maky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

maky

Příspěvek od maky »

Ahoj! S obavami se odhodlávám a zakládám také svůj deníček a doufám, že mi pomůže s cestou směrem k vita, minimálně aspoň díky vašim radám!
V srpnu jsem se rozhodla a pomalu rozhoupala k vegetariánství a v rámci hledání info, zda mi něco nebude scházet apod, mě chytrý google nasměroval i sem. Po dalších dvou měsících, kdy mi bylo divně pořád po bulguru/rýži/bramborách s dušenou zeleninou a jinou "zdravou stravou", která mě dle představ moc nenaplňovala, si mě vita prostě přitáhlo.

Ze dne na den přechod na vita jsem po třech dnech vzdala a doteď - zatím 4 týdny - každý den dám něco nevita (potřebuji se uzemnit, ty tři dny jsem byla tak trochu mimo sebe, taky i teď pozoruju zklidnění, někdy míň mluvím). Nebylo mi dobře fyzicky a psychicky, objevila se šílená citlivost zubů (s tím zatočila pasta senzodine, uf) a když už jsem to málem vzdala, začaly mi růst vlasy, přestaly se třepit, dostavilo se více energie... :) Na ovocné snídaně - 2 - 3 banány jsem si zvykla hned, tak jako na salátové obědy a večeře. Čím se uzemním bývá kousek tmavého pečiva s máslem nebo kousek sýra, horší je to víkendy (víno, sýry nebo zhřeším, třeba pizza). Tak snad to půjde dobře, ale už vím, že to bude chtít minimálně mixér na vyrábění těch pochoutek, co čtu ve vitakuchařce a teď mám zatím zapůjčený odšťavňovač.


(Teď jsem akorát onemocněla chřipkou, což je škoda, dlouho jsem odolávala a to určitě díky vita, ale je to tu, tak snad se z toho vyhrabu, všude tu čtu půstovat, ale začít s tím zrovna v nemoci, nevím, nevím...)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

Musíš to ovoce nechát maximálně dozrát ať to ty zuby nedráždí, jinak sýry do sebe matlu taky :P .. pizzy a pečiva ne
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

skus si prehodit denny stravovaci rozvrh a nejedz ovocie rano ale az pred pred spanim.

uzemnovat sa musis zrejme po tej nekludnej energii z ovocneho cukru
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

Ovoce před spaním? Nerozhodí to trochu spánek?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Ovoce před spaním? Nerozhodí to trochu spánek?
mozno, ale radim jej nech si otestuje ze ci bude mat kludne dni ked bude ovocie posuvat co najviac k veceru
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: maky

Příspěvek od Sweetie »

bukaj píše:Ovoce před spaním? Nerozhodí to trochu spánek?
naopak treba banan uspi. a clovek by mel jist jen ovoce. a kdyz si zamakas a prokrvis lymfu, spanek se dostavi sam:)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

taky už jsem nad tím přemýšlela, minimálně na nějakou dobu se víc zaměřit na zeleninu, která mi vlastně byla vždycky bližší, než sladké ovoce (i když třeba nedávno jsem prvně ochutnala, samo díky vita, kaki, mnam :) )
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

takže nakonec na chřipku kompromis - pouze šťávy

ráno: máčený kokos a mandle, mrkev, celer - není to sladký a je výborný! :mrgreen:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:
bukaj píše:Ovoce před spaním? Nerozhodí to trochu spánek?
naopak treba banan uspi. a clovek by mel jist jen ovoce. a kdyz si zamakas a prokrvis lymfu, spanek se dostavi sam:)
Sweetuš, systém "jen ovoce" nemusí vyhovovat každému a hlavně v zimě, se supermarketovou nabídkou...., a ještě když má někdo citlivé zuby.... a to i přes pohybové aktivity. :)
no nic, musím běžet. Hezký advent všem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše:
Sweetie píše:
bukaj píše:Ovoce před spaním? Nerozhodí to trochu spánek?
naopak treba banan uspi. a clovek by mel jist jen ovoce. a kdyz si zamakas a prokrvis lymfu, spanek se dostavi sam:)
Sweetuš, systém "jen ovoce" nemusí vyhovovat každému a hlavně v zimě, se supermarketovou nabídkou...., a ještě když má někdo citlivé zuby.... a to i přes pohybové aktivity. :)
no nic, musím běžet. Hezký advent všem.
Asi tak, kdybych měl začít praktikovat systém jen ovoce, tak bych jedl celé dny avokáda, olivy, okurku a rajčata :)
Utíkej Foreste, a hezký přeji advent též.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

