Evi a její Steve

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Ahoj :-),
zdravím vás všechny. Jsem Eva a Steve? Noo, ten mě všude doprovází :) . O něm třeba později.
Přišla jsem k vám, protože bych potřebovala radu a ujištění, že se to všechno dá brzy do kupy 8) .
O vitariánství jsem se zajímala už kdysy dávno a zkoušela jsem tak nějakou dobu jíst, ale vůbec mi to nešlo, byla jsem hodně závislá na různých pochoutkách, protože jsem se tak uklidnovala. Nějak jsem na vitariánství na dlouhou dobu zapomněla a živila se vegetariánsky.
Ale před asi týdnem přišlo období velké krize, zajela jsem do starých vzorců- tzn. nehorázná sebenenávist, deprese, úzkosti až bolí tělo.
Věděla jsem, že je ouvej a že to takhle nezvládnu. Myšlenky na ukončení všeho byli každý den.
A já jakoby na obranu před tímhle jsem přepla ze dne na den na vitariánství. Nevím, co se to se mnou stalo. Na jednou jsem měla hroznou chut na vše čerstvé a původní každodeníí přejídání se sladkostma, pečivem, sýry, jogurty najednou bylo pryč. Je to pět dnů. Nechápu jak to ted můžu zvládat tak vpohodě, když to do ted vůbec nešlo.
No, tak jsem si sedla k netu a vygooglila všechny potřebné informace.
Snažím se jíst dostatečně.
Vypadá to asi takto:
jím pět jídel denně. Většinou tři ovocné talíře a dva saláty s oliváčem, oříšky, semínky a klíčky. Snažím se, aby to bylo opravdu vyvážené a hodně pestré. Koupila jsem si taky bio bylinkový čaj na detoxikaci.
Jenže deprese, úzkosti a sebevražedné myšlenky narostly. Všechno je horší. Dočetla jsem se, že je to důsledek detoxikace. Tak by mě zajímalo, jak dlouho to tak může trvat. Máte někdo zkušennosti? Nevím, jak dlouho vydržím v takovém stavu. Je to peklo.
Také nevím, co dělat s léky. Beru antidepresiva, astipsychotika a léky na úzkosti. Vysadit je ale nemůžu, to rozhodně ne. Jaký je váš názor na tohle?
Jinak jsem celá opupínkovaná :-/ a to skončí tak kdy? :-D
Prostě kdy tohle všechno přejde a mně bude dobře?
Jinak po stránce trávení a chutí mi vita strava hodně vyhovuje :)
Nebo myslíte, že bych měla zvolnit a nejíst uplně 100% vita? Rozum mně tvrdí, že bych měla zmírnit, ale já nevím, jakoby mě něco vedlo a něco ve mně mě nutí to nepřerušit.
Jéje, je to dlouhé... jestli jste se dočetli až sem, děkuji :-)
Evi a Steve
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

Evi podla mna depresie suvisia s cukrovym metabolizmum a tiez s lepkom
lepku si sa momentalne zbavila
ja by som ti odporucal surovu stravu bez cukroveho ovocia
alebo v prechodnej faze stravu zameranu na varenu zeleninu

s depresiami bojuje momentalne strasne vela ludi, ako sa zmenili energie Zeme a stare energie sa vypli ludia ktori sa na to nepripravovali maju velke problemy.
Nove energie nepodporuju rozne ludske hodnotove systemy a cinnost cloveka zalozena na nehativite je uz v buducnosti velmi problematocke az nemozna.

Cela situacia je vysoko komplexna, je to spiritualna problematika, hodnotove systeme emocie

atd

strava je tam len mala sucast strava moze pomoct alebo moze pohorsit a ale sama osene nic neriesi
tiez z popisuje co jes mi pripada ze tie tuky co prijimas su asi nevhodneho vyberu

potrebujes sa zamerat na omega 3 a na kokosovy olej

orechy s prevahou m,ega 6 a omega 9 je lepsie moc nejest

drzim palce
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od smajliss »

zeleninové saláty s oliváčem schvaluju .. takhle v podstatě na vitu já žiju day by day :wink: .. jde tam s tím hodně experimentovat a každý den dělat různé variace zeleniny, měnit oříšky, měnit semínky, měnit koření, měnit bylinky atd. atd.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od galvanometr »

Deprese jsou trochu mým koníčkem.
Nicméně jsem přesvědčen, že mají pramálo společeného se stravováním. Někdy to může jít ruku v ruce, ale nikdy to nebude kořen zla.
Pravdu nebudeme skrývat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od smajliss »

