gondula

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

gondula

Příspěvek od gondula »

Zdravim Vas vsetkych....... k tomu, aby som sa stala vitariankou ma nakoplo toto video http://www.youtube.com/watch?v=L9mWQMwSbI0 po vzhliadnuti tohto videa som ostala asi na pol hodinu bez slova....... vedela som, ze co jeme je nezdrave, ale ze nam skodi vlastne varena strava, tak z toho som bola celkom mimo, tak som googlila a googlila az som natrafila na vitarianov a tak ma to dostalo, ze som si povedala preco nie??? aj tak mi ide na nervy kazdodenne varenie a vymyslanie co uvarit..... namotala som na to aj mojho priatela, ktory na moje prekvapenie povedal, ze preco nie, ze zmena je zivot :D takze on druhy den pôsti, pije iba vodu a ja som tri dni jedla iba ovocie a zeleninu samozrejme ze surovu a dnes 4 den som sa rozhodla aj ja pôstit a pit len vodu.......... velmi ma prekvapilo, ze hned v prvy den som zjedla len asi 4 jablka a 2 kaleraby + vela vody a prisla som domov o pol noci z roboty ( robim v bare) a vobec sa mi nechcelo spat ( inokedy som ledva nasla postel) a citila som sa svieza :) no tak idem do toho naplno, len som teraz nabita informaciami a mam v tom celkom chaos, tak by som sa chcela spytat ako by som mala asi zacat....... ja si to predstavujem asi tak, ze ranajky nejake ovocie asi len jeden druh, okolo obeda asi tiez ovocie, ale nejake sytejsie napr. banany, alebo avokado a vecer nejaku zeleninu a pomedzi to chrumat nejake semena alebo orechy.......... a postupne uvidim co mi robi dobre, alebo co mi chyba...... budem vdacna za kazdu radu....... tak mi drzte palce :)
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

Ozaj a pije z Vas niekto pivo, alebo vino???
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: gondula

Příspěvek od smajliss »

Já mám rád pivo i víno, ale neopíjím se. Spíše si dávám třeba jenom jednu skleničku na dobrou náladu a zlepšení atmosféry. Jinak to video je dokument Food matters, asi nejlepší, co jsem kdy viděl a opravdu to dodalo hodně motivace a od prvního shlédnutí jsem se na to díval asi ještě 3x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: gondula

Příspěvek od rudo »

za seba - nepijem ale som nepil nikdy v ziadnom stravovacom systeme,
nie kazdy zvladne zacinat den ovocnymi ranajkami,

ranajky preskakujem je skoda prerusit ten krasny cistiaci cas ktory trva v dennom cykle od 4 rano az do poludnia do 12,
prve jedlo sa snazim mat vzdy zelene, listy a uhorky ale casto najprv zelene prasky - spirulina chlorella, zeleny prasok z jacmennych vyhonkov atd
5 2 8
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

smajliss píše:Já mám rád pivo i víno, ale neopíjím se. Spíše si dávám třeba jenom jednu skleničku na dobrou náladu a zlepšení atmosféry. Jinak to video je dokument Food matters, asi nejlepší, co jsem kdy viděl a opravdu to dodalo hodně motivace a od prvního shlédnutí jsem se na to díval asi ještě 3x.
Ja som si to tiez pozrela uz 2x, som nechcela verit tomu, ze take jednoduche je udrziavat sa zdravy, ale vsetko co tam hovoria ma logiku....... a jasne, ze som nemyslela opijanie sa, ale len tak pohar piva, alebo vinka by nemal az tak uskodit :)
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

rudo píše:za seba - nepijem ale som nepil nikdy v ziadnom stravovacom systeme,
nie kazdy zvladne zacinat den ovocnymi ranajkami,

ranajky preskakujem je skoda prerusit ten krasny cistiaci cas ktory trva v dennom cykle od 4 rano az do poludnia do 12,
prve jedlo sa snazim mat vzdy zelene, listy a uhorky ale casto najprv zelene prasky - spirulina chlorella, zeleny prasok z jacmennych vyhonkov atd
Ja som inac nikdy nejak extra neranajkovala, ale teraz som si myslela, ze by to bolo vhodnejsie no uvidim...... a vzdy som mala radsej ovocie ako zeleninu, preto som myslela, ze by bolo dobre zacat s tym ranajky, alebo len ovocnymi stavami, musim vyskusat co mi lepsie padne........ ale velmi sa na to tesim...... zajtra rano hned zacnem s tym detoxikacnym koktejlom, co som nasla na tejto stranke :D
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

Zdravim Vas :) takze dnes som mala v umysle urobit si tento detox. koktejl http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2012040701 lenze v nasich malickych potravinach mali z toho vsetkeho len uhorku a citron :( , kupila som si este kalerab s vnatou, jablka, banany, melon cerveny, banany a hrusky, tak som si zmixovala uhorku z kalerabovou vnatou ( moze sa v pohode jest?) vodou a citronovou stavou.... nechutilo to bohvieako, ale vypila som to :D citila som sa hladna, tak som si dala este jeden kalerab a potom este dva kusky melonu ( milujem melony) a to uz som bola statocne obzrata :D takze toto bolo moje prve jedlo dnes o 11:30 ( spala som do 10:00, spat som isla okolo 03:00 hod.). Neviem, vobec co budem jest, ked pocitim hlad, ale poriesim to asi tak, ze pridem k tomu mojmu vyberu a na co budem mat chut, tak to zjem a pocas dna sem tam hodim do seba slnecnicove, alebo lanove semena ( len tie mam teraz doma). Najhorsie pre mna je, ze sa pokusam prestat fajcit, ale mam taku sialenu chut na cigu, ze sa idem zblaznit..... v jednu chvilu si hovorim, ze v pohode, vobec ti to nechyba a naozaj sa tak citim :) , ale hned na to pride ta nutkava chut a uz rozmyslam, ze idem do obchodu :( .... viem, ze musim prestat fajcit, inac nema vyznam ani taka strava, ked si do tela budem davat tie humusy z cigarety, ale je to take tazkeeee....... no nic idem si poupratovat byt......
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

Nastala nebezpecna situacia, ked som cez okno zacitila vonu vyprazaneho masa...... mäso som nikdy velmi nemusela, ale ta vona!!! Take chute prisli na mna, ze koniec......zahnala som to bananom a teraz som si urobila pokrajane jablka s hruskami, slnecnicovymi semiackami a olivovy olej a fajne je to...... hodila som si tam aj par kuskov tvrdeho syra, ktory este ostal v chladnicke...... viem ze by som nemala, ale syr milujem a velmi tazko sa mi luci s nim :(
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: gondula

Příspěvek od xHardCorex »

Chut je podmienena vonou. Takto s tym budes dlho bojovat. A kto vie ci niekedy dobojujes.

A ta troha syra ta nezabije.. kdezto tie cigarety...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

xHardCorex píše:Chut je podmienena vonou. Takto s tym budes dlho bojovat. A kto vie ci niekedy dobojujes.

A ta troha syra ta nezabije.. kdezto tie cigarety...
Je to pre mna inac aj velmi dobry trening, ci som dost silna na to aby som odolala a ako je to s mojou pevnou volou..... dnes som este nezafajcila, ale je to fakt brutal....... snazim sa ovladnut svoju mysel, lebo ona ovlada moje telo :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: gondula

Příspěvek od s.arik »

xHardCorex píše:A ta troha syra ta nezabije.. kdezto tie cigarety...
V dokumentu Léčba rakoviny zevnitř se tvrdí téměř opak :mrgreen: Prý tolik nesejde na karcinogenech ze znečištěného prostředí nebo cigaret, rakovinu dostanou především organismy oslabené příjmem živočišných bílkovin :)
Argumentovali dlouhověkými kuřáky z Japonska (green+omega3 strava, málo masa a mléka, rak vzácný, o geny nejde, přestěhovali-li se do USA, začli jíst hambáče a mají raka plic jako běžně) i krysami, kterým když (všem!) vstříkli karcinogen, tak u skupiny krmené 5 % živ. bílk. žádný rak, u skupiny s denním příjmem 20 % živ. bílk. vyrostly nádory všem jedincům. Tím nikomu neříkám, že má kouřit nebo že ho ničí jeden cottage denně, činit opatření je asi dobré na více frontách...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

s.arik píše:
xHardCorex píše:A ta troha syra ta nezabije.. kdezto tie cigarety...
V dokumentu Léčba rakoviny zevnitř se tvrdí téměř opak :mrgreen: Prý tolik nesejde na karcinogenech ze znečištěného prostředí nebo cigaret, rakovinu dostanou především organismy oslabené příjmem živočišných bílkovin :)
Argumentovali dlouhověkými kuřáky z Japonska (green+omega3 strava, málo masa a mléka, rak vzácný, o geny nejde, přestěhovali-li se do USA, začli jíst hambáče a mají raka plic jako běžně) i krysami, kterým když (všem!) vstříkli karcinogen, tak u skupiny krmené 5 % živ. bílk. žádný rak, u skupiny s denním příjmem 20 % živ. bílk. vyrostly nádory všem jedincům. Tím nikomu neříkám, že má kouřit nebo že ho ničí jeden cottage denně, činit opatření je asi dobré na více frontách...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zaujimave info, ale teraz si mi narusila moje ovladanie mysle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: gondula

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:
xHardCorex píše:A ta troha syra ta nezabije.. kdezto tie cigarety...
V dokumentu Léčba rakoviny zevnitř se tvrdí téměř opak :mrgreen: Prý tolik nesejde na karcinogenech ze znečištěného prostředí nebo cigaret, rakovinu dostanou především organismy oslabené příjmem živočišných bílkovin :)
Argumentovali dlouhověkými kuřáky z Japonska (green+omega3 strava, málo masa a mléka, rak vzácný, o geny nejde, přestěhovali-li se do USA, začli jíst hambáče a mají raka plic jako běžně) i krysami, kterým když (všem!) vstříkli karcinogen, tak u skupiny krmené 5 % živ. bílk. žádný rak, u skupiny s denním příjmem 20 % živ. bílk. vyrostly nádory všem jedincům. Tím nikomu neříkám, že má kouřit nebo že ho ničí jeden cottage denně, činit opatření je asi dobré na více frontách...
Potom treba povedat kravam nech nezeru hmyz lebo je to zivocisna bielkovina a nech si radsej zapalia cigu :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

:D :D :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: gondula

Příspěvek od rudo »

teda nie ze by sa chcelo filozofovat o cigach, ale je to asi takto - cisty organicky nestriekany tabak sa nikdy nepovazoval za skodlivy a skor naopak sa ukazovalo ze ma vela zdraviu prospesnych ucinkov,

takyto tabak je vo vacsine krajin zakazany vsakze a je to trestny cin taky pestovat dovazat alebo predavat.

skodlive su tie prisady co sa tam davaju a vyvinulo sa to az do sucasnej situacie, kde americke cigy tovarne primiesavaju rozne umyselne toxicke prudko jedovate latky a vyberaju z vyse 3000 druhov chemikalii. Tiez sa uvadza ze tam umyselne primiesavaju ochudobnene radioaktivne latky, rovnake radioaktivne latky ako davaju do granatov a bomb co hazdu napriklad v Iraku a Afganiste.
Takze fajciar sa otravuje nie tabakom ale radioaktivnym materialov a tisicami druhov toxickych jedov z ktorych kazdy je v jedenj cige v malej koncentracii takze tazko to namerat ovsem kumulovany dlhodoby efekt.

Preto fajciari na Kaukaze co si sami dopestuju tabak organicky biodynamicky atd a si sami uzulaju, rovnako povodni severoamericky indiani s fajkou mieru, rovnako Japonski rybari ak mali svoj maju jeden druh zdravia....


ti co kupuju komercne cigy, samozrejme najme tie americke ale rovnake svinstva davaju vzdy nadnarodne koncerny maju uplne ine zdravie

ak sa ten japonec prestahoval do USA tak za tym bolo asi viac ako prechod zo sushi na McD
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: gondula

