Bukajovo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Bukajovo

Příspěvek od gabrielik »

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

ano treba mat jasno vo vztahu minulost-pritomnosty-buducnost a mnohe zname diela velkych guru to umyslene zamotavaju, aj Tolle s jeho forsirovanim zitim len v terajsom okamihu uplne vytrhnute z kontextu narobil snad viac zla ako dobra

teraz momentalne dnes v tejto minute mas pritomnost aku mas a ak si nou nie nadseny to znamena ze vcera pred tyzdnom pred rokom si kaslal na to aky budes mat dnes den, lebo ujo Tolle povedal ze na buducnost treba sa vykaslat.

LOA v tej skutocnej plnej variante (ktoru ale zatial nik nepublikoval) najprv sa straa o to ako vycistit minulost pretoze nedoriesena minulost nepusti

napriklad TLT je postavena tak ze sa najpr vymazava z minulosti vsetko co ma akutny vlyv a potom sa vymazava to co by malo v buducnosti vplyv a bolo prekazkou na to co chceme.

TLT je v konecnom dosledku o programovani buducnosti ale vacsina prace je na vymazavanie minulosti a na prehodnocovanoe nasho hodnotoveho systemu,


kazdy clovek si mysly ze vie co by chcel do buducnosti, pritom to nie su jeho skutocne hodnoty to chcenie je mu nabulikane ci uz popularnymi mediami morlakou etikou spolocnosti alebo blizkymi ludmi alebo naopak je to nabulikane nejakymi modernym GURU-ovcami z nejakych velmi ezoterickcyh kniziek

ale nic z toho nie je to co vnutorne ta dusa naozaj chce.

prisiel =som na Zem v tejto inkarnacii koli niecomu- 1 hlavna ulaha a kopec vedlajisch a ak nejdem smerom plnenia tych uloch tak mi zivot jasne ukazuje ze idem zlym smerom a ak si povrchne nastudujem nejake casti LOA a idem si vizualizovat co by som mal chciet a sa to rozhcgadza s tumi hlavnuymi ulohami, tak mi vesmir vrati vsetko aj s chybami vizualizacie ako roadnu pecku medzi oci

ten ftip ked Boh Ponukal Adamavi idealnu zenu ? ale lenivy a lakomy Adam nechcel zaplatit nic viac ako jedno rebro ?
tak co teda dostal namiesto toho ? toto bola prva instruktaz LOA ze ak sa to robi nedosledne ako to dopadne :mrgreen:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

celou knížku teda nikdo z vás nečetl? No co už, přečtu si ji a udělám si závěr sama. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše: Takže takhle. Pochopil jsem z toho, že snaha se stále zaměřovat pozitivně zakrývá to, co potřebuje řešit z minulosti. Jako když máš hodně v autě nahlas puštěné rádio, zpíváš si k tomu do toho si sebe vizualizuješ v náručí havajských tanečnic, jež zakrývá pouze pár banánových listů a dvě půlky kokosové skořápky, máš zdání štěstí, ale nevnímáš, jak se na tebe v protisměru řítí vlak. Řešením minulosti nemyslím se rýpat v kdyby co by a hrát si na oběť, ale vyřešit tu část toho, která se projevuje do přítomnosti. Tu část, která jako nevyřešená bude stále ťukat na dveře. Ale zaposlouchán do vlastních pozitivních myšlenek ťukání neslyším. Možná že LOA mi k něčemu bude časem, ale zatím asi ne. Asi to chce nejdřív uzavřít minulost, než si nějak plánovaně přitahovat budoucnost.
:mrgreen: jasně že pozitivní myšlenky nevyřeší všechno. Vyřešit si minulost je fajn, ale může to být dlouhodobý proces a proč si to mezitím nezpříjemnit? ")
Víc k tomu dopíšu spíš po dočtení té knížky. Nerada se vyjadřuju o něčem, co jsem celé nečetla....
Jinak objednávky vesmíru fungují a to vím i bez jakékoli knížky. Ale není na škodu se dozvědět víc.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:LOA v aplikacii

http://zena.pravda.sk/rodina/clanok/297 ... vyplacaju/

ako nie a ako ano
:) tak jako plánovaně otěhotnět bez vědomí partnera je no comment. A jinak souhlasím - přát si něco a pak to nechat plavat, jako s tou obálkou, ano... ") Mne vyšlo hodně věcí právě ve chvílích, kdy jsem na to přestala myslet, ale kdysi dávno předtím tam ta myšlenka byla....

No jsem zvědavá na tu knížku. Zatím jsem přečetla předmluvu a úvod. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: :) tak jako plánovaně otěhotnět bez vědomí partnera je no comment.
bohuzial, takto vznikalo a este stale vznika 90% manzelstiev alebo neoficialnych manzelstiev na slovensku.

to co mi posledny rok pisu muzi zo slovenska je dosta tazko citat a nik nema riesenie a nevie ako z toho von

kto si nevie dosledne strazit svoje spermie, tak sa urcite ocitne chyteny v pasci, strceny do klietky a muceny po zvysok zivota

neondzit :!:

:mrgreen:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

90%? to snad ne. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Gracias madre Ayahuasca. Healing my body, healing my spirit. In lakéš alakén.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

řekni nám víc o tom :wink:
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Jednu nabídku už jsem odmítl, necítil jsem se na to. Druhá nabídka, stejně nečekaná jako ta první, mě zastihla připraveného o pouhých 14 dní později. Ta myšlenka mě naplňovala. Zadal jsem si pár záměrů a snažil si je před ceremonií zažít a opakovat. Ač jsem se snažil o opak, myšlenky na proces a jeho následky jsem se zbavit nedokázal. Ale medicína na mě pracovala ještě před jejím plným přijetím. Den předem jsem se plně uvolnil v dlouhých záchvatech smíchu, které jsem měl ještě i další ráno. Klidná sobota, trochu folku a new age hudby.

K večeru přišla doba se odebrat na místo. Mimo obvyklých potřeb pro jistotu oblečení navíc a kdybych měl náladu na hraní, tak djembe. Příjemní lidé, úžasná atmosféra, ovocná večeře (dal jsem si dvě jablka) a čaj s medem. Šaman vedoucí rituál skrze překladatele vyslovoval nejzákladnější informace. Na výběr byla babička a dědeček - ayahuasca a peyotl. "Let your heart hurt choose and if you are not sure, flip a coin" řekl šaman. Babička pro mě byla jasnou volbou.

Příprava oltáře, úvodní ceremoniál. Přece jen jsem si ještě vzpomněl na jednu otázku. Škola, je to ztráta času učením se zbytečností, které šťastnému životu spíše brání, nebo pro mě význam má? Začalo přijímání. První byla sklenička něčeho trochu jiného, ne ayahuasci, něčeho, co má pomoci k větší introspekci. Pak už bylo na nás, jestli si již skutečnou ayahuascu dáme nebo postačí efekt první sklenky.

Opřel jsem se o zeď a čekal. Začalo to. První scéna a bylo mi jasné, že se podívám do dětství. Jakoby tunelem propad do jiného světa, světa za králičí norou. Hlava se v rytmu hudby kymácela a brzy přišel i pohyb v pánvi, stále jsem ale seděl. Moc hluboko se mi nechtělo a vracel jsem se zpět do místnosti, nebo se pohyboval pouze po povrchu vědomí. Minimalisticky laděné vize geometrie. Byl jsem jinde, ale stále ještě ukotven obrazem na zdi. V jednu chvíli jsem se vrátil do plné přítomnosti a šel jsem si pro další skleničku. "Jak se cítíš?" ptal se šaman. "Výborně". "Tak proč chceš medicínu?" "Vracím se sem". Druhá sklenka a chuť výrazně jiná, hořko-kyselá, lehce svírající žaludek. Ale pil jsem a s úctou a pokoru děkoval za medicínu a její efekt. Pár obrazů, vize otce a nevolnost od žaludku. Přisunul jsem blíž kyblík ale rozhodl se využít toalety. Šlo to ven. Částečně mimo ale já viděl, že je to vztek. Přišla intenzivní bolest, jako by mi někdo znova operoval slepé střevo. Klekl jsem si a čekal na odeznění. Začalo to ustupovat a já se začal starat o čistotu toalety.

Pak jsem se vrátil na své místo a nechal dobíhat aktuální stav. Nevím, co se dělo, ale bolest podbřišku byla stále citelná. Neustále jsem měl potřebu pohybovat se, zvedat se z pololehu ale hned v něj zase zpátky upadat.

Přišla změna. V kruhu se začal pohyboval magický předmět propojující nás s bohem, který nás má ochraňovat na naší cestě. Plně jsem se vrátil zpět ale vše okolo bylo jiné, jasnější. Poslouchal jsem v plné přítomnosti, co ten, kdo má předmět v ruce, chce vyjádřit. Pár slov, píseň, dlouhé věty, přání, modlitby... A pak se předmět dostal ke mě. Začal jsem slovy: "Tímto bych chtěl vyjádřit svojí vděčnost za...." a pa už nevím, co jsem říkal. Vzpomenu si na pár slov jako svět, harmonie, přítomnost, krása, ale to co jsem říkal, jsem si zatím nevzpomněl. Byl jsem opět mimo tělo, vznášel se v nekonečném neutrální prostoru. Slova plynula a já nejdříve netušil, zda jsou ta slova vůbec má. Pak už jsem jen vnímal, jak slova obchází mozek a plynou do mých úst ze světa mimo naší realitu. Jakmile jsem řekl vše, vrátil jsem se a nastalo ticho. Spustil se potlesk a já nevěděl proč. Zmateně jsem se podíval kolem a oči všech pozorovali mě. Pak jsem ve svém zmatení ještě jednou větou, která už byla produktem mého mozku, vděčnost všem okolo a předal předmět dál. Až další den jsem se dozvěděl, že jsem říkal něco velmi hlubokého a mluvil jako hlas z rádia - channeling.

Ve stavu absolutní euforie z přítomnosti jsem vydržel ještě dlouhou dobu. Celá noc byla ostatně velmi dlouhá. Kouknul jsem ven z okna, zamával na svět ta oknem a vnímal harmonii světa. Pohlédl jsem na jiného člověka a vnímal harmonii jeho bytí. Pil jsem požehnanou vodu z misky a užíval si její harmonii. Chutnala úžasně a pocit, jak prochází jícnem a vyvolává příjemný pocit v žaludku. Ve sklenici ještě voda byla ale já pít už nechtěl. Namočil jsem do vody prst a mokrým prstem jsem si potřel obličej. Pak jsem tam dal celou ruku a když už na celém obličeji jsem cítil až příjemný dotek vody, začal jsem rukou zajíždět do vlasů. Zbyteček vody jsem do vlasů vlil. Ale to bylo málo a naplnil jsem sklenici znovu. Upil jsem ale znovu jsem se chtěl polít vodou. Abych moc neumokřil prostor, vodu jsem na sebe vychrstl v koupelně. Z koupelny jsem se vrátil s širokým úsměvem a začal se jemně vlnit v rytmu hudby stále se prsty zajížděje do mokrých vlasů. Dlouze jsem se usmíval na všechny okolo a každý moment byl neuvěřitelný. Vize nebyli třeba, radost přicházela sama z každého pohledu kolem sebe. To je ta moc přítomného okamžiku. Pak jsem se ještě šel podíval na hvězdy a ač jsem je viděl stejně, jako jindy, cítil jsem se jejich součástí, neviděl jsem rozdíl mezi mnou a nebem s hvězdami.

Nastal pocit, že je třeba se vrátit do svého nitra. Tam, kde jsem začal před rituálem s magickým předmětem. Snažil jsem se ale nešlo to, znovu jsem se pohyboval moc na povrchu. Přišel za mnou šaman, jestli chci ještě. Nebyl jsem si jistý. Měl jsem strach se dostat z mé opojné radosti do bolestných míst. Ale stále jsem na to myslel, házel na šamana krátké pohledy. Mám jít nebo nemám jít pro další? Rozhodování jako by trvalo věčnost ale nakonec jsem pro další šel. "You are a fast learner", řekl mi a podal mi další skleničku. Tahle sklenka jako by byla silnější a trpčí. A pak to přišlo. Ponořil jsem se do nitra své bolesti, do toho, co mi brání prožívání té úžasnosti přítomného okamžiku, který jsem před tím zažíval. Lehl jsem si a pak už nevstal. Zmítal jsem se na podložce a plně se vnořil do nitra plného emocí. Na chvíli jsem se ve vizích zastavil a zpomaleně prožíval krátký segment z jedné traumatické situace.

