klaras.bananas

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

Zdravím všechny vysloužilé vitariány a další členy fóra :),

pár měsíců tyto stránky jen pročítám, ale myslím, že je na čase se také trochu zapojit. Vaše zkušenosti a názory mě mohou zajisté posunout, případně nasměrovat :)

O "zdravý životní styl" se zajímám cca od střední školy. Uvozovky proto, že to, co jsem považovala za zdravé dřív, mi teď připadá dost děsivý :) O tom opravdu zdravém načítám informace tak 5 let, ale až poslední měsíc jsem se dospěla k tomu, že když něco dělat, tak pořádně a když jíst zdravě, tak raw ;)

Dřívější důvody, proč pro sebe něco dělat, byly hodně zdravotní. Nejen. Například co se masa týče etické atd, ale zdraví převažovalo. Poslední měsíc už ale nějak nejde jen o to být fit, spíš mi začlo bejt líto rvát do svého tělíčka všechny ty hnusy v podobě "celozrných" obarvených rohlíků se sýrem apod. A tak si jedu raw zatím pár týdnů a jsem nadšená! Takovou snadnost a skvělý pocit jsem rozhodně nečekala! A o tom, jak vzdoruju nemocím, ani nemluvím. Je mi jasné, že jsem zatím v naprostých prvopočátcích, ale právě proto bych ráda načerapala Vaše poznatky a zkušenosti.

Něco málo k mému průběhu. Když říkám raw, nemyslím zatím zdaleka 100% raw. Dala jsem si pár měsíců na postupné přivyknutý, takže do salátu občas přihodím tofu, trochu kuskusu, nebo sním něco jiného nesyrového. Ale zatím se to nejeví jako velký problém, je mi skvěle i tak :) K očistám jsem se také zatím nepropracovala. Po 2 týdnech se mi udělala vyrážka, tak jsem si dala jeden urinový klystýrek, ale to je zatím vše. Časem se chci určitě mrknout na nějakou očistu jater a zopáknout si nějakou pořádnou klystýrovou kúru :)

Jaké byly Vaše začátky? A jaký další průběh? Až přijdou chutě, bude to tvrdý boj? :) Nebo je to hodně o předchozích návycích? A jak jste na tom se složením jídelníčku? Mám pocit, že jím hrozně moc, ale zatím jsem si taky řekla, že to nebudu přehánět, aby mě hladovění neodradilo :) Jsem na sebe dost mírná :) Zhubla jsem za necelé 2 měs. tak 2 kg, takže se snad necpu nijak moc. 100g ořechů denně většinou dám :-x, k tomu tak 2 banány, 3 jablka, pomeranč a k obědu i k večeři docela velký salát. Ale časem třeba zredukuji ořechy i ovoce :)

Také bych se chtěla zeptat na nedostatky minerálů, bílkovin atd.. pociťujete někdo nějaké? Je vůbec možné existovat bez potravinových doplňků?

Teda rozepsala jsem se bohatě, tak pokud budete mít někdo nervy a všechno přelouskáte (nebo klidně jen část), budu moc ráda za Vaše názory postřehy :) Díky moooc :)

Mějte se!! Klára m:-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: klaras.bananas

Příspěvek od smajliss »

A na co jsi přišla, když jsi tyhle stránky pár měsíců pročítala ?:- )
Jinak bez potravinových doplňků to jde, ale né u každého. Například někdo si umí vyrobit B12 a někdo ne. Někomu může přes zimu dojít vitD a někomu stačí načerpat zásoby v létě. Pokud nebudeš registrovat nějaké příznaky, tak se to nemusí řešit, ale pokud problémy budou přetrvávat, tak je potřeba jednat.
Doplňky jsou super, pokud člověk ví, které má uživát. Nicméně já jsem zastánce kvalitných potravin a né nekonečného pojídání ovoce - především banánů - tak jak to dělá většina vitariánů. Já upřednostňuju kvalitu nad kvantitou. Goji, kakao, spirulina, chlorella jsou asi nejlepší "doplňky" :- )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Panda »

