Epony a jej potulky svetom

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od epony »

Ahojte, dlho som sa tu neukazala, naposledy snad pred 6-7 rokmi, ajked sem tam som tu nazrela co je nove.. Vitarianstvo som objavila v roku 2005 prostrednictvom knihy Tajomstvo stastia a dlheho zivota od Ernsta Guntera, tato zazracna kniha mi zmenila zivot, a inspirovala k zdravej strave mnohych ludi okolo mna. 12 rokov som vegetarianka a moj zivot sa jednoznacne zmenil o 180 stupnov odkedy nejem maso. Od roku 2005 som striedavo vegetarianka, veganka a vitarianka. Som velky propagator vitarianstva a obcas ma to taha aj k frutarianstvu, ale na mojej ceste zivotom obcas sklznem ku klasickej vegetarianskej strave. Do 2013 roku som zila v Bratislave kde som studovala na vysokej skole (umenie) a nasledne po studiu som sa odstahovala do zahranicia. Uz su to 4 roky co zijem "nomadskym" sposobom zivota a stahujem sa po ostrovoch v ramci Europy (Kreta, Azory, Korfu, Tenerife), vsade pobudneme s priatelom asi rok a zase sa presunieme inde.Zivot na ostrovoch prinasa vela vyhod pre vitariana, v prvom rade velky vyber zeleniny a ovocia po cely rok, castokrat za smiesne nizke ceny. Musim ale priznat ze paradoxne ked som zila v predrazenej Bratislave, moj jedalnicek bol viac vitariansky ako ked sa pohybujem po ostrovoch. Asi je ti z pohodlnosti, ze clovek ma toho prebytok tak si to tak nevazi :) Za studentskych cias v Bratislave som pravidelne navstevovala kazdy den toto forum a vzdy tu panovala super atmosfera a davalo mi to viac sil a ohodlania na ceste vitarianstvom. Tak ma napadlo, ze opat sa obklopim rovnako zmyslajucimi ludmi aby sa mi lahsie prechadzalo na 100% vitariansku stravu. Tak vas vsetkych zdravim ;) snad sa tu najde par ludi ktori si ma este budu pamatat ;) pekny vecer ! m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od Panda »

:br Osazenstvo je tu už velmi pohubnuté, zřejmě všichni přešli na hamburgery. :-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od Hugo z Hor »

Všichni asi ne. Ale někteří zřejmě ano >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od Pavluska »

to jo, na ostrovech je ovoce i zeleniny dost. :)
Dobry zivotni styl. :)

Ja hamburgery ne, ale mnoho jineho ano. 8) :mrgreen:

Drzim pesti se vsim.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od epony »

ahojte!
predovsetkym chcem s vami sharovat zajtrajsiu LIFEDOOD zlavu mi vyskocilo na stenu facebooku:
"LIFEFOOD: A je to tu! Připravte se, zítra to pofrčí!
Terez zase slaví narozky a vy všichni s ní! 11. 10. 2017 platí pro vás všechny vás, naše skvělé fans, sleva 25 % do e-shop lifefood na www.lifefood.cz na všechny Lifefood produkty.
NEZAPOMEŇTE a dozásobte se vašimi oblíbenými dobrotami! 🛒🤩
*Sleva se nevztahuje na kosmetiku, přístroje, trička a knihy."

-odkedy byvam za hranicami, vyrobky Lifefood mi velmi chybaju..zvlast ich rajcinove a rozmarinove semienkove placky... :P
S priatelom pravidelne robime turistiku, cca dva-tri krat mesacne 20km tury.. Korfu ostrov, kde momentalne byvame, uz mame prejdeny pešky skoro cely..je to najzelenjsi grecky ostrov
na grecku pevninnu je to trajektom coby kamenom dohodil, takze sme pred par dnami zacali objavolat pevninu Grecka a jej myticke hory, cca 2000mnm.
inac jesen v plnom prude, nastastie prislo ochladenie :p, zacala sezona fig, granatovych jablk, muskatove a korintske hrozno, mandarinky a avokada, gastany a rozne druhy salatov, ktorych je na prekvapenie cez leto menej (asi kvoli suchu sa im lepsie pestuju ked nie je tak horuco)
trh mam nedaleko domu takze som tam skoro kazdy den

okrem toho som sa objednala na kolonhydroterapiu (v bratislave az sa vratime v listopadu domov), citim, ze by som mala urobit jesennu ocistu criev a ocistu lymfatickeho systemu ..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Epony a jej potulky svetom

Příspěvek od Jindra »

epony píše:
úte říj 10, 2017 20:34
ahojte!
predovsetkym chcem s vami sharovat zajtrajsiu LIFEDOOD zlavu mi vyskocilo na stenu facebooku:
"LIFEFOOD: A je to tu! Připravte se, zítra to pofrčí!
Terez zase slaví narozky a vy všichni s ní! 11. 10. 2017 platí pro vás všechny vás, naše skvělé fans, sleva 25 % do e-shop lifefood na www.lifefood.cz na všechny Lifefood produkty.
NEZAPOMEŇTE a dozásobte se vašimi oblíbenými dobrotami! 🛒🤩

okrem toho som sa objednala na kolonhydroterapiu (v bratislave az sa vratime v listopadu domov), citim, ze by som mala urobit jesennu ocistu criev a ocistu lymfatickeho systemu ..


hm, a já objednal větší balík cca před měsícem. nenapadlo mne počkat. No, Terka má dnes 36, holka naša :-)

hydrokolon určitě jo. skvělá věc, rád na ty začátky vzpomínám, jinak od tý doby jsem dal určitě už nějakou tu stovku klystýrků doma
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět