Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Charmed samozřejmě znám, milovala jsem ten seriál ve své době!!!!!!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše:
Pavluska píše:Ony by k Tobě šly i dlouhé vlasy (jsi kočka), ale důležité je, jak se v čem cítíš. :)
Nedávno jsem to vysvětlovala příteli, že i ženy s krátkými vlasy můžou být krásné (on obdivuje jen dlouhé) a že znám pár žen, kterým dokonce sluší víc než dlouhé. Mluvila jsem o tvaru hlavy a také že málokdy ultrakrátké vlasy sluší silnější ženě. Tak k tomu měl rádoby vtipné poznámky. 8)
chlap potrebuje vidiet dlhe vlasy aby sa unho dostavil akutny zaujem

ale potom v posteli uz preferuje kratke vlasy kedze tie dlhe lezu do ci do huby a vseobecne zavadzaju (stale hovorim o vlascoh na hlave)

takze v podstate ostrihana na kratko - na jezka ci kanadsky travnik s nasadenou velmi dlhou parichnou ked sa ide von, ktoru pred vstupom do postele odlozi no nocneho stolika
:mrgreen: (:-) co dodat (:-) dlouh= vlasy jsem měla naposledy jako dítě...měla jsem představu bujarých sexy loken splývajících na záda...no co už, sice mi teď fouká zase na krk, ale aspoň se to tedy neplete bůhvíkam :mrgreen:
tak ked budes chces pridat nejaku iskru do zivota manzelskeho alebo prekvapit darcekom 14. 2. tak prides domov v dlhej parochni
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše: tak ked budes chces pridat nejaku iskru do zivota manzelskeho alebo prekvapit darcekom 14. 2. tak prides domov v dlhej parochni
dobrý tip nad zlato :mrgreen: :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše: tak ked budes chces pridat nejaku iskru do zivota manzelskeho alebo prekvapit darcekom 14. 2. tak prides domov v dlhej parochni
dobrý tip nad zlato :mrgreen: :wink:
napis potom do dennicku :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
napis potom do dennicku :twisted:
to víš!!! to tak (:-) :lol: vlastně se tu máme bavit o jídle.... :shock: :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše:
napis potom do dennicku :twisted:
to víš!!! to tak (:-) :lol: vlastně se tu máme bavit o jídle.... :shock: :lol:
jasne najpr v skole pre ziakov :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše: jasne najpr v skole pre ziakov :mrgreen:
tak já už mlčím... aneb, cokoli co řeknete mlže být použito proti vám :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

sranda musi byt aj ked vitachleba neni ( alebo ak chleba nie je vita ?)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: pravda, asi jsem otevřenější, taky vím, že některé, řekněme nadpozemské věci záměrně zatím blokuji, ale už to nové, co přichází mě těší..těším se totiž z nových věcí a informací..můj kineziolog povídá, že nejsem typ " na lidi" a "na informace". No nevím, nechci vyznít jako ledůvka, ale pravda je že nejsem rozený extrovert. Ve třídě se ale otevřu a vydám ze sebe max, hraju divadlo a klidně i zazpívám před tabulí, když mi to pomůže přenést informace k dětem...řeknu jim (prý jako jediná) kolik je mi roků a kdy jsem měla první sex, obejmu je a zodpovím jim, co chtějí..no takové věci pro mě nejsou osobní, když to pomůže navázat vztah, vyřešit problém atd. ale mimo školu se zrovna ráda s novými lidmi nesetkávám :| Ani na písek povídat si s jinýma maminkama o plínkách jsem nechodila :lol: ....... ale pročítat knihy, časopisy, weby a blogy, získávat rozumy a informace, to je pro mě vážně nasycení pro duši... tedy její jisté části :wink:
mám to podobně. Jsem spíš introvert, ale když mám s někým společnou řeč, není problém. :)
Mám rozečtenou knížku pro introverty a sedí to. ") Energii nezískávám z kontaktu s lidmi, ale dobíjím se v přírodě. Atd. Nemám ráda trávení svého drahocenného času s někým, koho moc nemusím, jen abych byla s někým a mohla "extrovertovat". To si radši stokrát víc užiju své milované samoty než se prudit s někým, kdo mi "nevoní". :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

