canibalx alias Patrik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

canibalx alias Patrik

Příspěvek od canibalx »

Ahoj, jsem tu nový, zdravotní komplikace, které lékaři nemohli analyzovat mne donutili přemýšlet o svém těle více, než kdykoliv předtím. Přechod mi trval půl roku, neustále jsem se vracel k vařené stravě. Bylo to jako JOJO každý týden, až jsem to nakonec zvládnul. Nyní držím půst zaměřený pouze na šťávy. Chci to vydržet 20 dní, mám za sebou 3. Jsem 100% přesvědčen, že taková fóra jako je toto, pomohou i dalším začínajícím se utvrdit, že dělají správnou věc. Snažím se cvičit, běhat, plavat, jíst 100% syrovou stravu a šťávy. Zatím se mi to daří 15 dní vkuse a pomalu přestávám mít chuť na klasickou potravu. Už mi to dokonce ani nevoní.

U nás v městě je velký problém sehnat Bio produkty a na druhou stranu jsem k těmto výrobkům i mírně skeptický. nedávné výzkumy potvrdili, že se v některých BIO produktech objevilo stejně ba i více pesticidů, než v obyčejném ovoci. Nerad bych utrácel 80Kč za kilo jablek v domnění, že je to otrávené. Vědec nejsem a nepoznám to. Dnešní doma mne naučila nevěřit žádnému prodejci. Walker v jedné své knize píše, že výslednou šťávu stačí procedit přes síto, čímž se ve velké míře oddělí voda od chemie, proto se tím řídím a vše si ještě cedím. Potřebu jíst nemám, proto můj celodenní jídelníček nepřekračuje více, než třeba 3 jablka, nebo 3 banány. Míchané saláty pouze občas, spíše se orientuji na ovoce. A 3 litry šťávy denně.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od cepheus »

Rika se to, pry se oddelenim vlakniny skrz sito oddeli i chemie, kterou vlaknina do sebe stahuje.
Jinak rovnez neverim na BIO podvody (a podvodniky) je to z 90% jen "novy kseft" (vize jak oskubat jeste duverive lidicky, nez se probudi) .. cize kupuju kdekoliv kde to maji za nejmin a co nejvic a odstavuju vsecko co odstavit lze.
--------------
Jinak vitej:).
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od canibalx »

Díky, dělám to naprosto stejně, šťávy se prodražují, samotné stravování syrovou metodou je přece jen levnější :). Také koukám hlavně na to, aby to bylo levné a strkám do stroje vše, co nemá nohy a nemůže utéct (samozřejmě ryby také ne :D)

Pozoruju vaše forum už nějaký čas a rozhodl jsem se občas přispět svými zkušenostmi. Nyní procházím půstem dle tohoto dokumentu

http://rutube.ru/tracks/5436241.html

a jsem zvědav jaké účinky to bude mít. Zatím plivu pořád hleny, je jich ve mě po litrech. Přestal jsem i po 10 letech kouřit, je tomu půl roku. přišlo to celkem přirozeně s přechodem na syrovou, chuť na cigaretu pominula, ale teď mi to tělo vrací, jelikož plíce jsou obrovským orgánem, který po deseti letech kouření asi mají co říci. :)

Celkem mne překvapují některé recepty, kde lidé míchají ovoce s ořechy, myslím, že by se ořechy měli jíst v malé míře, pač jsou kyselinotvorné a navíc tučné, což s ovocem dělá neplechu. Já osobně moc ořechy nejím, ale je to dobrá alternativa k chipsům, když slavíme nějakou narozeninovou oslavu. Tak abych mohl také zobat, koupím kešu, vlašáky, lískáče či mandle.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od cepheus »

Tak to bud rad, ze jdou hleny ven, cisti se Ti masivne telo.
Uz to nekoureni tahnu od zacatku meho pustovani, sedmy rok. A nechybi mi ani trosku :D.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Tak to bud rad, ze jdou hleny ven, cisti se Ti masivne telo.
Uz to nekoureni tahnu od zacatku meho pustovani, sedmy rok. A nechybi mi ani trosku :D.
Patriku ahoj, paráda!
Bio pěstitelům za jejich snahu děkuju a fandím, ale taky nekupuju, nevěřím na to. chemie je dneska všade, kniha "Doba jedová" mne v tom jen utvrdila

Cephe teďko to vypadá, že půstuješ sedm roků v tahu :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od cepheus »

Heeeee ! :D I kdepak, na breath jeste nemam, tak daleko jsem jeste nedorazil. Samoze tahnu 7 rok nehuleni:))).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od buc11 »

canibalx píše: Celkem mne překvapují některé recepty, kde lidé míchají ovoce s ořechy, myslím, že by se ořechy měli jíst v malé míře, pač jsou kyselinotvorné a navíc tučné, což s ovocem dělá neplechu. Já osobně moc ořechy nejím, ale je to dobrá alternativa k chipsům, když slavíme nějakou narozeninovou oslavu. Tak abych mohl také zobat, koupím kešu, vlašáky, lískáče či mandle.
ale co s takým durianem?, je mastnej i sladkej a je pro vědoucí a vyvolené nambr1
hlávkáč je v malým totéž- tuk a cukr
ovšem potvrzuji, že když si po míse močených orechou(v menším množstvích mám o nějaké jeho kyselinotvornosti pochyby) zakousnu ovoce, je to ještě horší
na bio věřím i když nekupuji, většinou nevypadá vábně, ovoce už vůbec, banány pcháá
nicméně, pracujete-li bez postřiků a víceméně hnojení, urodí se za stejných nákladů tak čtvrtina, z čehož jednoduchým výpočtem dojdeme k bioceně
já mám zelovoc víceméně bio, chuťově mrkev (krom mladé), řepa, jabka ničmoč, ostatní: hlavně hlávkáče, rajčata, papriky a okurky excelent
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od canibalx »

Díky za názor, mne ze začátku nejvíce dělal problém zapomenout na chléb a možnost si ho namazat třeba jen máslem a ozdobit zeleninou. Stále jsem bojoval s přesvědčením, že se takto nemůžu nikdy najíst, když budu chroupat pouze "mrkev" - Jako první kniha se mi dostala do ruky samozřejmě od pana Walkera a začal jsem tedy převážně se zeleninovými šťávami. Po měsíci jsem zjistil, že to není úplně ono a teď převážně nakupuji ovoce. Po ránu si prostě neodpustím půl litru citrusového mixu z odšťavovače a v průběhu dne to nedělám jinak. Zkrátka ovoce podle mého názoru na mne působí, tak nějak nejefektivněji, ale každý to může mít jinak. Škoda, že jen ten durian nevím kde sehnat, velice rád bych ho ochutnal.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od buc11 »

canibalx píše:Díky za názor, mne ze začátku nejvíce dělal problém zapomenout na chléb a možnost si ho namazat třeba jen máslem a ozdobit zeleninou. Stále jsem bojoval s přesvědčením, že se takto nemůžu nikdy najíst, když budu chroupat pouze "mrkev" - Jako první kniha se mi dostala do ruky samozřejmě od pana Walkera a začal jsem tedy převážně se zeleninovými šťávami. Po měsíci jsem zjistil, že to není úplně ono a teď převážně nakupuji ovoce. Po ránu si prostě neodpustím půl litru citrusového mixu z odšťavovače a v průběhu dne to nedělám jinak. Zkrátka ovoce podle mého názoru na mne působí, tak nějak nejefektivněji, ale každý to může mít jinak. Škoda, že jen ten durian nevím kde sehnat, velice rád bych ho ochutnal.
já kopu za wolkrovce, chápal jsem nevím už proč, že je i pro ovoce
to je pěkně řečeno to si dovolím převzít, neb na mne ovoce působí také tak nějak efektivněji
ovšem upozorňuji a varuji, že v našich takřka bezdurianových podmínkách, navíc ztěží k zralému ovoci se dopracující, jde o diet z dlouhodobého užívání jen pro trpělivě pokročilé a i vyvolené.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: canibalx alias Patrik

Příspěvek od rudo »

v pociatocnej faze si telo moze pytat citrusovy dzus na ranajky lebo to moze startovat intenzivny detox specificky na veci co mas z minulosti, neznamena ze pri tom dlhodobo zostanes.

Dovazane duriany by som neodporucal kupovat, neviem presne ako je to v EU
ale v AUS sa vsetky dovazane podroboia vselijakym porcesom ozarovaniu a namacaniu do formaldehydu a dlasie svinstva a potom to este zamrazia a v predajni rozmrazia.
Tunajsi fajnsmekri koli durianu cestuju kazdy rok do azie ked je sezona a naladaju sa tam do syta na cely rok, maju to tam prakticky zadarmo ked vedia kde to trhat.

Raz som mal moznost na vita slezine ochutnat prepasovany durian surovy cerstvy, parada, Ale ako to dostali cez colnicu a co vsetko riskovali to teda ani nechcem vediet
5 2 8
Odpovědět