fit

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

fit

Příspěvek od fit »

Zdravím, jsem tu nová a hodně mě zajímá tento výživoví styl a směr.
Můj příběh je hodně dlouhý a možná jednou ho napíšu. Od zítřka tj. pondělí 24.6.2012 chci najet na vitariánství, asi zpozačátku budu dělat chyby, ale budu se snažit je omezit a následně vyloučit.
Mé stravování doposuď bylo vyvážené a zdravé, po přípravě mě úplně omrzelo - přejedla jsem se bílkovin a hlavně masa a já najednou nevěděla jak dál, po celou dobu přípravy mě chybělo ovoce a pestrá zelenina a vlastně proto jsem tady. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

vitaj

co myslis pod pojmom priprava - po priprave

co znamena meno fit ? robis zavodne dake sporty ?
5 2 8
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Zdravím,

nemohla jsem dříve na net a tak mohu vysvětlit nyní, ano připravovala jsem se na čtenářskou soutěž GP Svět kulturistiky a Do Formy od Muscle fitness. Takže jsem byla prakticky jenom na mase a nějak ho nemůžu vidět, v té době mě chybělo ovoce a zelenina, které jsem jedla ve velkém dříve.
Fit je přezdívka co mě napadla, protože ve svém věku 43 let chci být stále fit a zdravá, vždyť jsem v polovině svého života a chci aby byl lepší než ta první půlka. První kniha co mne zaujala byla FIT PRO źiVOT od Harveye Diamonda . :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

kde ta ucili pocty ? 43 je jedna polovica ?

Mne to vychadza ze 43/900 = 0.047

ano kulturisticka stravovacia kultura je dobre sialenstvo, hlavne ta popularna pre verejnost, zachran sa kto mozes
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: fit

Příspěvek od buc11 »

fit píše:Zdravím,

nemohla jsem dříve na net a tak mohu vysvětlit nyní, ano připravovala jsem se na čtenářskou soutěž GP Svět kulturistiky a Do Formy od Muscle fitness. Takže jsem byla prakticky jenom na mase a nějak ho nemůžu vidět, v té době mě chybělo ovoce a zelenina, které jsem jedla ve velkém dříve.
Fit je přezdívka co mě napadla, protože ve svém věku 43 let chci být stále fit a zdravá, vždyť jsem v polovině svého života a chci aby byl lepší než ta první půlka. První kniha co mne zaujala byla FIT PRO źiVOT od Harveye Diamonda . :D
to zní nadějně
jsem zvědav kterým směrem se (z)vrhneš, tedy jako vitariánským
já jsem taky pořád v půlce
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Zdravím, tak to zatím nevím a moc se v tom ještě nevyznám jaký směry jsou ve vitariánství, brali jsme velmi okrajově v kurzu - spíše jako nedoporučující pro běžnou populaci, můj názor je trochu jiný a myslím si že každý člověk by si měl najít svou cestu a to co mu vyhovuje, hodně záleží na prioritách toho člověka. Já jím vitariánsky cca z 80% - 90%. Hledám a pátrám po vhodných potravinách,přemýšlím a zjišťuji si informace. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: fit

Příspěvek od buc11 »

fit píše:Zdravím, tak to zatím nevím a moc se v tom ještě nevyznám jaký směry jsou ve vitariánství, brali jsme velmi okrajově v kurzu - spíše jako nedoporučující pro běžnou populaci, můj názor je trochu jiný a myslím si že každý člověk by si měl najít svou cestu a to co mu vyhovuje, hodně záleží na prioritách toho člověka. Já jím vitariánsky cca z 80% - 90%. Hledám a pátrám po vhodných potravinách,přemýšlím a zjišťuji si informace. :D
tak je to určitě nejlepší, různé psané axiomatické pravdy přehnat přes vlastní zkušenost;
já bych se naopak přiklonil ke kursmistrovi, že to je jen pro vyvolené, zvlášť neštítí-li se ovoce
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Nějak mě nešlo odpovědět. Nějak jsem nechápavá jak štítit ovoce, vždy%t to snad ani není možné. :shock:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

fit píše:Nějak mě nešlo odpovědět. Nějak jsem nechápavá jak štítit ovoce, vždy%t to snad ani není možné. :shock:
to je Bucova provokacia

totiz jeden z moznych smerov vo vita je na zelenom a tukoch s vynechanim ovocia

a dalej vascina populacia je zdravotne dlhodobo ovela na tom lepsie ak neprijima ziadnu fruktozu ani vo forme ovocia.

