiu a friendov ale asi len na tyzden, a druhy tyzden ist niekam do tepla ohriat sa /uz som bledy ako albin eximak/. ale este neviem kam.

a dnes som zacal cvicit. spravil som brusaky a kliky a aj s cinkami som jednoruckoval. uz len tu pravidelnost udrzat. ale to uz som tu mam taky pocit niekde pisal par krat.

byvam este stale na share house spolu s dalsimi troma, ale nevidam ich skoro nikdy tak je to skoro ako vo vlastnom. ale do konca roka sa zrejme prestahujem so znamymi, asi uz pred vianocami lebo im konci zmluva.

jedna vec co sa tyka izby ma tesi kazdy den, a to chladnicka z predchadzajuceho domu co som si sem vytrepal na tretie poschodie po uzkych schodoch ale stalo to zato. mam kedykolvek meter od seba cerstve zelovoce a dole do oficialnej kuchyne vlastne ani nechodim. len ked treba vyprat.
hlavně že žiješ
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

noyo. trochu to tu zanedbavam. niesom uz tak plodny ako kedysi :) mam uz dlhsie pocit ze sa moja existencia scvrkla do podivneho stereotypu ze ani nemam potrebu to komentovat.

nemec je humusak. minule upchal odtok na vani vlasmi ,asi sa tam strihal. skot mu nalepil na dvere odkaz aby po sebe cistil, to bolo vcera. dnes je tam vlasov len asi 20 ale pribudla tmava husta ludska spina. po celom dne asi do vysky 15cm.
rozmyslam co mu pripisem na dvere ja.

ale uz ma na neho upozornoval skot na zaciatku ze neni prilis hygienish. ze okadi misu a necha tak.

zvladnem celkom dost ale cerstva ludska spina to je vrch. entschuldigen sie mir bitte.

uz sa tesim ze sa prestahujem, share housy uz nechcem s cudzimi. kym nedaju na papieri ze maju hyg. minimum.

dovolenka sa blizi. to jedna z mala pozitivnych myslenok. vyzera to tak ze pojdem s komplet familiou. teda okrem psa.
ja odletim z englandu, oni z BA a stretnem sa asi v egypte na tyzden. alebo inde, ale tam sa da ist celkom za lacno a malo by byt 30C.

jupii hned mam lepsiu naladu len som si to precstavil :)
a potom na tyzden slovakja. len to este treba skombinovat logisticky to cestovanie.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluska »

Bydlení s cizími je často o "ústa". :) Já bydlela skoro vždy s chrochro (a to je u holek ještě smutnější). Jen slečna z Afriky vždy cídila i dlaždičky a dodnes na ni vzpomínám v dobrém.

Egypt teď chválila Terezka ve vlákně s durianem. 30°je super. :P 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

musim uz zajtra konecne zabukovat dovolenku. familia pride v utorok do englandu a vo stvrtok mame letiet do tepla. a nikto netusi kam. :)
ja sice zatial zachovavam klud lebo dlhodoby standard je ze vsetko robim na poslednu poslednu chvilu tak ziadna zmena, ale na druhej strane chapem ze vacsina preferuje vediet veci v predstihu.
dnes som zase umyl vanu po nemcovi. je to humusak, oh mein gott.. ale uz som mu odpustil. je to sucast lucenia s tymto miestom, vo stvrtok uz odovzdavam kluce. nalial som do vany power cleaner co sa bezne leje do hajzlu a celkom pekne to tie jeho zaschnute telesne odpady a maziva rozpustilo.
ach jo.. byvat s nim este o trochu dlhsie poslal by som na nho haccp.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

mas toho tedy hodne co organizovat. jsi horsi nez cikan, kam se stehujes? a uz zase na raw strave? taky nechavam vsechno na posledni chvili. letenky na vanoce jeste koupeny nemam. porad se rozmejslim jak to pojmu, a ceny stoupaj.to zas bude drazsi nez do japonska.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

byvat uz viem kam pojdem po holiday. k dvom kamoskam na 3 tyzdne do konca roka. budem tam mat vlastnu chyzku a veci si k nim dam uz teraz v stredu lebo tu to musim vyprazdnit.
a od 1.1. pojdem s nimi do 3 bed housu, ale to budeme hladat az ked sa vratim.

a stravu mam celkom dobru. prevazne fruit, vedu banany, manga, pomarance. a kokosak.
ale semtam som dal z pohodlnosti vegi sandwich zo subwaya ked idem v meste okolo. mam to rad ked mi niekto pripravi papu a ja uz len zatlacim dole gagorom.
a obcas ked som na navsteve u kamosiek /byvaju tu nedaleko/ tak zobnem nieco z hrnca :)
ale par dni uz vlastne ani to, lebo som vo faze ze odlahcujem pred holiday aby som si uzil ako treba a uz chcem ten dovolenkovy pocit . aj ked zatial sa to prilis nedari.. chyba este slnko a sloboda volnocasu aby to bolo.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od kveta »

to jsem zvedava, kam se nakonec na tu dovcu s rodinkou vydas. tak at je pohoda, a s tim stehovanim to neprehanej :wink: taky jsem mivala podobny obdobi, ale moje nespkojenost s tim co bylo a touha najit to co mi bude vyhovovat se mi vzdy vyplatila.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

uz to mame zabookovane na tenerife lebo do egyptu vypredali lacne lety na nas termin mi volali ze pre 4 osoby uz nemaju.

bude tak o 2-3 stupne menej ako v egypte ale to nevadi. ak bude svietit tak je 23-25C celkom ok pmn. a podla aktualnej predpovede by malo byt pekne. a je to na plus minus rovnakej rovnobezke tak slnko by malo mat rovnake grady.

a z financnej stranky sme na letenkach usetrili spolu cez 4 stovky oproti egyptu lebo z englandu na kanare su lety fakt lacne. da sa aj za 50 -60 obojsmer s poplatkami..
egypt som pod 160 nevidel.

familia ma prist zajtra a vo stvrtok rano letime jupii.

uz len doriesit to stahovanie vsetkych veci pred odjazdom. a zajtra este robim, ale to je uz posledna smena tak to uz nejak prezijem aj s klincom v arshlochu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:uz to mame zabookovane na tenerife lebo do egyptu vypredali lacne lety na nas termin mi volali ze pre 4 osoby uz nemaju.

bude tak o 2-3 stupne menej ako v egypte ale to nevadi. ak bude svietit tak je 23-25C celkom ok pmn. a podla aktualnej predpovede by malo byt pekne. a je to na plus minus rovnakej rovnobezke tak slnko by malo mat rovnake grady.

a z financnej stranky sme na letenkach usetrili spolu cez 4 stovky oproti egyptu lebo z englandu na kanare su lety fakt lacne. da sa aj za 50 -60 obojsmer s poplatkami..
egypt som pod 160 nevidel.

familia ma prist zajtra a vo stvrtok rano letime jupii.

uz len doriesit to stahovanie vsetkych veci pred odjazdom. a zajtra este robim, ale to je uz posledna smena tak to uz nejak prezijem aj s klincom v arshlochu.
50,60 hmmm,
ale s hotelem to není, nebo jo?
a kde to hledáš?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

konkretne na tenerife lieta napr. aj ryanair, ale dobre ceny su aj na inych strankach a s inymi airolinkami na vsetky kan. ostrovy.
ale zalezi to samozrejme podla datumu.

ktore stranky mozem odporucat ak sa hlada letenka z englandu su napr.
http://www.otbeach.com
http://www.olaholidays.com
http://www.thomson.co.uk
http://www.firstchoice.co.uk
http://www.ryanair.com
http://www.sunsave.com
http://www.travelrepublic.co.uk
http://www.expedia.co.uk

treba sa v tom pohrabat a obcas sa najdu fakt dobre ceny na niektore terminy a trasy.
ako napr. ta aruba za nejakych 200 obojsmer s popl. v januari to bol pekny bargain na to ze to bola 12. rovnobezka 30+C v zime..
a aj ine karibiky sa dali najst aj pod 200.
ale ak hladas JVA thaj malaj atp. to si drzi cenu dost tuho, najst nieco pod 500 da zabrat..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

buc11 píše: 50,60 hmmm,
ale s hotelem to není, nebo jo?
hotel v tom nebol. len let.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Fiona »