Pojídáním ovoce to také jde, protože ovoce (a obecně sacharidy) je hlavním motorem pro duchovní vývoj. Duchovně vyspělí lidé v Indii se stravují hlavně ovocem a sacharidovou stravou. Jenže - musí být k tomu člověk už uzpůsobený (především duchovní úrovní), jinak mu to nefunguje a může mu to naopak škodit. Neexistuje dobrá nebo špatná strava, je jen strava vhodná nebo nevhodná pro konkrétní osobu. Bohužel někteří lidé když vidí že jim něco neprospívá, tak z toho dělají obecný závěr, že je to špatné.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

ja sa sustredujem hlavne na mineraly, nespolieham sa ze by som ich zo stravy dokazal dostat vsetky a tak si pridavam mineraly do pitia
do bylinkovych cajikov z destilky
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Pojídáním ovoce to také jde, protože ovoce (a obecně sacharidy) je hlavním motorem pro duchovní vývoj. Duchovně vyspělí lidé v Indii se stravují hlavně ovocem a sacharidovou stravou. Jenže - musí být k tomu člověk už uzpůsobený (především duchovní úrovní), jinak mu to nefunguje a může mu to naopak škodit. Neexistuje dobrá nebo špatná strava, je jen strava vhodná nebo nevhodná pro konkrétní osobu. Bohužel někteří lidé když vidí že jim něco neprospívá, tak z toho dělají obecný závěr, že je to špatné.
k té Indii: od známé vím, že doma v Indii měli kvalitu ovozelu úplně někde jinde a to určitě taky hraje roli.... :) V ČR nezvládala jet ve starých ovozelových kolejích (avšak zdrojem byl už supermarket) a začala jíst jiné shity; včetně masa, které předtím nejedla. ;)

Každopádně souhlasím s tím, že každý si musí najít svoji cestu, co je pro jeho tělo optimální a až to najde, tak počítat s tím, že se to ještě bude v průběhu času měnit (hlavně u ženy - těhotenství, kojení.....). :mrgreen:

Vítej, Klárko. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: Goji, kakao, spirulina, chlorella jsou asi nejlepší "doplňky" :- )
u mne třeba nepřipadá v úvahu kakao (v žádném stavu, ani syrovém - velmi mírná až silnější alergická reakce), ale každý si to musí u sebe objevit, co ano a co už ne.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: klaras.bananas

Příspěvek od maky »

Ahoj Klaras, taky jsem tu chvíli, ale musím přiznat, že mě už opustila počáteční euforie. Je fakt, že už toho tolik nesním, jako na začátku, ale zase se ozvaly chutě, tak s tím někdy bojuju, někdy ne a věřím, že se to bude časem snižovat :)
Taky mi na začátku klesla váha o 2 kg a zůstala, přestaly se mi třepit vlasy, takže fajn. Někdo zase zpozoruje úbytek spánku a energii po probuzení, což u mě nemůže být řeč, neb stále potřebuji svých 8h :D
Fajn, že znáš očisty, já na ně teď přicházím a zkouším. Jinak s tím pocitem u jedení masa jsem to měla podobně a musím říct, že hned po vyřazení jsem měla období zlepšené intuice, cokoli se dalo tipnout, trefila jsem se, měla jsem si snad vsadit! (:-)

Jo a doplňky neřeším, jen piju mladý ječmen. Ještě si dám občas vajíčko od kamarádky domácí, takže mi nemůže Bčko asi ani chybět a jinak nestrádám..

Vítej! Ať se daří!
M.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Pavluska »

maky píše: vajíčko od kamarádky domácí
kamarádka domácí :mrgreen:

Ohledně energie po ránu - dobré je jíst velmi lehce předchozí večer a ne pozdě. Jinak chápu, já taky nejsem ranní ptáče. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

jee,dekuju moc vsem za odpovedi,jsem ted trochu mimo civilizaci,ale hndd po vik.napisu :) ps.banany rulz :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

to je divna doba

plan je taky ze clovek vyspely ma vladnut

a miesto toho vladnu macky, domace psy, politici, alebo banany
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

Čerpala jsem především motivaci :) ale našla jsem spoustu informací ohledně kombinování potravin, očist atd atd. Ale nepřečetla jsem rozhodně vše, proto jsem si jista, že i touhle cestou pochytám spoustu nových zkušeností :)

S tím neregistrováním příznaků jsem to brala ještě donedávna víceméně podobně. Říkala jsem si, že budu zkrátka poslouchat své tělo, ale minulý víkend se mě snažila rodina vyvést z omylu. Jejich argument, že tělo může ze zásob čerpat i roky a potíže se mohou objevit až následně je určitě doložitelný, proto mé dotazy :) Ale jak všichni říkáte, co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého, takže to nejspíš stejně bude chtít zkoušet a zkoušet, jen to bude běh na delší trať :)

Maky, dej potom vědět, jaké zlepšení po očistách pozoruješ, držím palce ;) S tím instinktem po vysazení masa je to zajímavý, to musím taky vypozorovat :)

Banány vládnou světuu, je to cvokhaus.
ALe vážně, na banány i přes všechno, co jsem se o nich dočetla, nedám dopustit, mám pocit, že by to bez nich nešlo, ale časem je snad omezím. Chtěla jsem se ale zeptat, co si myslíte o konzumaci ořechů? Jaká je přípustná dávka? Samozřejmě pokud cítím, že je mi po nich těžko, je mi jasné, že jsem to přehnala, ale obávám se, že i mnohem menší množství už nebude ideálním. Přecijen jsou hodně tučné..

Mějte se zatím krásně, jdu rozjímat :)

m:-) johó, banán na lamě.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: klaras.bananas

Příspěvek od smajliss »

ořechy a semínka obsahují dobré látky .. jen se jich nesmí jíst moc a dodržovat poměr omega 3/6, takže když si člověk chce dát třeba mandle nebo sluničnici, tak by měl přijmou i rybí tuk, len nebo chia ... což je trochu přírodou na hlavu postavené, ale je to tak :-D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

hm no jo, dievky a banany, to je tema

co sa tyka zasob zivin na dlhu dobu

tunajsi (AUS) vitariani mi posielaju info o ludoch co boli 811 a vydrzali typicky 5 rokov a potm sa na to vyprdli aj teraz som dostal link na jedneho co po 5 rpokoch len ovocia s tym musel skoncit a presiel rovno na maso a vajcia

Ti co sa priznaju vydrzia typicky maximalne 5-7 rokov 811 a ti co tvrdia ze idu dlshie zvycajne podvadzaju

Co sa tyka ale ineho pohladu na vec, tak je to otazka sezonnosti potravin, dozrievania rastlin a a vraj ak clovek je sezonne a spravi si zasoby tak to vydrzi do 12 mesiacov kym sa rok s rpokom zide

pestovatelia blueberries to poznaju velmi dobre aj ludia co tam chodia si oberat

ked je sezona tak sa vsetci dobre najedia a potom to nechcvu ani vidiet a ked prejde 12 mesiacov uz si to zas telo pyta - tie rozne farbiva co su v tom, samozrejme bavime sa o tych psecialnych latkach nie o cukroch a podbne

priroda teda vie ma fungujucu NATURE INTELIGENCE

a posielat v hlbokom snehu Marusku zbierat lesne jahodky si moze vymysliet naozaj len zla jezibaba
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: klaras.bananas

Příspěvek od maky »

Rudko, mám co dělat, abych rozuměla a to nejen že jsem už moc nezažila slovenský programy v televizi :D
A co je 811 - nějaký kód pro frutariány, vitariány či co?
díky!
Uživatelský avatar
veg-1
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 15, 2009 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: klaras.bananas

