Xeelee

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Xeelee

Příspěvek od Xeelee »

Ahoj, já sem Xeelee z Práglu (26) a k vitariánství sem se tak nějak přirozeně a bezbolestně dostal díky studiu Jardova webu a řešení pár nijak extra závažnejch zdravotních problémů. Problematika mě zaujala a z jejího studia se tak trochu stal můj koníček. Začalo to 3denním půstem a pak 15denním asi o měsíc později minulé léto. Od tý doby sem začal jíst zdravě. Vyřadil sem z jídelníčku maso, zpracovaný/obilný/mléčný potraviny, cukr, sůl, ..., začal sem pravidelně praktikovat různý očisty orgánů a postupně sem nějak automaticky odbourával vařenou stravu. Vegan a vitarián sem aspoň půl roku, když nepočítám kefír, kterej teď nepiju asi čtvrt roku a olomocký tvarůžky, který si jednou za čas dám. Rozhodně bych nepohrdnul ještě prospěšnější nepasterizovanou brynzou ze salaše a občas sirnou patlaninou á la Budwig z kefírovýho tvarohu. To je vše z živočišný říše co bych při současném stravování snědl.

Momentálně sem v 9. dni návratovky a zítra otestuju pickles bez soli, kvašený pomocí kefírových zrn a kefírový syrovátky. Založím tu vlákno, kam budu házet informace a zkušenosti. Chci tímto způsobem zkusit kvasit i ořechy, semínka a naklíčený luštěniny.

Pár dnů před půstem sem se od jednoho bronyho dozvěděl o parkourovém tréninku, na kterej sem se dostavil. Naprosto mě to fyzicky na pár dnů zničilo, ale parkour mě zaujal a chci se mu dál věnovat. S tím souvisí především spousta posilování s vlastní vahou, takže sem začal zjišťovat jak upravit jídelníček, abych stravu a posilování využil co nejefektivněji.

Po spoustě studia a konzultací sem se rozhod pro kombinaci low carb a intermittent fasting diet na syrový stravě. Jedno jídlo denně (večer), jinak nic kromě tekutin (maximálně voda s něčím, ne šťávy). Nebudu konzumovat ovoce, ale hlavně kvanta zeleniny a pojedu na tuky. Jediným pravidlem je konzumace sacharidů do 1 gramu na kilo váhy, takže asi prakticky přestanu jíst ovoce. Ze začátku chci kvůli nějakým látkám jíst bio máslo a občas bio vejce (rozkvrdlaný s česnekem kvůli eliminaci salmonely apod.). Až naberu fyzičku a posilním svaly, tak asi živočišný tuky opět vynechám, takže jediným živočišným produktem v jídelníčku zůstane kolagen, jednou za čas olomoucké tvarůžky, brynza a pak sirná patlanice á la Budwig, když už si zas pěstuju kefírová zrna kvůli kvašení rostlinný stravy. Kefír ale budu dělat pomalu v ledničce. Mléko budu kupovat nepasterizovaný z automatu.
http://www.mlecneautomaty.com/ píše:V místě sídla společnosti AGRO Jesenice u Prahy a. s. je lokalizován velkokapacitní kravín, v němž byla v letech 2003 – 2006 provedena rekonstrukce všech objektů včetně zavedení nejmodernější technologie ustájení pro chov dojnic a rekonstrukce dojíren a čekáren. Díky uvedeným investicím se podařilo zvýšit užitkovost při dodržení všech veterinárních a hygienických předpisů a zásad welfare zvířat, při současném zachování nejlepší kvality mléka. V rekonstruovaných objektech je ustájeno kolem 1 000 kusů dojnic s roční produkcí 9,5 mil. litrů mléka. Skladba krmení je konzultována s odborníky, zvířatům je zajištěn pravidelný přísun potřebných živin v žádoucím množství a kvalitě. Dojnice se dojí třikrát denně a nadojené mléko není žádným způsobem chemicky ani tepelně upravováno. Je okamžitě po nadojení zchlazeno na průtokovém chladiči na předepsanou teplotu a uskladněno v chlazených nádržích, každý den je mléko odváženo do mlékárny.
Hned sem se jich na tu stravu zeptal :D Sem zvědavej, jestli a co odpoví.

Podle Wikipedie je raw foodism to samý co vitariánství, ale dozvěděl sem se tu, že vitariánství je ryze českej termín a že se do něj s plánovanou stravou, založenou na získávání energie z tuků, nevejdu. Mám v tom bordel. To neexistuje českej výraz pro raw foodism a vitariánství je jen jeho podmnožina? Co pak teda vlastně budu? :) Syrovožrout? Setkávám se s tím, že se takhle stravující lidé za vitariány považujou.

Registroval sem se tu nedávno. Založil sem stránku vitarian.cz na Google+ a vyrobil sem ikonu, který ste si možná všimli na Facebooku nebo tady na fóru. Až budu mít čas, tak bych rád předělal úžasnej obrázek Testováno na zvířatech, aby vypadal trošku k světu a byl čitelnej i v náhledech na FB a G+. Často je to totiž jedinej obrázek na stránce a na sociálních sítích se objevuje u většiny statusů.

Obrázek
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Xeelee

Příspěvek od smajliss »

Ahoj (znám tvoje příspěvky ze zdravi-az.cz). Neřešil bych pojmy jako vitariánství, já většinou, když se mě někdo zeptá na moji stravu, tak odpovídám, že "jím zdravě". Jsem do budoucna zvědavý na tvoje poznatky z nízkosacharidové stravy. Já už to pár měsíců provozuju a trošku jsem vybočil z rawfoodismu, protože jsem zjistil, že semínka a oříšky nejsou dobrým zdrojem tuků a že mnohem lepší jsou tuky živočišné, takže jím hodně bílých jogurtů, kefírů, ghí, másla, vejce, bryndzy, kvalitní zrající sýry a cítím, že jsou mnohem lépe stravitelné a mají i další výhody, oproti rostlinným tukům a to například přítomnost vitamínů D,B12 a K2.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Xeelee

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:...trošku jsem vybočil z rawfoodismu, protože jsem zjistil, že semínka a oříšky nejsou dobrým zdrojem tuků a že mnohem lepší jsou tuky živočišné, takže jím hodně bílých jogurtů, kefírů, ghí, másla, vejce, bryndzy, kvalitní zrající sýry a cítím, že jsou mnohem lépe stravitelné a mají i další výhody, oproti rostlinným tukům a to například přítomnost vitamínů D,B12 a K2.
Semínka mají živin mnohem víc, tam fakt chybí jen ty B12,D (ve vitamínu K není žádný podstatný rozdíl), ale mají víc skoro všech ostatních vit. řady B, vitamín E, ale především obsah minerálů je naprosto neporovnatelný, tam rostlinné zdroje silně vedou úplně všude. Živočišných věcí se dá sníst podstatně víc, to je pravda, ale to by nemělo být účelem. Při 1-2 jídlech denně stačí správným způsobem konzumované rostlinné stravy strašně málo, takže se stravitelností problém není. Když ale chce někdo prostě žrát, nebo má silně zakořeněnou víru, že aby měl energii, potřebuje denně 10MJ v tucích nebo sacharidech, tak opravdu je mnohem jednodušší sníst půl kila vajec smažených na ghí, než syrových ořechů a semínek...
Ale každý je jiný, taky jsem zvědavý, jak na tom bude Xeelee, až půjde naplno trénink.
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: Xeelee

Příspěvek od Xeelee »

Dnes sem si přivez 5 kg českýho česneku a dostal sem nabídku na možnost obhospodařování zahrádky na jedný chalupě u polskejch hranic. 160 km na kole je ještě OK. Že bych letos ještě něco vypěstoval?
Odpovědět