buc11 alias buc

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

5:11 koupel basenek
zmrzlej jak preclik v praci v 5:59, ale stejně mně cviká kolegyně a vlastně to stejně nikoho pravděpodobně nezajímá
6:05 na nervy 8 pistávcií, 2 loupaný močený vlašáky, 10 dkg močené homougenizovanej mak se sezamem a medem, 6 naklíčených slunečnic
7:00 zelená luční šťáva 2 loky
7:20 čuwigem wriglyspírmint
8:30-hrst lusků hrachu
9:11 mrkvička v celku
11:00 zhomogenizovaná okurka s cibulí a cuketou, medem a indickým kari
13:00 uleželej hlávkáč s oliváčem
dnes jen 4 výměny názoru lehčího charakteru
chystám kolo, na teploměru téměř již optimální teplota (33), bohužel u nás nahoře bývá o nějakej stupeň chladněji
ovoce rozjedu hned po příjezdu domů cca v 15:11
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hej guru, spermintky mas roo? /kludne ma mazaj/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jsem může kdokoliv vnášet postřehy, glosy, ba i kritické a nesouhlasné věty, jež mi mohou napomoci k vybalancování samopýšného stavu.

včera po dojezdu jsem opět neobjal manželku, ale honil ji na trhání meruněk, což se mi nepodařilo, syn dělá, že se musí učit, dcera na koupališti a tak jsem si užíval adrenalin v korunoví přestárlých stromů a tenkých větviček, ale aspoň ušetřím za parašutink.
Zbytek už nechám opadat. Skončili moruše, chýlí se maliny, ovšem jeví se již švestky,letní jabko a ryngličky. Nevědomí jedinci je již pojídají.
Jezení: dost meruněk, 3 banány, rybíz, kvašák,zelený,meloun vodní 2 stck. (zapomněl jsem na hrušku,schovanou ve sklepě) a 2 dl sentického, medového, kvasnicového, nepasterovaného 15°piva.
Konec trhání 21:45 potmě-komáři si mě vychutnali, ztratil jsem klíče od kůlny, musím se jít zeptat tady spolupracovníků jak to vyrazit.
Den hodnocen č.6 (mám vždy 10ti stupňové škály)

--------------------------------------------------------------------------------

5:11 koupel basenek
zmrzlej jak preclik v praci v 5:59, ale stejně mně cviká kolegyně a vlastně to stejně nikoho pravděpodobně nezajímá
6:05 na nervy 7 pistávcií, 2 loupaný močený vlašáky, 10 dkg močené homougenizovanej mak se sezamem a medem, 2 naklíčených slunečnic
7:00 zelená luční šťáva 1 lok
7:20 čuwigem wriglyspírmint (ne ró, ale začnu prvních pár žuvů vyplivovat)
8:30-hrst lusků hrachu
9:11 mrkvička v celku
11:00 zhomogenizovaná okurka s cibulí a cuketou, medem a indickým kari
13:00 uleželej hlávkáč s oliváčem
toto psat už nebudu, páč to můžu kopírovat furt dokola, zapomněl jsem na 1 para
dnes má úhlavní výměnář dovolenou, tak budu trochu nesvůj
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Myslim ze to je poprve co jsi zminil ze mas syna! Co on a jidlo???

Koukej dneska obejmout manzelku!

Jake mas prumerne dny (1-10)? Predpokladma, ze 1 je nejnejnej.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

zuzi píše:Myslim ze to je poprve co jsi zminil ze mas syna! Co on a jidlo???
Koukej dneska obejmout manzelku!
Jake mas prumerne dny (1-10)? Predpokladma, ze 1 je nejnejnej.
Já už svoje kurikulum zmiňoval párkrát:
manželka(46) na raw až po detekci cancer maligní, děti byly v mládí pod makrobiotickým nátlakem z něhož se jim podařilo vyklouznout, a syn(24) se živí většinou těstovinama se sáčku a kuřatama bez ovoce a zele (zajímavé, že organismus dovede nějakej čas přežívat i za těchto podmínek), což se projevuje jeho zdravotním stavem, nyní převážně sedí u PC, předstírá učení na státnice-už měl skončit, ale z objektivních důvodů nestihl diplomku, tak o půl roku prodlužuje. Ovšem překvapil, že si možná našel zaměstnání (tím by vypadl z mého seznamu zajišťování) za 25000(zdá se mi nemorální), což mne překvapilo, neb s našim počítačem furt něco je přes jeho údajné odbornosti.- Nyní už ani nesportuje a to jsem ho tlačil do hokeja, leta vstával ve 4 a vozil od 5let na treninky a nějak nezjágrovatěl, pak trochu hrál volejbal. Máme ho rádi.
Dcera( 18 ) v poslední době (asi kvůli zadnici a mým stálým výtkám-chudák bydlí ještě u nás) pomalu vyřazuje škroboviny a nahrazuje saláty, ovšem pzvolna.
10 nejlíp, v práci se pohybuje mezi 1-3, doma 8-9, někdy i 10 (to když jsem delší dobu mimo proces.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera jsem objal manželku, mělo to úspěch
květa mi vypověděla pracovní poměr na cestu do španěl, taxi vemu příští týden dovolenou.
Mám o sobě podezření, že vlastně nikam nechcu jet, stačí jen si užívat bez chození do fabriky, a prožívám si to těšení a když se to nezrealizuje tak sem rád,
musím se vnořit hlouběji do mozku, abych z toho něco vyvodil
jupí našel jsem klíč,(stal jsem ve 4 a klekl si v obýváku a našel ho, i když jsme se tam se ženou několikráte koukali) už jsem myslel, že rozeberu střechu a vlezu tam pro nářadí, abych to zvenku vylomil
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mám dovolenou, jsem doma a užívám si,
jsem spokojen i s počasím, i když to sotva doleze k 30ce
konám fyzické činnosti a v poledne jsem si lehl na chvilku do stanu a trochu se víc nahřál
v hlavě celkem nic neřeším, ani nepomyslím na pondělí, kdy se bude špekulovat nad tím, kdo zavinil objednání nesmyslnejch víček za čtvrť melounu,
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ajajaj to bude dlhy pust..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:ajajaj to bude dlhy pust..
myslim že ne, co se mi na tej práci líbí, je že takový vysoký čísla, to se většinou nějak vsákne a převálcuje dalšími ptrůsery, horší jsou kolem tisícovky, to srazej.

Našel jsem schovaný tahini a už 3.den si pochutnávám, až na to přijde tak ji sprdnu, že to blbě schovala. O půl hodiny mně to dýl trvá to jeho trávení. Pak si dávám nějakých pár pistácií a loupaných vlašáků s lněným semínkem.+lok zelenýho
Ráno většinou kosím, pak se to suší, obrací, snáší a vynáší na húru.
V poledne pořád zvyšuju dávku verze gaspača, jehož základem jsou vokurky, kousek cibule a cukety, 1 rajče s paprikou s velkou Žlicou medu.
Pak dělám dřevo, pílím, sekám, odvážím, skládám
Pak jedu marhulky (cca 3kg, ale neuvěřitelnejch), 3 banány, rybíz, trochu višňáčku i zasunul. Vynesl na kopec 1 várku fekoušů a zaběhl si obligátní kiláček.
2 kvasáky + hlávku naolejovaného salátu (tady by se taky hodil medik)
různé nahodilé činnosti (nošení vody, potahy do auta)
závěrem 3 slices melonu a 2 slice žlutýho.
Teď cucám spirulinu
Zítra ..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jsem v práci a nemůžu se z toho nějak vzpamatovat, všechno jsem vytlačil z paměti, co se tady řešilo a čumím jak jojo, tak nevim, nějak se pokusím přežít a vemu si příští týden zase, udělám si výlet s manželkou opět na slovensko a MLR-termály
zrušené španělsko si udělám sám jen na 14 dní někdy v září, odsuď našim kamionem a zpátky asi busíkem
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jsem se opět pobavila :)

--------
také jsem v pondělí nastoupila...připadá mi nepřirozené chodit v létě do práce...a když chodit, tak maximálně na 4 hodiny...těším se na další dovču :D
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Sluníčko píše:to jsem se opět pobavila :)

--------
také jsem v pondělí nastoupila...připadá mi nepřirozené chodit v létě do práce...a když chodit, tak maximálně na 4 hodiny...těším se na další dovču :D

me to prijde celkove tak nejak neprirozene... :D

...podle statistik pry clovek stravi praci (v zamestnani) 45 let sveho zivota... :?
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sylva B píše:
Sluníčko píše:to jsem se opět pobavila :)

--------
také jsem v pondělí nastoupila...připadá mi nepřirozené chodit v létě do práce...a když chodit, tak maximálně na 4 hodiny...těším se na další dovču :D

me to prijde celkove tak nejak neprirozene... :D

...podle statistik pry clovek stravi praci (v zamestnani) 45 let sveho zivota... :?
samo že to je hrozný
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

co bych sem tak napsal, jo včera jsem viděl na tera nova satelajtu v němčině hodinovku o chování banánů v africe a stř.amer.
Je to dost vymakaný, každej ten trs zabalenej v igelitu proti škůdcům pravděpodobně, ale jinak je to náchylný asi jak můj kluk na vše, takže to stříkaj imrvér, třeba letouny a čerňošky v africe s rouškama ručníma pumpičkama, musí to trhat absolutně nezralý, měří to nějakýma teploměrama a pak to prodaj, kde my to 4 měsíce dozráváme v dozrávárnách a šokézní je že cena nákupu je kolem cca 2 Kč/kg, to nedokážu pochopit, jak se jim to k té sadbě postřikům a vůbec může vyplatit. Jen ta sadba: všichni vlastně přeěli na jednu nejvýnosnější nejvyšlechtěnější odrůdu a sadba je jen vegetativně(strašná piplačka s mrňavejma lístečkama), semena to už neumí ta zrůda. Možná něco mají v genetické bance v Belgii (druhá je v Sýrii), ale naznačovali, že kdyby něco chytli, tak se vo ně bez náhrady přijde, tak teda nevim, jestli ten hambáč není..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To som pred pár rokmi tiež videla jeden takýto dokument. Akurát, že bol zameraný skôr na strašné zdravotné následky u ľudí, ktorí pracujú na týchto plantážach. Neplodnosť mladých mužov v dôsledku tých postrekov. No, dosť ma prešla chuť na banány. Myslíš, že tým, že ich obalia do tých igelitov, ich dostatočne chránia? Však to svinstvo musí prejsť aj cez listy, kôru, korene... A bio banány som tu nikde nevidela a asi by boli aj šialene drahé. :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:To som pred pár rokmi tiež videla jeden takýto dokument. Akurát, že bol zameraný skôr na strašné zdravotné následky u ľudí, ktorí pracujú na týchto plantážach. Neplodnosť mladých mužov v dôsledku tých postrekov. No, dosť ma prešla chuť na banány. Myslíš, že tým, že ich obalia do tých igelitov, ich dostatočne chránia? Však to svinstvo musí prejsť aj cez listy, kôru, korene... A bio banány som tu nikde nevidela a asi by boli aj šialene drahé. :cry:
obávám se, že je stříkaj i neobalený a obalujou až proti pažravcům, dělali řezy u konců a některý byly prolezlý čímsi larvovitým
u nás maj v bio výživách za 80, 90 ká, ale já potřebuju spešlultraripe
A kupovaný je stříkaný vše snad kromě bio, to bude míň
Takže u mě na zahradě je to nejmíň krom toho co přiletí od sousedů
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, veď na záhrade sa tiež snažíme bez chémie. Ale banány asi nepestuješ :wink:
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Bio banany prodavaji v nemeckem Lidlu. Obecne je cena za bio 2xtolik co normalni cena. Ale u bananu mam pocit, ze to je jen 1.5x drazsi.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

buc11 píše:co bych sem tak napsal, jo včera jsem viděl na tera nova satelajtu v němčině hodinovku o chování banánů v africe a stř.amer.
Je to dost vymakaný, každej ten trs zabalenej v igelitu proti škůdcům pravděpodobně, ale jinak je to náchylný asi jak můj kluk na vše, takže to stříkaj imrvér, třeba letouny a čerňošky v africe s rouškama ručníma pumpičkama, musí to trhat absolutně nezralý, měří to nějakýma teploměrama a pak to prodaj, kde my to 4 měsíce dozráváme v dozrávárnách a šokézní je že cena nákupu je kolem cca 2 Kč/kg, to nedokážu pochopit, jak se jim to k té sadbě postřikům a vůbec může vyplatit. Jen ta sadba: všichni vlastně přeěli na jednu nejvýnosnější nejvyšlechtěnější odrůdu a sadba je jen vegetativně(strašná piplačka s mrňavejma lístečkama), semena to už neumí ta zrůda. Možná něco mají v genetické bance v Belgii (druhá je v Sýrii), ale naznačovali, že kdyby něco chytli, tak se vo ně bez náhrady přijde, tak teda nevim, jestli ten hambáč není..

z tehle duvodu přibližně jsem je několik let odmitala jist, až na mě na ně letos přišla chut tak jsem zas začla a snažila se na tohle zapomenout
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Tereza píše:
buc11 píše:co bych sem tak napsal, jo včera jsem viděl na tera nova satelajtu v němčině hodinovku o chování banánů v africe a stř.amer.
Je to dost vymakaný, každej ten trs zabalenej v igelitu proti škůdcům pravděpodobně, ale jinak je to náchylný asi jak můj kluk na vše, takže to stříkaj imrvér, třeba letouny a čerňošky v africe s rouškama ručníma pumpičkama, musí to trhat absolutně nezralý, měří to nějakýma teploměrama a pak to prodaj, kde my to 4 měsíce dozráváme v dozrávárnách a šokézní je že cena nákupu je kolem cca 2 Kč/kg, to nedokážu pochopit, jak se jim to k té sadbě postřikům a vůbec může vyplatit. Jen ta sadba: všichni vlastně přeěli na jednu nejvýnosnější nejvyšlechtěnější odrůdu a sadba je jen vegetativně(strašná piplačka s mrňavejma lístečkama), semena to už neumí ta zrůda. Možná něco mají v genetické bance v Belgii (druhá je v Sýrii), ale naznačovali, že kdyby něco chytli, tak se vo ně bez náhrady přijde, tak teda nevim, jestli ten hambáč není..

z tehle duvodu přibližně jsem je několik let odmitala jist, až na mě na ně letos přišla chut tak jsem zas začla a snažila se na tohle zapomenout
taky jsem je pár let nepapal,to když jsem je prodával a jezdil si pro ně přímo do ,,dozrávárny".Jsou to ,,víceméně " plynové komory.Bynány jsou v krabicích a PE pytlích,jak všichni víme.Ty pytle se v té komoře rozvážou,aby k nim byl přístup.Komora se vyhřeje na 40 st.C a zaplynuje nějakým sajrajtem.Když se vejde do dozrávárny ,,v chodu" ,nejde se nadechnout.Jednou jsem to zkusil a kašlal jsem celej den.Nevím kýhočerta to je za svinstvo... :evil:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:
Tereza píše:
buc11 píše:co bych sem tak napsal, jo včera jsem viděl na tera nova satelajtu v němčině hodinovku o chování banánů v africe a stř.amer.
Je to dost vymakaný, každej ten trs zabalenej v igelitu proti škůdcům pravděpodobně, ale jinak je to náchylný asi jak můj kluk na vše, takže to stříkaj imrvér, třeba letouny a čerňošky v africe s rouškama ručníma pumpičkama, musí to trhat absolutně nezralý, měří to nějakýma teploměrama a pak to prodaj, kde my to 4 měsíce dozráváme v dozrávárnách a šokézní je že cena nákupu je kolem cca 2 Kč/kg, to nedokážu pochopit, jak se jim to k té sadbě postřikům a vůbec může vyplatit. Jen ta sadba: všichni vlastně přeěli na jednu nejvýnosnější nejvyšlechtěnější odrůdu a sadba je jen vegetativně(strašná piplačka s mrňavejma lístečkama), semena to už neumí ta zrůda. Možná něco mají v genetické bance v Belgii (druhá je v Sýrii), ale naznačovali, že kdyby něco chytli, tak se vo ně bez náhrady přijde, tak teda nevim, jestli ten hambáč není..

z tehle duvodu přibližně jsem je několik let odmitala jist, až na mě na ně letos přišla chut tak jsem zas začla a snažila se na tohle zapomenout
taky jsem je pár let nepapal,to když jsem je prodával a jezdil si pro ně přímo do ,,dozrávárny".Jsou to ,,víceméně " plynové komory.Bynány jsou v krabicích a PE pytlích,jak všichni víme.Ty pytle se v té komoře rozvážou,aby k nim byl přístup.Komora se vyhřeje na 40 st.C a zaplynuje nějakým sajrajtem.Když se vejde do dozrávárny ,,v chodu" ,nejde se nadechnout.Jednou jsem to zkusil a kašlal jsem celej den.Nevím kýhočerta to je za svinstvo... :evil:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ten váš pokakanej déšť mně napraskal všechny zralý rajčata, ryngličky, švestičky i ryngle, navíc mne ukrátil i o poslední zbyteček merhulí, které rozblemtal, stále dojídám ještě banány za 9,9 z leadlu
jel jsem na kole v největším lijavcu a celkem pohoda, už jsem měl strach, že ta nová pláštěnka na kolo bude vyhozená investice, jinak to je vymakaný a kdybych nezapad do jedné kaluže tak jsem dojel skoro suchej
včera kosení v lijavcu, nádhera, všude klid
-ad škody v práci: měl jsem pravdu, dokonce se mi podařilo vnutit italskému dodavateli téměř celou zakázku zpátky (zůstává za 80 000-což se již vsákne) a za účet za opravu poškozeného Iveca jsem sklidil od ředitele pouze křivý pohled
dnes odjezd do brna, nějak se nemůžu rozhodnout, jestli mám skáknout do těch španěl nebo ano, chtěl jsem jet s naším šoférem, ale ten se tam kodrcá 3 dny, tak asi busíkem (44 hodin)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zkus jít na stopa - je to výrazně zábavnější než obé výše zmiňované varianty

(ale kdybys moh ještě tejden počkat, myslela jsem že bych jela příští týden do brna a skákla k tobě na kukačku...)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:zkus jít na stopa - je to výrazně zábavnější než obé výše zmiňované varianty

(ale kdybys moh ještě tejden počkat, myslela jsem že bych jela příští týden do brna a skákla k tobě na kukačku...)
jak víš, kdy chci jet, zrovna teď to netuším ani já(asi v září) a do 20.8. budu doma, pak s manželkou termárium (na oslovi psali teplotou proti rakovině, škoda, že šourku, kerej nemá)

o stopu mám pochyby
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

:P :P :P :P

dneska už třetí výbuch smíchu...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera provedeny nevratné kroky zakoupením nestornovatelných buslístků do Malagy, potřebuju rychle opálit zadek, abych tak nevyčníval ve fincacruda
tedy od 18.9. do 5 října, doma budou asi v napětí, jestli se mně to tam moc nezalíbí, sám jsem na sebe zvědavej
včera jsem kromě 2 melounů a 3 melounků zakoupil 2 avokád a hned 2 snědl, zjistil jsem, že mám bez nich opravdové deficity (pozn: co se týče regenovskejch hodnot těsně pod slupkou, je to pěknej sajrajt, aspoň na chuť) Zásadně nedělám pomazánky, nechci si rozředit tu sqělou avochuť.
To vaše počasí mě připravilo o závěrečné extatické meruňkové stavy, páč ty zbytečky rozblemtalo. Už mi zůstávají hlavně švestky, pár dnů ještě ryngličky,a ryngle (mám i letní jabka, ale ty mi eufo nepřináší)-to vše už mi ovšem ( v tom mém množství nečiní úplně gut-jak říká i starej wólkr)
Aha eště hruštičky bumabuši ty taky ujdou
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

taky jím avokádo samotný vcelku,jako vše 8) ale kdo chce kuchtit,a´t si kuchtí.
Jo,teplíčko,ovoce,taky se mi to blíží.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Jelikož vědecky nevybaven, zareaguji si na bé12 ve své kecárně, abych nebyl zas popotaho.
Přiznám se, že nehledám řešení pro 6 miliard, např v práci mě ujistili, že žádný z nich nehodlá na vega přejít a já se k nim nakonec připojil, že než abych doplňoval, rači budu brat z nedalekého prasečáku hlavy za 8 kč/kg a budu si užívat jak v minulosti než vyhazovat za doplňkové chemikálie.
Názor na hladiny jsem již vyjádřil, vysoká hladina nemusí být vždy znakem pozitivním anóbrž naopak, neb v organizmu (potažmo v každé buňce) může vařený vegan stále vznášet požadavky do systému těla na vyšší hladinu třeba zrovna té b12ky , kteroužto potřebuje třeba na likvidování nějakého odpadíku z pravidelného makrobiotického talíře.
Druhá pochybnost mi vyvstává, kde berou testovací vitariány, neb je to zvířena velmi vzácná a ne vždy k dispozici v požadované kvalitě, např. já bych zrovna mohl takový výzkum silně zkreslit a vitariánství tímto zdiskreditovat.
Takže obětuji manželku a počkám na příznaky až se začnou objevovat.
Už nyní lituju kamoše gorilouše, kde vemou na ty doplňky.
Jsou mi známi i dlouhodobí frutouši, těšící se zdraví.
Doufám, že omrknu ve Spanien nahého frutoše Baltu a jeho partu, jestli nezpozoruji podezřelé třasy.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Nemyslím, že by vôbec nejakých testovacích vitariánov mali. Tiež som neni žiadny vedec. Zaujímal ma názor dlhoročných alternatívcov (a zasa ma nakopla Agnesha) - sem tam totiž mám pochybnosti, čo som to za mamku, keď tomu dieťaťu nedávam žiadne umelé B12 doplnky, keď sa všade naokolo tvrdí, že by som mala. Neužívame žiadne doplnky, tak nejak sa mi to hnusí. A potom, keď počujem taký prípad viď Agnesha, tak ma to zneistí. Keď sa u syna o 8 rokov objaví čosi podobné, tak si hodím mašľu. Fakt by ma zaujímalo, ako to riešite u svojich detí - ak teda máte decká, ktoré už roky nejedia mäso. Syn papá aj varené, do ničoho ho nenútim. Nie je ale makrobiotik. A v strave má vysoký podiel surového ovocia aj zeleniny. Ale percentá nejdem hádať.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

nebudu neřádit hugovi kroniku, děti měli též něco podobného a pamatuji se, že se zbláznil a než skonal tak celej den běhal dost rychle okolo, a moc se mu ani nedivím, i když tady v práci ho maj o patro níž a je to cítit až sem nahoru, a ten už rok prosperuje, ale možná to je tím, že nejraději konzumuje takový ty papírový ruličky ze samolepek, pořád jim je musím dodávat
musím si ještě ujasnit svůj vztah ke zvířatům.
Nedávno jsem se snížil (schválně), že jsem je nálepkoval liskými vlastnostmi:blbec, podlízavec, lásky, rád apod, omlouvám se jim tímto, neb se jedná o tvory s jiným vnitřním světem než je váš (můj už je sám o sobě), tudíž mám k nim respekt a mám přesvědčení, že je jim nejlíp bez člověka, to vidím na psech co jsem měl, vždy raději utečou přes eventuelní postihy a nemluvím o živých konzervách jako králici, kůzlata a spol. Zaparafrázuji si, že kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi (což by u mne mohlo platit), že kdo se neumí přátelit s lidmi, utíká se k zvířatům, jež si ovšem vybrat nemohou
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Nemyslím, že by vôbec nejakých testovacích vitariánov mali. Tiež som neni žiadny vedec. Zaujímal ma názor dlhoročných alternatívcov (a zasa ma nakopla Agnesha) - sem tam totiž mám pochybnosti, čo som to za mamku, keď tomu dieťaťu nedávam žiadne umelé B12 doplnky, keď sa všade naokolo tvrdí, že by som mala. Neužívame žiadne doplnky, tak nejak sa mi to hnusí. A potom, keď počujem taký prípad viď Agnesha, tak ma to zneistí. Keď sa u syna o 8 rokov objaví čosi podobné, tak si hodím mašľu. Fakt by ma zaujímalo, ako to riešite u svojich detí - ak teda máte decká, ktoré už roky nejedia mäso. Syn papá aj varené, do ničoho ho nenútim. Nie je ale makrobiotik. A v strave má vysoký podiel surového ovocia aj zeleniny. Ale percentá nejdem hádať.
dlhoročných alternatívcov moc nebude a pro klid duše bych klidně jak pepík jednou za čas jim vsunul nějakou třeba tatarákovou flákotu a nebo ty výplňky.
Osobně nevěřím, že 8 let pohoda a ráno se probudím totálně bez nějaké plzeňské 12ky a nevemu nic do ruky,
A když teda jsou takový dlouhodobý zásoby, proč utrácet denně za doplňky, když by stačilo si dat jen na každého silvestra meskovou šigrošádu
Tak mi nastává v tom vašem pásmu první krizovější údobíčko od konce května, neb nastává období již pouze švestic, (ryngličky končí) + nějaké ryngle, ostružiny kyselice nelze, hruštičky jsou na hranici, takže vesměs již obsahující i v zralém až přezrálém stadiu vysoký obsah kyselin, jež při mém konzumovaném množství nepůsobí až tak příznivě i přes konzumaci banánců, melonů a avokád. Musím překonat na rajčatech a paprikách. Ještě jest s nadějí očekáváno hroznové září (jabka mne neuforizují) a pak.. zas až třešně. Tak nevim jestli je(jsem) to normální.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Renáta píše: pro klid duše bych klidně jak pepík jednou za čas jim vsunul nějakou třeba tatarákovou flákotu a nebo ty výplňky.
No, je mi jasné, že napríklad Pepík, tento problém so sem-tam flákotou nemá. Ale, hoci som si nemyslela, že raz moje dieťa bude etický vegetarián, stalo sa! Od ôsmich rokov, keď u nás na chalupe chcel sused pripraviť o život králika, môj mladší syn nezobral kúsok mäsa do úst. Ani oškvarky v pagáči. Stačil jeden pohľad do očí vystrašenému zajacovi a bolo to. Potom asi po pol roku mi rozprával, ako mu bolo veľmi ťažko prekonať chuť na mäso, ale že už je to za ním a rozhodol sa, že už mäso nikdy jesť nebude. (Pravdu povediac, dovtedy som si nevedela predstaviť, aká je to sila byť etický mäsoNEžravec. Ja som totiž mäso prestala jesť zo zdravotných dôvodov asi pred desiatimi rokmi.) V jeho bezmäsitých začiatkoch ma moja mama presviedčala, že mu mám dať mleté rybie filé a tvrdiť, že to nie je mäso. :roll: Príma, že? No, rozhodla som sa nerobiť z neho vola. Zato, že je malý, ešte nie je sprostý a vážim si, že mi dôveruje. Vždy sa na mňa obracal s kontrolnými otázkami, či v niečom, čo mu ponúkajú jesť, nie je aj mäso. A to by som ho mala vedome klamať? Ďakujem, ale nie. Okrem toho si nemyslím, že napríklad mleté rybie filé je nejaká ohromná bašta.
Tak mám neistotu ohľadom B12. Chápeš? Najmä, keď samotní vegetariáni vypisujú o výskumoch, že ani občasná konzumácia mlieka, syra a vajec nestačí. (Žeby mali záujem predať dosť piluliek s B12? :cry:) A zasa toľko neumytého mu jesť nechcem dávať - aj nám po záhrade na chalupe behajú kadejaké mačky...
Ježíši Buc, prepáč mi tie litánie, tu v Tvojom deníčku. Aj ja by som si nejaký možno založila, ale neviem ako (zatiaľ som zvládla len odpovede na príspevky). Haha, to som Vás určite pobavila :D Ale je to vlastne dobre, aspoň Vás ušetrím od mojich blábolov. :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše:
Renáta píše: pro klid duše bych klidně jak pepík jednou za čas jim vsunul nějakou třeba tatarákovou flákotu a nebo ty výplňky.
No, je mi jasné, že napríklad Pepík, tento problém so sem-tam flákotou nemá. Ale, hoci som si nemyslela, že raz moje dieťa bude etický vegetarián, stalo sa! Od ôsmich rokov, keď u nás na chalupe chcel sused pripraviť o život králika, môj mladší syn nezobral kúsok mäsa do úst. Ani oškvarky v pagáči. Stačil jeden pohľad do očí vystrašenému zajacovi a bolo to. Potom asi po pol roku mi rozprával, ako mu bolo veľmi ťažko prekonať chuť na mäso, ale že už je to za ním a rozhodol sa, že už mäso nikdy jesť nebude. (Pravdu povediac, dovtedy som si nevedela predstaviť, aká je to sila byť etický mäsoNEžravec. Ja som totiž mäso prestala jesť zo zdravotných dôvodov asi pred desiatimi rokmi.) V jeho bezmäsitých začiatkoch ma moja mama presviedčala, že mu mám dať mleté rybie filé a tvrdiť, že to nie je mäso. :roll: Príma, že? No, rozhodla som sa nerobiť z neho vola. Zato, že je malý, ešte nie je sprostý a vážim si, že mi dôveruje. Vždy sa na mňa obracal s kontrolnými otázkami, či v niečom, čo mu ponúkajú jesť, nie je aj mäso. A to by som ho mala vedome klamať? Ďakujem, ale nie. Okrem toho si nemyslím, že napríklad mleté rybie filé je nejaká ohromná bašta.
Tak mám neistotu ohľadom B12. Chápeš? Najmä, keď samotní vegetariáni vypisujú o výskumoch, že ani občasná konzumácia mlieka, syra a vajec nestačí. (Žeby mali záujem predať dosť piluliek s B12? :cry:) A zasa toľko neumytého mu jesť nechcem dávať - aj nám po záhrade na chalupe behajú kadejaké mačky...
Ježíši Buc, prepáč mi tie litánie, tu v Tvojom deníčku. Aj ja by som si nejaký možno založila, ale neviem ako (zatiaľ som zvládla len odpovede na príspevky). Haha, to som Vás určite pobavila :D Ale je to vlastne dobre, aspoň Vás ušetrím od mojich blábolov. :wink:
aha, tak pro klid duše zařaď ten doplněk, myslím, že to uškodit nemůže, a výzkum můžeš konat na sobě a nebo počkat až se vyjeví zářné příklady bez12kového bytí
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, už som to konzultovala aj s lekármi. Odporúčali mi podávať skôr týždennú dávku, ako dennú. Ale dosť váhali nad množstvom :shock: Moc ma nepresvedčili. Tak, babo raď! Tak neviem, koľko. Fakt je to príma, keď Ti doktori tak jednoznačne vedia poradiť. Inak radili jesť potraviny obohatené o B12 - napr. sójové mlieko s B12. Ale to nepije. No, asi predtým, ako začneme, poprosím lekárku o vyšetrenie hladiny homocysteínu... a potom začnem dávkovanie asi tak podľa svojho odhadu... :roll: Tiež neviem, či ho podávať furt alebo nejaký čas a pauza... No :!:
Sama seba testujem dosť. Vraj by som mala užívať "prasačí" hormón kvôli štítnej žľaze. Zatiaľ fungujem aj bez neho. A čo som dala pôsty, tak celkom v pohode. Tak možno tú genetickú predispozíciu zmením. V ďalších životoch... :wink:
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Abys netápala :)

Doporuèený pøíjem kyanokobalaminu
Prùmìrný zdravý dospìlý potøebuje dennì absorbovat 1–2 µg exogenního
vitaminu B12. Pøi kalkulaci, že 2/3 jeho pøíjmu pocházejí z jídla a 50%ztrátách
pøi absorpci ze smíšené stravy ve støevì, by se jeho denní pøíjem mìl
pohybovat okolo 3 µg. Èím vyšší je individuální dávka, tím nižší je stupeò
absorpce z potravy, protože závisí na dostupnosti intrinsic faktoru. Bìžná
strava ve Støední Evropì zajišťuje vitamin B12 v množství, které významnì
pøevyšuje denní potøebu. Nedostateèný pøíjem vitaminu B12 se vyskytuje
u dlouhodobých striktních vegetariánù, u nichž se první pøíznaky nedostatku
objevují až po 5–10 letech, dále u kojených dìtí matek – vegetariánek
a u starých lidí, kde je vliv nevyvážené diety ještì potencován atrofií žaludeení
mukózy. Doporuèené dávky (RDA) vitaminu B12 se v rùzných zemích
znaènì liší (18 ). Ve výživových doporuèených dávkách ÈR z roku
1989 není hodnota pro vitamin B12 uvedena, neexistuje ani výživová doporuèená
dávka pro prùmìrného obyvatele (4, 21). RDA vitaminu B12 èiní
v USA pro muže a ženy od 18 let 2,4 µg/den (14), v Nìmecku, Rakousku
a Švýcarsku pro obì pohlaví od 13 let vìku 3,0 µg/den (18 ). Pro tìhotné
byla RDA stanovena ve výši 3,5 µg/den a pro kojící 4,0 µg/den. Dávka pro
tìhotné vychází z pøedpokladu, že bìhem tìhotenství pøechází 50 µg vitaminu
B12 do plodu a je tøeba obnovit zásoby v tìle matky, dávka pro kojící
by mìla zajišťovat 0,13 µg vitaminu B12 na 100 g mléka (18 ).

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem, Pepík. Doma niekde vyštrachám tie dávky, ktoré mi odporúčali. Vraj, keď sa podáva raz týždenne, treba podať oveľa vyššiu dávku. Kuknem to doma. Buc, bude mať zo mňa radosť, že sa tu tak rozťahujem :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak som ten údaj o odporúčanom množstve vylovila. Vraj ak nemáme denný príjem B12 aspoň 3 µg denne zo stravy, tak by sme mali brať denne aspoň 10 µg, pri týždennej dávke je to vraj až 2000 µg za týždeň (teda naraz, nie denne). No! Môjmu synovi odporučili 1000 µg raz za týždeň. No nejako to neviem stráviť. :oops: Zdá sa mi to šílene moc. Ale kde je pravda...? Pripadá mi, že keď sa to preženie, tak to tiež nie je pravé orechové. Preto sa furt pýtam, či niekto z Vás nevie, koľko vlastne ... Písala som o tom pred chvíľou aj do iného vlákna, len z iného pohľadu. Nuž, čím viac sa okolo toho motám, tým mám väčší dojem, že viem, že nič neviem (a že to nevedia ani tí, ktorí by akože mali).
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Renáta píše:Tak som ten údaj o odporúčanom množstve vylovila. Vraj ak nemáme denný príjem B12 aspoň 3 µg denne zo stravy, tak by sme mali brať denne aspoň 10 µg, pri týždennej dávke je to vraj až 2000 µg za týždeň (teda naraz, nie denne). No! Môjmu synovi odporučili 1000 µg raz za týždeň. No nejako to neviem stráviť. :oops: Zdá sa mi to šílene moc. Ale kde je pravda...? Pripadá mi, že keď sa to preženie, tak to tiež nie je pravé orechové. Preto sa furt pýtam, či niekto z Vás nevie, koľko vlastne ... Písala som o tom pred chvíľou aj do iného vlákna, len z iného pohľadu. Nuž, čím viac sa okolo toho motám, tým mám väčší dojem, že viem, že nič neviem (a že to nevedia ani tí, ktorí by akože mali).
U dítěte bych doporučoval spíš 1500 µg za týden. Skutečně vstřebatelnost v daném množství odpovídá, ale lepší je denně menší dávky. To znamená těch zmiňovaných 10 µg denně, děti taky. Předávkovat se nemůže.

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak sa priznaj, Pepík. Si doktor alebo tak niečo? To fakt až 1500? No, na to sa musím vyspať. :wink: Popremýšľam. Ako vieš, že sa tým nemožno predávkovať? Je to predsa "umelina". To radšej asi tie denné dávky.
A asi by sme mali opustiť Bucov deníček, lebo sa mu bude zdať, že už ani neni doma. Už sa tu rozťahujem viac ako kozy v tvxovej opatere... :oops:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Tak sa priznaj, Pepík. Si doktor alebo tak niečo? To fakt až 1500? No, na to sa musím vyspať. :wink: Popremýšľam. Ako vieš, že sa tým nemožno predávkovať? Je to predsa "umelina". To radšej asi tie denné dávky.
A asi by sme mali opustiť Bucov deníček, lebo sa mu bude zdať, že už ani neni doma. Už sa tu rozťahujem viac ako kozy v tvxovej opatere... :oops:
to mně nevadí, ale jsem rád, že to "zaím" nemusím řešit, ale, že bych měl zásobu 1 cg na 10 let v těle? tomu se mi prostě nechce věřit, já jsem dokonce přesvědčen, že se nakonec i oficiálně zjistí, že si to dokáže v případě potřeby vyrobit, jako třeba vitamin C. Potřebných prvků má na to dost a umí i komplikovanější úlohy.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak nejak cítim v kostiach, Buc, že to, čo vravíš, je správne. Pekný deň.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

poctěn návštěvou Terezy včetně sestry Markéty a Marka from US.
Podařilo se udat nějaké abundance of švestek
Úspěch sklidili končící dosti sladké ryngličky, rovněž jsme objevili přezrálé višně v sousedním sadu a lehce zburčákověná ripemeruňková odšťavněná záležitost a odšťavené broskve, popř.mix.
Obdržel jsem rawboby, dobré, ale naštěstí bych si je musel doslazovat a předtím drtit, což už je na mne moc komplikejtid, páč dokud to nedostanu ve formě např tahini, kde ten med len jednoduše rozmíchnu takže asi addictionu se v této komoditě asi vyhnu.
Večer stráven přátelskou diskusí, po níž jsme zůstali na svých pozicích (manželka u čaje, vítězoslavně poukazuje, že zámořští pijí daleko více čaje než ona) tedy s vědomím určitých nuančních rezerv a vesnický člověk byv trochu vyveden, neb může volně hovořit o tématech, které ho zajímají ( a to pouze), na rozdíl od absolutně ho tematicky nezajímajících, ba někdy nuceně strpěných rozhovorů s tkzv. běžnou populací
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to máš štěstí, páč mě právě ta jejich hořkost nutí to zobat všude kdykoli a kdekoli


ale neboj, pracuju na vyvinutí hotových výrobků ke konzumaci do prodeje - čokoládový tahini s medem....

jinak tu tvoju meruňovicu jsem druhý den dopila i s tim broskvovým džusíkem a ještě že nemám takovou zahradu, páč bych tohle asi mohla pořád a těch kyselin je v tom vážně vela

tak jsem se včera neutralizovala celym vodnim melounem

jinak žlutý ryngličky byly vážně stropový, teď tady sjíždim těch asi 20kg švestek co sem si odvezla a mám to na několik dní

(ještě že už se blíží ten záříjovej půst!!!)

blížící se jabka mě taky neeuforizujou, hrušky jsou limitní

na druhou stranu bez špenátu si to moc představit neumim

jinak poznámka k osazenstvu: obě dvě dámy jsou moc příjemný a úžasný, byla jsem skoro překvapená, neb z tvých příspěvků to vyznívá že dcera jest skoro ztracenej případ, přišla mi relativně uvědomělá, sice si dělala k vobědu bramborák ale myslim že k tomu brzo taky dojde, na to co jsi o ní psal mi přišlo že je raw víc než nakloněná, a jinak bych doporučovala manželku objímat častěji než jednou do roka, si to asi zaslouží bych řekla:-), to jen tak osobní postřeh

a ještě jednou mmooc děkuji za uvítaní a pohoštění a zásobení samozvané návštěvy..celá skupina byla nadšena

+ komplimenty víc než šarmantní koze a její mladý
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dnes to vypadá na makový den, družstevníci vyrazili s kombajny na maková pole, odpoledne jsme na řadě my, při naší spotřebě cca 20kilo za rok to bude chtít pár pytlů
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:dnes to vypadá na makový den, družstevníci vyrazili s kombajny na maková pole, odpoledne jsme na řadě my, při naší spotřebě cca 20kilo za rok to bude chtít pár pytlů
nasbírány 4 pytle
odjezd směr slovenské a MLR termály, příjezd v po
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

výlet se vydařil
vybavení potravou-nic neponecháno náhodě:
bedna broskví, bedna rynglí, bedna švestek, bedna rajčat, pytel paprik, 10 avokád v rozkladu, 2 litry gaspača, mrkve, kedlubny, 10 ks hlávk.salátu, 5 kg banánů, 3 žlutý melouny, 1 vodní meloun, 50 ks zelených ořechů, 3x tahini co si teď tak pamatuju.
Zpět dovezeno: 3 ks rajčat, 2 saláty, 10 paprik, 3 ryngle (nezralé), půl bedny švestek (vhozeno do mače), 20 zelených ořechů
Út: příjezd v 10:00 do Výhní, zjištěno, že termál uzavřen, plánovaný výšlap bos do Sklenných teplic, chybějící značky, přesto po 20 km se nám podařilo vrátit na základnu s menší sprškou, kdy jsem využil pršiplášť za 1200 a až přesun vozem se vydařil.
Termálek 37°a 39° za 135 SK/os-skvělé, pak ještě solná jeskyně za 150 Sk taky pěkné, ale to už nemusím, to rači to moře. Nocleh ve voze na parkovišti.
St: okruh kolem štiavnice ve výšce cca 800 m, salaše, ovce-příjemné, pěkné výhledy, sběr lískáčů, úlet na čalamádě z Billy, (zde nutno poznamenat, že slané na mne následně krátkodobě nepůsobí, spíš naopak), ještě pochod do baně-muzea (sprška) a zpět k vozu. Opět ztracená značka-zacházka romskou osadou-měli obsazenu baňu s budovama okolo, s každého panelákového bytu komínek, docela si to udržovali a nic se nám nestalo. Celkem cca 25-30 km + sběr horských jablíček mnam. Termálek opět ve Skl.Tepl. 42°za 150 SK skvělé. Nocleh ve voze na stejném parkovišti.
Čt: Kremnica-pěkné městečko, výšlap na blízkou horu 800 m, zdálo se snadné, ale opět ztracena značka, ale nakonec těžším terénem přes psí útulek značka nalezena, nahoře pěkné+ krávy. Nahoře zapomenuto avokádo, chtěl jsem se vrátit, ale manželka proti. Škoda ho. Zakoupena buzola.
Termálek za 60 Sk36°+ bazén 32°, opět ucházející. Akorát v 36ce byla ostříží babka a kdo udělal tempo, ho chtěla z bazénku vyloučit. Tvrdil jsem, že neumím plavat a chodím jednou nohou po zemi, ale nakonec si poslušně sedl, páč obsluhovala i WC.
Přesun směr Štůrovo. Spali jsme u slunečnicového pole v autě.
Pá: parkování zadarmo jako obvykle ve Štůrovu-zakoupeny vonné tyčinky jako opium, tráva, kafé, aloe apod., 1 litr flaška Aloe, vložky, spínátko. Pochod do Ostřihomi –déšť+pláštěnka,
Návštěva trhu-koupen pyl, opět čalamáda, meloun(jen2kg), 2 hrušky. Návštěva hradu.
Termál-štůr(velký areál) za 80 Sk 35°, 36° 25 min. za doplatek 50 Sk s masage, jelikož bylo chladněji, teplota nedostačující, musel jsem se pořád hýbat. Koupen obal na peníze do vody-nekvalitní-všechny papíráky jsme museli večer sušit.
Přesun k Budapešti, spánek na odstavné silnici.
Pá: Pešť-krásný počas
návštěva blešího trhu-nechutné, koupen meloun červený a 2 žlutý(10 Kč/kg).
Pochod do centra 5 km-návštěva trhu (5 hodin zde stráveno-manželce se to zdálo hodně)
Nakoupeno spousta čalamády, namočený česnečky, cibulky, červený zelí na sladko aj.
Objeven indický obchod, mraky tahini(koupil jsem litrovku)+ chalvu s pistáciemi váženou, polotovary tahini na sucho ve formě vloček (8 balíků)+ kokosový olej, práškový mango (kyselý), datle za 30-suchý. Dávala mne pořád dárky, asi tam tolik lidi neutrácejí.
Chtěl jsem vyzkoušet ovčí sýr, ale podle obrázku identifikovaná ovce byla koza-keczke-a tak omylem zakoupen kozí sýr za 200 Kč. Náš býval lepší. Ujito 20 km.
Museli jsme change money na termál Szecheney za 180 Kč-37-38°C-dostatečné a velmi pěkné, navíc jsem to jistil saunami. V ulicích fest-techno-docela hukot.
Návrat v 19:30 do čr netrefen, najeto vo cca 50 km víc a furt 30ky, v Bratislavě v 24:00 švagrová nepřítomna, nutnost cesty do Sence, příjezd ve 2.
Manželce to prý tak akorát stačilo, mně ne, tak se obávám, že ještě na durian.cestu není dostatečně připravena.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

bomba! :lol: :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Buci,
uz jsem se Te kolikrat chtela zeptat na Tvuj osobni recept na gaspaco. Mohl by jsi mi ho tu polopate vylozit? Solis ho? Diky.

Jinak Tvuj posledni prispevek je super :P !
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Buci,
uz jsem se Te kolikrat chtela zeptat na Tvuj osobni recept na gaspaco. Mohl by jsi mi ho tu polopate vylozit? Solis ho? Diky.

Jinak Tvuj posledni prispevek je super :P !
aha tady to je, sem to nemohl najít
včera v makru reklamace zlomkových para, už budu brat jen v celku, čuchali k tomu, že nic necítí a povolávali další čuchače, ale nenechal jsem se vyprovokovat a stále jsem mlčel a tak zavolali někam telefonem a tam to asi schválili, páč mi dal i peníze.
Hned jsem je směnil za avo a para a 1 balíček fig, kterej sem po cestě celej já blbec snědl(minimálně 14 dní jsem už byl bez suchýho)
Dojíždí poslední ryngle, ale ty sou opět superripouši, fšude se válejí švestky, ale nemám na ně místo, manželka koupila marmeládové veliké broskyně(za 10), tak 5,6 ks (možná to je i 1,5 kila) zblajznu, opravdu něco,musel jsem jí vytknou, že koupila i výběrový normální (12) prej kvuli návštěvě a přitom mně všichni vyjídají ty zralý, mizerové
pak dám mimochodem pár banánů, melounů, chlorel
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

BUC : odjela švagrová
a včera jsem dokázal si nekoupit ani fíky ani datle


jaký figy a datle kupuješ ? Levná klasika ?
Odpovědět