Pavluska: jak se ta knížka jmenuje ?:- ) .. to přesně sedí i na mě .. když musím mluvit s někým, koho úplně nemusím, tak to úplně vysává energii
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Pavluska: jak se ta knížka jmenuje ?:- ) .. to přesně sedí i na mě .. když musím mluvit s někým, koho úplně nemusím, tak to úplně vysává energii
Marti Olsen Laney: Jste introvert? Jak prosperovat ve světě extravertů.
Je to i na Uloz.to. ;)
Já to čtu po kouskách, ale do Vánoc bych to ráda dolouskala.
---
U sebe si toho všímám odjakživa. Radši jsem se uvrtala u knížky, a to ještě nejlépe odborné, než plýtvat časem a energií na někoho, koho jsem nemohla vystát. Musím se přiznat, že mi dokonce dodnes vadí, když je nějaký sraz fajn lidí a mezi nimi je jediný "debil" (je to silné slovo, ale prostě když mi ten člověk skutečně nesedí, stojí mě to příliš sil být nucena s ním komunikovat)- jsem schopná tam vůbec nejít. :mrgreen:
V té knížce, aspoň v té části co jsem zatím přečetla, se píše, že je to normální, že se tak intuitivně šetří energie. Jinak já se snažím hledat v lidech to dobré, vysvětlovat si jejich chování dětstvím atd, ale život mě pomalu přesvědčil, že bych měla důvěřovat své intuici, prvnímu dojmu, protože v tom se pletu málokdy. Pamatuju např. na jednu holčinu, ze které mi skoro vstávaly chlupy hrůzou (:) ) a ta si pohrávala s mým přítelem, ještě když jsme nebyli spolu (o tom jsem dřív teda nevěděla). Pak v tom chtěla pokračovat, ale tvrdě narazila ( :) ). A až mnohem později mi bývalka mého přítele řekla, co všechno udělala ta holka jí (takovým holkám říkám "mrtvolkářka" - jde přes mrtvoly a o lásku jde až v poslední řadě; první je profit) a bylo mi jasné, proč jsem byla intuitivně tak napružená. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše: ---
U sebe si toho všímám odjakživa. Radši jsem se uvrtala u knížky, a to ještě nejlépe odborné, než plýtvat časem a energií na někoho, koho jsem nemohla vystát. Musím se přiznat, že mi dokonce dodnes vadí, když je nějaký sraz fajn lidí a mezi nimi je jediný "debil" (je to silné slovo, ale prostě když mi ten člověk skutečně nesedí, stojí mě to příliš sil být nucena s ním komunikovat)- jsem schopná tam vůbec nejít. :mrgreen:

přesně!!!! ani tam nemusí být nějaký konkrétní de..l a já se srazům vyhýbám jak můžu..ani srazy z gymplu, natož pak ze základky!!...vlastně mi asi adí takové ty řeči, jak se kdo změnil atd..pokud se s tím člověkem, lidmi, vídám pravidelně, nemám problém se s nimi "srazit", ale po dlouhé době, to mi trochu vadí. nakonec, když už např. k nám někdo přijde, jsem schopna hodiny vyvařovat a chystat a všechno mám téměř dokonalé, vlastně hostit někoho mě děsně baví a dobíjí :-) ale neznámé lidi, něčí přátele nebo večírek u muže v práci, no to ne :-D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: přesně!!!! ani tam nemusí být nějaký konkrétní de..l a já se srazům vyhýbám jak můžu..ani srazy z gymplu, natož pak ze základky!!...vlastně mi asi adí takové ty řeči, jak se kdo změnil atd..pokud se s tím člověkem, lidmi, vídám pravidelně, nemám problém se s nimi "srazit", ale po dlouhé době, to mi trochu vadí. nakonec, když už např. k nám někdo přijde, jsem schopna hodiny vyvařovat a chystat a všechno mám téměř dokonalé, vlastně hostit někoho mě děsně baví a dobíjí :-) ale neznámé lidi, něčí přátele nebo večírek u muže v práci, no to ne :-D
jj!!! :)
to samé....
Nejsem sice zkušená hostitelka, ale pro lidi, které mám ráda, bych i kus modrého nebe servala. :)
Ovšem přítel to má jinak, je extrovert, takže "tralala" a krapet nepochopení. Ale já nic neskrývám a sama o sobě to říkám.
Jj, jak píšeš "něčí přátele", dostávám kopřivku - hlavně když přítel přijde s tím "no on(a) byl(a) děsně fajn; nezkazil(a) žádnou legraci a má výdrž při pití (alka)..." ... a to mě má navnadit a mám cítit chuť toho člověka poznat??? :roll: :) Když pak třeba ještě dodá: "ale vlastně když jsem potřeboval pomoct, tak po něm/ní nebylo vidu a slechu..." No comment! Ale už se loni pěkně finančně spálil s někým, koho považoval za kamarádku, tak je to mírně lepší.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
jitulinda píše: přesně!!!! ani tam nemusí být nějaký konkrétní de..l a já se srazům vyhýbám jak můžu..ani srazy z gymplu, natož pak ze základky!!...vlastně mi asi adí takové ty řeči, jak se kdo změnil atd..pokud se s tím člověkem, lidmi, vídám pravidelně, nemám problém se s nimi "srazit", ale po dlouhé době, to mi trochu vadí. nakonec, když už např. k nám někdo přijde, jsem schopna hodiny vyvařovat a chystat a všechno mám téměř dokonalé, vlastně hostit někoho mě děsně baví a dobíjí :-) ale neznámé lidi, něčí přátele nebo večírek u muže v práci, no to ne :-D
jj!!! :)
to samé....
Nejsem sice zkušená hostitelka, ale pro lidi, které mám ráda, bych i kus modrého nebe servala. :)
Ovšem přítel to má jinak, je extrovert, takže "tralala" a krapet nepochopení. Ale já nic neskrývám a sama o sobě to říkám.
Jj, jak píšeš "něčí přátele", dostávám kopřivku - hlavně když přítel přijde s tím "no on(a) byl(a) děsně fajn; nezkazil(a) žádnou legraci a má výdrž při pití (alka)..." ... a to mě má navnadit a mám cítit chuť toho člověka poznat??? :roll: :) Když pak třeba ještě dodá: "ale vlastně když jsem potřeboval pomoct, tak po něm/ní nebylo vidu a slechu..." No comment! Ale už se loni pěkně finančně spálil s někým, koho považoval za kamarádku, tak je to mírně lepší.
okyž mi posledněmanžel "dohazoval" jeho známé k seznámení, trvalo to skoro rok...no nakonec jsem se přemohla jsou to prakticky naši nej známí :-D...no trefil se, asi mě trochu zná:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

neviem ci rozdelenie introvert - extrovert je spravne alebo ci to pre mna dava zmysel.

Ja som zvyknuty delit ludi na vysavace energie a na darcov energie

a dalej na tych co si zablokuju energiu ochrannym stitom a energia ani von ani dnu, v neznamej spolocnosti.

moja skusenost mi hovori ze cloevke introvert moze byt tiez vysavac energie a clovek extrovert moze byt darca energie

a sposob akym sa energia vysava z duhych moze byt velmi rozny a takzo to kategorizovat podla povrchnych znakov.

v spolocnosti musi byt vzdy aspon jeden vysavac energie pripadne kazitel energie a je to nasa lekcia ako dokazat ochranit svoju energiu alebo komplet - ochranny stit alebo selektivne v nom pripustit energeticku vymenu s urcitymi vedome vybranymi ludmi.

pretoze inak budeme mat vzdy dovod a vyhovporku preco sme nieco nemohli lebo tam bol niekto - je to pozicia obete, victim strategy.
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Extrovertní introvert = ten kdo je uzavřený, ale všem se tím chlubí.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Extrovertní introvert = ten kdo je uzavřený, ale všem se tím chlubí.
:D

no, jako vždy, trefná poznámka :-D

naštěstí si tu s PAvli jen tak hezky tiše šuškáme :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:
Panda píše:Extrovertní introvert = ten kdo je uzavřený, ale všem se tím chlubí.
:D

no, jako vždy, trefná poznámka :-D

naštěstí si tu s PAvli jen tak hezky tiše šuškáme :wink:
:D Pando, Pando.

Jituš, on stejně kdo sám introvertem není, ten to nepochopí...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: okyž mi posledněmanžel "dohazoval" jeho známé k seznámení, trvalo to skoro rok...no nakonec jsem se přemohla jsou to prakticky naši nej známí :-D...no trefil se, asi mě trochu zná:-)
no, my se ve vkusu na kamarády zatím příliš neshodli, snad jen jeden a toho máme hodně rádi oba dva. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:neviem ci rozdelenie introvert - extrovert je spravne alebo ci to pre mna dava zmysel.

Ja som zvyknuty delit ludi na vysavace energie a na darcov energie

a dalej na tych co si zablokuju energiu ochrannym stitom a energia ani von ani dnu, v neznamej spolocnosti.

moja skusenost mi hovori ze cloevke introvert moze byt tiez vysavac energie a clovek extrovert moze byt darca energie

a sposob akym sa energia vysava z duhych moze byt velmi rozny a takzo to kategorizovat podla povrchnych znakov.

v spolocnosti musi byt vzdy aspon jeden vysavac energie pripadne kazitel energie a je to nasa lekcia ako dokazat ochranit svoju energiu alebo komplet - ochranny stit alebo selektivne v nom pripustit energeticku vymenu s urcitymi vedome vybranymi ludmi.

pretoze inak budeme mat vzdy dovod a vyhovporku preco sme nieco nemohli lebo tam bol niekto - je to pozicia obete, victim strategy.
možná máš, Rudi, svým způsobem pravdu, ale napadá mne, zda znáš opravdové skutečné introverty. Lidi, kteří jsou vysloveně šťastní sami, při svých solo zájmech a to je dobije asi nejvíc.... Pak existují lidé, kteří jako introverti jen působí (třeba proto, že jsou stydliví), ale po společnosti druhých lidí touží....
Já jsem introvert odmalička, ale ne vždy stydlivý, spíš jsem i trochu "nevychovaná", protože umím dát najevo, kdy nastala chvilka, že už mám lidí plné zuby a chci svůj milovaný klid. Každý si šetří energii jinak. Já si sice taky umím vytvořit obranný štít, ale kolikrát preferuji se s vysávačem nesetkat vůbec nebo minimálně. No, během života jsem pochopila, že to úplně nejde, takže to nějak skousnu... ale nerada.
Máš naprostou pravdu, že někdy se člověk otevře a tu energii rád dá, či proběhne výměna... Pamatuju na situaci kdy jsem brečela kámošce na rameni (to opravdu extrémně nerada, své bolístky si užívám radši v soukromí, ale stalo se) a ona mi pak při odchodu říkala: "tyjo, vždycky když si s tebou popovídám, tak si pak připadám plná energie a jako bych lítala". No a já se přitom bála, že jsem na ní hodila své starosti - jenže kámoška je extrémní extrovert a mezi lidmi úplně kvete.... a to asi i když pláčou... :) Podobně to mám se sourozencem - extrovert a viditelně ožívá mezi lidmi - a než jsem se naučila aspoň trochu chránit, to byl můj dvorní "vysavač". ")
Určitě to nebude platit stoprocentně, ale já si opravdu myslím, že víc "sají" extroverti.

Jituš, promiň, zase jsem se rozepsala v tvém deníčku. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Pavlus poznam dokonalych introvertov

co sa tyka sania, asi sa so sajucimi introvertami nestretas alebo nejak automaticky im nedovolis sat

alebo medzi extravertami lahko stratis obranu a otvroris sa - proste ta ukecaju a potom ta niekto z nich vycucne.

Ono vsetko zalezi len na nas, komu co dovolime a ak niekomu dovolime viac tak sa musime spytat seba sameho preco sme dovolili co sme nechceli a neobvinovat z toho niekde zaklasifikovaneho jedinca.

aj to ako vo vsetkom sa hra stale fedna a ta ista hra : HRA NA OBET

ako NLP stavia zakladnu otazku : am I a cause or an effect ?

teda som zodpovedny sam za seba vo vsetkom co sa mi stane aleba davam zodpovednost za seba do ruk druhych ludi a potom vlastne moj osud vo vsetkom nie som schopny menit a kontrolovat, ale som zavisly koho co momentalne napadne a to si pis ze takych ludi co hraju effect - victim, si najdu pravu taki co to s nami nemyslia priamo najlepsie. su to v poidstate nasi ucitelia aby sme uz konecne pochopili ze absolutne za vsetko si mozeme sami
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavli, souhlasím,
Vili mi vždycky říkal: běž ven, vyražte s holkama zatančit si, uvolnit se..neseď doma...a já jsem po tom netoužila, moc mi to neříkalo, vždycky jsem z toho byla akorát unavená.
Situace se trošku změnila:-D Teď už chodím ráda..ale opět se to opakuje:se stejnou partou holek, který znám, vím co čekat, vím, že se pobavím, že se uvolním tancem atd, (ale taky ne každý týden, většinou tak jednou za 3 měsíce).

taky mám ráda být sama..někdy se stane, že jsem doma a Juli je ve škole-to dopoledne mi potom tak rychle uteče!!!Jsem tak ráda sama se sebou, s knížkou, teď třeba peču, zdobím, háčkuju nebo šiju hračky, dělám korálky,tvořím dárky...zkrátka si vystačím :lol:
Když mě navíc něco zaujme, jsem schopná přečíst stovky stran informací a prokousat se k jádru věci!!! No jsem sice vodnář ale v ascendentu mám štíra :roll: :wink:

a mmchodem, jse ráda, že se rozepisuješ :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

mám pocit, že jsem mám štít asi zesláblý, nebo jsem ho spíš (v práci) odložila-uvěřila jsem, že ho nepotřebuji, že jsem v "bezpečí"...chyba lávky...pak už bylo too late! tak jsem to odstonala :-/...asi jsem ptořebovala čas na vybudování nového než se zase vrátím do práce !
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:mám pocit, že jsem mám štít asi zesláblý, nebo jsem ho spíš (v práci) odložila-uvěřila jsem, že ho nepotřebuji, že jsem v "bezpečí"...chyba lávky...pak už bylo too late! tak jsem to odstonala :-/...asi jsem ptořebovala čas na vybudování nového než se zase vrátím do práce !
stary socialisticky film : Vysoka Modra Zed, asi plne vyznamovo nik nepochopil

ten mal urcite aspon tych 12 interpretacii
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
stary socialisticky film : Vysoka Modra Zed, asi plne vyznamovo nik nepochopil

ten mal urcite aspon tych 12 interpretacii

naprosto bez spojení - jen myšlenkové spoje - napadl mě jiný film "Medená veža" ...asociace modrá-meděná, zeď-veža :roll:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: co sa tyka sania, asi sa so sajucimi introvertami nestretas alebo nejak automaticky im nedovolis sat

alebo medzi extravertami lahko stratis obranu a otvroris sa - proste ta ukecaju a potom ta niekto z nich vycucne.
možná. :)

Jinak já se jako oběť nevnímám; jen si šetřím energii tak jak momentálně umím. Jak to bude za pár let, nevím.
Ale vcelku jsem se za svůj život "otužovala" - různé cestování, spolubydlení.... ale o to víc vím co potřebuji... občas ten svůj krásný klid a samotu. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
rudo píše: co sa tyka sania, asi sa so sajucimi introvertami nestretas alebo nejak automaticky im nedovolis sat

alebo medzi extravertami lahko stratis obranu a otvroris sa - proste ta ukecaju a potom ta niekto z nich vycucne.
možná. :)

Jinak já se jako oběť nevnímám; jen si šetřím energii tak jak momentálně umím. Jak to bude za pár let, nevím.
Ale vcelku jsem se za svůj život "otužovala" - různé cestování, spolubydlení.... ale o to víc vím co potřebuji... občas ten svůj krásný klid a samotu. ")
taky si nepřipadám (běžně) jako oběť - ale tentokrát to cucání trvalo příliš dlouho, cca měsíc pěkně v kuse až jsem už neměla co dát.
Ale na to jsem řišla až teď co jsem doma, v klidu, sama, (nemocná) a mám pohodu na přemýšlení a ty myšlenky přicházejí samy..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:Pavli, souhlasím,
Vili mi vždycky říkal: běž ven, vyražte s holkama zatančit si, uvolnit se..neseď doma...a já jsem po tom netoužila, moc mi to neříkalo, vždycky jsem z toho byla akorát unavená.
Situace se trošku změnila:-D Teď už chodím ráda..ale opět se to opakuje:se stejnou partou holek, který znám, vím co čekat, vím, že se pobavím, že se uvolním tancem atd, (ale taky ne každý týden, většinou tak jednou za 3 měsíce).

taky mám ráda být sama..někdy se stane, že jsem doma a Juli je ve škole-to dopoledne mi potom tak rychle uteče!!!Jsem tak ráda sama se sebou, s knížkou, teď třeba peču, zdobím, háčkuju nebo šiju hračky, dělám korálky,tvořím dárky...zkrátka si vystačím :lol:
Když mě navíc něco zaujme, jsem schopná přečíst stovky stran informací a prokousat se k jádru věci!!! No jsem sice vodnář ale v ascendentu mám štíra :roll: :wink:

a mmchodem, jse ráda, že se rozepisuješ :wink:
naprosto chápu. :)
Jasně že vyrazíš s holkama, které máš ráda a víš co od nich čekat. Být to naopak, musela by ses nutit.
Jo!!! Ty chvilky kdy je člověk sám se sebou a věnuje se něčemu co ho baví, letí jak splašené! :)
Také jsem schopná načíst hodně literatury k něčemu co mě zajímá. Během školní docházky jsem toho stihla přečíst hodně i pod lavicí při hodinách. ")
Ty máš štíra v ascendentu (to má i Radka co sem dřív chodila), já v měsíci. ") Když jsme u toho, ještě je zajímavé osobní životní číslo (alespoň mne vystihlo až až).
Naposledy upravil(a) Pavluska dne pát pro 14, 2012 0:24, celkem upraveno 2 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jj samota, preto meditacia je riesenie na vsetko

ovsem meditovat a byt sam clovek moze aj precpanej elektricke

lepsie povedane to je to co sa musime naucit

a mozno nas potom niekto nazve na vitafore ze sme introverti (:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: taky si nepřipadám (běžně) jako oběť - ale tentokrát to cucání trvalo příliš dlouho, cca měsíc pěkně v kuse až jsem už neměla co dát.
Ale na to jsem řišla až teď co jsem doma, v klidu, sama, (nemocná) a mám pohodu na přemýšlení a ty myšlenky přicházejí samy..
taky chápu. Jituš, koukám, že dneska na Tebe můžu pořád reagovat "to chápu".... :mrgreen:
Zkus si přečíst tu knížku o introvertech. ;)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: ovsem meditovat a byt sam clovek moze aj precpanej elektricke
to se dá souhlasit. Jen ne když Tě tam třeba zrovna někdo obtěžuje. Prostě když se chvíli nemusíš zapojovat do interakcí a můžeš se oddat své duši...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:[No jsem sice vodnář ale v ascendentu mám štíra :roll: :wink:

a mmchodem, jse ráda, že se rozepisuješ :wink:
naprosto chápu. :)
Jasně že vyrazíš s holkama, které máš ráda a víš co od nich čekat. Být to naopak, musela by ses nutit.
Jo!!! Ty chvilky kdy je člověk sám se sebou a věnuje se něčemu co ho baví, letí jak splašené! :)
Také jsem schopná načíst hodně literatury k něčemu co mě zajímá. Během školní docházky jsem toho stihla přečíst hodně i pod lavicí při hodinách. ")
Ty máš štíra v ascendentu (to má i Radka co sem dřív chodila), já v měsíci. ") Když jsme u toho, ještě je zajímavé osobní životní číslo (alespoň mne vystihlo až až).[/quote]


lunu mám ve střelci a osobní číslo je opravdu výstižné, i proto, že dokáže přesně říct vychýlení vlastností do extrémů :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
rudo píše: ovsem meditovat a byt sam clovek moze aj precpanej elektricke
to se dá souhlasit. Jen ne když Tě tam třeba zrovna někdo obtěžuje. Prostě když se chvíli nemusíš zapojovat do interakcí a můžeš se oddat své duši...
hezké, ano ano!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše: taky chápu. Jituš, koukám, že dneska na Tebe můžu pořád reagovat "to chápu".... :mrgreen:
zajímavé :wink: škoda že jsme se nemohly potkat, když jsem teď byla v Londýně :-(
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:osobní číslo je opravdu výstižné, i proto, že dokáže přesně říct vychýlení vlastností do extrémů :wink:
ano, přesně! :)
Na mne to mé osobní číslo, či spíš tenkrát mřížku (ale výklad byl stejný jako u osobního čísla), vybafla paní na regresích, ještě než jsme začaly, a mne klesla čelist. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: zajímavé :wink: škoda že jsme se nemohly potkat, když jsem teď byla v Londýně :-(
no byl to nejhorší možný termín - dovolená a tu já v UK trávit nehodlala. ") Tak příště. Možná to mělo svůj důvod - řešila jsem ještě jednu záležitost s přítelem, tak bych třeba nebyla tolik v pohodě. next time... :wink:

A dnes už mířím do postele.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Btw, vlastně jsem až do doby posledních cca 4 let nikdy neměla žádnou "partu" či "partii" kamarádů, lidí...bandu, se kterou bych byla vážně spřízněná, se kterýma bych někam jezdila, chodila atd atd atd..
patřila jsem částečně mezi kamarády(bandu) mojí výborné kamarádky na gymplu..ale byla to "její" banda, já se tam nikdy necítila , jako že tam patřím...
nikdy jsem to nijak nepotřebovala, ale přesto mi to chybělo..chtěla jsem "být normální" a mít partu :-D ale moje duše na to ve skutečnosti není :?
vždycky jsem se omezila na pár spřízněných duší, těm jsem se otevřela, ti mě většinou zklamali atd :-D

i teď v dospělosti mám tendence upoutat jednoho člověka víc...neumím udržovat opravdový silný přátelský vztah s více lidmi!!nevím jak to někdo může stíhat :-D

