Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWováním?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWováním?

Příspěvek od Lascalo »

Zdravím všechny svědomité vitariány!

Jsem Kristýna, je mi 18 let, pocházím z lokality Frýdku-Místku. Už od začátku puberty mě trápilo jídlo, zdálo se mi divné, těžké, docházelo ke stavům blízkým PPP. Už dlouhou dobu jsem přísně vegetariánka, asi před měsícem jsem vyřadila mléčné výrobky (Ačkoli nedobrovolně, mé tělo po nemoci nesnese laktózu.) a velkou část mého jídelníčku tvoří syrové potraviny. Na vitariánství jsem narazila náhodou, našla jsem 72 letou paní, která vypadá lépe než kdejaká třicátnice a zapátrala po jejím životním stylu. Podotýkám, že o ní psal nějaký nevýznamný plátek jako o „Miss vegan“ nebo něco takového… A dovedlo mě to na tyto stránky asi v říjnu tohoto roku. Začala jsem experimentovat a po měsíci a půl vařené/syrové stravy mám jasno. Syrová je: lepší, chutnější, lehčí, energetizující a obecně po její konzumaci mám dobrý pocit.

Jako začátečník vnímám příšerné signály mého těla, likvidovala bych hory ovoce, jsem strašně vysílená po dlouhé nemoci, psychicky vyčerpaná ze školy i nevhodného milostného života. Moderní medicína mi připadá jako největší strašák, chápu souvislost mezi farmacií a burzou, ze zdraví peníze nejsou... Lékaři mi potvrdili nedostatek bílkovin, to by asi vysvětlovalo chutě na sladké… Obecně se cítím hrozně skleslá a osamělá, proto jsem se přihlásila do diskuze a deníčků, protože ačkoli u klasických deníků to nikdo je píšící nepřizná, každý tak trošku doufá, že jeho písmo bude jednoho dne odhaleno a každý pozná skutečnou osobnost autora, který má co říci, protože byl něčím jiný. Já tento krok obejdu a zveřejním se sama.

Co si od vitariánství slibuju? (Vím, že cesta je dloooouuuuháááá…) Životní energii, lepší náladu, krásnou pleť v obličeji i po těle, hezké nehty, rychle rostoucí vlasy, jiskřivý pohled… A nevím, co ještě. Líbilo by se mi se cítit lehce a čistě, momentálně mám pocit vnitřního znečištění, nelíbí se mi má pleť a nehty a nejhorší je stav mysli…

Mohl by mi prosím někdo poradit, jak je vhodné začít režim vita, abych si neublížila? Snad nějaký detox? Cvičení? S čím jste začínali Vy? Co Vám pomohlo?

Děkuji za shovívavost k neznalci.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Jen vyvoleným se podaří hned od prvních dnů narazit na cestu vedoucímu ke svatému grálu. Zbytek lidí musí procházet křovinami, trnami, bažinami plných komárů, šplhat, padat, než narazí na svoje schody vedoucímu ke zdraví.
A když člověk najde svoji cestu, tak má potom tendenci hájit svoje názory a zkušenosti, čímž potom vznikají různé teorie o nejlepší výživě.
Tak hodně štěstí. Ta tvoje tendence k čistotě může být hodně psychická. Já ze začátku dělal hodně detoxikaci, pil šťávy atd. Nakonec jsem zjistil, že je to začarovaný kruh a člověk se nemůže 365 dní v roce čistit. Mnohem spokojeněji sám se sebou jsem byl, když jsem začal chodit pravidelně na záchod a měl stabilní, vyrovnanou náladu. Potom člověk i přestává řešit výživu a zaměří se na jiné aspekty života (vztahy, vzdělávání a sport například).
Naposledy upravil(a) smajliss dne pát pro 07, 2012 14:06, celkem upraveno 1 x.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Jen vyvoleným se podaří hned od prvních dnů narazit na cestu vedoucímu ke svatému grálu. Zbytek lidí musí procházet křovinami, trnami, bažinami plných komárů, šplhat, padat, než narazí na svoje schody vedoucímu ke zdraví.
A když člověk najde svoji cestu, tak má potom tendenci hájit svoje názory a zkušenosti, čímž potom vznikají různé teorie o nejlepší výživě.
Tak hodně štěstí. Ta tvoje tendence k čistotě může být hodně psychická. Já ze začátku dělal hodně detoxikaci, pil šťávy atd. Nakonec jsem zjistil, že je to začarovaný kruh a člověk se nemůže 365 dní v roce čistit. Mnohem spokojeněji sám se sebou jsem byl, když jsem začal chodit pravidelně na záchod, měl stabilní, vyrovnanou náladu. Potom člověk i přestává řešit výživu a zaměří se na jiné aspekty života (vztahy, vzdělávání a sport například).
výborně napsáno. :wink: :)

Lascalo, jen chci napsat, že mnohé začátky bývají euforické (já to tak taky měla), ale člověk by měl vše ladit dle svého těla, co uvítá jako dlouhodobě udržitelné... někdo Ti může napsat, co funguje jemu, ale Tobě nezbývá než si to vyzkoušet, zda to funguje i Tobě....
Hodně příjemných zážitků přeji.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Euforie- sladkobolná to věc...

Já už vlastně vitariánství euforicky okusila a zase s tím sekla, šla jsem do toho moc násilně, to teď nechci. Strava nejdříve 60 % pak třeba 80% RAW, kdo ví, co mi sedle. Jsem sama zvědavá, nečekám zázrak po měsíci, ale STABILNÍ NÁLADA by mi bodla. Nečekám, že budu pochopena u rodiny, už tak jsem jako vegan totálně výstřední :D . Asi to znáte.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Já v rodině odstartoval novou éru. Taťka zhubl asi 10 kilo, začal jezdit na různé semináře o zdraví, jí hodně zeleniny. Mamka se stala vegetariánkou, přestala jíst pečivo a další junk food. A to jsem je ani jednou o ničem nepřesvědčoval. Pouze jsem prezentoval svoje názory, ale já mám dost dobrou a nenápadnou agitaci :) .. kolikrát lidi používají špatné argumenty a potom se jim dostává neporozumění, chce to zapojit empatii a jde to. Taky mít dobře naštudované téma, aby člověk uměl odpovědět na každý argument a když to zní logicky i pro člověka, který tomu nerozumí, tak mu to nasadí brouka do hlavy. Další nenápadná taktika je začít téma tím, kde se lidi na všem shodnou a potom když je v rozhovoru nastolena atmosféra porozumění a vzájemného respektu, tak začít rozprávat i trochu kontroverznější témata.
Vybalit hned ze začátku "maso je nezdravé, protože protože" je totální blbost, která nikdy, nikdy nebude fungovat.
Podobné taktiky fungují všude ve světě. První si to chce získat posluchače, vydobýt si respekt, uznání a potom návnadu zbaští i s navijákem :twisted:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:Zdravím všechny svědomité vitariány!
Hm napriek tomu ze ma ignurujes a si mna ani vacsinu inych nepozdravila :wink:

tak ja ta zdravim a vitam na tomto fore.

ako si predsatvujes riesit otazku bielkovin, ked uz pred zaciatkom vitarianstva mas nedostatok ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

[/quote]

ako si predsatvujes riesit otazku bielkovin, ked uz pred zaciatkom vitarianstva mas nedostatok ?[/quote]

To ještě příliš nevím. Řekla bych, že zkusím hodně zelených listů, naklíčím si nějaké luštěniny (toho zas ne až moc) a budu dbát, abych to tělu nepřekombinovaně dodala denně.

Jak byste problém bílkovin řešili vy, mojí drazí býlo/plodožrouti :D ? Řešil někdo z Vás něco podobného? Asi to prubnu hodit do jiných diskuzí, tady do deníků to asi není nejlepší.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Tak jak to dnes vypadalo?

Probuzení- jsem zbitá, ale nepozoruju nízký tlak (spánek 10 hodin) v 6:30...

8:00 mandarinky
9:30 banány, zelený čaj
12:00 porkový salát s olivovým olejem, vlašské ořechy, meduňkový čaj
14:00 brokolice s cibulkou
15:00 voda z veganské bramboračky (ODVYKAČKA)
17:00 zelený čaj, ananas
Čistá voda pro detox.

Večer jsem se ani nerozčilovala, že se musím učit :) I když výsledky opět nulové, no nic, můj kůň do školy taky nechodil a žije si dobře :D
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Včera večer jsem byla podivuhodně čílá až příliš dlouho (asi ten cukr k večeři), vstávání dnes probíhá překvapivě dobře, mám z toho radost. Žádný nízký tlak jen čilost, snad maličkatá únava, avšak jsem spala nejméně hodin za poslední měsíc!
Snídaně: 2 červená jablka, mandarinka, zelený čajík
Svačina: banán, 2 plátky sladkého ananasu, hrst vlašských ořechů, med od souseda (Lidi, tohle je jídlo pro Bohy! V životě jsem snad nejedla lepší dezert, přísahám! Když jsem dobrotu připravovala, svítilo ostré dopolední slunce odražené od běloučkého sněhu, jeho paprsky se úchvatně tříštily o kapající med ze slžíce, který sáhodlouhými cákanci stékal po zlatém ovoci a oříšcích, nádhera! A ta lahodná chuť- med bezchybně doplňoval naše domácí ořechy, které sušíme nad krbem a kyselou příchuť už i tak dost sladkého ananasu zjemňoval zralý banán- symfonie nejvyššího kalibru...)

A mimochodem, dala jsem si domácí perníčky s povidly a okamžitě cítím, že v žaludku nemají takovou působnost jako ovoce, jako by mě měla každou chvíli pálit žáha. Sice krásně voní, ale nestojí to za to. Perníkové koření a skořici si mohu nesypat i do salátu.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

med je král cukru :delicacy:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše: A mimochodem, dala jsem si domácí perníčky s povidly a okamžitě cítím, že v žaludku nemají takovou působnost jako ovoce, jako by mě měla každou chvíli pálit žáha. Sice krásně voní, ale nestojí to za to. Perníkové koření a skořici si mohu nesypat i do salátu.
já si na vš sypala perníkové koření na nakrájená jablka. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Hugo z Hor »

Lascalo píše:Jak byste problém bílkovin řešili vy, mojí drazí býlo/plodožrouti :D ? Řešil někdo z Vás něco podobného? Asi to prubnu hodit do jiných diskuzí, tady do deníků to asi není nejlepší.
Bílkoviny neřešim. Spíš vidím všude kolem problémy s přebytkem, než s nedostatkem ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od buc11 »

Lascalo píše:Včera večer jsem byla podivuhodně čílá až příliš dlouho (asi ten cukr k večeři), vstávání dnes probíhá překvapivě dobře, mám z toho radost. Žádný nízký tlak jen čilost, snad maličkatá únava, avšak jsem spala nejméně hodin za poslední měsíc!
Snídaně: 2 červená jablka, mandarinka, zelený čajík
Svačina: banán, 2 plátky sladkého ananasu, hrst vlašských ořechů, med od souseda (Lidi, tohle je jídlo pro Bohy! V životě jsem snad nejedla lepší dezert, přísahám! Když jsem dobrotu připravovala, svítilo ostré dopolední slunce odražené od běloučkého sněhu, jeho paprsky se úchvatně tříštily o kapající med ze slžíce, který sáhodlouhými cákanci stékal po zlatém ovoci a oříšcích, nádhera! A ta lahodná chuť- med bezchybně doplňoval naše domácí ořechy, které sušíme nad krbem a kyselou příchuť už i tak dost sladkého ananasu zjemňoval zralý banán- symfonie nejvyššího kalibru...)

A mimochodem, dala jsem si domácí perníčky s povidly a okamžitě cítím, že v žaludku nemají takovou působnost jako ovoce, jako by mě měla každou chvíli pálit žáha. Sice krásně voní, ale nestojí to za to. Perníkové koření a skořici si mohu nesypat i do salátu.
jen tak dál
zařadil bych tam ještě celery a hlávkáč a to nejen kvůli těm bílkovinám
doporučuji i obezřelost abych se neutáhnul v euforickém počátku
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od gabrielik »

Lekári ti normálne zistili nedostatok bielkovín? Ako to robia? Myslím z čoho tie výsledky zistili?

Chýba ti tam zelené, zelené a ešte zelené.

Pozri tu, čo koľko v sebe obsahuje:

http://www.oslikuv.net/skola/cl060.htm
http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm

Existuje aj program, ktoý ti ráta aké živiny v ktorej potravine sú. Možno ti ho niekto sem dohodí.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Děkuji za tabulky, jsou úžasné!
Lékaři? To netuším, ta jejich podvodná svatyně mě až tak dalece nebere... Asi z krve, měla jsem jít na punkci kostní dřeně, ale už nemusím, mé zdraví se za poslední měsíc o hodně zlepšilo :) Vysvětlila jsem jim, že měním své stravování. Tvářili se na mě všichni kysele...
Vím, že mi chybělo zelené, ale o víkendu jsem byla u rodičů a tam není kde nakupovat, dnes jsem to zpravila a na své začátky jsem si objednala odšťavňovač (jupíííí!!!) a také došla nakoupit extra zelenou zeleninku.

Snídaně: 2 jablka, hrst lískových oříšků s medem, 0,5 l vody
Svačina: mrkev, brokolice, květák, raw slunečnicový olej a asi 0,5 l vody
Oběd: mísa zeleňoulinkého salátu, mrkvička, bílá ředkev, fenyklový čaj 0,5 l
Svačina: 2 jablka, zelený čaj 0,5 l
Večeře: ? Ještě nebyla, ale dám si asi misku rukoly, máte ji rádi? Chutná vám? Jíte ji?
A přes den jsem ještě sem tam uzobla mandle a dýňová semena :)

Už se těším, až budu odšťavňovat, budu pít šťávy asi nalačno aspoň tak půl litru, prý se to nejlépe vštřebává, živiny jdou ihned ke spotřebě těla. Někde jsem četla, že se železo nejlépe vstřebává ráno, takže by nemělo chybět v mém ranní džusu, odšťavňujete zelené?
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Tak jsem bádala a došla k těmto potravinám, které by měly odbourat moje obtíže podle Walkera:
mrkev
celer
petržel
špenát
okurka
červená řepa
hlávkový salát
grep
hroznové víno

A dále potraviny s nejvyšším obsahem určitých látek (Vitamíny a prvky mně chybějící jsem našla v knize "Co nám chybí" Jiří Janča, není sice o RAW výživě, ale je tam hezky vysvětleno, co vše tělo potřebuje):
slunečnicové semínko
sezamové semínko
lněné semínko
dýňové semínko
mandle
lískové ořechy

A tak to nemusí být špatné :)
Bude mi to sloužit jako základní nákupní seznam, aspoň tedy do doby odbourání mých neduhů... Věřím, že to pomůže. Je zajimavé, že jsou to často věci, na které mám vyloženě chuť, hlavně teda mrkev, grepy a hrozno.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:Tak jsem bádala a došla k těmto potravinám, které by měly odbourat moje obtíže podle Walkera:

celer
petržel
ked sa preberaju info z anglickej literatury

tak celer == repikaty celer, tie dlhe zelene stonky, ktore sa jedia nasekane ale castejise sa odstavuju, je to extremne alkalizujuca stava

v anglickej literature sa pod pojmom celer nerozumie ta velka biela podzemna bulva tomu sa hovori zeleriac a vacsina to vobec nepozna, je to ine druh rastliny.

petrzlen = znamena ta zelena vnatka a zase sa to aj pridava pri odstavovani.

existuje extrem cistiaci zeleny dzus kde hlavnou zlozkou je zmiesana stava z uhoriek, repokateho celeru a petrzlenovej vnatky

Teda veci co si si nasla, plus sa do stavy este prida jedna bylinka (zabudol som aka a tiez cely odstaveny citron)
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Ano, ano, i já jsem došla k něčemu takovému.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Dneska samé mňamky.

Snídaně: hrst mandlí, jablko, pomeranč, zelený čaj
Svačina: mísa směsi salátů, čtvrtina okurky, spoooousta vody, na chuť několik lžiček medu
Oběd: čtyři nastrouhané mrkve a jablko, lžíce bio raw slunečnicového oleje, hrst dýňových semínek, zalité šťávou z jednoho pomeranče (Tohle na mě čeká před nosem :)...)
Ke svačině odpoledne bych se chtěla ukočírovat na zeleném čaji a salátech, popř. okurce nebo pomeranči, chystám se totiž na detox nebo malinký půst, podle situace "pak".
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Ach, ach, vypli mi topení, asi zapnu trobu :D
Třesavka jak blázen, totálně modré končetiny... Konečně poprvé za dlohou dobu se mi dnes skvěle vstávalo. Odpoledne jsu navštívit léčitelku s kyvadlem, tak jsem zvědavá, co mi řekne... Mimochodem, věříte na takové věci?
Dnes jsem se ládovala a ještě to nekončí... S tím detoxem asi budu muset počkat.
Snídaně: 0,5 l kopřivového čaje, pomeranč, dvě jablka, hrstička mandlí, 0,5 l vody
Svačina: 0,5 l bylinného čaje s medem, několik lžic medu, mango, 0,5 l vody
A protože odcházím, naberu něco s sebou: Oběd: 0,5 l vody, salát z římského a italského pidisalátku, mrkve, okurky, dýňových semen a bio raw slunečnicového oleje, k svačince nakrájené mrkve a pak už nemám jinou možnost, než si jít "ulovit" večeři do markoše, jelikož mám tak vyluxováno, že se snad pustím do vajec a starého salámu spolubydlících :D... (Ne, ješta tam jsou vlastně bio brambory a cibule.).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Lascalo píše: Odpoledne jsu navštívit léčitelku s kyvadlem, tak jsem zvědavá, co mi řekne... Mimochodem, věříte na takové věci?
To záleží na člověku. Jsou lidi, kteří mají citlivé vnímání a z nich se můžou stát různí "léčitelé", ale pak je zde spousta "podvodníků", kteří se toto umění mechanicky naučili za pomocí psychologie, empatie a používání tzv. truismů, což jsou všední, přesně volená slova u kterých je velká pravděpodobnost, že budou pasovat na velkou masu lidí (viz horoskopy). Konkrétně ke kyvadlu nevim, ale moje mamka ho používá :- )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Panda »

Nejlépe když si člověk začne důvěřovat a praktikovat to sám na sobě, protože všichni mají tyto schopnosti, jen jsou přesvědčení že nemají a proto jim pak ani nefungují. Např. kyvadlo je jen projev podvědomí. Člověk se ptá na věci, které vlastně ví, ale jeho vědomí ty informace potlačuje. A je snadnější komunikovat sám s vlastním podvědomím než prostřednictvím někoho cizího.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: To záleží na člověku. Jsou lidi, kteří mají citlivé vnímání a z nich se můžou stát různí "léčitelé", ale pak je zde spousta "podvodníků", kteří se toto umění mechanicky naučili za pomocí psychologie, empatie a používání tzv. truismů, což jsou všední, přesně volená slova u kterých je velká pravděpodobnost, že budou pasovat na velkou masu lidí (viz horoskopy). Konkrétně ke kyvadlu nevim, ale moje mamka ho používá :- )
jj, tak nějak... kyvadlo fungovalo i mne, ale zásadně ne, když jsem se ptala na své záležitosti - zasahuje přání. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:. Odpoledne jsu navštívit léčitelku s kyvadlem, tak jsem zvědavá, co mi řekne... Mimochodem, věříte na takové věci?
.
na takove a inakove veci neverim.

slovo verit znamena ze nieco neviem nepoznam nerozumiem a sa teda musism rozhodnut ci verit alebo neverit a to rozhodnutie je dane podla toho ci mi to vyhovuje alebo nie a tak niekomu uverim alebo neuverim.

Ked taketo veci poznam, rozumiem viem ich vysvetlit ovladam pouzivam, tak uz otazka viery nemoze prist do uvahy

takze nemozem verit, pretoze viem.

osobne som sa presvedcil ze vyse 90% ludi toto praktizujucich tomu moc nerozumia, neovlada to a pripadne su to priami podvodnici a tym vlastne sposobuju u populaciu to neverenie.

podvodnici a diletanti maju sebou akesi pisane a nepisane vztahy pravidla atd podla ktorych si to vzajomne uznavaju vyucuju rozdavaju diplomy a certifikaty casto tvoria organizacie a rozhoduju o clenstve atd.

podvodnici vacsinou svoj biznis velmi reklamuju a nezanly clovek teda ked zacne hladat tradicnym 3D sposobom narazi na podvodnika alebo neschopneho.

Cim ma clovek lepsie schopnosti a vysledky tym menej to reklamuje a casto to robi zadarmo ako sluzbu ludstvu...

hoci koli Egu su aj taki co to robia zadarmo a nevedia alebo podvadzaju.

mnoho podvodnikoiv spolieha na placebo efekt ked veris ze ti to pomoze tak ti bude lepsie ked odtial pojdes a povies svojim znamim ze ten podvodnik to robi dobre
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Přátelé, ta dáma byla léčitelka dle mých představ...
Velmi ale velmi stará paní ve skvělé kondici. Krásná.
Přírodně zařízený byt, zajímavé předměty.
Měla božské pronikavé oči.
S kyvadle pracovala potichu, pak sahala na můj energetický obal- šlo to cítit!!!
Řekla, že nemá nějaké schopnosti, údajně jen transformuje energii.
Pověděla mi, že se lékaři mýlí, že nemám žádnou leukémii, že moje problémy souvisejí se šokem a tlakem, někdy od října (To naprosto dobře trefila!) a nějakým způsobem mě "rozsvítila", aby ve mě tekla energie, pak také sahala na energetické kanály pro kontrolu orgánu a v tomto ohledu jsem údajně naprosto funkční- to je asi část čínské medicíny. Nakonec pomocí prstů na rukou a na nohou uvolnila moje prkenatá záda.
Nechtěla žádné peníze, oznámila mi, že by mě zas chtěla vidět.
Doporučila mi: Se, Zn a biotin v tabletách ovšem... Vzali byste si je? Znáte nejlepší vitazdroje?
Pak jsem telefonovala mamce a vyprávěla jí to, řekla mi, že mě za poslední půl rok neslyšela takovou nabuzenou a měla radost a já se po dlouhé době cítím jako živá bytost! Lehkost, pružnost, čilost, sama od sebe jsem nabuzená a šťastná vstala v pět hodin ráno... A dnes jdu klasicky do nemocnice, tak se uvidí, kdo má pravdu...
Celkově jsem opravdu velmi spokojená.
Pozn. Také jsem od ní slyšela: "..., protože je rostlinný a vstřebává se nejlíp." :)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

rudo píše:
Lascalo píše:. Odpoledne jsu navštívit léčitelku s kyvadlem, tak jsem zvědavá, co mi řekne... Mimochodem, věříte na takové věci?
.
na takove a inakove veci neverim.

slovo verit znamena ze nieco neviem nepoznam nerozumiem a sa teda musism rozhodnut ci verit alebo neverit a to rozhodnutie je dane podla toho ci mi to vyhovuje alebo nie a tak niekomu uverim alebo neuverim.

Ked taketo veci poznam, rozumiem viem ich vysvetlit ovladam pouzivam, tak uz otazka viery nemoze prist do uvahy

takze nemozem verit, pretoze viem.

osobne som sa presvedcil ze vyse 90% ludi toto praktizujucich tomu moc nerozumia, neovlada to a pripadne su to priami podvodnici a tym vlastne sposobuju u populaciu to neverenie.

podvodnici a diletanti maju sebou akesi pisane a nepisane vztahy pravidla atd podla ktorych si to vzajomne uznavaju vyucuju rozdavaju diplomy a certifikaty casto tvoria organizacie a rozhoduju o clenstve atd.

podvodnici vacsinou svoj biznis velmi reklamuju a nezanly clovek teda ked zacne hladat tradicnym 3D sposobom narazi na podvodnika alebo neschopneho.

Cim ma clovek lepsie schopnosti a vysledky tym menej to reklamuje a casto to robi zadarmo ako sluzbu ludstvu...

hoci koli Egu su aj taki co to robia zadarmo a nevedia alebo podvadzaju.

mnoho podvodnikoiv spolieha na placebo efekt ked veris ze ti to pomoze tak ti bude lepsie ked odtial pojdes a povies svojim znamim ze ten podvodnik to robi dobre
rudo, působíš na mě jako skeptik a to nejen díky mým příspěvkům :D, ale musím souhlasit, je hodně léčitelů, kteří používají placebo efekt, ale tak se přece testují i léky :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:

rudo, působíš na mě jako skeptik a to nejen díky mým příspěvkům :D, ale musím souhlasit, je hodně léčitelů, kteří používají placebo efekt, ale tak se přece testují i léky :)
skeptik na metody ? to rozhodne nie. zda sa ze ta liecitelka bola OK podla toho co si popisala.

ale tu sa to podvodnikmi len tak hemzi a velakrat sa mi stalo ze som aj verejne musel niektorych odhalit boli v tom aj vselijaki ucitelia a aj predseda jedneho velmi znameho liecebneho spiritualneho zdruzenia, zrejme v nasich domacich krajinach sa podvodnikom az tak nedari tam maju ludia viac rozumu aby sami odhadli a vycitili
kto je kto.

drzim palce a poreferuj ako to pokracuje
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od jans »

Podle mě je placebo efekt naprosto regulérní metoda. Pokud se léčiteli podaří přesvědčit pacienta, že ho léčí, tak se dotyčný potom opravdu vyléčí. Jako příklad mohou posloužit třeba filipinci, kteří provádějí operace bez nástrojů. Když takhle někomu holýma rukama "vyoperují" nádor a udělají to se spoustou krve a divadlem kolem, je to dost sugestibilní a pacient tomu uvěří a vyléčí se, přitom je to jenom verze placebo efektu.
Ruda by se očividně přesvědčit nepodařilo, takže by měl smůlu. Věřit je v tomhle případě tedy spíš výhoda, je to stejné jako je výhodou být hypnobilní, když tento talent chybí, tak potom dotyčný nemá tyhle možnosti léčby.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od buc11 »

jans píše:Podle mě je placebo efekt naprosto regulérní metoda. Pokud se léčiteli podaří přesvědčit pacienta, že ho léčí, tak se dotyčný potom opravdu vyléčí. Jako příklad mohou posloužit třeba filipinci, kteří provádějí operace bez nástrojů. Když takhle někomu holýma rukama "vyoperují" nádor a udělají to se spoustou krve a divadlem kolem, je to dost sugestibilní a pacient tomu uvěří a vyléčí se, přitom je to jenom verze placebo efektu.
Ruda by se očividně přesvědčit nepodařilo, takže by měl smůlu. Věřit je v tomhle případě tedy spíš výhoda, je to stejné jako je výhodou být hypnobilní, když tento talent chybí, tak potom dotyčný nemá tyhle možnosti léčby.
přesně tak, placebo je jedna z nejspolehlivějších metod,
nejvíc ovšem pro ty kdo neovládaj podvědomí a svou mysl, což jsme vlastně fšeci,
takže len zvážit výši obnosu jestli se to ještě vyplatí a nenajít si nějaký levnější (placebo)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

chlapci o skutocnych metodach viete velke kulove.

placebo je OK ale je to velmi obmedzena ucinnost, hypnoticke zmeny treba robit s urcitymi vedomostami, inak sa narobi viac zla ako dobra
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:chlapci o skutocnych metodach viete velke kulove.

placebo je OK ale je to velmi obmedzena ucinnost, hypnoticke zmeny treba robit s urcitymi vedomostami, inak sa narobi viac zla ako dobra
to je možné, nicméně PMN placebo znamená, že užíváš něco(tedy co není apriori úplně škodlivé, třeba homeo je PMN ještě v normě) o čem si myslíš, věříš, nebo jsi přesvědčen, že to má léčivou účinnost a to funguje, tělo tomu taky uvěří a léčí se,
s omezenou účinností souhlasím, lěčit se "skutečně" je lepší, ovšem tu, my guruové budeme mít metodologii patrně odlišnou
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Jak se říká: "Věř a víra Tvá Tě uzdraví."
A co myslíte ohledně těch pilulí? Biotin, zinek a selen? Vzali byste si je Vy? Představte si, že Vás léčitel skutečně nadchl jako mě :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Jindra »

.
mám radost z takové dámy léčitelky, to jsi o ní napsala hezky,
Lascalo píše:co myslíte ohledně těch pilulí? Biotin, zinek a selen? Vzali byste si je Vy?
namísto vyráběných pilulí rozhodně hledám a volím organickou formu, tedy čerstvou zeleninu a máčená semínka/ořechy
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Jako dostupnou organickou formu bych našla pro sebe tak zelí na biotin a sezamové a slunečnicové semínko na prvky, takže je zařadím do jídla. Taky jsem dneska byla u "normálních" doktorů a vše se zdá OK :) Uff, žadné umírání nebude. A dnešní jídelníček? Byl trochu nabournán kvůli sonu, no co, doženu to nezravě odpoledne :D
Ráno: 3 malé banány (Z výprodeje a opravdu dobré a zralé...), 0,5 l zeleného čaje
Dopoledne: jablko, pomeranč, 750 ml kopřivového čaje
Oběd: špenát, petžel, naklíčená pšenice, mix semínek
Odpoledne se nějak pokusím natlačit to zelí, které shodou okolností mají naši doma :) (Asi byly v Kaufu slevy!), ale na semínka si počkám do zítřka k sobě domů, mojí drazí milovaní rodičové zatím žijí zdravě a šťastně na bůčku a vepřovém sádle...
A na chuť po obědě, to je první "vitamlsná", jsem rozmixovala tři banány s medem a kakaem (neRAW kakao) a je to dobrota! Půlku jsem dala do mrazáku a zkusím udělat zmrzlinku, tak kdo ví, co z toho vyleze za blaf. Ale půlka "jen tak" byla vynikající a dost sladká.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

K těm nemocem snad ještě: http://www.oslikuv.net/guru/zdr0001.htm
Jen jako inspirace z druhého břehu.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Jindra »

.
Lascalo když tak koukám na Tvůj avatar, asi možná běháš kolem koní, ne? To mi hned připomíná uživatelku Cavallino od Prahy tady z fóra, ta se koním a věcem okolo nich myslím taky hodně věnuje
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše: A na chuť po obědě, to je první "vitamlsná", jsem rozmixovala tři banány s medem a kakaem (neRAW kakao) a je to dobrota! Půlku jsem dala do mrazáku a zkusím udělat zmrzlinku, tak kdo ví, co z toho vyleze za blaf. Ale půlka "jen tak" byla vynikající a dost sladká.
banán v rawzmrzlinách je výborný. A super, že jsi podle doktorů ok. A ne všichni doktoři jsou natvrdlí a slepě se držící konvenční medicíny. V posledních letech jsem se setkala s velmi vstřícnými lékaři (i alternativnu)... V ČR jsem měla nakonec fajn obvoďačku, zubařku, chirurga (který věřil významu psychiky při hojení), gynekoložku.... to je teď pro mě nedostupné, ale zatím není potřeba. Naštěstí. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

ano ano, krásný avatar. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Ano, kolem koní se hýbu :) Pracuju v jezdeckých potřebách a doma (teda u rodičů) mám takového starého šampiona (je na fotce) a bílého poníka (mlaďoch, co zlobí), je to moje vášeň a hobby asi tak deset let. Vždycky jsem chtěla mít koně, ale naši si to nemohli dovolit, tak jsem si je pořídila sama :) Všechno jde, když se chce. I když je mi jenom 18.
Kbyby měl někdo zájem se projet na koni a je z Frýdecko-Místecka, ráda vypomohu. Nis si neúčtuju, jen chci, aby vícero lidí mělo možnost poznat svět z koňského hřbetu, na vysoké noze má vše jiný rozměr.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

urcite pilule by som bral, rastliny uz dnes malokedy obsahuju naozaj to co sa v tabulkach udava.

selen napriklad v tych brazilskych orechoch ktore ale asi nemaju vhodne tukove zlozenie.

sikovne dievcata :oops: vedia ako si zabezpecit ptavidelny prisun organicleho raw zinku :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od culka »

rudo píše:.

sikovne dievcata :oops: vedia ako si zabezpecit ptavidelny prisun organicleho raw zinku :twisted:
Pako, nekaz to dievca.

Selen, para orech, staci jeden
Biotin je tu http://www.fitday.com/fitness-articles/ ... tin.html#b
A zinok je tu http://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... t&dbid=115

Ked sa motas lesom na koni aj zverina sa ukaze :)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Jo, to je pravda, když jedu na koni jsem mnohem více spjatá s přírodou, srnky neutíkají, a když náhodou ano můj kůň běží za nimi :D.
Jste takoví zlatí, děkuji za rady.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Jak jsem byl menší, pár let zpátky, bylo mi asi 10, tak jsme byli na týdenním pobytu, kde se jezdilo na koních .. no oni mi dali takového menšího poníka .. a ti koně byli naučení, že majitelé jeli vepředu v takovém vozu a koně jeli kolem něho nebo za ním ... no a jak jsme byli v lese, tak ten můj poník se zastavil kvůli něčemu, ten vůz poodjel asi o 300 metrů, takže ten poník se rozhodl ten vůz dohnat, takže běžel jak splašený skrz les (né po cestě), no jsem myslel, že to nepřežiju :)
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Může se na něho jen šahat, hrát si a nejezdit?
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

S koňmi je to jako se psy, já například moc nejezdím, spíše chodíme na špacíry na vodítku, on se pase a já čučím do krajiny, na jaře se budu pást taky :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Jak jsem byl menší, pár let zpátky, bylo mi asi 10, tak jsme byli na týdenním pobytu, kde se jezdilo na koních .. no oni mi dali takového menšího poníka .. a ti koně byli naučení, že majitelé jeli vepředu v takovém vozu a koně jeli kolem něho nebo za ním ... no a jak jsme byli v lese, tak ten můj poník se zastavil kvůli něčemu, ten vůz poodjel asi o 300 metrů, takže ten poník se rozhodl ten vůz dohnat, takže běžel jak splašený skrz les (né po cestě), no jsem myslel, že to nepřežiju :)
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše:S koňmi je to jako se psy, já například moc nejezdím, spíše chodíme na špacíry na vodítku, on se pase a já čučím do krajiny, na jaře se budu pást taky :)
jj, já jsem mezi koňmi teď denně, ale nejezdím, jen se o ně starám. Je zajímavé sledovat ty různé koňské osobnosti... :) A co vše z člověka vycítí...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od bukaj »

galvanometr píše:K těm nemocem snad ještě: http://www.oslikuv.net/guru/zdr0001.htm
Jen jako inspirace z druhého břehu.
To je moc hezké počtení. Asi to tak opravdu bude. Cítím, že na tom něco bude ale mám k úplném pochopení ještě daleko. Napadl mě třeba příběh Kašpara Hausera, který byl držen až do dospělého věku v nějaké místnosti kde jedl jen chléb a vodu. Byl zdravotně naprosto v pořádku - asi nebyl programovaný. Ale v dnešní době musí být hodně těžké si udržet stav bez naprogramování, vzhledem k tomu, jak jsme všichni ovlivňováni okolími vlivy.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od bukaj »

Musím to ale ještě doplnit z druhé strany. Nejde mi do hlavy, proč třeba králové měli problémy s dnou. Že by je strašili duchovní, že plní podmínky jednoho ze smrtelných hříchů? Těžko říci. Je tedy správné si myslet, že za účinek jídla na nás může mysl, nebo za něj můžou látky obsažené v jídle, nebo je to něco mezi tím? Zatím jsem s názorem někde uprostřed. Takovéhle články mi dávají zabrat :)
Odpovědět