800914 aneb 900418

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

800914 aneb 900418

Příspěvek od 800914 »

dnes zatial 4 banany, 3 hrusky, potom cesta do kosic, pri spiatocnej ceste do presova cca 250g struhanej mrkvy rovno zo sacku /neodporucam, sposobuje to bordel na tricku a kratasoch/, po prichode domov hydratacna kura 1/2 cerveneho melonu. odvtedy uz len dycham.
vecer sa chystam behat, dufam ze mi plany nenarusi akutna potreba pracovneho nasadenia /pred ktorym zatial od rana uspesne unikam/. poslednych par tyzdnov robim viac jak je zdravo, dnes nech robia ini.
som zvedavy co kolenko, pri poslednom behu ku koncu zase rovnake miesto ako pred casom, vonkajsia strana strrpla a vazy sa stiahli + pocit ze tam neco chrasti. pred par mesiacami som pokracoval v cvale a skoncilo to dost bolestivo. teraz som spomalil hned ked sa to objavilo tak to dnes dufam nebude po troch pokojovych dnoch recidivovat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: 800914 aneb 900418

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:dnes zatial 4 banany, 3 hrusky, potom cesta do kosic, pri spiatocnej ceste do presova cca 250g struhanej mrkvy rovno zo sacku /neodporucam, sposobuje to bordel na tricku a kratasoch/, po prichode domov hydratacna kura 1/2 cerveneho melonu. odvtedy uz len dycham.
vecer sa chystam behat, dufam ze mi plany nenarusi akutna potreba pracovneho nasadenia /pred ktorym zatial od rana uspesne unikam/. poslednych par tyzdnov robim viac jak je zdravo, dnes nech robia ini.
som zvedavy co kolenko, pri poslednom behu ku koncu zase rovnake miesto ako pred casom, vonkajsia strana strrpla a vazy sa stiahli + pocit ze tam neco chrasti. pred par mesiacami som pokracoval v cvale a skoncilo to dost bolestivo. teraz som spomalil hned ked sa to objavilo tak to dnes dufam nebude po troch pokojovych dnoch recidivovat.
guru seš spíš ty, s tou nevelkou konzumáciou
pracovní nasazení nebrat, trochu spomalovat kola spotreby
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

na guru posty sa tiez nepasujem, to su len stupido-podpichy dyt vis. bolo proste iba dost sparno tak ma jedlo velmi nebralo. bys mal vidiet tie obzerstva v zime.. a hlavne uletiky, ulety a total-somarstva.. teraz je to ale uplne izy, dokonca ked sa zamyslim, som poslednych par dni bez nejakeho cieleneho snazenia hyper-ortodox. uz som vynechal aj orechoviny a semenoviny a cucam same hydrantacne materialy /a aj na moje pocudovanie v uplne prijatelnych objemoch/.
dnes na start 5 extra fajnych marhulovin, po case mix petrzlenka 200g + zbytok mrkvy zo vcera, zajedane par kuskami prezretych datli /petrzelka bola nejak moc pikant/. mozno by som mal vacsi tah keby som bol fcera behat.. sa nepodarilo, musim asi preorientovat fungovanie do skorych rannych hodin jak to praktizuje advid a asi aj dalsi. vecer ma furt zastihnu neodkladne anaerobne povinnosti takze ked to tak pojde dalej nadbehnuta kondicka pojde coskoro do haja berezovoho.. bude to asi dost tazke, ponocujem dobrovolne a s radostou
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dnes zatial strapec hrozna, potom polievanie zahrady. prave zacina burka, snazim sa nebrat to osobne.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dodatok k vcerajsku - teplota k veceru klesala, co malo samozrejme okamzity vplyv na apetit. poobede som dokoncil druhu cast alkalizacnej chlorofylovej seansy, tentokrat bez pridania mrkvy a zajedania datlami. potom dozrel cas na hustejsie patlaniny, zmeska mlete lanove semena+olej+nori+vlaknity zbytok petrzlenovej vnate po mixovani, olivac+mini rajciny, ako priloha rozmrazena mrazena kukurica. konzumovane stylom cyklickeho rotovania az do uplneho nasytenia. po kratkom zavahani prejavenom chvilkovym zvysenim lezernosti dostavenie pocitu dobre odvedenej prace. ako zvykol vravievat uz karel loprais - gdo maze ten jede.
neskor po praci neodbytna potreba fyzickeho nasadenia - rozhodovanie medzi asfaltovym behom a cvicenim doma. zvitazilo to druhe, hodina čikunk v zostave parnajama, sportovy+tajči strečink.
dnes zatial 5-6? nektarines, 1 na slnku prevareny zlty melon, +pol ró cerveneho. opat sa chystam vecer behat, uz by sa patrilo.
inak som dost sklamany ze obchodnici zdrazuju zlte melonoviny, dufam ze si svoju chybu rychlo uvedomia. previti.
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř črc 02, 2008 2:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vcera som bol konecne zabehat kolecko okolo rieky, noha ku koncu nezvladala, citim ju aj dnes, asi si budem musiet na tie problemove vazy a chrupavky dokladne posvietit pri roztahovackach. zatial to beriem sportovo, kolena si asi este nezvykli na dlhsie trate, pri basketbale bolo to zatazenie prerusovane. musi sa to tam asi usporiadat a spevnit.
strava ostava /zrejme az do konca leta/ pri vyzierani sezonneho zelovocu, kombinovane s kukuricou a podla chuti aj hustejsimi patlaninami. po ovocnych orgiach spasitel chlorofyl, hlavne mixerovana petrzlenova vnat, v metre maju celkom vyhodne balenie, cerstva tmavozelena 400g za 40sk, bohate staci na 3 mixy. doma to premyjem sprchou vo vani, skladujem v chladnicke. toz nemam momentalne moc casu behat po lukach.. poznamka pre tych co chodia zbierat chlorofyl do prirody: uz skor som sa niekde pytal ako zbavit koprivu prhlivosti, nedavno som cital ze okrem sparenia horucou vodou funguje aj ponorenie do vody s ladom. ked to niekto skusi, moze zreferovat, dik. bolo by to celkom fajnove, zastrihavat vrchy kopriv a zamrazovat na zimu, spenat by zaplakal /predrazena chlorela deto/.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nedal som na bucovu radu a zase som stravil dva dni v pracovnom nasadeni. dnes volno, som z toho zatial trochu zmateny. na rozbeh som si naordinoval seriu kondicneho shopingu. hlavne nejake meloniky, mam avizo ze v bille maju galie po 19. potrebujem tiez kupit duse do obidvoch koles na bajsikli - na slnku bez dozoru obidve explodovali. potom sa pokusim odpratat niekam k vode, vecer basket. tak dufam ze mi aspon nieco z toho vyjde, ked som to uz vsetko vytrubil.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nebolo to sice presne podla planu, vcerajsi den ale hodnotim ultra pozitivne. s malymi zmenami oproti planu som stihol aj nakupy aj vodu aj sport + navyse aj viacnasobne vencenie hafaka. platenej prace som sa ani nedotkol.
dnes som stretol dlhonevideneho kamosa, polabdali sme jak stare bagajky.
rozmyslam ze ked bude v dohlade najblizsie volno, skusil by som navnadit par znamych na zlezenie nejakeho kopceku v tatrach, kto je z okolia /hugis?/ moze sa pridat. dal by som vediet dopredu.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

800914 píše:... skusil by som navnadit par znamych na zlezenie nejakeho kopceku v tatrach, kto je z okolia /hugis?/ moze sa pridat. dal by som vediet dopredu.
Tatry majú momentálne všetci moji známi zakázane predo mnou spomínať. Každú voľnú chvíľu venujem stavbe svojho nového wigwamu, takže sa toto leto asi do Tatier nedostanem. Dúfam, že aspoň na jeseň ešte dačo stihnem pochodiť. Ďakujem však za ponuku...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

no problemo, vies ale co vravel vinetu o stavani wigwamu..
ja som sa zase vcera definitivne odstahoval na balkon. je tam superklima+spi sa tam minimalne o 70% vydatnejsie. rodina sa tiez poradovala, maju v dome viac miesta. akurat otec vcera vykazoval tendencie kolonizovat mi v nebadanych chvilach lezadlo. ani sa mu necudujem, v tych podkrovnych izbach maju cca o 10 stupnov viac. v ramci humanitarnej pomoci dostane na pridel viza za dobre spravanie.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

bol som na mini-dovolenke v kupeloch vysne ruzbachy, vsetko bolo maxi-fajne, ubytovanie za rozumnu cenu, ihlicnaty vzduch, krater, anorganicke bazeny s organickymi ucinkami, maliny, hruskovica, banany /z bufetu :o /.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pripomienka> davat pozor na cas venovany myslenkam o jedle kym si nespomeniem na definiciu orthorexie. radsej to zatial osekat na minimum. to mi pripomina ze som nepochopil ci plati terezina definicia anorexie z wikipedie ked ju pepik nepodporil. sakra sakra, uz v tom zase lietam. dal by som si broskynu.. a vyzeralo to na taky pekny den :cry:
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

800914 píše:bol som na mini-dovolenke v kupeloch vysne ruzbachy, vsetko bolo maxi-fajne, ubytovanie za rozumnu cenu, ihlicnaty vzduch, krater, anorganicke bazeny s organickymi ucinkami, maliny, hruskovica, banany /z bufetu :o /.
Bydlel jsi přímo v hotelu Kráter? Já tam bydlel 3 týdny před 27 lety.

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ved aj tak vyzeral ze jeho zlate casy boli pred cca 27 rokmi..
boli sme ale celkom nenarocna skupinka mladych tuzemstanov takze to bolo az prepychove. este povedz ze si hral pignpong o tretej v noci a spadnem zo stolicky. /tak ma napada.. kde som bol pred 27 rokmi ja sakra?/
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

800914 píše:ved aj tak vyzeral ze jeho zlate casy boli pred cca 27 rokmi..
boli sme ale celkom nenarocna skupinka mladych tuzemstanov takze to bolo az prepychove. este povedz ze si hral pignpong o tretej v noci a spadnem zo stolicky. /tak ma napada.. kde som bol pred 27 rokmi ja sakra?/
Vyhrál jsem tam školní turnaj v pinčesu :lol: :lol:
Ale ne ve tři v noci, to mě ještě honili spát před půlnocí :)

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nemal bys sancu, su profik.

*feministicke komentare byly pro tento prispevek zakazany.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to je ok, páč jsem si dneska v nějakým testu ověřila že jsem chlap
(index 100 na stupnici 0-180 maskuliního mozku) a prej bych podle toho vlastně měla bejt taky lesba ha!

čili jen jsem se chtěla vyjádřit k tomu kde jsi byl před 27 lety - tam co já!!!!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ehm nemal bys ale radsej predsalen biflit na tie statnice? :)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

800914 píše:/tak ma napada.. kde som bol pred 27 rokmi ja sakra?/
Sorry, před 25 lety. Žena mě koriguje, byla tam totiž už tehdy se mnou.

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak mam dnes opet trochu volna, super vec. vcera vecer som cvicil telo silovymi cvikmi, tiez super vec /hlavne ked sa neda behat/. tesi ma ze uz mam navyk a pri pravidelnosti sa z toho stava postupne celkom zabava. chcel som povodne nabehnut na system den cvicenie, den beh, den volno, neda sa zatial kvoli kolenu, nechcem ho silit ked momentalne protestuje. aspon ze som to uz lokalizoval, chrupavka mala blba leniva :roll: , dam jej dlhsie volno a uvidim. chcel by som si naordinovat kondicne plavanie ako nahradu /cisto silove cviky bez kondicky nesu to prave avokadove/, nechce sa mi ale liezt do chloru tak to bude asi opet nepravidelnost. lepsie jak nic, bez pohybu leniviem a to ma nebavi.
tiez ma tesi ze som vcera uspesne zvladol test znasanlivosti vcelieho zihadla. aj ked som na zaciatku pouzil par nepeknych slov /myslel som ze som stupil na sklo../ priebeh procesu bol celkom rychly. po par bolestivych minutach to postupne preslo do klidku, cakal som najhorsie, ten efilipapeticky sok alebo jak sa to nazyva, nebol som totiz ustipnuty asi este nikdy.
inak ma tiez tesi ze som konecne nasiel gut ponuku na mobilny internet takze sa dufam zajtra pripojim.
momentalny favorit je broskyna a hrozno, zlte melony su uz v haji, zelene samozrejme cim viac, po celoletnom prezierani ovocim nevyhnutnost. musim kupit chlorelu, dufam ze poslednykrat, dam ju do akvaria a budem to mnozit a mnozit az bude cely svet zeleny. inak ale psychika celkom ok, leto je super.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nainstaloval som si icq, takze ak ma tam nahodou uvidite mozete sa ozvat. suradnice su 221-746-377.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

strč si to do osobního profilu :-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tym co ich to zajima.. cesta do uk prebehla nad moje ocakavania hladko. hoci iba s obcankou v dezolatnom stave. jediny sa ozval cesky policajt. neberem to ale osobne, mohol a mal sa ozvat aj kazdy dalsi. som ale rad ze prave pri mne svoju pracu odflakli aj nemec aj anglican. novy pas a vodicak mi dojdu zo slovenska behom par dni takze potom uz bez haluzingu. ubytko je nad ocakavania, plna vybava, takmer vsetko nove. byvame blizko centra coventry. okolo je celkom dost zelene, hned za bejvakom mame velky park s naturalnymi cestickami takze na behanie ideal. basketbalove ihrisko ako bonus.. dnes som kupil basketbalku, futbalku sme zakupili spolocne s kamosmi. takze pohybove zalezitosti uplne fajnove. so stravou je to tiez ok, 5min chodze do marketu, da sa vybrat celkom dost, ceny su tuzemske ale celkom friendly. dnes som zistil ze mam v blizkosti ubytka celkom prijemne i-cafe takze hned testujem. polhodka za 50pence je super, v centre je to raz tolko. tak sa zatial majte, dalsi report nahodim ked uvidim co v praci. nastupujem zajtra rano.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak mam za sebou vstupnu skusku, nejaky cas teda stravim na divokej zltej masine, prevazat balicky pana tecsa. vyzera to zatial celkom funny, od piatku sa zaradim do smeny potom posudim ci ostanem alebo ci budem radsej hladat nieco ine. musel by som potom ale riesit nove ubytko, co sa mi velmi nexce, zda sa mi velmi gut. strava v kantine celkom ujde, clovek so sklonom k vitastrave tam kludne prezije. okrem standardnych varenin je na vyber aj niekolko druhov ovocia, pripadne namiesany vitasalad. /co ale takci tak nezabranilo mensiemu kontrolovanemu uletiku/. mal som chut na vajce tak som zasunul rovno dve, k tomu fazulka a zemaky.. :) celkom to preslo, su ale aj lepsie materialy na pozitie. dost mi v tychto adaptacnych dnoch pomaha cholera zakupena este doma. zajtra ale idem radsej do ovocia. pouzivat ju na eliminaciu uletov je celkom dost alibisticke. takze konec benevolencie, creva potmehudsky naznacuju ze neni nad freshfud. sija.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Sme radi, ze si v poriadku dorazil a daka za prvni reportiky.

Drzime ti dale palce, at ti pocatecni optimismus vydrzi az do konce pobytu :D a tesime se na dalsi zpravy o tve ciselne osobe :wink: abychom mohli v klidu spat, ze jsi v poriadku! :)

PS: Alibi su nanic, posluchaj instinkt! :lol:

PS: A fot fot fot fot!!!!!!!!!!!!!! A nezkusaj mi ani naznacit, ze jsi fotoaparatos nechal in SR! :twisted:

MEJ SE MOOOOOOC A MOOOOOC FAJN!!!! A pokud by se ti naaaaahodou styskalo, tady vzdy najdes pratelska raminka na vyplakanie!!!! :D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dik za suport, nejake obrazky by som nahodil keby mi niekto poskytol miesto kam by som ich mohol uploadnut. jediny problem bude nizsia kvalita. mam tu zatial iba 1280*1024 obrazkowac mobilowy. neje to ale az take hrozne.. cloveka od telephonnej budky rozoznas. predevcirom mi zacala znova fungovat spust takze technicky no problem. teda jeden by este bol.. nemam usb kabel, to sa ale da casom poriesit. par pikcurov som uz aj cvakol, haselhoff robi kampan pre pipex a je nahodeny ako pripecena klobasa. uz fakt hrabe z posledneho. tak zatial.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

mily denicek, mam sa celkom dobre, praca slachti.
tak niekedy asi pred par dnami alebo este trochu skor zacal som uvazovat o australsko-novozelandsko-oceanianskom klimakteriu, teplo, voda, klokany a atp. tak sa do toho asi pozvolna pustim. len to chce este trocha popracovat a nejake tie valuty nahanobit.
inak tiez celkom dobre, len trocha viac casu na pohyb by mohlo byt. ale to sa uz chystam zariadyt. tak sa teda maj, denicek moj zanedbavany.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ráda o Tobě čísélko zase slyším :) (tedy spíše vidím)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

800914 píše:este trochu skor zacal som uvazovat o australsko-novozelandsko-oceanianskom klimakteriu...
na klimakterium máš ještě trochu času
:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

jojo tiez vas rad vidim. akurat ze vas asi nebudem nejak dopodrobna citat lebo mam s dnesnym dnom dost velke plany. uplne najprv som sa zobudil a najedol, potom som popratal izbu a cely spolocny dom, teraz som na ceste na nakup, potom opet nieco zjem a k veceru pojdem zabehat par kolecek do parku. cele to zrejme zakoncim druznou debatou so spolubyvajucimi pri kartach a potom zaspim. to je svet krasny ked ma clovek volno.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

najnovsie zistenie, peniaze mi robia zmatok. zase som o vyplatu bohatsi a zase o par moznosti nerozhodnejsi. uz som myslel ze sa pustim do skoly a zarabania na konci sveta a uz zase nesom isty ci to chcem. mozno by bolo lepsie zacat biznis a usadit sa kde mam zazemie. alebo robit dalej pre korporejsn a casom sa uvidi alebo neuvidi. asi by sa zisla nejaka hlboka zivotna pranostika. preferoval by som indiansku s preriou alebo cigansku s peniazmi. vdaka.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

800914 píše:asi by sa zisla nejaka hlboka zivotna pranostika. preferoval by som indiansku s preriou alebo cigansku s peniazmi. vdaka.
"I am poor and naked, but I am the chief of the nation. We do not want riches but we do want to train our children right. Riches would do us no good. We could not take them with us to the other world. We do not want riches. We want peace and love."
— Red Cloud

Red Cloud (Lakota: Makhpyia-luta), (1822 –1909) was a war leader of the Oglala Lakota

:wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hu rovno indianska s penazmi?
ta ich lyrika ma fakticky vzdicky dostane, akuratze myslimze byt poor and naked v case ked po amerike behali bizoni nebolo to iste co by to bolo dnes. teda nezeby v tom bol nejaky rozdiel.. proste by to len stalo trochu viac penazi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:najnovsie zistenie, peniaze mi robia zmatok. zase som o vyplatu bohatsi a zase o par moznosti nerozhodnejsi. uz som myslel ze sa pustim do skoly a zarabania na konci sveta a uz zase nesom isty ci to chcem. mozno by bolo lepsie zacat biznis a usadit sa kde mam zazemie. alebo robit dalej pre korporejsn a casom sa uvidi alebo neuvidi. asi by sa zisla nejaka hlboka zivotna pranostika. preferoval by som indiansku s preriou alebo cigansku s peniazmi. vdaka.
nechtěl bych být na tvým místě
jako s tím rozhodováním
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ono to bolo skor take nejake zamyslenie nad femonenom slobodnej volby atp. tiez by som nechcel rozhodovat za inych ludzi. money-makin vidim zatial jak nevyhnutnost, uvidim kedy pride zasluzeny retirement. dufam ze coskoro, idealne tak do konca 5rocnice. pod tym pojmom si predstavujem cast zivota kedy budem nezavisly od prace pre vyssie mocnosti, co beriem momentalne jak nutnee nevsak priamo chcenee. cielom budiz stadium perpetum mobile kedy sa financne zalezitosti mojej existencie zacnu starat same o seba. naivnee ale ne-nerealne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:ono to bolo skor take nejake zamyslenie nad femonenom slobodnej volby atp. tiez by som nechcel rozhodovat za inych ludzi. money-makin vidim zatial jak nevyhnutnost, uvidim kedy pride zasluzeny retirement. dufam ze coskoro, idealne tak do konca 5rocnice. pod tym pojmom si predstavujem cast zivota kedy budem nezavisly od prace pre vyssie mocnosti, co beriem momentalne jak nutnee nevsak priamo chcenee. cielom budiz stadium perpetum mobile kedy sa financne zalezitosti mojej existencie zacnu starat same o seba. naivnee ale ne-nerealne.
já jsem to zatím vzdal, jako se odstřihnout od toku peněz a nadále sem budu docházet za takovou strašnou cenu ztráty času číčovinami, ovšem ostatní členové kmene nechtějí přejít na nezávislý způsob žití.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

co je ten nezavisly zpusob ziti jak to pises? to si asi ani neviem v hlave zaimaginovat. mna len nebere predstava starat sa o peniaze az do prilis dlho. takze bud zarobim tolko aby som mal dost alebo prezradis jako je ta finta s independentaciou. no ale jakoze do lesa nepudu, bez teplej vany a mrazaku ja kaput..
a to este vo vypoctoch samozrejme vynechavam vela premennych velicin ktore mozu cely metamarketing polozit. zeano hihi.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak sa mi to nejak scvrklo na jednorocnicu, po prepocitani a par influencnych zalezitostiach to inak nevidim. zatial to nechapem, bejvaval som trpezlivejsi kedysi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:co je ten nezavisly zpusob ziti jak to pises? to si asi ani neviem v hlave zaimaginovat. mna len nebere predstava starat sa o peniaze az do prilis dlho. takze bud zarobim tolko aby som mal dost alebo prezradis jako je ta finta s independentaciou. no ale jakoze do lesa nepudu, bez teplej vany a mrazaku ja kaput..
a to este vo vypoctoch samozrejme vynechavam vela premennych velicin ktore mozu cely metamarketing polozit. zeano hihi.
v indii tak žije dost velká skupina, sem viděl v tv, vysokej chodníkovej rantl je terno, tam dosáhnou splašky jen při dešti, jenž je ovšem při monzumech denní, ale sou v trenkách, je teplo, mohli by se vykoupat i v moři a bláhovci beznadějně fatálně i při tom nenešťastní, zhání ty svoje vařený žblafy, když by krásně mohli mezi mangem za babku lámat ginesáky v půsticích
jEŠTĚ JSEM ZHLÉDL TIBEŤÁKY, zas v 5 km výšce tam pasou vovce, vždycky když jedu na kole a je jak dnes, liják, ledovka vichr, přijedu do práce, hadry si dám k pájecí peci a je mi jasné , že pro ně by to bylo superpočasíčko, vlahý deštík, 0°C teplej, rychlost vánku jen 70 km/hod, a voni tam sou denně 12 hodin pár měsíců, kdy i on přiznal, že už je mu chladno, když byl od rána promočenej v těch vichřicách, a těšíce se na večer, jak si daj do trumpety, tak byli dva, a měli každej večer : čaj (koflík) malou lžičku žluklýho másla ovčího, a lžičku malou campy (ječmenej šrot). Ale místo, aby si užili, hodil do úst máslo, mouku, a zapil čajem a bez kousání bylo po 10 s po akci a až zase za 24 HODIN DALŠÍ ORGIE. Připouštěl, že nejsou bohatí (ten hrdinný odvážlivec redaktor měl na sobě vrstaev a vrstev vybavení za tisíc dolarů, tak na 3 životy celé jejich komunity, to mě dycky dostane, když bosí šerpové vynášeli hrdinné horolezce i s jejich báglama až pod vrcholce)
Myslím, že ti by se měli pozvat jako lektoři semináře
sori, spletl jsem si deník
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