Příspěvek od veg-1 »

maky píše:Rudko, mám co dělat, abych rozuměla a to nejen že jsem už moc nezažila slovenský programy v televizi :D
A co je 811 - nějaký kód pro frutariány, vitariány či co?
díky!
http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2005110401

tady je článek o 811, čísla vlastně znázorňují, že 80% přijaté energie pochází z jednoduchých cukrů, 10% z bílkovin a 10% z tuků. :o

tady je pěkný video z Fruit Festivalu pro inspiraci :)))
http://www.youtube.com/watch?v=h50_xG-O98w
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

maky píše:Rudko, mám co dělat, abych rozuměla a to nejen že jsem už moc nezažila slovenský programy v televizi :D
A co je 811 - nějaký kód pro frutariány, vitariány či co?
díky!
ked zjes ovocie co je prave priridzene v sezone a najes sa toho v tom obdobi do sytosti, telo dostane niektore specialne latky a vydrzi mu to cely rok do dlasej sezony

podobne so sezonnou zeleninou alebo semenami orechami atd

Tak ako medved grizly sa nazere lososov v sezone ked tiahne hore vodopadmi a zasoba omega 3 mu vystaci na cely rok nielen na zimny spanok

Teda nemusis jest vsetko kazdy den z urcitych mikronutrinets

na druhej strane ak nedostavas uricte ziviny dlhodobo po 2-3 rokoch zacne telo trpiet a po 5-7 rkoch uz zdravie tak rapidne upada ze to vacsina rozumnych ludia vzda a vrhne sa na inu stravu

preto skupina 811 ktora je vyrazna v tom ako si obmedzuje zakladne ziviny, vydrzia len tych 5 rokov typicky pokial nepodvadzaju
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

heh,chápu,Maky,taky jsem tápala u 811 i u slovenštiny ;) ale neboj,to doženem :)

diky,Rudo,ted nevim,jestli jsem natvrdlá,ale co píšeš je děsně demotivačníí.

mozna stejne demotivačí jako to,že mám asi angínu :) sakryš,mám to sice určitě od stresu,ačkoliv to mám vypozorované,ještě jsem se nenaučila s tím bojovat.ale i tak jsem čekala,že mě teď jen tak něco nezkolí.a ouha :) klystýruju jako divá,ale kromě toho krku me už několik dní třeští hlava jako blbá,nemáte nějaký tip,co s tím?Díky mooc!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

bolesti hlavy su casto sposobene nedostatkom vody alebo roznych soli-teda mineralov, takze aj ked sa pije voda odchadza a telu chyba

a odvodneny mozg ako sa scvrkne vytvori v hlave podtlak - a to su bolesti

niekedy su problemu z krku - pricviknute cievy a energeticke drahy ztuhnute svaly v krku - v zadu v siji pripadne ak mas zapal hrdla.

mozog moze byt tiez dobre drazdeny cukrom

na druhej strane ak je niekto cukrovy a zrazu ho nema nevie sa preladit na ketony a niekolko dnio to mozu byt dobre bolesti

ak klystyrujes tak asi nedostavas ziviny mozno chybaju aj culry alebo chybaju tuky a snad urcite stracat mineraly.

Ja si zvyknem pomaly pocas rana vypit tak 3 litre bylinkovych cajov s mineralovymi pripravkami - kvapkami oceanskeho koncentratu pripade magnesium cez epsomku a obcas si pridavam po troske med a toto aj cisti creva aj doplnuje vodu do buniek

pitie studenj vody vacsinou len preplachne ladviny ale telo vodu nedostane
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

dievky, mali by ste byt federalne, trpite na Havlovo rozdelenie :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

snažím se pít,co to jde,ale asi málo.tak jsem se teď vyhrabala z pelechu a hodila do sebe,co jsem našla.jsme nějací vybraní,tak aspoň chlorelu,selen,zinek a hořčík.odpoledne jsem si záměrně solila salát,tak tam by problém být nemusel.jdu se ještě prolít čajem a pokud to nezabere,jsem ochotna zkusit dál cokoliv :) díky díky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

na bolesti hlavy tiez pomaha kvalitny sex

a o tom co robi fruktoza s mozgom napriklad tu

http://www.truthaboutabs.com/brain-harming-foods.html
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: klaras.bananas

Příspěvek od bukaj »

Klaras.bananas píše:snažím se pít,co to jde,ale asi málo.tak jsem se teď vyhrabala z pelechu a hodila do sebe,co jsem našla.jsme nějací vybraní,tak aspoň chlorelu,selen,zinek a hořčík.odpoledne jsem si záměrně solila salát,tak tam by problém být nemusel.jdu se ještě prolít čajem a pokud to nezabere,jsem ochotna zkusit dál cokoliv :) díky díky
U těch minerálu jde také o vstřebatelnost. Třeba běžný hořčík v obchodech ve formě oxidu hořečnatého se vstřebává velmi mizerně. Rozhodně je lepší chlorid, mléčnan, citrát nebo síran (epsonka).
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

god!tak to jsem po dnesku mrtvej clovek :) kdyz je mi blbe,tak mam nejakou specialni zalibu v pojidani jablek.pozehnani ti,kteri trpi nechutenstvim :) fruktoza prave rozklada muj mozek,zijte s laskou :)
ne,ale vazne,rudy,to uz bych nemohla jist nic nez salat 8-o
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

no joo,jenze epsomku tu nemam,jen himalajku,ale mg je v chelatove forme..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

realita je ze len male % ludi co chcu byt vitariani to dokaze na ovoci

da sa ist aj na zelenom a surovych tukoch (zle nie velmi na orechoch) pricom mandle su vraj dobre na mozog.
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

budu v tom procentu!! ;)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

:wink:
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

ne,vazne,lidi,tohle prestava bejt sranda :D je to detox?pokud jo,musi urychlene prestat,nez se uchylim k jezeni nejakych nechutnych ibalginu :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Fiona »

Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: klaras.bananas

Příspěvek od maky »

taky mě to po měsíci či 2 cesty k vita složilo a byla jsem naštvaná, jak můžu být nemocná, když jím tak zdravě :D ale myslím, že za měsíc nebo i za čtvrt roku se ještě člověk nemusel očistit a to nemluvím o tom, že když je člověku zle, jeho tělo si žádá zastavit! takže žádný vyskakování z postele, ale naopak, zůstat tam a vyležet se, myslim že mi urychlilo léčení šťávový půst a kloktání tý slaný minerálky, sakra já si nevzpomínám na název, ale maj to třeba i v albertu :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: klaras.bananas

Příspěvek od smajliss »

vincentka ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

su take pocty :
za kazdy rok zivota na zlej strave sa telo cisti 1 mesiac na supoer zdravej strave

takze za 2 mesiace sa moze vycistit akurat tak 2 rocny kojenec

zdravie stravou to nie je jak kliknutie na internetre

kuknem na mrkvu a zakrcim chcem byt zdravy teraz a hned a ked nie som kliknem este raz :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

ale nee,nepotrebuju mit vse hned,dalsich 23mesicu to jeste vydrzim :D ackoliv jako prase jsem nejedla nikdy.,to prece neni mozny,aby se brambory s brokolici cistily stejne dlouho jako gulase a hranolky :) spis mi jde o to,ze takhle dlouhou a intenzivni bolest hlavy jsem na "normalni" strave nikdy nezazila,takze v tom zkratka hledam souvislost.

diky za podporu,maky ;) na vylezeni z postele nemam ani pomysleni,dnes se doplazim pro neschopenku a pristi mes.holt budu chuda :)

Fion,neti me nenapadla,pomaha na hlavu.?jinak mate nekdo nejakej figl,jak to udelat,aby Vas pak nebolely usi?mne to do nej obvykle natece. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

na usi ale vseobecne na infekcie hornych a j dolnych dychacich ciest su perfektne sviecky

priamo do ucha nie ten system co nahrieva cakry (dute sviecky nie tie co pozuivaju mnisky)
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

svíčky jsem vedla pár let, ale potom jsem zase slyšela, že to tak geniální není, navíc mám zkušenosti s nateklým voskem do ucha :) ale ještě jedny tu mám nevypálené, tak třeba na ně dojde po té néti :D
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

kašlu na to, jdu na mms :) uvidíme, co zmůže s mými mandlemi :) nepamatujete si někdo ten odstup mms od céčka? ať to nemusím hledat O:) hoďka nebo dvě? :) díky
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: klaras.bananas