nejlepší přítelkyně mám dvě...blízké možná další dvě...a pak pár, které považuji zkrátka za kmrádky, někdy jsou přátelé spíš jejich manželé či partneři- vlastně se dost přátelím s muži a to mi mezi ženami(nadřízenými) dělá dost potíže :-/
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
jitulinda píše:osobní číslo je opravdu výstižné, i proto, že dokáže přesně říct vychýlení vlastností do extrémů :wink:
ano, přesně! :)
Na mne to mé osobní číslo, či spíš tenkrát mřížku (ale výklad byl stejný jako u osobního čísla), vybafla paní na regresích, ještě než jsme začaly, a mne klesla čelist. ")
jako já na kineziologii !!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
jitulinda píše: zajímavé :wink: škoda že jsme se nemohly potkat, když jsem teď byla v Londýně :-(
no byl to nejhorší možný termín - dovolená a tu já v UK trávit nehodlala. ") Tak příště. Možná to mělo svůj důvod - řešila jsem ještě jednu záležitost s přítelem, tak bych třeba nebyla tolik v pohodě. next time... :wink:

A dnes už mířím do postele.
sweet dreams :-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:Btw, vlastně jsem až do doby posledních cca 4 let nikdy neměla žádnou "partu" či "partii" kamarádů, lidí...bandu, se kterou bych byla vážně spřízněná, se kterýma bych někam jezdila, chodila atd atd atd..
patřila jsem částečně mezi kamarády(bandu) mojí výborné kamarádky na gymplu..ale byla to "její" banda, já se tam nikdy necítila , jako že tam patřím...
nikdy jsem to nijak nepotřebovala, ale přesto mi to chybělo..chtěla jsem "být normální" a mít partu :-D ale moje duše na to ve skutečnosti není :?
vždycky jsem se omezila na pár spřízněných duší, těm jsem se otevřela, ti mě většinou zklamali atd :-D

i teď v dospělosti mám tendence upoutat jednoho člověka víc...neumím udržovat opravdový silný přátelský vztah s více lidmi!!nevím jak to někdo může stíhat :-D

nejlepší přítelkyně mám dvě...blízké možná další dvě...a pak pár, které považuji zkrátka za kmrádky, někdy jsou přátelé spíš jejich manželé či partneři- vlastně se dost přátelím s muži a to mi mezi ženami(nadřízenými) dělá dost potíže :-/
já měla partu na základce, ale byla jsem z ní násilně vytržená (prý to na mne nemělo dobrý vliv, haha) a musela jsem na víceletý gympl a to mi nesedlo.
Jj, je sranda číst o tom procesu, kdy si introvert uvědomí, že je normální a že si holt v dospívání musel projít tím, že "normální lidé" se druží, tvoří party, stále něco společně podnikají, vše sdílí.... oooh, brrr... :mrgreen:
Já než si to naplno přiznala že jsem introvert a basta... :)
Jak píšeš o opravdovém přátelství - ano, přesně! Já třeba nenadužívám slovo kamarád/ka. Hodně používám slovo známý/á a všimla jsem si, že extroverti to kolikrát všechno "mydlí" pod slovo kamarád/ka. :)
Také si vážím kamarádství s muži, ale občas se to mělo tendence zvtrtávat, tak jsem už opatrnější. ")

Tak a teď už dobrou noc. Ta moje polovička už odfukuje do peřin a už asi nic nebude (v tomhle jsem chlap).... :mrgreen:
Tak aspoň ty hezké sny. Díky. Také přeji. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

ještě mě napadá hodně myšlenek k tomu, že v některých kulturách je údajně míň introvertů, protože všichni žijí víc pospolu, ale přísahám, že znám i introvertní afričany apod....
Dobrou :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

hmm, zajímavé :shock:


pročítám si tak o Ascedentu štíra a jsou tu vážně věci, které sedí:
"Takto se neustále zkoušíte a vystavujete jedné výzvě za druhou jen proto, abyste si dokázali, že v konečném důsledku se dá všechno zvládnout............ "
"Protože vycházející Štír má mimořádně silnou intuici, někde hluboko ve svém nitru víte, že nejste sami k sobě upřímní..............."
"Namísto toho, abyste se snažili transformovat odpadové produkty společnosti, vnímáte život jako nekonečný růst. Díky tomu se snadno zbavujete minulosti, protože jednoduše přestává existovat ve vašem vědomí................... "
"Snadno se zbavujete toho, v co jste kdysi věřili, a nemáte přitom pocit, že přicházíte o něco významného...................."
"Tento ascendent má mimořádně intimní vztah k samotným kořenům života............."
atd
atd