bukaj píše: Asi tak, kdybych měl začít praktikovat systém jen ovoce, tak bych jedl celé dny avokáda, olivy, okurku a rajčata :)
Utíkej Foreste, a hezký přeji advent též.
Tak to by se ti mohla líbit knížka od Wolfíka The Sunfood diet .. na téhle čtyřce to má dost postavené
mám jí v .PDF, kdyby někdo chtěl :P
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

jen ovoce bolo myslene jen fruktozu

jen tuky - tam spada avokado a olivy
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše: Asi tak, kdybych měl začít praktikovat systém jen ovoce, tak bych jedl celé dny avokáda, olivy, okurku a rajčata :)
Utíkej Foreste, a hezký přeji advent též.
jo, ovoce jako plody, tak to jo. Tyhle nesladké druhy miluju (teď hlavně avokáda - teď mají v Tescu malé jedince s malinkou peckou). Ovšem olivy málokdy. Forest si užil vánoční trhy a už je zas v teple domova. Teplo také přeji všem. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:
bukaj píše: Asi tak, kdybych měl začít praktikovat systém jen ovoce, tak bych jedl celé dny avokáda, olivy, okurku a rajčata :)
Utíkej Foreste, a hezký přeji advent též.
Tak to by se ti mohla líbit knížka od Wolfíka The Sunfood diet .. na téhle čtyřce to má dost postavené
mám jí v .PDF, kdyby někdo chtěl :P
jáááááá, prosíííím! :) Myslím, že ji ještě nemám, i když o Wolfíkových názorech plusminus vím.

A zapomněla jsem pozdravit Maky: Ahoj, vítej. :)))
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

Wolfikovej Sunfood bol stary koncept ktoreho sa medzitym uz vzdal
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

vzhledem k tomu, že ji furt prodává na svém eshopu http://www.longevitywarehouse.com/The-S ... ssbook.htm , tak od toho úplně nezanevřel :wink: ...podle mě je to jedna z nejlepších knížek o vitariánství ever 8)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

jé, děkuji za přivítání :)
jinak knihu si taky ráda přečtu, tak prosím o zaslání! zatím se prokousávám jako správný začátečník Walkerem a už je mi jasný, proč i sem tam pečivo neni moc ok.
Jeden dotaz k Walkerově sklenici horké vody s citronem poránu - proč horká? právě to důležitý horkem zmizí, ne? :shock:
a pokud ráno piju mladý ječmen, mám ji zařadit před či po, nebo se tím nezabývat?
díky a krásný den všem!
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: maky

Příspěvek od bukaj »

Radši bych to s tím citrónem nepřeháněl, jak zde psal rudo - citron působí zásaditě díky tomu, že vyvazuje vápník z těla.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: maky

Příspěvek od buc11 »

maky píše:jé, děkuji za přivítání :)
jinak knihu si taky ráda přečtu, tak prosím o zaslání! zatím se prokousávám jako správný začátečník Walkerem a už je mi jasný, proč i sem tam pečivo neni moc ok.
Jeden dotaz k Walkerově sklenici horké vody s citronem poránu - proč horká? právě to důležitý horkem zmizí, ne? :shock:
a pokud ráno piju mladý ječmen, mám ji zařadit před či po, nebo se tím nezabývat?
díky a krásný den všem!
walker je můj hlavní guru, ale tu sklenici jsem nikdy nepraktikoval, ale asi je to tím, že nesnáším vodu, vlastně aji (nebo ani?) citron
vitariánský raw zákon (tvr)dí, že důležitý mizí horkem až nad 40°C
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

horka voda (teplotou nie chutou ) je dolezita z dvoch dovodov

jednal pri piti studeneho vseobecne dochadza ku zranenie vnutornosti a naco zbytocne brat energiu vnutornym organom na zohrievanie vody, ked moze byt vyuzita na ovela dolezitejsie procesy ako riesit nasledky toho ze napoj bol v ladnicke.