Příspěvek od gabrielik »

Na bolestivé zapálené mandle si zožeň šalviu. Škoda, že nieje čerstvá, ale aj suchá sa dá. Žuvaj lístky vždy ako si na to spomenieš. Môžeš si to zamaskovať do žuvačky.
A ostatné ti tu už asi poradili. megadávky céčka, déčko na imunitu alebo pôst?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Fiona »

Neti pomaha v prvni rade na hlavu a vsecko v jejim okoli. Na podobnem principu jako sanka pro zazivaci trakt. Ona slana voda toho vytahne docela dost. Taky jsem s tim ted po dlouhe dobe zacala, kvuli mirnemu Herxheimerovi, at je proste v hlave aspon tak cisto jak je za danych okolnosti mozne. Jednoducha matematika - kdyz uz detox, tak teda pryc s tim, odplavit, nazdar :) Nerikam ze z toho bude okamzite uzdraveni, ale co se da uklidit, to to uklidi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: klaras.bananas

Příspěvek od galvanometr »

Hihi, já bych poradil kloktat ranní urinou.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

šalvěj (? - já a slovenština :) stále stejný problém) si budu muset pro příště pořídit do zásoby, to je dobrý nápad ;)

jinak néti musím říct hlavě dost ulevila. nikdy jsem ji na bolest hlavy nezkoušela, jen na ucpané dutiny.. ale ono to jde asi ruku v ruce :) díky, Fiono!

mms jsem zvládla 2x 3 kapky a málem to vyhodila, tak jsem si rozhodla dát zase pauzu :)

néé, urina je na mě (zatím?) těžký kalibr, zvládám ji do střev nebo na oplachování, ale do mých úst se ještě dlouho nepodívá :) jednou jsem koukala na přítele při pití a málem jsem taky vrhla :) ale klobouk dolů těm, kteří to zlvádají!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

Klaras.bananas píše:ale nee,nepotrebuju mit vse hned,dalsich 23mesicu to jeste vydrzim :D :)
ale som sikovne z teba vylakal ze kolko mas rockov

am I smart or am I smart :twisted:

mandle-hrdlo - dufam ze je to tak aj federalne na emocionalnej urovni znamenaju ze blokujes energiu vyjadrovania sa ze citis ze nemozem vzdy a vsade povedat to co si naozaj myslis ale najme to co naozaj citis

z toho su v podstate akutne zapaly hrdla ale moze to byt aj dlhodoba chronicka alebo pravidelne sa opakujuca zalezitoist

ak nemzoes hovorit co citis cely zivot
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: klaras.bananas

Příspěvek od maky »

smajliss píše:vincentka ?
ó, díky Vincentka, to je slovo, který si nemůžu ani po opakováních zapamatovat :D

klaras s urinou se ti nedivím, kloktat bych ji nemohla, vlastně jsem s ní ještě nic nevyváděla :)

jaké je mms? a kde jsi koupila? přemýšlím o tom, ale prý je to skoro nepozřitelný..dá se to k něčemu přirovnat?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: klaras.bananas

Příspěvek od smajliss »

maky píše: prý je to skoro nepozřitelný..dá se to k něčemu přirovnat?
voda z kanálu smíchaná s kyselou žiravinou :- )
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

the smart one: jo, tak na tom možná něco bude. s krkem trpím od 17 let (začalo mi to po mononukleóze, že by taky nějaká psychická příčina?) a vždycky je to právě po hádce nebo po tom, co cítím nějakou křivdu, naprosto spolehlivě. musím ještě hodně pracovat na odpouštění a nebrání si věcí osobně :) jsem v tomhle trošku prdlá, dost cíťa :) ale zase většinou spíš všechno vyklopím, né že bych to v sobě dusila, tak Ti nevím..

