Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Sweetie »

jeste pred nedavnem (asi rok) jsem na nemichani vice tucnych potravin a ovocnych cukru kladla duraz, ale tedka micham do jedny misy ci na talir treba avokado s hruskou a na to banan a nic. asi zalezi na metode prezvykani, mnozstvi. kdyz smicham jen prirozeny zraly ingredience, na mnozstvi az tak nesejde jako na prezvykani, ale vyskytne-li se orech ci nejdejboze trochu olivace, to uz zalezi i na mnozstvi. at se dari.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Sweetie píše:jeste pred nedavnem (asi rok) jsem na nemichani vice tucnych potravin a ovocnych cukru kladla duraz, ale tedka micham do jedny misy ci na talir treba avokado s hruskou a na to banan a nic. asi zalezi na metode prezvykani, mnozstvi. kdyz smicham jen prirozeny zraly ingredience, na mnozstvi az tak nesejde jako na prezvykani, ale vyskytne-li se orech ci nejdejboze trochu olivace, to uz zalezi i na mnozstvi. at se dari.

Sweetie,
myslíš to tak, že si klidně smícháš i ovo+zel ?? a jen když mícháš TUK (ořechy, oliv oil..) tak dáváš pozor kolik ho dáš...a nebo i s čím ho sníš? Např. smícháš ovo salát s ořechama???.. oliv oil dávám na zel salát vždy, jinak mi listí nechutí :roll: a já si chci pochutnat :delicacy:
btw, solíš??
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

a je tu další den za syrova..

Příspěvek od jitulinda »

dnes v práci 2 školení, první naprosto zbytečný a druhý na pohodu..takže na posilněnou dopo 1/2banánu,1/2hrušky, jabko,kolečko ananasu,1/2 pomeranče ... na oběd kousek ledáku,hrst špenátu, velká hrst rajčat a půl salátové okurky+ dýňový a slunečnicový semínka...odpoledne banán..na večeři zelnej salát: nastrouhal jsem zelí, mrkev, zalila citrónem,kmín, pepř, trocha soli a solidní hrst ořechů a semínek a k tomu 1/2 menší řepy:wink:
rodinu jsem ráno oblažila ovocnou směsí, stejně tak odpo na sváču-jsou to zlatíčka...

... říkám si jestlipak na mě pomalu nedoráží útlumová fáze detoxu?!
tak např. mám chutě na vařený a před 10 dny jsem neměla , bývám večer dřív unavená a nejsem (řekla bych) tak euforická.
Ty chutě mi ale nevadí, vždycky si jasně vysvětlím, co mi to v tom jídle tak voní a vybavím si,jak to bude chutnat(v zásadě nic moc). Zjistím, že vyhrává fakt,že mi to zase zablemcá ty trochu pročištěný střeva a že bych byla zase na začátku! Možná pomůže, když skouknu nějaký recepty pro zpestření jídelníčku!

jinak ale zůstává, že se budím čilá velmi brzy (dnes 5:30) a jsem klidná, dítě mě už prakticky vůbec nevyhodí z rovnováhy :lol: ... ani muž (:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

kombinace

Příspěvek od jitulinda »

tak včera jsem si tu na stránkách hledala co a jak zkombinovat až jsem překombinovala!!! :lol: toužila jsem po nějakých receptech, tak jsem zkusila banánovou zmrzku a lněné placičky-mňamka velká...různé strouhané míchané saláty atd :? a nebylo mi moc hej-ne fyzicky, ale jaksi pocitově!!!!
....no takže dnes odpočívám a jedu tak nějak mono: samotný banán, za 2 hoďky hrníček Physalis...k obědu budou samotná rajčata atd...no a není mi líp??? NO JE!!!

...člověk je z vaření zvyklej jíst to s tím a tamto s tamtím a tak mu banán s banánem a rajče s rajčetem přijdou jaksi moooooc jednoduchý!Ale vážně musím říct, že čím míň toho míchám, tím je mi líp :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

drzim palce
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:drzim palce
mám pocit že po těch 2 týdnech (že by nějaká fáze???!) jsem nejspíš potřebovala změnu - no tak jsem si ji udělala:překombinovala jsem pátý přes devátý :lol: a jsem zase vyléčená a opět vděčná za jednoduchost a lehkost... hlavně jsem ale ráda, že mě stačila "lekce" překombinování syrovinou a že jsem nesklouzla k vařenýmu!!!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

btw...zatím 3 kg dole ( ne že by to byl záměr - jaksi samo) z BMI 21,72 na 20,72 ... konečně jsou víc vidět ty svalečky :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

co s čím proč a jak.. ?!