Nevím, jak šli střípky, které si z této pasáže pamatuji, za sebou, ale zažíval jsem veliký kontrast. Jednou jsem se hladil po celém těle a vnímal, jak tělo touží po lásce a odpuštění. Pak jsem se dostával do vzteku a nenávisti k sobě, uvědomoval si, jak některé části své osobnosti nepřijímám a jak bojuji se svou tělesnou stránkou. Probuzení do přítomného okamžiku a smích se střídal s dlouhými bolestivými introspekcemi. Kousal jsem se do ruky, hlavou bouchal o zem, bojoval s pocitem se uhodit. Nakonec jsem údery věnoval svému spacáku. Měl jsem chuť vyřvat do místnosti co na sobě nesnáším ale stále vůle mi to nedovolila.

Pak přišel pocit strachu, pocit naděje a pocit lásky. Z pocitu strachu si pamatuji jenom to, že jsem do polštáře špital, že nikomu nechci ublížit. A z naděje hned do lásky. Objal jsem spacák a nejdříve dlouho plakal. Pak jsem spacák přitiskl blíže a začal ho líbat. Na chvíli jsem si vždy zase lehl a znovu se probudil v té červené syntetické látce, která stále znamenala čistou lásku. Znovu jsem do ní zabořil obličej a polibky se mísily se slzami. Projevy emocí se opakovali v nekonečných spirálách. Všechno skončilo těsně před centrem všech negativních emocí, do kterého jsem pohlížel a viděl své niterné přesvědčení že "bolest je pro mě dobrá". S tím jsem se ráno pomalu probouzel.

Po probuzení jsem nebyl v nejlepší náladě ale brzy se vrátil znovu do přítomného okamžiku a začal se skládat jako puzzle svojí cestu. Povídali jsme si, uklidili po sobě, lehce pojedli domácí zeleninovou pomazánku a domácí chléb a rozešli se. Cesta domů byla nádherná, svítilo slunce ale až moc brzy jsem se znovu objevil ve svém stereotypu nutnosti přípravy toho a toho, hlavně co se týče školy. Jo, a co se týče školy, odpověď jsem dostal při cestě domů. Zněla "čemukoliv odporuješ, přetrvává". Chtěl bych teda odpověď obšírnější, protože co se týče školy jsem poslední dobou přes to, že jsem dobrý student, velice demotivovaný, ale tato odpověď mi dává smysl a je mi jasné, že více informací nepotřebuji.

O efektech a vlivu na můj život zase jindy, je na to moc brzo.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

Bukaji,mozna by ti mohli byt uzitecne Oshovi dynamicke meditace,ktere ti mohou pomoci se vracet do stavu rozsireneho vedomi(jako me).
Jinak vse chce svuj cas,uceni ayi neni na 1 vecer.Ten proces probiha i dlouho pote co si ji vezmes.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

vdaka
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Bukajovo

Příspěvek od Zdeníno »

Díky za zajímavé svědectví Bukaji, rovněž Marcii – někde tady psala o vzájemném uklování se myšlenek.
Možná to bude tak, že DMT (jinak by se zřejmě neužívaly v takové míře aya analogy v Evropě) nějak uvolňuje emoční struktury, které jsou tudíž i materiální, tedy je na ně možno materiálně působit (a při tom působení se opět prožívají). Jedná se tedy zřejmě o velice účinnou psychoterapii. Nicméně v duchovním přístupu jde o poněkud něco jiného – o získání odstupu od vlastního prožívání, myšlenek (o neztotožňování se s nimi, čili odstup od vlastního ega), a ten curandero ev. získává až během dlouhodobé "diety" v pralese. Na ayu tudíž možno nahlížet jako na pomůcku, jako na trám, který plavci na moři může zachránit život. Což by vysvětlovalo i existenci tvz. brujos, kterých není zrovna málo, a kteří využívají ayu k zabíjení.

Co se Oshovy dynamické meditace týká – tak ta je zřejmě nějak případná k jeho oblékání, vzezření, způsobu života (20 Rolls Royces, např.), charakteru očí (podle sebe soudím tebe). Já bych z toho důvodu Osha nenásledoval, ale pokud někomu dynamická meditace pomáhá, je to dobře. Nicméně jeho citace "Ale tento člověk, žijící v Himalájích - hledající ticho, stranící se ostatních - se stává mrtvý, určitě se stává tupý" jen dokresluje jeho horizont, jeho spirituální zkušenost, jeho. Níže uvedený obrázek sice není z Himalájí, ale z JV Asie, Oshovu citaci však zřejmě dobře ilustruje. Nejedná se o mrtvolnost či tupost, ale naopak, o bdělé vědomí (mentálního prostoru). A právě v tomto stavu se velice účinně (mimo postřeh mysli) mění charakter člověka (mimochodem po hodině sezení následuje hodina chůze, vždycky se to střídá, obvykle 14 hod. denně).
Obrázek

Co však nechápu, jsou následující obrázky z Osho ranče:
Obrázek
Obrázek
Chápu, že odtud pramení Oshovo bohatství. Ale prostě nechápu stav myslí těch lidí. Jako by byli pod vlivem hypnózy či co. ;)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

DMT je udajne telu vlastni latka,kterou si vytvari i samo viz. kniha Jeremy Narby.
Me staci ,ze je to rostlina,ktera leci. Je zajimave poznat jaky rozdil je mezi tim,napit se ciste ayi a ayi ve smesi s chacrunou. Cista aya totiz zadne vize netvori,to ma na starosti prave chacruna.
Aya sama o sobe je velice silna lecivka. Kdo nezkusil,tak to nikdy nepochopi. Vysvetlit se to totiz neda.
Rada lidi svou neznalosti radi ayu mezi drogy,coz je naprosty nesmysl neb nevykova neni.
V Brazilii se dokonce uvazuje,ze v 18 letech by melo byt povinne ayu vypit.Coz ja osobne povazuji,za vitane.Umoznilo by to lidem si vyporadat sve bolesti a zateze naprahu sveho zivota a nezatezovat s nimi sebe a sve okoli.Takove opatreni vsak muze zavest jen takova vlada,ktera je sama vedoma.Protoze lidi po aye uz neni mozne ovladat , zotrocovat ,vydirat ,manipulovat...

K Oshovi: tezko muzes hodnotit dynamicke meditace,kdyz s nimi nemas zadnou zkusenost.A navic specielne katarzni techniky ,pri kterych se clovek dostava do transu.Trans sam o sobe je velice rychly a mocny ucitel.
Nedavno jsem slysela Duska ze starych 4 dohod,kde rikal,ze Miguel Ruiz pobyval pri svem vycviku v transu 10 hodin denne.Nedovedu si takovy vykon vubec predstavit,ale uklidnuje me,ze se nemusim bat
v tomto stavu pobyvat hodiny.
A to co popisujes,jako duvod,proc se Ti Osho nelibi mi nejak nesedi.Precetla jsem uz dost knih (resp prepisu ,on sam zadnou nenapsal) a prijde mi tvoje sdeleni jako vytrzene z kontextu.
Kazdopadne,me osobne je to jedno.Neovlivni me ,ani to,kdyby jsi napsal,ze Osho nekoho zabil.Nepotrebuju ke svemu zivotu osobu Osha ani zadneho jineho gurua,ale pokud ma neco,co je pro me uzitecne,vyuziju to pro sebe beze zbytku. Vidim kolem sebe,jak lidem zpusob jeho meditaci pomaha.Vidim kolik bolesti,zlosti,agrese,smutku z nich leze pri techto procesech ven.Vidim,jak se meni pred ocima v usmevave,klidne,vyrovnane,stastne bytosti,ktere uz si nechteji nechat do sveho zivota poustet jed s nazvem "potlacuji sam sebe".Ktery ,dle meho pozorovani ,nici uplne vsechno.Zabiji lidi pomalu ,ale dusledne,az ani sami nepostrehnou,ze uz jsou davno mrtvi.Zemrou za sveho zivota mnohem driv nez zemre jejich telo,ve smrti ,ktere se tak boji.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Jako by byli pod vlivem hypnózy či co. ;)
Kdyby jsi me videl,po transu,tak bys byl 100% poresvedceny,ze jsem zdrogovana. Takze je otazka co ty si predstavujes,ze jsi videl a co ve skutecnosti se delo...
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Bukajovo

Příspěvek od Zdeníno »

Všechny formy se postupně rozpadají, je to přirozené. Tudíž i štěstí z nich plynoucí se jednou přemění v ne-štěstí. To neznamená, že bychom se neměli o formy starat. Pečovat o tělo i duši. Psychoanalýzou, ayou, hypnózou, transem třeba. Ale neměli bychom to považovat za duchovní cestu. Protože to by bylo zcestné.

Buddha se měl stát králem. Bezesporu by to bylo jeho podřízeným velice k dobru, neboť to byl člověk velice inteligentní a soucitný. Ale vše opustil kvůli duchovní cestě. Později stanovil poměrně přísná pravidla pro mnichy. Nesměli nic vlastnit, sex absolutně zakázán. Ty buddhistické sošky, jak se ponejvíce ztvárňují, jak sedí v lotosu, oči zavřené, to je vipassana, jak ji popsal Buddha (a jak se o ni Osho nepěkně vyjadřuje). Tahleta původní (hínajánová/théravádová) cesta je vskutku (až extrémně) náročná ve smyslu "potlačení sama sebe" (srv. cestu Osha).
Ani původní Ježíšovo učení není procházka růžovou zahradou ("Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mne."; "Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sester, ano i té duše své, nemůže býti mým učedlníkem."; "království nebeské trpí násilí a násilníci po něm sahají"). Ale ani aya curanderos, ke kterým by bylo lze cítit důvěru, nelíčí svou cestu jako "usměvavou, klidnou, vyrovnanou, šťastnou". To mohou efektivně činit, na úrovni forem, jiným bytostem, když je třeba vyléčí. Protože se (byť třeba částečně) dostali mimo ně.

Ve známé sérii 10 obrázků cesty Zenu se na posledním obrázku znázorňuje mnich jdoucí s úsměvem na trh prodávat víno. Znamená to, že když se podle toho 10. obrázku budeme chovat, že jdeme cestou Zenu? To jistě ne ;). Ani to neznamená, že bychom nemohli prodávat víno na tržišti. Nebo je kupovat a pít. Ale pokud tak budeme činit a nazývat to Zenovou cestou, aniž bychom absolvovali předchozích 9 strastiplných zobrazení, jsme zjevně buď pomýlení, nebo podvodníci.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bukajovo

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Rada lidi svou neznalosti radi ayu mezi drogy,coz je naprosty nesmysl neb nevykova neni.
Ok, ukecalas me, neni navykova :wink: , cize kdybys tu prilezitost jeste nekdy mela, urcite odmitnes, rozumim tomu spravne ?
Hrani her na PC a automatech taky neni navykove (pro nekoho) a pro jineho je primo zdrcujici, nemyslim si ze navykovost je meritkem pro urceni co fet JE, a co fet NENI.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bukajovo

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Kazdopadne,me osobne je to jedno.Neovlivni me ,ani to,kdyby jsi napsal,ze Osho nekoho zabil.Nepotrebuju ke svemu zivotu osobu Osha ani zadneho jineho gurua,ale pokud ma neco,co je pro me uzitecne,vyuziju to pro sebe beze zbytku.
Marenko, tak tomu rikam posun, neni to tak davno, kdy jsi tak tolerantni nebyla k jinemu "guruovi" (Macha), neni-liz pravda ?
Hledat to uz nebudu, ale psala jsi tu neco ve smyslu "fuj, od Tebe nechci nic".
Me treba ukazal uz pred 8 lety (to to leti) cestu hrobnikovi z lopaty, neni to primo sqely ? Kam se hrabe Osho z knizek, mam takrikajic temer "zivou" zkusenost ..
----------------------------------------------
Nooooo, teda .. "vrazda, smrt, zabiti", nic nam neva, jedeme dal, hlavni je to co uci a dela jiny stastnyma, tomu aspon rikam posun ve vedomi, fakticky :idea: :wink: ..
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bukajovo

Příspěvek od melikana »

Mácha ti ukázal nepodstatnou věc, takže v podstatě nic. Jestli máš opravdu zájem uvést své bláboly ohledně áji na pravou míru, nabízím ti, že ti ji na konci června dovezu. Můžeme se sejít, řeknu ti co a jak, popřípadě tě pohlídám a pak zde můžeš napsat svůj svobodný neovlivněný názor zda je vůbec možné mít na něčem podobném závislost, popřípadě můžeš porovnat s půstem. Možná, že je na čase odpojit pupeční šňůru od Máchy.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bukajovo

Příspěvek od cepheus »

Melikano diky za nabidku, vyprdni se v klidu na me snury, pockam si co na to Maru, ji byla ta poznamka taky urcena.
Zatim mi staci to nepodstatne nic a dal se uvidi, casu dost:).
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bukajovo

Příspěvek od melikana »

OK. Děkuji za odpověď. Co jsem měl napsat, to jsem napsal. Nabídka setkání samozřejmě platí, tak popřípadě napiš do SZ, až v červnu přijedu, tak tam mrknu.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

Zdeníno píše:Všechny formy se postupně rozpadají, je to přirozené. Tudíž i štěstí z nich plynoucí se jednou přemění v ne-štěstí. To neznamená, že bychom se neměli o formy starat. Pečovat o tělo i duši. Psychoanalýzou, ayou, hypnózou, transem třeba. Ale neměli bychom to považovat za duchovní cestu. Protože to by bylo zcestné.

Buddha se měl stát králem. Bezesporu by to bylo jeho podřízeným velice k dobru, neboť to byl člověk velice inteligentní a soucitný. Ale vše opustil kvůli duchovní cestě. Později stanovil poměrně přísná pravidla pro mnichy. Nesměli nic vlastnit, sex absolutně zakázán. Ty buddhistické sošky, jak se ponejvíce ztvárňují, jak sedí v lotosu, oči zavřené, to je vipassana, jak ji popsal Buddha (a jak se o ni Osho nepěkně vyjadřuje). Tahleta původní (hínajánová/théravádová) cesta je vskutku (až extrémně) náročná ve smyslu "potlačení sama sebe" (srv. cestu Osha).
Ani původní Ježíšovo učení není procházka růžovou zahradou ("Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mne."; "Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sester, ano i té duše své, nemůže býti mým učedlníkem."; "království nebeské trpí násilí a násilníci po něm sahají"). Ale ani aya curanderos, ke kterým by bylo lze cítit důvěru, nelíčí svou cestu jako "usměvavou, klidnou, vyrovnanou, šťastnou". To mohou efektivně činit, na úrovni forem, jiným bytostem, když je třeba vyléčí. Protože se (byť třeba částečně) dostali mimo ně.

Ve známé sérii 10 obrázků cesty Zenu se na posledním obrázku znázorňuje mnich jdoucí s úsměvem na trh prodávat víno. Znamená to, že když se podle toho 10. obrázku budeme chovat, že jdeme cestou Zenu? To jistě ne ;). Ani to neznamená, že bychom nemohli prodávat víno na tržišti. Nebo je kupovat a pít. Ale pokud tak budeme činit a nazývat to Zenovou cestou, aniž bychom absolvovali předchozích 9 strastiplných zobrazení, jsme zjevně buď pomýlení, nebo podvodníci.
V teoriich duchovnich jsem "neposkvrnena",takze nemohu nic srovnavat v tomto smyslu.
Jen vim,ze pro me je jen jedna jedina mozna cesta a sice nepotlacovani.Nehodlam na sobe pachat zadne nasili v jakekoliv forme ,to totiz ,tak jak mam odpozorovano na sobe i jinych (a prave v tomto se nesmirne shoduji s Oshem), vede jen a jen k problemum,ktere bud se casem vyvali bokem nebo se clovek stane tak necitlivy ,ze je v podstate mrtvy.To,ale neznamena,ze je tato cesta nejak snadna,vyhlazena apod. To jak se rozsiruje a prohlubuje moje vnimani a odpadavaji ruzne enrgeticke a ja nevim jake bloky, ma samozrejme dopady nejen na mou psychiku,ale kolikrat to me telo temer nezvlada(napr.po jednom silnem pobytu v roz.s.vedomi jsem nemohla temer chodit).Osobne jsem presvedcena,ze existuje mnoho cest(nekde Osho uvedl,ze snad jen on sam mel moznost se seznamit s cca 200 technikami meditaci),ale do "cile" se pak tak nejak dostanou vsichni-jelikoz prozitky jsou jak pres kopirak.
Naposledy upravil(a) Marci dne čtv úno 27, 2014 16:12, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Marci píše:Kazdopadne,me osobne je to jedno.Neovlivni me ,ani to,kdyby jsi napsal,ze Osho nekoho zabil.Nepotrebuju ke svemu zivotu osobu Osha ani zadneho jineho gurua,ale pokud ma neco,co je pro me uzitecne,vyuziju to pro sebe beze zbytku.
Marenko, tak tomu rikam posun, neni to tak davno, kdy jsi tak tolerantni nebyla k jinemu "guruovi" (Macha), neni-liz pravda ?
Hledat to uz nebudu, ale psala jsi tu neco ve smyslu "fuj, od Tebe nechci nic".
Me treba ukazal uz pred 8 lety (to to leti) cestu hrobnikovi z lopaty, neni to primo sqely ? Kam se hrabe Osho z knizek, mam takrikajic temer "zivou" zkusenost ..
----------------------------------------------
Nooooo, teda .. "vrazda, smrt, zabiti", nic nam neva, jedeme dal, hlavni je to co uci a dela jiny stastnyma, tomu aspon rikam posun ve vedomi, fakticky :idea: :wink: ..
Srovnavas neco,co srovnani ve sve podstate nema. Ja se vyjadrovala k TECHNICE tj. k pustu reprezentovanym Machou a k dusledkum,ktere to na jeho vyvoji psychiky zanechava. K Oshovi se vyjadruju OBECNE tj.jako k souboru informaci,technik,sdeleni apod. V jistem smyslu by to porovnani melo vyznam tehdy,pokud by Osho reprezentoval 1 urcitou techniku ,jejiz provozovani by melo vliv na jeho psychicky a fyzicky stav. Co se tyce Machy jsem zatim nemela duvod svuj nazor prehodnotit a tak si za svymi zavery nadale stojim.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bukajovo

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Srovnavas neco,co srovnani ve sve podstate nema. Ja se vyjadrovala k TECHNICE tj. k pustu reprezentovanym Machou a k dusledkum,ktere to na jeho vyvoji psychiky zanechava.
Coz je v podstate jakobys rekla "On neni spatny, ale cert je svine ze si ho nevzal", Maru, ma smysl se chytat za slovicka jako deti ? :wink:
Ale jo, merikam, muzeme to videt kazdy jinak, dekuji Ti za vysvetleni a priste zkusime byt tolerantnejsi oba, ok ?
Marci píše:Co se tyce Machy jsem zatim nemela duvod svuj nazor prehodnotit a tak si za svymi zavery nadale stojim.
Marenko, Marenko, ted jsi tu nekde jinde psala, ze si si svuj 26 podelala vlastnim egem a jednim dechem rikas ne, ze technika.
A kdo Te nutil do Tve 26 ? Mas v tom vubec Ty sama jasno kde se stala chyba ? Tim bych to uzavrel, nemusis mi odpovidat, odpovez si v pravde hlavne sama a v klidu.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Bukajovo

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Marci píše:Srovnavas neco,co srovnani ve sve podstate nema. Ja se vyjadrovala k TECHNICE tj. k pustu reprezentovanym Machou a k dusledkum,ktere to na jeho vyvoji psychiky zanechava.
Coz je v podstate jakobys rekla "On neni spatny, ale cert je svine ze si ho nevzal", Maru, ma smysl se chytat za slovicka jako deti ? :wink:
Ale jo, merikam, muzeme to videt kazdy jinak, dekuji Ti za vysvetleni a priste zkusime byt tolerantnejsi oba, ok ?
[/quote]Nevyhlasuji svuj nazor za obecnou pravdu a nepotrebuju si ho ani pred tebou ani nikym jinym obhajovat,a tim padem ani nepotrebuji nejakou toleranci a to ani tvou ci neci jinou.
Marci píše:Co se tyce Machy jsem zatim nemela duvod svuj nazor prehodnotit a tak si za svymi zavery nadale stojim.
Marenko, Marenko, ted jsi tu nekde jinde psala, ze si si svuj 26 podelala vlastnim egem a jednim dechem rikas ne, ze technika.
A kdo Te nutil do Tve 26 ? Mas v tom vubec Ty sama jasno kde se stala chyba ? Tim bych to uzavrel, nemusis mi odpovidat, odpovez si v pravde hlavne sama a v klidu.[/quote]

ano,o tom konkretnim 26 pustu mam ja jasno a to je opravdu to jedine co je pro me dulezite.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Marci píše: Osobne jsem presvedcena,ze existuje mnoho cest(nekde Osho uvedl,ze snad jen on sam mel moznost se seznamit s cca 200 technikami meditaci),ale do "cile" se pak tak nejak dostanou vsichni-jelikoz prozitky jsou jak pres kopirak.
ja to prirovnavam k lezeniu na Mt Everest

kazdy orvolezec si mysly ze dokazal nieco unikatne ked siel kusok vedla kade pred nim nik skobu netlkol.
dost vela ludi teraz hlada - obrazne povedane - ako vyliezt na ten MtEverest a halda firmu ktora mu za poplatok zaruci vystup na vrchol
liezt sa nikomu necce ale porovnavaju tie firmy, ktora kolko uctuje ktora ide kotrou vystupovou cestou ktora buduje kolko taborov a v akych vyslach ktora nesie kolko kyslika atd atd a teiz sa zdanlivo velmi lisia z ktorej strany kopca zacnu liezt, firmy si davaju velmi premyslene reklamy aby sa odlisili od ostatnych a chudak cloveek sa v tom nevie orientovat, ale ak konecne zacne liezt hoc aj sam a vylezie hore, tak na vrchole zisti ze vsetci co tam vylizeli z hociktorej strany a hocktoru cestou nakoniec prisli na rovnake miesto, maju ten isty 360 vyhlad, vidia to iste a pochopia ze sa tam dalo liezt odhociakial a ze na tom vlastne nezalezalo.

to ovsem v zakladnom tabore p0riadne v cestovke nejakeho velkomesta uz ti firmy neprezradia, obrazne.

ciest je 144 a kazda ma 144 podvariant a kazda podvarianta ma 144 odtienov a tak dalej :P
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tak jsem si řekl, že je čas abstinovat. Přemýšlel jsem o tom, co pro sebe udělám k mým narozeninám a naskočila myšlenka o abstinenci. Nikdy jsem moc nepil, občas pivo/víno a tvrdý ze zásady nikdy, ale rozhodl jsem se s tím skončit úplně. Můj "oficiální" cíl je rok, do dalších narozenin, ale ve skutečnosti to vidím tak, že si na to za pár měsíců tak zvyknu, že už potom měnit nebudu :) Navíc to má ještě jednu výhodu. V okolí to mám tak, že ač jsem pil velmi málo, stále každý očekával, že si zrovna s nimi něco dám, byť třeba jedno pivo, a velmi se divil, když zrovna při této příležitosti ne. Teď už nikdo očekávat nemusí :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

vsetko najsamlepsie, super samodarcek

:br
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

No teda... Láska se mnou dělá divy, tak tohle tu ještě nebylo :D Zamilovanost a přítomný okamžik? Ó můj Tolle, to vážně nedávám :D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Takový malý konflikt vznikl. Prý, že jsme ve škole líní, což značí problém charakteru naší generace. A asi by bylo lepší neodporovat, jelikož moje odpověď, že lenost stejně jako problém charakteru může být přirozenou odpovědí těla a mysli na něco, co dělat prostě nemáme, protože nám to nepřináší to, co by mělo, radost, a tudíž to nepatří do našeho vyššího záměru, byla považovaná za příliš rebelskou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

byla, alebo : by byla ?

nie je mi clekom jasne ci si si dovolil povedat alebo len pomyslel

ked som bol este maly, tak mi tiez sucka ucka nadavala ze som lenivy lebo som nechcel citat vojnu a mier v rustine
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:Takový malý konflikt vznikl. Prý, že jsme ve škole líní, což značí problém charakteru naší generace. A asi by bylo lepší neodporovat, jelikož moje odpověď, že lenost stejně jako problém charakteru může být přirozenou odpovědí těla a mysli na něco, co dělat prostě nemáme, protože nám to nepřináší to, co by mělo, radost, a tudíž to nepatří do našeho vyššího záměru, byla považovaná za příliš rebelskou.
:) dej si pozor, ať Ti nesplní to, že se nechceš něco učit... třeba už nebudeš muset. Joke. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

ale souhlasím-- když se nám do něčeho nechce, tak to s námi v souladu moc není...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:byla, alebo : by byla ?

nie je mi clekom jasne ci si si dovolil povedat alebo len pomyslel

ked som bol este maly, tak mi tiez sucka ucka nadavala ze som lenivy lebo som nechcel citat vojnu a mier v rustine
Byla, občas myslím na hlas trochu více, než se hodí :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
rudo píše:byla, alebo : by byla ?

nie je mi clekom jasne ci si si dovolil povedat alebo len pomyslel

ked som bol este maly, tak mi tiez sucka ucka nadavala ze som lenivy lebo som nechcel citat vojnu a mier v rustine
Byla, občas myslím na hlas trochu více, než se hodí :)
aspon nemas bloknutu 6. cakru

ktovie mozno sa potom sucka-ucka predsa len zamyslela ze to co vlastne uci

deti pite cuco, oci puci

(na kazde "c" patri makcen)
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Spíše si řekla, že jsme na tuhle školu neměli chodit, když jsme si mohli vybrat. V tomhle školském systému je obecně hodně těžké být učitel...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

v idealnom systeme zase ucitelia ako profesia neexistuju, takze moze byt rada ze je v systeme nefunkcnom.
je to jak s doktormi v idalnom systeme je kazdy zdravy a kazdy zodpobvedny za sovje zdravie, takze kazdy doktor vie ze ma byt stastny ze system je pre ludi nefunkcny.

zorvna vcera na tunajsej TV riesili otazku nechodenia do skoly, ja som nevedel ze aj to je tu ovelone doteraz som poznal len oficialny statny system skoly, cirkevne skoly, sukromne skoly a skolu nejakych ideologickych smerov, ale vsetky maju akesi spolocne curiculum, teda vsetky decka su podla veku testovane volakymi jednotnymi testami

okrem toho je este zname domace skolenie, ked decka sice nechodia do skoly ale doma musia ist podla ststanych osnov a su pravidelne testovane podla veku z toho isteho co v skole


ale prezradili na TV ze existuje aj " unschooling" a to aj v AUS aj v USA, kde decka proste do skoly nechodia a doma si robia co chcu ziadne testy ziadne osnovy a kto nechce taak sa nic neuci, niektore sa vraj naucili citat az ked mali 20 rokov.
na druhej starne tam boli rodiny co ich decka nechodili nikam, ani skolky ani zakladka a ani stredna, ale ucili sa co chceli sami od seba a naprikald jeden syn v 13 spravil nejake pocitacove kurzy na univerzite a v 15 dokoncil celu pocitacovu UNI a robi pre google
dalsi syn robi na UNI hudbu a podobne

v ludovej kniznici si vzdy pozicaju knihy ake chcu alebo si na interneete najdu co chcu a jedu

je to troisku podobne systeme staroruskej skoly kde ziaci su tvorcami osnovy a aj su si navzajom ucitelmi.

Ucitelov teda v podstate netreba, zatual je to na urovni zakladka a stredna, otazka UNI diplomov je zatial mimo schopnost tejto spolocnosti
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Stejně ale jako jsou dnes doktoři potřební - myslím ty osvícené, tak jsou potřeba ti osvícení učitelé. Ona se ta nová společnost sama nevybuduje.

Dobře pojmutý homeschooling je fajn, unschooling už nevím, představa, že mám na krku 20 letého syna který nic neumí a bude na mě závislý.... no, nic moc. Snad až budeme dostávat jednotný příjem nebo bude bezpeněžní soustava.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Stejně ale jako jsou dnes doktoři potřební - myslím ty osvícené, tak jsou potřeba ti osvícení učitelé. Ona se ta nová společnost sama nevybuduje.

Dobře pojmutý homeschooling je fajn, unschooling už nevím, představa, že mám na krku 20 letého syna který nic neumí a bude na mě závislý.... no, nic moc. Snad až budeme dostávat jednotný příjem nebo bude bezpeněžní soustava.
pradoxne ten syn co nechodil do skoly, tak jeden z nich skoncil pocitacovu UNI v 15 a ten druhy sice sa naucil pisat az 18-20, ale teraz robi hudobnu UNI a asi bude lepsi muzikant alebo skladatel, ako ten co chodil poctivo od 5 rokov do skolskehoi systemu a o vsetkom vie len naschval nespravne informacie.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Bukajovo

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ale prezradili na TV ze existuje aj " unschooling" a to aj v AUS aj v USA, kde decka proste do skoly nechodia a doma si robia co chcu ziadne testy ziadne osnovy a kto nechce taak sa nic neuci, niektore sa vraj naucili citat az ked mali 20 rokov.
Jasne, decka nebudem "lamat" kdyz se jako mrnavy hystericky vztekaji a jeste budem (opet v souladu s absolutni svobodou) dobrovolni debilove, ted si na to kapnul :lol: (:-) .
Az jej potom jeho bystrejsi vrstevnici ojebou na kazdym kroku, tak mu teprv zapali (jestli nejaky bystrejsi vubec v tomhle systemu budou) :lol: .
Co kniha dzungli ? Tarzan ? Ty zboznujes, ne ? :mrgreen:
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Díky Rudo, přes unschooling jsem se dostal na http://www.svobodauceni.cz/ Začíná mi to dávat smysl.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Díky Rudo, přes unschooling jsem se dostal na http://www.svobodauceni.cz/ Začíná mi to dávat smysl.
vdaka za link, ja som doteraz mal info len AUS-USA, nastudujem co sa deje v kralovstve ceskom, este najst nejake slovenske verzie
ci to nejak stat povoluje, cigani to skusaju, ale im kratia pridavky
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

ked uz porovnavame skolstvo a neskolstvo

moj syn zachvilu 17 a rok pred maturou tunajsou, poctivo absolvoval predksolke vzdelavanie zakldne a teraz dokoncuje stredne a basolvoval poctivo povine vsetky predmety, co sa tade v skole naucil ?

velke makove, najme ak to porovnam s tym co som sa ja kedusi naucil na socialistiekej zakladke av soc gympli

ked mu dam pred nos globus, nevie pomenovat a ukazat ani len kontinety, akurat australiu pozna lebo to maju vsade pred nosom

nevie vbec kde su a ake su najvysia pohoria, ziadne himalje andy alpy o nejkom karoatskom obluku alebo africkom kilimadzare ani nehovoriac, ziande velke rieky ani len prblizne pikveta meno alebo ukazat na globuse, dokonca nevedia ani kde asi ziju ake zvierata a podobne

z hisotrie dejepisu tade naozaj neviedoia absolutne nic, snad len trosku z fyziky a matiky ale tie znalosti su dost povrchne a to je najpsi ziak z rocnika v pokrocilej matike ale ked za mnou pride s vecami co nerozumie tak si propadam ako ked som doucoval sspoluciakov co z matiky prepadali

vsetko co vie sa nbaucil sam po veceroch a cez vikeendy a prazdniny a tajne v skole pod lavicou, presne vie koko majetku ma a kolko zaraba bila gtes a ten jalbkovy maagnat kol je rocny profit foireim ako aplle MSFT a podobne a uz vie nieco z danoveho systemu - ktory som ho ale ja musel naucit.

v tej skole sa ani len nenaucil ako stipat spoluziacky do zadku, uplna strata casu.

ked si spominam tak v prvom rocniku na gympli na mna zemepisarka nakricala lebo som odmetol sa naucit naizust kolko tom zelenzje rudy a uhlia sa rocnee vytazi v Argentine a mal som s nou ostry konfikt kedze som jej povedal ze take voloviny v zivote nik potreboivat nebude, kedze si potom na mna sadla, tak som pred pisomkou z eurpy sa naucil presnu vyslu kazdeho aplpseho kopce vsetky hlavne a ine velke mestaa v ceelej eurpe vsetky rieky odkial kam ake povodie a ake maju dlzky a vselico ine.
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

„Vědomosti získané na základě donucení se neudrží na mysli.“ - Platón

já toho teda v podobném věku vím mnohem více, zeměpis mám zmáknutý a vždycky jsem za školu chodil na olympiády, i když teda na okresních kolech jsem se umisťoval průměrně, nijak moc do hloubky jsem to nestudoval. Z dějepisné olympiády jsem dopadl velmi dobře i v kraji. Z matiky ale končím na jednoduchých rovnicích, trojčlence a zlomcích, jinak si z toho nic nepamatuji a nic z toho nevyužívám a cokoliv složitějšího je pro mě něco velmi obtížně naučitelného, takže jsem poslední roky rád za dostatečně z matematiky, ta známka pro mě není dostatečná motivace se to naučit lépe.

Je fakt, že to, co jsem vědět nechtěl, jsem velmi rychle zapomněl. Štěstí mám asi v tom, že mi ty obecné znalosti často i docela bavili a tak z nich mám docela hodně, v čem jsem v našem školním kolektivu docela výjimka. Fakt si myslím, že to samé bych se naučil i doma a v nějakých oborech určitě i více. Tu spoustu času učení se pro mě nepotřebných informací s kterými mnohdy nesouhlasím (Darwin, třesk, politika) mi prostě nikdo nevrátí a naopak mě škola spíše nasměrovala opačnou životní cestou než by se člověk vydat správně měl.

Bohužel systém je stále nastaven tak, že se nehledí na vědomosti ale na diplom...
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Bukajovo

Příspěvek od lumoska »

Rudo....
Na Slovensku je zatial povolene len to, co si pisal. T.j. ....deti sa mozu ucit doma, musia chodit na preskusanie a rodic musi mat garanta "ucitela". Rodicia sa ale zacinaju dost angazovat aby bol mozny aj unschooling. Skolka nie je vobec povinna...
My sme sa zatial rozhodli vynechat skolku a skolu este uvidime, ze co sa dovtedy zmeni-nezmeni. Ked nezmeni, tak bud sa budu ucit doma, alebo pojdu do Montessori skoly...neviem ci by to nebolo aj lepsie ako doma. Tam sa deti ucia tiez podla toho, co im aktualne ide a bavi ich.
U mna bola zs uplna strata casu. Citat som vedela davno v skolke, takze som si precitala, co ma zaujimalo...minimalne prve 3 roky by sa dali asi preskocit. Dnes je uz uplne bezne, ze 2 rocne deti rozpravaju o tom ako budu astronauti, lebo chcu vidiet vesmir a pod. Kamoskyn syn (2,5 roka) minule spustil o tom, ze zem je gulata, toci sa okolo slnka atd., par pismenok uz tiez pozna, aj cisla...takisto susedina dcera a to este ani 2 roky nema. Co budu v tej skole robit fakt neviem.:D Ja som si kreslila.:D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Lumoska, dik za info, o svk.
podme to zmenit
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Bukajovo

Příspěvek od lumoska »

rudo píše: podme to zmenit
snazime sa.:)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

lumoska píše:
rudo píše: podme to zmenit
snazime sa.:)
pokial sa presadi zakon, ze neockovane deti nemusia platit pokutu, ale ako trest budem ze nesmu do skoly

tak mame 2 muchy jednou ranou

este som si spomenul ze to ruske video co sa da zohnat cez Anasatsiu obchody a vydavatelstvo
to ruske video o tej skole kde si deti sami ucia a vyberaju osnovu a budovu skoly si sami naprijektovali aj postavili...

tak na tom videjku je cesky ucitel ktory tam bol na studijnm pobyte sa naucit ako to funguje a je tam s nim rozhovor, mena mnepamatam, by som sa needivil keby on bol za tou ceskou iniciativou.
5 2 8
Odpovědět