Proč by to nemohl být kořen zla ? Kdy například nedostatek hořčíku vyvolá špatnou náladu ? Nicméně je otázka, co bylo dříve. Byl dříve stres nebo nedostatek hořčíku ? Jde to nějak ruku v ruce. Nejde mít dobrou náladu a nedostatek hořčíku a nejde mít nedostatek hořčíku a mít dobrou náladu.
Já pamatuju, že ještě před změnou stravování jsem začínal trochu trpět jakousi schizofrenií, ale jakmile jsem si vzal B12, tak to ze dne na den zmizelo.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Proč by to nemohl být kořen zla ? Kdy například nedostatek hořčíku vyvolá špatnou náladu ? Nicméně je otázka, co bylo dříve. Byl dříve stres nebo nedostatek hořčíku ? Jde to nějak ruku v ruce. Nejde mít dobrou náladu a nedostatek hořčíku a nejde mít nedostatek hořčíku a mít dobrou náladu.
Já pamatuju, že ještě před změnou stravování jsem začínal trochu trpět jakousi schizofrenií, ale jakmile jsem si vzal B12, tak to ze dne na den zmizelo.
hořčík si hodně lidí chválí a co se týče B12, tak jsem i viděla, že se aplikoval po úmrtí příbuzného.... každopádně v otázce psychiky radit raději nechci. Viděla jsem různé případy; i to, jak byli lidé schopni zahodit prášky (díky alternativní medicíně), ale také znám případy, kdy nic moc nepomohlo....

Každopádně vítej, Evi a věz, že strava je jen jeden dílek mozaiky zdraví.
I když jak jsem četla o tom přejídání sladkostmi... tak to na psychiku moc dobré není. Z dlouhodobého hlediska.
Detoxikační čaj a opupínkování - tak dopadnu já vždy když chci pít kopřivový čaj. :)¨
S detoxikací bych nešla tak na sílu, ale sám člověk vidí, kam až může zajít.... takže to poznáš nejlépe Ty sama. :wink:
Mne na lehčí depky zabírá sport, ale když je deprese silnější, tak to asi moc nejde.

Ještě zpět k jídlu: když budeš chtít dělat kroky zpět, doporučuji nedělat je směrem k pečivu. Začínají se objevovat texty a ohlasy lidí, co vše s psychikou dovede lepek atd... Tak to si radši napařit zeleninu a spol. :)

Steve je nějaký plyšák? ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od maky »

ahoj, také jak tu zaznělo, když jde sport, pak je lépe. také věřím, že strava a psychika spolu souvisí (vlastně jako vše :) )
s prášky radit těžko (ale jestli jde o ty proti úzkosti, jako Neurol, ty by se pak měly vyřadit, když začnou pracovat antidepresiva, ovšem spousta doktorů je píše dál a tak na nich vzniká závislost a taky je člověk pořád omámený, že se nedokope ke sportu, který by mu tak pomohl. ale to jen pokud jde o tenhle druh..opatrně! jen má kratší zkušenost)
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Ahoj rudo,smajliss, Pavlusko a všichni ostatní,
děkuju za komentář. Dívala jsem se na ty omega 3 a usoudila, že si koupím lněný olej a vlašské oříšky. V jednom článku ale psali, že i v mandlích je toho dost. Je kokosový olej drahý?
Jinak samozřejmě vím, že je to komplexní a že to má mnoho důvodů.
Řeším to hlavně po stránce psychické, ale strava by taky mohla trochu pomoct. A ted mi šlo hlavně o to, že se to vlivem vitariánství zhoršilo, takže bych potřebovala zkušennosti s tímto.
Přemýšlím o tom cukrovém ovoci. Nemám pocit, že by mi po něm bylo hůř, ale zkusím ho omezit a když mi to udělá dobře možná i na čas vyloučit.
Jinak ty léky, co beru na úzkost nejsou návykové :-)
A Steve je můj anděl. Zdraví vás ;-).
Doufám, že přibydou ještě další odpovědi, které mi pomůžou. Mám tedy začít jít víc normálně? Fakt si nevím rady a docela to spěchá.
Díky
Evi
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

Evi moja rada, nie vzdy popularna na vita

je zacni jest varenu zeleninu a varenu hnedu ryzu a ber tie tuky optimalne rybi tuk a kokosak
varenu zeleninu viackrat denne vzdy sa nou najest predtym ako nastane hlad a zacnes siahat od hladu po nejakych rychlych potravinach

vita strava je narocna na psychicku dost prehadze energie atd a clovek musi byt na to dopredu zdravy a emocionalne silny a stabilny

najprv zdravie a potom neskor sa k tomu mozes vratit

co najviac zeleneho

a co sa tyka magnesia, tak si pridaj par zrniek epsom soli (vraj sa to vola v priestore CSSR Glauberova sol ci tak dako do kazdeho pohara vody a caju

a nepi ziadne vyrobene napoje a ani ovocne dzusy

ahoj Steve moji anjeli ta tiez pozdravuju a ak budes volno zalet na kus reci
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

fyziologoa depresie toto sa mozno nebude dakomu pacit ale co sa prednasa napriklad na NLP a je to okamzite overitelne

stav depresie - ono je to totiz iba stav nie je to ziadna skutocna diagnoza aj ked sa na to dobre lieky predpisuju

tak stav depresie vyzaduju zhrbeny postoj stiahnuty a vpadnuty hrudnik dozadu ovisnutu hlavu a pohlad do zeme a ovisnute usta atd

ak sa clovek v stave depresie donuti postavit natiahnut chrbticu do vysky zdvihnut hlavu vysoko a pozret daleko pre d seba alebo aj hore a vytrci hrudnik dopedu zdvihne kutiky ust a vynutiu usmev a zacne zhlaboka a pomaly dychat

tak tu depresiu neudrzi, je to pre depresiu nefyziologicke

aj preto sport pomaha lebo vyzaduje predychanie a lepsie drzanie tela
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od gabrielik »

Ahoj Evi, vitaj.

