buc11 alias buc

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od RadkaS »

Eva.cz píše:
RadkaS píše:Klucí, škoda, že jste tak daleko. Taky bych se s Vámi ráda sešla, zvlášť takhle dohromady, a ještě k tomu i s Evičkou... no, užijte si to!
Raduš, u nás je momentálně všechno špatně, takže nejedu nikam:-(((
To me mrzi :?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Buci děkuji za krásný víkend u Tebe. Bylo pro mne velmi zajímavé, poučné a nesmírně inspirující s Tebou být a povídat. Burčák byl skvělý, jo jo, zadařilo se nám. A až zase budeš psát o svém běhu do lesa, budu zcela živě vzpomínat na ten běh náš dnes ráno. Začnu běhat - děkuji, žes mi ukázal, že to není taková hrůza, jakou jsem z toho měl.
S vděkem Ti děkuji za mnoho nového, co mi víkend přinesl.
Jindra
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pro mě je běh hrůůůůza pořád. To radši 10x na Lysou a zpátky :roll: . A klidně i s burčákem v baťohu (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Hugo z Hor píše:Pro mě je běh hrůůůůza pořád. To radši 10x na Lysou a zpátky
No může se něco přihodit a pak prostě musíš. Lezli jsme v březnu před sedmi osmi roky na Lysou parta lidí z Ostravice po turistické červené a manželka si v půl cesty nějak zvrtla kotník. Sice jsme nezávodili, to ne, ale znáš to... kdo je nahoře první, vyhrává. Žena dál nemohla, tak abych zachránil čest rodiny, vzal jsem to na vrchol poklusem, takže jsem byl nahoře první (a ještě s rezervou) a hupky šupky zpátky dolů podpírat ženu na cestě zpět do Ostravice. No a tak jsem to teda odběhl, zábava nezábava. "Musel" jsem, šlo o čest :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jindra píše:"Musel" jsem, šlo o čest :D
Jasně, chápu (:-) Když musíš, tak musíš >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

ano , musím potvrdit, že to bylo zatím nejlepší,
zvolili jsme dobrou taktiku, vyrazili až po obědě a pili jen lechce nakváslou ščávu, sice jsme z hlediska nákladů kupovali po flašách nebo džbáncích, samože až po degustaci, páč bylo i dost nechutných, čímž jsme do sebe dostali každej několik litříků, ale večer sem byl trapně střízlivej, což sem na rozdíl od minulýho týdne nezměnil ničím dalším i když jindrou donesenej kvasar sentický lákal, ale zvolil sem místo toho ještě v 21 hodin 3 velký banánce s kakavem, dal sem i u krbu asi jen 3 cm3 ze zdravotních důvodů ochutnat jindrovi.
Jedině co bych si vytkl, to už bylo po 2 litrech u potkana, že sme dali u rajmana jen 2x2deci, kterejžto z mopru a iršaje byl myslím nejlepší, v kraví hoře dali i průměrnej červenej, tam proběhl asi flirt s 3 holčicemi, ale závěr v JZD v němčičkách na milerce se taky supr vydařil, navíc prokládanej kvašákmi. Já sem to jel na kolobce, jindra sem tam vodjížděl mapovat terén, nebo mě klačil a potmě svítil.
Ráno běh ke stožáru, taky vynikající, bez únavy, ještě sem totiž v životě neběžel po 10 hodinách nejezení. Pak sem dal ještě litřík milerky, řidič už nemoh.
Dnes sem vyrazil na katastr promluvit si s tou právničkou, vyzbrojen horou listin a vědomostmi, sem na ni hned spustil, ale přerušila mě, že už to mám na sebe napsaný a já jak to, že sem se to celej víkend učil to vydržení, ať mě aspoň vyzkouší třeba z kapitoly vydržení do společnýho vlastnictví manželů, dyž je někerej mrtvej. Takže jsem už i de jure vlastníkem svýho domu, akorát to mý přehlédnutí před 13ti lety bude odhaduji ještě tak za 80 papírů.
Myslím že to je velmi charakteristické pro má životní konání, ale žiju s tím rád, a už taký ostanu, taký rozvolněný.
Bohužel musel sem zas vybalit auto, trčím tu v čssr místo mlr, tatošovi zas odešel nějaký orkán, tak zítra si zas užijem po doktorech.
Ještě dodatek, jindra nasbíral zelný rotliny a zarobili sme ščávu, velmi jemná a dobrá.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

jj bylo to opravdu fajné. mě hodně překvapilo tam v němčičkách, jak rychle kvašáky neutralizovaly. Za kvašáky znovu díky Buci, jsou móc dobrý, už mám jen půlku, taky na ně zadělám. banánce s kakavem supr takže už jsem včera dělal taky. Od rajmana jsem v neděli vezl domů štyry litry tej voňavej dobrotky (vedle štyr litrů burčasu a 4 litrů moštu od potkana). Příště bych chtěl mrknout na halmu, páč jeho ekologický aktivity sou mi sympatický a rád kšeftíkem podpořím.
jéje nepiš tady vo flirtech (jó holky byly pohledný), doví esli sem občas nekókne moja žena. by mě přešel smích, he he
to s tatou mne mrzí, ať to dopadne co nejlíp
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:Takže jsem už i de jure vlastníkem svýho domu...
Dalsia dobra sprava na vitarianovi! :)
Blahozelam!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:jéje nepiš tady vo flirtech (jó holky byly pohledný), doví esli sem občas nekókne moja žena. by mě přešel smích, he he
to s tatou mne mrzí, ať to dopadne co nejlíp
V Kraví hoře jsem byla tuším loni, ale žádný flirt neproběh, naléval nám ochutnávku nějaký děda a mě pak nebavilo čekání na to až se všichni nasosaj.
Tátovi nemůžeš domluvit? Asi ne, že?!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

ha tata skoro včil ani nejí,
dnes sme si užili od 8 do 17 po zařízeních už jen kvuli tomu lepší nemocnět, navíc ten systém, tatoš pěkně vyváděl, navíc nigde ho nesceli vzít. ale vnutili sme jim ho na přistýlku do bohunic, ať skučí chvílu jinde než doma, dnes sem se přistihl že ho lituju, byla tam docela pěkná MUDr asi zase slovena, těch je tam většina, ale šel sem jí asi nevím proč na nervy, asi to podvědomě cítí, ty moje postoje,
jsem v divném položení, nevím jestli zítra vůbec vyrazím
jo jindro teď bych ti ten baráček už mohl střelit dyž je můj
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

Tak vám to burčiakové hodovanie prajem, i keď s troškou závisti. Na chuť by mi dobrý burčiak šmakoval, ale dám 2 deci a strašne mi to stúpne do hlavy a kručí po bruchu :oops: No, pred pár rokmi mi to nerobilo problém :? Dnes som mala grepovo-pomarančový deň - šťavičky. Aj som na ne cez leto zabudla, dobre mi padli.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od culka »

Reni, nevesaj hlavu. To chce len trening, kazdy den o pol deci viac a bude. :wink:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

Culka, to nedám. Burčiak mi úplne stiahne energiu - som ako bez krvi v žilách, no pripitá hneď. Ale pravda - všetko sa dá zlepšiť tréningom (:-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak mně stahuje něco jiného a vidím to zcela pozitivně. >:-)
Ale jest pravdou, že preferuju, jako výše jmenovaní, ty nížealkoholové. A tady v Ostravě jej (až na opravdu pár vyzkoušených vyjímek) nekupuju vůbec, jelikož břečka zde nazývaná burčákem se pít nedá (alespoň v mém případě)

buci, Jindro, děláte mi chutě !!! >:-) Já dopil poslední sklénku burčáku z Uherského Hradiště, už s vyšším podílem alkoholu, ale přesto dobrou a sladkou. Zítra nastane zřejmě již krise z nedostatku :cry: (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

burčas od rajmana měl doma i v práci fakt úspěch, jj, ten se poved, Buci
Hugo z Hor píše:buci, Jindro, děláte mi chutě! Já dopil poslední sklénku burčáku z Uherského Hradiště, už s vyšším podílem alkoholu, ale přesto dobrou a sladkou. Zítra nastane zřejmě již krise z nedostatku
No já dorazím burčas dneska (už je v něm teda pěknýho alkoholu, se mi příjemně zamotá hlava), ale naščestí jsem bral aj 4 litry moštu; už malinko začíná pěnit, takže bude burčáček další "vlastní výroba"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Buci ešče sem si pak vzpomněl... při našem nedělněranním běhu jsi zmínil "slzí mi oči, tzn. přetížené ledviny", pamatuju si to dobře? To neznám, to takhle platí? (samozřejmě mimo zimu nebo silnej vítr, to oči prostě slzej)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Eva.cz »

Jindra píše:jj bylo to opravdu fajné. mě hodně překvapilo tam v němčičkách, jak rychle kvašáky neutralizovaly. Za kvašáky znovu díky Buci, jsou móc dobrý,
Kvašáky áááách!!!! (Vlastnictví domku teda jako taky dobrý... :wink: :wink: :wink: )
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:MUDr asi zase slovena, těch je tam většina, ale šel sem jí asi nevím proč na nervy, asi to podvědomě cítí, ty moje postoje,
Jasně, že to cítí.
Hlavně ať dělá dobře svou práci.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Buci ešče sem si pak vzpomněl... při našem nedělněranním běhu jsi zmínil "slzí mi oči, tzn. přetížené ledviny", pamatuju si to dobře? To neznám, to takhle platí? (samozřejmě mimo zimu nebo silnej vítr, to oči prostě slzej)
Kruhy tmavé okolo očí a pytle pod očima i přestože spíš signalizují na 100% nestíhající ledviny, slzení nevím, ale počkej ! - když jsem jeden čas "bral" dost brutální chemo teklo mi z očí a nešlo to zastavit, nosil jsem ubrousky po kapsách a vysušoval do zblbnutí.
Pak jsem nosil i brejle na dálku do auta, ty mám na památku, přešlo to. :idea: :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od culka »

cepheus píše:když jsem jeden čas "bral" dost brutální chemo teklo mi z očí a nešlo to zastavit, nosil jsem ubrousky po kapsách a vysušoval do zblbnutí.
Pak jsem nosil i brejle na dálku do auta, ty mám na památku, přešlo to. :idea: :)
Iste ze preslo. Ked si sa prestal napchavat tou dobrotou. :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

Asi tak nějak .. :D :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Kruhy tmavé okolo očí a pytle pod očima i přestože spíš signalizují na 100% nestíhající ledviny
Někde sem čet že tmavé okolo očí značí problém s játry, né s ledvinama
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

Já čet s ledvinama, neva, ráno moudřejší večera, zagooglíme, uvidíme. :)
Můžu se mýlit ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Já čet s ledvinama, neva, ráno moudřejší večera, zagooglíme, uvidíme. Můžu se mýlit
Počkej, negugluj, nech mě chvilku vzpomínat, ikdyž to momentálně néni lehký dyž tu sedím u kompu s burčasem... si myslim že sem to čet někde u Jardy... ostatně i já se můžu mýlit ale ty kruhy kolem očí v souvislosti s játry se mi vryly do paměti, něco na tom fakt bude
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

Podľa TČM súvisia kruhy pod očami s obličkami (ledviny) - s ich oslabením (vrodeným alebo získaným).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Renáto díky, aspoň nemusíme guglit.
btw prosím Tě jak to děláš že už máš přes pět tisíc příspěvků :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

Jindra píše: btw prosím Tě jak to děláš že už máš přes pět tisíc příspěvků :)
Preboha :shock: To bude asi tým, že trepem somariny. :oops: Ja sa polepším :wink:
(No a asi sa mi neodčítali tie pindy, čo som popísala do zrušeného dennníka. Nie?)
Jindro a kukám, že mám nejaký ten rôčik účasti pred tebou na fóre náskok - tak asi tým, možno - no, musím si to nejako ospravedlniť. (:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Renáta píše:Jindro a kukám, že mám nejaký ten rôčik účasti pred tebou na fóre náskok - tak asi tým, možno
však to je dobre, aspoň sa mám od koho učiť, vďaka. Veď mi stále ešče iba mlieko kape po brade; dva roky raw praxe po 40 rokoch na varenom nieje nič významné, teprv sa učím
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

No, to sú tu inakší učitelia :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Podľa TČM súvisia kruhy pod očami s obličkami (ledviny) - s ich oslabením (vrodeným alebo získaným).
Jedna věc jsou váčky pod očima, což je nedostatečná funkce ledvin, ale druhá věc jsou tmavé kruhy, což by mělo souviset hlavně s únavou, kdy se žilky ztenčí a vázne tam krev ... tedy prý, podle gúgla. :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Preboha :shock: To bude asi tým, že trepem somariny. :oops: Ja sa polepším :wink:
A jéje, já mám skoro 3K za 20 měsíců (4,87/den) a Renáta 5K za 50 měsíců (3,42/den), je vidět kdo tu trepe somariny. :oops:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

:D Pandi, nie že spomalíš - mohol by si dostať absťák >:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Buci znovu a znovu dík za nedělní běh, který nastartoval moji běžeckou životní etapu. Dokonce - ani nebudeš věřit - mám tady trasu takřka identickou s tou Tvojí - dle turistické mapy to mám taky cca 6,5 km s převýšením 150 nebo 160 metrů, což je totéž, co jsme měli v HB. Je to trasa příjemná (časově cca 40 minut), časem si k ní najdu alternativy, lesů s trasami tu máme dost.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Počkej, negugluj, nech mě chvilku vzpomínat, ikdyž to momentálně néni lehký dyž tu sedím u kompu s burčasem... si myslim že sem to čet někde u Jardy... ostatně i já se můžu mýlit ale ty kruhy kolem očí v souvislosti s játry se mi vryly do paměti, něco na tom fakt bude
To se Ti možná prolnulo s tím burčasem, ten už je "skoro-alkoholem" a ten napadá játra, to jo .. :mrgreen: (:-) (:-) :wink:

Jidro, o nic nejde.
Informace se kterýma denně nepracuješ zkrátka "blednou" a je třeba skáknout do knihovny (kdysi) a nebo (dneska) zagooglit v domácí mega knihovně.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jindra píše:... "slzí mi oči, tzn. přetížené ledviny", pamatuju si to dobře? To neznám, to takhle platí? (samozřejmě mimo zimu nebo silnej vítr, to oči prostě slzej)
Já když byl u očařky, tak mi řekla, že trpím pro změnu suchým okem a doporučila mi jakýsi sajrajt, kterýžto jsem si stejně nekvapkal. Při poslední kontrole mi ale řekla, že ty kapky asi zabírají :lol: (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

ani jsem nenašel poslední příspěv
burčák je klamavé vyjádření, včera sem se stavil u zborovskýho a on kvůli tomu, že to je z mlr má napsaný:lechce nakváslý hroznový mošt a nebo jen hroznový mošt a než se to doveze dom, tak se to akorát natlakuje, ale je to furt sladký, má-li to divnou chuť či nedej bože kyslé, to do huby nevemu
mlr se jako obvykle vydarilo, v blave sem se pokusil o trh, ale byl akýsí svátek mnohobolestínskej mery, tak sem to vzal do ďéru, koupil jejich čalamádu, skvelá, broskyně, projezdil na kole a presun do komárom, zajel i do komárna, pak termálek za 80 kč
Seznam absolvovaných termálků nebo kde je aspoň teplávoda 35: Lááčko, Podhájská, D.Streda, Senec, Piešťany, Meder, Sklenné Teplice, štůrovo a jeden v tetrách, mošoň, ďér, eger, miškolc, debrecén, hajdúšsobosló, sečéni, margitin ostrov, asi sárvár, byk, 3 v thaji a 1 v malaji.
pak sem šel do mesta, nikde nikdo, tak si koupil flašu bílýho semisvít odkudsi od tokaje, ale nulaputýnkový za 330 foroušů a haláslé v tesku u vietnamce, už to byl zbytek bez hlavy, ale stejně sem to odklopil, ale patok sem bolestně cítil v hlavě, celou noc pršelo, spal v autě, ráno tatabáňa, projezdil v dešťu na kole, město bez centra, mělo mě to napadnout, že na otázku centar?, koukali jak joja. Pak pešť, myslel sem že takticky zaparkováno na okraji, návštěva tržnice, dal sem si krom broskyň, hroznou i lečo bez masa, to bylo dobrý že sem to tam nechal, večer termálek za 200 kč starodávnej tureckej, ale začlo zas pršet tak sem že večer odjedu, ale nepodařilo se mi se na dálnici otočit a tak mě to hrklo do centra asi 10 kiláků až k řece, naštěstí na most mě nedostali, pak mě to vrhlo zas nahoru na citadelu a asi po hodině sem se cez akýsi kopec při porušení mnoha předpisů vymotal, o půlnoci už v blavě, spal zas v autě před tchánovým domem, ráno trh, broskyně za půl eura, stejně tak orange melon, hrozno, čalamádu ne stupavskou ale mlráckou a nepastér brynzu, v rybe koupil ještě tuna šalát ještě lepší než ta lajt treska s jogurtem, vyslechl hodinový nářky tchánovcou a jelikož bylo hnusně, nešel sem ani na korčule a odfrčel do lednice, kde sem chtěl ještě zabicyklovat, ale v roztržitosti a zmatku u tchánů sem tam zapomněl klíček od zámku, kerým sem měl zamčený kolo na zahrádce, tak odjel pro ten burčas a výlet již v pěkným počasu úspěšně doma zakončil, hned se vrhl do práce a PO VEČERECH hodil běhy. Nezúčastnil se ani gulášových závodů.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Eva.cz »

Fixkuličky, letos mě burčák asi mine, na ten v nerez či jakých barelech v Globusu koukám s nedůvěrou....:-( No jo, měla jsem to nějak udělat a vyrazit za vámi, ale ten běh s vámi, ten bych nejspíš nedala, nebo možná jo, ale smíchy byste se mohli potento..... ale nějak si říkám, že jsem pár věcí lámala v životě "přes koleno" a nebylo to asi zrovna ideální. Takže k tvému a Jindrovu burčáku připíjím slivovicí... nic moc pro zdravý životní styl asi.... ale někdy jdou tyhle věci stranou. Nebo neměly by? Však ona brzy dojde a do další zrovna investovat nepůjde, tak zase budu sekat dobrotu :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jaj, tož dobrú slivovicú si připít též není špatné >:-)
Já to teda nepiju, jen z čistě vědeckých důvodů při pálení se strýkem okoštuju, jak se vyvedla. I když na vinobraní v Uherském Hradišti mi dal jeden krojovaný účastník okoštovat meruňkovici. Musím uznat, byla výborná, úplně se rozplývala na jazýčku. Sakryš, jak se teď dívám zpětně, tak ten den jsem celý jenom prochlastal >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Sweetie »

hugo hugo :D
buci uzivas si to delas si co chces, to je prima. ten termalek -80(kc) to je levny, asi se v cesku takova cena nenajde. a najde se vubec termal? nebo aspon si to predstavuju jako venkovni koupani jako e.g. v karlovych varech?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Jindra »

Buci ty kvašáky od Tebe byly moc dobrý, už jsem koupil nakládačky a naložili jsme s ženou šest zavařovaček (místo propichování jsem okurky řízl podél napůl). Není to ale ono. Ženě se zdálo v Tvým receptu moc soli, tak jsme místo polívkový dali jen čajovou lžičku na litr vody a asi to je chyba - jednak to skoro nekvasí a je to mdlé, bez chuti. A jasně, kopru jsme měli dát hódně a ne jen tu špetku. Ale na vyhození to naštěstí není, to spapkáme.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

konečně omasta namatlal ščávu, hned sem se zásobil asi 6ti litrama, je odkalenej a o třídu lepší než zborovskej a jen za 30, nechám ji jen natlakovat a udělám tak litřík denně
ořu, to mě nebaví, ale je to aspoň makačka, musím navážet kompost a jelikož jsou kola zahňácaný tím kompostem tak to skoro nezabírá a musím to jak kůň klačit, navečer začlo pršet tak sem se ještě zablátotlačkoval
tatoš tam vyváděl, tak nám ho vrátili, chtěl sem mu vnutit eutnásku ve formě bombošky ale nemá nejak na nic chuť , tak sem i tu vepřovou hlavu dal synčekovi
asi sem skončil naboso, už je docela zima
kurňa ještě musím jít ščavit zelenou, natrhal sem špinach a bylinky
a mám už zas asi 50át šalátikou
čtu dobrou knihu soumrak ateismu od krále(on je pro ID, ale ne pro zázraky atd), píšu si to sem tajně aby to nerozpoutalo diskus, to jeho i dyž to má 400 stran mýmu mozku připadá blábolovité a dá se to shrnout 3ma větama z poslední strany(jungovské vědecké prokázání boha, ontický a ještě cosik), ale hlavně uvádí podle mne i nádherné citace zavilých ateistů a ty mi jdou přímo z duše, ale něco mi připadá zábavné jako rozhovor s grygarem z 2.3.2007:velmi stručně:
věříte v boha? ano (a další kindy)
tak vy nepřítel pavěd věříte, že v základu našeho racio světa byl zázrak? ano
A není to iracionálnější než třeba homeopatie? Z pohledu biologa je to pochopitelně iracionální. Ale iracionalita je součástí lidské existence. Takže tohle mi nevadí.
A že kristus vstal z mrtvých? Ano
Ale biologicky je to nemožné. To ano ale syn boží má jistá privilegia.
S neposkvrněným početím, sílou modlitby, zázraky boží tam už to spíš vyloučí
Líbí se mi Bernard Russel...otázka kdo mne stvořil je nezodpověditelná páč vyvolá jen další otázku kdo stvořil boha, když všechno musí mít příčinu, musí ji mít i bůh a když může něco existovat bez jakékoliv příčiny, pak to může být jak svět tak bůh a není důvod proč by svět nemoh vzniknout bez příčiny, právě tak proč by nemoh existovat odjakživa. Představa, že má vše svůj začátek je zaviněná jen chudobou naší fantazie
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: píšu si to sem tajně aby to nerozpoutalo diskus, to jeho i dyž to má 400 stran mýmu mozku připadá blábolovité a dá se to shrnout 3ma větama z poslední strany(jungovské vědecké prokázání boha, ontický a ještě cosik), ale hlavně uvádí podle mne i nádherné citace zavilých ateistů a ty mi jdou přímo z duše, ale něco mi připadá zábavné jako rozhovor s grygarem...
Tajně bys musel psát bílým písmem. :)
K panu Grygarovi a spol se raději nějak více nevyjadřuji. Po jeho výrocích a hláškách se kolikrát "drbu na hlavě", jak je to možné... Dával jsi tu tenkrát i to pojednáníčko o astrologii a to se opravdu nedalo, jak matlal dohromady astrologii, kartářky a bůhvíco ještě. U "vědců" předpokládám jistou schopnost držet se termínů. Atd atd atd. Ale jestli ho to baví, necháme ho filozofovat. Jen neškodit, jen neškodit. :mrgreen: Určitě to myslí dobře.

Zítra bude asi taky lít, ale po dešti se dobře dýchá. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: píšu si to sem tajně aby to nerozpoutalo diskus,
(:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:.. ale hlavně uvádí podle mne i nádherné citace zavilých ateistů a ty mi jdou přímo z duše ..
Buci, Ty jsi mi ale komik jak Ti můžou jít výroky zavilých ateistů z duše, když podle zavilých ateistů (věřících v NIC) žádou duši ani vědomí nemáš. :D (:-) (jenom elektrika, blik sem, blik tam v mozku, hříčka náhody).
Jj, jako tajnej fór dooobryyyy ! :) :wink:
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od mira »

Ututlaný příspěvek do nechtěné diskuse, "nahoře" od středu mezi Není
a Je. Pan Grygouš je vzděláním zasažený a není to žádný malý blbec,
nýbrž ctěný, svrchu i zevnitř osvětlený videc a těší se má úcta, služebník.
A aj hle, něco z jeho hlávky porostlé stříbrem, které je ozdobou starců,
kteří nás mladé a nezkušené mají vést a neměli biblít vysmívaní. :|
http://www.vira.cz/grygar/

Pokorná a hlubokosklonná omluvenka za vetřené odkázání a vejšplechtování
z stran mých.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od buc11 »

není to tak zlé
grygara mám rád a astro považuji za bláznivinu, ale nic to neznamená
no uvědomil sem si že si sem opsat knihu nemá ceny, tak jen si uvedu zdeňka neubauera, Weinberg, Kurtz, Feynman,heřt jakož i další sysifovci, miláček profouš dawkins /citace např. "každý, kdo není nevzdělaný nebo hloupý, chápe, že evoluce je skutečnost, proto vpašujeme boha zpět tím, že naznačíme, že vytvořil podmínky v nichž to lze, kdybych já byl B. vymyslel bych přímější cestu a proč bych záměrně vyvolal takou situaci, aby to vypajdalo, jako bych neexistoval?." nebo co říkáte na oxfordské kolegy Peacocke a Polkinghorne. Určitě nevyznávaj ID v jednoduchém významu, nejsou to fundamentalisté a ani hloupí, či nevzdělaní, ovšem neumím pochopit proč to dělají. Jsme fšici vědcové, je mnoho ještě před námi, proto nechápu, proč mrhají svým časem na uvažování o těch jiných věcech , které nikdy do pokladnice lidského poznání nic nepřidali a ani ničím nepřispějí. nebo nechápu, dyž se ptáte proč tolik lidí věří v boha zvlášť keří se vyznají ve vědě. Rád bych to věděl. Vím ovšem, že v mnoha případech se to liší od toho, co si představují běžní. Existují fyzici, cítící posvátnou úctu před majestnátností vesmíru jakož i já, konstant fyziky atd/
nebo fundamentalisté vědí, že mají pravdu, protože ji přečetli v posvátné knize, já věřím na základě studia důkazů, např. věříme v evoluci, protože důkazy ji podporují, objeví-li se nové vyvracující důkazy, tak ji opustíme, to fundamentalisté, věřící nikdy neučiní. a miláček Weinberg např. Myslím, že vesmír nemá smysl, který by se dal odhalit vědeckými metodami. Nemyslím ovšem, že by lidský život neměl smysl. nebo věda nám nemůže dát útěchu že bude neco po smrti, nechává nás tu stát s mnohem pochmurnějším pohledem na naši vlastní budoucnost, nevím proč mě to tak nějak uklidňuje. Nebo Nevidím možnost mluvit o ID bez možnosti představy o něm. I vesmír, který by byl úplně chaotický a bez jakýchkoliv zákonů by se dal považovat rovněž za navržený - idiotem. ..neobyčejně těžká na pochopení bývá lidská mysl, ale tak je to i s počasím....bude velký počet velkých třesků, při nichž budou mít přírodní konstanty hodnoty nepříznivé pro lidský život a mnohem méně při nichž je život možný. Není důvod vzývat ID přejícího si dobro, pro vysvětlení , jak to, že jsme v té části vesmíru, kde je život možný, v ostatních částech není nikdo, kdo by takovou otázku položil. Zdůrazňuji, že existence zla ve světě nedokazuje, že vesmír nebyl navržený, ale jen to, že neexistují znaky dobromyslnosti, jež by poukazovaly na ruku ID, ... jinak jsem přesvědčen, že morální vliv náboženství byl v průměru hrozný, ať s náboženstvím nebo bez něho se dobří lidé mohou chovat dobře a zlí lidé zle, ale aby dobří lidé činili zle na to je třeba náboženství. Jsem rozhodně pro dialog mezi vědou a náboženstvím, ale ne pro konstruktivní, jedním z úspěchů vědy bylo to, že i když se pro inteligentní lidi nestalo nemožným být věřícími, stalo se jim možným aspoň nebýt věřícími. i ota funda
no hned je mi líp, nemohu se účastnit diskusí, nemaje schopnost skládat věty jak v těchto knihách jdoucích jako by z mé duše.
S dětmi sem přestavěl pokoj, rozdělením stěnou, zlomil sem kosu, zapadl v bahně s terou, mám mraky ščávy od omasty což je žůžo.
zítra brno
Zítra brno vemu asi kolobku.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:.. nebo nechápu, dyž se ptáte proč tolik lidí věří v boha zvlášť keří se vyznají ve vědě. Rád bych to věděl.
Protože se vědci dostanou dřív, nebo pozdějc k poznání, že zdaleka ne vše lze vysvětlit vědou a dostanou záchvat pokory a už jen mlčí a čumí. Právě proto, že už toho hodně viděli a zažili a hodně toho ví (od toho slovo vědec, věda).
Náhodně se ale neděje nic, zhola nic.
I ten opadající list teďko ze stromu je řízenej proces, jenom Ty ani já nemáme dostatečné informace (a nikdy mít nebudem) o tom kdy a v kolik přesně spadne a proč se tomu tak děje, ale věř tomu, že za to nemůže jen podzim a okolní teplota a vítr, alebrž nějakej kód, program, či co v tom stromě celým je (od koho se ptám ? od náhody ? od paní evoluce ?).

My se teda s vědou omezíme na prostý popis toho, že se tak tomu děje každý rok na podzim a toto přesně dělá věda, nic víc a nic míň a drolí se na tzv. vědní obory.
Největší blábol tohoto drolení se vědy, co jsem se kdy ve škole učil, bylo dělení věcí (hmoty) na živé a neživé věci, ve skutečnosti žije vše na co pomyslíš a co jen uvidíš, vše je v neustálém pohybu někam, nic není mrtvé.
Proč asi ? To je otázka za milión .. pro vědu .. nebo pro víru ? -to už je na každém.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od mira »

Akademik a frantík André Frossard děl- "Bůh je, já jsem ho potkal."
Byl také nevěřící skeptik, ale jednou náhodou? vlezl do kostela a byl konvertován. Nebo se mu na hlavu zřítila prozřetelnost, nebo nějaká červotočilem napadená modla? Nebo na sebe chtěl strhnout pozornost?

K otázce- "jsou věda a víra slučitelné?" mimo jiné dí-

"Tajemnost věcí narůstá, čím dál postupujeme v jejich zkoumání.
Žena, která plete, se může zdát jaksi tajemná tím, že se v její činnosti
spojuje přítomnost a nepřítomnost. Dozvíme-li se však, že ve skutečnosti
jde o konglomerát základních částic sdružených do atomů sestavených
do molekul, který se právě zabývá pletením, narůstá tajemnost do
kosmických rozměrů.
Věci si žádají náboženské vysvětlení právě tehdy, kdy se dospělo
k vysvětlení vědeckému."
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od Pavluska »

"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: buc11 alias buc

Příspěvek od cepheus »

Pavlusko, my o koze a Ty o voze, :oops: ale supr, tu scénku znám, plácáme se u ní do stehen taky, když to dávají, nejlepší je ten vyvrátivší se kostelník-varhaník .. (:-) :D
(Funese miluju a komedie té doby jsou mi více než blízké). :)

Míro: I tak se to dá říct.
Odpovědět