Katie

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Katie

Příspěvek od Katie »

Tak som sa rozhodla aj ja si založiť denníček :) Na vita som niešo vyše roka, ale 100% najmä v lete a ked mám super obdobie, inak tak 90% ... A tento prechod prišiel tak nejak spontánne no zároveň zrazu :) ..už odmalička som nemala rada mäso, bolo mi psychicky zle pri predstave že by som to mala konzumovať a paradoxne - keďže mi každý ako malej hovoril " musíš jesť všetko, aj mäso je zdravé" , tak som sa bála že sa to v budúcnosti nejako prejaví nedostatkom niečoho:) ...čo je zvláštne teda že odmalička mám dosť kazové zuby, odumrela mi jena kosť v zápästí (nikto nevie prečo) a mám 2x operované koleno ( vrodená vývinová chyba)... no ešteže sme 5 súrodenci a mám s čím porovnávať :D keďže veštci ostatní 4 súrodenci sú odmalička veľkí mäsožravci a majú tie isté problémy, tak môžem spokojne vylúčiť pozitívny vplyv mäsa na základe vlastného pozorovania ...tak som vyrastala v postate ako bezmäsové dieťa, občas nejaká šunka ale to skôr sporadicky ...Moja mama bola vždy zástancom " zdravej racio stravy " ale racio znamenalo aj mäso, mlieko, vajicia, obiloviny, chlieb atd ..ale v podvedomí som mala zafixované, že jedlo sa naozaj delí aj na zdravé a nezdravé .. jedávala som veľa ovocia a zeleniny a takto to šlo až do puberty, kedy som sama začala študovať zloženie potravín, vplyv rôznych druhov ovocia, semien a zeleniny na zdravie :) nakoniec som na youtube narazila na videá Dávida Vendela (Rawtwins) a Mati a ja som sa jednoducho zamilovala do surovej stray...myšlienka vitariánstva ma naplňovala stále viac a viac až som zo dňa na deň prešla na vita s občasnými prehreškami :)

Za ten rok som sa dosť posunula čo sa týka môjho pohľadu na život, zdravie :) teraz sa cítim šťastná, spokojná a teším sa z maličkostí :) ... no a včera som si po pol roku šetrenia zaobstarala VitaMAX a rozhodla som sa , že si dám džúsový pôst :) uvidím koľko vydržím ale teším sa m:-) ...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Katie

Příspěvek od smajliss »

tak snad ti ta spokojenost a nadšení vydrží :- ) .. a že tu vydržíš i s náma :- )
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

:D Ďakujem krásne, vážim si to :)

Inak dnes som mala 1. "džúsový deň" a vyzeral asi takto :

R (9:00) : 400ml = 300ml mrkva +100ml pomaranč

12:00 : 700ml= cvikla, uhorka,pomaranč, 2 stohy celeru

15:00 - 1 jahoda ( 1. zlyhanie :oops: )

15:30 :700 ml = hlávkový šalát, čínska kapusta, pomaranč a 1/2 grepu

17:30: najväčšie zlyhanie, kt. som teda nečakala 1banán + cestoviny s omáčkou (síce len malá miska) :( ..neviem prečo, ale mala som veľkú chuť akoby na soľ , rýchlo som siahla po niečom v čom bola soľ a ešte som si to posolila celé ...ach jaj, takže dúfam že zajtra to nepokazím ... už som mohla mať 1. deň za sebou , teraz odznova :) ...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Katie

Příspěvek od smajliss »

tak si ty šťávy posol :P
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Katie

Příspěvek od rudo »

nechcem opakovat tisikrat

ale ak ides na ovocncyh stavach, tak je to tazky boj

sol si mozes pridat do zeleninovej stavy
ale ak do stavy das repikaty celer, co je zvycajne zaklad zelenej stavy kedze ma najviac tekutin, tak tam je dost vela sodika

tvoja rekacia mohla byt aj na tekuty cukor (mrkva pomarance) a telo chcelo zostabilizovat inzulin-glukozu a vypytalo si tuhe complex sacharidy
na pomale uvolnovanie.

skus si davat do stiav skoricu, pomaha stabilizovat cukrovo inzulinovy kolotoc
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

No ja som si tiež myslela či to nie je z toľkého cukru, ale tak inokedy zjem bežne tie 3 pomaranče ako dnes len v tuhom stave ...asi to bude aj tou chýbajúcou vlákninou, kt. absentuje v šťavách

Zajtra napíšem ako to šlo, či som solila , cukrila alebo čo :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Katie

Příspěvek od rudo »

Katie píše:No ja som si tiež myslela či to nie je z toľkého cukru, ale tak inokedy zjem bežne tie 3 pomaranče ako dnes len v tuhom stave ...asi to bude aj tou chýbajúcou vlákninou, kt. absentuje v šťavách