Pekne ti tu poradili rôzne zaujímavé rady. Pridám iba že za moje depresie určite mohlo čiastočne a to z dosť veľkej dávky zanesenie kvasinkou. Pri prechode na vita nezabudni na dosť dôležitú vec a to čistenie. Čím skôr začni s klistírami a pridaj aj ďalšie očisty. Hlavne a najviac čo najrýchlejšie očisti črevo, aby si sa toho lepku zbavila. B vitamín a hrčík len a len odporúčam. Ja si pridávam do vody nie emspomsku soľ, ale čistý chlorid horečnatý. Treba ho brať v mega dávkach, až do výšky čo telo znesie. Emspomku je dobré použiť na vyčistenie zažívacieho traktu.
Lieky samozrejme nevysadzuj, kým ich potrebuješ. Sama zistíš, až ich nebudeš potrebovať. Dá sa skočiť aj na pôsty, ale pri prechode som sa ja napríklad cítila veľmni slabá. A samotné očisty človeka dosť unavia.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ak sa clovek v stave depresie donuti postavit natiahnut chrbticu do vysky zdvihnut hlavu vysoko a pozret daleko pre d seba alebo aj hore a vytrci hrudnik dopedu zdvihne kutiky ust a vynutiu usmev a zacne zhlaboka a pomaly dychat

tak tu depresiu neudrzi, je to pre depresiu nefyziologicke

aj preto sport pomaha lebo vyzaduje predychanie a lepsie drzanie tela
na mne při slabších depkách platí i toto, ano. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Sweetie »

ano se vsim souhlasim. jen doplnuju, pac s depresi bojuju denodenne bohuzel. komunikace s lidma, pak sport, pohyb na cerstvym vzduchu je uplne jedno co nebo jaky je pocasi.
strava- ano, byt prisnejsi, to je aspon doma vytvorene bez Ecek atd, vyhnout se lepku, jist aspon vegeariansky, kdyz uz mas chut tak si uvar bramboru, dej si k tomu salat. nakup si avokada, ty (zrala, tak po sedmi dnech) kdyz pridas do salatu, tak zasyti a vyrovnaj mysl
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od galvanometr »

Jezte si co chcete, ale dokud nebude vytržen kořen, dokud se nevyřeší příčina, tak potlačujete a bojujete jen se symptomy, jen s blikajícími kontrolkami. Kontrolku můžete přelepovat jak chcete, porucha zůstává. Člověk může jíst bacon + candy all day a být nejšťastnější na světě.
To nemyslím nijak zle, jen můj názor.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

galvanometr píše:, ale dokud nebude vytržen kořen, dokud se nevyřeší příčina,
no a co jet koren pricina

clovek ma vzdy 2 moznosti

byt obnet alebo byt stroicom svojho stavu

ak je clovek obet, tak dava moc druhym nad sebou a potom teea trpi co mu druhi pripravia

ak ma moc nad sebou, tak ho nezaujima co kto robi, nikto nemoze zvonku nanutit depresiu

az ked si to clovek uvedomi moze sa tohop zbavit, samzorejme psychologia to cloveku nepovie, nebude predsa stracat zakaznika
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od gabrielik »

Koreň a príčina je v našich hlavách, preto si ju nosíme stále so sebou, preto je to také ťažké sa toho zbaviť. A zároveň také ľahké. Len zmeniť pohľad na svet a na seba. Uf :roll: :lol:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: pac s depresi bojuju denodenne bohuzel.
to jsem netušila. :|
Ale každý máme něco... někdo různé bloky, strachy... a jj, jít ke kořeni není od věci, ale ten kořen najít a vyrvat není jen tak...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
Sweetie píše: pac s depresi bojuju denodenne bohuzel.
to jsem netušila. :|
Ale každý máme něco... někdo různé bloky, strachy... a jj, jít ke kořeni není od věci, ale ten kořen najít a vyrvat není jen tak...
no, ja taky ne :) a vim co je ten koren.. domov. a depka je z toho, ze nevim, jak to udelat se vratit. pritel odsud nepujde.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

aho koren-domov

kde domov muj ?

u mna to tiez vyzera ze sa budem musiet vratit sam

ale depka z toho na mna neleze

ps - kde domov muj v ziadnom pripade nema byt narazka na proces volby presidenta (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od mira »

A starého kořena lze nacházet doma, v práci, nebo třeba v hospodě, ale chodit za ním s úmyslem s tou věcí pohnout je těžké.
Všeho s mírou.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:
Pavluska píše:
Sweetie píše: pac s depresi bojuju denodenne bohuzel.
to jsem netušila. :|
Ale každý máme něco... někdo různé bloky, strachy... a jj, jít ke kořeni není od věci, ale ten kořen najít a vyrvat není jen tak...
no, ja taky ne :) a vim co je ten koren.. domov. a depka je z toho, ze nevim, jak to udelat se vratit. pritel odsud nepujde.
tak to chápu.... :| Já mám taky trochu neřešitelný "kořen" a tím je trochu rodina mého přítele, ale víc k tomu psát radši nebudu. Je tedy pravda, že se kvůli tomu bojím zakládat s ním rodinu, takže nevím, na jak dlouho je tato situace udržitelná. ach jo.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:depka je z toho, ze nevim, jak to udelat se vratit. pritel odsud nepujde.
Sweetie nevím, nakolik je Ti tam (ne)dobře, ale tady v ČR chcípl pes. Bejt mladší (teda spíš bejt bez rodiny), padám odtud.
Tím chci říct - návrat neřeš. Tady Ti bude jenom hůř. Zůstaň tam, venku.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Děkuju za rady všem :-).

