Bukajovo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Jó, na její video se podívám vždy rád. A ten projekt komunit mi zní jako rajská hudba.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

bukaj píše:Tak tohle si hodím i k sobě:

http://www.intentionalcommunityexpo.com/

Check dates for upcoming city's, there are plans for I.C.E. events in Atlanta, London, The Czech Republic, Chicago, Vancouver, Toronto, Denver and Hawaii. Only a couple have set dates but stay tuned for others.

Prostě a jednoduše, plánuje se Intentional Community Expo (prezentace o žití v záměrných komunitách, jak jí nastartovat a udržet atd.), a to i ČR. Na konci každého 3 denního programu bude mít workshop Teal Scott.
odkud to máš ? na té stránce není nic o Czech Republic
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:
bukaj píše:Tak tohle si hodím i k sobě:

http://www.intentionalcommunityexpo.com/

Check dates for upcoming city's, there are plans for I.C.E. events in Atlanta, London, The Czech Republic, Chicago, Vancouver, Toronto, Denver and Hawaii. Only a couple have set dates but stay tuned for others.

Prostě a jednoduše, plánuje se Intentional Community Expo (prezentace o žití v záměrných komunitách, jak jí nastartovat a udržet atd.), a to i ČR. Na konci každého 3 denního programu bude mít workshop Teal Scott.
odkud to máš ? na té stránce není nic o Czech Republic
Zatím není, přišlo mailem. Je to jen plán, ale potěšilo mě, že zrovna Česko tam figuruje, mimo Spojené království je to seznamu jediná evropská země.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Tak zrovna v Česku má Teal docela velkou fanouškovskou základnu a dokonce v jednom videu o tom mluvila a říkala, že ji to nepřekvapuje.. že to má něco společného s komunismem, který tu byl (a možná brzo znova bude) :- ) ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:To je doba, co jsem psal naposledy... Asi hlavní pocit z cest je, že doma je prostě doma. V porovnání s USA bychom na náš stát tolik nadávat nemuseli.
to ses tam teda neměl moc dobře. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše:
bukaj píše:To je doba, co jsem psal naposledy... Asi hlavní pocit z cest je, že doma je prostě doma. V porovnání s USA bychom na náš stát tolik nadávat nemuseli.
to ses tam teda neměl moc dobře. :)
Zkušenost k nezaplacení. Měl jsem se fajn, ale žít bych tam nechtěl :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

chápu, chápu :)

Mně třeba fascinovalo, jak každý vždycky vyprávěl, že potkával samé vyjedené američany a mně se to v Kalifornii vyhlo... atd. A špatné zkušenosti jsem tam měla vlastně jen s Čechy. ")
Ale už bych tam žít asi taky nechtěla. Kdoví. Má to tam kupu výhod i nevýhod.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Jethro, why there is no snow in Californy ?

I did not take it ! Honest !
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše:chápu, chápu :)

Mně třeba fascinovalo, jak každý vždycky vyprávěl, že potkával samé vyjedené američany a mně se to v Kalifornii vyhlo... atd. A špatné zkušenosti jsem tam měla vlastně jen s Čechy. ")
Ale už bych tam žít asi taky nechtěla. Kdoví. Má to tam kupu výhod i nevýhod.
Občana ČR jsem tedy nepotkal ani jednoho. Jen jsem se pak po konci pracovního období setkal s kamarádkou, která tam emigrovala a vzala si Američana, už je to doba. náhodou bydlela asi hodinku od místa, kde jsem pracoval :)

Vyjedené jsem taky moc nepotkával, ale že by by většina byla vyloženě v kondici, to ne :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

já potkala Čechy zkažené penězma... zajímavý zážitek....
Ale jinak jsem vděčná za jakékoli zkušenosti. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Bukajovo

Příspěvek od Syrovozrout »

Bukaji a copak se Ti tam nezdálo v těch Spojených státech? ("Povídej, přeháněj, jsem jedno ucho, jedno oko.")
Jinak když už to tu padlo: http://dolezite.sk/Teal-Scott-manipulac ... 00n1W.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

mne sa nepaci ze sa este stale nerozpojili

alebo z ineho pohladu, MEX a CND by sa mali konecne dohodnut a nakreslit presnu tenku mexicko kanadsko hranicu nech to divoke uzemie co zatial nechali napospas sa vycisti
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Syrovozrout píše:Bukaji a copak se Ti tam nezdálo v těch Spojených státech? ("Povídej, přeháněj, jsem jedno ucho, jedno oko.")
Jinak když už to tu padlo: http://dolezite.sk/Teal-Scott-manipulac ... 00n1W.html
Zajímavé, spíše než to samotné povídání o videu (ano, některá její starší videa opravdu vypadají velice uměle) mě to dostalo k samotné myšlence srovnávání Eckharta Tolla a Teal Scott...

Ale k tvé otázce. Hlavně v tom nehledej nic konspirátorského :) Jiný kraj, jiný mrav, jiný styl práce a jiný pocit z toho všeho. Jenom mě udivilo, jak konspirátorští jsou sami američané, i když se to často zdálo víceméně jako póza, protože vymykat ze systému se nikomu nechtělo :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Tak styl prezentace je manipulativní .. to jsem si všiml hned z prvních videí .. ale to přece nedělá neznamená, že nemá pravdu, ale jenom že chce získat co největší popularitu .. já bych dělal to samé, kdyby dělal videa :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

to je predsa sen, byt manipulovany Teal :delicacy:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Tak styl prezentace je manipulativní .. to jsem si všiml hned z prvních videí .. ale to přece nedělá neznamená, že nemá pravdu, ale jenom že chce získat co největší popularitu .. já bych dělal to samé, kdyby dělal videa :- )
:)

já manipulaci hodně nesnáším, a to i takovou tu rádoby skrytou. Ale užijte si to, kluci. :)

Možná kdyby místo pro mne nudné Teal vyprávěl něco krásný svalnatý černoch krásným hlubším hlasem a živýma, opravdu lidskýma, očima ... tak se taky nechám manipulovat. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Ralph Smart ? :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
smajliss píše:Tak styl prezentace je manipulativní .. to jsem si všiml hned z prvních videí .. ale to přece nedělá neznamená, že nemá pravdu, ale jenom že chce získat co největší popularitu .. já bych dělal to samé, kdyby dělal videa :- )
:)

já manipulaci hodně nesnáším, a to i takovou tu rádoby skrytou. Ale užijte si to, kluci. :)

Možná kdyby místo pro mne nudné Teal vyprávěl něco krásný svalnatý černoch krásným hlubším hlasem a živýma, opravdu lidskýma, očima ... tak se taky nechám manipulovat. ")
a vo francuzstine ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: a vo francuzstine ?
klidně :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Skoro více než videa mě ale lákají její blogové příspěvky. Rád je čtu, protože jsem ve svém životě také narazil na psychopata, jehož vlivu se dodnes zbavuji, a její perspektiva, ať třeba úplně lživá a vymyšlená, je pro mne zajímavá.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

písemnou formu něčeho co sem si u ní přečetla, jsem taky dávala tak nějak víc. Videa bohužel vůbec....

Jéje, já potkala psychoušů... "/ ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: Jéje, já potkala psychoušů... "/ ")
cim ich pritahujes ?

u komarov teoria kyslej krvi neplati ?
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:
Tak styl prezentace je manipulativní .
Pavluska píše:
já manipulaci hodně nesnáším, a to i takovou tu rádoby skrytou.
kazda ludska komunikacia je manipulacia, kazdy pisany citany text, kazdy pocuty slovny prejav kazdy rozhovor, alebo aj kazdy usmev ci pohyb ocami alebo ine telesne pohyby

vsetko je manipulacia, vsetko ma nejaky zamer

najuspesnejsia manipulacia je taka kde nas nenapadne ze je to manipulacia, lebo vtedy vedomie nedava pozor a necha manipulaciu naplno zaucinkovat na nase podvedmie

tam kde je manipulacia zrejma a lahko viditelna - napriklad Teal, tak nase vedomie si je toho vedome a nedovoli zmenit v nasom podvedomi to co nechceme.

majster manipulator pise a rozprava tak ze nas nenapadne ze je to manipulacia a tak dosiahne svoj zamer s velkou ucinnostou

napriklad zrejma nemanipulacia je silnejisa manipulacia ako okata manipulacia.

Ak sa zarazime pri tom ze videjka od Teal su manipulcane, tak to podla mna len ukazuje ze mimo Teal s nami zameta v zivote takmer kazdy a sme manipulovani kompletne od narodenia az doteraz.

Uz male babo ked sa usmeje na matku tak ju manipuluje

ktovie ci ked Teal bola maly kojenec ci mala nejaky iny usmev a jej matke bolo hned zrejme ze ju chce manipulovat
a odmietla jej kojenie ?

Aky by bol jasny svet keby baba na prvom rande povedala - pozor odteraz ta idem manipulovat az pred oltar, sam od seba ma poziadas o ruku >:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše: Jéje, já potkala psychoušů... "/ ")
cim ich pritahujes ?

u komarov teoria kyslej krvi neplati ?
už to mám vyřešené a nechám si to pro sebe :wink:
Ale jinak potkávám hodně různé lidi... prostě normální život.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

ne, všechno manipulace není. Nezávidím těm kdo si to myslí...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

ale je, len niektore druhy ti nevadia, tak to tak nekategorizujes
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

kdoví... ty hodně viditelné fakt nesnáším.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Ralph Smart ? :- )
vygooglila jsem a jestli je to ten taky s motivačními videii, tak neee... te by mě moc nezmanipuloval. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: Uz male babo ked sa usmeje na matku tak ju manipuluje
:) i tak se to dá vidět...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše: Jéje, já potkala psychoušů... "/ ")
Já jen jednoho, ale stačí mi to na celý život.
rudo píše: cim ich pritahujes ?

u komarov teoria kyslej krvi neplati ?
Alespoň o tom, čím jsem si ho přitáhl, přemýšlet nemusím, když jsem se mu narodil.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

Pavluska píše:
smajliss píše:Ralph Smart ? :- )
vygooglila jsem a jestli je to ten taky s motivačními videii, tak neee... te by mě moc nezmanipuloval. ")
já to tušil .. mě se taky nelíbí

máte nějakou divnou karmu .. já nikdy žádného psychouše nepotkal .. jenom viťouše :-D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Tady se to s těmi duchovními učiteli rozjelo :)

Tak přihodím jednoho, který mi vlétl do cesty s videem s příhodným jménem "stop reading and watching spriritual teachers" :D

https://www.youtube.com/watch?v=7PxCUi5e6dY
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

lidi jsou mástři v mluvení o ho..ech :-D .. a čím méně to dává smysl, tak je to inteligentnější .. (to zažívám denodenně na té své filozofické fakultě :-D) a platí to aj o mnoha lidech, kteří říkají ostatním, jak mají žít

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... J4tE#t=107

řekl bych, že třeba tahle slečna je šťastnější, než mnoho lidí, kteří přemýšlí o tom, jak být šťastný
Naposledy upravil(a) smajliss dne stř říj 23, 2013 19:11, celkem upraveno 1 x.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: já to tušil .. mě se taky nelíbí

máte nějakou divnou karmu .. já nikdy žádného psychouše nepotkal .. jenom viťouše :-D
jako abychom si rozuměli - hodnotila jsem, zda by mne natolik nadchnul, že by mnou manipuloval. A ne (on teda málokdo). Ale jeho videa a názory všechny neznám. ")

"karma", "psychouš" ... pod těmi slovy se může skrývat věcí/lidí.... ") Osobně co vím, tak co se se mnou vleklo/případně ještě trochu vleče, to byly důsledky minulých životů. Plus samozřejmě něco přiživilo dětství a i následné životní kroky, ale ty byly zas asi jen následkem něčeho dávnějšího.... nemá cenu to přesně popisovat.... to bychom tu byli dlouho a bezesporu by se toho zase někdo chytil, protože v tom tématu je taky (mimojiné) sex. ")
Do min. životů jsem nakoukla díky regresím, i když nějaké indicie mi dal už kdysi jeden léčitel (ale to nebylo tak silné, jako si to v regresích zase prožít) a jak už jsem někde psala, nevím, zda bych do toho šla znovu. Spíš ne. Ale tenkrát mně to asi postrčilo tak nějak jak mělo. Nebo mně tam dostrkal sám život. :)
Co si v současné době myslím, tak že mám výhodu v tom, že mám docela dobrou intuici na lidi (možná právě vybroušenou špatnými zážitky, nejen z tohoto života). Jen ji důsledně poslouchat. A byl by pro mně ještě větší ráj na zemi. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:lidi jsou mástři v mluvení o ho..ech :-D .. a čím méně to dává smysl, tak je to inteligentnější .. (to zažívám denodenně na té své filozofické fakultě :-D) a platí to aj o mnoha lidech, kteří říkají ostatním, jak mají žít
člověče, napadlo mne to samé a na posledně uvedené video se přišel podívat i přítel a jeho názor je asi nepublikovatelný.... :mrgreen:

aha, tak předposlední video. Tys tam teď přidal další. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:lidi jsou mástři v mluvení o ho..ech :-D .. a čím méně to dává smysl, tak je to inteligentnější .. (to zažívám denodenně na té své filozofické fakultě :-D) a platí to aj o mnoha lidech, kteří říkají ostatním, jak mají žít

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... J4tE#t=107

řekl bych, že třeba tahle slečna je šťastnější, než mnoho lidí, kteří přemýšlí o tom, jak být šťastný
slečnu neznám, ale ve videoklipu se dá zahrát všechno. :) Takže jestli je fakt štastná, to netuším...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše: Alespoň o tom, čím jsem si ho přitáhl, přemýšlet nemusím, když jsem se mu narodil.
co nás nezabije, to nás posílí (respektive se musíme posílit sami, vědomě), i když se to nejdřív nemusí zdát. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

a když jsem sem dnes zas dolezla, tak četl jste někdo The Law of Attraction? (Esther and Jerry Hicks) (můj nejnovější knižní přírůstek)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Bukajovo

Příspěvek od smajliss »

a nečetl někdo T___ajemství při___tažlivosti sr__dce ? :- ) .. onehdy jsem viděl, že to čte moje učitelka, tak mě zaujala .. ona i anotace té knihy :-D

Pavluska: hihi .. tím videem jsem chtěl říct, že lidi, kteří žijou podle svého srdce bez přemýšlení, tak můžou být šťastnější, než lidi, kteří moc přemýšlí .. a jelikož ta holka o sobě říká, že je "piece of shit", tak je dobrý reprezenativní vzorek té oné skupiny
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

tu jsem nečetla...

Jo tak. Možná. Otázka je zase kam je to nepřemýšlení zavede v životě. Já jsem pro zlatý střed! :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Nepřemýšlením není myšleno úplné vypnutí mozku, ale otevření srdce a neidentifikování naší podstaty s našimi myšlenkami.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

Pavluska píše:
bukaj píše: Alespoň o tom, čím jsem si ho přitáhl, přemýšlet nemusím, když jsem se mu narodil.
co nás nezabije, to nás posílí (respektive se musíme posílit sami, vědomě), i když se to nejdřív nemusí zdát. ")
To jistě, určitě jsem v mnohém změnil perspektivu na svět, ale občas se v tom ještě rád utápím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Bukajovo

Příspěvek od Pavluska »

bukaj píše:To jistě, určitě jsem v mnohém změnil perspektivu na svět, ale občas se v tom ještě rád utápím...
to je pochopitelné... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
Pavluska píše: Jéje, já potkala psychoušů... "/ ")
Já jen jednoho, ale stačí mi to na celý život.
rudo píše: cim ich pritahujes ?

u komarov teoria kyslej krvi neplati ?
Alespoň o tom, čím jsem si ho přitáhl, přemýšlet nemusím, když jsem se mu narodil.
si sa narodil komarovi ? a sakra

to muselo byt pichnutie, este ze nie som na dennicku kde je o sexe zakazane
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

zit podla srdca je zakladny princip 5. dimenzie, ono to totiz v sebe automatciky obsahuje to ze nam logicky rozumu==EGO==naucene precitane atd mudrosti nebudu sa do zivota miesat, ze srdce to proste ignoruje a vie co robi.

este ze srdce nema oci a nemoze citat a nema usi a nemoze pocuvat prednasky,

LOA - knihu nemam ale videl som a cital som vela materialov, moj nazor je ze to je dielo suboru autorov taka poskladana mozaika

ked pozeram nieco od Hicksovcov tak sa vo mne jezia vsetky chlpy a nemozem to dopozerat, mne pripadaju ako lacny podvod
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

LOA je zajímavý koncept, ale když člověk žije v přítomnosti, vůbec ho vlastně nepotřebuje. Přijde mi, že mnoho "new age" lidiček doporučuje stále myslet pozitivně, dělat, co nás baví a tak. Ale to nic neřeší, stále je to jen nějaký pocit vyvolaný myšlenkami. Bez myšlenek pak přece vizualizace a snaha na všem vidět něco pozitivního nedává smysl. Přes samé pozitivní myšlenky se pak člověk k podstatě stejně nedostane.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

LOA nie je pozitvne myslenie
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:LOA nie je pozitvne myslenie
Já ho pochopil jako zaměřování myšlenek na pozitivní věci.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Bukajovo

Příspěvek od rudo »

je to zakon o tom ako si pritiahnut do svojho zivota to co v nom chces mat.

attraction - pritiahnuitie

vizualizacia je jedna zlozka toho procesu pretoze musis presne vediet-vidiet co si naozaj chces do svojho zivota pritaihnut a tu objednavku posielas vesmiru

ak to nemas dpbre premyslene a vizualiziacia je povrchna alebo nepresna tak casto dostanes to s cim si vobec nepocital

samozrejme nmegativny ludia pritahuju negativnost preto prvy predkrok je prestat s negativitou to ovsem same osebe vobec nic neznamena

specialne LOA techniky tie pokrocilejsie dokazu zrealizovat niektore veci takmer okamzite ak sa to vukonava spravne a uplne zazraky sa daju uskotocnit ak sa vela ludi sustredi na to iste, co je ovsem problem dohoda skupiny ludi do detailov na uplne rovnakej vizualizacii

mimochodom odtial pochadza myslienka rozdeluj a panuj.
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Bukajovo

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:je to zakon o tom ako si pritiahnut do svojho zivota to co v nom chces mat.

attraction - pritiahnuitie

vizualizacia je jedna zlozka toho procesu pretoze musis presne vediet-vidiet co si naozaj chces do svojho zivota pritaihnut a tu objednavku posielas vesmiru

ak to nemas dpbre premyslene a vizualiziacia je povrchna alebo nepresna tak casto dostanes to s cim si vobec nepocital

samozrejme nmegativny ludia pritahuju negativnost preto prvy predkrok je prestat s negativitou to ovsem same osebe vobec nic neznamena

specialne LOA techniky tie pokrocilejsie dokazu zrealizovat niektore veci takmer okamzite ak sa to vukonava spravne a uplne zazraky sa daju uskotocnit ak sa vela ludi sustredi na to iste, co je ovsem problem dohoda skupiny ludi do detailov na uplne rovnakej vizualizacii

mimochodom odtial pochadza myslienka rozdeluj a panuj.
Tak trochu jinak. Pozitivní myšlení je také jednou ze složek LOA, třeba myšlenky o hojnosti mají přitáhnout hojnost atd., vizualizace zase považuji za to, že si v mysli vytvořím představu nějaké věci/situace. Zase jde ale o myšlenky.

Uvedu příklad na sobě. Snažím se myslet pozitivně a i v neúplně komfortních situacích (třeba ve škole), se snažím zaměřovat na pozitivní aspekty. Třeba se to nějakou dobu daří dost dobře. Pak se to na nějakou dobu zlomí a dostat se zpět zase chvíli trvá. Proč je tam ale ten zlom? Psal jsem, psal jsem a psal a jsem, no spíše čmáral, se divím, že jsem to rozluštil. V textu jsem pak našel zajímavou pasáž:

Myslet pozitivněji, myslet pozitivněji, dělat tohle, dělat tamto. Však je to tak dobře, vrátí se to. A zlom. No nic, tak to dělat ještě lépe. Proč to dělat? Pozitivní myšlení=pozitivní budoucnost. !!! Budoucnost? A sakra, co mi dělá budoucnost v přítomnosti. Takže myslím pozitivně jen abych se vyhnul negativní budoucnosti. Kdo by chtěl negativní budoucnost, především když měl negativní minulost. !!! Myslet pozitivně abych nevnímal minulost? A sakra, vyhýbám se tedy pozitivními myšlenkami minulosti, i když mi nedořešená minulost klepe na dveře? Hmmm, čím více zakrývám, tím více se to dere na povrch....

Takže takhle. Pochopil jsem z toho, že snaha se stále zaměřovat pozitivně zakrývá to, co potřebuje řešit z minulosti. Jako když máš hodně v autě nahlas puštěné rádio, zpíváš si k tomu do toho si sebe vizualizuješ v náručí havajských tanečnic, jež zakrývá pouze pár banánových listů a dvě půlky kokosové skořápky, máš zdání štěstí, ale nevnímáš, jak se na tebe v protisměru řítí vlak. Řešením minulosti nemyslím se rýpat v kdyby co by a hrát si na oběť, ale vyřešit tu část toho, která se projevuje do přítomnosti. Tu část, která jako nevyřešená bude stále ťukat na dveře. Ale zaposlouchán do vlastních pozitivních myšlenek ťukání neslyším. Možná že LOA mi k něčemu bude časem, ale zatím asi ne. Asi to chce nejdřív uzavřít minulost, než si nějak plánovaně přitahovat budoucnost.
Odpovědět