Zajtra napíšem ako to šlo, či som solila , cukrila alebo čo :D
tekuty cukor je okamzity do krvi

drzim palce, budeme vsetci sledovat

,i,ochodom citala si web denniky a blogy od Angely co robievala 90 dnove dzusovacky ?

to by mala byt zakladna ucebnica
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Rudo hladám to ale všade píšu že tie stránky sú už zrušené, neviem nič také nájsť. Hladala som aj samotné zloženia štiav, ale takisto nič extra. Nevieš aspoň nejaké pravidlo ktorého sa držala ? :) šťavila aj ovocie ?
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

A ďakujem krásne sa podporu :D
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Našla som, mám stiahnuté :) idem študovať :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Katie

Příspěvek od rudo »

Mas pravdu nie je to lahke najst ja som mal jej blogovu knihu stiahnutu ilegalne ale na starom hard disku a uz e to fuc
myslym ze sa teraz vola Merkel :mrgreen: haha Monarch ak si vzala manzelove meno. Matt je tiez znama firma mam jeho knihu v papierovej verzii

jedna zo zakladnych veci je ze Angela pocas dzusovacky brala nejake pripravky najme omega 3 myslim vo forme rybieho tuku
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Hlásim, že nádcha ktorú som mala 2 týždne a nič mi nepomáhalo už prešla , aj keď teraz je len 2. deň aj to som včera pokazila...

9:30 = 500ml : 3/4 uhorky, 4 stohy celeru + jablko
12:30= 500ml : 3mrkvy,1 cvikla, 1 dcl vody .... toto je pre mňa dosť ťažké vypiť, až mi kriví úsmev :? :D

a už prichádzajú také chute zas, ale dúfam že dnes to prekonám ...
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

16:30 = 400 ml : pomaranč, čín. kapusta, kúsok uhorky, 4 stohy celeru , voda (asi 0,5dcl)

18:30 = 400ml : paradajky, hlávk. šalát + paprika

Spolu to je 1,8 l, tak isto ako včera

Chute prešli, a 1. deň takmer za mnou :) teším sa, že som to zvládla :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Katie

Příspěvek od buc11 »

?
Uživatelský avatar
Agness
Příspěvky: 24
Registrován: sob bře 02, 2013 19:11

Re: Katie

Příspěvek od Agness »

Tak zkus chroupat mrkev, nebo něco co ti až tak moc nechutná:Včera jsem snědla pár lístečků celeru a hned jsem měla po chuti :-D, byl na mě nějak silný či co.
A to chceš být jen na šťávách?
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Som tu po dlhšej dobe :) Tak no teraz som bola týždeň v Holandsku, čiže strava 0 bodov ...ale aspoň sme veľa bicyklovali. Je ale zvláštne že pri tom druhu stravy (dovečera len suché pečivo, keksy, nejaké ovocie ) som schudla asi 2kg ) ...pri návrate domkov to už je iné, hlavne neviem ako iné ženy ale moje stavy pred menzesom sú strašné. Stále hladná aj ked som vlastne plná ... včera som bola behať ráno a bola som plná energie a šťastia, musím to robiť častejšie, len ma bolelo celý deň koleno potom ....
Inak od zajtra ( ja viem, od zajtra, od zajtra....to si hovorí stále každý) chcem fakt poctivo ísť 1000% vita, pretože proste chcem a cítim to tak :) .. ach jaj, aký je vlatsne život krásny ...
Inak dnes som robila sboju prvú raw čokoládu (pol avokáda, banán, kakao a med) a bolo to úžasné :) pridala by som aj fotku ale neviem ako :oops:

AAAAAA včera som si nazbierala mladú žihlavku a dnes som mala smoothie : 2 banány, žihlava = nebíčko v papulke ... proste nádhera :) už sa teším na zajtra, asi si spravím znova....inak som celý deň zobala podbeľ, aj vám chutí ako mrkva ? :) už niekto zbierate nejaké byylinky ? ja som teraz úplne šťastná z toho , všetkého čo začína rásť :) ...a chcem si kúpiť nový mixér, rozmýšlam na proficookom, mám našetrených tak 100E, čiže veľa si dovolovať nemôžem , ale na jar teraz by som si chcela robiť zelené smoothies a môj ručný mixér má 170 W :/ ale na to všetko som rada že mám aspoň ten :) Krásny večer ... :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Katie

Příspěvek od rudo »

fotku do cokolady radsej nepridavaj :mrgreen:

ak podvedomiu hovoris ZAJTRA, tak ta presne posluchne a posluchne ta kazdy den, vzdy to bude ZAJTRA

s podvedomim sa treba rozpravat velmi presne, kazda chybycka, jedno slovko a je to ako chybycka v programe a potom sa cudujes co to za voloviny ten program vyvadza
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Som tu po dlhšej dobe :) Tak no teraz som bola týždeň v Holandsku, čiže strava 0 bodov ...ale aspoň sme veľa bicyklovali. Je ale zvláštne že pri tom druhu stravy (dovečera len suché pečivo, keksy, nejaké ovocie ) som schudla asi 2kg ) ...pri návrate domkov to už je iné, hlavne neviem ako iné ženy ale moje stavy pred menzesom sú strašné. Stále hladná aj ked som vlastne plná ... včera som bola behať ráno a bola som plná energie a šťastia, musím to robiť častejšie, len ma bolelo celý deň koleno potom ....
Inak od zajtra ( ja viem, od zajtra, od zajtra....to si hovorí stále každý) chcem fakt poctivo ísť 1000% vita, pretože proste chcem a cítim to tak :) .. ach jaj, aký je vlatsne život krásny ...
Inak dnes som robila sboju prvú raw čokoládu (pol avokáda, banán, kakao a med) a bolo to úžasné :) pridala by som aj fotku ale neviem ako :oops:

AAAAAA včera som si nazbierala mladú žihlavku a dnes som mala smoothie : 2 banány, žihlava = nebíčko v papulke ... proste nádhera :) už sa teším na zajtra, asi si spravím znova....inak som celý deň zobala podbeľ, aj vám chutí ako mrkva ? :) už niekto zbierate nejaké byylinky ? ja som teraz úplne šťastná z toho , všetkého čo začína rásť :) ...a chcem si kúpiť nový mixér, rozmýšlam na proficookom, mám našetrených tak 100E, čiže veľa si dovolovať nemôžem , ale na jar teraz by som si chcela robiť zelené smoothies a môj ručný mixér má 170 W :/ ale na to všetko som rada že mám aspoň ten :) Krásny večer ... :D
Přílohy
13032013369.JPG
Moja raw čokoládka :) :)
(735.71 KiB) Staženo 1 x
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Katie

Příspěvek od rudo »

na tej fotke je kuraci perkelt ? :delicacy:
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

rudo píše:na tej fotke je kuraci perkelt ? :delicacy:
To to vyzerá až tak zle ? :D ... to je moja raw čokoládka, bohužial nemám na takéto veci mixéér, tak to bolo roztlačené len vidličkou :) ale bola mňam :twisted:
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Katie

Příspěvek od smajliss »

Mňám tohle mám rád .. já tam dávám/dával ještě skořici, aby mě netrefil šlak z toho banánu/medu
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Takže včera som si bola zabehať , 1 h behu a začalo sa troška ozývať koleno ... asi si dám teraz 2-3 dni pauzu ak to vydržím .... Inak vita som asi tak 90% čo je fakt super, už len tých 10 % a oslavujem :D ..ale nie, cítim sa fajn :D
Stále mám také nejaké nutkanie niečo robiť, urobiť, založiť alebo ja neviem skočiť z okna , proste taká energia ktorú neviem využiť .... športujem dosť veľa, ale aj ked som fyzicky unavená tak mysel si ide svoje :) .. na obedík si asi dám to čo jem už asi 3 dni : nakrájaná cuketa, olivy , uhorka, ľad.šalát, cherry paradajky a trochu kukurice. cibula :) ak sa mi podarí odfotím tú krásu :) aaa chcem dnes rodinke spraviť tiež raw čokoládku tak si mlsnem aj ja trošku :) ... Krásnu slnečnú nedelu :)
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Toto počasie je strašnéé ... inak objednala som si nový mixér ( proficook 1006) mal by prísť do konca týždňa :) tak sa velmi teším :) ... nemáte s ním niekto skúsenosť ?

Dnes som jedla neskoro večer banány, čiže by som to mala ísť zajtra vybehať ...už mi chýba šport, v tomto počasí sa nedá behať a ja mám absťák :)
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Katie

Příspěvek od Katie »

Dnes bol tak zvláštne krásny deň . V škole som mala strašné nervy, no na semináry z biológie som mala svoju 1. vita prednášku a dopadlo to super :) nič som si dopredu nepripravila a z povolených 15 min. moja prednáška nakoniec trvala 1,5 hodiny. Odozva bola super, strhla sa bujará diskusia a niektorých to veľmi inšpirovalo :) Fakt som si nikdy nemyslela, že niečo také dokážem ...možno som aspoň trošku zmenila budúcnosť niektorých ľudí k lepšiemu (:-)
Potom som mala doma super obedík : pohánka, ľad. šalát, cuketa, uhorka, cherry paradajky, zel a čierne olivy :delicacy:
a zabehla som si 1.05 h v tomto nááádhernom jarnom počasí , slnko mi krásne svietilo do tváre :) :) A teraz idem na mango, mám naň strašnú chuť :)
Odpovědět