tak už jím i ty vlašské oříšky a lněný olej. Taky jsem začala často kupovat avokádo. Po kokosovém oleji se poohlédnu.
Rozhodla jsem se ale nejíst jen zeleninu. To je na mě moc. Snažím se jíst jí víc než ovoce, ale kdybych jedla jen zeleninu, asi bych se zbláznila. Příjde mi to nudné- pořád jen salát a salát.

Dvakrát se stalo, že jsem když mi bylo špatně sklouzla k normálnímu pokrmu, v naději že se to tím trochu zlepší. Nevím, zda to nějak pomohlo psychice, ale žaludku ani chutím ne. Vita strava mi zachutnala a moc se mi ani nechce zpět. Tak uvidíme jak se to vyvrbí.

Taky se mi začala spravovat plet, doufám, že to bude čímdál lepší a lepší.

A taky se dnes chystám začít s tím pohybem, jak tu také někdo radil. Já už začínala tolikrát :oops: a po pár dnech to skončila. Neměla jsem v tomhle nikdy výdrž, tak doufám, že to ted nějak zmáknu :-).

Dost mě překvapuje, že tohle píši, že vůbec ještě řeším blbosti jako je strava. Včera jsem byla přesvědčená, že musím z tohoto světa pryč a dnes už nějak funguju. Děkuju bože, děkuju!

zatím :-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

Pohyb si vyber takový, který Tě baví a k tomu třeba oblíbenou hudbu... jinak se taky třeba nedokopeš. :wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

nedavaj si ziadny komplikovany a prisny treninkovy plan
jedna moznost je si povedat ze kazdy den v tyzdni treba robit nieco ale vzdy nieco ine, take multikulti
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Jsem ráda, že jsem dnešek přežila. A to doslova... uf!
Ani nevím, co o dnešku říct. Je toho tolik, ale bojím se napsat uplně vše a asi ani nechci, protože je to hodně osobní.
Snad jen to, že jsem přežila o fous. A nakonec si i uvědomila, že jsem za to ráda, to je hodně hodně na jeden den ( i když ono se to už táhne dlouho, dnes to jen vyvrcholilo).
V nejhorším jsem si vzala prášky na úzkost (asi tak 15, měla bych brát jen jeden). Sice jsem se málem pozvracela, ale hned mě to uklidnilo. Díky bohu za to!!! A jak pominuly záchvaty úzkosti a bolesti těla z toho, už jsem dokázala rozumně uvažovat a zvrátit své činny. Jsem ráda, že to nikdo tentokrát nevěděl, tudíž mě ani nechtěli hospitalizovat. Půl rok mi fakt stačil 8) .

Tohle se událo za dopoledne. Jinak jsem dneska zvládla i přes tohle všechno tři testy (jsem na gymnáziu ve třetáku), návštěvu psychologa (to mi udělalo hodně dobře! bylo to skvělé! Díky bohu za něj :-)), nákup (koupila jsem si lněný olej, další vlašské ořechy, avokádo - jak jste mi radili :-) a už aktivně papám, no a taky pomelo (mnááám, už se nemůžu dočkat :-)) a taky banány) a dvě knihy - jednu o úzkostech a druhou o aktivní imaginaci. Byly v 50% slevě a navíc je potřebuju. Udělalo mi to radost.

Mám pocit jakoby tyhle šílenosti, které se se mnou intenzivně táhly pár týdnů (no, ale jinak už je to rok, co jsem se pokusila poprvé, a asi pět let co mě to pokouší) dnes vygradovaly a konečně se to trochu zklidnilo a utišilo. Panebože, jak já jsem ráda! tolik! Bylo to hrozné v mysli se loučit s lidma, vědět, když přítel odjížděl, že jsem s tak úžasnou milovanou bytostí naposled. Au to bolelo, snad nejvíc co znám a přes to to bylo nevyhnutelné, myslela jsem si, že to musím udělat pro dobro všech.
A já chtěla jen naznačit... místo toho se tu takto vylívám. Ale dobře tak, potřebuju to ze sebe dostat a osobně se neznáme, tak co se může stát.. Třeba to pochopíte, třeba ne, až tolik mi na tom nezáleží.

Akorát mě z toho provzlykaného dopoledne bolí hlava. Potřebovala bych reiki.

Pokusím se žít a být štastná. Snad mi k tomu dopomůže i strava. Je to jen malý kousek celku, ale i to může být nápomocno.

Jak se dnes daří vám? Mám ted pocit, jakobychom se nějak sblížili, když sem píšu takovéto intimnosti, které ani rodině neříkám. Ale pravdou je, že vůbec nevím, kdo to píše, neznám vás. Ale ráda poznám, když budete chtít..

Jinak něco trochu k vitariánství, když už jsme na tomto foru :-D → koupila jsem si ugo koktejl (záležitost, kterou si dopřávám jen jednou za čas, je to na mě moc drahé) a byl z řepy, jablek, mrkve, celeru (tím si nejsem jistá) a bylo to výborné :-) škoda že nemám odštavnovač, dělala bych si takové štávy doma. A taky mi dneska moc chutnala večeře - salát, rajčata, paprika, rucola, olivy, oříšky, lněný olej
Proběhla procházka ze školy a ještě budu tančit na hudbu, to mi dělá dobře.
Dneska je ještě v plánu učení se, čtení (těch nových knih a taky knížky od milovaného pana Havla), úklid, ten tanec a protahování se a možná ještě jedna procházka.

Tak, cítím se uplně vyštaveně, ale spokojeně, že jsem se mohla takhle vypovídat.
Evi
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Když to po sobě čtu, připadá mi uplně neskutečné, že tohle se stalo v jeden den. Zní to, jakoby to byly dva uplně jiné dny. V tom totální zklidnění mají asi prsty ty prášky, i když je to svinstvo, tak díky bohu za něj!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

podla mna knizka o uzkosti bude len energiu uzkosti udrzovat

nechces citat knizku o stasti ?
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Ty mám samozřejmě taky. Ale když máš silné úzkosti nemůžeš je ignorovat a dělat že nejsou. Problém musíš prozkoumat, vyřešit a nahradit ho štěstím, ale jen ignorování nepomůže.
Je to kniha o tom, jak se úzkostí zbavit
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

nie ignorovat nie
ale ide o to comu davas energiu

napriklad vsetky protirakovinove charity, akcie manifestacie atd len podporuju sirenie rakoviny medzi ludmi

velmi pekne tu myslienku vyjadrila jedna mudra osoba -
nejdem na ziadnu protivojnovu demonstarciu ale na slavnost za mier idem vzdy.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

evi-a-steve píše: Akorát mě z toho provzlykaného dopoledne bolí hlava. Potřebovala bych reiki.

... ještě budu tančit na hudbu, to mi dělá dobře.
Já se brzy také seznámím s Reiki, po delší době odmítání. Poznala jsem totiž holčinu, které věřím. Pokud budeš mít zájem, mohla bych Ti do SZ poslat kontakt (věnuje se nejen Reiki a zatím se mi zdá, že umí vyhmátnout "jádro pudla"). Ale nejdřív to vyzkouším sama, abych neradila špatně. :)

Tancování na hudbu je super!!! Mne to probírá z chmurů opravdu hodně. Jednou jsem na tom byla psychicky tak špatně, že jsem se při tom tancování na chvilku zastavila a řvala (brečela), ale po chvíli jsem se zas rozhýbala a nakonec mi bylo fajn. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Fiona »

Vykaslete se na reiki. Energeticky to smrdi... v podstate vas nekdo musi do toho iniciovat a pozmenit vam toky energii, aniz byste v tom stadiu vedeli o co go... Pokud chcete jakymkoliv zpusobem pracovat s energii, neni sice od veci si lidi ruznych smeru vyslechnout, ale tu cestu si musite najit sami, a zadna opravdova energie, zadny zivel sebou nenecha manipulovat nevedomym clovekem! Podobne jako letadlo, ze vas nekdo nauci hybat pakou nahoru a dolu a zapne vam autopilota, jeste neznamena ze s tim nekam doletite a pristanete. Nota bene pokud ma dotycny problem sam se sebou, ani se nezna ani se nema rad, a chtel by ovladat zivly ci ziskat nadprirozene schopnosti. Takovi lidi jsou nejsnadnejsi obeti pro ruzne predatory a tech je okolo opravdu hodne... a nejeden v podstate hodny clovek naslednicek si neuvedomuje ceho je nastrojem... cesta k zazrakum se otevira jedine zevnitr, a kazdemu se otevre jen tolik na co je v dane chvili pripraveny!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: cesta k zazrakum se otevira jedine zevnitr, a kazdemu se otevre jen tolik na co je v dane chvili pripraveny!
souhlasím... a klasické propagátory Reiki obcházím velkým obloukem...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

