Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWováním?

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Článek nutno brát s malou rezervou, je to poměrně ranná tvorba. Nicméně principielně se na tom ve výsledku zas tolik nezmění.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Já také souhlasím s názorem, že pravda bude někde uprostřed, já si osobně myslím, že cokoli jedlého není škodlivé (myslím nevařené), ale nadbytky nebo nedostatky mohou být, což vede k zatoxikování (toxikovaný mozek, přece nemůže přemýšlet briskně, bez odolnosti, v oslabení) nebo podvýživě (chuděra vyhublý mozek toho asi taky moc nevymyslí, nemá odolnost, oslaben). Co se vařeného jídla týče, odpověď je jasná- málo živin, leukocytotický šok pro organismus- tady je jasná podvýživa, v dnešní době jsou lidé nejen podvyživení, ale poměrně dost plní toxinů z jídla, které vyrostlo na chudé půdě. Pořád dokola.
Sugesce je mocný nástroj, u mě to vždy funguje, ale o "zázraky" jsem se nepokoušela, jednoduše protože jsem nikdy nevěřila, že by se splnily, ale časy se mohou změnit...
Myslím si, že na jídle ZÁLEŽÍ- intoxikovaný, hubený mozek přece musí být snadné zmanipulovat (jako krysu pod vlivem jedu). Osobně si myslím, že tady na diskuzích nacházím samé osobité lidi, a to že se zajímají o zravou výživu, která je naprosto nekonvenční, znamená, že přemýšlejí trochu jinak, ne s davem, a to se mi líbí. Tyto lidi nebude snadné ovládnout z vnějšku, autosugestce je věc každého, ale prokážete-li jistou kázeň ve stravování, dá se předpokládat, že se umíte ovládnout i zevnitř ;).
To mě jen tak napadlo, snad neplácám samé blbiny... :D
Lidi, jste tu moc fajn, škoda, že jsem na Vás nenarazila dřív, předešla bych mnohým katastrofám v osobním životě :)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

A ještě si někde musím zapsat, co příští týden musím so školy:
Parnon, ale čtete deník školou povinné :D
Tady se mi to nevytratí... Budu mít větší motivaci, to dodělat, když se na to kdokoli může kouknout :D... To je následek mé absence z nemoci.

1)Chemie- písemka na organokovy (domluvit si randko s učitelem)
2)Matika- dopsat velkou písemnou práci, III. malý test :(
3)Angličtina- UNITovka (sehnat odpovědi :D...)
4)Seminář z angličtiny- písemka (poptat se lidiček), napsat jakýsi dopis (dozjišťovat)
5)Franizna- sakra zas... Komplexka, dělivý člen, zabít tu frankofilní bloncku!
6)Dějepis- zkoušení č. II a III.
7)Pavěda- referát, zkoušení (sehnat matroše!)
8)Čeština- domluvit si termín eseje, písemka z literatury
9)Fyzika- první zkoušení, domluvit si práci místo laborek
10)Půjčení- na Vánoce chci: geografii, fyziku, biologii a matiku od Myšičky, seminář z biologie od Gabky, znát téma La recaction :?

Ten smajlík místo osmičky to zabil.

Tak a jestli to nezvládnu, rupnu. Tak mi držte palce, nechodila jsem do školy totiž dva měsíce a na gymplu už je to trochu problém...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Musím to ale ještě doplnit z druhé strany. Nejde mi do hlavy, proč třeba králové měli problémy s dnou. Že by je strašili duchovní, že plní podmínky jednoho ze smrtelných hříchů? Těžko říci. Je tedy správné si myslet, že za účinek jídla na nás může mysl, nebo za něj můžou látky obsažené v jídle, nebo je to něco mezi tím? Zatím jsem s názorem někde uprostřed. Takovéhle články mi dávají zabrat :)

breatharianstvo sa vysvetluje rozne, to jednoduche az primitivne vysvetlenie je ze sa nic neje

ale ide aj o ine schopnosti napriek premenit prijimane latky a to alebo este pred prijatim alebo az vnutri v tele.

Kamarat mi pisal ako praktikoval rozne postupy na ceste k breatha a raz si odstavil cely melon, stavu nalial do velkej sklenenej nadobvy sadol si a meditoval a modlil sa k obsahu tej nadoby mal ju pred sebou a sriedavo ju drzal v rukach, nepisal co presne meditoval a co sa modlil, len viem ze to trvalo viac ako hodinu.

potom to pomaly zacal pit a vraj to vobec nechutilo ako melon ani ako nic co poznal bolo to akby pil ciste svetlo zmiesane s atomickym zlatom a citil sa niekolko dni uplne inak.

na druhej strane mame joginov co daju 40 hladovku v jaskyni cvicia a medituju az dosiahnu ten stav a test je pre nich ze potom nazbieraju jedovate muchatravky spravia z nich vyvar a vobec nic im to nespravi, ci zmenia strukturu chemikalii este pred vypitim alebo az vnutri tela to neviem je tiez moznost ze jedy nezmenia ale nastvaia telo tak aby tie jedy neboli vstrebane a len vysli von nedotknute

takze aj s beznou stravou to moze byt podobne, prave sme o tom debatili na podlsednej joge s ucitelom on na to puzil nejaky vyraz ako transgress potravinu ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše: Myslím si, že na jídle ZÁLEŽÍ- intoxikovaný, hubený mozek přece musí být snadné zmanipulovat (jako krysu pod vlivem jedu). Osobně si myslím, že tady na diskuzích nacházím samé osobité lidi, a to že se zajímají o zravou výživu, která je naprosto nekonvenční, znamená, že přemýšlejí trochu jinak, ne s davem, a to se mi líbí. Tyto lidi nebude snadné ovládnout z vnějšku, autosugestce je věc každého, ale prokážete-li jistou kázeň ve stravování, dá se předpokládat, že se umíte ovládnout i zevnitř ;).
To mě jen tak napadlo, snad neplácám samé blbiny... :D
Lidi, jste tu moc fajn, škoda, že jsem na Vás nenarazila dřív, předešla bych mnohým katastrofám v osobním životě :)
Lascalo, to může být různými důvody. Oni k vita a spol mohou přijít lidé, kteří byli osobití už dřív, ale je pravda, že vita poměrně dost nutí opustit zažité zvyklosti a to je výzva...
Já mám třeba babičku, která je otevřená všemu novému, přemýšlivá.... a přitom jí všechno, jen s mírou.

Ale s tím intoxikovaným mozkem máš taky pravdu. Mne třeba překvapily výzkumy, které dokazovaly, že celiatici, kteří nedodržují dietu, škodí nejen svým střevům, ale ohrožují se i psychicky...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

tu frankofilni bloncku nezabijaj posli mi ju zabalenu pod stromcek.

ludsky mozog sa ovlyvnuje cez 2 nastroje - chemicky - mozog nalozeny v cukroch (preto ciste tukova strava lieci mozgove a psychyatricke a emocionalne stavy)
cez prvky ako fluor a hlinik, preto sa rozprasuje hlinik cez chemtrails a preto sa pridava fluor do vody vo fasistickcyh rezimoch (teraz australia) vymysleli to nacisti pred fuhrerovymi prejavmi a pomocou EM sumu roznych frekvencii, jednak vsade zadarmo internet cez ziariace WIFI, neusatsle zapnute mobili, ipoady a rozne ine volovinky

stare PC mali obal kovevej skrine ktora bola uzemnena a teda ako tak to cele tienilo, navyse frekvencie boli nizsie.

a rozne strobsoskopicke blikave svetlo, teraz z tych akoze energiu setriacu ziariviek co nanutili kazdemu (okrem toho ze to ma toxicke kovy) blikave obrazovky, v mestach rozne blikave osvetlenia a tie voloviny v nocnych kluboch atd

ako som pisal pre dchvilou inde

mozog potrebuje pit destilku, zit na tukoch a hlavne potrebuje uplnu tmu a podla moznosti bez EM ziarenia

ta generacia co spava so zapnutym mobilom a biudi sa na kazdu text message a hned odpoveda, to je generacia dokonalych otrokov, ktorych si rotschildovci pekne vychovali a pritom ti mali otroci este za tie mobili aj tie servisi platia z vlastneho, kedysi otrok aspon neplatil za tie retaze co mu priviazali na nohy, no ona sa otrakari zdokonaluju.
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

rudo, s těma náckama jsi mi připomenul můj referát, který jsem včera napsala "Adol Hitler a jeho nelidská diktarura"... Byl to fakt hnus.
A tu bloncku bys nechtěl :), je jí asi tak 55 let a cení zuby (ale není to úsměv!) a chová se úchylně ke všemu z Francie. To bys s ní pak šel po ulici a ona by začala jásat nad každým projíždějícím Renaultem :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:rudo, s těma náckama jsi mi připomenul můj referát, který jsem včera napsala "Adol Hitler a jeho nelidská diktarura"... Byl to fakt hnus.
A tu bloncku bys nechtěl :), je jí asi tak 55 let a cení zuby (ale není to úsměv!) a chová se úchylně ke všemu z Francie. To bys s ní pak šel po ulici a ona by začala jásat nad každým projíždějícím Renaultem :D
ked on nas Dolfik bol pokrvne - teda geneticky vnuk sudruha Rotschilda co mal na starosti rakuske banky a vo svojich radovankach oplodnil sluzobnu v hoteli. O tu sa potom rotschildovci dober starali a ked prisiel poravy cas o desatrocia neskor a bol z toho vnuk lavobocek, tak bol pouzity na velku vec podporovany vsetkymi bankarmi z celeho sveta a s pozehnanim papeza, samozrejme ze pdostupil specialnu pripravu kde sa zrejme chemicky a hypnoticky upravoval mozog aj srdce aby bol aky bol.

Hlkavny rozkaz ale bol - jeho telo sa nesmie dostat do ruk nikomu aby nebolo mozne DNA testovanie a tak bol odvezeny hoci sa fingovalo co vraj bolo v bunkri

a okrem toho technologia mrazenia dlhodno spermii bola uz vtedy v plnom prude a sperm banka od hlavnych nacistov bola neskor pouzivana.
Dolfikova biologicka dcera sa vola angela merkell
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Tak dneska si poprvé naplno užívám svůj nový odšťavňovač, který je naprosto bombastický!
Na ráno šťáva z celeru, jablek, špenátu, karotky a řepy- naprosto skvělá, zasytila mě a uděla příjemný pocit v žaludku. Jakmile jsem dostala hlad, dala jsem si hrst para ořechů (z prodejny zdravé výživy)- skutečná lahoda, nechápu, jak jsem bez nich mohla dříve žít :), a dva malé zralé babánky, co ležely na mikrovlnce a poslušně zrály... A je po nich...
Nemohla jsem nechat odšťvňovač stát jen tak bez práce, tak mám před sebou přes litr šťávy z citrusů, jablek a mrkve- barva je jako zvýrazňovač :D, ale chutná sladce z lehkými vibracemi hořké chuti grepu. Čeká mě hora učení, tak budu usrkávat...
Docela mě vyšokovalo počasí, těšila jsem se na bílé Vánoce, ale bahnivé počasí snáším mnohem lépe než v minulosti. Chodím později spát a budím se stejně brzy (Myslím, že pravidelně.), ráno nejsem tolik zbitá jako dříve. Myslím, že první změny začínají polehku přicházet, mám z toho radost, takto brzo jsem to nečekala, uvidím, co bude dál.