tím věkem se zatím tak moc netajím, ale dobrá práce :D

maky: smajlis to docela vystihnul, bohužel. je to fakt hnus :D já už jedu jen v tobolkách, což asi není tak šetrný, protože je mi po tom pěkně blbě, ono totiž hrozí přilípnutí na žaludeční stěnu a poleptání. v tekutý podobě mám dobrou zkušenost s podáváním ve freshích. nesmí se to myslím jen s pomerančem. v ananasu, mrkvi, jablku atd to docela jde. ale naprosto jsem si tím zhnusila chuť těch šŤáv :D po tom, co jsem si dávala tři týdny 8x denně ananasový džus s příchutí sava mě na něj přešla chuť :D

mám ho od pala, nevím, jestli je palo i tady, případně je na foru u pramene.. aktivuju ho HCL, to by mělo být v hodně ohledech lepší než kyselina citrónová. a výsledky fajn, minimálně to naprosto likviduje chutě na sladké a žravost, hodně se mi po tom zlepšila pleť a většinou jsem zhubnula (možná i tou nežravostí, ale mělo by to díky snaze parazitů ukrývat se do tuků také vlastně likvidovat tuky). ale na problémy, kvůli kterým jsem mms užívala, to mělo nejasný dopad :) při léčbě jsem je dost pociťovala, což by i dle humbla mělo být normální, problém se zhorší, což je v podstatě ukázkou toho, že se orgán čistí, ale finálním výsledkem si nejsem jista. problémy se zlepšily, to je fakt, ale vzhledem k tomu, že jsem vydržela i dobu, která by měla pomoci na vše včetně aids, jsem očekávala lepší a trvalejší výsledky. ale teď se do mě možná všichni pustí a budou mít pravdu. pokud člověk nežije tak, jak má, tak nemůže čekat, že se problémy nevrátí, ono to tělo asi ví.. :)

jo a při braní je člověku blbě, no, snad detox a ne otrava chloritanem :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Jindra »

.
angínu jsem už na vita neměl, ale tehdá za vařana jsem hned při prvních příznacích angíny šplíchal do krku stopangin ve spreji a to fungovalo dokonale, proto jsem ho pořád držel v lékárničce. no bejvávalo, dnes zdráv jak rybka
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

faakt? a v tom nejsou žádný sajrajti?
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: klaras.bananas

Příspěvek od gabrielik »

He he, slovenčina :) Trénuj...

Ke´d sa ti nedarí s urinou klokotať, tak néti je s ňou ako balzam. Som myslela že umriem, žeď som néti skúšlala s vodou. Skoro mi to vypálilo oči. Čerstvá teplá urina bola naproti tomu balzamková a napodiv žiadne neblahé pocity, narozdiel od kloktania.

Ma boľavé hrdlo by možno bolo dobré yskúšať aj nejaký lugolov roztok, ak máš. Za dávnych čias sme mávali nejaký jódový sprej čo sa striekal rovno do krku a bol účinný.
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

vazne?no ja se na tohle jeste necitim :) vetsinou mi ta voda protece i do pusy a to bych s urinou asi tezko snasela.

lugolem si mandle potiram,ale taky nejak bez vysledku,bile potvory nemizi a jeste se mi objevil nejaky cerveny vyrustek :D asi chci vsechno moc rychle..
s tim jodem to je pravda,na to jsem zapomnela,taky jsem driv kupovavala nejaky sprej s jodem,byl odpornej,ale pomahal..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: klaras.bananas

Příspěvek od rudo »

vela cesanku do seba a okolo postele si porozkladaj nakrajanu cibulu
5 2 8
Uživatelský avatar
Klaras.bananas
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 13, 2013 20:21

Re: klaras.bananas

Příspěvek od Klaras.bananas »

taky oboje delam,sakra,asi uz jsem imunni :D cibuli tu mam celorocne,ale celou.jdu krajet :) a cesnekem se cpu horem dolem.ale ono to prijde,ze jo? :) jinak si obcas rikam,jestli to s tim cesnekem naopak neprehanim.je mi z nej dost blbe,ale to je asi normalka,ze?neda se na nej snad vypestovat nejaka alergie..jednu dobu jsem jedla treba 3strouzky rano,3vecer,hrozne mi to pomahalo na krk,ale uz ho nemuzu moc citit :) natoz domaci,br. :)
Odpovědět