ano strach z Reiki je silna vec, Ego je mocne, nepusti nic co samo nevytvori
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Zdravím vás.
Pár jídel se nepovedlo, ale směle pokračuju dál. Vita jídlo mi vyhovuje, je super, že po něm nemám výčitky. To jídlo je jakoby dané, neberu si nic navíc a když tak vžy vita. Mám z toho dobrý pocit a paradoxně jídlo tolik neřeším jako dřív. To je skvělé :-).
Problémů bylo ale několik... Stalo se mi, že jsem se nemohla soustředit očima na text, jakoby mě bolely oči a všechno se podivně mlžilo. Nevíte čím to bylo? Byl to dost nepříjemný stav. V malé míře se to občas opakuje.
Také jsem se včera hrozně nafoukla až mě moc bolelo břicho. To bylo asi tím, že jsem si přibrala tofu. Je mi to divné, protože dřív jsem jedla tofu uplně normálně. Ale možná menší porce. Ale i tak, takovou reakci jsem nečekala.
Jinak mám občas hlad. Snažím se jíst vydatně a mít dostatek oříšků, ale stejně mi to někdy uplně nestačí. Na druhou stranu nechci sníst kamion, protože na to nemám. Ale když to jde, jím tak aby mi to stačilo.
Párkrát se stalo, že jsem z nervozity a úzkosti opět sklouzla k tomu svému obvyklému přejídání se. Nebylo to tak zlé jako bývalo, ale stejně mě to pak hodně mrzelo. Snažím se si na to dávat pozor.
Jinak trávení se s vita stravou upravuje. Dřív jsem se hodně nafukovala a bylo to dost nepříjemné, ale z vita stravy to uplně mizí :-) to je hrozně fajn.
Zjistila jsem, že se hodně dobře cítím po zelenině a oříškách.
Jinak v posledních dnech se upravuje a zlepšuje nálada. To je pro mě to nejpodstatnější. A je to skvělý pocit, být vyrovnaná i docela štastná. Nepropadat tolik úzkostem a výbrkům nálady. Doufám že to vydrží co nejdéle.
Jinak můj běžný jídelníček (když nepropadnu přejídání se) se skládá většinou z 5 jídel. 2 ovocné (snídaně a některá svačina)- třeba tři banány, nebo půlka pomela a pomeranč, nebo několik jablek atd. a 3 zeleninové - to bývá salát ze všeho možného + klíčky, oříšky, semínka, lněný olej (někdy olivovým- mám ho radši)
Začala jsem cvičit :-)!!! Vyhovuje mi 20 - 30 minut tančit a různě se protahovat a posilovat na moji oblíbenou hudbu. Pro začátek myslím dobré ;-).
Tak co na to říkáte, dobrý ne? Přiznám se, chci slyšet chválu :-D
Snažím se ted chodit do školy (byly s tím problémy kvůli úzkostem) a docela to jde.
Čtu ted Dopisy Olze. Mám to hodně ráda.
To je pro dnešek asi vše.
Evi
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

a ještě jsem chtěla dodat, že se mi na intimních místech vytvořila bulka. Myslím, že by to mohla být zvětšená uzlina, jak se mi čistí tělo. Je to možné?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

spuchnuta uzlina skor znamena nahroinadenie lynfy a spomaleny odtok
hore nohou sa to vali, ale dalej je to bloknute, nemas zatuhnuty spodok chrbta ?
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Nepříjde mi, že bych měla něco ztuhlého. Co se s tím dá dělat? Třeba masírovat? Ale je to v důsledku detoxu ne? Jinak si to neumím vysvětlit, že celý život nic (no on ten život ještě moc dlouhý není :-D 18 let jsem tady) a ted najednou...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

evi-a-steve píše:Nepříjde mi, že bych měla něco ztuhlého. Co se s tím dá dělat? Třeba masírovat? Ale je to v důsledku detoxu ne? Jinak si to neumím vysvětlit, že celý život nic (no on ten život ještě moc dlouhý není :-D 18 let jsem tady) a ted najednou...
mas to len na jednej starne ? ziadna zlaza pod kolenom nie je zdurena ?
nemas nic na nohe - nejake oskreniny zadery nechty ?
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Jen na jedné straně, pod kolenem nic a jinak asi taky nic
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od zaklinac.dan »

taky si myslím, že ty problémy jsou psychosomatické. a je to v hlavě. zkus se spíš na tu stravu tolik nesoustředit, protože se ti pak míchá příčina s následkem. když máš hlad, tak se najez a snaž se víc usadit sama v sobě. to je univerzální recept skoro na všechno. takového pocity jsou často spojeny s užíváním drog a alkoholu, léků apd. taky s různými anorexiemi. neříkám, že to je tvůj případ, ale uvedené věci, kromě toho, že devastují specificky orgány a tělo, obecně oslabují tu "podstatu těla", první čakru, fyzickou úroveň, což je základ. a bez základu se nedá stavět nic. ani dům, ani člověk.

snaž se odpočinout, jíst, spát. důležité je cvičení, ale nemělo by tě vyčerpávat. nedoporučoval bych ti příliš aerobního tréninku, ani nic ve stylu taichi, které uvolňuje (statický chi-kung naopak může být vhodný). u tebe bych předpokládal, že je potřeba zvýšit tonus a "používat tělo", tedy zvolit trénink, kterým se zvyšuje tonus, tedy jóga, posilování s tělem v krátkých sériích s menší intenzitou. pomáhá i studená sprcha. univerzální lék je příroda, zvláště země. jít se projít a pak si někde posedět na zemi. voda je emocionálně uklidňující, pokud máš možnost jít na procházku a zastavit se někde u potoka nebo jezírka je to super. někdy může být člověk vyčerpaný nervově. ze stresu, duševní práce (nebo školy), hodně vzruchů z tv, přemíra čtení. dokud se nesrovnáš, vážně bys měla šetřit s energií a upřednostnit nabrání sil před vším ostatním. a znovu připomínám, že kam směřuje pozornost, tam směřuje energie (při nějaké elementární koncentraci). hodně lidí je chyceno "venku" a proto jsou pořád bez energie. přestaň tolik hledat venku a začni tím, že si uvědomíš dýchání a začneš pořádně hluboce dýchat (důraz na břišní dech). pokud člověk ztratí koncentraci a je bez energie, můžou se mu nekontrolovatelně rozběhnout myšlenky a potlačené věci a naprosto ho to rozvrátí, psychycky a následně fyzicky. snaž se občas nemyslet, nejlépe při běžné činnosti, přerovnej si šuplíky a skříně, vyházej haraburdí, je to osvěžující :)

co se týče reiki, já jsem taky proti. je to sekta. obecně platí, že nepodepíšu nic, co si nepřečtu. reiki a podobné vyžadují odevzdání se a přijetí určitých pravidel, dogmat a vůle, bez toho, aby člověk znal co je za tím, znal osobnost lektora apd. navíc je to provázáno s neskutečným byznysem. je to lapání duší, obchod a letadlo. rozhodně nedoporučuju, jedině snad z výzkumných důvodů :)

někdy je dobré následovat přirozenost, někdy ale nezaškodí jít proti. pokud pasivní člověk začne dělat např. bojové umění ala karate nebo kendo, pomůže mu to se vycentrovat. stejně jako člověku příliš dominantnímu a aktivnímu pomůže ikebana, taichi nebo malování na hedvábí. já osobně dávám přednost pití čaje v přítomnosti krásných dívek v bambusovém háji, když tiše prší :D

"kdo nemá sebezapření, nemůže vstoupit do božího království..."
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

evi-a-steve píše: Začala jsem cvičit :-)!!! Vyhovuje mi 20 - 30 minut tančit a různě se protahovat a posilovat na moji oblíbenou hudbu. Pro začátek myslím dobré ;-).
paráda! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

zaklinac.dan píše: co se týče reiki, já jsem taky proti. je to sekta. obecně platí, že nepodepíšu nic, co si nepřečtu. reiki a podobné vyžadují odevzdání se a přijetí určitých pravidel, dogmat a vůle, bez toho, aby člověk znal co je za tím, znal osobnost lektora apd. navíc je to provázáno s neskutečným byznysem. je to lapání duší, obchod a letadlo. rozhodně nedoporučuju, jedině snad z výzkumných důvodů :)
já se hlásím k těm výzkumným dovodům. :)
Nic nepodepisuju a osoba, která se tomu věnuje, mi velmi sedí.... Tak uvidíme. Již brzy.... 8)
Reiki bez humbuku kolem je prostě jen životní energie... Ten humbuk okolo se mi osobně taky nelíbí a kdybych neměla důvěru v konkrétního čověka, tak bych do toho nešla. Navíc je to pojaté tak, že to zkusíme a když se mi to nebude pozdávat, nic platit nebudu. Tak uvidíme.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od zaklinac.dan »

pavluska: no mám trošku pocit, že na výzkumníka máš malej odstup ;) jo a ten dotyčnej je chlap? to bych se pak nedivil, štíre :) ale jinak nebudu protiagitovat. ale viděl jsem pár lidí, kteří reiki nebo něčím podobným prošli a nic moc. je pravda, že jim to asi tolik nevadí, ale působí jako někdo, komu někdo v hlavě vypnul nějaký obvody, obdobně jako při hypnóze. ale každý svého štěstí strůjce.mě obecně na tom vadí i to, že se zaměřují primárně na srdeční čakru, ovšem na rozdíl od jamy-nijamy v józe a etiky křesťanství nebo buddhismu to neřeší, takže se akurát kanalizuje ten odpad ze spodních čaker a to srdce se jim většinou zprůchodní ne láskou, ale jakýmsi bypassem, takže se z nich stávají spíš často sociopati. což ovšem zase konvenuje s tím tvým horoskopem :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

co to trepete za voloviny o Reiki

zazili ste to vobec naozaj ? davali ste niekomu reiki ?

alebo to naozaj v CZE ukradli iluminati a spravilki z toho nieco ineho ako je to povodne.

teda kulim voci vod rana kam az zachadzaju strasiace informacie, prebopha lidi co se to s vama deje ?

vraj pocvas celeho predvolebneho obdobia bol zapnuty HAARP specialne pre uzemie EU s centrom na CZE, ze by to este stalo malo vplyv.

Reiki je cista energia lieciacej lasky prichadzajuca od anjelov a niektorych lieciacich specialistov a nie je na tom nic zvlastne a ani sa z toho neda spravit nieco co nie

ak ste stretli podvodnikov tak to nepsajajte s tym nazvom.
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

zaklinac.dan píše:pavluska: no mám trošku pocit, že na výzkumníka máš malej odstup ;) jo a ten dotyčnej je chlap? to bych se pak nedivil, štíre :) ale jinak nebudu protiagitovat. ale viděl jsem pár lidí, kteří reiki nebo něčím podobným prošli a nic moc. je pravda, že jim to asi tolik nevadí, ale působí jako někdo, komu někdo v hlavě vypnul nějaký obvody, obdobně jako při hypnóze. ale každý svého štěstí strůjce.mě obecně na tom vadí i to, že se zaměřují primárně na srdeční čakru, ovšem na rozdíl od jamy-nijamy v józe a etiky křesťanství nebo buddhismu to neřeší, takže se akurát kanalizuje ten odpad ze spodních čaker a to srdce se jim většinou zprůchodní ne láskou, ale jakýmsi bypassem, takže se z nich stávají spíš často sociopati. což ovšem zase konvenuje s tím tvým horoskopem :)
jakej štír a jakej horoskop? :shock: že bys věděl něco co já sama ne? (:-)