Buc to ale nemoze stravit ze sa o zivote bez ovocia volne debatuje a ludia to skusaju.
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: fit

Příspěvek od Panda »

rudo píše:...a dalej vascina populacia je zdravotne dlhodobo ovela na tom lepsie ak neprijima ziadnu fruktozu ani vo forme ovocia.
Kde je o tom statistika?

Rudo myslím že plácáš.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

Panda píše:
rudo píše:...a dalej vascina populacia je zdravotne dlhodobo ovela na tom lepsie ak neprijima ziadnu fruktozu ani vo forme ovocia.
Kde je o tom statistika?

Rudo myslím že plácáš.
statistika ? to sa udavalo z lekarskych kruhov odhad bol okolo 70% populacie ale to samozrejme vedeli len o tych co sa nejako stazovali a nejako so to identifikovalo.

Pozri Pandi ja som si dobre vedomi ze na tvojej scheme prechodu k breatharianstvu to vedie cez fruktozu ako cez dolezity a posledny krok a nikdy som ti to nesiel nejak
otazkovat ze ako si na to prisiel, mne sa to zda velmi nelogicke.
Ale je mi jasne ze ty nemozes skodlivost fruktozu principialne pripustit pretoze by si si tym pre seba alebo pre tu statisticku vacsinu zarubal ten model tvojej cestu ku breatharianstvu cez fruktozu, takze nutne musim pre teba placat.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: fit

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:statistika ? to sa udavalo z lekarskych kruhov

Pozri Pandi ja som si dobre vedomi ze ... nutne musim pre teba placat
kolikrát už jsme zmiňovali, že statistiky z lékařských kruhů pochází - jinak řečeno - z vařáckých kruhů. Lékařský normy, DDD, statistiky a podobně jsou pro nás, vitariány poněkud irelevantní.

A zase popichování, ch jo, nešlo by to bez toho? Panda (a třeba i já) má právo si myslet, že plácáš.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

vidim ze tato tema nema nikdy konca
uz sme to preberali milionkrat kto chce si to znovu najde, nebudem tu zasvinovat cudzi dennik
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: fit

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:uz sme to preberali milionkrat kto chce si to znovu najde, nebudem tu zasvinovat cudzi dennik
perfektní. přesně tak ;-)
buc11 píše:já bych se naopak přiklonil ke kursmistrovi, že to je jen pro vyvolené, zvlášť neštítí-li se ovoce
:-))
buci ale nemůžeš to takhle psát nováčkovi, kterej se tu teprve rozkoukává, dyk nebude vědět, která bije :-)))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: fit

Příspěvek od dgm »

Jindra píše:
buc11 píše:já bych se naopak přiklonil ke kursmistrovi, že to je jen pro vyvolené, zvlášť neštítí-li se ovoce
:-))
buci ale nemůžeš to takhle psát nováčkovi, kterej se tu teprve rozkoukává, dyk nebude vědět, která bije :-)))
Hmm... a nenovacek vi, ktera bije?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: fit

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:
rudo píše:uz sme to preberali milionkrat kto chce si to znovu najde, nebudem tu zasvinovat cudzi dennik
perfektní. přesně tak ;-)
*Thumbs Up" :D.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: fit

Příspěvek od Jindra »

dgm píše:Hmm... a nenovacek vi, ktera bije?
:D nó... dobrá otázka! dávám sto bodů

kdybych měl odvětit za sebe, bylo by to na hodně dlouhou slohovou práci, páč čím víc mám načteno a nastudováno a sám na sobě nazkoušeno, tím větší jasno v tom mám a současně tím větší okruh je otázek, v kterých nemám jasno,

no prostě, je to dobrá otázka. aspoň že "vím, že nic nevím"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

:idea:
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: fit

Příspěvek od buc11 »

fit píše:Nějak mě nešlo odpovědět. Nějak jsem nechápavá jak štítit ovoce, vždy%t to snad ani není možné. :shock:
pak jsi můj člověk
a požádej admina ať ti to tu odmázne
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Zdravím, tak se držím po 5 dnech je vše ok, ale dneska jsem si dala teplou snídani a trochu jinou :( bylo to hlavně z důvodu, že jsem měla od 8,00 power plate a bála jsem se že budu bez energie, ale příště vyzkouším už bez tohoto výkyvu a protože mě dost chybí ryby, tak jsem dneska zařadila, tak se neděste.
7,00 - tofu nářez, vejce a zeleninová obloha velká
9,00 - nektarinka
11,45 - :P tatarák z čerstvého lososa a zeleninová obloha velká
13,00 - ořechy - mandle
Jsem nějaká plná a nemám hlad, je vedro a dusno, tak nebudu jíst pokud nebude potřeba.

Ráda bych se zeptala měl někdo problém s nadýmáním, jakoby zvětšené bříško? Myslím si , že je to protože míchám různé potraviny ( ovozel). :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: fit

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: kdybych měl odvětit za sebe, bylo by to na hodně dlouhou slohovou práci, páč čím víc mám načteno a nastudováno a sám na sobě nazkoušeno, tím větší jasno v tom mám a současně tím větší okruh je otázek, v kterých nemám jasno,

no prostě, je to dobrá otázka. aspoň že "vím, že nic nevím"
u mne stejně :)
K tématu ovoce: každý si "musí" zkusit, kolik snese - někdo více (až většinu svého jídelníčku) a někdo méně - dohady jsou naprosto zbytečné, jsme každý jiný.

Vítej fit! ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Děkuji Pavlusko, máš pravdu musím si na to přijít sama co mě bude vyhovovat.
Zítra budeme mít oslavu a já nechci nic nikomu vysvětlovat, tak doufám že to tak nějak přejde aniž by mne někdo sledoval co jím či nejím.
Rodina v širokém úhlu ví, že mne od roku 2009 zajímá výživa a vliv na zdraví člověka, občas řeknou že přeháním, ale já jsem někde jinde než oni co jsou na buřtech. A o tomhle neví kam s ubírám a směřuji. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

ked uz si dala priamu otazku na nafukovanie :

u mna a aj u inych to byvalo z ovocia, normalny proces kvasenia fruktozy v crevach.

ak si to budes chciet niekedy zistit, tak si naplanuj 3-7 dni uplne bezovocny a pozoruj sa
5 2 8
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Mě ovoce doposavaď nedělalo problémy, ale co nebylo může být :?

Tak dneska:
6,00 - 40 minut rotoped
7,00 - banán s ořechy drcenými a med a pak miska melounu piel de sapo
8,00 - 100g mandle
9,25 - miska drcených mražených švestek ( náhrada zmrzliny) :D
11,30 - budeme grilovat, ale já dala naložit málo masa aby na mě nezbylo - výmluva, tak si dám mungo salátek , jen nevím jak upravím - pokud někdo má tip tak poraďte. Dala jsem si detoxikační koktejl a štávu z č. řepy.
14,30 - nevín nyní jsem vstala
Dnes nás čeká oslava a já budu pojídat zeleninu z obložených mís, doufám že nebude prosolená - to nemám ráda :x
Naposledy upravil(a) fit dne ned črc 01, 2012 14:55, celkem upraveno 1 x.
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Dnes je to ok se zvětšeným bříškem i když jsem ovoce měla, ale jen trochu,, relativně", ale nějak musím furt spát už několikátý den mám utlum po obědě a v práci nemohu, nyní o víkendu si jdu odpočinout a spím klidně 3 hodinky což se mě tedy opravdu nestávalo :? , tak jsem zvědavá na co ještě příjdu a doufám že to brzy pomine. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: fit

Příspěvek od Sweetie »

nevim mozna detoxikacni priznak, telo ma rado klid pro cisteni. a samo si rekne, dala bych tomu volny prubeh, jako ostatne davas. je to zmena rezimu, sok, telo neni stroj. spanek jen prospeje. zarazujes dost tuky, to taky zpomaluje traveni a zpusobuje unavu.
tak at se dari
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: fit

Příspěvek od buc11 »

fit píše:Dnes je to ok se zvětšeným bříškem i když jsem ovoce měla, ale jen trochu,, relativně", ale nějak musím furt spát už několikátý den mám utlum po obědě a v práci nemohu, nyní o víkendu si jdu odpočinout a spím klidně 3 hodinky což se mě tedy opravdu nestávalo :? , tak jsem zvědavá na co ještě příjdu a doufám že to brzy pomine. :D
freely jí 5O bananasaday a břicho má plochý
http://www.30bananasaday.com/photo/mmmm ... ntext=user
nafukování není apriory z ovoce ale většinou z nedokonale rozmělněné a v rychlém sledu vkládané potravy,
doporučuji knihu:prožvýkej se ke zdraví (nejlépe 100 až 200 kousů na jeden polk)
byl-li člověk dlouho na mase (já jsem přecházel z vepřových hlav) je dobré tkzv čištění urychlit nějakým půstikem popř.šankou prakšalánou, nebo si trpělívě počkat přes odpolední spánky
jest pravdou že na většinovém ovoci je člověk v takovém lehkém, trochu excitovaném stavu a je třeba si na život v NLB docela zvyknout
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Děkuji vem za odpověď, tak uvidím :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: fit

Příspěvek od Jindra »

fit píše:7,00 - banán s ořechy drcenými a med a pak miska melounu
8,00 - 100g mandle
dopoledne, kdy tělo raději uvítá klid od trávení, jsou teda ořechy a mandle docela těžkota,
poradil bych náhled do "Fit pro život" od Diamondových (1. díl),
rychlej meloun teda zásadně nalačno a ne takhle po ořechovém banánu

řešit oslavu zeleninou z obložených mís je optimální, jsi šikula :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: fit

Příspěvek od midsummer »

fit píše:Zdravím,

nemohla jsem dříve na net a tak mohu vysvětlit nyní, ano připravovala jsem se na čtenářskou soutěž GP Svět kulturistiky a Do Formy od Muscle fitness. Takže jsem byla prakticky jenom na mase a nějak ho nemůžu vidět, v té době mě chybělo ovoce a zelenina, které jsem jedla ve velkém dříve.
Fit je přezdívka co mě napadla, protože ve svém věku 43 let chci být stále fit a zdravá, vždyť jsem v polovině svého života a chci aby byl lepší než ta první půlka. První kniha co mne zaujala byla FIT PRO źiVOT od Harveye Diamonda . :D
Je to takový skok úplně opačným směrem.... Tobě nevadí, že přijdeš o tvrdě vymakanou svalovou hmotu?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: fit

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
fit píše:7,00 - banán s ořechy drcenými a med a pak miska melounu
8,00 - 100g mandle
dopoledne, kdy tělo raději uvítá klid od trávení, jsou teda ořechy a mandle docela těžkota,
poradil bych náhled do "Fit pro život" od Diamondových (1. díl),
rychlej meloun teda zásadně nalačno a ne takhle po ořechovém banánu

řešit oslavu zeleninou z obložených mís je optimální, jsi šikula :)
taky nejradši začínám den ovocem - pak jde hodit něco dalšího. Pokusy začínat den s jiným jídlem mi moc nevyšly... často se mi chtělo zvracet když jsem se pak při práci sehnula... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Odpověd : O svalovou hmotu nepřicházím naštěstí, bílkoviny zvládám na 1g/kg aktuální váhy.

Nevím zdali se slučuje s vitariánstvím, ale najela jsem na zelené potraviny ( spirulina, mladý ječmen a chlorella), mám od firmy Life food, tak snad to bude v pořádku, zatím mě trochu prohánějí, ale nadmutost a zvětšené bříško nemám.

Nemáte někdo tip na smíchání ječmene - s vodou mě to nechutná , nevím jestli si zvyknu. :?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

fit píše:
Nemáte někdo tip na smíchání ječmene - s vodou mě to nechutná , nevím jestli si zvyknu. :?
MJ nema dobru chut sam osebe, ale zas nejako moc nevadi, ked si clovek odvykne od cukrov, kazda chut sa postupne stane zaujimavou.

Ja si MJ davam do rozmocenych chia, 2 lyzicky MJ, 2 lyzicky MACA, praskovu skoricu, niekedy este prisypem rozomlete (mandle alebo kokos alebo cierne sesami.

spirulina aj chlorela su probioticke a tak spociatku prebehne crevna bakterialna vojna a porazene bakterialne armady utekaju frisko von == prehanaci efekt.

po stabilizacii situacie mierovymi silami spiruliny, nastane hlboke primerie a nik nikoho neprehana
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: fit

Příspěvek od smajliss »

To jsou super "doplňky stravy". Mě dokonce mladý ječmen chutná sladce.
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Příspěvek od fit »

Nějakou dobu jsem nic nepsala, ale statečně doplňuji zelené potraviny a světe div se chutnají mě, dokonce i ječmen s vodou mě chutná, kupuji nyní od GW. Vlastně jsem zaznamenala protože celá rodinka statečně baštíme a pijeme ZP, nejdříve jsem se obávala je dát dcerce ( 5 let), ale statečně baští a říká si o ně sama.
Mrzí mě, že se nestravuji 100% vita, ale beru to jako přechodovou fázi. V mé stravě je vždy alespoň 50% syrové stravy - to jsou dny kdy mám horší stravování, ale většinou jsem tak na 70-80%.
Zajímalo by mě jestli se všichni vitariáni stravuji 100% vita, nebo občas zařadí do svého jídelníčku něco co není v souladu s vitariánstvím.
A škoda že se zde nepíšou konkretní jídelníčky co kdo papká - bylo by to pro mě velmi inspirující. :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re:

Příspěvek od buc11 »

fit píše:Nějakou dobu jsem nic nepsala, ale statečně doplňuji zelené potraviny a světe div se chutnají mě, dokonce i ječmen s vodou mě chutná, kupuji nyní od GW. Vlastně jsem zaznamenala protože celá rodinka statečně baštíme a pijeme ZP, nejdříve jsem se obávala je dát dcerce ( 5 let), ale statečně baští a říká si o ně sama.
Mrzí mě, že se nestravuji 100% vita, ale beru to jako přechodovou fázi. V mé stravě je vždy alespoň 50% syrové stravy - to jsou dny kdy mám horší stravování, ale většinou jsem tak na 70-80%.
Zajímalo by mě jestli se všichni vitariáni stravuji 100% vita, nebo občas zařadí do svého jídelníčku něco co není v souladu s vitariánstvím.
A škoda že se zde nepíšou konkretní jídelníčky co kdo papká - bylo by to pro mě velmi inspirující. :wink:
1.já např. nic jiného než co jim ani nepsal, ale je to již leta víceméně pořád stejné, tak už to pořád dokola ani nekopíruju, stejně nejlepší je najít vlastní cestu
2. V čr se moc 100pro vitariánů nenajde (10? ) (tu tak 2),
3. PMN prvních pár let kol 80% je dobrý poměr, a podaří-li se na tom v užívání si a třeba i zdraví a vitálnosti vytrvat, může se s tím číslem něco udělat, své procento netuším, ale mám dosti svojská kriteria, podle nichž jsem hodně vysoko
4. A jak jsi na tom s tím ovocem?
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

S ovocem jsem ok, chutná mě a je výběr z domácí produkce, meruňky sice pomrzly a neměly jsme , ale broskví bylo hodně a obrovské. Nesmím ale ovoce míchat - to mě nedělá dobře.
Zeleninku baštím ta mě taky chutná a letos mám velkou úrodu nakladaček, tak si úžívám, žlutá rajčátka mám v truhlíkách okolo terasy a je jich taky dost - červená moc nemusím, miluji žlutá.

Já myslela, že tady jsou všichni 100% vitariáni :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

fit píše: Já myslela, že tady jsou všichni 100% vitariáni :D
a co by to robili, ked uz su v tom, tak niet o com ani pisat ani debatovat, ved ako sa umyje paradajka alebo ako sa nkaraja uhorka prestane byt po par dnoch zaujimave

kazdy sa zaujima o to co este nedosiahol a alebo to dosiahnut chce len sa mu nedari alebo to dosiahnut ani nechce len rad o tom filozofuje

vitariani odisli na breatharianske forum a tam debatia o tom ako sa kazdy den nepachavaju, takmer nik tam nie je bez jedenia.

:mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: fit

Příspěvek od buc11 »

fit píše:S ovocem jsem ok, chutná mě a je výběr z domácí produkce, meruňky sice pomrzly a neměly jsme , ale broskví bylo hodně a obrovské. Nesmím ale ovoce míchat - to mě nedělá dobře.
Zeleninku baštím ta mě taky chutná a letos mám velkou úrodu nakladaček, tak si úžívám, žlutá rajčátka mám v truhlíkách okolo terasy a je jich taky dost - červená moc nemusím, miluji žlutá.

Já myslela, že tady jsou všichni 100% vitariáni :D
no mně pomrzly jen ze 4 pětin, takže jeden mrazák je plný
jediný co nemám jsou broskve tedy krom jedné plané, ale v blízkém jzd jsou sady
myslím, že takto na to jdeš dobře,
mých čssr fruitloverových známých, s kterými se můžeme nad ním rozplývat, je čím dál míň, čímž ovšem nezdravě pýším další jedinečností
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: fit

Příspěvek od Lenuška »

rudo píše:
fit píše: Já myslela, že tady jsou všichni 100% vitariáni :D
a co by to robili, ked uz su v tom, tak niet o com ani pisat ani debatovat, ved ako sa umyje paradajka alebo ako sa nkaraja uhorka prestane byt po par dnoch zaujimave

kazdy sa zaujima o to co este nedosiahol a alebo to dosiahnut chce len sa mu nedari alebo to dosiahnut ani nechce len rad o tom filozofuje

vitariani odisli na breatharianske forum a tam debatia o tom ako sa kazdy den nepachavaju, takmer nik tam nie je bez jedenia.

:mrgreen:
rudo, souhlasím s tebou, že někdo nemá potřebu stále dokola psát o svém denním rozvrhu. Například já jsem nepsala už déle do svého deníku, protože koho by bavilo číst že pořád piju zeleninové šťávy, pracuju, protože mám vrchol sezóny, denně jezdím na kole, abych udržela tělo v chodu a kondici, a že se papoušek Bára naučil nové slovo a vykřikuje ho od rána do večera až do upadnutí (:-)
Poznámce o brethariánském fóru se musím usmát. Je velmi těžké se stát brethariánem, a ne všichni, kteří tam píší, mají ambice se bretha stát. Dokonce snad většina. Já jsem jeden z nich >:-) . Píšu tam proto, že je to trochu komornější fórum, není tam tolik hádek, ačkoliv se to ani tam bez nich neobejde. Tady si ale taky ráda počtu a občas něco připíšu :D
Tím jsem se trochu oklikou dostala k odpovědi pro fit: snad o sobě mohu říct, že JSEM vitarián, dokonce 99,9%. Na 100% to snad ani nejde, třeba po šance si netroufnu dát něco jiného než vařenou rýži s máslem. Nebo na Vánoce malou porci domácího bramborového salátu, abych neurazila. Ale chápu to tak, že za vitariána se může považovat i člověk, který je kolem 80% + - vita. Pokud to, co jí vařené, nejsou mekáče a řízky a svíčková... A ještě něco důležitého: být vitariánem by také měla být cesta stále pracovat i na svém duchovním vývoji. To k tomu neodmyslitelně patří, ačkoliv si to někteří asi neuvědomují...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: fit

Příspěvek od cepheus »

A no jo, no .. stacilo:).
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »



Děkuji všem za hezké odpovědi.
Lenuško víš s tím myšlením máš pravdu, stále mě to táhne v mysli někam jinam než je dnešní hektická doba :D
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: fit

Příspěvek od fit »

Můj milý deníčku, jdu si trochu postesknout.
Proč se snažím vůbec někomu pomáhat, udělám zdarma výživový plán a ten člověk se snaží jíst podle něj 2 měsíce, zhubne a pak se na všechno vykašle a začne se cpát majonézovýma salátama pochybné kvality. Pokud by to bylo ojediněle, ale je to 3x týdně.
Kdy už lidé začnou přemýšlet nad tím co jedí a nad kvalitou stravy. :(
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: fit

Příspěvek od Lenuška »

fit píše:Můj milý deníčku, jdu si trochu postesknout.
Proč se snažím vůbec někomu pomáhat, udělám zdarma výživový plán a ten člověk se snaží jíst podle něj 2 měsíce, zhubne a pak se na všechno vykašle a začne se cpát majonézovýma salátama pochybné kvality. :(
No to jsi byla ještě úspěšná :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 2 měsíce!!!
Já psala nejen jídelníčky, ale i podrobné cvičební plány, plus první hodiny jsem působila jako trenér, to vše zdarma. Měla jsem o tom hodně nastudováno, k tomu má altruistická povaha, a bylo zaděláno na mnoho promarněných hodin. Měla jsem jen jednou úspěch. Dcera mé zubařky mne jednou viděla v ordinaci, od maminky se dozvěděla, kolik mi je. Slovo dalo slovo, uvedla jsem ji do cvičení i jídla, plus literatura. Dnes je z ní nádherná holčina se zdravými návyky. Ale JEN JEDEN ÚSPĚCH !!!
Bavila jsem se o tom s jednou psycholožkou, která se výživou zabývala.Tvrdila, že úspěch mohu mít jen tehdy, když si za rady řeknu pořádný balík. Jenže já to znám i z té druhé strany, ty ženy, které balík zaplatily, zhubly, a dnes jsou z nich opět líné tlusté koule, vymlouvající se na všechno možné...
Takže to fit považuj vlastně za úspěšnou misi >:-)
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

.....

Příspěvek od fit »

Lenuško víš on to není jen jeden případ, takových mám více a mě to mrzí ten promarněný čas :-((

Lenuško a mohu se zeptat kolik Ti je? Mě je 43 let a vypadám hodně mladě, říkají mě slečno:-)) a každý se diví, že mám 2 dospělé děti:-)) a tomu malinkou 5 letou.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: fit

Příspěvek od Lenuška »

Je mi letos 53, ta fotka je z letošního jara. V mém deníku je někde i fotka celé postavy. Kdo mne vidí na vlastní oči, má velkou motivaci se o něco snažit, ale taky nevydrźí, prostě škoda času. Už mne to chytne málokdy, ta spasitelská nálada...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

mam otazku:

je nasou zivotnou ulohou menit druhych na nas obraz a nanutit im nase nazory a nase zivotne navyky a nase pravdy vedomosti a skusenosti ?

alebo je v terajsom nasom zivote nasa uloha naucit sa druhym do toho nemiesat a mat ich rad a respektovat ich, aj ked si umyselne podla nas ublizuju ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: fit

Příspěvek od Lenuška »

rudo píše:mam otazku:

je nasou zivotnou ulohou menit druhych na nas obraz a nanutit im nase nazory a nase zivotne navyky a nase pravdy vedomosti a skusenosti ?

alebo je v terajsom nasom zivote nasa uloha naucit sa druhym do toho nemiesat a mat ich rad a respektovat ich, aj ked si umyselne podla nas ublizuju ?
Ále to já už dááávno nikoho nepředělávám. Rudo, čti pozorněji: když mne vidí, chtějí nějaký recept...poradit...
A ano, je úloha každého z nás naučit se respektovat druhé. Nenutit svůj názor. Jen třeba říct, co si myslím, a doufat, že nemám takovou autoritu, aby to ten člověk vzal za své. Protože rudo-a to je důležité- CO KDYŽ SE MÝLÍM !!! :mrgreen:
Jdeš nějak do sebe... >:-)
na mne už je pozdě na takové hlubokomyslné filozofické úvahy (:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

len sa pytam, vseobecne, nemierim tym na nikoho, ale pri citani ma to napadlo
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: fit

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše: na mne už je pozdě na takové hlubokomyslné filozofické úvahy (:-)
som si vsimol, ze ceske bezecke forum kazdu noc zaspi ovela skor ako vitarianske

neviem ci vitariani nepotrebuju spat, alebo nemozu zaspat, alebo ci bezci uz myslia na to ze rano skoro sa musi bezat
5 2 8
Odpovědět