podobne skupinky su pmn odsudene na brzky konec existencny alebo brzku preorientaciu na obraz okoliteho standardu. kezby bolo inak ale inak asi nebude. osobne som preorientovany uz dlho, z toho vychadza moja predstava, proste si to v tej preorientovanosti spravit cca take ake to chcem. teda ked sa bude dat ale aspon skusit. momentalne mam pocit ze jak som sa este nedavno vedel na tych zacyklenych bizarnostiach bavit postupne sa to dostava do stadia kedy by som to rad na urcity cas neriesil. mozno by to spravila dlhsia dovolenka mam ale sklon veci dramatizovat a asi uz ani nechcem aby to bolo docasne. v kratkom case dufam spojazdnim system pol roka praca, pol roka nepraca s tendenciou k predlzovaniu toho druheho. bud som lenivy alebo spekulant, nebavi ma ale riesit rovnake zapletanice kazdy den dokola ked mi vychadza ze z toho zacyklenia existuje minimalne tisic dvadsat moznosti exitovych. nechcem cakat polroka na dovolenku kedy vyskocim na par dni, chcem byt vyskoceny kazdy den. asi mi preskocilo, radsej idem nakupit, to mam z toho mudrovania, dobre mi tak, kazajku na mna.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Aj ja by som bola rada vyskočená! Ale čo mám spraviť s rodinou, deťmi, školou, prácou... Leda ak k tým Indom na chodník a jupííí doživotný pôstík pre celú rodinu :shock: :roll: :lol:
Myslím, že na brzký koniec existenčný a na zánik sme odsúdení my, civilizovaní občania planéty. Aj tomu krtkovi je lepšie ako nám. Teda PMN. Nezožiera ho toľko blbých dennodenných povinností :twisted:
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Vidím, že máte zajímavé téma zajistit se na zbytek života... :)
Také se tím už nějakou dobu zabývám a dospěl jsem k jistým závěrům...
Nejvíce mi pomohly knihy od R. Kyiosakiho "Bohatý táta a chudý táta"... mohu jen doporučit... knihy jsou o finanční inteligenci (jak používat peníze), to se nikde na žádné škole neučí... Pan Kyiosaki rozděluje lidi do čtyř skupin podle způsobu jejich obživy a názorně i vysvětluje způsoby jejich "naučeného" myšlení... snažím se dle jeho poznatků na sobě pracovat, jde nejdříve o změnu postojů a myšlení... to je to nejtěžší... zaměstnanec myslí prostě jinak než majitel Byznisu a o těch rozdílech to vlastně celé je... je to nejdříve v myšlení...
čísélko to začíná cítit jako vnitřní potřebu nezávislosti na nikom a na ničem... to není nereálná představa... :)
Poctivým sebevzděláváním (fin. inteligence) za zaslouženým bohatstvím... (heslo na finančníku.cz)
Nakousli jste tu mé třetí největší životní téma
(zdraví, duch. růst a fin. nezávislost)