No nic, končí polední pauza, tak zas někdy příště...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od evi-a-steve »

Vitariánství je fajn, ty jídla mi vyhovují, hubnu. Má nálada je vyrovnanější než uplně na začátku.Už nemám tolik výkyvů a cítím se v průměru lépe.
I přes to jsem se zase začala řezat, v důsledku nepokojů v rodině.
Jinak bulka je pořád na místě. Začala jsem jíst česnek.
Dneska mám za sebou milé setkání s kamarádkou. Bylo to moc fajn. Popovídaly jsme si uplně o všem, cítím se po tom dobře :-). Celou dobu jsme se procházely, 2,5 hodiny, podél řeky, parky, městem.
Také už mám více energie. Cítila jsem se asi v důsledku detoxu dost unaveně, ale poslední dny je to dobré. Mám energie dostatek. Taky už se většinou necítím tak roztěkaně. Bezva! :-)
Vitariánství mi přináší klid. Mám pocit, že dělám to nejlepší co se týče jídla pro hubnutí a léčení se, tak nad tím už tolik nepřemýšlím a hodně se mi ulevilo. Ty výčitky z jídla byly dost děsné!
Tak jsem nad tím dneska tak přemýšlela, že bych v dohledné době změnu vůbec nechtěla a že mi to takhle vyhovuje a neumím si moc představit, že bych jedla zase normálně. Ale uvidím, co přinese budoucnost.
To je prozatím vše. Děkuju za rady!
A ještě prosím, co teda s tou bulkou? Mám masírovat? Díky!
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od zaklinac.dan »

rudo: nemám nic proti reiki jako principu. moje kritika šla čistě k tomu, kdo a jak to předává a co se kolem toho děje. analogicky bych to viděl obdobně jako víra a náboženství. ano reiki může být dobré (jako víra), ale ten systém (náboženství) v tý podobě jakou jsem mohl vysledovat, což může být neúplné, ale nemůžu vycházet z ničeho jiného, se mi prostě nelíbí. ale záleží na gustu každého soudruha. svého času bylo populární reiki i mezi sportovci jako svépomoc. a pokud by to byla láska, tak se to prostě neprodává za peníze (a nemalé), za tím si stojím...

pavluska: tak sry, to byl vlastně ten ascendent. takže býk: líná, volooká (i když to je spíš panna), prdeloplecá (prdelatá), umíněná, poživačná (kvantita nad kvalitou), majetnická, jídlo, peníze a určitě spousta dalšího :P

přeji všem mír v duši :mrgreen:
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od Pavluska »

evi-a-steve píše: A ještě prosím, co teda s tou bulkou? Mám masírovat? Díky!
já bych to nemasírovala....

Ještě si počkej co Ti tu napíše někdo znalejší.... a i pak si to radši ověř i jinde. :wink: (abys kvůli něčímu egu nedopadla jak sedlák u Chlumce)

Jinak pozitivní energie s kámoškou apod je jen k dobru! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Evi a její Steve

Příspěvek od rudo »

rozumiem, asi tak ako ze Beh je pre ludi a nie pre Vatikan a niet dovod lozit do kostola a platit odpustky.

Reiki ako viera ????


HM Reiki len je nazov urciteho fyzikalneho javu, principu, ktory sa da ekne vysvetlit pomocou kvantovkym nuklearnej fyziky a teorie EM a svetla.

Fyzikalny jav nemoze byt dobry alebo zly, proste je.

Co s tym robia ludia, lepsie povedane niektori ludia je uz ina vec, ale to nehovori nic o tom fyziklanom jave ale iba o tych ludoch.

Preto som len poukazal ze je velmi nevhodne kritizivat alebo sa bat REIKI ako fyzikalneho principu, pretoze sam seba cloevek okrada o jeden zaujimavy prsotriedok a zaroven odrazduje mnohych co nevedia o co ide.

Neschopnaci a podvodnici existuju v kazdej ludskej cinnosti pretoze su ludia a tak ta stara spolocnost existovala. Je zaujimave ze v cinnosti ktorej cloevke rozumie, nekritizuje tu cinnost ako taku ale kritizuje konkretneho cloveka

napriklad jazdenie na aute, vacsinou clovek kritizuje zleho a nebezpecneho a opiteho sofera a chape ze to ze funguje benzinovy motor a funguje pohon auta motorom a auto sa dokaze hybat po ceste nie je problem ale ze problem je ten konkretny idiot za volantom a rovnako vo vsetkom

ak vsak clovek stretne vec ktorej nerozumie, potom mu staci jeden podvodnik a zacne odsudzovat princip.

To je vsetko na com som chcel poukazat

rovnako na fore sa to prejavuje so strachom a kritizovanim Tantry ludmi ktori tomu nerozumeju a teda maju strach,, mozno stretli zas nejakeho podvodnika a miesto toho sa boja celeho principu, Tantra podobne ako Reiki je fyziklany princip ktory proste existuje, clovek si moze len stracit hlavu do piesku a hrat sa na mudreho, ze ked nieco nechapem a bojim sa toho tak predstoieram ze to neexistuje alebo ze je to nieco zleho
5 2 8
Odpovědět