galvanometr

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Jen prosím nepovažovat citace za mé výroky.
Občas mě to sice šimrá, ale pak dostanu ten, již párkrát zmíněný, strach.

Oční vady
Začal jsem si nějak víc všímat, že se opravdu plní to, co jsem kdysi četl.
Lidé zajímající se hlavně o druhé (Drbny jsou krásný příklad, krásně to vidím na své kolegyni.) nevidí na blízko.
Lidé zahledění do sebe (Třeba můj šéf je krásný příklad.) nevidí na dálku.
Oba nevidí přesně tak, jak by podle tohoto "pravidla" měli.

Moudro dnešní:
"Ty však již víš, že jediný soud je jen v tobě. Přestaneš-li soudit všechno rozlišování zmizí. Není-li žádný soud, pak je logické, že není trestu ani odměny. Pak není ani karmy."
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: galvanometr

Příspěvek od rudo »

tie oci sa vysvetluju aj inak

kto stale mysli na buducnost a sa jej venuje vidi vyborne do dialky ale nevidi na blizko
ak sa pri tom nechce pozriet na monetanu situaciu a sa jej vyhyba

kto stale zije v poritoimnosti (Tolle) a nechce mysiet na buducbost alebo sa jej boji
tak zase nevidi do dialky a potrebuje take okuliare

toto tiez vyborne plati na vsetkych co poznam - aj na mna sameho
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: galvanometr

Příspěvek od Sweetie »

tak ja myslim ze tady plati mrkev a cviky (at uz prirozene delany viz stridavy pohled do dalky blizka nebo nenosit bryle). osobne jsem kratkozraka, sobec jsem, ale taky stale planuju vize a pritomnost beru jako docasnou. oko je obycejnej sval a kdo vydrzi, mel by (u kratkozrakych) dosahnout zlepseni po cvicich a sundani brejli kdyz neridi a neni u PC.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: galvanometr

Příspěvek od rudo »

ano oko je roadene svalmi ale svaly su riadne mozgom a podvedomim

a kedze oko je okno do duse tak podvedomie, tam kam dusa pozrea a kam dusa chce ist alebo byt
tak vtej pozicii ten sval zostane a zatuhne
5 2 8
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: galvanometr

Příspěvek od maky »

a co teprve když se ty cviky dělají každé ráno v umyvadle plném studené vody (oči otevřené), to se pak i zatáhnou a posílí žilky..jen to pak chce pořádně prohřát čelo ručníkem.. jo a taky to prý funguje na vrásky :D
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: galvanometr

Příspěvek od zaklinac.dan »

je otázka, jak ten výrok chápat a jestli je pravdivý. většinou takové výroky slouží hlavně k ovládání lidí a k tomu, aby různí bazilišci, vůči kterým mají lidi přirozené výhrady, se dostali na svá místa a lidem se zavřeli ústa ohledně jejich instiktivních soudů o nich...konec konců buddha i ježíš kázali o nesouzení, případně nepodléhání intelektu (rozlišování dobrého a zlého), ale sami ukazovali na nešvary a jeden za to byl přibytej na kříž a ten druhej taky zažil nemálo rozmíšek vyprovokovaných bráhmany, které kritizoval (a kastovnictví), dokonce na buddhu i nějaký žák poštval rozzuřeného slona a jeden zbojník (fajná historka) ho chtěl zabít :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Zánět průdušek a průdušnice až nahoru do krku :D.

"They got money for wars, but can't feed the poor."
"I get the liquor, and you could get the females."
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: galvanometr

Příspěvek od rudo »

OK ja som tvrdy abstinent :mrgreen:
5 2 8
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Být hercem musí být strašně náročné a destruktivní, když je náročné jen se na to dívat.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: galvanometr

Příspěvek od zaklinac.dan »

taky si říkám, že většina herců musí být profesionální schizofrenici :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Přestěhován.
Teď teprve všechno zase začne.

Chtěl bych teď trochu pošetřit na odšťavňovač, aby byl dostupný už na sezónu.
Umí Green Star Elite sorbet?
Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

První jídlo dne posunout nejdříve na 1000. Předtím nejméně 1-2 litrů vody (záleží co a jak jsem jedl předchozí den/večer).

Dnes jsem si vzpoměl na Rudovy anděly, uroněna soucitná slza.
Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Průběžně k předsevzetím:
-špinit méně prádla: to se daří
-odstěhovat: hotovo
-chodit dříve spát a naspat trochu více: to se daří, přes týden naspím cca 8-9h, o víkendu 9-10h
-každý večer jógo-strečink, každé ráno šest tibeťanů: na tom třeba teď zapracovat, hlavně ty rána
-2x týdně do posilovny: cvičívám teď trochu doma a venku, ale budu tam muset zaskočit

Ke stravování: teď mi to trochu navečer rušívala vařená brokolice, čokoláda, rýže a arašídy (né dohromady), ale ten procentuální podíl syrové stravy byl a je poměrně dost vysoký, jen tak dále, cítím ve vzduchu úspěch

Poslechnul jsem "Nebe nezná vyvolených" (Remarque) a "Mistr a Markétka" (Bulgakov).
Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Znovu přečteno "Hladovění pro zdraví" od Mudr. Partykové.
Malachovova "Totální detoxikace" in progress.

Strava ukázková.

Dnes jsem pojal podezření, že čas neběží vždy stejně rychle/pomale. Asi bude součástí mého časoprostoru.
Pravdu nebudeme skrývat.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: galvanometr

Příspěvek od xHardCorex »

galvanometr píše:Znovu přečteno "Hladovění pro zdraví" od Mudr. Partykové.
Malachovova "Totální detoxikace" in progress.

Strava ukázková.

Dnes jsem pojal podezření, že čas neběží vždy stejně rychle/pomale. Asi bude součástí mého časoprostoru.
Greci pouzivali na vyjadrenie casu dva pojmy.

Jeden je Kronos: meratelny cas (napr sedis 10 minut v elektricke).
Potom Kairos: cas ked sa napr rozpravas s kamosom v elektricke, ktoreho si dlho nevidel a zrazu zistis ze ste prekecali 30 minut a nestihol si vystupit na zastavke.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: galvanometr

Příspěvek od Panda »

Byli pokrokoví, že už znali električky.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: galvanometr

Příspěvek od xHardCorex »

Panda píše:Byli pokrokoví, že už znali električky.
Stale su pokrokovi...

Na Slovensku nemame dialnice a im sme sa pozbierali na trat F1-tky.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

:lol:
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: galvanometr

Příspěvek od rudo »

mali aj ine druhy casu napriklad tie 2 ked sedis v trolejbuse

z hladiska TLT je to zname ako byt IN time alebo on time

co v praxi znamena ze ti casova os prechadza alebo vnutri v hlave alebo ti prechadza pre ocami

v jednom pripade sa tak pohltis do cinnost ze nie su=i schopny sledovat plynutie casu a ani to nechces sledovat,
v druhom pripade si vbies stale perfelt kontrolovat cas ale nedokazes sa do cinnosti naozaj zahlbit a a stratit sa v case

parada je v tom ze kto to pochopi moze si lahko menit casovu ciaru podla potreby a vytiahnut si ju pred oci alebo si strcit do hlavy podla momentalnej praktickej potreby

Z hladsika galaktickeho prechodu cyklov a mayan kalendara sme momentalne v velmi nezvycajnej situacii

jednak sme v 3 rocnom obdobi casu ktory je len ako vypln medzi 2 cyklami roky 2013-2014-2015 su prechod su len na zmatky a cas je asi silne zmenena realita

a druhy stupne je ten ze monetalne sme v obdobi asi 3 mesiacov ked sme v case co neexistuje

kedysi vraj bol zmanipulovany kalendar ukradlo sa z neho asi 94 dni
a tak ten datum 21.12.2012 sa v skutocnosti udeje az koncom marca (federalne sa ten mesiac vola BREZEN)

Takze ak ma niekto pocit ze cas nie je to co byvalo, tak je vnimavy a ten pocit je spravny
5 2 8
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Dneska jsem si při deadliftu natáhl záda. Moc nabuzenej, špatná technika a moc závaží.
Pravdu nebudeme skrývat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: galvanometr

Příspěvek od smajliss »

To znáám. Přecenění sebe a podcenění okolností :- ) ... já jak hrál florbal, tak jsem byl pravidelně každý měsíc zraněný (většinou jenom natažené svaly, pač jsem pořádně makal)
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Záda stále dost ztuhlá, ale to se rozhýbe.
Naspím teď i během týdne 9-10h.

Strava nyní 100% raw, teď většinou: jablka denně (cca 2-4kg), banány tak ob dva dny (cca 10-12ks), nedávno jsem koupil klíčící poschoďové misky - takže už potřetí sklízím mungo, podruhé alfalfa, pak se občas dokrmuju věcma z lifefoodu (čokoláda, lněnky, placky,...) a pak sezam, tykev, goji, chlorela, spirulina a mladý ječmen, vše od Jardy.
Hrozně se těším na melouny a jahody.

Dočetl "Tajemství všech nemocí" (Wandmaker) - proč on zemřel tak mlád (90)?
Dnes doposlechl "Salambo" (Gustave Flaubert).
Nyní čtu Arbesa. (You know...)
Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Off the wagon again for a while. Ale už je to lepší.
Namočený oves je mi nyní a bude velkou oporou, je to takový glykogen booster, který mi chyběl.
Najeto na low-budget, to je tak když si něco usmyslím a musím to mít.

Taky na mě asi jde zase jaro nebo co. :twisted: :roll: :oops: :cry:
Pravdu nebudeme skrývat.
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Měl bych si vyjasnit svoje vztahy s cibulí, toxický stimulant nebo benefitující poživatina. U česneku je to stejný, ale ten mi nejede.

Chtělo by to aspoň dvojku nebo trojku s následným juicovým dnem (později by to chtělo konečně 5ku), ale jsem měkota furt.

Mám novou teorii, proč se nedokážu ukázněně stravovat. Surovina mi chutná omezený čas, ale za to furt, pak ale je přechodné období mezi dvěma hlavními surovinami a tam pokulhávám tak, že se sotva plazím. hihi

Očekávám pěkný víkend a snad poprvé se vyvalit na mez a slunit.

Mám podezření, že sůl ve větším množství naráz není úplně body-friendly.

Nakonec úryvek z písničky:
"Time to question our lifestyle, look how we live
Smokin weed like it ain't no thang, so even kids
wanna try now, they lie down and get ran through
Nobody watched 'em clockin the evil man do
Faced with the demons, addicted to hearin victims screamin
Guess we was evil since birth, product of cursed semens
Cause even our birthdays is cursed days
A born thug in the first place, the worst ways
I'd love to see the block in peace
"
Pravdu nebudeme skrývat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: galvanometr

Příspěvek od smajliss »

Já před pár dni četl knihu od Dr. Amena, což je chlapík, který už pár desítek let zkoumá mozek .. a jak to chápu, tak velmi mnoho psychických problémů je způsobeno jednoduchými cukry, jelikož způsobují výkyvy cukru v krvi .. proto by se mělo jíst hodně bílkovin .. a konkrétně doporučuje suplementovat aminokyselinu L-tryptofan, která se přeměňuje na serotonin a tím zlepšuje náladu .. no a celkově, když jí člověk dost bílkovin, tak má mozek dobré hladiny dopaminu, norepinephrinu, což jsou další neurotransmitory, které se podílí na dobré a vyrovnané psychice .. a mít v pohodě mozek/psychiku je dost důležité, pokud chce člověk být vyrovnaný :- )
No a další věc, když člověk jí hodně bílkovin, tak minimalizuje hormon hladu Ghrelin, který zřejmě má velký podíl na tom, že člověk má furt chutě na něco
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: galvanometr

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:Já před pár dni četl knihu od Dr. Amena, což je chlapík, který už pár desítek let zkoumá mozek .. a jak to chápu, tak velmi mnoho psychických problémů je způsobeno jednoduchými cukry, jelikož způsobují výkyvy cukru v krvi .. proto by se mělo jíst hodně bílkovin .. a konkrétně doporučuje suplementovat aminokyselinu L-tryptofan, která se přeměňuje na serotonin a tím zlepšuje náladu .. no a celkově, když jí člověk dost bílkovin, tak má mozek dobré hladiny dopaminu, norepinephrinu, což jsou další neurotransmitory, které se podílí na dobré a vyrovnané psychice .. a mít v pohodě mozek/psychiku je dost důležité, pokud chce člověk být vyrovnaný :- )
No a další věc, když člověk jí hodně bílkovin, tak minimalizuje hormon hladu Ghrelin, který zřejmě má velký podíl na tom, že člověk má furt chutě na něco
nemíní-li rafinované, pak by měl rozšířit vědeckou působnost, např. frutariáni trpí takovými přebytky dopaminu, jsou pořád tak pohodoví, že mně lezou pěkně na nervy, hormon hladu je PMN cocotina, na světě prakticky nikdo nejí z hladu (krom lidí po delších půstech)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: galvanometr

Příspěvek od smajliss »

Tak až těch fruitariánů začne přibývat a budete vypadat jako supermani, tak já se k vám přidám taky .. ale zatím bych touhle skupinu vůbec nebral neargumentoval .. pan Harley mi moc pohodový nepřijde .. a spousta veganů má v sobě hodně negativních myšlenek (furt odsuzují všežravce), což mi taky moc uklidněné nepřijde .. ale ty jsi výjimka :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: galvanometr

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:Tak až těch fruitariánů začne přibývat a budete vypadat jako supermani, tak já se k vám přidám taky .. ale zatím bych touhle skupinu vůbec nebral neargumentoval .. pan Harley mi moc pohodový nepřijde .. a spousta veganů má v sobě hodně negativních myšlenek (furt odsuzují všežravce), což mi taky moc uklidněné nepřijde .. ale ty jsi výjimka :wink:
1. proč myslíš že někdo chce aby ses k "nám" (k nim) přidával, neboť naštěstí já jsem již osvobozen od pravidel všech možných skupin -ánů
2. no, superman je už mrtvý, a kdybych si moh vybrat, ani bych tak vypadat moc nechtěl,
3. Harleye znám osobně a je naopak moc pohodový, já jsem z něj v osobním styku nadšen, z virtuálního ho nesleduju
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: galvanometr

Příspěvek od smajliss »

1- a proč si ty myslíš, že já si myslím .... ? :lol:
2- Klárka Kenta já sledoval celé dětství .. ale asi jsem jiná generace :- )
3- tomu věřím, že je v pohodě .. kdyby byl takový jako na videích, tak by sním nikdo nevydržel
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Oves mi možná začne lézt krkem, jsem schopen pojíst i půl kila denně, namočením ještě získá na objemu. Hlavně, že je to budget-friendly.

Zjišťuji, že jsem asi velmi zvrácený a zlý člověk momentálně obdivující antickou krásu nebo co.

Naša psina pomale, ale jistě stárne. Začíná se jí rýsovat bílá maska a je silnější v pase.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: galvanometr

Příspěvek od buc11 »

galvanometr píše:Oves mi možná začne lézt krkem, jsem schopen pojíst i půl kila denně, namočením ještě získá na objemu. Hlavně, že je to budget-friendly..
vybavila se mi pěkná vzpomínka na 50tikilový pytel bio bezplucháče v předsíni, denní robení vloček, máčení s medem a hrozinkami,
pořád nafouknutej jak plynotvorný vepř, jednoho krásného dne takhle z rána jsem ho nechal zkrmit kozou a už nezasel
ano, toho budgeta frendlyho mi bylo líto
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: galvanometr

Příspěvek od galvanometr »

Nějak nabírám dojmu, že mi zde moje sémně nevzejde a pšenka nepokvete.
Nikdy neříkej nikdy, třeba se v nějakém záchvatu navrátím.

No strings, c ya.
Pravdu nebudeme skrývat.
Odpovědět