Příspěvek od buc11 »

gondula píše:Zdravim Vas vsetkych....... k tomu, aby som sa stala vitariankou ma nakoplo toto video http://www.youtube.com/watch?v=L9mWQMwSbI0 po vzhliadnuti tohto videa som ostala asi na pol hodinu bez slova....... vedela som, ze co jeme je nezdrave, ale ze nam skodi vlastne varena strava, tak z toho som bola celkom mimo, tak som googlila a googlila az som natrafila na vitarianov a tak ma to dostalo, ze som si povedala preco nie??? aj tak mi ide na nervy kazdodenne varenie a vymyslanie co uvarit..... namotala som na to aj mojho priatela, ktory na moje prekvapenie povedal, ze preco nie, ze zmena je zivot :D takze on druhy den pôsti, pije iba vodu a ja som tri dni jedla iba ovocie a zeleninu samozrejme ze surovu a dnes 4 den som sa rozhodla aj ja pôstit a pit len vodu.......... velmi ma prekvapilo, ze hned v prvy den som zjedla len asi 4 jablka a 2 kaleraby + vela vody a prisla som domov o pol noci z roboty ( robim v bare) a vobec sa mi nechcelo spat ( inokedy som ledva nasla postel) a citila som sa svieza :) no tak idem do toho naplno, len som teraz nabita informaciami a mam v tom celkom chaos, tak by som sa chcela spytat ako by som mala asi zacat....... ja si to predstavujem asi tak, ze ranajky nejake ovocie asi len jeden druh, okolo obeda asi tiez ovocie, ale nejake sytejsie napr. banany, alebo avokado a vecer nejaku zeleninu a pomedzi to chrumat nejake semena alebo orechy.......... a postupne uvidim co mi robi dobre, alebo co mi chyba...... budem vdacna za kazdu radu....... tak mi drzte palce :)
to je dobrý model, chce to trpělivost a úchylek si nevšímat, cigáry bych se snažil zeliminovat
já též popíjím, ale lepší je to bez toho (někdy)
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

Takze, dnes som zacala den melonom asi o 8:00...... potom som zhltla banan......najväcsia haluz bola, ked som sa hned po prebudeni odvazila tak som mala 53,2 kg a vcera to bolo 55,2 kg sa mi to zda na velky skok, som zvedava zajtra rano kolko to bude.... hnusnym cigaretam som podlahla a este k tomu som zjedla dnes jeden nanuk :( prisla som domov az o 16:00 a dorazila som ten melon+banan a pomaranc..... ukoncim to na dnes asi este nejakym zeleninovym salatom z paradajky, uhorky, papriky, redkovky+oliv. olej....... sa mi zda, ze po 5 dnoch surovej stravy sa mi pomaly upravuje plet (vzdy som ju mala problemovu) a vidi sa mi krajsia a pupaky miznu :D
gondula
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 30, 2012 13:40

Re: gondula

Příspěvek od gondula »

Inak normalne dostavam chvilkove zachvaty paniky, ze nebudem jest uz nikdy nic varene.........hned ma bombarduju predstavy halusiek s bryndzou, alebo bryndzove pirohy, ktore milujem........ tak si tak hovorim, ze ked si ich raz za mesiac spravim, ze sa hadam svet nezruti (:-) ......... je to velmi cudny pocit, ze by som nejedla uz nikdy nic varene..... idem si dat radsej banan aby som to zahnala :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: gondula

Příspěvek od rudo »

tvoj svet stoji na bryndzi, podla toho co si vymenovala, aby sa nezrutil pokial nie si veganka, mozes si davat bryndzu surovu,

neviem ci je ten recept presne miesat nasekanu cibulu s bryndzou alebo ako to je ale je to taky nejaky sirovy maglajz na vselico.

ked sa ti ruca svet vzdy najprv porozmyslaj ze preco ako teraz pada na bridzi a tie zemiakove cesta su tam len ako nosne medium pre bryndzu.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: gondula

Příspěvek od xHardCorex »

gondula píše:Inak normalne dostavam chvilkove zachvaty paniky, ze nebudem jest uz nikdy nic varene.........hned ma bombarduju predstavy halusiek s bryndzou, alebo bryndzove pirohy, ktore milujem........ tak si tak hovorim, ze ked si ich raz za mesiac spravim, ze sa hadam svet nezruti (:-) ......... je to velmi cudny pocit, ze by som nejedla uz nikdy nic varene..... idem si dat radsej banan aby som to zahnala :D
Ked si zozenies nepasterizovanu bryndzu tak v nej mas kopec probiotickych kultur co urcite nie je na skodu. Ja zjem tyzdenne cca pol kila bryndze a je to vyborne jedlo.

Tak nemusis si hned varit. Skus naparit zeleninu. Je to urcite zdravsia nahrada ako nejake mucne cesto
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Odpovědět