Příspěvek od jitulinda »

a je tu další pátek :-)

v posledních dnech hlavně koukám co s čím dohromady je dobré a co už je moc. Kolik ořechů mi ještě dělá dobře a kolik už ne. Každý den si dám už jen pár kousků, asi se mi už lehce přejedly- hlavně kešu :roll: ...Rozinky už taky jen občas. Saláty dělám teď úplně jednoduché-jen pár druhů. Ne vše naráz jako před pár týdny. Vždy jen třeba 3-4 druhy a pokaždé trochu jiné. Když je toho moc, ani si to nevychutnám! Vlastně většinou dám jen jeden druh a za nějakou dobu jiný..Na oběd do práce si vezmu třeba jen rajčata! no vy zkušenější to asi už znáte :lol:
Znova se snažím nezapomínat a víc zařadit čerstvé šťávy! Jednou jsem si odšťavnila pomeranče večer- že si to vezmu ráno do práce- no hrůza!!!Zhořklo to a musela jsem to vylít!Taková škoda :(

Jeden den jsem dokonce ochutnala pečenou rybu..musím uznat, že byla vážně výborná :delicacy: oproti masu kuřat a jiných jatečných zvířat mi ryba opavdu chutná,ale na nějaký čas to zase stačilo..mmchodem, nemusím zdůrazňovat, jak nadšená byla rodina, když mě viděla jíst vařené jídlo, srdíčka jim plesala :lol: Stále čelím otázkám typu, kdy už skončím tu očistnou kůru?! Tak povídám, že mi vyhovuje, prospívá, baví a že nemám v plánu končit :wink: ... naopak!!

Vtipné mi přijdou připomínky - "To ale není zdravé jíst jen syrové!!" -"A proč?"povídám. .."No protože to není normální!!" :lol: "Tak mi řekni, co mi teda chybí z živin, když jím jen syrové??!".."Nejde o živiny.. to prostě není normální!Máš nějakou poruchu příjmu potravy!!".... taky to znáte??Jaká porucha??!!? :roll: - jím zdravěji než kdokoliv, koho znám!!?Jím častěji a víc, než kterákoliv moje kolegyně například! Ony se strachem o postavu dopoledne chroupou sušenky, čoko tyčinky, ty uvědomělejší musli, knackebroty atd a nad tím se nikdo nepozastaví,protože jíst tohle je normální. Zato moje jabka, rajčata nebo šťávy jsou "divný" , ale já vím svý :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

Ortorexie ne? :mrgreen:

Jsem zvědavá, jak dlouho budeš mít z hubnutí radost. Já mám 18,7, což je podváha, a taky to tak cítím. Ne dnešních 58, ale nejméně 62, ne-li 64 kg je mé optimum.

Taky jsem jídelní separatista a nemíchám skoro nic. Max něco ochutit bylinkou, solí, česnekem, ale to je malá část mé stravy. Zeleninové saláty mi celkem chutnají, ale samotná okurka, rajče atd je lepší. I samotná máčená semínka nebo ořech potěší více než raw dortík či kulička. Míchat je třeba (aspoň trochu), když chce člověk spotřebovat česnek, jarní cibulku, oliváč...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

s.arik píše:Ortorexie ne? :mrgreen:

Jsem zvědavá, jak dlouho budeš mít z hubnutí radost. Já mám 18,7, což je podváha, a taky to tak cítím. Ne dnešních 58, ale nejméně 62, ne-li 64 kg je mé optimum.

Taky jsem jídelní separatista a nemíchám skoro nic. Max něco ochutit bylinkou, solí, česnekem, ale to je malá část mé stravy. Zeleninové saláty mi celkem chutnají, ale samotná okurka, rajče atd je lepší. I samotná máčená semínka nebo ořech potěší více než raw dortík či kulička. Míchat je třeba (aspoň trochu), když chce člověk spotřebovat česnek, jarní cibulku, oliváč...

S.ari ..no myslím si, že snad tolik hubnout nebudu!Teda doufám, už teď mi manža říká, že mám brzdit! Jak dlouho ti trvalo než jsi tak ubyla na váze??Předpokládám, že to šlo pomalu a nenápadně,viď?..já nechci vlastně hubnout!To není vůbec záměr!!

s tím mícháním to mám asi podobně. Z těch receptů, kde se míchá páté přes deváté-vyzkoušela jsem před pár dny- mi bylo dost těžko a nepříjemně..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

Nechtěla jsem tě vyděsit, já jsem na hranici podváhy dlouhodobě. Běžně mívám 62-65 kg při 176 cm, jen poslední dobou to je nevím proč 58. Asi moc velký zápřah. Vysoce kalorickou stravu jím celoživotně (ne plánovaně, jsem žravec), skororaw 4 roky, to se váha nehla, až teď po odstavení druhého dítěte mám dva tři měsíce prostě méně kil, než jsou dlouhodobě zvyklá.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak to já radši o své váze na veřejnosti mlčím (:-)
Jinak aktuálně 62, ale mé vypozorované optimum je 60. Omezím avoše, zajdu párkrát na Lysou a Travný a je to dole.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od jitulinda »

no, své optimum nedokážu odhadnout.. při 173cm se pohybuju cca od 18 let neustále kolem 62-65kg (s výjimkou těhotenství samozřejmě). V poslední době ale na váhu nekoukám, ani ji doma nemám a "měřím" podle oblečení. I bez váhy ale vidím a cítím úbytek nějakých těch polštářků z boků :oops: :lol: Sportuju hodně a jak jsem už psala, co jsem začala raw, asi odešlo trochu podkožního tuku, protože jsou víc vidět svalečky :wink:

Hugo, kolikpak toho avokáda spořádáš za den?Já sním tak jedno týdně..je to moc??
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

moja vaha kolise medzi 62-72 v poslednych 5 rokoch podla toho ake stravovacie chyby som robil, pri 72 som uz bol dpbre tlsty. Pre mna dobra vaha je okolo 60
a ked som na dialku sutazil v roznych fyzickych testoch s Jerichom Sunfire, vtedy este frutarian one, tak som dosiahol kratkodobo 58 kg. Zacal som vtedy dostavat krce do celeho tele nekontrolovatelne, vtedy som sa trochu vystrasil ze mi chybaju minerali a zacal som jest rychlo vsetko a proces som neustrazil, dnes sa na to pozeram inac.

Jitko - ked do tebe druhy ludia utocia koli strave - normalna-nenorm,alna atd, mala by si pochopit ze im vobec nejde o teba, ale ide im o nich. Bez teba su presvedceni ze robia vsetko spravne ze maju stravu zdravu a najlepsiu na chudnutie stoihlost vykonnost atd. Ty so svojou stravou si pre nich take zrkadlo pravdy ked ta vidia jest tak vlastne kukaju do zrkadla ktore im presne ukazuje ich nezmysel a to samozrejme nemoze zniest. Co si maju povedat, ach aky/aka som bol/a doteraz sprosty/a ?
Ved doteraz ma medialne informacie komplet oklamali a ja som bol oklamany debil ? Ich Ego take nieco neprispusti a tak jedine riesenie pre nich je nevidiet sa v zrkadle co pre nich predstavujes. Zrkaldlo sa da zahmlit aby v nom nebol odraz a tak budu na teba dychat - pustat rozne nezmyselne vyroky aby sa odraz v zrkadle stratil, najradsej by vsak to zrkadlo rozbili - teda priviedli ta naspat na ich normalnu stravu. Je to vsetko ich problem a nic z toho si neber osobne.
Je tazko byt zrkadlom, ale je to zasluzna pozicia, ved kedysi davno tiez niekto pre teba sluzil ako zrkadlo, kym sa sa v nom jasne videla a nakoniec si Ego porazila.
5 2 8
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Hugo z Hor »

Teď když byly v akci v Kauflandu a Tescu, tak téměř každý den jedno. Ani vlastně nevím, kdy jsem dospěl k názoru, že by mi to mohlo chutnat, jelikož mi avokáda nikdy nejely. Asi když jsem vymyslel, co s ním. Jinak je dobrý taky puding (avokádo, med či banán či agave nektar, kakao). Ale to už radši moc nejím.

Já vážil krátkodobě i pod 55, bylo to vcelku bez problémů - jen občasné motolicové stavy, kterýchžto jsem se nezalekl, jelikož se častěji dostavovaly stavy lehkosti. Tabulkama se už taky neřídím, jen podle oblečení.

Rudo to napsal dobře.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od jitulinda »

Rudo, díky, tos napsal moc hezky... moc mi to pomohlo.
Už jsem pochopila, že člověk musín být na takové situace připraven, protože se s takovými reakcemi asi bude setkávat.
Ideální asi je se s lidmi na to téma vůbec nebavit, tedy pokud se nechtějí skutečně něco dozvědět. Uvidíme časem, jestli sami poznají na mě nějakou změnu k lepšímu a tudíž pochopí, že jsem zvolila správnou cestu... :wink:

Zajímala by mě ještě jedna věc a to je detox. Jaké fáze, nebo projevy detoxu se mohou dostavit nebo běžně dostavují v začátcích a jak dlouho tak trvají...??
Rozumím tomu, že je to individuální dle zanesení oragnismu. No dle "běžných" zásad zdravé stravy jsem vždy jedla v porovnání s běžnou populací až moc zdravě (:-) správné tuky,ne moc masa,přírodní jogurt, dost luštěnin a hodně bezlepkových příloh,místo sladkostí oříšky či sušené ovo,pečivo zřídkakdy,50% stravy tvořilo vždy ovo-zel..takže ten přechod pro mě je dost v pohodě zatím...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:....tak som dosiahol kratkodobo 58 kg. Zacal som vtedy dostavat krce do celeho tele nekontrolovatelne
toto sa stalo mne, ked som mala pri 172cm 46-47kg.
z coho tie krce? hoci, ja som ich mala iba v lytkach, no nabeh cely den, neprijemne.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

včera večer posezení u vínka s přáteli a rodinkou... výborné červené, pár oříšků a sušených rajčat a kousek pečeného bio-masa na ochutnání (na vidličku, abych zhodnotila) vyústilo v mohutnou nevolnost a zvracení!!!!!!!!!!!!!!