Kdo by v tom klimatu hnil v hotelu m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

já ne
ale co tá family ?
a teď je tam zrovna winter
ale i tak bych to bral
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

racej mam tiez vylety na volnej nohe, s familiou je to ale ine ako sam, tak som dopredu bukol aj hotel, a oni 3aja maju dovolenku len na tyzden tak je lepsie ze mame tych 7 noci zabezpecenych, uz si len uzivat.
dnes sme prileteli asi o 11tej pred obedom a pocasie milo prekvapilo. cakali sme podla predpovede cca 20-22 ale bolo slusnych 26, slnecno.
tesit sa naplno zacnem ale az od zajtra,bolo mi dnes divne z nedostatku spanku posledne 2 noci kvoli stahovaniu a dalsim zapletkam.

familia leti 3.12. naspat do englandu, ja budem mat este tyzden, trochu si to tu pochodim. chcem pozriet neake nezaludnene plage a asi sa tiez vydrapat na tu centralnu sopku, vrch je cez 3 a pol tisic m. to by mohol byt dobry rozhlad.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

ty blaho, preju pekny proziti. tesim se na report. kolegynka irka taky leti pred vanoci ale na tenerife, taky nejak sehnala good bargain. zkusim realizovat za rok. v prubehu roku bych aspon na prodlouzenej vikend nekam, opravdu se daj z anglie sehnat supr ceny.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

vela lacnych letov som videl aj tam od vas z manchestru. a na kedy vidis ten tvoj mozny termin? ja musim (a chcem) vybrat este jednu dovolenku do konca februara. mozno by sa to dalo aspon ciastocne spojit. v akom si ty teraz vlastne zavazkovom rozpolozeni? studujes+pracujes? ci len pracujes? ci len studujes? viac ako ten predlzeny vikend nechces/nemozes? co tak 2 tyzdne nizkonakladovo niekedy jan-feb ak by sa nasla fakt dobra letenka?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Sweetie »

nejak mi porad nejde na rozum kde furt beres ty dovoleny. ja si ted vypatlam 10 dni do konce roku - vanoce a novej rok, a pak utrum, nezbyde mi ani tejden do konce brezna. ale to protoze jsem nova, nastoupila jsem na konci cervence, takze ty dovoleny jsme si moc nezaslouzila.
pracuju a studuju. skoro veskery volny cas davam studiu, jinac to vystudovat nejde. a ani tak to stejne nestiham. dovolenku mimo cechy a anglii bych brala. jak uz jsem napsala, tak asi pristi zimu,az se moje situace trochu ustali, jak financne, studijne, tak hlavne soukromne. leden unor, to musim makat na uzavreni celyho jednoho predmetu :) a taky nebudu mit tu dovolenou. ach jo je to komplikovany a zivot je tak kratkej. kam se chystas na druhou dovolenou? a na jak dlouho to jeste vidis v anglii?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

no mas to tazke zvladat skolu+job.

ja to mam v robote s dovolenkami celkom gut. 28 dni platenej za rok mam narok a okrem toho si este v kazdej holiday vybavim aj par dni neplateneho volna navyse.
to je jedna z dvoch veci co ma v tom jobe drzi este stale, lebo viem ze inde by to tak ruzove s velkou pravdepodobnostou nebolo.

kam na dalsiu dovolenku zatial neviem. a dokedy ostanem v anglicku to tiez netusim. ale chystaju sa dost vyrazne zmeny v robote od noveho roku, tak vlastne ani neviem ci budem dalej v tom istom jobe, alebo najdem iny.
poistku za auto mam do oktobra 2010 tak do vtedy by som tu zrejme este ostal, a potom by som asi skusil zrealizovat presun do australie, ale to sa moze vsetko zmenit.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od Pavluška »

:) na ostrově La Gomera žijí hipíci. Tak třeba mrknout i tam?
Hezkou dovolenou
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět