Bukajovo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Bukajovo

Příspěvek od luca »

rudo, ne všechna zvířata jsou masožravá
a známá pravda: masožravci mají drobátko jiný chrup
stran mlíka to mám jednoduchý - netrávím ho
stran masa taky - od narození ho považuji za hmotu, co není k jídlu
kostru mám robustní
a prostě nevěřím tomu, že když tělo potřebuje vápník, tak prostě musí konzumovat něco, v čem je
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

som napisal ze vsetky zvierata su masozrave ? to snad nie, som napisla ze masozrave su aj tie o ktorych sa to bezne nevie.

ja som ukazal na ten paradox ze proti masu je hned kazdy ale pritom mlieko je v inom svetle a pytam sa preco to tak je ?
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

luca píše:rudo, ne všechna zvířata jsou masožravá
a známá pravda: masožravci mají drobátko jiný chrup
stran mlíka to mám jednoduchý - netrávím ho
stran masa taky - od narození ho považuji za hmotu, co není k jídlu
kostru mám robustní
a prostě nevěřím tomu, že když tělo potřebuje vápník, tak prostě musí konzumovat něco, v čem je
ale aj vědci přiznávají, že původně nejsme všežravci a že jsme jedli podobně jako ti orangutani .. jenže ta naše chytrost lovit maso způsobilo evolucííí :- ) ..
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Bukajovo

Příspěvek od luca »

za to může mlékárenská lobby :D
(se zvířaty máš pravdu, četla jsem nepozorně, pardon)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

rudo píše:som napisal ze vsetky zvierata su masozrave ? to snad nie, som napisla ze masozrave su aj tie o ktorych sa to bezne nevie.

ja som ukazal na ten paradox ze proti masu je hned kazdy ale pritom mlieko je v inom svetle a pytam sa preco to tak je ?
protože vegani se řídí etickou logikou :-D .. zabíjení zvířat je pro ně krutější, takže to odskákalo jako první
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:ta teorie je taková, že zvýšené množství bílkovin způsobilo "evoluci mozku" .. no a jelikož mléko bylo součástí těchto bílkovin, tak se předpokládá, že sehrálo taky svou roli .. ale samozřejmě maso bylo základ .. to mléko jsme se naučili až později, ale ten enzym většina z nás máme, takže můžem využívat tento benefit :P
preboha ziveho, toto sa predsa tvrdilo este pred 50 rokmi ako sucast marxistickej filozofie, to snad este stale nie je popularne ?

pritom tato akoze teoria bola tolkokrat vyvratena z roznych uhlov ze to uz ani nik nesleduje.

opica zliezla zo stromu, dala si snicel a sla na smenu pracovat do fabriky a ked splnila stachanovsku normu na 110% dostala za odmenu
aj pecene bravcove a zmenila sa v cloveka

Hm ked budes v tej archivarni tak si skus najst kedy sa prave taketo tvrdenia objavili, kto bol ich autor a ako sa to zacalo potom z toho odpisovat
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

eticka logika, sismarja co to je ?
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

smajliss píše: ale aj vědci přiznávají, že původně nejsme všežravci a že jsme jedli podobně jako ti orangutani .. jenže ta naše chytrost lovit maso způsobilo evolucííí :- ) ..
si jako delas prdel, ne ?

vedci priznavaji ze sme jedli jak orangutani ?

to je propaganda

a co sme jedli potkanov, mysi a dive nestravitelne banany ?
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

můžu tě ujistit, že se to tvrdí i teď ...a mě lepší vysvětlení nenapadá .. ten mozek se musel vyvíjet na zakladě něčeho a proč nevěřit, že zrovna bílkoviny byly tím katalyzátorem .... ale tuším tvůj postoj, že všechny vykopávky "zaostalejších lidí" jsou zmanipulované a ten vývoj byl úplně jiný :P

nedělám si prdel :-D .. já si to necucám z prstu, ale mám to přečtené odněkud a lepší vysvětlení jsem nenašel .. teda ano, jednou jsem četl knížku, kde ta autorka neustále naznačovala, že nás sem přivezli marťani, ale vůbec to na mě nepůsobilo věrohodně
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

vykopavky su aj nezmanipulovane a cim viac jednotlive odvetvia vedy idu za detailami a idu za dokazmi evolucie tym viac nachadzaju dokazov proti evolucii a prchadzaju k tomu ze nemaju sice dokaz ze evolucia nemoze byt ale k tomu ze namaju ani jeden evolucny dokaz, niet nicoho co by to potvrdilo a vsetko ukazuje proti.

myslis ze mozog sa sklada z proteinov ?, nesklada sa predovsetkym z tukov ? a cinnost nie je zavosla na mineraloch a tukoch ?
ne,ieci sa mozog nahodou tukmi a vsimni si ludi na bohatej bielkovinovej strave - pripadaju ti inteligentnejsi ? mne teda skor uplne naopak.
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Abych se do toho zapojil, myšlenka evoluce jako proces vzniku nás - někdy i inteligentních bytostí, mě již také přešla. Nějaký společný vývoj zřejmě probíhal, ale od zvířat nás toho dělí nemálo a brát člověka jako vyvynutější zvíře mi nepřijde rozumné.

Ohledně veganství mě ale nepřešly různé problémy s ním spojené - B12 a další problémy. Balancuji nad tím, do jaké míry je to propaganda a snaha producentů vnést stín pochybností do myslí veganů, kteří tyto pochybnosti pak reflektují do své reality, což jim způsobuje problémy, a do jaké míry je to skutečnost. Když mě Ego vede k něčemu z mléka (sám od sebe potřebu nemám), v mozku začíná proces "tonoucí se stébla chytá" a vybíhají mi myšlenky na směry jako ayurvéda a slovansko-árijské védy, které mléko obhajují.

Když se co nejvíce nezaujatě podívám na ten text, co jsem právě vyplodil, zdá se mi, že tělo už dostalo signály, aby se mléka zbavilo, ale ego se brání.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

rudo píše:vykopavky su aj nezmanipulovane a cim viac jednotlive odvetvia vedy idu za detailami a idu za dokazmi evolucie tym viac nachadzaju dokazov proti evolucii a prchadzaju k tomu ze nemaju sice dokaz ze evolucia nemoze byt ale k tomu ze namaju ani jeden evolucny dokaz, niet nicoho co by to potvrdilo a vsetko ukazuje proti.

myslis ze mozog sa sklada z proteinov ?, nesklada sa predovsetkym z tukov ? a cinnost nie je zavosla na mineraloch a tukoch ?
ne,ieci sa mozog nahodou tukmi a vsimni si ludi na bohatej bielkovinovej strave - pripadaju ti inteligentnejsi ? mne teda skor uplne naopak.
tak konzumace živočišného jídla zahrnuje i větší množství tuků, takže to furt nemění tu příčinu evoluce :-D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Bukaj: B12 určitě není žádná propaganda .. na něm ztroskotalo už hodně lidí
edit: jdu si nakoupit nějakou zeleninku, mějte se :_)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

neviem ci to suvisi s temou B12,ale na tunajsej TV sa chysta akasi kucharska relacia kde je kdesi akasi draha restika s velmi drahymi pochutkami a ked spovedali kuchara tak sa priznalk ze 80% z ingrediency tych specialnych jedal je hlina, po angelskom : DIRT
ono to znamena hlavne ze spina spinavy ale je to aj vyznamo ako hlina, proste zemina
akurat ze tu hlinu vari pecie smazi, takze neviem c ta B12 nie je len z vita hliny nevarenej :mrgreen:

evoluciu presuvam smaljisovi ked tak naruzivo debatauje, aj tak sa divim ze vo vlakne evolucia nedebati nikto
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:neviem ci to suvisi s temou B12,ale na tunajsej TV sa chysta akasi kucharska relacia kde je kdesi akasi draha restika s velmi drahymi pochutkami a ked spovedali kuchara tak sa priznalk ze 80% z ingrediency tych specialnych jedal je hlina, po angelskom : DIRT
ono to znamena hlavne ze spina spinavy ale je to aj vyznamo ako hlina, proste zemina
akurat ze tu hlinu vari pecie smazi, takze neviem c ta B12 nie je len z vita hliny nevarenej :mrgreen:

evoluciu presuvam smaljisovi ked tak naruzivo debatauje, aj tak sa divim ze vo vlakne evolucia nedebati nikto

I po uvaření by mělo něco B12 zůstat, takže jejich veganské pokrmy by měli být oceňovány nejen chuťově :D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

bukaj píše:
rudo píše:neviem ci to suvisi s temou B12,ale na tunajsej TV sa chysta akasi kucharska relacia kde je kdesi akasi draha restika s velmi drahymi pochutkami a ked spovedali kuchara tak sa priznalk ze 80% z ingrediency tych specialnych jedal je hlina, po angelskom : DIRT
ono to znamena hlavne ze spina spinavy ale je to aj vyznamo ako hlina, proste zemina
akurat ze tu hlinu vari pecie smazi, takze neviem c ta B12 nie je len z vita hliny nevarenej :mrgreen:

evoluciu presuvam smaljisovi ked tak naruzivo debatauje, aj tak sa divim ze vo vlakne evolucia nedebati nikto

I po uvaření by mělo něco B12 zůstat, takže jejich veganské pokrmy by měli být oceňovány nejen z hlediska chuťi :D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

bukaj píše:
bukaj píše:
rudo píše:neviem ci to suvisi s temou B12,ale na tunajsej TV sa chysta akasi kucharska relacia kde je kdesi akasi draha restika s velmi drahymi pochutkami a ked spovedali kuchara tak sa priznalk ze 80% z ingrediency tych specialnych jedal je hlina, po angelskom : DIRT
ono to znamena hlavne ze spina spinavy ale je to aj vyznamo ako hlina, proste zemina
akurat ze tu hlinu vari pecie smazi, takze neviem c ta B12 nie je len z vita hliny nevarenej :mrgreen:

evoluciu presuvam smaljisovi ked tak naruzivo debatauje, aj tak sa divim ze vo vlakne evolucia nedebati nikto

I po uvaření by mělo něco B12 zůstat, takže jejich veganské pokrmy by měli být oceňovány nejen z hlediska chuťi :D]
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

:?:
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Pokud vegan jí hlínu, byť tepelně upravenou, dostane do sebe něco B12. No a když to k tomu ještě dobře chutná, je to dobrá kombinace.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

no neviem, ked bol kedysi v Cine velky hlad varili si hlinu a pomreli, telo nedokaze stravit anorganicke minerali, preto potrebujeme ratsliny aby tie hlinene minerali premenili na nieco pre nas uzitocne
prave tie veci okolo hliny sa casto udavaju ako argument proti anaorganickcym mineralom ako suplementom tabletkovym
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bukajovo

Příspěvek od buc11 »

tak já jím hlínu syrovou, mám zelený kaolín z francie a bílý nevím odkud(podobnej jí papuši a sloni) a ten je lepší, mňam, můj jíl na zahradě je taky dobrý(bývala tu cihelna), ale zaparazitovaný od koček, a jelikož nemám puštěnej sporák, nemůžu je uvařit
mimochodem, žádné zdravotní pozitivum jsem nevypozoroval, ostatně jako u většiny věcí co zdlábnu
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tp jsou jenom takové moje výstřelky. Nenaléhavý a neutrální pocit mi směruje k veganství, další, naléhavý, impulsivní a silný pocit mi furt hází do cesty, proč bych to dělat neměl :) Aneb: http://deosum.com/Articles/439-jak-posl ... -toho.aspx :)
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Dneska valím oči. Máma domů přijde s knížkou o stravě. Když už se obávám, že mi začne seminář o tom, co vše bych dle lékařské vědy měl dělat jinak a lépe, máma si sedne a řekne, že se sebou musí něco dělat. A když pak zjistím, co je ta kniha zač, nestačím se divit.

Autor léčí různými očistami (jaterní, koupelové, citrónové, střev), dýcháním, cvičením, pozitivním myšlením a vizualizací, kvalitní vodou, striktně vegetariánskou a ne úplně striktně veganskou stravou s vysokým % raw (až na vybrané problémy), skládající se z 2 jídel, která se vejdou do pomyslné koule při spojení dlaní proti sobě. Z neveganského bere na milost leda něco málo domácích a čerstvých vajec, fermentovaného mléka a po troškách brynzy a plnotučného tvarohu, především v zimě.

Tak to jsem tedy nečekal.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

deti ucia rodicov

to je stara znama vec
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

„Jestliže jsi vstal od stolu s pocitem hladu, najedl ses. Když cítíš, že ses najedl, znamená to,
že ses otrávil.“

Hippokrates

Nalezl jsem ve výše zmíněné knize od Michaila Tombaka.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Začínám věřit synchronicitě. Zrovna když jsem doma vyjedl poslední zbytky mých mlíčňáků a pomalu pohřbíval kefírové houbičky, nemající co k snědku, nalezl jsem asi kiláček od naší nedávno koupené chaty úžasnou farmu. Slepice, krávy, kozy v prostředí barokního statku... Krásné prostředí a příjemná energie. pro zvířátka veliké výběhy a spousta zeleného k baštění. Paní farmářka nedávno sekla s prací v kanclu a začala žít tak, jak jí to baví.

Domů jsem tedy přivezl houbičkám litr nepasterovaného kozího mléka, půl litru nepasterovaného kravského ( s tukem okolo 6%!) a pro sebe k véče úžasný čerstvý kozí sýr. Poslední dvě položky navíc gratis jako ochutnávka :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

:delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
Začínám věřit synchronicitě..........
nalezl jsem asi kiláček od naší nedávno koupené chaty úžasnou farmu.
..... v prostředí barokního statku... Krásné prostředí a příjemná energie.
........ Paní farmářka začala žít tak, jak jí to baví.
prihody a zazitky slobodneho mladenca.

pokracuj v pisani, to o tom jedle a zvieratkach mozes preskocit
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše: Paní farmářka nedávno sekla s prací v kanclu a začala žít tak, jak jí to baví.
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Jojo, vím o tom. Předevčírem měl také rozhovor Juraj z novazeme.info
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Se sezónou jsem znovu najel na ovoce, jen si dávám větší pozor, jaké jím. Vedou české jahody, ale fajn jsou i nektarinky a meruňky. Jako mono jídlu se ale ovoci snažím vyhýbat, protože pak jsem bezedný (párkrát vyzkoušeno). Takže se snažím si k tomu přihodit nějaké to lupení.

Jsem už také vcelku připraven na to, že dva a půl měsíce bude o mém jídelníčku rozhodovat někdo jiný, a já nebudu moci protestovat. Zatím tuhle představu vidím jako docela osvobozující. A také těžší podmínky=rychlejší vývoj.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

to je setsakra kratke planovane manzelstvi
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:to je setsakra kratke planovane manzelstvi
Ženit se s kuchařem na skautském táboře zrovna neplánuji >:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
rudo píše:to je setsakra kratke planovane manzelstvi
Ženit se s kuchařem na skautském táboře zrovna neplánuji >:-)
aha to jo, ale je to taky bez tchyne
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Bukajovo

Příspěvek od Syrovozrout »

Jaké je to syrové mléko? Žádné breberky střevní z toho nehrozej?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Syrovozrout píše:Jaké je to syrové mléko? Žádné breberky střevní z toho nehrozej?
Dělám z toho kefír, ten dost případných breberek vychytá, ale ochutnával jsem i syrové a naprosto v pohodě. Breberky jsou všude možně, pasterizace a další úprava PMN nejsou o hygieně, ale o tom, aby se to dalo vyrábět ve velkém a dlouho skladovat. I když proti homogenizaci furt OK...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
Syrovozrout píše:Jaké je to syrové mléko? Žádné breberky střevní z toho nehrozej?
Dělám z toho kefír, ten dost případných breberek vychytá, ale ochutnával jsem i syrové a naprosto v pohodě. Breberky jsou všude možně, pasterizace a další úprava PMN nejsou o hygieně, ale o tom, aby se to dalo vyrábět ve velkém a dlouho skladovat. I když proti homogenizaci furt OK...
tiez su nazory ze pasterizacia znemoznuje prirodzenu cinnost a treninmk IS, ktory je tak neschony pracovat na prvom stupni ochrany a tak bude zlyhavat aj v daklsich funkciach

co viedlo az ku pozorovaniam ze kde ludia - deti vyrastali v nehygienickcyh podmienkach, napriklad kde s bneumyvali ruky alebo sa nedalo umyvat ruky, tak takito ludia nedostavali rakovinu a ine choroby.

cize pasterizacia potravin je vlastna sestra vakcinacie

cesky film - zabil som einteina panove....

by bol zaujimavy vo verzii - zabil som pasteura panove, ako by sa vyvijalo ludstvo ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Bukajovo

Příspěvek od Syrovozrout »

bukaj píše:
Syrovozrout píše:Jaké je to syrové mléko? Žádné breberky střevní z toho nehrozej?
Dělám z toho kefír, ten dost případných breberek vychytá, ale ochutnával jsem i syrové a naprosto v pohodě. Breberky jsou všude možně, pasterizace a další úprava PMN nejsou o hygieně, ale o tom, aby se to dalo vyrábět ve velkém a dlouho skladovat. I když proti homogenizaci furt OK...
Ohledně těch degradačních úprav mlék jedna taková zajímavost - Někteří superodolní mikrozemšťani (mikrobi) to v pohodě přežijí (Vzpomeňte na příklad toho co všecko žije v horkých vřídlech kupříkladu v Karlových varech...), znamená to, že například vysokým záhřevem se sice o několik řádů sníží celkové množství ale rozhodně to nesterilizuje absolutně, ale nahrává se tím jen druhům, které nejsou příliš prospěšné v těle a ty tím získávají volné pole působnosti. (Zase můj oblíbený příměr k zahradě: Většina toho, co je člověku více užitečného a využitelného - třeba zelenina, byliny, bývá spíše konkurenčně slabší oproti třeba "plevelům". Nic proti ale!,) )
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

a cim viac sa ostrekuje proti tomu plevelu tym je plevel odolnejsi a zelenina invalidnejsi

mrkvicka o berlickach a kedlubna na vozejcku, hura na Belehrad !
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak se tu s vámi na nějakou dobu loučím. Během následujících dvou měsíců budu mít hodně omezen přístup k internetu a na vitoše čas asi nezbude, a upřímně, i kdyby chvilka byla, neplánuji ji strávit zde. Potřebuji se trochu hodit do klidu a ono tohle fórum někdy působí trochu opačně :)

Ahoj.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

hihi .. měj se krásně :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

vsak ty se vratis, a s tebou prijde moudrost.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

neříká se zákon ?:- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:neříká se zákon ?:- )
vem si taky teply pradlo, noci jsou tu chladne

mexicky tollar velikosti kakaove skvrny

zakon se rikalo v 3D, to uz asi neprijde
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:Tak se tu s vámi na nějakou dobu loučím. Během následujících dvou měsíců budu mít hodně omezen přístup k internetu a na vitoše čas asi nezbude, a upřímně, i kdyby chvilka byla, neplánuji ji strávit zde. Potřebuji se trochu hodit do klidu a ono tohle fórum někdy působí trochu opačně :)

Ahoj.
Přesně takhle jsem do ameriky odjížděla já - že si odpočnu od netu, od vitouše... ale pak na mne myslela Fio a přivolala mě sem zpět. ")

Užij si to tam! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Bukajovo

Příspěvek od buc11 »

bukaj píše:Tak se tu s vámi na nějakou dobu loučím. Během následujících dvou měsíců budu mít hodně omezen přístup k internetu a na vitoše čas asi nezbude, a upřímně, i kdyby chvilka byla, neplánuji ji strávit zde. Potřebuji se trochu hodit do klidu a ono tohle fórum někdy působí trochu opačně :)

Ahoj.
nešlo by odejít potichu?
takhle mám pocit viny
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

To je doba, co jsem psal naposledy... Asi hlavní pocit z cest je, že doma je prostě doma. V porovnání s USA bychom na náš stát tolik nadávat nemuseli.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak tohle si hodím i k sobě:

http://www.intentionalcommunityexpo.com/

Check dates for upcoming city's, there are plans for I.C.E. events in Atlanta, London, The Czech Republic, Chicago, Vancouver, Toronto, Denver and Hawaii. Only a couple have set dates but stay tuned for others.

Prostě a jednoduše, plánuje se Intentional Community Expo (prezentace o žití v záměrných komunitách, jak jí nastartovat a udržet atd.), a to i ČR. Na konci každého 3 denního programu bude mít workshop Teal Scott.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

este stale si do Teal zamilovaany ?, ja ju radsej nepozeram, aby mi zostala chladna hlava :P
5 2 8
Odpovědět