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nemyslim to tak ze chcem byt na tom chodniku ani tak ze mat na ucte vela vela.. idealne to vidim byt jednou nohou v meste a druhou tam kde mesto neni a kazdy den sa rozhodnut kde sa chcem dalsi zobudit. tiez pozorujem ze mam stale mensiu chut respektovat nadriadene autority.. :) asi sa zo mna stava na stare kolena hipi.. :shock: :) taky nejaky poddruh adaptacne snazivy s nechcenim prerusenia kontaktu s vacsinovou komunitou.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

leto je uz vo vzduchu, zajtra kupujem bicikeel.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

asi sa scvokateli, od pondelka mam byt funkcionar, timlider odchadza na dovolenku a mam ho zastupit. zacina teda dvojtyzdnovy sitcom ako sa introverz na vodcu hral. z dialky to sice vyzera celkom gut, ale zabera to vela volneho casu, su za to ale rychlejsie penaze takze sa to aspon oplati.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kupil som bicicel za 69 zlacneny vraj z vyse 200 comu sa aj snazim verit lebo to pri vozeni posobi dobre na psychiku a to sa potom jazdi zhruba tri krat lepsie. co ma tesi tiez je ze mozem pohodlne navstevovat trh a ze sa to oplatiii..
arabi co okupuju tri stanky naraz a maju zrejme aj najvacsie obraty tam vcera davali vyradene jednokusove banani fairtrade z windward isles velmi delikatne za smiesnu cenu ze som kupil odhadom cez 4kg a platil som libru dvadsat za co by som v obchode nekupil tej sorty ani kilo a navyse zelenych. tam to bolo idealne ripe, uz aj nakusovane takze to setrim este aj na pohyboch pri konzumacii.
co je zaujimave je ze doma sa ochutnavkovymi seansami rozbehla konzumacia tropikofruitu dost necakane, len keby si po to chodili sami.. :evil:. jednemu to dnes tolerujem lebo sa porezal takze je vlastne marod, chce na krvinky vela ovocia, ma specialne objednane hlavne avokada, chce to davat na hrianky s cesnakom a paradajkou, dalsi si vymyslel hurmikaki co ani neviem ci maju, a hlavne samozrejme ananasy, prva ochutnavka vyse 2kg kusu dopadla masovou likvidaciou za par sekund, to boli na hostovani aj z ineho domu a mam pocit ze som nemal tak verejne priznavat kde a za kolko kupujem lebo vcera uz na trhu ostali len mensie okolo 1.5kg. no maju to z toho domu podstatne blizsie previti.. :roll:. inac dovolenka sa blizi co je velka vec, este mesiac a trochu a nemusim dva tyzdne nic robit.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prezil som prvy den novej funkcie, zamotavalo sa to pekne ale nejak sa to nakoniec odmotalo takze hodnotim skor pozitivne. zivit by som sa tym ale nechcel, je to na vredy. zacal fukat vietor studeny, vraj mozno aj snehu trochu bude, no uvidime.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

v utorok zacinam dovolenku na rodnej hrude, to snad ani neni pravda dva tyzdne bez prace, ej veru ze sa tesim skoro jak na dochodok, len si tak lezat, chytat kapra, lustit krizovku.. mmm
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak uz je to tu, som doma a nic nerobim. prichod bol zabavny, ked som si preberal batozinu niekto na mna zakrical, prisli po mna na aute mama so segrou, podliezli zabradlie a utekali ku mne ako sudruzky ku kastrovi s kvetami, akurat ze tie kvety boli bujny trs mrkvy a por. spojili to s nakupom, ludia okolo to myslim prezili vsetci.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Vitaj doma a peknú dovolenku. Načo kapor, keď máš mrkvu a pór? :wink:
Odpovědět