Advid - deníček

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jak tak plyne čas, tak začínám zjišťovat, že je mi fruitariánství čím dál víc sympatické. Myslím takové to se zeleným. Ještě nedávno mi připadalo jako utopie a teď už ne. Zatím nic neplánuji, ale vitariánství jsem taky neplánoval. :)

Taky se musím pochválit, protože nikdo jiný mě nepochválí a jako každý muž jsem trochu ješita (ne Uko Ješita). :oops: Konzumuji teď méně tuků, než na jaře, i když podíl raw kolísá stejně jako na jaře kolem 99%, přičemž to 1% je třeba olej nejistého složení v sušených rajčatech nebo něco podobného, co by se dalo nahradit něčím raw, ale musel bych se víc snažit. Předtím jsem měl přes polovinu energie z tuků a teď méně, než polovinu. Tahini už jsem neměl 5 dní a to je co říci. :-) Kešu mi taky už moc nejedou. Možná to je tím, že mám teď přísun vlašáků a zásobu lískáčů. Taky víc máčím. No to by pro dnešek už stačilo. :-) Ještě, že to nikdo nečte. :P

Jo a taky mi udělal velkou radost Lucyin příspěvek/ky a Standova návratovka.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je vývoj :)

celý příspěvek :) :) :)

Jojo ty příspěvky jsou fakt hezké, od Lucy upřímné ze života a Standova návratovka neuvěřitelná :wink: :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale cte!

Chvalim.
Eva

Příspěvek od Eva »

Mluvila jsem přibližně před rokem po telefonu s panem Kučírkem, který mně řekl, že tahini od nich se vyrábí z praženého sezamu. Ale klidně to mohl být pan Kučírek mladší či starší - zkrátka ne ten, co by to měl vědět jistě. Myšlenku zavolání Kučírkům jsem pojala poté, co jsem to tahini ochutnala - podle chuti i toho, jak jsem ho trávila, jsem ho odhadla na to, že je pražené, tak jsem si to chtěla zjistit.

U Kučírků se to tahini vyrábí nebo jen balí? Víte někdo, kdo vyrábí nepražené tahini, které se prodává na BIOsféře?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Jak tak plyne čas, tak začínám zjišťovat, že je mi fruitariánství čím dál víc sympatické. Myslím takové to se zeleným. Ještě nedávno mi připadalo jako utopie a teď už ne. Zatím nic neplánuji, ale vitariánství jsem taky neplánoval. :)

Taky se musím pochválit, protože nikdo jiný mě nepochválí a jako každý muž jsem trochu ješita (ne Uko Ješita). :oops: Konzumuji teď méně tuků, než na jaře, i když podíl raw kolísá stejně jako na jaře kolem 99%, přičemž to 1% je třeba olej nejistého složení v sušených rajčatech nebo něco podobného, co by se dalo nahradit něčím raw, ale musel bych se víc snažit. Předtím jsem měl přes polovinu energie z tuků a teď méně, než polovinu. Tahini už jsem neměl 5 dní a to je co říci. :-) Kešu mi taky už moc nejedou. Možná to je tím, že mám teď přísun vlašáků a zásobu lískáčů. Taky víc máčím. No to by pro dnešek už stačilo. :-) Ještě, že to nikdo nečte. :P

Jo a taky mi udělal velkou radost Lucyin příspěvek/ky a Standova návratovka.
frutoši považují zelený za fruta, takže co. Tahini jsem neměl už 5 minut, ale mám teď ještě z MLR skutečně pražené-je to cítit proti kučírkovýmu, ale to musím ještě jednou ověřit ty kučírky, páč mně řekli, že je ze syrovýho, ale třeba ví Terez víc, -namočený s močenýma datlama a fíkama a mixnuto jest opravdu nebezpečné, ještě, že jsem koupil jenom kilo.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Eva píše:Mluvila jsem přibližně před rokem po telefonu s panem Kučírkem, který mně řekl, že tahini od nich se vyrábí z praženého sezamu. Ale klidně to mohl být pan Kučírek mladší či starší - zkrátka ne ten, co by to měl vědět jistě. Myšlenku zavolání Kučírkům jsem pojala poté, co jsem to tahini ochutnala - podle chuti i toho, jak jsem ho trávila, jsem ho odhadla na to, že je pražené, tak jsem si to chtěla zjistit.

U Kučírků se to tahini vyrábí nebo jen balí? Víte někdo, kdo vyrábí nepražené tahini, které se prodává na BIOsféře?
V prodejně zdravé výživy v Teplicích se na mou otázku zda-li je to pražené či ne, majitel zvedl a zavolal Kučírkovi, který mu řekl, že je to z nepraženého. Tak nevím. :roll:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Byl jsem včera díky Honzovi Bukovi po dlouhé době v Kauflandu a koupil si tři avokáda, nevyloupané pekany, hlávkáč za 3Kč a Lollo Biondo za 5Kč. :-D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Floating

Příspěvek od Advid »

Máme v Liberci nově floating a tak jsem ho šel vyzkoušet.

Už jsem o něm kdysi něco četl a teĎ ještě něco z jejich reklamního letáčku, tak jsem byl dobře teoreticky vybaven. :-)

Přišel jsem tam, pán mi ukázal, jak se to ovládá a podobně. pak jsem se vysprchoval a vlezl dovnitř. Zhasl jsem světla a vypnul hodbu a zaujal jakous takous polohu. Bylo mi hodně teplo, tak jsem dal hlavu co nejblíže ventilátoru. Líbilo se mi, že se tam člověk fakt nepotopí.

Pak jsem jen tak ležel a hlavou se mi honily různé myšlenky asi jako když se pokouší člověk meditovat a pořád se rozptyluje něčím jiným. pak jsem zkusil polohu embrya a to nebyl dobrý nápad, protože se mi dostala sůl do oka. Takže dalších asi pět minut jsem se ji pokoušel vyplavit slzami. Pak už to bylo dobrý, ale nesměl jsem oko zase otevřít.

Pak jsem se soustředil na dech, abych z toho taky něco měl a povedlo se mi usnout. Když jsem se probudil, tak jsem vůbec nevěděl, kolik ještě zbývá času a tak jsem zase mysle na svůj dech po chvíli jsem viděl nějaké modré světlo. Moc pěkné. Naštěstí to ještě nebylo to blikající světlo upozorňující na konec plování. Ten byl po chvíli.

Sumasumárum, regenerační účinky asi člověk objektivně po jednom absolvování nedokáže posoudit. Na meditaci je to ale vynikající Ale jestli tam ještě někdy půjdu, tak se před tím pořádně vyspím, abych tam místo do théty nespadl zase do delty. (o:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Ja jsem tahini poprve koupila v Nemecku u Turka (litrove baleni v plastu) a chutnalo jinak nez vsechny ostatni, ktere jsem ochutnala ze sklenicky, vcetne toho od Kucirku.
Stale jsem jeste nezjistila v cem spociva navykovost tahini. :roll:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To buď ráda. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Jirka
Příspěvky: 17
Registrován: sob říj 28, 2006 18:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka »

zuzi píše:Ja jsem tahini poprve koupila v Nemecku u Turka (litrove baleni v plastu) a chutnalo jinak nez vsechny ostatni, ktere jsem ochutnala ze sklenicky, vcetne toho od Kucirku.
Stale jsem jeste nezjistila v cem spociva navykovost tahini. :roll:
Já jsem ho poprvé koupil v Rozmarýně asi před dvěma týdny a mám pocit, že tím se asi nijak přecpávat nebudu. Alespoň v té formě, v jaké se to prodává (s ničím to nemíchám). Lepí se to na patro, lepí se to na lžičku... :-)
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Zkus do toho dát trošku medu a uvidíš, poprvé mi to taky přišlo jako že nic moc a teď patřím k závislákům!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

alexa píše:Zkus do toho dát trošku medu a uvidíš, poprvé mi to taky přišlo jako že nic moc a teď patřím k závislákům!
bez medu bych to nevzal do huby
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Zkusila jsem i smichat s medem, ale nic to se mnou nedela :-) Obecne mi olejova semena nedelaji uplne dobre, takze me to netrapi, ze nejsem zavisla na tahini.
Koupila jsem o vikendu opet sklenici u Turka a fakt chutna jinak (lepe) nez ty ostatni! 600g za 3 Eura. Nekdy bych to vzala na sraz, ale je to se mnou tezky me v Praze zastihnout.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

A konec tahini diskuze v mém deníčku! Nebo si pro vás zítra přijde čert. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ahoj Ahoj,

kdo si pamatujete, jak jsem psal o té vita besedě, tak dnes mi byla nabídnuta účast na besedě na téma půst. Prý by tam slečna organizátorka nahnala víc lidí, než minule (byly celkem 2 ženy). :-) Kdo by do toho šel se mnou? Ubytování můžu zajistit. Mělo by to být někdy v druhé půlce ledna. Budu nejspíš v té době držet půst, tak by to mohlo být veselé. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Co tak Standa?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Standa by byl dobrý, protože mu půst hodně pomohl.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

v tu dobu budu asi taky o vodě,tak by se mnou nebyla sranda. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Advid píše:Standa by byl dobrý, protože mu půst hodně pomohl.
A este aj preto, ze chce robit postny seminar. Mozes to pre istotu hodit este aj do toho vlakna, aby to tam hned nasiel.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Standa by byl dobrý, protože mu půst hodně pomohl.
Kdybys to udělal v brně, ubytování pro ty dva diváky bych zajistil u nás na chatě, když vodhážeme sníh
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:Standa by byl dobrý, protože mu půst hodně pomohl.
Kdybys to udělal v brně, ubytování pro ty dva diváky bych zajistil u nás na chatě, když vodhážeme sníh
Já Ti dám "dva diváky". :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak jsem byl po dlouhé době ráno před prací běhat a je to fajn. Jsem teď v práci tak příjemně vygumovanej. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Advid píše:Tak jsem byl po dlouhé době ráno před prací běhat a je to fajn. Jsem teď v práci tak příjemně vygumovanej. :-)
Někdy se mi to stává i bez běhání. :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jééééé slavný lovec pampalini!! :lol:
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Tereza píše:jééééé slavný lovec pampalini!! :lol:
:idea: Vidíš, a já koho mi připomíná. :lol:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

klobouček tralaláček :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

:D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:P
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

:P :lol:
mirka
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

advide libis se mi cim dal tim vic, ale ne tak jaksi terezka myslela/mysli?

pokracuj!

ovocna kveta
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

:?:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

31.12. je závod v Turnově. Je to 5,5 km běh sídlištěm a parkem. Bude legrace. (o:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Včera měli všude jen samé povadlé saláty, tak jsem si koupil cuketu, nastrouhal, přidal trochu tahini a tamari a protože venku lilo, tak jsem to snědl. Jenže pak pršet přestalo a já šel běhat s plným žaludkem a nebylo to nic moc. Ale bylo to moc dobré. :) Příště přidám česnek.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Navazuji na dymikův deníček....

Nenásilnost ano, ale na druhou stranu, pokud člověk už jel chvíli na na vysoce vodnaté a bezořechové a beztahiniové stravě, tak ví, že to je ideál, ke kterému by se chtěl vrátit. A když pak bojuje se svými úlety, tak ví, že to není dobré a je pak těžké si říkat, že hlavně netlačit na pilu. Trochu se to pak ve mně pere, ale říkám si, že to jde a hlavně že vím, kam mířím. Ale zase nechci tam několik let jenom mířit. No to je jen takový můj výlev. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Navazuji na dymikův deníček....

Nenásilnost ano, ale na druhou stranu, pokud člověk už jel chvíli na na vysoce vodnaté a bezořechové a beztahiniové stravě, tak ví, že to je ideál, ke kterému by se chtěl vrátit. A když pak bojuje se svými úlety, tak ví, že to není dobré a je pak těžké si říkat, že hlavně netlačit na pilu. Trochu se to pak ve mně pere, ale říkám si, že to jde a hlavně že vím, kam mířím. Ale zase nechci tam několik let jenom mířit. No to je jen takový můj výlev. :-)
ano, mířím již tak 25 let, a pohledem z jiné sluneční soustavy lze zaznamenat určitý posun
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ahoj ahoj,

od pondělka jsem nachcípanej a už mě to nebaví. O víkendu jsem po běhání asi prochladl a ta strava před zkouškou taky nebyla ideální, tak na mě skočila chřipka nebo co. V pondělí odpoledne mě začala bolet hlava, kašel a byla mi pořád zima. Tak jsem do středy málo jedl a dělal si šťávu z cibule s medem (pak i cukrem) a ve středu večer už to kromě mini kašle bylo ok. Jenže pak jsme měli večer kruhovku, trochu jsme to roztočili a druhý den jsem nemohl mluvit a děsná rýma a zase kašel. Tak zase cibule a cukr. Dnes držím skoro půst - asi si zase udělám tu cibule s cukrem. Nebo myslíte, že radši bez? Jo a cukr používám, protože s medem to má strašně malou výtěžnost a je ohromná spotřeba medu. Jo a ještě mě bolí hlava.

A už chci běhat. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:?


nezávidím :?

nejlepší je postel a teplo, nejlepší lékař
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Ahoj ahoj,

od pondělka jsem nachcípanej a už mě to nebaví. O víkendu jsem po běhání asi prochladl a ta strava před zkouškou taky nebyla ideální, tak na mě skočila chřipka nebo co. V pondělí odpoledne mě začala bolet hlava, kašel a byla mi pořád zima. Tak jsem do středy málo jedl a dělal si šťávu z cibule s medem (pak i cukrem) a ve středu večer už to kromě mini kašle bylo ok. Jenže pak jsme měli večer kruhovku, trochu jsme to roztočili a druhý den jsem nemohl mluvit a děsná rýma a zase kašel. Tak zase cibule a cukr. Dnes držím skoro půst - asi si zase udělám tu cibule s cukrem. Nebo myslíte, že radši bez? Jo a cukr používám, protože s medem to má strašně malou výtěžnost a je ohromná spotřeba medu. Jo a ještě mě bolí hlava.

A už chci běhat. :)
je sqělé, že dokazuješ jak to všechno pěkně zákonitě funguje, mám z toho vždy hřejivý pocit, osobně bych si dal rači tahini s cukrem, ale když myslíš že něco takého potřebuješ (placebus), prefer bych za žgraně česnek a cucat. A vypustit nejbližší kruhovky.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já bych dávala čaj z čerstvě nakrájeného zázvoru a med, česnek je také hodně dobrý i ta cibule


nejrychleji však prostě funguje ten odpočenek a málo jídla
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:já bych dávala čaj z čerstvě nakrájeného zázvoru a med, česnek je také hodně dobrý i ta cibule


nejrychleji však prostě funguje ten odpočenek a málo jídla
mně se ještě osvědčila vždy šankovnice, ovšem já zasahuji o malé poznání dřív
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11: Jo, tak cibule asi fakt byla placebo. Sice se to po ní zlepšilo, ale na www.chripka.cz :-) píšou, že se suchý dráždivý kašel změní na vlhký produktivní kašel sám od sebe. A tahini už nejím. (ani rohlíky :P )

Jdu si lehnout.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Jasne, to mas z tych rohlikov. :lol:
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Katarína píše:Jasne, to mas z tych rohlikov. :lol:
Naprostý souhlas, s rohlíky mám podobnou zkušenost (hrozná rýma a následně ztráta hlasu). Náznaky rýmy léčím půstem a ovocem. Cibuli s cukrem si nedokážu představit.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ty Tě zlobí.... 8)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Sluníčko píše:já bych dávala čaj z čerstvě nakrájeného zázvoru a med, česnek je také hodně dobrý i ta cibule


nejrychleji však prostě funguje ten odpočenek a málo jídla
souhlasím se sluníčkem. taky jsem chytla jediná doma druhé kolo. naštěstí již bez horeček. tak ucpaný nos jsem již léta neměla. pomohl mi pohyb. o víkendu jsem na noc poslala děti do brna, šla s kámoškou do sauny, z tama rovnou do solné jeskyně. večer jsem rýmu vytančila na plese. ráno jsem však již nemluvila. zachranuje mě zázvor s medem a česnek. na kašel a odhlenění lotusový kořen, je dobrý.
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Vidis, David, to je super rada, chod vytancit rymu na ples. :P
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale cukor by som vazne vynechala, ved takto by si musel okrem chripky bojovat aj s jeho negativnymi ucinkami na organizmus, ktory mas uz aj tak oslabeny.
Pripada mi to ako ta rada od kamosa pocas postu, nech si dam do vody cukor, aby som nebola slaba... niektore veci sa skratka vylucuju, ak maju mat zmysel.
Odpovědět