Bukajovo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Jak již skromné jméno napovídá, bude to takový skromný občasníček. Ale uvidíme, možná mě chytne pisatelská vášeň a něco z toho bude.

Ale něco o mě. Zdravím, jsem Jakub (bukaJ), je mi 17 a přibližně od konce srpna jsem se dost přiblížil vitariánství, až na nějaké ne moc škodlivé a občasné výjimky. Proč? Byl jsem přes rok na důsledné mainstreamové zdravé stravě, jak jí známe z televizí, tisku atd. Ačkoliv mi rozhodně pomohla (spolu se sportem) k zhubnutí kil, co jsem měl navíc, po nějaké době jsem se začal pomalu dozvídat víc. A jakmile si člověk začne klást otázky, nemůže přestat, Začal jsem systémem ráno ovoce, pak zelenina a zbytek cca tak, jak říká triangl dle Wolfa, částečně taky pan Jarda. Ale dnes to hodnotím tak, že mi to moc nesedí. Po té době mám stálé trávicí problémy, především nadýmání v ranních hodinách (přejídání to není). A tak jsem se rozhodl vrátit se do přechodové fáze a zároveň testovacího období s mnoho syrové zeleniny, jistým podílem vařené zeleniny, která se jinak hůře tráví, složkou bezlepkových vařených škrobovin, nějakých mlíčňáků (nejlépe švýcarských sýrů z nepasterovaného mléka, pokud v Kauflandu budou mít zlevněné krájené určené pro rychlou spotřebu a kefíru), bez ovoce. Testuji tak možnou maloabsorbci fruktózy. Nějak mi to zapadá do sebe, tenhle problém mám víc od doby zvýšené konzumace ovoce a navíc jsem např. u jablek začal reakce pociťovat docela přesvědčivě. Test potrvá 3 týdny, období vyhodnotím a snad bude jasno.

Ke sportu, připojuji se k řadám místních vytrvalostních běžců ale jinak mám rád většinu individuálních sportů.

Mimochodem, neštve vás že systém fóra opravuje slovo vitariánství? :D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Vítej. Jsem fanda Dejvida Wolfa a Jardy taky :- ) .. Nadýmání rozhodně není dobré a břicho by mělo být naprosto ploché, jak u modelek, takže to chce sledovat, hodnotit a třeba si i psát poznámky, které potraviny to nadýmání způsobují.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bukajovo

Příspěvek od Panda »

bukaj píše:...Mimochodem, neštve vás že systém fóra opravuje slovo vitariánství? :D
To je věc prohlížeče - zřejmě Chrome?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
bukaj píše:...Mimochodem, neštve vás že systém fóra opravuje slovo vitariánství? :D
To je věc prohlížeče - zřejmě Chrome?
pan Chrome ma asi na vitarianstvo svoj pohlad :mrgreen:

pre Jakuba - jasne jabka su zakerne, ved pred tym varuje uz bible :

ako Eva (evil) za asistencie hada ponukla Adamovi jabko a tym to vsetko zacalo (:-)
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Bukajovo

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:jasne jabka su zakerne, ved pred tym varuje uz bible :

ako Eva (evil) za asistencie hada ponukla Adamovi jabko a tym to vsetko zacalo (:-)
v biblii sa nehovori o jablku, ale o ovoci, cize vlastne este horsie :lol:
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

ovekyska píše:
rudo píše:jasne jabka su zakerne, ved pred tym varuje uz bible :

ako Eva (evil) za asistencie hada ponukla Adamovi jabko a tym to vsetko zacalo (:-)
v biblii sa nehovori o jablku, ale o ovoci, cize vlastne este horsie :lol:
Nemělo to jablko náhodou být granátové, když šlo údajně o oblast blízkého východu? Jinak jo, ty jablka jsou zákeřné, spolu s hruškama jsem s nimi měl nejvíce problémů.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

ovoci - preco sa vsade kresli jabko a o jabku sa hovori ?

nicmenej tento Evin zakerny cin zrejme zacal to porekadlo:

kam cert nemoze, posle zenu (:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ovoci - preco sa vsade kresli jabko a o jabku sa hovori ?

nicmenej tento Evin zakerny cin zrejme zacal to porekadlo:

kam cert nemoze, posle zenu (:-)
já četla, že to bylo špatným překladem a stejně tak to může být fík a ne jablko...

žena může být i anděl. :mrgreen:

Vítej Bukaj, Jakube :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
žena může být i anděl. :mrgreen:
to ano, samozrejme, mal som stastie na vela andelov v mojom zivote :oops:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: to ano, samozrejme, mal som stastie na vela andelov v mojom zivote :oops:
já taky. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: to ano, samozrejme, mal som stastie na vela andelov v mojom zivote :oops:
já taky. :)
aj ty si na baby ?
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Přece existují i andělé v mužské podobě. Mám dojem, že minimálně všichni serafové byli mužského pohlaví :)
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Dneska asi poslední den, kdy jsem byl na výběhu jen v tričku a šortkách. Nakonec velmi příjemná hodinka a čtvrt. Jak já se těším, až bude další příležitost...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše:
rudo píše: to ano, samozrejme, mal som stastie na vela andelov v mojom zivote :oops:
já taky. :)
aj ty si na baby ?
s andělem se nemusí dělat vše. ")
Na baby nejsem, bohužel; bylo by to jednodušší. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:Přece existují i andělé v mužské podobě. Mám dojem, že minimálně všichni serafové byli mužského pohlaví :)
jo, to jasně. Obhajoba bab byla kvůli té údajné zákeřné Evě a spol. z Bible. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak týden bez fruktózy a s návratem o něco zpět mi vyloženě svědčí. Sice týden je ještě málo k bilancování ale vypadá to pozitivně (ne ale pro ovoce). Dneska taky poprvé zkusím chia, jsem docela zvědav. Rozhodl jsem se, že skusím aikido, ¨dnes první trénink. Teď přes zimu je to s běháním horší a aikido mi přijde dobré. Ale přijdu k tomu jako slepej k houslím :)

Ještě doplním čtení o poklesu kognitivních procesů při konzumaci vysokosacharidové stravy. Něco podobného bylo i v časopise New Scientist, ale tam zkoumali stravu vysokosacharadivou a vysokotukovou najednou, takže typickou USA stravu. Nakonec dospěli k tomu, že Alzheimer je vlastně něco jako 3. typ cukrovky.

http://www.naturalnews.com/037630_cogni ... dults.html
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

bukaj píše:Tak týden bez fruktózy a s návratem o něco zpět mi vyloženě svědčí. Sice týden je ještě málo k bilancování ale vypadá to pozitivně (ne ale pro ovoce). Dneska taky poprvé zkusím chia, jsem docela zvědav. Rozhodl jsem se, že skusím aikido, ¨dnes první trénink. Teď přes zimu je to s běháním horší a aikido mi přijde dobré. Ale přijdu k tomu jako slepej k houslím :)

Ještě doplním čtení o poklesu kognitivních procesů při konzumaci vysokosacharidové stravy. Něco podobného bylo i v časopise New Scientist, ale tam zkoumali stravu vysokosacharadivou a vysokotukovou najednou, takže typickou USA stravu. Nakonec dospěli k tomu, že Alzheimer je vlastně něco jako 3. typ cukrovky.

http://www.naturalnews.com/037630_cogni ... dults.html
fandím ti a vítej,
koukám, že jsme začali podobně, co se týče cesty, která tě zavedla k vita.
taky jsem zkoušela chvíli bez ovo, ale zkrátka sladkou chuť potřebuji mít zastoupenou v každém jídle.

Vlastně potřebuji v každém jídle všechny chutě...taky se mi potřeby mění dle ročního období. Přes jaro a léto jsem si vyloženě užívala mono porce šťavnatějšího ovoce a zeleniny(plodové s lidtovka). teď mi vyhovují chutě zemitější, silnější, dokonce víc do hořko-sladka(kořenovka, sušené ovoce, víc semínek), zkrátka sezónnost vede!!....ale promiň, rozepisuji se ti tady o sobě, to patří ke mě do denníčku :oops:

zajímá mě jak budeš pokračovat, těším se na další příspěvky :-) jen tak dál!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bukajovo

Příspěvek od xHardCorex »

bukaj píše:Tak týden bez fruktózy a s návratem o něco zpět mi vyloženě svědčí. Sice týden je ještě málo k bilancování ale vypadá to pozitivně (ne ale pro ovoce). Dneska taky poprvé zkusím chia, jsem docela zvědav. Rozhodl jsem se, že skusím aikido, ¨dnes první trénink. Teď přes zimu je to s běháním horší a aikido mi přijde dobré. Ale přijdu k tomu jako slepej k houslím :)
Cvicenie a dobra strava su zaklad dobrej psychiky.
Ked nie je kde behat treba skusit svihadlo...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše: Ještě doplním čtení o poklesu kognitivních procesů při konzumaci vysokosacharidové stravy. Něco podobného bylo i v časopise New Scientist, ale tam zkoumali stravu vysokosacharadivou a vysokotukovou najednou, takže typickou USA stravu. Nakonec dospěli k tomu, že Alzheimer je vlastně něco jako 3. typ cukrovky.

http://www.naturalnews.com/037630_cogni ... dults.html
povrchna studia, mali im zakazt tuk a strkat do nich 30 bananov denne, mali by 100% vysledok
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Když jsem před chvílí otevřel vlákno o olejích, tvrdilo se tam, že naopak oleje, především ty nenasycené působí na mozek asi tak jako cukry v uvedené studii :) To jsem z toho jelen. Docela by mě zajímal podklad tohoto tvrzení...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Když jsem před chvílí otevřel vlákno o olejích, tvrdilo se tam, že naopak oleje, především ty nenasycené působí na mozek asi tak jako cukry v uvedené studii :) To jsem z toho jelen. Docela by mě zajímal podklad tohoto tvrzení...
tukmi sa mozog lieci a lekari to vedie uz 100 rokov len to zatajuju, od zraneni mozgu po epilepsiu atd atd

prirodzena strava pre mozog su ketony,

mozog sa brani proti skodlivinam ako je napriklad cukor a tak ho okamzite spali ak je v blizkosti asi tak ako ked chces mat cisty dom, tak do pece najprv pohadzes vsetky smeti, stare noviny atd

lekari si z toho odvodili (ti co nerozumeju alebo umyselne klamu) ze do domu treba stale nosit smeti aby bolo cim kurit

teda pardon jest cukor aby mal co mozog palit
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

rudo píše: tukmi sa mozog lieci a lekari to vedie uz 100 rokov len to zatajuju, od zraneni mozgu po epilepsiu atd atd
Přesně tak. Třeba tady http://www.detskyneurolog.cz/ketogennidieta/ je český web, kde si lidi léčí epilepsii ketogenní dietou a mají velmi dobré výsledky.
Nebo tady článek, kde se ketodietou léčí různé poruchy mozku, jako třeba Alzheimer,Parkinson http://alzheimersweekly.com/content/keto-dementia-diet
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:
rudo píše: tukmi sa mozog lieci a lekari to vedie uz 100 rokov len to zatajuju, od zraneni mozgu po epilepsiu atd atd
Přesně tak. Třeba tady http://www.detskyneurolog.cz/ketogennidieta/ je český web, kde si lidi léčí epilepsii ketogenní dietou a mají velmi dobré výsledky.
Nebo tady článek, kde se ketodietou léčí různé poruchy mozku, jako třeba Alzheimer,Parkinson http://alzheimersweekly.com/content/keto-dementia-diet
Bolo o tom natocenych niekolko filmov a hrali v niektorych amaterski herci co boli vsetko vylieceni byvali epileptici, videl som niektore viackrat, amaericke a talianske
pekne ukazovali ako rodicia museli bojovat s lekarmi a doslova podvadzat oficialny system pripadne uniest decko z nemocnice atd, pozerat take filmy je velmi narocne emocionalne
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
smajliss píše:
rudo píše: tukmi sa mozog lieci a lekari to vedie uz 100 rokov len to zatajuju, od zraneni mozgu po epilepsiu atd atd
Přesně tak. Třeba tady http://www.detskyneurolog.cz/ketogennidieta/ je český web, kde si lidi léčí epilepsii ketogenní dietou a mají velmi dobré výsledky.
Nebo tady článek, kde se ketodietou léčí různé poruchy mozku, jako třeba Alzheimer,Parkinson http://alzheimersweekly.com/content/keto-dementia-diet
Bolo o tom natocenych niekolko filmov a hrali v niektorych amaterski herci co boli vsetko vylieceni byvali epileptici, videl som niektore viackrat, amaericke a talianske
pekne ukazovali ako rodicia museli bojovat s lekarmi a doslova podvadzat oficialny system pripadne uniest decko z nemocnice atd, pozerat take filmy je velmi narocne emocionalne
Co z toho vyplývá?že 811 je nesmysl?
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Řekl bych že ano, osobně 811 nevěřím. Už jsem viděl až moc důkazů o nevhodnosti, že ani nemůžu jinak. Neříkám, možná na někoho může fungovat, ale rozhodně ne na většinu lidí. K přirozenosti má daleko, myslím si, že tuková strana je přirozenější. Na druhou stranu také existují regiony, kde se tuk jako jídlo využívá po staletí minimálně, třeba vnitrozemská Čína. Proto podle mého Čínská studie měl takové výsledky, jako měla, lidé tam na posuzovanou stravu nebyli absolutně adaptovaní. U mě jde zatím jen o domněnky, nejsem v tom natolik erudovaný ale jestli v nejbližší době udělám nějaký razantnější krok ve změně stravy, bude rozhodně směrem k tukům. Každopádně rozhodně nebudu spěchat.

Ještě mimo téma zdrojů energie, také trochu zkouším renegade. Zatím jen o víkendech, kdy si od šesté ranní přivydělávám v multikině. Jím až tak mezi devátou a desátou, vstávám před pátou. Vzhledem k tomu, že jdu brzy spát tak docela brzy večeřím, takže fáze bez jídla je 15 -16 hodin.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

A ještě k 811. Docela mě zaujala jedna z posledních fotek 811 guru Dr. Douga Grahama. Viz: http://30bananasadaysucks.com/2012/03/d ... looks-old/ Oproti jiným tvářím raw vegan a blízkých směrů nevypadá moc dobře. Jsou také známé jeho úlety ze způsobu stravy, který vymyslel.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
Co z toho vyplývá?že 811 je nesmysl?
a co ma nepoznas ?

necistas nizkosacharidove vlakno ale tukovatenie pecenie od fruktozy a podobne ?

na ludi z 30 bananov najlepsie vidis poskodzovanie mozgu schopnosti normalne komunikovat, skraty nervovej sustavy atd
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše:
Co z toho vyplývá?že 811 je nesmysl?
a co ma nepoznas ?

necistas nizkosacharidove vlakno ale tukovatenie pecenie od fruktozy a podobne ?

na ludi z 30 bananov najlepsie vidis poskodzovanie mozgu schopnosti normalne komunikovat, skraty nervovej sustavy atd
Ale to víš, že tě troooooošinku znám! :wink:
Nemyslím si totiž, že to je úplný nesmysl. Myslím, že smysl má tzv.částečný Paleo přístup (ale zase ne přehnaně- nebudu zkoumat svoje předky před 100 lety a dál) . Jím to, co mi přirozeně patří.
Když kouknu na youtube, co jí rawfoodisti žijící v tropech, je jasné, že tak nebudu žít já.. Nikdo tam na těch videích nepropaguje petržel, celer, řepu,zelí typické pro náš pás v tuto dobu ... všichni prožívají durian, cherimoyu,manga a jiné ovoce, které u nás nemá žádnou kvalitu, natož pak živiny..
Děláme-li si hlavu z etiky výroby medu, měli bychom si dělat hlavu i z etiky dovozu tropických surovin atd...tož tak. :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Nebyly adaptovaní, možná. Ale taky ta metodika testování byla stupidní. Jako krmit krysy čistou bílkovinou, kaseinem a ještě v práškové formě bez enzymů a pak se divit, že ty krysy dostaly rakovinu ? Na to nepotřebuju dělat studie.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak takové testování jsem nečekal, to pak netuším, proč se tolik lidí tou studií ohání jako knihou svatou...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

ked sme pri tom duriane - je to sice ovocie ale obsahuje to velmi vela tukov podla zrelosti obdobia atd 30-50% tukov
ved to aj chuti ako vanilkova zmrzka zmiesana s plesnivou cibulou
durian odporuje 811 a napriek tomu alebo prave preto sa vacsina fanatikov 811 pravidelne vrha do Thajska na durianove obzerky aby si doplnili tuky ktore si cez rok nezmyselne odopieraju, 811 je podovod
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bukajovo

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:ked sme pri tom duriane - je to sice ovocie ale obsahuje to velmi vela tukov podla zrelosti obdobia atd 30-50% tukov
ved to aj chuti ako vanilkova zmrzka zmiesana s plesnivou cibulou
durian odporuje 811 a napriek tomu alebo prave preto sa vacsina fanatikov 811 pravidelne vrha do Thajska na durianove obzerky aby si doplnili tuky ktore si cez rok nezmyselne odopieraju, 811 je podovod
Neladuju sa v tom thajsku aj s tahini?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:
rudo píše:ked sme pri tom duriane - je to sice ovocie ale obsahuje to velmi vela tukov podla zrelosti obdobia atd 30-50% tukov
ved to aj chuti ako vanilkova zmrzka zmiesana s plesnivou cibulou
durian odporuje 811 a napriek tomu alebo prave preto sa vacsina fanatikov 811 pravidelne vrha do Thajska na durianove obzerky aby si doplnili tuky ktore si cez rok nezmyselne odopieraju, 811 je podovod
Neladuju sa v tom thajsku aj s tahini?
tahini sa laduju doma v USA s odovodnenim ze maju stresujuci zivot (rodina zmaestnania a tak tuky potrebuju ale inak je naozaj 811 najzdravsie (:-)
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Bukajovo

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
xHardCorex píše:
rudo píše:ked sme pri tom duriane - je to sice ovocie ale obsahuje to velmi vela tukov podla zrelosti obdobia atd 30-50% tukov
ved to aj chuti ako vanilkova zmrzka zmiesana s plesnivou cibulou
durian odporuje 811 a napriek tomu alebo prave preto sa vacsina fanatikov 811 pravidelne vrha do Thajska na durianove obzerky aby si doplnili tuky ktore si cez rok nezmyselne odopieraju, 811 je podovod
Neladuju sa v tom thajsku aj s tahini?
tahini sa laduju doma v USA s odovodnenim ze maju stresujuci zivot (rodina zmaestnania a tak tuky potrebuju ale inak je naozaj 811 najzdravsie (:-)
Vodu hlasa a vino pije. Este ze som s ovocim skoncil :) asi by som uz nemal ani jeden zub:D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Dnes dost náročný den, do kin se dostala bondovka Skyfall, takže naprosto plno. Nebyl vůbec čas a snídani jsem dnes odložil až na téměř jedenáctou, zítra to vidím podobně. Běžně, když mám hotovo ale ještě mi běží pracovní doba doučuji kolegyni z angličtiny, bude maturovat, ale už si budeme oba muset začít uškubávat čas z vlastních zásob...

Jak to dneska vypadalo:
před jedenáctou něco málo rýže natural s okurkou s paprikou
okolo druhé konzerva červených fazolí s chilli a pekingským zelím
nakonec kousek přírodního kozího sýra z výprodeje Kauflandu (občas se tam dá koupit třeba i nepasterovaný Gruyér) s pekingským zelím a černou ředkví, chvíli předtím jsem použil kombo kokosáku a tabletky omega 3
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Mám v plánu se trochu více soustředit na cvičení, rád bych alespoň něco málo svalů přibral. Navíc jsem to poslední měsíc trochu flákal. Jako prostředek použiji mimo aerobního tréninku, díky kterému ale moc nepřiberu, hlavně alaktický trénink. To se mi jeví jako nejlepší možnost. Alespoň kratší aerobní trénink zařadím ráno na lačno, abych si ještě více zvykal na využívání tuků.

Co se týče jídla, zítra se těším na sirnou patlanici k večeří :)
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Po nějaké době jsem otevřel Jardovu zdravi a-z a trochu si početl. Docela jsem našel svojí situaci v jednom z členů - sakulovi, známém to autorovi protikvasinkové tabulky. Má dost pomalé trávení a je také dost hubený. Citace sakula:

„Přestal jsem ztrácet váhu (při nízkosacharidové protikvasickové dietě, pozn. bukaje), která se ustálila na 54kg při 172cm.

Můj systém vypadá následovně:

Naprostý základ tedy tvoří zelenina (vyjma mrkve a řepy). Ovoce, jak jsem již zmínil, zcela bez výjimky vynechávám.
Hodně začleňuji sýry, necelou polovinu tvoří kozí a ovčí, zbylé polotvrdé nebo tvrdé a tučné (cokoli kvalitnějšího než eidam).
Týdně sním cca 6 vajec - syrových nebo povařených max 2 minuty.
Občasně si dám maso v podobě kachny nebo krůty nebo kuře v bio kvalitě.
Pravidelně přidávám semínka (především dýni a slunečnici) a snažím se s mírou ořechy - těch však jím více než bych chtěl a je to jeden z velmi mála škraloupů jinak v přísné dietě. Jako fungicid používám též kokosový tuk.“

Takhle nějak bych to do budoucna viděl u sebe, jen bych přidal min. máslo a chia, přechod ale až budu mít plně stabilizovanou situaci. Odebral bych asi maso (více z důvodů finančních a etických než zdravotních). Mimochodem s váhou i výškou jsem na tom úplně stejně jako sakul a rád bych s tím něco dělal, ještě mimo cvičení. Měl bych s mým pomalým trávením trochu hýbnout a očistit ho. Nejradši bych zkusil šanku, tu ale budu moct až o vánočních prázdninách, jindy nemám ráno volno (svátek 17. listopadu připadá na sobotu). Zatím uvažuji o tom, že znovu začnu vkládat jednodenní půsty v nějaké frekvenci, nebo zkusit Yuccu (inspirace od Jitulindy), nebo začít nějaké cvičení zaměřené na čakry a hormonální rovnováhu (5 tibeťanů). Také nevypadá špatně očista žaludku Vamanadhautí. Játra čistím alespoň trochu potravou - černou ředkví a ledviny zase červenou řepou.

Budu rád za jakoukoli zkušenost.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Bukajovo

Příspěvek od Jindra »

bukaj píše:zítra se těším na sirnou patlanici k večeří
chutnala? já ji dřív míchal do všelijakých příchutí, ale dneska už dělám jen základní recept a pak hromadu česneku. to je tak mňááááám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Přesně, s hromadou česneku je to věc nepřekonatelná, v kombinaci s černou ředkví mě to rozehřálo do ruda (myšleno stupeň červené barvy, né do jednoho z členů fóra).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

uf som si vydychol, ja nie som tak orientovany :oops:
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

:lol:
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Začíná ve mě dozrávat plán na opuštění snídaní a přesunutí jich na 10.35 (začátek velké přestávky ve škole), už mi nějak nesedí. Zároveň také přestávám kupovat škroboviny, až je vyjím, zkusím chvíli jen na pohance a quinoe + luštěniny klíčené i vařené. Vzhledem k posunutí snídaně mi ale mizí místo pro svačinu, tak asi začnu nějak jinak využívat kefírové houbičky, třeba na jogurt nebo tvaroh, ať je nějak zaměstnám. Nebo ho občas pít k večeři se zeleninou, s okurkami, česnekem, ředkví, salátem... Tělo mě k těm mlíčňákům hrozně táhne, tak si je užívám a zdá se, že mi svědčí, hlavně kefír, zakysaná smetana, tvrdé sýry, jogurty a máslo. Jenom ty sýry trochu mírním kvůli přemíře bílkovin.

Včera taky přišel skvělý úlovek, kozí jogurty v Makru a 3 kg českých paprik za 30,- Kč, nekupte to.

K jídlu můžu poradit výbornou, čistě vita baštu: dýně s máčenými dýňovými semínky, nemusí se to ani kořenit. Stejně je ta příroda dokonalá. Pro vstřebání zinku, který je v semínkách je třeba hodně vitamínů A, který najdeme kde jinde, než třeba v dýni.

Jinak hlásím, že semínka až na chia a dýňová jsou na ústupu, jinak ještě občas zobnu jeden paraořech či pár lískáčů, dokud je mám.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

bukaj píše:zakysaná smetana, máslo.
V.
s čím to jíš????
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
bukaj píše:zakysaná smetana, máslo.
V.
s čím to jíš????
ja som to jedaval samotne, vsetko ma svoju vlastnu chut

ale niekedy som do smotany dal kakao prasok (rovnako do jogurtu)
a maslo s cesnakom, lepsie povedane ak chcem cesnak tak si k tomu nieco vymyslim, maslo jedna z moznosti
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Smetanu + kozí jogurt jsem měl dnes k večeři, jogurtu 150 gramů a smetany asi 50 gramů, zbytek byla okurka a černá ředkev s česnekem, tzatziky kořením, koprem a trochou kari. Máslo momentálně k vařeninám, ale jde si udělat i takovou zálivku na salát, nebo jenom tak dát kousek na nějakou zeleninu je to skvělé a hrozně mě to uspokojuje :D Mezi másly je ale docela rozdíl, v Makru jsem vzal máslo z Vysočiny (Moravia) a fakt skvělé. Třeba proti Pragolaktosu docela rozdíl. Dobré je taky Jihočeské nebo Jaroměřické.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Včera a předevčírem jsem jako účastník jedné konference měl přístup ke klasické gurmánské kuchyni a nedopadlo to tak špatně, jak jsem se obával. Jídlo bylo objednané všem stejně, ale díky tomu, že jsem měl v nedávné době zánět slinivky, jsem si obhájil právo objednání něčeho jiného. Moc vita na výběr nebylo, ale namísto dvouchodové večeře s dezertem jsem v sobotu jedl salát s grilovanou treskou a další den tatarák z lososa se salátem. V sobotu jsem měl vlastně první vyloženě tukový den (neplánovaně). Nevynechal jsem ale specialitu podniku, chřestovou polévku (spíše tedy krém). Musím říci, že byla vynikající.

Co se týče zpomaleného metabolismu, zatím nechám týden pro vyzkoušení odkládaných snídaní a pak už mám vyhlídnutou yuccu :) Soudit tibeťany budu moci až po nějaké delší době.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

bukaj píše:Včera a předevčírem jsem jako účastník jedné konference měl přístup ke klasické gurmánské kuchyni a nedopadlo to tak špatně, jak jsem se obával. Jídlo bylo objednané všem stejně, ale díky tomu, že jsem měl v nedávné době zánět slinivky, jsem si obhájil právo objednání něčeho jiného. Moc vita na výběr nebylo, ale namísto dvouchodové večeře s dezertem jsem v sobotu jedl salát s grilovanou treskou a další den tatarák z lososa se salátem. V sobotu jsem měl vlastně první vyloženě tukový den (neplánovaně). Nevynechal jsem ale specialitu podniku, chřestovou polévku (spíše tedy krém). Musím říci, že byla vynikající.

Co se týče zpomaleného metabolismu, zatím nechám týden pro vyzkoušení odkládaných snídaní a pak už mám vyhlídnutou yuccu :) Soudit tibeťany budu moci až po nějaké delší době.
s yuccou mám skvělou zušenost!!je třeba se nebát vyššího dávkování např první 3 dny 2x1tableta,další 3 dny 3x1,postupně až do 4 tablet za den (možno dávkovat 2x2). Tobolky máš 500mg(balení cca 300,-)?? nebo máš ten super drahý extrakt(balení cca 2500,-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Právě u tebe jsem o ní četl, díky za inspiraci a doporučení dávkování, možná se na ní opravdu dostane :) . V Plzni jsem viděl 500 mg (60+7 kapslí) té obyčejné za 127 Kč, což se mi zdá jako velmi dobrá cena.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Bukajovo

Příspěvek od jitulinda »

bukaj píše:Právě u tebe jsem o ní četl, díky za inspiraci a doporučení dávkování, možná se na ní opravdu dostane :) . V Plzni jsem viděl 500 mg (60+7 kapslí) té obyčejné za 127 Kč, což se mi zdá jako velmi dobrá cena.
raději přečti složení kvůli "plnidlům" a taky mrkni na certifikát kvality...ty levné produkty mi trochu zavání ..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak dnes skvělá koupě, Švýcarský Gruyére 200 gramů z nepasterovaného mléka za 30 Kč v Makru! Musel jsem cenovku kontrolovat dvakrát, abych věřil svým očím. To je radosti, už jenom nějaká levná avokáda...Také mě dnes nadchl trénink Aikida, hned mám po něm takovou dobrou náladu.

Ještě přidám odkaz na jeden článek, se kterým docela souhlasím, je to z novinek.cz ale přece na tom něco bude: http://www.novinky.cz/veda-skoly/284655 ... netik.html
Odpovědět