druhy dovod je ten ze ranajsie pitie je umyvanie znutra a umyvanie studenou vodou neodstarni spinu aani mastnostu, nanosy povlaky atd a nerozpusti rozne usadeniny.... preco sa umyvaju roadi v horucej vode alebo preco sa lepsie vyperie v horucej vode ?

a tak aj to co nam zostalo v hrdle celej trubici zaludku a crevach po noci je lepsie umyt a vyplavit horucou vodou

horuca voda tiez ovela lepsie pohne crteva a urychli ranajsie vyprazdnenie

kedze noc je taka minihladovka telo moze byt troichu acidicke a citron vyprovokuje alkalizaciu a teda ocistu

pocas dna sa potom doplnuje minerali zo zeleneho

ja by som odporucal viac ako len 1 pohar horucej vody a az ovela neskor by som zacal brat veci ako MJ a ine zelene pilule pripadne rybi olej az ked je ocistbna faza ukoncena

u mna to ranajsie pitie horuceho trva aj do 6 hodin kedze prvy prijem stravy alebo doplnkov zacne az na poludnie a rano postupne vypijem 2-3 litre horucich bylinkovych ocistnych cajov teraz to uz pijavam bez citronu

pokial nejdem aspon 2 x na zachod na velku, nezacnem jest.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: maky

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:horka voda (teplotou nie chutou ) je dolezita z dvoch dovodov

jednal pri piti studeneho vseobecne dochadza ku zranenie vnutornosti a naco zbytocne brat energiu vnutornym organom na zohrievanie vody, ked moze byt vyuzita na ovela dolezitejsie procesy ako riesit nasledky toho ze napoj bol v ladnicke.

druhy dovod je ten ze ranajsie pitie je umyvanie znutra a umyvanie studenou vodou neodstarni spinu aani mastnostu, nanosy povlaky atd a nerozpusti rozne usadeniny.... preco sa umyvaju roadi v horucej vode alebo preco sa lepsie vyperie v horucej vode ?

a tak aj to co nam zostalo v hrdle celej trubici zaludku a crevach po noci je lepsie umyt a vyplavit horucou vodou

horuca voda tiez ovela lepsie pohne crteva a urychli ranajsie vyprazdnenie

kedze noc je taka minihladovka telo moze byt troichu acidicke a citron vyprovokuje alkalizaciu a teda ocistu

pocas dna sa potom doplnuje minerali zo zeleneho

ja by som odporucal viac ako len 1 pohar horucej vody a az ovela neskor by som zacal brat veci ako MJ a ine zelene pilule pripadne rybi olej az ked je ocistbna faza ukoncena

u mna to ranajsie pitie horuceho trva aj do 6 hodin kedze prvy prijem stravy alebo doplnkov zacne az na poludnie a rano postupne vypijem 2-3 litre horucich bylinkovych ocistnych cajov teraz to uz pijavam bez citronu

pokial nejdem aspon 2 x na zachod na velku, nezacnem jest.
já bych se dovnitř neodvážil rovnou lit nic, minimálně 200x žmoulím v hubě a za tu dobu má vše těch 37°C a to i přechlazený pivo nebo jegrmajstr v ledu
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

buc11 píše:
rudo píše:horka voda (teplotou nie chutou ) je dolezita z dvoch dovodov

jednal pri piti studeneho vseobecne dochadza ku zranenie vnutornosti a naco zbytocne brat energiu vnutornym organom na zohrievanie vody, ked moze byt vyuzita na ovela dolezitejsie procesy ako riesit nasledky toho ze napoj bol v ladnicke.

druhy dovod je ten ze ranajsie pitie je umyvanie znutra a umyvanie studenou vodou neodstarni spinu aani mastnostu, nanosy povlaky atd a nerozpusti rozne usadeniny.... preco sa umyvaju roadi v horucej vode alebo preco sa lepsie vyperie v horucej vode ?

a tak aj to co nam zostalo v hrdle celej trubici zaludku a crevach po noci je lepsie umyt a vyplavit horucou vodou

horuca voda tiez ovela lepsie pohne crteva a urychli ranajsie vyprazdnenie

kedze noc je taka minihladovka telo moze byt troichu acidicke a citron vyprovokuje alkalizaciu a teda ocistu

pocas dna sa potom doplnuje minerali zo zeleneho

ja by som odporucal viac ako len 1 pohar horucej vody a az ovela neskor by som zacal brat veci ako MJ a ine zelene pilule pripadne rybi olej az ked je ocistbna faza ukoncena

u mna to ranajsie pitie horuceho trva aj do 6 hodin kedze prvy prijem stravy alebo doplnkov zacne az na poludnie a rano postupne vypijem 2-3 litre horucich bylinkovych ocistnych cajov teraz to uz pijavam bez citronu

pokial nejdem aspon 2 x na zachod na velku, nezacnem jest.
já bych se dovnitř neodvážil rovnou lit nic, minimálně 200x žmoulím v hubě a za tu dobu má vše těch 37°C a to i přechlazený pivo nebo jegrmajstr v ledu


rudo díky!

buc se bavím (:-)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

proč jsem nevěděla už léta dřív, že jsou máčené ořechy o mooc lepší než suché! jak chutná kaki, nebo že je nejlepší snídaně z čerstvého ovoce (a o to víc je jasné, proč mi bylo z Bebe dobré ráno tak zle (:-) )

ještě že to vím aspoň dneska! m:-)
(když zítra končí ten svět)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

jdu ušoulet cukroví ze sušeného ovoce, ořechů a semínek, držte palce, sama jsem zvědavá, jak to dopadne! :mrgreen:
Uživatelský avatar
veg-1
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 15, 2009 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: maky

Příspěvek od veg-1 »

maky píše:jdu ušoulet cukroví ze sušeného ovoce, ořechů a semínek, držte palce, sama jsem zvědavá, jak to dopadne! :mrgreen:
já jsem dělal předloni kešudatlové, obalený v kokosu, mělo to uspěch :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: maky

Příspěvek od Jindra »

veg-1 píše:já jsem dělal předloni kešudatlové, obalený v kokosu, mělo to uspěch :)
jo jo, tyhle jsou dobrý, jen teda už vynechávám ten kokos, ten už mi v tom přijde chuťově navíc. ouplně stačí kešu s datlema, mňam, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: kešu s datlema
jj :) Já si tu kupuju raw tyčinky z datlí a kešu a koukala jsem, že mít malé vykrajovátko nebo to jen nakrájet, tak je cukroví na světě. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Pavluska píše:
Jindra píše: kešu s datlema
jj :) Já si tu kupuju raw tyčinky z datlí a kešu a koukala jsem, že mít malé vykrajovátko nebo to jen nakrájet, tak je cukroví na světě. :mrgreen:

tak to si příště asi pomůžu :D tohle jsem koulela asi tři hodiny!
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

:delicacy:
Přílohy
maly.JPG
ukouleno,huraa:-)
(125.66 KiB) Zatím ještě nestaženo
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

to vypadá moc dobře :delicacy:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

maky píše:
Pavluska píše:
Jindra píše: kešu s datlema
jj :) Já si tu kupuju raw tyčinky z datlí a kešu a koukala jsem, že mít malé vykrajovátko nebo to jen nakrájet, tak je cukroví na světě. :mrgreen:

tak to si příště asi pomůžu :D tohle jsem koulela asi tři hodiny!
3 hodiny.. brrr... tak si to pořádně vychutnejte. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

Dárky zabaleny, vánoční salát hotový a vánočka od maminky... Přežijme to ve zdraví!
Klidné a láskyplné svátky všem!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

bukaj píše:Radši bych to s tím citrónem nepřeháněl, jak zde psal rudo - citron působí zásaditě díky tomu, že vyvazuje vápník z těla.
Já bych to neviděl tak jednoduše. V těle probíhá tzv. kalcifikace, kdy se vápník ukládá například i v našich tepnách nebo mozku, což je příčina nepřítomnosti vitK2, protože ten slouží k tomu, aby vápník roznesl na správná místa. Tato kalcifikace opravdu zdravá není a je to další proměnná v rovnici se jménem dostanu infarkt ? .. A jestli citron na sebe váže vápník, tak jsem přesvědčený, že to bude i z našich tepen a cév.
Mě ta teorie od začátku přišla padlá na hlavu, ale až teď jsem nad tím popřemýšlel :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

Nebrala bych az tak vazne co tu kdo napise ;) Rudo si to mysli, budiz. Jini si mysli opak, budiz. Osobne si nemyslim ze by citron nekoho okradal o vapnik, jenze pozor, ja jsem z tech co se muzou mylit, na rozdil od nekterych :roll: Kazdopadne asi zit z citronu bude blbost, pusa sama napovi ze tohohle se moc snist neda. V jiste mire to bude dar. Pokud nekdo mini dosahnout nesmrtelnosti slopanim citronu bez mrkvove stavy, at je mu zeme lehka. V rozumne mire cloveka nezabije ani bucek, natoz citron. Nekdy je lepsi min poslouchat nadsence a radsi si vse pozehnat jeste pred tim nez to dam do huby. V tom je sila nejvetsi. Az za druhe si budu vybirat ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

jestli někde výjde na jevo, že se pletu, tak mi otřískejte citrón o hlavu :) nebo o zuby :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

ludia maju tendenciu : to eat the cake and have it

cize z kazdej situcie si vybrat len to co im vyhovuje a pozuivat argumenty podla toho co chcu dokazat

Citron alebo vytahuje z tela vapnik alebo nevytahuje

Ak ho vytahuje tak u ludi co brali vapnik anaorganicky (rozdrvene kamene) a maju ho usadeny kade tade

citron teda by mal precistit tepny klby a co ja viem este ake suciastky ludskeho stroja

ak clovek ale cvici roky jogu a ma len spravnu stravu nema nikde nic usadene a citron teda v zufasltve ze nic na vycistenie nenasiel musi sihnut po vapniku organickom, teda z rastlin a vyplavi ho a vyluci z tela.

alebo to citron robi alebo to nerobi, nemnozem kolac aj zjest aj ho stale mat.

ak clovek podlahol z dovodu predoslej kyselosti virusom a bakteriam a potrebuje ich znicit zasaditym preplachom celeho tela, tak citron teda ak pripustime ze to funguje ten vpanik oragicky vyplachne a telo preplachnute vapnikovym zasaditym roztokom vyzabija virusy a bakterie a sa vylieci z virusovo infekrnneho ochorenia.

Ak niet co preplachovat a vypachovat aky je ucel citronovania tela ?

Ako povedal klasik :

Z jedny strany jsem za citron, z druhy stany nejsem za citron, vyber si !
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

s tímhle už souhlasím :wink: a já si žádné argumenty nevybíral, ono v té citaci je totiž argument jenom jeden :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

Smajliss, nejsi ty nahodou tak trosku mladej? :D Neber to ve zlym, ale jeste tolikrat zjistis ze jsi se mylil, ze to radsi jeste nechces vedet. To nijak nesnizuje tvoji dosavadni snahu v hledani. Az ti to bude vsecko jasne, pokud to teda bude vsecko pravda, stejne uz budes nad hrobem...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

jsem :- ) a taky určitě blbej a naivní ... a raději si pustím na dobrou noc 4 dohody a budu si přípomínat, že nemám brát nic osobně .. a asi zmírním frekvenci publikování svojich názorů ať mám klidné srdíčko >:-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

Blbej nejses ani trosku. Naopak, neobycejne vnimavej a sikovnej. Jenom proste jak vnimavy lidi rostou, tak chte nechte musej kazdou chvili leccos prehodnotit... Tak to proste chodi. Jestli te to uklidni, tak te muzu ujistit ze ani na prahu 40 jeste clovek poradne netusi o co go, navzdory tomu ze vic jak 20 let poctive hledal :) Dal jeste nevidim. Ale vyhoda je ze to vadi cim dal min. V urcitym bode cloveku dojde, ze bez ohledu na dosazene vysledky se pocita i poctiva snaha... a hlavne uprimnost a vira. Btw, 4 dohody maji hlubokou moudrost. Don Miguel Ruiz toho napsal vic, stoji za precteni ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: maky

Příspěvek od galvanometr »

Abychom nezklouzli do starého známého: Mladý člověk = blbý, naivní, ještě toho moc neví, musí si projít životem atd... a naopak Starší člověk = hodný uctívání, moudrý, vyzrálý atd...

Osobně si myslím, že takzvaná "moudrost" u drtivé většiny starších lidí je jen celoživotně prohlubovaná hloupost.
Jen si vzpomeňme kolik bylo Ježíši, když ho ukřižovali (a kdy asi začal procitat a kdy dosáhl úplného probuzení). Jak starý byl Buddha, když uprchl?
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

galvanometr píše: Osobně si myslím, že takzvaná "moudrost" u drtivé většiny starších lidí je jen celoživotně prohlubovaná hloupost.
:mrgreen:

tak aby bolo jasne ja som si ju mal cas prehlbovat ovela dlhsie ako ty (:-)

vsak az budes starsi to pochopis :mrgreen:

ale inak uprimne sa mi ta myslienka velmi paci

ono to v starej spolocnosti fungovalo asi tak ze ked na stare kolena prestane fungovat testosteron, tak chlap zacne konecne rozmyslat aj inymi organmi ako gulami a preto starci mali doveru rozhodovat o veciach verejnych

neviem ako to citi Fiona ? :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:jsem :- ) a taky určitě blbej a naivní ...
no lepsie si pustit dohody ako plyn

ale ak si uvedomujes ze nic nevies, tak uz vies ovela viac ako 99.9 % populacie.

Podla mna clovek nemoze nic vediet, len viac alebo menej veri svojim interporetaciam videneho zaziteho precitaneho pocuteho a zjedeneho (pretrtkaneho)

najlpsie je podla mna vychodisko ZERO POINT

nic neviem, sice si pamatam rozne argumenty z roznych stran, ale stale o tom nic neviem a ked chcem vediet co je pravda alebo lepsie co v mojej situiacii dnes potrebuejem vediet ako pravdu, spytam sa toho jedineho kto tu pravdu vie, tam hore, energie vesmiru, alebo si to precitam v zapiskoch vesmirnej kniznice alebo ako to niekde nazyvaju a ucia - Akashic reocrds

cokolvek najlepsie rezonuje s mojim modelom sveta a nadsveta.

A tak alebo cez meditaciu alebo inou mojou rychlou technologiu viem co citam je pravda alebo nie je pravda alebo ma to zavedie tam kde je pravda napisana alebo sa mi pravda zjavi v srdci a potom vysvetlena a pretlmocena do myslienok aj v hlave

tato pravda nie je moja nie je to konstrukcia mojej logickej kalkulacky nie ej to mnou vymyslene a nie je vysledok studia vzdelania profesie atd

Australski aboridzinci ktori v minulosti ako jedno z mala etnik nepresli genetickou manipulaciou a nedostali gen c 23 - ten gen co vsetko musi logicky znasilnovat, ked dostanu otazku povedia namiesto - porozmyslam, povedia - spytam sa prirody a dam ti vediet odpoved
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: maky

Příspěvek od Fiona »

Tak Maky si tu zalozi denicek, slozi ji chripka a co se tu vsechno nedozvi :) Rudo myslim ze ti ozrejmim vyhody matriarchatu v nejakem jinem vlakne, az nebudu na ceste do prace.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: maky

Příspěvek od maky »

:) však já si z toho vyberu něco, co se mi hodí, jak se tu někde hore píše :D

teď mě začala bolet kyčel, prvně v životě a příroda mi poradila vypít smetanu, tak já se tu odhleňuju a ono smetanu, tak si jí půjdu koupit... 8)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: maky

Příspěvek od smajliss »

jak ti to ta příroda poradila .. máš na ni email nebo něco ?:- )
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:jak ti to ta příroda poradila .. máš na ni email nebo něco ?:- )
já chci taky email na přírodu. :mrgreen:

No nic, za chvíli zas do práce, kde je to taky všechno nachcípaný. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: maky

Příspěvek od rudo »

boze moj tato e-generacia, vraj email na prirodu

ved prave to je o tom ze uz internet ani mobil netreba ved sa predsa vieme naladit na frekvencie druhych ludi, anjuelov vesmir, inteligenciu prirody

a spytat sa a dostat odpovedat alebo cez nase srdce poslat nase city.

existuje aj specificka knizka : NATURE INTELIGENCE a nejake dalsie kde je pekne vysvetlena hierarchicka struktura inteligencie prirody, jednotlive oddelenia, ktore su za co zodpovedna a ako si delia kompetenciu a ako vzajomne spolupracuju, cital som to asi pred 3 rokmi bolo to velmi zaujimave
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:boze moj tato e-generacia, vraj email na prirodu
však to byla jen sranda, Rudo. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: maky

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Nekdy je lepsi min poslouchat nadsence a radsi si vse pozehnat jeste pred tim nez to dam do huby. V tom je sila nejvetsi. Az za druhe si budu vybirat ;)
i na tom něco je. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět