ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Před necelým měsícem jsem se setkala s člověkem, na kterého nikdy nezapomenu...
Celkem spokojeně jsem si teď třetí rok žila ve veganství. Když mi bylo 17, poznala jsem lidi, kteří se stravovali jinak, než jsem doposud byla zvyklá. Začala jsem zjišťovat informace, ptala jsem se...až jsem propadla vegetariánství. Po roce nejedení masa jsem si říkala, tak jo...je na čase zkusit veganství,..Myslela jsem si, že to bude jen krátkodobá záležitost..věděla jsem, že maso už jíst nikdy nebudu, ale u veganství jsem si tím nebyla jistá. Jenomže po nějakém čase objevování mi najednou veganství velice vyhovovalo. Přicházela jsem na stále nové věci, cítila jsem se velice dobře, atd... Dva roky jsem byla spokojená a neměla jsem žádnou potřebu to hnát dál. V podstatě v mém okolí bylo veganů dost, vitarián ovšem ani jeden... Proto mi vždycky přišlo absurdní stravovat se syrovou stravou. Až...jednoho dne... před necelým měsícem jsem se setkala s člověkem, na kterého nikdy nezapomenu. A zde byl bod zlomu, kdy jsem si uvědomila, že veganství je sice moc fajn, ale můžu se posunout dál. Viděli jsme se všeho všudy dvakrát a za tu krátkou dobu mi ukázal spoustu nových věcí. Od té doby ve mne hlodala myšlenka. V podstatě jsem se rozhodla včera. Začnu zlehka, nechci to přehánět, ale těším se. :) Na všechno, co mě čeká nového...
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od smajliss »

Vítej.. a dávej report, jak se daří .. Ze začátku, když lidi přecházejí na raw, tak řeší spíše sociální aspekty, vysvětlování ostatním, proč něco nejí a proč něco jí. Ale člověk vegan by tohle už měl mít zmáklé, takže prvním stádium by ti mělo být ušetřeno a přeskočeno dál :-)
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Zatím to nikomu moc neříkám....přesně tak..vysvětlováním jsem si už prošla,..takže teď už to snad nebude tak strašný:)... Má kamarádka, která to ví jako první, odvětila...že mám poruchu příjmu potravy...ale jinak se k tomu moc nevyjadřovala:)...takže tak...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od Jindra »

Uvítám aspoň mírné představení... odkud (zhruba) jsi, co děláš (což obojí nejlépe vložit do Tvého profilu) a třeba jaký jsi měla doposavad typický jídelníček.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Postupně budu doplňovat...musím se tu trochu zorientovat:)...zatím bydlím v Jihlavě, jelikož jsem ale letos odmaturovala a vyšlo mi dobrovolnictví v Německu, tak v září odjíždím tam. Což bude taky docela sranda...ještě - že ovoce a zeleninu poznám na první pohled:) ...
Většinou jsem ráno začínala ovesnou kaší..kterou jsem si vždycky vařila buď s vodou nebo soj. mlékem..plus banány, rozinky, oříšky... Oběd byl většinou brambory, těstoviny nebo rýže a k tomu nějaká zelenina..dušená, pečená..vařená...zapečenej lilek s rajčaty..ach.. Hodně jsem dělala různé pomazánky..takže pečivo..atd... nebo nějaký salát...občas jsem i něco upekla..takže asi tak ...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od Jindra »

Nó, Jihlava, tak to máš v poho, nebudeš široko daleko osiřelá, protože v rozumném okolí Jihlavy znám vitariánů tak do deseti. I já sám to mám do JI celkem kousek.
To jen abys neměla pocit, že jsi tam sama :wink:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

No,..naštěstí mám pár kamarádů kteří se stravují vegansky..takže osiřelost není zas až tak strašná:)...ale stejně jsem zvědavá na jejich reakci, protože většina z nich, nedá na vařenou veg. stravu dopustit:)...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od rudo »

porucha prijmu potravy (:-) :twisted: :lol:

tak vitaj

ked s tym nahodou niekedy zase zacne tak sa jej spytaj na definiciu, sranda musi byt aj ked chleba neni :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Dnes si celkem žiju..zmrzlina z banánu a meruněk...no nejlepší! Miluju můj mixér, kterému sice musím občas pomoct, ale začíná mi být jasné, že to teď bude můj velmi dobrý společník!..a zmrzlinu teda dělá báječnou! A ranní drink taky!:)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od Jindra »

Áááá, hele Buci, další zmrzlinář :D :D

Ovšem určitě souhlasím s tím, že to na žaludek není nic extra, však ale taky nezmrzlinujem každej den, že jo. Je potřeba to žužlat pomalu, aby to do žaludku dorazilo už krapet vlažný.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Miluju ranní zelené drinky....nechápu, jak mě to může zasytit na tak dlouhou dobu...pořád přicházím na nové věci..a to je moc fajn:)...ještě mi trochu dělá problém syrový oběd...ale chce to čas...a navíc to není tak strašný, když je venku vedro. Dneska to vidím na meloun!
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Dnešní oběd Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Dnešní oběd byl ve znamení slunečnicové pomazánky..nebo co to vlastně je...kterou víc než zbožňuju....
Přes noc namočená slunečnicová semínka rozmixuju s řapíkatým celerem, lžičkou medu, trochou nastrouhaného zázvoru, česneku...Celá nádhera je zabalená v listu ledového salátu...a na okurce...
Přílohy
DSC02030.JPG
(573.35 KiB) Staženo 1 x
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Nevím jak vy, ale já si po týdnu na raw připadám jako na nějaký droze. Nejsem unavená, nemám hlad a mám chuť pořád něco dělat. ČÍm to je?:)
Jako, je to fajn...ale nevím, jestli to je ok...co to je za reakci..a tak :?:
Jo...a dělala jsem tohle:
-nepečený jahodový dort...
Přílohy
DSC02042.JPG
jahodový dort
(587.13 KiB) Staženo 1 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od buc11 »

ag.vrau píše:Nevím jak vy, ale já si po týdnu na raw připadám jako na nějaký droze. Nejsem unavená, nemám hlad a mám chuť pořád něco dělat. ČÍm to je?:)
Jako, je to fajn...ale nevím, jestli to je ok...co to je za reakci..a tak :?:
Jo...a dělala jsem tohle:
-nepečený jahodový dort...
to je NLB, cukry jsou euforická droga, obezřetnost je ovšem na místě, může se týkat přehlížení, či ignoraci různých nevyvážeností(třeba z nezralého ovoce či ledabylého kousání či dýchání), ale jinak to u některých lidí funguje dlouhodobě až celý život
Uživatelský avatar
ag.vrau
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 15:11

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od ag.vrau »

Aha..děkuji..pokusím se to nějak vychytat:)...
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od jitulinda »

ag.vrau píše:Zatím to nikomu moc neříkám....přesně tak..vysvětlováním jsem si už prošla,..takže teď už to snad nebude tak strašný:)... Má kamarádka, která to ví jako první, odvětila...že mám poruchu příjmu potravy...ale jinak se k tomu moc nevyjadřovala:)...takže tak...
ahoj a vítej v klubu! Porucha příjmu potravy- no zajímavé, taky jsem si to vyslechla...a slýchám to stále. Zajímalo by mě, jestli se takovýchto blbých poznámek dočkají i místní muži vitariáni ?!!? Nu..??povídejte, milí anorektici, ortorektici či co vy/my vlastně jste/jsme :lol: ??
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od Panda »

jitulinda píše:...Zajímalo by mě, jestli se takovýchto blbých poznámek dočkají i místní muži vitariáni ?!!? Nu..??povídejte, milí anorektici, ortorektici či co vy/my vlastně jste/jsme :lol: ??
Samozřejmě, denně, i po letech. Není to normální ani přirozené hazardovat takhle se zdravím. NIKDO z normálních lidí okolo to takhle nedělá - to už je vážně na psychiatra.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od rudo »

zakladna otazka v ludskom zivote "

budem zit podla seba zit svoju cestu zit podla svojho presvedcenia, budem si robit svoje chyba, nachadzat svoje pravdy, ziskavat svoje skusenosti, budem rozviojat svoje poznanie svopju osobnost a svoje telo

budem zit svoj zivot ?

alebo budem zit zivot pre druhych - splnat ich predtsvay ich nazory nahlady a zit tak aby sme zapadli a aby sme svojim zivotom nepredstavovali pre okolie ich vnutornu konfrontaciu ?

som tu pre seba alebo pre cudzie Ego ?

ak mam jasnu odpoved a je to ta prva varianta, tak mi predsa prd zalezi co si o mne okolie mysli.

nejak sa zazil steretyp, ze chlapom je to akosui lahsie a ze zenam aksoi tazsie pretzoe zeny ziju predovsetkym v subojoch s druhymi zenami

ja netrvrdim ze je to nevyhnutne aj moj nazor ale vidim prilis vela priklad vsade okolo kde to sedi
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od jitulinda »

No Rudko, však práve!
ja si nemyslim, ze by to muzi mali lahsie ako zeny, ale iste veci sa na ne nevztahují tolik jako na ženy.Myslím, že mi rozumíš.
Ked je zena hubená, ostatné ženy si často řeknou že je "ta mrcha"určitě anorektička, muž má většinou jen zkrátka rychlejsie spalovanie :roll:
Kedze zchudnie muz, všeci sa pytaju akože cvičí a že vyzerá dobre...!U žen to není vždycky tak jednoznačně pozitivní, ale to už jsme zase u tho "zrcadla".. :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ag.vrau - Tak jsem tady taky...

Příspěvek od rudo »

ano

ale myslel som to aj tak, ze muz sa akopsi lahsie vykasle na to co si o nom druhi myslia, kdezto zena stale mysli na to co si o nej druhi myslia, a to jak specificky co si myslia o nej zeny tak aj muzi.
Napriklad sa hovori ze zena sa oblieka pre druhe zeny, lebo je to neustaly boj a porovnavanie jednak vkusu a penazenky ale aj to ako v tom vyzera

chlapi to tak moc neberu (az na urcite skupiny )

na druhej strane chlap ma problem byt sam sebou v pratnerstve, kde je tendencia zeny chlapa neustale prerabat a prevychovavat a tk je nuteny nezit svoj zivot
5 2 8
Odpovědět