maky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Blbej nejses ani trosku. Naopak, neobycejne vnimavej a sikovnej.
přesně tak. Člověk, který se dovede nad vším zamyslet a ne jen přejímat cizí názory. A to je cenné. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Fiona píše: Nekdy je lepsi min poslouchat nadsence a radsi si vse pozehnat jeste pred tim nez to dam do huby. V tom je sila nejvetsi. Az za druhe si budu vybirat ;)
i na tom něco je. :)
baby, pri vas clovek nikdy nevie ci je to stale o jedle :mrgreen:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

no, koukám že spíš u Tebe, Rudo. :) Možná čím víc D (5D), tím víc takových myšlenek (prosím, nebrat špatně, jsem vtipálek). :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:no, koukám že spíš u Tebe, Rudo. :) Možná čím víc D (5D), tím víc takových myšlenek (prosím, nebrat špatně, jsem vtipálek). :mrgreen:
vsetko ma 7-12 vyznamov, zalezi len ci zrelaxujeme dostatocne aby sme dovolili si aj ine ako ten prvy uvedomit
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše:no, koukám že spíš u Tebe, Rudo. :) Možná čím víc D (5D), tím víc takových myšlenek (prosím, nebrat špatně, jsem vtipálek). :mrgreen:
vsetko ma 7-12 vyznamov, zalezi len ci zrelaxujeme dostatocne aby sme dovolili si aj ine ako ten prvy uvedomit
no to asi ano, ale někdy na ten proces stačí hormony...
Já měla tedy na mysli jídlo.
Maky, promiň, nějak se Ti tu deníček rozjančil. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:s tímhle už souhlasím :wink: a já si žádné argumenty nevybíral, ono v té citaci je totiž argument jenom jeden :D
Uvedl jsem jen to, že by se s ním nemělo přehánět :) Pít ho jako Walker každý den po nějaké době přestane být účelné. Spíš jsem se snažil upozornit na jeho možný negativní potenciál (odkázáním na jiný zdroj k zhodnocení), nejen potlačit ten pozitivní efekt, který citron beze sporu má.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: no to asi ano, ale někdy na ten proces stačí hormony...
ja si ich priznavam :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

hih, tu je zábava, tady to žije! :)
smajliss píše:jak ti to ta příroda poradila .. máš na ni email nebo něco ?:- )
email je do cela jednoduchý, stačí se zeptat při meditaci, když je člověk "hluboko". nevím už kde, ale narazila jsem na takovou pěknou, kde dostanu odpověď docela snadno, zkusím to tu popsat:
po "naladění" si představ svou duši, můžeš si ji představit jako takové vajíčko, které má dva obaly, vnější je tmavě modrý jako noční obloha, další je světle modrý a střed je zlatě žlutý. prohlédni si jí, přijď k ní blíž, dotkni se jí a pak vstup do první vrstvy (třeba jako když projdeš mezi závěsy) projdi se tam, užij si tu tmavou barvu, dotkni se a až si ji prohlédneš, vstup do další vrstvy světle modré, je krásně světlá, zaplaví tě světlo skoro bílé a až se i tady projdeš, osaháš si stěny a tak, můžeš vstoupit dovnitř, do tvojí krásný zlatý/žlutý duše, užij si to, prohlédni si, zkus jak to tam voní.. posaď se a zeptej se..
odpověď mi zatím přišla vždycky, když je člověk napojený častěji, tak pak už ani není meditace potřeba, jen se naladit na ten pocit a "lítá to"
jinak pak je taky potřeba pomalu z duše vyjít, nespěchat, aby se nezamotala hlava
nebo mi to jde u napojení na reiki, když je člověk taky zklidněný

určitě tu máte svoje různý postupy, asi kolik je lidí na zemi :) ať už to jsou stromy, kameny, kyvadla...stejně si myslím, že ten hlas jde z našeho nitra
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

jo a kyčel už je ok, byl to fofr a chripka snad taky pryč, teda akorat před zítřejší rachotou..snad se tam i těšim, vezmu si tam jen ovocíčko a zeleninku a budu daleko všech salátů, cukroví a tak vůbec. připadám si po vánocích dost těžce, jak jednou člověk začne s vita, je mu těžko po všem nevita... a to ještě přežít silvestrovskou veselici, jak to děláte, že nejste hned namazaný, nebo když už alko tak i nějaká brzda? >:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

maky píše: a to ještě přežít silvestrovskou veselici, jak to děláte, že nejste hned namazaný, nebo když už alko tak i nějaká brzda? >:-)
no treba ja to delam tak, ze:
1) trenuju jatra prubezne behem roku, aby to pro ne nebyl sok
2) pokud jde o silvestr, zacnu pit az tak okolo 8 hodiny vecerni
3) vyhybam se tvrdemu a dam prednost vinku, ktere se da pit pomaleji a hlavne furt, idealne tempem 1 sklenka za hodinu
4) mam vzdy po ruce brzdu v podobe salatu a mandli ci jinych orisku
5) s plnym vedomim ze nepiju proto abych zustala strizliva si to uziju :D
6) hodne mezitim tancuju, coz alkohol jednak odbourava a jednak snizuje jeho spotrebu
7) za dodrzeni vyse uvedenych principu jsem okolo 2 hodiny ranni zrala na kute..
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

Maky: díky za návod .. někdy v příštím životě to zkusím :wink:
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Fiono díky! Určitě se inspiruju!


Smajliss a není to škoda? :wink: Nepodceňuj sílu svého vnitřního světa :P
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

Maky to skvělé, že jsi tak daleko. Takhle si za chvíli jídlem nebudeš muset vůbec obtěžovat :) Zajímavé je, že ti to funguje i s reiki. Myslíš, že právě zasvěcení ti přineslo nějaké hlubší duchovní požitky? Zrovna reiki je u mě jeden z dostupných možností prohlubování duchovní sféry, znám jednoho dobrého mistra. U ostatních systémů už si tak jist nejsem. Leda pokračovat trnitou cestou vlastním směrem, ta zase ale nejvíce obohatí.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše: určitě tu máte svoje různý postupy, asi kolik je lidí na zemi :) ať už to jsou stromy, kameny, kyvadla...stejně si myslím, že ten hlas jde z našeho nitra
ano ano ano :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

bukaj píše:Maky to skvělé, že jsi tak daleko. Takhle si za chvíli jídlem nebudeš muset vůbec obtěžovat :) Zajímavé je, že ti to funguje i s reiki. Myslíš, že právě zasvěcení ti přineslo nějaké hlubší duchovní požitky? Zrovna reiki je u mě jeden z dostupných možností prohlubování duchovní sféry, znám jednoho dobrého mistra. U ostatních systémů už si tak jist nejsem. Leda pokračovat trnitou cestou vlastním směrem, ta zase ale nejvíce obohatí.
jak jsem psala cest je hodně, reiki jsem poznala dost brzy, asi v 17 letech a teprve pak zkoušela další meditace, tak nevím, jak by mi to šlo bez něj, tedy obráceně. každopádně mívám takové pauzy, takže to s tím posunem tak rychlé nebude :) je potřeba se naučit dobře uzemnit před a po, na což jsem narazila teď v knížečce Meditace chůzí, hned mě láká jak si to vyzkouším, chodím moc ráda.

Přidám jednu citaci, autor asi taky rád sbírá motta, fakt jsem se pobavila: "Je tu mnoho stezek vedoucích k pravdě. Nezemři při výběru." :D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

maky píše:"Je tu mnoho stezek vedoucích k pravdě. Nezemři při výběru."
To si někam zaznamenám, hodně výstižné :) Hlavně si to ale zapíšu za uši.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše: Meditace chůzí, hned mě láká jak si to vyzkouším, chodím moc ráda.
taky mám ráda chůzi a myslím, že tento relativně jednoduchý a přirozený pohyb (hlavně v přírodě) pozitivně ovlivňuje i duši, nejen tělo. Moje babička celý život hodně chodí a řekla bych, že je velmi čilá fyzicky i duševně možná i díky pohybu. Plus znám spoustu dalších případů starších lidí, kteří se chůzí výborně udržují... Cayce (jasnovidec, léčitel...) chůzi na čerstvém vzduchu hodně doporučoval. No ještě aby ne... co může být přirozenějšího?! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

vedie vela vystupovych ciest na vrchol a ak sa clovcek zamota len v jednej nepocopi co ten vrchol vlastne znamena.
treba si vyskusat vela ciest az kym pride clovek k poznaniu ze su vlastne vsetky uplne rovnake a je velky omyl ich nalepkovat nazvami ze to delenie robia len majitelia ciest aby mohli vyberat cestne myto

neskor clovek uz nie je schopny rozlisit ktoru cestu pouziva pretoze sa mu vsetko zleje do jednej