A Luna se střelci
"ejvětší potřebou je neustále něco hledat. Pro své bezpečí potřebujete nějakou svou filosofii nebo víru, potřebujete vidět cíl nebo poslání, které by vašemu životu dalo smysl....................."
"Vaše vrozená spontánnost a otevřenost může být pro okolí velmi osvěžující. Ve společnosti můžete hýřit optimismem, o samotě ale můžete někdy cítit prázdnotu...................."
atd
:wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:ještě mě napadá hodně myšlenek k tomu, že v některých kulturách je údajně míň introvertů, protože všichni žijí víc pospolu, ale přísahám, že znám i introvertní afričany apod....
Dobrou :)
v juznej ameriky niektore domorde indianske kmene maju velmi pevne zasady, napriklad aj ked je kmenova oslava - "slezina" a je tam spolocne jedlo, tak si kazdy nabere a zaleze niekde do kuta lebo von a pri jedeni sa na nikohonepozera a je uplne sam so sebou

ziadne kecy pri prezuvani a ziadne riesenie problemov
a este lepsi princip :

po svadbe je zakaz aby sa muz rozpraval so svokrou a nesm,u sa ani len stretat alebo pozerat a vzdy ak nahodou sa nachadzaju v rovnakom priestore sa musia otocit chrbtom a komplet sa ignorovat

ake tragicke su zvyky tejto zdegenerovanej zapadnej civilizacie

a ked naozaj nejaka vazna situacia vyzaduje prenos info medzi svokrou a zatom, tak info daju nacelnikovi ktory rozhodne ci naozaj tu info posunie dalej je to taky cenzosrky filter a beda ak ho otravuju volovinami a aintrigami alebo snahou manipulovat a miesat sa niekomu do zivota.
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

[quote="rudo"]

ake tragicke su zvyky tejto zdegenerovanej zapadnej civilizacie

/quote]


:lol: má to hodně do sebe, skutečně!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: pročítám si tak o Ascedentu štíra a jsou tu vážně věci, které sedí...
a kde si to čteš?
Co se týče české verze, tak mne docela stačí Najdise.cz. ")
U mne je docela trefné i toto (luna ve štíru): "Toto postavení vytváří nutnost nořit se do svých pocitů co nejhlouběji, což s sebou přináší velkou zranitelnost. Nikomu nic nezapomenete. Je těžké k čemukoli vás donutit, výjimečně je možné na vás zapůsobit laskavostí. Potřebujete hluboký citový vztah, i když jeho prožívání není lehké a nutí vás k mnoha proměnám. Povrchní vztahy vás neuspokojují, protože nejsou patřičně očistné. Máte neomylnou schopnost odhalovat emocionální stav druhých lidí, i když ho skrývají. Díky tomu máte schopnost velmi účinně zraňovat nebo i léčit. Vaše emoce mohou být extrémní, od soucitu až k pohrdavosti, od vášnivosti až k bezcitnosti. Je potřeba zbavit se strachu ze zrady, opuštění, z toho, že ztratíte to, co máte rádi. Pokud se jej nezbavíte, jeho účinkem budou právě ztráty, kterých se obáváte." atd. I když bezcitnost u sebe zatím nepozoruju. ") Zajímavé je, že než jsem zjistila, že mám "štíráka" v luně, neměla jsem ráda štíry obecně (sluneční znamení)... no ale extrémně v lásce je nemám dodnes, i když se je snažím víc pochopit.
Jinak u mne zjemňují štíráka váhy v ascendentu. ") A ty váhy na mne sedí taky značně ("Ascendent ve Vahách usiluje o dokonalý vztah, o to, co je harmonické a příjemné. Pokud ale něco neodpovídá jeho představám, dokáže být kritický, může partnera nutit přijmout své stanovisko.
Pokud máte Ascendent ve Vahách, Beran je na vašem Descendentu. Sebestředný a asertivní partner vás bude nutit k ústupkům. Pokud však bude partner nespravedlivý a náročný, musíte se naučit trvat na svém a požadovat, aby partner respektoval určité hodnoty, aby vztah vedl k vyváženosti. Neměli byste stále čekat, jak to dopadne, ale otevřeně říct svůj názor a být připraveni zapojit se do konfliktu.
Ve vztahu se potřebujete oba považovat za plnoprávné jedince. Podporujte zdravou soutěživost mezi vámi, abyste si uvědomili své schopnosti a svou cenu.")


A zas se Ti tu roztahuju. :) Beru to tedy trochu jako "šepot" mezi dvěmi ženami a kdo nechce, ať nečte. Hlavně většina skeptických mužů. Ti se mohou uchýlit do "svých jiných debat". :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, zajímavé. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět