belmondo

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

belmondo

Příspěvek od belmondo »

cus vitariani. protoze se ted pres leto nic moc nedeje, rozhod sem se do vaseho zmatku vnest jeste trochu chaosu. ted sedim v praci a popijim mrkvovo-brokolicovo-repnou stavu. kdybyste me videli pred 4 mesici, nejspis bych byl v restauraci a jedl knedlik, kachnu nebo veprove kolinko. to ze sem ted z 90% na syrove strave, tak za to muze tenhle web, nejake knihy ale hlavne vy. dobre vam tak. ted vas tu budu otravovat :)

jak to zacalo?
nehledal sem zadny styl zivota, nikdy sem nebyl vegetarian, vegan, makrobiotik ani nic podobneho. Jedl sem vsechno a pokud mozno hodne. Pivo a vino sem pil na litry. pak sem uplne nahodou objevil tento web, zacal procitat, studovat. travil sem hodiny na vasimi denicky (btw. napr. miruv obcasnik, kdyby se zfilmoval, bude to trhak) cet sem i dalsi weby a knihy a najednou mi to bylo vsechno jasny. takhle musi clovek zit. zacal sem sice postupne ale celkem rychle. ted mi zbylo jen obcas maso, trochu syry a pivo s vinem. ale vse jen ve velmi malem mnozstvi...

tak to je pro zacatek. pokracovani priste.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: belmondo

Příspěvek od Lenuška »

Ahoj, belmondo, gratuluju k tvému rozhodnutí... Je fajn, že ses nenechal rozhodit poněkud protichůdnými informacemi na zdejším fóru. Hlavní je vybrat si styl, který ti nejvíc vyhovuje, a moc nad tím nemudrovat. To jsi jak vidno zvládl...
A klidně otravuj... :D
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: belmondo

Příspěvek od mira »

Buď pozdraven Jean-Paule!
Zdráhám se Ti tykat ve tvém požehnaném věku téměř 80i let, které příštím rokem nepochybně oslavíš a mám tu čest Ti sdělit, že se pravděpodobně stáváš největším pamětníkem na téhle sešlosti, nikoli proběhnuvších zvratů zdejších řetězcově potravních, nýbrž dosaženým epochálním věkem, odpusť mi tu netaktnost.
Jak bulvárním fotografilům neuniklo a s jejich laskavým svolným sdílením ani nám, ještě stále se živě zajímáš o sport,
a tento snímek uznávám, že není fér, když víme, že loňské French open nebylo právě z nejnapínavějších, jako v ostrém protikladu k filmům, které ozdobils svou hlavní rolí, podobně, jako hlediště teniskurtu. Vítej v naší nevážné společnosti rozvážných konzumentů.
227
Všeho s mírou.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

dekuji uvitacimu vyboru za projeveny zajem :)

Je mi o 44 let mene, nez memu slavnemu jmenovci, mam zenu, dite, psa a hypoteku. Tolik asi tak dodatecne info.

Na raw jsem zacal postupne prechazet nekdy od dubna. Jidelnicek vypadal asi takhle: rano ovocny salat, krabicka do prace (jabka, pomerance, annas, mango, banan a tak...) v poledne zelenovy salat krabicka c 2. (ledak, rajcata, okurky, hlavkac, redkvio cky, olej, kcl, nacl), svacina nejaky to rajce, meloun, banan a vecer zase salat zeleninovej. Vecer taky vetsinou trcohu vina nebo piva a syr, aby ten prechod nebyl moc drastickej :) taky obcas maso...

Ted posledni mesic sem diky xHardcoreXovi (diky za inspiraci) presel na odpadlickou dietu a zatim se mi to jevi jako dobrej princip, tak uvidime...
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

jak nemam pul kila rajcat denne, tak se mnou ni neni. vcera k tomu este skoro kilo ceskejch svestek... taky dobry
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: belmondo

Příspěvek od Jindra »

belmondo píše:jak nemam pul kila rajcat denne, tak se mnou ni neni. vcera k tomu este skoro kilo ceskejch svestek... taky dobry
jak moja žena, taky rajčatová. ale dyť to je v poho, akorát to chce kápnout na rajčata dobroučký, optimálně doma ze skleníku (což právě máme a je to rozdíííl oproti kupovanejm),
švestky už na teplým jihu jsou? jestli jo, odhaduju Tě někde od Znojma/Břeclavi/Kyjova :)
(odkryj anonymitu a napiš si aspoň něco málo do profilu)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

svestky v Praze, ale pry ceske primo do farmare, tak nevim :)
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

denne tak litr mrkvovo-repne-ajine stavy. jen je mi lito ty vlakniny. nevite nekdo co s ni? nejaky overeny recept treba na susenky?
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

je tezky byt na renegade diet bez ovoce, kdyz je sezona. takze kazdej den tak minimalne kilo melouna a kilo ostatniho ovoce - broskve, svestky, blumy... jason by nemel radost....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: belmondo

Příspěvek od Jindra »

belmondo píše:denne tak litr mrkvovo-repne-ajine stavy. jen je mi lito ty vlakniny. nevite nekdo co s ni?
pokud neni bio, vyhodit!

na vlákninu se vážou chemický rezidua neekologického zemědělství a chemii si do těla asi cpát nechceš
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

ale tak treba ted mame spoustu mrkve od rodicu ze zahrady, coz je superbio...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Od rodicu je to mega-bio, tak to snez cely a je :).
Ja davam vlakninu z jablek a mrkve psovi po zpetnem namoceni vedle krmeni a jake ma super traveni:).
Jabka i klidne cely, slupky z melouna je pro nej delikatesa.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

nas pes nezere zeleninu :) a slupky od melouna odstavim radsi pro sebe... :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Jj, user "Lenuska" taky stavi mel. slupky pro sebe udatne:). Me moc nechutnaji i kdyz se o nich rika ze jsou zdravy, urcite super alkalizujici (na to bastim radsi to cerveny vevnitr) pac po staveni se meloun zmeni chutove na okurek a okurky jim v jine kombinaci, jako stava pro me nic moc, i kdyz taky skvele alkalizuji telo a v zime ji v nouzi z okurek piju :).

Ono jak ktery pes, mam uz tretiho NO (nemeckeho ovcaka) a ten prvni ano, druhy zase ne, a tento novy 12 mesicni hafusak zase ano:).
Dela mi radost. Ale spis to ovoce nez zeleninu ma sklony bastit, zbytek povadle papriky se mu taky moc nezamlouval :).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: belmondo

Příspěvek od gabrielik »

Naši psi žeru dokonca aj zbytky po odšťavení šupky melónu :) Ale odšťavujem aj s časťou červenej dužink, takže je z toho taká sladká melónovka s uhorkovou príchuťou :) Tomu už hovorím recyklácia.
Drť z mrkvy som sem tam použila na mrkvánky alebo do sušičky, ale nikto okrem mňa a psov to aj tak nechcel. Tak teda psom, keď to chcú baštiť, alebo vyhadzujem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Zvire vi nejlip co mu prospiva, kdyby nepotreboval pes zelene, nezral by travu pro lepsi traveni.
Pes je puvodem stepni zvire, proto se taky toci dokolecka nez si lehne, ustyla si pod sebou stebla travy i kdyz zadna nikde nejsou:).
Ma to proste od Pana Boha v kodu tak to dela :).
Stejne jako ma v kodu pust, kdyz jej trapi nejaka nemoc, ale to ma vetsina zivych tvoru.
Jen nekteri "sapiens" maji potrebu si to rozumove zduvodnovat a dokladat radoby-vedeckymi zkoumanimi a podobnymi nesmysly:).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: belmondo

Příspěvek od gabrielik »

No keď sa tu tak rozťahujeme zo psami u belmonda, tak psy nás vzali do svorky (smečky) a okukávajú čo robíme. A je to aj s jedlom, aspoň ochutnávajú to čo jeme a snažia sa to jesť aj oni. Veď predsa ich vodca vie čo je dobré na jedenie. A preto väčšina psov zje čokoľvek, čo vyžobre páničkovi od huby. :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Ale kde roztahujeme, on to prekousne, ze jo Jean Paul ? :D Navic zvirata jsou raw od prirody vsecka:).
Jinak mas pravdu, to je logicky a spravny zaver, pes Te bere za vudce, je tak stvoreny aby delal panickum radost a mel z toho sam radost:).
Hehe pes ma ted v lete vic rozumu nez my, ted v tom hicu na nej koukam lezi pod tresni a ani se nehne, chytrej je psejk:).
A to co Te tam na tom avataru tak laskyplne olizuje je co ? Taky NO ovcak ? :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: belmondo

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše: Hehe pes ma ted v lete vic rozumu nez my, ted v tom hicu na nej koukam lezi pod tresni a ani se nehne, chytrej je psejk:).
to že jako v tom běhám tak jsem blb?
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

klidne se roztahujte....
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

...jinak teda o vikendu asi nevice preslapu od dob prechodu na vita. Je ale zajimave, ze mi ty preslapy ani moc nechutnaly a nejvetsi poteseni zpusobil vecerni salat :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:
cepheus píše: Hehe pes ma ted v lete vic rozumu nez my, ted v tom hicu na nej koukam lezi pod tresni a ani se nehne, chytrej je psejk:).
to že jako v tom běhám tak jsem blb?
No ja nevim Buci .. i zvirata muze jebnout z horka :D.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

tak vcera 750ml stavy z karotky a c.repy, 700g rajcat, jedna salatovka, 100g mandli, 500g svestek, stava z 1 pomerance a 5 broskvi, vit c asi 3000mg, salat z ledaku, kys zeli, papriky a syrovatkoveno syra, lneny olej, jabl.ocet a par mandli jako dezert... plus 2 dcl cerveneho, abych to s tim zdravim neprehnal...
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: belmondo

Příspěvek od xHardCorex »

belmondo píše:tak vcera 750ml stavy z karotky a c.repy, 700g rajcat, jedna salatovka, 100g mandli, 500g svestek, stava z 1 pomerance a 5 broskvi, vit c asi 3000mg, salat z ledaku, kys zeli, papriky a syrovatkoveno syra, lneny olej, jabl.ocet a par mandli jako dezert... plus 2 dcl cerveneho, abych to s tim zdravim neprehnal...
Cervene ma vela bioflavonoidov. cize si sa dost trafil
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

jinak tim ovocem se cpu fruktoza nefruktoza. zjistil sem, ze kdyz si ho dam na prazdnej zaludek (staci aspon hodina po predchozim jidle), neni problem. nesmim to michat s necim jinym. Treba stavu z pomerance a broskvi pouzivam jako drink pri a po cviceni a je mi fajn...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

belmondo píše:jinak tim ovocem se cpu fruktoza nefruktoza.
Cpi, dobre delas :D.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

zjistuju, ze jim cim dal vic mono. cistou zeleninu nebo ovoce bez zalivek, bez oleje... maxiliimalne trochu soli nebo chilli. Vcera 1.5l stavy z okurek, cukety a slupek melouna, 0.5kg rajcat, 0.5kg merunek, 1x jablko, par svestek (vse lokalni) pak salat a pak este syrovatkovy syr, trochu kys. zeli a trochu mandli a frankovka...furt dokola :)
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

vikendy se stavaji celkem pravidelne dny obcasnych gastro hrichu. Tento nebyl vyjimkou, celkem dost vareneho, ale nechutnalo nijak extra. Dnes zase rajcata, mandle, broskve.... a vecer olomoucke...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Mnamkaaaa ! Cerstvy chleba s maslem, ze dva olomoucke radne zlaktobacilovane-zdecimovane + nejake dobre koreni + kopa (nebo lepe dve kopy) cibulky na jemno nakrajene, nema chybu !:).
Uz mi v lednici nejake pomalu zase dozravaji :D.
Az na ta "opilcova" rana, to si pak o Tvoji hubu nikdo neopre ani kolo, vycistit to na noc nejde zhola nicim :D.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: belmondo

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:Mnamkaaaa ! Cerstvy chleba s maslem, ze dva olomoucke radne zlaktobacilovane-zdecimovane + nejake dobre koreni + kopa (nebo lepe dve kopy) cibulky na jemno nakrajene, nema chybu !:).
Uz mi v lednici nejake pomalu zase dozravaji :D.
Az na ta "opilcova" rana, to si pak o Tvoji hubu nikdo neopre ani kolo, vycistit to na noc nejde zhola nicim :D.
já bych to přisoudil v té kombinaci s chlebem s máslem, to mi připadá přímo jako neslušné spojení a už dlouho jsem to neslyšel a ani neviděl napsané, a je-li konzumován sýr sebevíc plesnivější samotný v relativně uprázdněném traktu, tak nijak zvlášč z člověka nesmrdí (vlastně jde jen o moji domněnku)
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

ja sem zjistil, ze v salatu jsou syrecky taky dostatecne chutove uspokojive. a kombinace s kys. zelím, jarní cibulkou a chilli je neprekonatelna...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:
cepheus píše:Mnamkaaaa ! Cerstvy chleba s maslem, ze dva olomoucke radne zlaktobacilovane-zdecimovane + nejake dobre koreni + kopa (nebo lepe dve kopy) cibulky na jemno nakrajene, nema chybu !:).
Uz mi v lednici nejake pomalu zase dozravaji :D.
Az na ta "opilcova" rana, to si pak o Tvoji hubu nikdo neopre ani kolo, vycistit to na noc nejde zhola nicim :D.
já bych to přisoudil v té kombinaci s chlebem s máslem, to mi připadá přímo jako neslušné spojení a už dlouho jsem to neslyšel a ani neviděl napsané, a je-li konzumován sýr sebevíc plesnivější samotný v relativně uprázdněném traktu, tak nijak zvlášč z člověka nesmrdí (vlastně jde jen o moji domněnku)
Buci, ja ten ranni dech pripisuji spis te cibuli s tvaruzkem, nez chlebu s maslem, myslim, ze domnenka je mylna:).
Cerstvy chleba nadyma a prdis z neho, to zase jo ..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: belmondo

Příspěvek od buc11 »

cepheus píše:
buc11 píše:
cepheus píše:Mnamkaaaa ! Cerstvy chleba s maslem, ze dva olomoucke radne zlaktobacilovane-zdecimovane + nejake dobre koreni + kopa (nebo lepe dve kopy) cibulky na jemno nakrajene, nema chybu !:).
Uz mi v lednici nejake pomalu zase dozravaji :D.
Az na ta "opilcova" rana, to si pak o Tvoji hubu nikdo neopre ani kolo, vycistit to na noc nejde zhola nicim :D.
já bych to přisoudil v té kombinaci s chlebem s máslem, to mi připadá přímo jako neslušné spojení a už dlouho jsem to neslyšel a ani neviděl napsané, a je-li konzumován sýr sebevíc plesnivější samotný v relativně uprázdněném traktu, tak nijak zvlášč z člověka nesmrdí (vlastně jde jen o moji domněnku)
Buci, ja ten ranni dech pripisuji spis te cibuli s tvaruzkem, nez chlebu s maslem, myslim, ze domnenka je mylna:).
Cerstvy chleba nadyma a prdis z neho, to zase jo ..
té cibule sem si nevšim, ale bez ní to otestuju tuná na koležích
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Ale to zase uplne ztrati tu pointu, napul uz tekute tvarcle + cibulka je zakladem i pomazanky z nich na chleba ci na cokoli.
A tak .. otestuj na kolezich, uvidis:).
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

ted nejvic jabka, papriky a burcak :) a stavy a stavy a stavy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: belmondo

Příspěvek od cepheus »

Jj, stava z jablek mnamka, pada uz to na zem a jsou uz sladky jak lepidlo, redim mrkev:jabka cca 1:2-3, je to narez tedka.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: belmondo

Příspěvek od belmondo »

momentalne porad papriky, okurky, baby salat, rajcata. pridavam syry, ale omezuju. Sem tam vajicka. Taky si delam takovy oriskovo seminkovy mixy. Namocit pres noc a rano rozmixovat - konopny seminko, chia, goji, rozinky, madle, merunkovy jadra, liskace...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: belmondo

Příspěvek od Jindra »

belmondo píše:si delam takovy oriskovo seminkovy mixy. Namocit pres noc a rano rozmixovat - konopny seminko, chia, goji, rozinky, madle, merunkovy jadra, liskace
no jéje, proč ne, taková dobrotka,
taky dělám (bez těch rozinek), přes noc namočím, ráno mixnu, pak trochu naředím mrkvoščávou a mám skvělou zálivku na zeleninový salát
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět