Pavel Chodil

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Rád se přidávám do vaší diskuse. Myslím, že nejlepší bude, když pro začátek napíšu něco o sobě.

Říkejte mi Pavel. Odedneška mi můžete říkat i vitarián Pavel. Co tomu předcházelo?

Spoustu věcí. Nejdůležitější: maso mi škodí – stal jsem se vegetariánem; to mi vydrželo 3 měsíce – stal jsem se vitariánem, protože jsem objevil úžasné informace, které mě probudily. Dostal jsem se k tomu tak, že jsem znovu objevil katalog od LIFE FOOD z veletrhu BIOSTYL 2012. Pak jsem objevil jednu jejich přednášku. A potom se celý kolotoč roztočil. Děkuji za všechny příspěvky, kterými obohacujete internet, protože tak rozšiřujete řady zdravých lidí!

Spoustu informací jsem začal vstřebávat od pátku. Od pátku jsem držel třídenní půst, takže už jsem se těšil, až zakousnu nějakou tu vita stravu. V neděli večer jsem se vydal do marketu nakoupit ovoce a zeleninu (Sice bych rád všechno bio, ale člověk musí dělat kompromisy. Učit se to postupně... Však ono to jídlo za chvilku nahradí má vlastní produkce.), ať mám hned od pondělního rána vita stravu. Dnes končí pondělí a báječně jsem si ho užil. Mňam. Různé ovoce a různá zelenina, oříšky a semínka. (Taky se nemůžu dočkat na jaro, až budu jíst divočinu.)

O tom, co vstoupí do mého života, píšu blog. Štítek s označením „STRAVA“ nyní vstoupil na první příčku. Díky za to, že sdružujete vitariány a rád se k vám přidávám. www.pavelchodil.cz
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od bukaj »

Vítej, čím více deníčků, tím více pohledů na věc. A těch není nikdy dost. Rád si počtu.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Den 2.

Průběh

Ještě jsem neměl čas na prostudování receptů na mixování a na šťávy, ale už se na to chystám. Ale abych to ze začátku moc nekomplikoval, tak se živím tím, co mi spadne do pusy (ovoce, zelenina). Mám hodně jablek ze zahrady.

Otázky

1. Jaký je váš nejoblíbenější zeleninový salát?
- jak kombinovat zeleninu a co ze zeleniny není vhodné jíst

2. Jak nahradit některé potraviny?
- dříve jsem byl zvyklý jíst v zeleninovém salátu sýr a tatarku

3. Lze nahradit pečivo?
- pohled na rohlíky, makovec, závin a domácí koláče mi moc neprospívá

4. Jaké je vaše nejoblíbenější sladké jídlo?
- moc nemlsám, ale pocit, že si nemůžu dát ani sójový suk mě zneklidňuje

Díky
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od xHardCorex »

1. Jaký je váš nejoblíbenější zeleninový salát?
- jak kombinovat zeleninu a co ze zeleniny není vhodné jíst

Uhorky, rajciny, olivovy olej, sol, peper

2. Jak nahradit některé potraviny?
- dříve jsem byl zvyklý jíst v zeleninovém salátu sýr a tatarku

Lahsie je vylucit ako nahradit

3. Lze nahradit pečivo?
- pohled na rohlíky, makovec, závin a domácí koláče mi moc neprospívá

Ak nahradit tak za pecivo, ktore je z muky bez obsahu lepku.

4. Jaké je vaše nejoblíbenější sladké jídlo?
- moc nemlsám, ale pocit, že si nemůžu dát ani sójový suk mě zneklidňuje

Original horka cokolada
Díky[/quote]
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od gabrielik »

Vitaj vitaj :)

1. Jaký je váš nejoblíbenější zeleninový salát?
- jak kombinovat zeleninu a co ze zeleniny není vhodné jíst

Podľa sezóny, milujem listové zeleninové šaláty, ale aj paradajkové. Dochucujem olejom, jablčným octom alebo citrónom, koreninami, cesnakom, štiplavými papričkami, alebo len chrúmem zeleninu takú aká je - celú.

2. Jak nahradit některé potraviny?
- dříve jsem byl zvyklý jíst v zeleninovém salátu sýr a tatarku

Daj si syr, ke´d bez neho nemôžeš byť, ale kúp si kvalitný, a daj si ho naozaj len na chuť, časom uvidíš. Namiesto tatárky si ľudia vyrábajú rôzne omáčky - rozmixované oriešky alebo semienka a tak. ale aj o poleve z manga som počula.

3. Lze nahradit pečivo?
- pohled na rohlíky, makovec, závin a domácí koláče mi moc neprospívá

začínajúci vitariáni nahrádzajú sušienkami - krekrami domácej výroby. pozri na vitakuchárke.

4. Jaké je vaše nejoblíbenější sladké jídlo?
- moc nemlsám, ale pocit, že si nemůžu dát ani sójový suk mě zneklidňuje

Datle, figy, banány, kaki, jahody, maliny, med, čokoláda, rôzne sladké sirupy, a patlanice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše: Otázky

1. Jaký je váš nejoblíbenější zeleninový salát?
- jak kombinovat zeleninu a co ze zeleniny není vhodné jíst

2. Jak nahradit některé potraviny?
- dříve jsem byl zvyklý jíst v zeleninovém salátu sýr a tatarku

3. Lze nahradit pečivo?
- pohled na rohlíky, makovec, závin a domácí koláče mi moc neprospívá

4. Jaké je vaše nejoblíbenější sladké jídlo?
- moc nemlsám, ale pocit, že si nemůžu dát ani sójový suk mě zneklidňuje

Díky

Ahoj, nejdřív upozorňuji, že už nejsem vitarián na 100% a za každou cenu, ale stejně píšu:

ad 1.: chutě se mi velmi mění během roku i co se týče salátu, ale často tam je rajče, okurka, různé papriky, občas koření, olivový olej, semínka (předem namočená)... donedávna jsem si libovala v rukole, ale už ji nemohu ani vidět. ")
Jinak jakou zeleninu jíst/nejíst Ti napoví tělo - každý to má jinak. :wink:

ad 2.: tatarka lze udělat domácí, pokud jíš vejce. V deníčku jsem měla návod, tak kopíruji - první domácí tatarka z mixéru (cibule, koření, okurka, olej, žloutky a trocha hořčice - lze bez ní) - dobré zužitkování syrových vajec.
Sýr mne osobně už moc nebere. Velmi výjimečně si dopřeju nějaký kozí nebo kozoovčí, ale nedělá mi vůbec dobře. Radši bych místo něho do salátu přimíchala avokádo apod. Avokádo mi přijde výborně kombinovatelné s česnek, mimochodem.

ad 3.: pečivo? Nejlépe se mu vyhnout, ale po letech konzumace to není jen tak. Já když ho jím, tak jedině bez lepku, ale mne lepek prokazatelně škodí, takže nemám ani na výběr. Jinak jsou různé raw pochoutky jakoby podobné pečivu - lněné placky apod, ale mne to příliš nepřesvědčilo chuťově ani zažíváním (to je ale individuální, takže nezbývá než vyzkoušet).
Pokud Ti pečivo chybí tím, že si nemáš kam namazat pomazánku atd, tak lze namazat kdejakou zeleninu, od mrkve po nevímco. :)

ad 4.: pokud chybí sojový suk, tak doporučuji raw tyčinky z kešu a datlí a podobné variace. V ČR je má myslím i Lifefood. Jinak službu, co se týče sladké chuti, udělá i pořádně zralé kaki neboli persimmon. Kaki doporučuji nakrájet jako se to dělalo s jablkem na Vánoce - na hvězdičku...a na plátky. Dokud tedy plod ještě neteče zralostí, samozřejmě. :)

A nazapomínat na sport, ale to přijde samo s odlehčeným jídelníčkem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od buc11 »

-prvotní nadšení je velmi důležité, nicméně přistupování s rozvahou a vyhodnocování po delších údobích nebude na škodu
-jelikož se profiluje několik směrů, odpovědi na tvoje dotazy mohou být naprosto protichůdné, z mé zkušenosti, kdo se naučí číst tělo, dojde v krátké době k poznání sám a vzhledem k mikropočtu čssr vitariánů se stane velmi rychle guruem, pak si musí dát ovšem zvlášč pozor aby mu to nevlezlo na mozek
-ovoce považuji za prospěšné, ale zásadně sázím na ultrazralost a dobré až makrobiotické kousání
- ještě se domnívám, že vitariánství nejlépe funguje v nezanesených tělech a při jeho realizaci, jelikož mizí zbytečné a zakrývací buňky, člověk rychle seznává, jak na to fyzicky vlastně je
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Děkuji vám za spoustu odpovědí, posunuli jste mě zase dál. Načerpal jsem další inspiraci, tak můžu v mém vita stravování směle pokračovat dál. Takže další krok je, že si vyjedu několik receptů, nakoupím suroviny a umíchám si jídlo. Než to budu zcela umět, tak klidně vydržím i na ovoci a zelenině v přirozeném stavu. Ale tak, jak mě klasické vaření nebavilo, tak se dám asi na vita vaření, protože to jsou velice jednoduché recepty. Když se člověk stravuje vita, tak ho asi začne bavit úplně všechno.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Jindra »

.
Ahoj, vítej,

no vidíš, a já se po těch pár letech na vita už konečně snažím od receptů oprostit, páč je to docela ztráta času. čapnout jabko nebo trs hroznů a zmizet ven na slunko a na vzduch, to je ono.
Pavel Chodil píše:Od pátku jsem držel třídenní půst ... ... ... různé ovoce a různá zelenina, oříšky a semínka
během tří dnů ještě trávení ouplně nevyprázdní, ale stejně - brát po takovém pěkném půstu oříšky a semínka Partyková vůbec nedoporučuje. jsou těžší na trávení.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

update k domácí tatarce: nejsem si vlastně jistá, zda tam byly jen žloutky nebo celá vejce. Přítel si už nepamatuje. Ale na netu v receptech píší celá vejce...
Pokud budeme v nejbližších dnech tatarku zase dělat, dám vědět. :) Jo a pozor na cibuli - lehko se to s ní přežene, protože celkové množství tatarky je spíš malá porce a když je tam celá (kvalitní) cibule, tak je to příliš!

Máš pravdu, vita recepty jsou většinou mnohem jednodušší než klasické vyváření.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: no vidíš, a já se po těch pár letech na vita už konečně snažím od receptů oprostit, páč je to docela ztráta času. čapnout jabko nebo trs hroznů a zmizet ven na slunko a na vzduch, to je ono.
Jindro, ale to jde spíš v létě. V zimě (v českém klimatu) docela bodne recept třeba i s kořením... no a nebo tekuté víno, to také zahřívá (trochu joke). ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

1. uhorky, to je pre mna absolutny zaklad a nutnost

4. horka coko a cervena paprika

2. 3. nahradzovat co ? - chut alebo ziviny ?
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Ahoj :D

Co se týče salátů, chutě se mění, ještě před pár dny jsem neměla na listovou zeleninu ani pomyšlení a od předvčera se jí nemůžu nabažit a semínka jsou pro mě nepostradatelná, bez toho mi salát není salátem :wink: prožívám strouhanou veškerou kořenovou zeleninu, miluju syrovou cuketu a třeba žampiony!
zálivky nepouívám, máčknu citrón, bylinky sušení dnes i chilli vločky, rozdrcená sušrajčata atd...oleje nepoužívám, vystačím si se semínky a ořechy.

Mlsám sušovoce, sem tam(málinkokdy) superkvalitní čoko, mlsám i čaj s zázvorem a medem, nejraději ale domácí jablka, teď suším křížaly,miluju sušené švestky.

recepty mě osobně nevyhovují, vypadají lákavě, ale tráví se hoooodně těžko. Vyhovuje mi chroupat to všechno tak, jak je to přirozené, ale do salátů strouhám a krájím...míchám i jabka s mrkví jako salát na snídani, pár rozinek a mls je hotový.

pečivo mě nechybí, nikdy jsem ho moc nejedla, takže nepotřebuji nahrazovat, lněné placky nedělám,přijdou mi těžké do žaludku nějak...
já osobně sýry zase jím - nejedla jsem je cca 4 měsíce, od září je zase jím-kozí/ovčí nepasterizované čerstvé, žádná plíseň, nezrající.

nezapadám do žádné vitaškatulky, neustále hledám měním a ladím svůj systém :-) nejlíp mi dělá strava čistá, dokonce bez sýra, ale závislost je závoslost :lol: Ale i tak je to vše mnohem lepší než vařené!!!!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Reakce

Semínka po půstu – nebylo jich moc, spíše hodně ovoce.

Tatarka – vejce nejím, ale vyzkouším vitanézu: - 200 g ořechů lískové - půl deci oleje (dle chuti, já dávám olivový) - na přichucení - citron/limetka – sůl – bylinky; ořechy namočit, rozmixovat s 1 dcl vody, šlehat 2 minut s přidáváním oleje, na salát.

Recepty mi nevyhovují – to máte dobré, já bych to bez nich zkombinovat nedokázal.

Kozí sýry – ano, to jediné se dá ze sýrů jíst. Ale já zůstanu u toho, že koza dává mléko pro svá kůzlata, a ne pro lidi, ježky či slepice.

Den 5.

Jako každý pátek i dnes mám půst. (Naplánoval jsem si každé pátky až do konce roku. Střeva se nevyprázdní, ale je to o psychice – trénovat. Taky plánuji několikadenní půst a klystýr. Fuj...)

Včera jsem vyzkoušel některé recepty. Brokolicová polévka byla fakt humus. To ze svého jídelníčku velice rád vyřazuji. Naopak kešu-datlové kuličky jsou neodolatelné.

Pomalu zjišťuji, že když se kamkoliv vydám, tak nebudu zapadat. Dokonce i vegetariánské jídlo uvařené podle lunárního kalendáře pro mě není dobré. Jak se cítíte, když řeknete: „Já to nejím, protože jsem vitarián, mám vlastní jídlo.“?

A teď se jdu ještě tady na fóru podívat, jestli děláte nějaké vitarináské akce (Olomouc / Ostrava). Rád bych posbíral pár zkušeností a rad.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Pavel Chodil píše:Reakce

Pomalu zjišťuji, že když se kamkoliv vydám, tak nebudu zapadat. Dokonce i vegetariánské jídlo uvařené podle lunárního kalendáře pro mě není dobré. Jak se cítíte, když řeknete: „Já to nejím, protože jsem vitarián, mám vlastní jídlo.“?
Takhle to neřeším...buď se nabaštím předtím doma, nebo v restauraci dám obyč salát, ten mají všude, na návštěvě třeba nejím vůbec, je to pár hodin, takže pohoda, nebo si dám čaj, ale rozhodně nerozhlašuju, že jím jen syrové.pokud mi dá někdo na talíř buchtu, poděkuji a prostě ji tam nechám :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od smajliss »

Tak, mě přijde vhodné se odnaučit, že všechno vařené je zlo a dívat se na to z pohledu, že neuškodí si semtam sníst i něco vařeného a odůvodnit si to tím, že je to pro tělo lépe vstřebatelné. Tímpádem odpadne stres z "nezapadnutí do kolektivu". Samozřejmě si v té restauraci vybírat něco rozumného a ne vepřový řízek s bramborem a zajíst to sladkým pohárem.
Třeba já si nedávno dával zápékanou brokolici ve smetanové omáčce a byl jsem spokojený :delicacy:
Jinak srazy vitaríánů bývají v Ostravě, v RAW baru.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše: Pomalu zjišťuji, že když se kamkoliv vydám, tak nebudu zapadat. Dokonce i vegetariánské jídlo uvařené podle lunárního kalendáře pro mě není dobré. Jak se cítíte, když řeknete: „Já to nejím, protože jsem vitarián, mám vlastní jídlo.“?
záleží jak moc velký jsi extrovert. Pokud si užíváš pozornost, směle do vysvětlování syrové stravy... :mrgreen:
Pokud stojíš o klid, lze zahrát ztrátu apetitu apod. Já svoji stravu vysvětluji potravinovými alergiemi, intolerancemi (a nelžu - např po čokoládě se můžu udrbat jak prašivý pejsek).
Jinak ale souhlasím se smajlissem, nebrat to vše tak vážně, pokud nemáš po určitém jídle zdravotní potíže... ale sama vím, že v nadšeneckém začátku chce být člověk 100% za každou cenu. To je normální. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pokud není vyhnutí, tak zelené bezmasé saláty typu šopák se dostanou i v tom nejzakouřenějším pajzlu, pokud mají i běžné vařeniny. A obsluha obvykle vychází vstříc s požadavkem přidat místo sýru více zeleného (alespoň já mám tyto zkušenosti, pokud nemám vyhnutí a mám nějaký sraz se spolužáky apod.)
A výše již bylo řečeno, že v Ostravě máme Rawbar. Zatím jsem neměl čas ho prozkoumat, ale reakce na facebooku jsou kladné >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Reakce

Díky za tip pro sraz, pokud to vyjde, tak se někdy do Ostravy stavím.

No jo no, někdy asi budu muset jíst i vařené jídlo, ale popsali jste mi to docela dobře, takže jsem zase klidnější.

Ono ani tak nejde o jednu večeři, ale když budu u cizích třeba týden, tak jestli si za tu dobu neodvyknu.

Otázky

Mám akné, což mě zlobí už docela dlouho. Vitariáni nemají žádné kožní problémy. Je zde někdo, kdo měl akné na obličeji a po vita stravě zmizelo? Zajímá mě, jak dlouho to u vás trvalo? Jakékoliv vady na kráse ubírají na osobní jistotě. A jestli není třeba vhodné nějaké potraviny vyloučit (např. kakao nejím, to vím, že po něm vždycky vykvetu), nebo naopak přidat (slunečnicová semínka a dýňová semínka jím odmočená)? Díky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Pavel Chodil píše:Reakce

Díky za tip pro sraz, pokud to vyjde, tak se někdy do Ostravy stavím.

No jo no, někdy asi budu muset jíst i vařené jídlo, ale popsali jste mi to docela dobře, takže jsem zase klidnější.

Ono ani tak nejde o jednu večeři, ale když budu u cizích třeba týden, tak jestli si za tu dobu neodvyknu.

Otázky

Mám akné, což mě zlobí už docela dlouho. Vitariáni nemají žádné kožní problémy. Je zde někdo, kdo měl akné na obličeji a po vita stravě zmizelo? Zajímá mě, jak dlouho to u vás trvalo? Jakékoliv vady na kráse ubírají na osobní jistotě. A jestli není třeba vhodné nějaké potraviny vyloučit (např. kakao nejím, to vím, že po něm vždycky vykvetu), nebo naopak přidat (slunečnicová semínka a dýňová semínka jím odmočená)? Díky!

tak já jsem trpěla lehkým akné na zádech, dost mě to ale štvalo-plavky nebyly moje oblíbené oblečení - no po pár měsících vita je vše pryč a to jsem si toho všimnula náhodou právě po několika měsících, nesledovala jsem průběh...jídelníček viz můj deníček:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše: Vitariáni nemají žádné kožní problémy.
no já při detoxu na úplné syrovce docela trpěla... a taky když bylo moc ovoce, stresu (tak to má hodně lidí; psychika je mocná), hormonální výkyvy... a rozhodně čoko (to je jistota :) )... jo a nikdy mi neseděla přemíra ořechů, naprosto konkrétně vlašáky. Z vařenin ještě může pleť potrápit pečivo a mléčné výrobky. Naopak se doporučují ryby nebo alespoň rybí olej (spolužačka vyléčila dočasný ekzém jen vrácením ryb do jídelníčku....).
Jestli máš jen drobné akné, je fajn potírat pleť na noc silným odvarem ze šalvěje.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
tak já jsem trpěla lehkým akné na zádech, dost mě to ale štvalo-plavky nebyly moje oblíbené oblečení --)
tomu triku rozumiem, plavky prec a uz si nikdo akne na chrbte nevsima
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše:
tak já jsem trpěla lehkým akné na zádech, dost mě to ale štvalo-plavky nebyly moje oblíbené oblečení --)
tomu triku rozumiem, plavky prec a uz si nikdo akne na chrbte nevsima
:lol: :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

:lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Toxické látky se usazují ve tlustém střevě. Tyto usazeniny nedokáže odplavit ani živá strava. Proto mám stále akné, jelikož tyto toxické látky ve mě kolují neustále. Schválně, kdo z vás si vypláchnul střeva? Zjistil jsem, že je to jediné možné pokračování mé cesty k očistě těla. Takže zítra je cesta do lékárny jasná. Jen doufám, že to bude mít brzký a zřetelný efekt.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Pavel Chodil píše:Toxické látky se usazují ve tlustém střevě. Tyto usazeniny nedokáže odplavit ani živá strava. Proto mám stále akné, jelikož tyto toxické látky ve mě kolují neustále. Schválně, kdo z vás si vypláchnul střeva? Zjistil jsem, že je to jediné možné pokračování mé cesty k očistě těla. Takže zítra je cesta do lékárny jasná. Jen doufám, že to bude mít brzký a zřetelný efekt.
můžeš kromě klystýru zkusit i šanku! Je tu o ní celé vlákno..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

jasne snad kazdy z nas tu ma sankve uspesne skusenosti

a znova pripominam vrchol zapadnej mediciny bol za Svejka - vyplach zaludku a klystir
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:jasne snad kazdy z nas tu ma sankve uspesne skusenosti

a znova pripominam vrchol zapadnej mediciny bol za Svejka - vyplach zaludku a klystir
vždyť já vím...ale ze své první šanky jsem byla doslova nadšená!JInak klystýru zdar, taky se těším, až se jednou odhodlám :roll: :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od smajliss »

Pavel Chodil píše:Toxické látky se usazují ve tlustém střevě. Tyto usazeniny nedokáže odplavit ani živá strava. Proto mám stále akné, jelikož tyto toxické látky ve mě kolují neustále. Schválně, kdo z vás si vypláchnul střeva? Zjistil jsem, že je to jediné možné pokračování mé cesty k očistě těla. Takže zítra je cesta do lékárny jasná. Jen doufám, že to bude mít brzký a zřetelný efekt.
Klystýry jsou super a v kombinace s půstem je to jedna z nejlepších očist.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Co se všechno nedozvídám. Klystýr, výplach střev, šanka. Další věc, která by se měla učit na ZŠ.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od smajliss »

Ano. A zavést povinné klystýry místo povinného očkování :- )
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Sweetie »

docela bych se vsema souhlasila
jen zduraznim, co nejmin zanaset telo stravou a kdyz uz tak ovocem a hejbat se.
syrovy recepty je vetsinou ztrata energie, kdyz uz jdu do restaurace ci na party, ochutnam ci objednam spis vareny, pac syrovy je vetsiou neoloupany a ne podle myho nadstandard gusta:)
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Sweetie píše:docela bych se vsema souhlasila
jen zduraznim, co nejmin zanaset telo stravou a kdyz uz tak ovocem a hejbat se.
syrovy recepty je vetsinou ztrata energie, kdyz uz jdu do restaurace ci na party, ochutnam ci objednam spis vareny, pac syrovy je vetsiou neoloupany a ne podle myho nadstandard gusta:)
to máš pravdu Sweetie !!! těch pár nasekaných okurek se slupkou a nemyté zelené papriky co chutnají jako tráva :? někdy je lepší hezký zapečený lilek :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Možná právě proto by bylo dobré se naučit nějaké ty vitariánské recepty, ne? Slyšel jsem, že RAW boloňské špagety a RAW burger jsou oblíbené, ale ještě se nikdo nezmiňoval o tom, jak chutnají. Máte zkušenosti s těmito jídly?
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše:Toxické látky se usazují ve tlustém střevě. Tyto usazeniny nedokáže odplavit ani živá strava. Proto mám stále akné, jelikož tyto toxické látky ve mě kolují neustále. Schválně, kdo z vás si vypláchnul střeva? Zjistil jsem, že je to jediné možné pokračování mé cesty k očistě těla. Takže zítra je cesta do lékárny jasná. Jen doufám, že to bude mít brzký a zřetelný efekt.
klystýry nejsou samospásné, ale můžeš zkusit... jinak zdraví se vytváří i dobrými psycho postoji, sportem apod.
Já si vypláchla střeva asi milionkrát, i během půstu, ale nejvíc zdravá se cítím, když jsem psychicky v pohodě, přiměřeně sportuji a ohledně jídelníčku nejím největší shity (pro mne pšenice, mléko a spol.).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
Pavel Chodil píše:Toxické látky se usazují ve tlustém střevě. Tyto usazeniny nedokáže odplavit ani živá strava. Proto mám stále akné, jelikož tyto toxické látky ve mě kolují neustále. Schválně, kdo z vás si vypláchnul střeva? Zjistil jsem, že je to jediné možné pokračování mé cesty k očistě těla. Takže zítra je cesta do lékárny jasná. Jen doufám, že to bude mít brzký a zřetelný efekt.
klystýry nejsou samospásné, ale můžeš zkusit... jinak zdraví se vytváří i dobrými psycho postoji, sportem apod.
Já si vypláchla střeva asi milionkrát, i během půstu, ale nejvíc zdravá se cítím, když jsem psychicky v pohodě, přiměřeně sportuji a ohledně jídelníčku nejím největší shity (pro mne pšenice, mléko a spol.).
rozhodně souhlasím. Pro mě je naprosto nejhorší, když přestanu sportovat!!Jakmile si naruším pravidelnost, a mám výpadek, je to krize-nemůžu se pak dostat back on track :? takže nejlepší nevynechávat (ať je to běh, jóga, fitko, plavání, kolo ...)-dohromady s tím lehké jídlo(vita)...

jinak prázdná střeva vážně dodají onen pociti NLB a ten je k nezaplacení!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

Zkoušel jsem některé vita recepty a jsem hóóódně zklamaný. Jediné, co mi podle návodu chutná je vitanéza. Je to opravdu výborná omáčka pro dochucení salátů, když nechci používat tatarku. Plnohodnotně ji nahradí. Je to lahoda!

Ovšem o ostatních jídlech se to rozhodně říct nedá. Nejvíce zdravý budu asi z brokolicové polévky, tu jsem dělal naposledy. Potom jsem podle návodu zkoušel dýni hokaido umixovat s kokosem a měla to být polévka. No, hrůza. Ten kokos k tomu vůbec nešel. A ještě jsem si mixoval kiwi, pomeranč, jablka a kapustu jako smooties, ale to je taky humus. Kiwi je jaksi nedozrálé, na což jsem přišel později, ale nechápu, jak s tím někdo může jíst tu kapustu. Takovýchto pokusů o přípravu vita jídel jsem měl více, ale nedopadlo to dobře. Po zkažené chuti si musím vždycky dát syrové jablko, oříšky nebo něco, po čem ta pachuť zmizí.

Jaké jsou vaše zkušenosti s prvními připravovanými vita jídly? (Pokud si je připravujete, pokud ne, tak se ani nemusíte vyjadřovat.)

Pavlusko máš pravdu, že zdravý člověk je člověk pozitivní a aktivní. Ale nepsal jsem, že mi tohle zrovna chybí. Nalaďuji se na čím dál tím více pozitivnější vlnu a umožňuji si užívat mého života. Jsem duchovní a umožňuji si duchovně růst. Vita strava, klystýry, výplachy střeva, jógické cvičení a další techniky mi do mého života vstoupili jen díky tomu. Pracuji na zahradě. Venčím psa. A nyní začínám cvičit jógu. Nepsal jsem, že by mi z toho něco chybělo. Psal jsem o tom, co mi chybí. Každý to má možná trošku v jiném pořadí. Všechno, co mi vstoupí do života, umisťuji na svůj blog: www.pavelchodil.cz.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

moja skusenost s receptami je ze najlepsi recept je dobre umyt uhorku a pekne ju pohryzt.
najvasciu vyhodou vitarianstva malo byt ze nebudu spinave hrnce a ine kuchynske rarohy a niet co v kuchyni po jedle umyvat
a ze priprava nedelneho obeda nezaberie 4 hodiny
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše: Pavlusko máš pravdu, že zdravý člověk je člověk pozitivní a aktivní. Ale nepsal jsem, že mi tohle zrovna chybí. Nalaďuji se na čím dál tím více pozitivnější vlnu a umožňuji si užívat mého života. Jsem duchovní a umožňuji si duchovně růst. Vita strava, klystýry, výplachy střeva, jógické cvičení a další techniky mi do mého života vstoupili jen díky tomu. Pracuji na zahradě. Venčím psa. A nyní začínám cvičit jógu. Nepsal jsem, že by mi z toho něco chybělo. Psal jsem o tom, co mi chybí. Každý to má možná trošku v jiném pořadí. Všechno, co mi vstoupí do života, umisťuji na svůj blog: http://www.pavelchodil.cz.
aha, ok a co Ti tedy přesně chybí? klystýr? Promiň, to jen na odlehčení. ") Možná jsem Tě četla nepozorně.
Zastávám názor, že člověka mohou kdykoli překvapit vlastní myšlenky, postoje, bloky, i když už to vědomím upozadil. Vývoj není nikdy u konce...

Jinak k receptům - já je také moc nenásleduji. Většinou míchám co mám ráda a mám doma a pak také vnímám reakce těla, takže třeba brokolici a spol, i když obecně považovanou za zdravou, skoro nejím. :)
Podobně jsem vyřadila pohanku a další věci, ale bylo období, kdy jsem i tyto věci jedla pravidelně...dneska se nad tím trochu usmívám, ale samozřejmě netuším co přijde "zítra" a podobně se budu možná usmívat nad svým současným jídelníčkem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

brokolicu som mohol vzdy len varenu a jedol som jej vela, ale nejako sa v poslednych dni vycistil moj cuch aj chut voci chlorophylu a jedol som surovu brokolicu niekolkrat, ta vona a chut chlorpohylu z brokolice bola uzasna, ale musel som ju jest samotnu asi by sa to stratilo v nejakom maglajze.
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Panda »

Pavel Chodil píše:Zkoušel jsem některé vita recepty a jsem hóóódně zklamaný....
Nehledej v jídle jen chuťový požitek. To je důvod, proč lidstvo kdysi přešlo k vařené stravě - lidé hledali stále nové a zajímavé chutě, honili se za smyslovým požitkem i za cenu negativního vlivu na zdraví. Tam patří především silně kořeněná a solená jídla, která dráždí smysly. Cesta za zdravím a vyšším oduševněním vede přes odříkání si silných požitků a hledání zážitků v jemnějších sférách.

Při přechodu na syrovou stravu je člověk zvyklý na silné chutě a tak mu syrová strava připadá fádní a bez chuti (proto lidé ze začátku často dochucují). Trvá nějaký čas než se smysly zjemní a pak začne syrová strava chutnat více než původní vařená. Pak i zmizí potřeba míchat potraviny ve složitých receptech a člověk si nejvíce užije prosté čisté zeleniny či ovoce v původní kusové podobě.
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

No, asi jste dál než já. Já sice vydržím jíst syrové ovoce a syrovou zeleninu. Ale jsem rád, když si můžu přečíst nějakou kombinaci, kterou má někdo odzkoušenou, protože ji můžu vyzkoušet i já.

Stejně tak, jako nejde udělat skok v duchovním vývoji, tak nejde udělat skok ani ve vývoji stravovacím. I dlouholetý buddhista pan Vlasta Marek říká, že si dříve myslel, že cesta k vrcholnému duchovnu bude krátká – třeba 5 let, tak jako se za 5 let dělá vysoká škola. Ale zjistil, že to se zmýlil. Trvá to daleko déle. Celý život. Ovšem zároveň dodává, že není cesta k duchovnosti, duchovnost je cestou. My všichni jsme duchovní.

To stejné i s tou stravou. Když je člověk zvyklý jíst 20 let vařenou stravu, tak se jeho tělo příčí být jen na stravě syrové. Žadoní o pochutiny, které se mu v současné době nedostávají. Osobně si myslím, že jsem v tomto směru daleko dál před masaři, kterých je na světě hodně, před vegetariány, kteří jsou stále závislí na sýru, mléku a vejcích, ale zároveň dodávám, že nemám na mnichy, kteří se stravují jen hrstkou rýže, nebo na breathariány. To však neznamená, že se člověk nemůže k ideálnímu stavu přibližovat. A podle mě jsou v současné situaci vitariánské recepty cestou, jak se přibližovat k onomu ideálu stravování.

Bylo to tady na fóru mezi vámi moc hezké, ale dlouho se tady nezdržím. Občas zde nakouknu. Poslední dobou zde přibývají názory o tom, že má být člověk pozitivnější a že si má ještě více odříkat. Popravdě řečeno, říkat to člověkovi, který se o to pokouší, je zbytečné. Samozřejmě nikdy nebudu splňovat váš ideál, protože všichni v sobě neseme svou pravdu.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

odriekanie ma nabozensky zaklad a mne sa ten princip nepaci
5 2 8
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od gabrielik »

Zo začiatku som mala podobný problém ako ty, čím lepšie to jedlo vyzeralo ako recept, tým horšie som si zvykala na jeho chuť.
Naučila som sa, že keď kombinovať, tak max. tri ingrediencie dokopy. plus nejake dve tri koreniny - dochucovadla.
Jednoduche a chutné recepty su sladke. Napr makove variacie na x sposobov.

1.Pomlety mak + ovocie (banan, alebo jablko, hruška.. slivky su luxusne)
Na oheň položím panvičku, dám tam tuk (olej-slnečnicovy, olivovy, tekvicovy, kokosovy tuk, alebo kto chce aj kusok masla), hodim tam ovocie jeden max dva druhy, pomiešam vypnem. Mám rada bobáľky teplé. ale tepelna uprava trvá asi tak dlho ako som toto písala, resp ako to postupne tam nahádžeš. Potom zasypem makom a podávam.
Môžeš pridať škoricu, niečo na osladenie, vanilku.
To iste môžeš robiť aj na studeno, ina kombinácia - iná chuť.
1. To isté len namiesto ovocia dávaš na rezančeky postrúhanú zeleninu. zeler, petržlen, paštrnak, biela reďkovka... Zase iná chuť.

To iste sa da s mletymi orechami napr.
Je to ťažšie a sýtejše jedlo a nerobievam ho často. Ale vyzera to ako jedlo a chuti to ako jedlo.

Ostatne hlavne jedla su zase veľa o šalátoch. V kombináciách aby toho nebolo veľa druhov. Radšej osvedčené kombinácie - paprika uhorka paradajka (cibulka)
Listove šaláty pokvapkane olejom a citronikom, sem tam nejake to avokado.
To mam mimochodom dnes na obed. Husty skorosopsky salat + priloha ľahký zeleny - cinska kapusta. Aj na tanieri to vyzera dobre.
Pre hladnych jednoduche susene krekry (lan, slnecnica, susina zo zeleniny z odstavovania, cesnacik....

Chceš recepty? Čo tak vitainšpirácie od Kamila Mihoka na FB? Celkom pekné a jednoduche, nie?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavluska »

Pavel Chodil píše: To stejné i s tou stravou. Když je člověk zvyklý jíst 20 let vařenou stravu, tak se jeho tělo příčí být jen na stravě syrové. Žadoní o pochutiny, které se mu v současné době nedostávají. Osobně si myslím, že jsem v tomto směru daleko dál před masaři, kterých je na světě hodně, před vegetariány, kteří jsou stále závislí na sýru, mléku a vejcích, ale zároveň dodávám, že nemám na mnichy, kteří se stravují jen hrstkou rýže, nebo na breathariány. To však neznamená, že se člověk nemůže k ideálnímu stavu přibližovat. A podle mě jsou v současné situaci vitariánské recepty cestou, jak se přibližovat k onomu ideálu stravování.

Bylo to tady na fóru mezi vámi moc hezké, ale dlouho se tady nezdržím. Občas zde nakouknu. Poslední dobou zde přibývají názory o tom, že má být člověk pozitivnější a že si má ještě více odříkat. Popravdě řečeno, říkat to člověkovi, který se o to pokouší, je zbytečné. Samozřejmě nikdy nebudu splňovat váš ideál, protože všichni v sobě neseme svou pravdu.
Pavle, podle mne není automaticky jedno jediné stravování vhodné pro všechny a ty příčky typu, že nejvýš je breathariánství, pak hrstka rýže... jsou podle mne jen zbožné přání.
Sama rozhodně nejsem pro násilné odříkání (ani si nemyslím, že např. na domácím vajíčku je něco zlého...). ;)
Ani tady na foru podle mne není příliš skutečných asketů.
Život má být hra.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od belmondo »

ja osobne mam nejradsi recept: Salat "co dum dal a na co mam chut" nekdz je to hodne pestrzm nekdz skoro monostrava
Uživatelský avatar
Pavel Chodil
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 29, 2012 22:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Pavel Chodil »

gabrielik, děkuji za výbornou reakci

tři ingredience a tři koření – děkuji za radu, je to fakt, budu se toho držet

pomlety mak + ovocie (banan, alebo jablko, hruška.. slivky su luxusne) – to jsem zkoušel, ale měl jsem to moc hořké, zkusím ještě jednou

pomleté ořechy – ty jsou v kombinaci s jablky a banánem výborné, udělal jsem si kaši a je to výborná kaše pro každé ráno

Kamil Mihók – výborně, toho chlapíka jsem neznal, vyfocená jídla vypadají senzačně, určitě něco vyzkouším

Úžasná reakce gabrielik, zase jsi mě posunula dál, ještě jednou ti děkuji.

Pavluska – v pořádku, každý má svoji vnitřní pravdu.

belmondo – no jo, to taky dělám, ale napřed musím vědět, co do toho domu mám dát, aby mi to zase mohl dát zpátky.
Navštivte můj blog. Pavel Chodil
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Panda »

Pavel Chodil píše:...pomlety mak + ovocie (banan, alebo jablko, hruška.. slivky su luxusne) – to jsem zkoušel, ale měl jsem to moc hořké, zkusím ještě jednou...
Běžně mák není hořký, ale sladký. Z nějakého důvodu se v marketech začal objevovat mák, který je hořký, a to od různých dodavatelů. Zřejmě špatná úroda nebo nevím co to znamená, proto si už moc netroufám mák používat. Větší štěstí jsem měl s máky už pomletými, u těch jsem nenarazil na hořký, ale bohužel jsou dost bez chuti (chutnají spíš jak písek).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od Lenuška »

Panda píše:
Pavel Chodil píše:...pomlety mak + ovocie (banan, alebo jablko, hruška.. slivky su luxusne) – to jsem zkoušel, ale měl jsem to moc hořké, zkusím ještě jednou...
Běžně mák není hořký, ale sladký. Z nějakého důvodu se v marketech začal objevovat mák, který je hořký, a to od různých dodavatelů. Zřejmě špatná úroda nebo nevím co to znamená, proto si už moc netroufám mák používat. Větší štěstí jsem měl s máky už pomletými, u těch jsem nenarazil na hořký, ale bohužel jsou dost bez chuti (chutnají spíš jak písek).
Hořký mák je dovozový méně kvalitní mák. Doporučuji kupovat sice dražší, ale o moc kvalitnější a chutnější mák od našich pěstitelů na trhu. Dokonce bývá ručně klepaný.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel Chodil

Příspěvek od rudo »

horkost o tukovych-olejnatych potravin znamena ze tuky zoxidovali ze je to uz velmi stare a zdraviu skodlive zrejme je to zo skladov (CIA-Taliban) vytiahnuta uroda zpred 5 rokov
5 2 8
Odpovědět