A z jiného soudku, nechce někdo koupit poníka? :)
http://www.sbazar.cz/kristy.bezdekova/d ... i-krasneho

V kolika letech jste zjistili, že Vás ve škole učí jenom nepoužitelné prkotiny (nepočítám např. znalost jazyka- ale i tam se dají najít mouchy, chci se domluvit, ne znát perfektně gramatiku v písemné formě...)? K sakru, protože nějaký páprda před XY lety pověďěl, že je to tak a tak, tak to přece nemusí být pravda. Chci potkat toho ničemu, který rozlišil "dobré a špatné"... Podám si ho na vidlích od hnoje... :twisted: Nemohu si pomoci, nerada se učím, uvědomuju si důležitost vzdělání, avšak věci, které nás ve škole učí, mi připadájí fakticky nudné, někdy dokonce hloupé až nesmyslné, povrchní, známe toho tolik a nic do hloubky, to se nakonec nenaučíme nic, když nemáme komplexní pohled na věc. Je třeba hledat souvislosti, kdyby nás učitelé vedli k hledání souvislostí mezi fyzikou-biologii-chemií, určitě by nám pak i lépe šla matematika, každý ví, že ty ničemné trapné příklady jsou k ničemu, ale učí nás myslet! Naše mozky jsou tak shnilé a otrávené, že je pro nás snadnější pokorně a svorně zupat stránky nadiktovyných hloupostí a pak matikář vzdychá, jací jsme tupci... Kdy už školství pochopí, že lidský mozek je kreativní a ne fleška s daty od A po Z? Ach, parnon, vznešení páni státníci z vlády velice dobře vědí, k čemu mozek je, ale proč by nám pomáhali je zapínat? Aby si mohli koupit další zlaté toaletní prkénko?
Já se bez hajzlíku z vzácného kovu obejdu, co však nestpím je, aby se mě někdo pořád dokola dělal blbce...
Náš gympl je klasický úkaz destruktivně přemýšlející mládeže- "Já to zas neumím. Zas to p*seru. Já se na to chci k*rva v*strat! Ta p*ča mi leze krkem..." A tak dále. Namísto toho, aby nás naučili nějaké sebelásce, nám ještě navíc řeknou, že jsme stádečko debílku a měli jsme jít na kadeřnice a nelézt na gymnázium, když se ze dne na den máme naučit 4xA4 textu velikostí písma 11... Parnon, má blbost je vrozená a na přijímacím řízení jsem byla druhá ze dvouset padesáti úplně náhodou... Když jsem tam přišla, milovala jsem každý předmět, v druháku už jen biologii, fyziku a češtinu. Posun k dnešku je nula na nultou. Všechno je samovražedné, mám-li se zupat neochvějně vše zpaměti. To já ale nedělám, takže z jedničkářky je pomalu propadlík, co chcípá na leukémii... :D
Živoj je sice boj, ale stojí to za to. A kdo říká že ne, je prvotřídní idiot. Víte, co je zajímavé? Já si s každým učitelem můžu povídat, nejsem jedničkářka, ale mám si s nimi co říct, ostatní spolužáci to nechápou, ale učitelé někdy sami vyhledají mou osobu a začnou se mnou komunikovat. To je velký dar, ráda s nimi hovořím. Jsou to lidští tvorové, inteligentní a na rozdíl ode mě uměli obstát ve vzdělávácím systému. Kbyby mi někdo za vzdělávání mladé, nezkrotné, drzé generace vysolil tak málo peněz, taky bych si na té mladé generaci vybíjela svůj vztek. Vždyť vláda sedí až tak daleko a my drzí vejlupci jsme hned na ráně...
To bylo na zmírnění agrese, abych se konečně vrhla na tu francouzštinu... :D Přeju všem hezký, "bezučící" den!
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Hugo z Hor »

Šťávičky a banány, to je ono >:-)

Známá věc, že současné i minulé školství ničilo a ničí individualitu. Na celém světě se odehrálo mnoho revolucí, jenže žádná pořádná se za ty tisíce let neodehrála v systému vzdělávání, kteréžto pouze slouží ke snížení člověka jako nástroje společnosti, aby se stal zabíjejícím a zabíjeným vojákem, úředníkem, politikem, dělníkem a promrhal celý svůj život něčím co ho vůbec nezajímalo a dělal věci, které nikdy nechtěl na prvním místě dělat.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše: V kolika letech jste zjistili, že Vás ve škole učí jenom nepoužitelné prkotiny (nepočítám např. znalost jazyka- ale i tam se dají najít mouchy, chci se domluvit, ne znát perfektně gramatiku v písemné formě...)? K sakru, protože nějaký páprda před XY lety pověďěl, že je to tak a tak, tak to přece nemusí být pravda. Chci potkat toho ničemu, který rozlišil "dobré a špatné"... Podám si ho na vidlích od hnoje... :twisted: Nemohu si pomoci, nerada se učím, uvědomuju si důležitost vzdělání, avšak věci, které nás ve škole učí, mi připadájí fakticky nudné, někdy dokonce hloupé až nesmyslné, povrchní, známe toho tolik a nic do hloubky, to se nakonec nenaučíme nic, když nemáme komplexní pohled na věc. Je třeba hledat souvislosti, kdyby nás učitelé vedli k hledání souvislostí mezi fyzikou-biologii-chemií, určitě by nám pak i lépe šla matematika, každý ví, že ty ničemné trapné příklady jsou k ničemu, ale učí nás myslet! Naše mozky jsou tak shnilé a otrávené, že je pro nás snadnější pokorně a svorně zupat stránky nadiktovyných hloupostí a pak matikář vzdychá, jací jsme tupci... Kdy už školství pochopí, že lidský mozek je kreativní a ne fleška s daty od A po Z? Ach, parnon, vznešení páni státníci z vlády velice dobře vědí, k čemu mozek je, ale proč by nám pomáhali je zapínat? Aby si mohli koupit další zlaté toaletní prkénko?
Já se bez hajzlíku z vzácného kovu obejdu, co však nestpím je, aby se mě někdo pořád dokola dělal blbce...
Náš gympl je klasický úkaz destruktivně přemýšlející mládeže- "Já to zas neumím. Zas to p*seru. Já se na to chci k*rva v*strat! Ta p*ča mi leze krkem..." A tak dále. Namísto toho, aby nás naučili nějaké sebelásce, nám ještě navíc řeknou, že jsme stádečko debílku a měli jsme jít na kadeřnice a nelézt na gymnázium, když se ze dne na den máme naučit 4xA4 textu velikostí písma 11... Parnon, má blbost je vrozená a na přijímacím řízení jsem byla druhá ze dvouset padesáti úplně náhodou... Když jsem tam přišla, milovala jsem každý předmět, v druháku už jen biologii, fyziku a češtinu. Posun k dnešku je nula na nultou. Všechno je samovražedné, mám-li se zupat neochvějně vše zpaměti. To já ale nedělám, takže z jedničkářky je pomalu propadlík, co chcípá na leukémii... :D
v kolika letech? těžko říct, ale něco mě bavilo... :)
Jen piluj i gramatiku v jazyce, protože jinak dopadneš jako já, která si angličtinu zjednodušila do americké podoby a pak jsem v Anglii občas za blba. :wink: :)
Máš pravdu, že je dobré když učitel umí motivovat, ukázat k čemu se ty konkrétní znalosti hodí....! no, ne každý učitel to umí.... :mrgreen:
Já měla podobný průběh docházky na gympl (osmiletý). Ze začátku jsem se ještě snažila a pak už jen v některých předmětech a na ostatní jsem značně kálela. Pak jsem měla nervy před rodičákama, protože moje mamka mi to uměla dát sežrat... ale co, přežila jsem, vylezla jsem, i vš mám už za sebou. ")
Nikdy bych z vlastní volby nešla na gympl, protože tam je to právě takové jaké popisuješ - vše povrchně, hodně věcí člověk pak nepotřebuje... já bych šla rovnou na střední školu, která je specializovaná na to co člověka baví, ale ne každý to v tom věku ví.... já věděla, ale musela jsem jít na gympl (rodiče rozhodli a dlouho jsem jim to měla za zlé; můj život mohl být diametrálně jiný) a ani z něho už jsem pak nesměla odejít jinam v průběhu. Po maturitě jsem se znovu narodila a začala zase žít. :)
Jinak btw z celého učitelského kolektivu jsem si vážila jen jednoho vyučujícího (přísný, ale spravedlivý; nerozehrával žádné psychohry v kolektivu jako mnoho učitelek ženských). Jednoho jediného. Zbytek byl bída, myslím lidsky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Hugo z Hor píše: v systému vzdělávání, kteréžto pouze slouží ke snížení člověka jako nástroje společnosti, aby se stal zabíjejícím a zabíjeným vojákem, úředníkem, politikem, dělníkem a promrhal celý svůj život něčím co ho vůbec nezajímalo a dělal věci, které nikdy nechtěl na prvním místě dělat.
to jsou zas příliš přísná slova, ne?! Každý je strůjcem svého štěstí a když si může vybrat co bude studovat, tak je to docela pohoda. A i když třeba nestuduje úplně přesně co chce, pak může situaci napravit dalším studiem (nebo ne) a jít si plně za tím, co CHCE dělat. :)
Nejlepší odborníci na svůj obor to mají zároveň jako svůj koníček... ti co je to obtěžuje, nebaví, mít stejné výsledky nemohou...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

v skole ma zaujimali spoluziacky, telocvik, matika a fyzika

ale sa mi nepacilo ake veci sa ucime o fyzike matike co sa robi/nerobi na telocviku a aj spoluziacky mohli byt pritulnejsie.

Precitaj si v Anasasii ako ma vyzerat skutocna skola a skolstvo (ucitelov netreba a ani miniestrestvo skolstva)
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Dnes dopoledne šťávičkuju (a to ve velkém), ta zeleninka a ovoce mi dělají moc dobře :)
Doma mám 200g sáček červené čočky, trochu jsem zkoušela naklíčit, ale nepovedlo se, zato mungo jedou do krásy. Tak jsem dneska zbytek čočky uvařila a hodlám ho sníst, jsem zvědavá, co mi to udělá, jestlí pocítím nějakou "škodlivost", ale zjistila jsem, že mi stačí ji okořenit mnohem méně, než jsem bývala zvyklá, stačí trochu mořské soli a pepře. Kdysi jsem tam potřebovala i nové koření a bobkový list, snad trochu sojové omáčky a stejně mi to bylo málo :D. Tak uvidíme...
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od maky »

taky teď pozoruju, že stačí ve vařeném mnohem méně soli a koření a i menší porce nasytí, ale škodlivost, to tak kdyby tam byla chemie, to oproti dřívějšku mi dnes štípe na jazyku.. takže paráda, vlastní radar na fuj! :D
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Ano, ano. S kořením to tak fakt je. Zachutlaly mi naklíčené mungo, asi si budu dopřávat :) Jejich chuť už nepotřebuje žádné, žádné koření a jsou naprsto dokonalé...
Pořizuju si černé koťátko- holčičku. Nemáte jméno?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Panda »

Jé, bude malá Míša!!! m:-)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od maky »

no to je paráda, mě naklíčené věci a hlavně mungo vůbec nejedou :(

až teď jsem si všimla výš tvých slov o školství a máš pravdu. taky na to zpětně pořád narážím. gympl byl nuda, jedničky měly všechny "dylinky", co se naučily vše, jak básničku. tak jsem se pak bavila při všech těch srovnávacích testech, kdy měli nejlepší výsledky ti, co uměli nad věcmi přemýšlet a přesto měli v průběhu roku samé pětky a áčka :mrgreen: (a hlavně jak z toho byli vyvoraní učitelé (:-) )

navíc toho vědění se tam učí tak mnoho a izolovaně, že to nemotivuje i někoho, kdo ví, čím být, natož toho, kdo netuší!
až rovnější přístup lidí, co učí na vš mě spíš motivoval než urážel :D

jinak je zvláštní, že se o amíkách říká, jak jsou hloupí, ale jejich vš jsou na skvělé úrovni a třeba to jak učí, např. projektové učení, kdy tvoříš projekt, k tomu si to spočítáš, postavíš, vyzkoušíš, ošaháš a nakonec odprezentuješ člověka naučí víc, než jen biflování...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

maky píše: jinak je zvláštní, že se o amíkách říká, jak jsou hloupí...
jj, tyhle hlášky... já tam nikoho hloupého nepotkala, nebo nemám pocit, že ve větší míře než v ČR, ale možná jsem měla štěstí.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
maky píše: jinak je zvláštní, že se o amíkách říká, jak jsou hloupí...
jj, tyhle hlášky... já tam nikoho hloupého nepotkala, nebo nemám pocit, že ve větší míře než v ČR, ale možná jsem měla štěstí.
Nso-ci bola rozumna baba a Incu-cuna tiez mal vrodenu inteligenciu,
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Já osobně jsem taky hloupého "amíka" nepotkala, ty, které znám, obdivuju, ale je fakt, že do naší pustiny se vydají jen ti nejodvánější, nejvíce na mě zapůsobil luteránský pastor a zahradní archiekt- jsou to hrozně pokrokoví lidé, jejich řeči jsou pikantní a vzhled je jako tabasco... :D

Dneska odpoledne mi dovezou číčuli, tak teda nevím, jestli Libuška nebo Berenika :) Ta, co nám předtím pošla, už byla moooc stará, se jmenovala Mařenka, takže se budu držet tradičních českých jmen.

Ale mám tu problém, Vánoce, nejspíš si zase dorasuju zdraví, při těch oslavách a hodování to bude opruz, ale nevím, co mám dělat. Když si nedám moučník, tak budu zas za anorektičku, takže nějaký nezdravý, ale vegetariánský, oběd budu muset zvládnout.
A jinak Vánoce mě finančně naprosto vyčerpaly, tudíž asi budu nuceně půstovat :D, na rohlíky bych měla, ale teda tu kopu zeleninky a ovoce si hold do půlky ledna asi nedopřeju. Zkusím ještě babičce vymést sklep, tak snad z toho něco málo bude a pokusím se jíst syrové zelí a hodně klíčků. Řeší někdo z Vás finanční studentské útrapy?
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Chceš (nebo spíš potřebuješ :P ) zasponzorovat? Zastávám teorii, že když dám jedno japko tak pak budeme mít stejně.
Myslím to vážně.
Zkus se na chvíli upřímně zamyslet a vypnout takovýty společenský předepsaný scénáře (fuj fuj fuj), udělalo by mi to radost (ach ta ryba).
Pravdu nebudeme skrývat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Jooooooo, půstovací povinnost znám .. ono to je vlastně taková brigáda :) jinak cukroví jsem letos ještě neměl a ani mít nebudu, pač moje chutě hlásí "fůůůůj, nejez to", navíc jsem i viděl proces výroby, kdy lidi na to nakupují ty různé nejlevnější, belgické, mražené a často zoxidované másla nebo tam rovnou šupnou nějakou HERU (rostlinný ztužený tuk), zasypou to white cukrem, white moukou a nakonec zalejou pasterizovaným/trvanlivým/UHT/homogenizovaným mlékem.. no a ještě to vlastně usmrtí v troubě .... nic pro mě
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od maky »

předevčírem jsem se nechala zlákat k ochutnávce a bylo mi pak dost zle :( dobře děláš...
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od bukaj »

Dnes jsem byl na skautské vánoční oddílovce, prostě sešlosti oddílu na vánoční tématiku. Cukroví spousty, dokonce i dvě varianty bez cukru ale přece jsem zdvořile odmítl. Ale stejně mám v žaludku pocit, jak bych moc zdravě nejedl...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

galvanometr píše:Chceš (nebo spíš potřebuješ :P ) zasponzorovat? Zastávám teorii, že když dám jedno japko tak pak budeme mít stejně.
Myslím to vážně.
také klidně něco pošlu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: jinak cukroví jsem letos ještě neměl a ani mít nebudu, pač moje chutě hlásí "fůůůůj, nejez to", navíc jsem i viděl proces výroby, kdy lidi na to nakupují ty různé nejlevnější, belgické, mražené a často zoxidované másla nebo tam rovnou šupnou nějakou HERU (rostlinný ztužený tuk), zasypou to white cukrem, white moukou a nakonec zalejou pasterizovaným/trvanlivým/UHT/homogenizovaným mlékem.. no a ještě to vlastně usmrtí v troubě .... nic pro mě
hihi, Tebe mít vždy po ruce, tak člověk ani nesní žádný blivazj! :D
I když já se klasickému cukroví vyhnu úplně, stejně jako loni. Nějak extra by mne to taky už nelákalo. Většina toho je na naše vita (či pseudovita) chutě příliš suché. Leda tak ty ovocnoořechové věci, to tak ještě možná...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Já jsem dneska u mamky několik cukrátek snědla a secpala jsem je dokupy s ovocem. Moc rozdíl necítím mezi jezením ovoce a ovocem s cukrovím, ale ta chuť není nic exrea, extra. Takže už si nedám. Je zo zbytečné. Jablko samotné má mnohem mňamoznější chuť :)

Jinak z těmi financemi, já bych tak uvítala nějaké natutálie, pokud má někdo z okolí jakési sklepové přebytky, přece by byla škoda něco vyhazovat? Moje babi má řepu, můžu Vám sehnat :). Ale je vhodná spíše na šťávičky. Co kdybychom zavedli výměnný obchod?:D
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Lascalo píše:Jinak z těmi financemi, já bych tak uvítala nějaké natutálie, pokud má někdo z okolí jakési sklepové přebytky, přece by byla škoda něco vyhazovat? Moje babi má řepu, můžu Vám sehnat :). Ale je vhodná spíše na šťávičky. Co kdybychom zavedli výměnný obchod?:D
Je to trochu z ruky :).
Můžu si předplatil víkend kdy bych ti mohl šahat na koně a chytit od tebe nějakou francouzštinu? hihi
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Jasně, kdykoli :D :D
A je to zadarmo (teda šahání na koně)... :P
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

To jsem rád, tak mi dej číslo účtu (buď sem nebo skrz soukromou zprávu).
Looking forward to it.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:Jasně, kdykoli :D :D
A je to zadarmo (teda šahání na koně)... :P
no hm, ok sahanie na kona zadarmo a co je teda cennink za to ostatne ? :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od culka »

Lascalo píše: A jinak Vánoce mě finančně naprosto vyčerpaly, tudíž asi budu nuceně půstovat :D, na rohlíky bych měla, ale teda tu kopu zeleninky a ovoce si hold do půlky ledna asi nedopřeju. Zkusím ještě babičce vymést sklep, tak snad z toho něco málo bude a pokusím se jíst syrové zelí a hodně klíčků. Řeší někdo z Vás finanční studentské útrapy?
Studetske financne utrapy zrovna nie, ale po novom roku asi niekomu skaredo vynadam, ak mi nezacnu posielat peniaze z nemocenskej.

Mala by som tu este zvysok mrkvy, ale asi to budes mat trosku od ruky. Musim to rychlo odstavit, lebo v najblizsich dnoch, ci nociach tu budeme mat prijemnych 31, pod nulou samozrejme. To uz aj v mojom "sklade" bude pod nulou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Lidi, ceník žádný není, kdo si che pojezdit na koni a třeba ho i ošahat :D a nevadí mu cesta pěšky do naší pustiny, nechť přijede, ráda se s někým seznámím a pohostím ho :) Opravdu nemám problém ;) Myslím to OPRAVDU vážně. Pohybuju se v okolí, kde si s lidmi příliš nerozumím, jsou jiní než já nebo já jsem jiná, nevím, každopádně mi už všechno staré kolem leze krkem :(, pořád ti samí, co mi tvrdí, že jsem bejložravá můra ( Můra, ptože nosím jen černé oblečení...), no pořád samé předsudky a zaběhlé konvence, zrovna mě zaujala reklama na voňadlo Cest la vie s Julii Roberts, tam je to hezky zobrazeno...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

černé oblečení je nejlepší! :D

Jinak se kdykoli ozvi do sz, kdybys byla hodně v mínusu. Ale spíš finance než naturálie - na to bydlím trochu mimo. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Jak si nemáš s lidma co říct (osobně jsem nikoho takového zatím nepotkal), tak je to bída. Ale člověk si nakonec může zvyknout. Je to všechno trošku složitější, vesměs většina lidí postupuje podle jasně daných scénářů a ani si to neuvědomí. Třeba osobně vůbec nechápu třeba vánoce, narozeniny, silvestr atd. a proto nic z toho neslavím.

Jinak moje nabídka samozřejmě platí, dál už je to jen na tobě.

K tomu černému oblečení existuje i pěkná písnička:
http://www.youtube.com/watch?v=dY8_vZXo8oY
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

kto uz zije v 5D, tak sa neciti dobre v 3D a vobec si nema o com s 3D ludmi pohovorit

mnoho ludi sa citi ze sem nepatria casto mi povedia - narodil som sa na zlu planetu, vobec sem nepatrim

moja odpoved je - ale patris len si sa narodil trosku priskoro, planeta este nie je pripravena pre nas, a tak si ju musime sami prerobit

prisli sme sem predcasne nie preto aby sme vyjadrovali nespokjonsot s tym co tu je, ale prisle sme sem v predtermne preto aby sme pomohli planetu posunut

same od seba sa nic nezmeni

a tak si vyhrneme rukavy a s umevom na perach, tlacime sa o 106, v elektricke cislo 6

(to som asi poplietol vela veci dokopy tym 3D heslam a pesnickam som nikdy nerozumel)
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Jáka nabídka? S těmi penězi neblázni, to nebude tak horké :) , já si vždy nějak poradím, tím že mám ty koně, tak občas prostě přijde opravdu nečekaný výdaj a je to škrt přes rozpočet. Nedávno totiž můj poník zničil otěže, což není levná sranda, když chce člověk kvalitní. Navíc byly Vánoce, ty rovněž neslavím, ale moje spolužažky, které mám upřímně ráda a vím, že ony mají rády mě, mi koupily nějaké rozkošnosti, takže bylo mou milou povinností jim to nějak vrátit. Atak jsem slezla dolů... :D
Ale jako vážně přijeďte, poskytnu spaní u sebe v bytě, mám 3+1 a jsem tam sama, takže místa dost a na koni povozím zadarmo ráda, zrovna včera jsem svezla jednu holku s přítelem, ten si zkusil i klus a cval, byl sice trošku vyklepaný, ale vypadal šťastně. A dostali jsme tašku chleba a byli šťastní i koníci.
Asi jsem se špatně byjádřila o svých vztazích, vlastně mám takovou vlastnost, že si dokážu popovídat s kýmkoli, akorát věci, které mě skutečně velmi interesují, neznají nebo o nich ani neuvažují lídé, které potkávám denně. Myslím, že na okolí působím otevřeně (To mi i řekli.), sedím ve vlaku a starý pán se mnou začne probírat, co se to učím a jestli na Vánopce bue sníh. Ne s každým puberťákem by to tak bylo. Moje nejlepší kamarádka má 34 let a dvě děti a moje další skvělán přítelkyně má 57 a učí na stejném ústavu, který navštěvuju, docela mě znepokojuje, že se prostě v soukromí prakticky nestýkám se svými vrstevníky, někdy to zkusím, třeba kino a tak, ale jsem pak zklamaná za vyhozené peníze, chichotání blbinám a povrchní zábavu. Ta moje přítelkyně/učitelka říká, že taky byla taková, když ji teď vidím, je na první pohled znát, že je to silná žena, je ovšem dost osamělá a já nechci udělat stejné chyby, člověk je přece společenský. Ale pochopte. Není lepší život poustevnice, než se přetvařovat? To se mi hnusí, nenávidím to. Přetvařujete se někdy vy, aby jste v kolektivu tolik nevyčnívali? Totiž, já svým černočerným zjevem, podivným stravováním, zálibou v koních a pisálkovství, v 18 pracující a nezávislá na rodičích, hodně vyčnivám.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

galvanometr píše:Jak si nemáš s lidma co říct (osobně jsem nikoho takového zatím nepotkal), tak je to bída. Ale člověk si nakonec může zvyknout. Je to všechno trošku složitější, vesměs většina lidí postupuje podle jasně daných scénářů a ani si to neuvědomí. Třeba osobně vůbec nechápu třeba vánoce, narozeniny, silvestr atd. a proto nic z toho neslavím.

Jinak moje nabídka samozřejmě platí, dál už je to jen na tobě.

K tomu černému oblečení existuje i pěkná písnička:
http://www.youtube.com/watch?v=dY8_vZXo8oY

Ta písnička je úžasná, úplně styl muziky, který se mi líbí, když mám takové ty svoje sladkobolné stavy :D.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Pavluska »

Lascalo píše: písnička je úžasná, úplně styl muziky, který se mi líbí, když mám takové ty svoje sladkobolné stavy :D.
souhlasím! :)

Jinak já taky často nechápala vrstevníky, ale věř, že po světě běhá dost vrstevníků, se kterými bys našla společnou řeč... jen nejsou v tvém okolí. Já si kdysi dávno dala inzerát, jen abych poznala nějaké normální vrstevníky a s některými jsme v kontaktu dodnes. :D Plus co jsem kde poznala na středoškolských soutěžích - vrstevníky, se kterými se daly rozebírat moje zájmy.. ach! :mrgreen: No a na vš se to už rozjelo. Ale tenkrát na střední to bylo se splužáky úplně o ničem (nechci se nikoho dotknout, ale prostě to tak tenkrát bylo).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od galvanometr »

Lascalo píše:Asi jsem se špatně byjádřila o svých vztazích, vlastně mám takovou vlastnost, že si dokážu popovídat s kýmkoli, akorát věci, které mě skutečně velmi interesují, neznají nebo o nich ani neuvažují lídé, které potkávám denně.
Tak jsem to nemyslel, samozřejmě si můžu s kýmkoliv povídat o čemkoliv ale je to znouzectnost a to nepočítám, na to už jsem rezignoval. Lepší mlčet a být za blbce, než promluvit a potvrdit to :) .
Myslel jsem takové to duševní dvojče (nemyslím tím totžné dvojče, spíš diametrálně odlišné).
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Och, tak to jedeme do dimenzí astrálních dvojčat, moje Kristýna č. 2 je hubená, snědá brunetka s malinkým nosíkem :D :D :D, dokáže výborně a plynule hovořit francouzsky a exaktní vědy jí nečiní žádný problém... No, to byl jen vtip :)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Můj, nyní už ex, milenec tvrdil: "Každý strůjcem svého štěstí." Díkybohu, že je už ex. Je zajímavé, jak Vás jeden člověk dokáže vystrnadit z Vašich běžných názorů, prostoru, kde se oba pohybujete a stačí tak málo, aby někdo pro jistotu onemocněl, aby se s ním nemusel stýkat, protože už neví, jak dál, proto bere stagnaci jako vhodné řešení. Dnes už vím, že "hodit se marod", nebyl dobrý nápad, ale najednou vím, jak je moje mysl mocná a bouřlivá, co kdyby se všechny naše mysli spojily, víte, co by dokázaly? Rozpoutat třetí světovou válku? Nepochybně ano, bylo to tak, je to tak a vždy to tak i bude. Ale lhostejnost vůči určitým věcem mi už leze všudyma, naopak zájem o neskutečné absurdity, ve mně vyvolává celkový odpor k všemožným osobám kolem mě, ale ony si to nezaslouží, třeba jsou jako nevidomí, nemohou za to... A možná je jen bráním, abych se nemusela stydět za to, že jsem jednou z nich.

Vážně? Narodit se v Etiopii, jaká že to je spravedlnost? Jsem dítě čokoládové pleti, otec po smrti, pět sourozenců, žiji za dolar dva dny, pracuji od úsvitu do úsvitu, nuže prostoru na pozitivní pojímání reality mám až až... Představím-li si, že jsem nelidsky obřezaná od svých dvou let, nějaké západní myšlenky tedy nepřichází v úvahu. Každý den prosím Boha, abych se dožila rána? Nebo jej snad prosím, abych se již nikdy více neprobouzela do světa, v němž není prostoru pro jakékoli iluze? Jen boj o přežití, a pak že lidé dávno, dávno pokořili džungli. Ve slova smyslu lesa možná ano, ovšem příroda nás přebojovala tak jako tak, džungli máme ve společnosti. Méně stromů, více lidí... Zákon zachování hmotnosti skutečně funguje. Ale ne ku prospěchu nám lidem. Je mi zle, že moje štěstí funguje na principu neštěstí někoho jiného a možná ne jednoho, ale více, více, mnohem více, než jsme ochotni připustit. Kolik lidí trpí pro mé pohodlí? A to že je nějaká spravedlnost?
A přes to všechno, představte si, přes to veškeré pohodlí, obydlí, stravu, šaty, vzdělání, nejsem stále spokojená. Pohled do zrcadla mě děsí: holka s čistou pletí, normálně oblečená, s normálním výrazem a normálními myšlenkami v hlavě. Kde je ta krev za můj komfort, kde je? Kam se poděla? Kde byla prolita? Kde je následek mého bezstarostného života? Jak je možné, že na plantážích, ze kterých já občas jím, zemřeli lidé, ale v banánu žádná krev není?
Žijeme v umělém divadélku, v domnění, že zakoupením banánu podporujeme nepokročilé, chudé země. Není to tak, jedna ona tam byla, říká něco úplně jiného... Denně nějaké úmrtí. Matka porodí v poli, má s sebou dítě a osla. Své novorozené předhodí šelmě, aby zachránila osla, jediný majetek rodiny, své dítě, které se veze na zvířeti a v poslední řadě také sebe samotnou. Jak ke spravedlnosti přijde dítě, co na světě bylo pár sekund? A tohle se skutečně stalo. Ta ona, co ji znám, pak tu ubohou matku ošetřovala z prudkého porodu. Jak to my, vyspělé, inteligentní bytosti, můžeme dopustit? Všechny naše problémy se sobeckými pohnutkami na pokrytí vlastních nadstandartních potřeb probíhají na úkor nějakého smutku a neřešitelných existenčních situací.
Tak ať mi do háje nikdo nevykládá, že vše je otázkou společenské domluvy, politiky a náboženství, kdy už my lidé pochopíme, že je nejvíce rozhodnutí v našich běžných denních úkonech? To je přece stejné, jako kdybychom tvrdili, že národ tvoří prezident a vláda, ale tak to není, ne? Národ přeci tvoří lid? A takhle to přeci musí fungovat v celosvětové sociální problematice. Jinak už mi skutečně nic jiného nedává smysl. Naše názory jsou jen alibismus toho nejzlotřesnějšího kalibru!
Ale já si to uvědomuju, vím to, vím to. Přesto mě štve, že spolužačka k Vánocům dostane auto, další má bývalá spolužačka ho dostala k 18náctinám, závidím lidem kolem sebe malinké nosy a subtilní postavy, štvou mě vrstevnící, kteří mají "všechno" a nemusí chodit do práce jako já, každý jim všechno strčí až pod nos a nemusí vyvíjet žádnou snahu. Skoro až nepřeju lásku, proč bych měla, když se domnívám, že se ke mně žádná nevztahuje, tak proč by ji měli dostat ostatní? Jsem to ale hnusná, srdce mám, ale je černé a prohnilé? Stane se, že mi do života vstoupí lékař a mravokárce na mou chorou mysl? Ne, to jsem už poznala. Doktorem jsme totiž sami sobě. Snad jednou dojdu takového poznání, kdy mi něčí předměty a vztahy nebudou vadit, dokoncem jim je budu přát. A pak se taky možná dočkám. Nepotřebuju auto, drahé věci, chci jen být v souladu s prostředím, ve kterém žiju, nemám přece zapotřebí s ním neustále bojovat, nepřát a závidět. Já nechci válčit, přeju si jen prostě v míru žít s každým a se všemi. Když s něčím bojujeme, navždy to zde přetrvá, ale dokážeme-li se na něco jen prostě dívat, ono to nějak zmizí... Co je to za zákonitost? A je spravedlivá?
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Excuses moi, já se mám totiž učit geografii :D. Všechna zloba musí nějak ven, první krok k usmíření duše, je definovat její potíže a to jsem právě udělala.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od bukaj »

Napsala jsi to moc hezky, moc hezky jsi vystihla to, že vše začíná u jednotlivce. Ten si ale alibisticky odůvodňuje proč začít nechce či nemá. Právě jsem o tom vedl debatu s přítelem mé mámy. Ale nejen o tom, i o zkušenostech z minulých životů atd. Snažím se ale o tom moc nemluvit, lidi to moc nechtějí chápat (ne že by vždy nedokázali).

Přeji krásné svátky a taky to, ať najdeš nějakou spřízněnou duši :)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

bukaj píše:Napsala jsi to moc hezky, moc hezky jsi vystihla to, že vše začíná u jednotlivce. Ten si ale alibisticky odůvodňuje proč začít nechce či nemá. Právě jsem o tom vedl debatu s přítelem mé mámy. Ale nejen o tom, i o zkušenostech z minulých životů atd. Snažím se ale o tom moc nemluvit, lidi to moc nechtějí chápat (ne že by vždy nedokázali).

Přeji krásné svátky a taky to, ať najdeš nějakou spřízněnou duši :)

Děkuji, pochopil jsi ten skrytý význam nebo je tak do očí bijící, že si připadám strašně osaměla? :D :D (Ještě kočku a jsem zapšklá ježibabka.)

Jinak minulé životy... Dělám tarotové karty- podle Carla Junga jsou archetypy nevědomí- tak se k tomu čas od času dostanu... Mám pocit nějakých karmických uzlů, které bych chtěla rozvázat, ale kdo ví, co jsou zač... Je to hodně obsáhlá oblast a dá se takto strávit večer a více a člověk dojde k tolika poznáním, avšak žádné nic nerozvazuje, mám dojem, že je to natolik složité a nadpozemské, že k rozuzlení snad může dojít jen v důležitém okamžiku, v jednom rozhodnutí, ve zlomku sekundy našeho života... Prostě něco jako minulý život a jeho následky v současném nelze vyřešit bádáním, ale skutky.
Veříš na to, že když všechny uzly rozvážeš, půjdeš tam nahoru (do nějakého Nebíčka)?
Já tomu asi nevěřím, i když to hodně esoteriků tvrdí, myslím si, že Peklo je tady na Zemi tvořeno námi lidmi (K naší devastaci životního prostředí už snad schází jen pach síry...) a vše je stále dokola a nekonečna, jednou jsem motýl, pak zas strom a nyní jsem já :) a to Nebe také může být tady na Zemi, doslova Ráj, Rajská zahrada naše planata určitě kdysi dávno byla, ale naší vinou tomu tak dnes už není.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od rudo »

Tarot nie je vymysleny na hladanie riesenie jednoduche objasnenie a rozvoiazanie uzlov

Tarot je vymysleny na vtiahnutie ludi do konceptov v ktorych sa zamotaju a v snahe hladat svetlo idu do hustejsej tmy

Riesenie karmickej minulosti je velmi jednoducha zalezitost a su velmi rychle a efektivne techniky, ale vacsina ludi nehlada rychle vyriesenie minulosti, chce sa v tom len prevalovat a komplikovat si sucastnost a buducnost a pouziva "nerozviazatelne karnicke uzly" ako dovod sucasnej situacie a tum aj kazdej buducej situacie

A k tomu narodeniu - miesto narodenia, datum narodenia, rodicov a socialne podmienky si vyberame davno dopredu, podla toho co mame zazit a sa naucit v nasledujucom zivote, takze ziadne nestastie alebo smola ze sa niekto narodi tam alebo inam, kazdy z nas uz mal take narodenia v roznych podmienkach a mame to vsetko za sebou, len nemozme byt vsade vsetci nartaz a tak si to postupne striedame

Kto nepochopi tento zakladny a jednoduchy pricncip bude si hlavu buchat cely zivot a nebude mat v srdci klud a pristor na skutocnu bezproblemovu lasku
5 2 8
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Já to chápu.
Ale jak mám prožívat všudypřítomnou bezprostřední bezzásluhovou lásku, když se vedle mě děje tohle?
To mi vadí, je těžké se stím srovnat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od smajliss »

Kde máš toho koníka Láskalo ? Já jednu dobu bydlel kousek od F-M v Dolních Domaslavicích. :wink:
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Lascalo-přes nemoc a depresi k duševní pohodě stRAWování

Příspěvek od Lascalo »

Voila... V horoskopu mi vyšlo, že stvořím umělecké dílo, tak to je bezvadné :lol: , nemohu se dočkat roku 2013, když jsme tak zdárně přežili "konec světa"... A popravdě, vlastně se nemohu dočkat také protože, že si plánuju všechno nové... Začnu se učit, budu dobře jíst a cvičit... Změním se, ovládnu své emoce, budu psychicky stabilnější, nebudu nezdravě viset na něčí pozornosti (Zajimavé, že známky hysterie projevuji jen vůču jednomu jedinému člověku na téhle Zemi, ale je to silnější než já, ale už dlouho nebude... :lol: ) Také se Vám stává, že si říkáte: až bude, až začne, takže se ve finále k ničemu nedostanete? Tohle je prokletí mojí sangvinické povahy. Tychle se nadchnu a pak nedodělám, snad jsem natolik dospělá, abych to už konečně dokázala pokořit.
Odpovědět