dnes spoustu čerstvých šťáv (ovo i zel) ...na oběd samotná čerstvá dušená rybka(nemohla jsem odmítnout) - po dvou hodinách pálení žáhy -to jsem nikdy předtím neměla!!!!!!!!! že já jsem si to dávala!!? :? :roll:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Dnes v podvečer začala dost nepříjemná bolest kyčlí, kolen a kotníků !! říkám si cože to je???! :? :roll:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Detox? Mně se to teda stává (rozbolení např. kyčlí), při přechodech na syrovou stravu nebo při půstu - klubání se starých nemocí, jako jsou usazeniny solí v kloubech (staré usazeniny kyseliny močové z masa a pečiva).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:
rudo píše:....tak som dosiahol kratkodobo 58 kg. Zacal som vtedy dostavat krce do celeho tele nekontrolovatelne
toto sa stalo mne, ked som mala pri 172cm 46-47kg.
z coho tie krce? hoci, ja som ich mala iba v lytkach, no nabeh cely den, neprijemne.
o krcoch som bol vtedy presvedceny ze je to nedostatok eletrosoli a tak som zacal jest rychlo vsetko co ma vyssie obsah roznych mineralov, preslo to postupne asi za 3 dni.
treaz som si nie isty, mal som podobny zazitok pri vysokej vahe ke som systematicky prijimal mineraly pocas pretekov na 6H ked som pil len trochu ale koncentrovane elektrosoli, vtedy to zas vyzeralo ze mi jednoducho chybala voda.
tretia teoria, ktoru mi vysvetloval maser na tych pretekoch je ze krce v skutocnosti vznikaju ako dosledok prestimulovanej nervovej sustavy, ktora posiela do svalov prilis vela impulzov a je to jednalk dosledok celkovbej nervozity - teda psychickeho stresu alebo prestimulacie svalov
Tak sa teraz priklanam k tomuto lebo vtedy ked som mal tych 58kg som trenoval vsetky svaly tela prakticky cely den dokola kazdu minutu co som mal volnu popri robote (robim z domu) a na tych pretekoch to bolo z prestuimulacie lytkovych svalov a neskor aj inych svaloch noh koli agresivnej chodeckej technike atd

vacsinou sa mi relaxaciou podari krce zastavit, teda to vyzera ze naozaj ide o prestimuovanu nervovu sustavu, to moze suvisiet so znizenim vahy kedze ta sa dosiahne jednak prilisnou fyzickou aktivitou a tiez opacny efekt, mame vtredy prilis vela energie a neviem ju celkom ovladat a tato energia zrejme aktivuje nervovosvalovu sustavu
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:Dnes v podvečer začala dost nepříjemná bolest kyčlí, kolen a kotníků !! říkám si cože to je???! :? :roll:
ja podozrievam reakciu tela - mozno zapalovu, na tie 2 s pecenym masom a rybou, ak nie si uz zvyknuta, tak tie spalene omega 6 tuky mozu vyvolat agresivne zapaly

zrejme neberies dostatocne chia, rybaci tuk a lan, takze nemas dost omega 3 ktore by tie zapaly zlikvidovali .

Detox ako taky nastava kazdy den, ak vsak ho urychlime, tak nastane ruchlejsi detox ako telo je schopne odvadzat toxiny a vtedy su tie vsetky mozne priznaky
typicky pri postoch alebo inych urychlovanych detoxoch. Je mozno detoxovat pomaly systematicky tak aby to telo zvladalo ale treba byt disciplinovany kazdy den.
nie je vhodny system = 2 kroky vpred 1 krok nazad.

Jitko, podla mna ti nieco chyba v strve kvalitou aj kvantitou a preto telo ta nuti len tak na uchutnanie ochutnavta tie pecene masa a ryby.
moj tip - mas malo zeleniny a malo surovych tukov.
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše:Dnes v podvečer začala dost nepříjemná bolest kyčlí, kolen a kotníků !! říkám si cože to je???! :? :roll:
ja podozrievam reakciu tela - mozno zapalovu, na tie 2 s pecenym masom a rybou, ak nie si uz zvyknuta, tak tie spalene omega 6 tuky mozu vyvolat agresivne zapaly

zrejme neberies dostatocne chia, rybaci tuk a lan, takze nemas dost omega 3 ktore by tie zapaly zlikvidovali .
hmmm,jím len každý den....že by málo?kolik je tedy optimum??

Detox ako taky nastava kazdy den, ak vsak ho urychlime, tak nastane ruchlejsi detox ako telo je schopne odvadzat toxiny a vtedy su tie vsetky mozne priznaky
typicky pri postoch alebo inych urychlovanych detoxoch. Je mozno detoxovat pomaly systematicky tak aby to telo zvladalo ale treba byt disciplinovany kazdy den.
nie je vhodny system = 2 kroky vpred 1 krok nazad.
souhlasím...

Jitko, podla mna ti nieco chyba v strve kvalitou aj kvantitou a preto telo ta nuti len tak na uchutnanie ochutnavta tie pecene masa a ryby.
moj tip - mas malo zeleniny a malo surovych tukov.
máš tedy nějaký tip, kolik je optimum či minimum zeleniny denně??v posledních dnech mám denně cca 1/4avokáda+cca 60g ořechů a semínek...zeleniny jsem ubrala, bývalo to tak asi 800g-1kg denně, teď míň ..

děkuji za rady!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Detox? Mně se to teda stává (rozbolení např. kyčlí), při přechodech na syrovou stravu nebo při půstu - klubání se starých nemocí, jako jsou usazeniny solí v kloubech (staré usazeniny kyseliny močové z masa a pečiva).
tak uvidíme, co se vyklube ze mě..tedy z mých kloubů :roll:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Jitko nikto ti nemoze povedat kolko mas coho jest
kazdy sme na tom absolutne inde mame iny zivotny styl ale najma inu historiu stravy a ne-zdravia

ked sa ja snazim dat seba sam nejake limity, tak mi telo vzdy jasne odkaze - to nie je dost a pyta si viac
ak mu dam kolko treba tak je OK ak nedam dost tak ma donuti zjest niekde vonku volake svinstvo.

Treba si dat pozor na toto - vo vyvazenom stave ked sa doplni vsetko co treba, staci elativne malo na udrzovanie rovnovahy, ak v takomto stave nejaky guru uz je a propaguje ko malo vsetkeho staci, tak len velmi skodi vsetkym co vtej rovnovahe este nie su

ak si za roky vytvoim velky deficit vselicoho, tak sa logicky az mi to dojde snazim to doplnit co najrychlejsie a nezaujima ma ze jem velke mnoztsva alebo ze to vyzera ako prezieranie.

pokial som mal vtele skryte zapaly a pokial telo potrebuje vselico doliecit tak spotreba omega 3 moze byt tak velka, ze si mozem rovno napustit vanu rybacim tukom a vypit to.

stravitelnost lanovych semiacok moze byt dost mala, musia byt perfekt rozomlete pricom rychlo oxiduju nie je to prave najvhodnejsi zdroj omega 3
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

to Rudo: díky, tvoje vhledy a postřehy mi velmi rozšiřují obzory.. :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

tak včera bolely klouby a dnes bolí hlava a pravá strana hltanu....že by očista??Nerada se cítím nemocná!!Navíc na to nejsem zvyklá!takové nějaké nachlazení mám max 1x ročně a to asi na podzim, ne na jaře!!..jak to nerychleji vyhnat z těla?..máte kromě půstu i jinou radu či metodu? :? :D

Mmchodem, dnes koupeno: Boutenko- 12 kroků.... a Walker- Šťávy.. tak třeba bude info tam :wink:


Btw, dnes byl na programu food festival v Brně na Špilasu - bylo to skvělý- dokonce tam byly 2 stánky s Fresh šťávama-pohoda i pro vitouše :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:
ovekyska píše:
rudo píše:....tak som dosiahol kratkodobo 58 kg. Zacal som vtedy dostavat krce do celeho tele nekontrolovatelne
toto sa stalo mne, ked som mala pri 172cm 46-47kg.
z coho tie krce? hoci, ja som ich mala iba v lytkach, no nabeh cely den, neprijemne.
o krcoch som bol vtedy presvedceny ze je to nedostatok eletrosoli a tak som zacal jest rychlo vsetko co ma vyssie obsah roznych mineralov, preslo to postupne asi za 3 dni.
treaz som si nie isty, mal som podobny zazitok pri vysokej vahe ke som systematicky prijimal mineraly pocas pretekov na 6H ked som pil len trochu ale koncentrovane elektrosoli, vtedy to zas vyzeralo ze mi jednoducho chybala voda.
tretia teoria, ktoru mi vysvetloval maser na tych pretekoch je ze krce v skutocnosti vznikaju ako dosledok prestimulovanej nervovej sustavy, ktora posiela do svalov prilis vela impulzov a je to jednalk dosledok celkovbej nervozity - teda psychickeho stresu alebo prestimulacie svalov
Tak sa teraz priklanam k tomuto lebo vtedy ked som mal tych 58kg som trenoval vsetky svaly tela prakticky cely den dokola kazdu minutu co som mal volnu popri robote (robim z domu) a na tych pretekoch to bolo z prestuimulacie lytkovych svalov a neskor aj inych svaloch noh koli agresivnej chodeckej technike atd

vacsinou sa mi relaxaciou podari krce zastavit, teda to vyzera ze naozaj ide o prestimuovanu nervovu sustavu, to moze suvisiet so znizenim vahy kedze ta sa dosiahne jednak prilisnou fyzickou aktivitou a tiez opacny efekt, mame vtredy prilis vela energie a neviem ju celkom ovladat a tato energia zrejme aktivuje nervovosvalovu sustavu
Vďaka! Keď to tak čítam, tiež sa vidím v tej 3.možnosti.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

dnes doma..v posteli...v teple a bez námahy..
nachlazení- knedlík v krku a lehká bolest hlavy(obojí jen na pravé straně)..Studuju Walkera příslušné kapitoly, materiálu na šťávy je dost jen chuť není takže od probuzení zatím jen jedna lžička avokáda.. :?

jdu spát.. :|
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od buc11 »

jitulinda píše:dnes doma..v posteli...v teple a bez námahy..
nachlazení- knedlík v krku a lehká bolest hlavy(obojí jen na pravé straně)..Studuju Walkera příslušné kapitoly, materiálu na šťávy je dost jen chuť není takže od probuzení zatím jen jedna lžička avokáda.. :?

jdu spát.. :|
tak fakt nevim, cele jsem to tu neprostudoval, a nevim jestli to mas z ovoce nebo naopak
osobne bych patrne prijem naprosto zamezil
jinak leta jsem zil na 62/198 a docela az na ty kecy to bylo v pohode, pri jednom (suchem) pustu jsem dokazal slezt az na 53kg, sice jsem jiz takrka nevylez z postele, ale byl jsem docela v pohode a krce urcite nizadne, Teď jsem na 70,5 a taky to jeste jde, ale je to jen narust svaloviny, tuk mam furt nula
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

buc11 píše:
jitulinda píše:dnes doma..v posteli...v teple a bez námahy..
nachlazení- knedlík v krku a lehká bolest hlavy(obojí jen na pravé straně)..Studuju Walkera příslušné kapitoly, materiálu na šťávy je dost jen chuť není takže od probuzení zatím jen jedna lžička avokáda.. :?

jdu spát.. :|
tak fakt nevim, cele jsem to tu neprostudoval, a nevim jestli to mas z ovoce nebo naopak
osobne bych patrne prijem naprosto zamezil
jinak leta jsem zil na 62/198 a docela az na ty kecy to bylo v pohode, pri jednom (suchem) pustu jsem dokazal slezt az na 53kg, sice jsem jiz takrka nevylez z postele, ale byl jsem docela v pohode a krce urcite nizadne, Teď jsem na 70,5 a taky to jeste jde, ale je to jen narust svaloviny, tuk mam furt nula
tak to já taky nvm :shock: v posledních dnech ovo/zel 50/50 ...

dnes ráno tedy lžička avokáda, teď dvě lžičky+4mandle a usrkávám špenátovo-mrkvovou šťávu podle Walkera.Hodlám pokračovat se šťávama...pokud bude hlad :|

Jinak od rána změna stavu!Nechápu ten rychlý posun!? knedlík v krku není, jen lehunko pobolívá vpravo v zátylku,únava tak nějak přetrvává,ale možná nebo pravděpodobněji jsem spíš rozlenivělá..počasí na prd, doma je dobře :P btw - mám děsně studené ruce!!

Váhu zatím neřeším,žádnou doma nemám,pokud zhubnu, tak snad jen z nějaké zásoby tuku,cvičím dost(ale určitě ne dnes), tak svalovina snad neubude! :delicacy:

doplnění: další šťáva dle Walkera(opět na nachlazení) karotka,řepa okurka -jsou to mňamky
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od buc11 »

piju zrovna podobnou, ale uz to nestoji za nic, piju to jen ze je mi to lito vyhodit a pseudohodnotam
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

buc11 píše:piju zrovna podobnou, ale uz to nestoji za nic, piju to jen ze je mi to lito vyhodit a pseudohodnotam
páč jsem celá naladěná od Walkera, nakoupila jsem si v Kaufalndu zásoby "čerstvé" zeleninky (z Itálie a Hlandska :roll: )a mohla bych rozjet juicárnu pro celé Královo pole :lol: ... jen by to chtělo ještě pořídit kvalitní džusíkmejkr!Ovšem dítě bude mít narozeniny...tak má jaksi přednost :wink:

navíc, jak praví Walker, lepší nějká šťáva než žádná
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od buc11 »

jitulinda píše:
buc11 píše:piju zrovna podobnou, ale uz to nestoji za nic, piju to jen ze je mi to lito vyhodit a pseudohodnotam
páč jsem celá naladěná od Walkera, nakoupila jsem si v Kaufalndu zásoby "čerstvé" zeleninky (z Itálie a Hlandska :roll: )a mohla bych rozjet juicárnu pro celé Královo pole :lol: ... jen by to chtělo ještě pořídit kvalitní džusíkmejkr!Ovšem dítě bude mít narozeniny...tak má jaksi přednost :wink:

navíc, jak praví Walker, lepší nějká šťáva než žádná
to já mám svoje starý hnusný bio
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

buc11 píše:
jitulinda píše:
buc11 píše:piju zrovna podobnou, ale uz to nestoji za nic, piju to jen ze je mi to lito vyhodit a pseudohodnotam
páč jsem celá naladěná od Walkera, nakoupila jsem si v Kaufalndu zásoby "čerstvé" zeleninky (z Itálie a Hlandska :roll: )a mohla bych rozjet juicárnu pro celé Královo pole :lol: ... jen by to chtělo ještě pořídit kvalitní džusíkmejkr!Ovšem dítě bude mít narozeniny...tak má jaksi přednost :wink:

navíc, jak praví Walker, lepší nějká šťáva než žádná
to já mám svoje starý hnusný bio
jen tiše závidím :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

foto

Příspěvek od jitulinda »

z jiného soudku, jak přehodím koncovku ftečky, abych ji mohla nahrát jako avatara???
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Musí to být obrázek s rozměry max. 120x120 pixelů, max. 48 KB a formát JPG, GIF nebo PNG. Máš jiný formát, neumíš to převést? Když tak mi napiš SZ jestli s tím potřebuješ pomoc.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

mám pocit že v posledních dnech mě začalo naprosto všechno nadýmat!! Na začátku to tak nebylo.. teď po každém jídle to ve mě bublá a bručí!! hrůza :( po šťávách ale ne .. Zajímalo by mě jak dlouho zůstává ovo a zel v žaludku?Je možné že nadýmání začne třeba již cca 20 min po jídle? teď mě napadá, že právě až v posledních několika dnech jsem začala jíst hrušky. No nadýmání se dostavuje ale i když jím jiné ovozel.. :?

Jinak dnešní den z hlediska stravy paráda :D po šťávách a avokádu jsem si udělala nádherný salát z insalatisiny,rukoly,polníčku,ledáku,dubového listu,rajčat a hrušky,pak kousek ananasu.

celý den ponořená do četby Walkera, Boutenko a tohoto serveru!je tu čtení a info na několik týdnů :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Hrušky to dělají dost intenzivně. A jinak - mělo by být příčinou nesprávné trávení střev, kvůli špatným bakteriím a nánosům na střevních stěnách. Když se jim dodají cukry a tuky, tak si z toho pak dělají mejdany a kvasí.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

asi patris k vacsine ludstva ktorej fruktoza v crevach neprospieva, hrusky su fruktozovo najzakernejsie.

mozno by bolo dobre cele vyplachnut sankou
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Hrušky to dělají dost intenzivně. A jinak - mělo by být příčinou nesprávné trávení střev, kvůli špatným bakteriím a nánosům na střevních stěnách. Když se jim dodají cukry a tuky, tak si z toho pak dělají mejdany a kvasí.
:lol: nooo, to se teda mají !!

Rudo: asi na té fruktóze něco bude, jelikož po zelenině se to neděje. čím je to sladší, tím je to bouření intenzivnější :roll: pomeranče mi to třeba nedělají, tak to budu sledovat..na šanku se zatím necítím :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak jsem se rozhodla,že dnes ještě budu doma. Někdy je zkrátka potřeba dobít baterky tichem a klidem. Tak studuju odšťavňovače a dostupnou literaturu :wink:

Dnes po ránu ala Boutenko mixík ze špenátku,banánu a jahod - poměr špenát/ovo 50:50. Šílená zelená barvička se jistojistě bude líbit mojí malé prďole, už ji vidím,jak se bue chichtat :D Jinak chuťově to byl pohlazení po duši!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

To mně je z banánu a zeleného na blití. Zelené listy mixujeme s okurkou a česnekem, připadá nám to chuťově harmoničtější. Sladký banán se hodí spíše do ovocných koktejlů/salátů nebo do raw sladkostí banán-ořech/semínka.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

s.arik píše:To mně je z banánu a zeleného na blití. Zelené listy mixujeme s okurkou a česnekem, připadá nám to chuťově harmoničtější. Sladký banán se hodí spíše do ovocných koktejlů/salátů nebo do raw sladkostí banán-ořech/semínka.
:lol:
já jsem vždycky moc ráda míchala ovoce do zeleninových salátů atd.. vyhovuje mi to. Navíc tuším, že tu česnekovou verzi bych do Julinky nedostala, ale nvd, ona ráda mladý špenát jen tak samotný, nebo na kousku pečiva. -

mmchodem to je největší boj - pečivo. Maso prďolka nejí, je tak nějak od naturelu vegetariánka, ale vajíčka miluje- tedy bílek s radostí nechá, prožívá hlavně tekutý žloutek :wink: ... ale pečiva se jaksi zatím nelze zbavit. Z mléčných baští přírodní jogurt či tvaroh mixovaný s ovo či medem..

Sari, jak to děláš s dětmi ty?Co mají místo pečiva??

PS sladkosti se mi u ní daří skvěle odstraňovat nabízením lákavě nachastaného ovoce, někdy ráda zobne kvalitní čoko. Nemůžu to zase tak lámat přes koleno, chci v ní především vybudovat vztah k živému a zdravému jídlu, že ..

btw, včera diskuse s mužíčkem na téma vařené a maso - příjem bílkovin kvůli fitness a musclebuilding. Výsledek= vařené nepotřebuje nic, kromě masa-to mu brát nesmím....(já si říkám- zatím :lol: )
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

Děti držím do tří let zkrátka, pak ať si jí, co chtějí. Roček jí jednou denně pohankovou/rýžovou kaši, jinak veškerý OZ a semínka raw, co my. Jednou za měsíc vejce. Starší chodí do školky, takže jí normální obědy i pečivo, ale je to trochu lepší školka, snaží se, 4 z 5 obědů jsou vege, tak trošku do makrobiotiky, na svačinu často kaše místo pečiva, hodně OZ jako příloha.
Jsem asi krkavčí matka, ale je mi skoro jedno, co děcka jí (samozřejmě v mezích normality), já vyrostla jenom na chlebu, mlíku a cukru a žiju, jídelníček si každý vypiluje sám. Čtyřletá už dneska ví, co je zdravé a co ne a co sklidí, když se bude futrovat jen něčím z toho, volba je na ní. Doma jí hodně OZ, ale nebráním se jí koupit rohlík nebo tak něco, občas sladkost. Já bych rodiče, který mi nedopřeje, ani co má každé batole v kočárku kolem, jednoduše nenáviděla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Sari, tak to jsi mě mile uklidnila :) jsem ráda,když si ta moje denně sama řekne že chce čerstvou šťávu, mohla by jí vypít litry, tak to podporuju. OZ v jiným než syrovým stavu nesní, z tepelně upravené by se asi poblinkala :lol: Na obědy chodí do školy a vím, že když jí nechutná, tak to prostě nejí. Jídlo typu pizza, vepřo-knedlo stejně nerada... tudíž jediný "nezdravý" má ty rohlíky..až bude v pubertě, třeba se jich vzdá sama :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

právě dokoukáno FOOD MATTERS ... poslední kousek ve skládačce, který chyběl. Nejsem blázen abych se dobrovolně a vědomě zabíjela (a svoji rodinu) zpracovanýma srajdama :!: Utvrdilo mě to v tom, že vita cesta je cesta NORMÁLNÍHO člověka !

...Vyrážím k nám do bio obchůdku .... Vita zdar :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Jestli jsi viděla i "Raději vidličky než nože" pak ještě doporučuju "Potraviny a.s." - vysvětlení, že jde hlavně o byznys a ne o člověka. To také mnohé vysvětlí, proč věřit více "alternativám" než oficiálním "pravdám".

... jo a - nikdy to nebude ten "poslední kousek ve skládačce". ;-) Vždy objevíš nová poznání, která to předešlé zas velmi doplní nebo dokonce až převrátí. Nikdy by člověk neměl dospět k názoru, že "teď už vím!"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Jestli jsi viděla i "Raději vidličky než nože" pak ještě doporučuju "Potraviny a.s." - vysvětlení, že jde hlavně o byznys a ne o člověka. To také mnohé vysvětlí, proč věřit více "alternativám" než oficiálním "pravdám".
potraviny sro jsem viděla, vidličky ještě ne! Super tip, díky

... jo a - nikdy to nebude ten "poslední kousek ve skládačce". ;-) Vždy objevíš nová poznání, která to předešlé zas velmi doplní nebo dokonce až převrátí. Nikdy by člověk neměl dospět k názoru, že "teď už vím!"
možná máš pravdu, spíš jsem t cítila tak, že je to jen další z důvodů proč jít tímto směrem... :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

nákup proběhl uspokojivě!!
raw cacao beans - úžasné!!, fíkové raw cihličky s čoko(cukrovíčko)- božské, česnekové a cibulové lněné placičky- dokonalé :delicacy: naštěstí se ovládám a z každého jsem jsem ochutnala jen zob..

snažím se naslouchat tělu ( a ne chutím) : vyloženě si užívám pastvu a ujíždím na zeleném!Dnes už třetí dávka - ráno v mixu a pak 2x mísa 300g zeleného listí různho původu s mladou cuketkou a avokádem, teď odpo i čerstvé lehce namarinované žampionky..měla jsem obavy, jestli nebudou houby moc těžké?! Cpali do nás přece rozumy, že tepelně neupravené houby jsou snad nestravitelné! Ale pak jsem si řekla, že když jsem kdysi trávila pečenou krkovičku, může být můj ilý žaludek pěkně v klidu :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Odpovědět