(a nech sa vyberaci myta medzi sebou biju ze kto bude vyzadovat myto) clovek uz chodi hore akoby holograficky po vsetkcyh cestach naraz ale prito nie je na ziadnej
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Jinak bych reiki určitě doporučila, ale myslím, že stačí zasvěcení tedy I. stupeň. Práce v prostoru a čase tedy II. stupeň mě neláká, myslím si, že je důležitější "tady a teď". A někteří mistři reiki nerozdělují na dva stupně a mistrovský stupeň, ale třeba na osm, tedy asi jak píše Rudo, dá se na tom vydělat :?


Jinak po oslavách vánoc a nového roku pociťuju, že si budu muset dát půst. Zatím s ním nemám moc zkušenosti (2x1den), ale určitě pomůže, protože jsem teď na blbou stravu víc citlivá a je mi i jen po ochutnání nevita nebo alku fakt těžko a zle. K tomu mám několik pěkných předsevzetí (i když si je normálně nedávám, ale teď mi jich vyplavalo hned několik), tak si je tu sepíšu :)
Number one: jasně že vita, pokračovat k cíli, k tomu očisty hydrocolon nebo šanka atd, něco určitě vyzkouším
Two: jóga - začít, jako s pilates, koupím si knížku a pěkně doma na podložce krok po kroku (pilates mě nějak přestává uspokojovat)
Three: škola, příprava na přijímačky na mgr. dálkově, případně jít letos na nějaký kurz, je třeba se posunout dál, směrem ke svobodnější práci...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

mám podobná předsevzetí (něco ohledně jídla, něco na konkrétní cvičení, abych zapojila víc svalů, a pak se to týká dalšího vzdělávání). :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Pavluska píše:mám podobná předsevzetí (něco ohledně jídla, něco na konkrétní cvičení, abych zapojila víc svalů, a pak se to týká dalšího vzdělávání). :)
:D myslím že je to dobrá trojka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: maky

Příspěvek od buc11 »

taky bych měl něco ale nic mě nenapadá co bych dodržel
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Tak pěkně do nového roku, včerejšek se podařil 100% vita, dnes v plánu taky, zítra půst a snad mi přestane úpět střevo :( v sobotu pokračovat šťávama a v neděli vita. zatím se 100% vita víkend snad nepovedl (mimo čas chřipky), tak snad to vyjde, hlavně se nesmím nechat nalákat ven s přáteli, což po divokém silvestru snad nebude tak těžký... k tomu studium literatury a překlad... a abych dodržela předsevzetí, nakouknout do jogy, knihu zatím nemám, zkusím spíš něco stáhnout, snad něco dobrýho najdu..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše:
Pavluska píše:mám podobná předsevzetí (něco ohledně jídla, něco na konkrétní cvičení, abych zapojila víc svalů, a pak se to týká dalšího vzdělávání). :)
:D myslím že je to dobrá trojka
jj... ovšem s věkem mi přijde jako největší oříšek to další vzdělávání. :) Cvičení na oblíbenou hudbu nebo vykopnutí sajrajtů (to by se buc urazil za banán... 8) ) z jídelníčku není až tak těžké provést. Ale trápit mozkové závity je s věkem opravdu trošku horší. Jde to, ale dře to... :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

mne sa to ucenie zda dost lahke, akurat ked citim ze to nie je to co chcem alebo naozaj potrebujem, tak sa samoze tomu vzopriem
declo si necha natlacit do hlavy hocico, hoci s odporom ale necha.

dospelak si lahsie presadi ze sa uzi len to co naozaj chce a vtedy to ide do hlavy same
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, to ano. Ale i na to co nás baví, je nutné se zkoncentrovat, vyhnat z hlavy tisíce jiných myšlenek... a kurňa, taky by neměla bolet hlava jako mne dneska. :mrgreen: :(
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: maky

Příspěvek od Lenuška »

Pavluska píše:Ale trápit mozkové závity je s věkem opravdu trošku horší. Jde to, ale dře to... :mrgreen:
Pavluško, jde to a NEDŘE TO! :D
Nesmíš si připouštět, že by to mohlo nejít.
Jak s tím začneš, je konec. Naopak, říkám si, že všechno jde, když se chce, a když se nechce, tak to prostě jít MUSÍ!!!
Já jsem si kupříkladu udělala před vánočními svátky řidičák, a taky to šlo a pořád jde :wink:
Koukali na mne, jako spadlí z višně, a ptali se, proč si v "tomhle věku" ještě dělám řidičák. No protože chci, nemusím mít přeci důvod, ne? I když jsem důvod měla, pochopitelně...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

kdo maze ten jede

mozog je ziveny ketonmi a velmi rad papka kokosak olejcek
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: maky

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:... a kurňa, taky by neměla bolet hlava jako mne dneska. :mrgreen: :(
banánový deficit?
pravděpodobně jak já tam nemám (už?) tu LB, tak mi tam (už) nemá co bolet
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Jeden chytrý pán mi před státnicema povídá "každý den to chce aspoň hodinu jogínského dechu" (ležet rovně bez polštáře a velký výdech a nádech do břicha, pak hrudi a pod klíční kosti a výdech vše najednou pěkně pomalu - nejsem jogín teda:-)) "a nebudete potřebovat žádný ginko biloba prášky apod." Je pravda že jsem to zvládla vždy tak 20 min. denně a bylo super cítit to mravenčení jak se prokrvují i prsty u nohou a též mozek :) Pavluš, možná před učením zkus :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Lenuška píše:
Pavluska píše:Ale trápit mozkové závity je s věkem opravdu trošku horší. Jde to, ale dře to... :mrgreen:
Pavluško, jde to a NEDŘE TO! :D
já vím. :wink: ale přece jen bývají období kdy to jde líp a kdy to jde hůř. Někdy člověk to učení skoro hltá a někdy se jeho myšlenky toulají... Já nedělám nic násilně... takže nechám myšlenky dotoulat, pak si uvařím nějaký čaj a něco na chroupání, slovníček a pojedu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:kdo maze ten jede

mozog je ziveny ketonmi a velmi rad papka kokosak olejcek
i mandle jdou? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:
Pavluska píše:... a kurňa, taky by neměla bolet hlava jako mne dneska. :mrgreen: :(
banánový deficit?
pravděpodobně jak já tam nemám (už?) tu LB, tak mi tam (už) nemá co bolet
po spánku je vše ok; byl deficit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše:Jeden chytrý pán mi před státnicema povídá "každý den to chce aspoň hodinu jogínského dechu" (ležet rovně bez polštáře a velký výdech a nádech do břicha, pak hrudi a pod klíční kosti a výdech vše najednou pěkně pomalu - nejsem jogín teda:-)) "a nebudete potřebovat žádný ginko biloba prášky apod." Je pravda že jsem to zvládla vždy tak 20 min. denně a bylo super cítit to mravenčení jak se prokrvují i prsty u nohou a též mozek :) Pavluš, možná před učením zkus :wink:
no jo, kyslík. Díky za radu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:kdo maze ten jede

mozog je ziveny ketonmi a velmi rad papka kokosak olejcek
i mandle jdou? :)
mne moc nie, mandle asi nie su na mozog, mozno su na mandle :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
maky píše:Jeden chytrý pán mi před státnicema povídá "každý den to chce aspoň hodinu jogínského dechu" (ležet rovně bez polštáře a velký výdech a nádech do břicha, pak hrudi a pod klíční kosti a výdech vše najednou pěkně pomalu - nejsem jogín teda:-)) "a nebudete potřebovat žádný ginko biloba prášky apod." Je pravda že jsem to zvládla vždy tak 20 min. denně a bylo super cítit to mravenčení jak se prokrvují i prsty u nohou a též mozek :) Pavluš, možná před učením zkus :wink:
no jo, kyslík. Díky za radu. :)
no asi je to zloziteksie. kedze duch sa vyrazne spomaluje, ide skor o vydychanie splodin skludnmenie a koncentraciu aktivaciou nervovych zakonceni b nose a kade tade, zlozitejsie techniky su striedave dychania cez 1 nosnu dierku a podobne

uplne ina technika je na presytenie kyslikom a ta sa moze robit len pod dozorom a vynimocne

kyslik sposoboju starnutie a oxidaciu a spolu so zelezom grdzavenie, takze v joge sa kyslik zbytocne nenahana
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: mne moc nie, mandle asi nie su na mozog, mozno su na mandle :mrgreen:
já myslím, že v nich něco na mozek je. Na střední jsem se s nimi cpala před písemkama a aniž bych se nějak extra učila, tak to tak nějak "jelo", když jsem teda chtěla (některé předměty jsem cíleně bojkotovala kvůli vyučujícímu)... :)
V Indii se prý dávají malým dětem na podporu vývoje mozku...

No vida, asi se k nim vrátím. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: no asi je to zloziteksie...
jj, máš pravdu. :)
Ale čerstvý luft je taky fajn.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: no asi je to zloziteksie...
jj, máš pravdu. :)
Ale čerstvý luft je taky fajn.

bola taka pesnicka v rozhlase kedysi

lekar mi povedal - rychly pohyb na certsvom vzduchu - tak som si kupil trabanta
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

[quote kyslik sposoboju starnutie a oxidaciu a spolu so zelezom grdzavenie, takze v joge sa kyslik zbytocne nenahana[/quote]

zajímavé, koukám, s každou informací se vynořují výrazná pro i proti, ano tak jednoduché to nebude! :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

áno .. ale důležité je taky to, co tam psal Rudo později a že je kyslík třeba roznést rovnoměrně do těla .. aby to nebylo zavádějící a někdo si nemyslel, že má přestat dýchat :) .. ono kyslík hraje například velkou roli v překyselení a například speciálním dýcháním lze upravovat i pH a dostat se tak do alkalozy .. oxid uhličitý je totiž kyselý a když ho umíme vydýchat, tak se zvedne pH
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

můžeš mi o tom napsat víc? jak má takový dech, který mě alkalizuje vypadat? rozumím, že nejde o to "se předýchat" a způsobit si holotrop :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše:můžeš mi o tom napsat víc? jak má takový dech, který mě alkalizuje vypadat? rozumím, že nejde o to "se předýchat" a způsobit si holotrop :D
podle mne jde o to, že musíš taky prostě dobře vydechnout....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

Existují různé techniky. Nejčastější na které se snad všichni shodují je, že se má nadechovat nosem a vydechovat pusou. A ten dech se má nabírat tak, aby se nám zvětšovalo břicho a né hruď (takhle dýchají miminka). Pak na to existují různé úpravy, kdy se například říká, že je dobré vydechnout trochu déle, než se nadechnout .. - to je v podstatě takový detox oxidu uhličitého

ale nějak do podrobna jsem se o to nezajímal .. více dokopávající ke správnému rozvodu kyslíku v těle mi přijde přes sifon, kdy člověk může dělat pravidelná cvičení
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

jednodenní půst se mi odměnil třídenní chutí na vařené, podlehla jsem vařené rýži a tmavé housce :roll: vše s hromadou salátu sice, ale se škroby to budu mít asi ještě na dlouho..přitom moje pleť by si je zasloužila vyřadit.. prosím vás zkušenější máte nějaké tipy jak na postupné odstranění pečiva? zatím jsem zkoušela udělat lněné placky a vůbec mi nechutnaly a bylo mi po nich v žaludku nedobře.. :?
pořád mě svědí oči, nos a bůhví co ještě, povlak na jazyku atd. dle místních info candida, čemuž docela věřím, zkusím sehnat po místních bioobchůdcích kokosový olej, snad pomůže..
koupený kokos ořech se mi nepodařilo otevřít, jen provrtat, šťáva žádná, asi nezkušenost s výběrem, ale lidi, jak to otvíráte? ve svěráku? :)
po době euforie přišla doba, kdy mi je spíš blbě, hlavně po něčem nevita je mi těžko i dva dny, po jen vita mám furt roupy - chutě, nic mezi tím, divné to období... :|
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

hlavně kup probiotika, jinak do sebe můžeš ládovat fugicidů kolik chceš a správná mikroflora se neobnoví .. jinak dneska na foru u Jardy jsem četl zajímavý příspěvek

Zaklad je zbavit sa parazitov, tie totiz prekysluju telo a telo sa proti nim brani candidou. Ked sa odstrania vacsie parazity ako hlisty, skrkavky a pod, vsetko je potom len o Ph a zaklad dobreho ph je dobra psychika. Vseved, tebe nikdy nebude nic zapadat do skladacky, lebo take kusky do nej nebudu pasovat. Nemas ponatia kolko mms a thujonu som pozral, a citim sa skvele. A pritom za cely cas som nemal jedine probiotikum, jediny kefir. Candida je v podstate dolezita sucast cloveka, je zdrojom Bvitaminu ked pokape a pomaha travit potravu. Nehladaj nepriatela v candide ale v parazitoch. Candidu "poriesi" obycajne mms za par dni, tu skor ide o nevyliecitelnu candidu a to je uz trosku ina kapitola. Premnozovat sa bude , pokym su pritomne parazity. A moze mi rozpravat hocikto hocico ine, bude to mat rovnaky ucinok ako hadzanie hrachu o stenu. Ludia zacnite pouzivat mozok, ak nieco nefunguje, tak to nefunguje a ked hej tak to clovek pociti. Staci neostat na rovnakej ceste a stazovat sa ano mam candidu, drzim dietu 3r a stale nic, to je konecna. Parazity vedia svojimi toxinami pekne oblbnut mozok aj telo a to len reaguje tak ako reaguje.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

maky píše:.. prosím vás zkušenější máte nějaké tipy jak na postupné odstranění pečiva? :|
ak je to hlavny ciel a je cas na postupnost tak ostatne by som tomu podriadil

telo musis presytit tym cim je pecivo typicke - teda je to skrobovina a zdroj pomaly sa uvolnujucich cukrov

lanove placky su zdroj tukov a teda nema to s nahradou peciva nic spolocne

treba si spravit ziznam potravin ktore su skroboviny a pri tom nemaju v sebe lepok a jest ich vzdy predtym ako pride hlad aby neprisla chut na skroboviny a teda nehrozli utok na pekaren

v praxi co fungovalo mne a inym lusm je jest vela hnedej ryze, zemniakov tekvive, pohanky a prosa
a najst si rozne recpty, je jasne ze tato cesta je nutne varena takze treba zabudnut na vitarianstvo pokial ma clovek hlavny ciel zbavit sa zavioslosti na lepku
a na opiatoch z obilia, tie opiati sa koncetruju najme v tej poivrchovej cvasti pekarenskych vorobkov teda korka z chleba a ta povrchova skrupina rozhlikov zemli atd

preto su tak populane vyrobky kde je maximalny povrcha minimalny objem - teda kde je cim viac opiatov na co najmenej kalorii - tenucke keksiky obilne chipsy rozne pletene pracliky atd

uz v Krstnom Otcovi to Mario Puzzo vsetkym prerzadil, matka mafiuanskej rodiny miesto chemickcyh drog na riesenie psychickych dosledkov zivota mafianskej rodiny to riesila preprazenou kavou a korkami z chleba, stari ludia vedia ako sa drogovat legalne
5 2 8
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: maky

Příspěvek od galvanometr »

maky píše:koupený kokos ořech se mi nepodařilo otevřít, jen provrtat, šťáva žádná, asi nezkušenost s výběrem, ale lidi, jak to otvíráte? ve svěráku? :)
Já ho vezmu do ruky a rozbiju ho o beton, po tom co z něho vyliju vodu.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

ked si potrepes kokos pri uchu musis pocut znutra zblnkanie, ak je v tom voda tak to pekne vnutri spliecha
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

Kokos by mel byt v prvni rade cerstvy, tj zeleny i s duzninou. A voda se z nej nevyliva, naopak, je to na celem kokosu to nejcennejsi! Pokud se koupi na trznici, casto je dotycny trhovec vyzbrojen macetou a ochoten ho otevrit. neni-li, pak se to dela na dve faze: v prvni fazi sekat a sekat do vrsku az se odstipne cepicka. Do diry se vlozi brcko a voda se vypije, je to nejlahodnejsi nektar co znam. Ve druhe fazi se uz vypity kokos rozsekne vejpul a lzickou se vydlabe zbyvajici mekka duznina...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět