JardaS půst a žádost o radu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Ahoj
přišel jsem sem ze stránek breatharian.eu., poradil mi to Panda. Tam mi pěkně radili ABCD, CEF, PETR atd. Chtěl bych i Vás ostatní poprosit o zodpovězení mých otázek.
Teď jsem skončil svoji první 15. denní půst a jsem v návratovce už 10. den. Půst jsem držel kvůli tomu abych se zbavil problému říhání po jídle i vodě. Během půstu i návratovky, jsem stále říhal a v návratovce se mi objevilo i pískání v uších a časté zalehávání. Poradíte mi co to může být. Teď jsem objednaný na gastro, že se mi podívají do žaludku.

Díky Všem za rady

JardaS
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

S říháním přímou zkušenost nemam, cize Ti asi moc neporadim .
Zalehani v usich - mel jsem u 40 kdysi pred lety, melo by to ustat, aspon u me to prestalo samo po prechodu na bezne jidlo .
Co se tyce tinnitu nemusi nutne souviset s pusty, link : https://www.youtube.com/watch?v=jauoxA5WoqM
Jeste nejake cteni : https://www.google.cz/search?q=tinnitus ... e&ie=UTF-8
Cef
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Ahoj Cefe

díky za odkazy až budu mít čas rád se na Duška podívám.Ty jeho sezení jsou úžasný. Pískání,zaléhávání a šumění v uších bylo jen na začátku, teď se to zdá být v pořádku. To říhání je pořád. Ještě by mě zajímalo, že vůbec nemohu přibrat. V různých deníčcích všichni přibírají a já jsem po 12.dnech v návratovce pořád na stejné váze kdy jsem skončil 15. denní půst. Snažím se hodně chodit(běhat ještě moc nejde,dost to bolí) trochu posilovat a nic. Je pravda, že jídlo(hrst ovozel) jím tak 2x denně a tělo více nevyžaduje. Z ovoce a zeleniny se asi moc přidat nedá. Jinak jsem pěkně v obličeji propadlý a žádný tuk na těle.

Díky
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Ještě jsem zapomněl, včera jsem musel udělat klystýr, po 10. dnů co jsem nebyl na záchodě mě už dost tlačily střeva tak jsem jim pomohl.Vím nemělo by se to, ale s tím říháním a tlakem na břicho to jinak nešlo.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

To je normalni, pust ma setrvacny efekt, nekdo dokonce startne navratovku a hubne dal nekolik dni (setrvacnosti) .
Nevim jake deniky jsi cetl, ale osobne jsem ze zeleniny taky moc nepribral, cize neres vahu ted, az za par tydnu/mesicu uvidis co se bude dit .
Cize tinnitus zmizel, no tak hura:)

Jinak chod, behej, posiluj dal jak Ti to pujde a az se zase dostanes k beznemu jidlu, vitariani tlusty lidi moc nejsou, neni z ceho byt:)
Na to rihani se zkus optat na foru zdravi AZ jardy Zajicka, tam resi prekyseleni a takove veci, treba se tam neceho chytis:)
Jeden klistyr na zacpu neres, ale neprehanet to s nima zbytecne .
Cef
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

Jeste link na to rihani, vypada to ze mas nerovnovahu (prebytek) HCL v zaludku : http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi ... raveni.htm
Asi nejvyssi cas zpytovat svuj jidelnicek, nebo tak neco:) .. obycejnou sodu uz si zkousel co udela ?
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Jím si že velmi zdravě zelenina, ovoce, luštěniny, jen občas ryby, tempeh, rýže, naklíčená semínka, kváskový žitný domácí chleba, pestře ne moc smažený spíše na páře nebo vařený. Ale podívám se určitě
Paja
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 23, 2017 12:38
Bydliště: Podoli u Brna

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od Paja »

Ahoj, taky mě napadá, sám jsem s tím měl problémy, může to být nějaká reakce na špatnou skladbu potravin a má to přímou souvislost s tvorbou žaludeční kyseliny (hcl). Je na to jednoduchý krkací test pomocí jedlé, bezhliníkové sody. Na stránkách Jardy Zajíčka, webu az-zdraví. Tři dny po sobě si ráno uděláš testík a zjistíš jak jsi na tom. I když, je to každopádně jenom můj názor, tak cítím, že by to mohlo mít nějakou vazbu na tvé problémy, hodně zdaru........ Pavel
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Ahoj
píší poznatky, aby další co to budou číst měli možnost porovnat. Skončil jsem návratovku po 15. denním půstu a musím říct že se krkaní teprve teď umoudřilo a není po něm vidu ani slechu. Byl mezi tím jsem byl na vyšetření žaludku,jícnu, dvanácterníku na gastroskopii a ta taky nic z neprokázala vše z vypadá dobře ještě se čeká na výsledky z odběru. Když jsem řekl doktorovy z Gastroskopie, že jsem držel půst, tak byl v pohodě, že taky držel nejdelší zatím 3. dny, ale jeho sestra držela 21. tak jsme si pěkně popovídali a i to do zahrnul do diagnózy. Myslí si, že příčina byla nebo ještě je ve střevech o sídlení špatným bakteriemi. Chtěl mi dát nějaký antibiotika na střeva, ale po domluvě jsou to jen Prebiotika Hylak Forta na 16. dní.
Ale co se teď objevilo nového je, že jsem po obědě(rýži se zeleninou-postupný nájezd,už jsem zkusil i čočku), kdy moje mamka měla narozeniny a připravila mi rýžovo-pohankové-kokosovo-švestkové koule. Poté co jsem to snědl začalo pálení žáhy. Druhý den jsem udělal ráno podobný pokus ale doma s uvařenou pohankou sušenou švestkou a kokosem v BIO a nic se nedělo. Pak opět po obědě(čočkovo-ořechová sekaná s jáhlovo-batátovým pyré), asi zase po 2h kousek bezlepkového beránka a to samé. Nevím zatím příčinu. Budu dále pozorovat a informovat.
Čau

JardaS
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od Lenuška »

Na osídlení střev je nejlepší doma kvasit všechno co zkvasit jde. Jedině tak se docílí větší množství kmenů bakterií ve střevě.
Když dají lidi nekřesťanské peníze za probiotika, dostanou 1,2,5,max.10 kmenů. Střevo má ale kolem 200 kmenů. A to jsou jen ty co známe a jsou vědecky popsané.
Prostudujte net, dobré rady jsou např na Zkvašeno.cz nebo A dá se to zkvasit? a soustřeďte se na rozmanitost. Nechávám vše kvasit nadivoko, protože každá rostlina má svou kulturu. Nepoužívám tzv startér ve formě syrovátky a pod, jen pokud už mám z předešla tu samou rostlinu zkvašenou, dám trochu jako dopomoc ke startu kvašení. Když se použije startér s jinými kulturami, obvykle se přemnoží a rozmanitost bakterií je víš kde. Chce to zkoušet v menším množství, aby se nezkazilo moc materiálu. Nic jiného střevo neosídlí. Taky v těch kouscích zeleniny bakterie přežijou žaludeční šťávy a dojdou do střeva.
Kvasím třeba i česnek, ořechy a semena, zázvor, všechno co mi roste na zahradě, zkouším kvasit listovou zeleninu, microgreens- to je bomba...
Zadělala jsem si na dotazy typu dej recepty- tak nedám, všechno zkouším a řídím se podle zmíněných blogů, až na ten startér, ten nedávám. Taky se mi občas něco nepovede...
Střevo je strašně důležitý orgán, stojí za trochu toho pokusnictví a sklenic v kuchyni...

Jinak když máš po něčem pǎlení žáhy tak to nejez. Promiň tu zkratkovitou radu...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:
úte dub 03, 2018 9:33
Jinak když máš po něčem pǎlení žáhy tak to nejez. Promiň tu zkratkovitou radu...
Jsem mu chtel napsat taky at "posloucha telo" (zkratkovitou radu) :)) - mas z toho reflux - nejez to, nebo si vem beranka s lepkem:))
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Kvasím celou zimu pickles(musím dodat bez plísně :D), samozřejmě že když mě po něčem bude pálit žáha tak to jíst nebudu, ale nečekal jsem to. Ten beránek byl bezlepkový protože má pí je celiakicka. To mě přivádí na otázku zda by 21. denní půst, vyřešil její problém. Podle mě jo.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

Myslim, ze vam nic nebrani opatrne zkusit kalendar (pust.cz) a kdyz se ji pustovani zalibi, proc ne ?:))
Hlavne musi sama chtit, to je naprosty zaklad:)
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od phisto »

JardaS píše:
úte dub 03, 2018 14:51
Kvasím celou zimu pickles(musím dodat bez plísně :D), samozřejmě že když mě po něčem bude pálit žáha tak to jíst nebudu, ale nečekal jsem to. Ten beránek byl bezlepkový protože má pí je celiakicka. To mě přivádí na otázku zda by 21. denní půst, vyřešil její problém. Podle mě jo.
Pokud má žena ještě ve střevě zánět, tak jí půst určitě může být nápomocný při jeho zmírnění či odstranění, ale z celiakie jako takové (v tom smyslu, že by mohla jíst běžné pečivo) ji určitě neuzdraví. Celiakie není běžnou alergií, ale systémovým onemocněním.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

Proc myslis fisto ? Jak vis predem, ze neco nekoho "urcite neuzdravi", je to Tvoje prima zkusenost ? :))
Pokud ano/ne, muzes to trochu rozvest ?:)
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Připojuji se k k Cepheus, zda by jsi to mohla víc rozvést a zda je to tvá či někoho jiného zkušenost. Nemá půst vyléčit i autoimunitní nemoc jako je CELIAKIE?
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od phisto »

OK, cephe, beru zpět "určitě neuzdraví", někdo to štěstí třeba mít může.

Moje zkušenost je taková, že po striktním vynechání lepku, kdy jsem zároveň držela kratší půsty a celkově vynechala veškeré průmyslově zpracované potraviny, se mi citlivost na lepek spíše zhoršila. Takže zatímco dříve jsem měla tzv. bezpříznakový průběh, a bez jakýchkoliv zjevných problémů mohla v klidu papat žitný chlebík až do rakoviny střev, v současnosti reaguji i na stopy lepku. A naopak - znám jedince léčené "konvenční" dietou, kteří po vyhojení akutního zánětu zbaští rohlík, a zatímco předtím by to odskákali průjmem, v současnosti se neděje nic. Podle mě ale jen zdánlivě. Celiakie je prostě téma na celý život, a na základě vlastní zkušenosti si myslím, že když člověku jednou tělo nějakým způsobem naznačilo, že mu nějaký typ potraviny nedělá dobře, je prostě dobré se mu vyhnout jednou provždy.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

Ok, nebudem teda brat lidem zbytecne nadeji, at sami vyzkousi a sami uvidi:))
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

phisto píše:
pát dub 06, 2018 12:39
když člověku jednou tělo nějakým způsobem naznačilo, že mu nějaký typ potraviny nedělá dobře, je prostě dobré se mu vyhnout jednou provždy.
s touto větou musím jedině souhlasit
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

Zdar lidičky, opět žádám o radu.Během návratovky po půstu až do teď jsem cítil co je být zdraví(plno energie od rána do večera,dobrá nálada,spánek jen 4-5h atd.).Bohužel poslední týden se opět u mne objevily příznaky(bolest mandlí,pálení v krku,únava,návaly horka do obličeje), kvůli kterým jsem začal před lety půstovat. Bohužel jsem si nějak myslel, že když jsem vydržel 15dní že to bude OK. Na delší půst teď vůbec ani jednodenní nemám vůbec chuť ani sílu nevím jak to nejblběji napsat. Čekám na blbou otázku blbou odpověď :)
Díky
JardaS
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

"Blba" odpoved bude asi ta, ze 21 to jisti:), ta lepsi cast na tom je, ze Te nikdo nenuti, nic Te netlaci (snad) do ni jit hned, nebo jo ?:)
JardaS
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 11:08

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od JardaS »

To není blbá odpověď :), čekal jsem třeba zajdi si k doktorovi. Teď nejsem psychicky ani fyzicky(při 170cm a 51kg) připravený na 21.Chtěl jsem právě cvičit abych byl na příští rok připravený právě na 21, ale pokud se budou opakovat intervaly kdy budu moci 14 dní cvičit a 14 dní death, tak ani nepřiberu svalovou hmotu a pro tělo to bude celkově náročnější.To můj postoj.
Díky CEFE
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: JardaS půst a žádost o radu

Příspěvek od cepheus »

JardaS píše:
úte kvě 22, 2018 9:18
.. pokud se budou opakovat intervaly kdy budu moci 14 dní cvičit a 14 dní death, tak ani nepřiberu svalovou hmotu a pro tělo to bude celkově náročnější.
No a to je prave otazka - pokud:) .. jinymi slovy co bude nikdy predem nevime:)
Pokud to nevyzkousis, nedovis se to, jestli Ti to nejak pomuze, tusim, ze pri druhe moji 21 (nakonec z toho vyslo 26) jsem zacinal na 72 kg a koncil na 59 kg, pri 174 cm:)
Tak na tom muzes zkusit rozumne zapracovat a uvidis sam:))
Odpovědět