Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak jak jde cas stravu upravuju podle pocasi, unavy a prostredi:-)

Temer 97%. Bez masa, 3% jsou ryby- 1x za mesic nejaky kousek ryby kdyz jsme v restauraci a zeleninova jidla stoji za prd a nebo maji podobu smazeneho kvetaku:-))) napriklad ted v nedeli losos se spenatem. Zas tako uzasne to nebylo, mela jsem si dat tu zapecenou brokolici:-))))
Denne odpoledne bily jogurt a mandle,v posledni dobe i cerstvy kozi syr k salatu,nekdy mozarella.Snidane temer vzdy strouhana mrkev s jabkem, susene svestky a mandle, nekdy misto toho banany. Zbytek pres den zelenina. Obed a vecere salat michany (klasika- ledak, rimak, rukola, rajcata, okurka, papriky, redkvicky, repa...)nebo jednodruhova zelenina na panvi na cibuli a cesneku ( zelene fazolky, chrest, kedlubna, celer, mrkev, cuketa,brokolice..) . Vedro- syrove, chlad- varene;-)
Piju jen vodu, ovoce jen 2 jabka na snidani, vyjimecne odoledne. Cukry doplnuju mrkvi- chroustam ji vetsiňou vecer nebi kdyz je pred den hlad a neni cas si sednout k jidlu.

Deti jsou skvele, s Juli se jeste stale sprtame na pisemky ( ktere teda claji jen ji:-))) ) a vitecek roste jako z vody a jeho denni rezim a potreby se meni kazdy mesic. Je to ale velky klidas a pohodar, usmevavy a roztomily.

Protoze jsem mela pocit, ze je pred den neustale nedostatecne napity a jakoby nervozni, zacala jsem zkouset podat mixnute jablicko, banan, lisovaniunjablecnou stavu a byl klid. Vsechn mu moc chutna a je spokojeny a ja kojim stale stejne, i v noci po 2 hodinach.
Musim najit nekde nejake doporuceňi a cteni pro vita kojence, jak s prikrmy?!? Podavam totiz i naparenou zeleninku;-)

Kila jdou pomalu dolu, do predtehotnske vah jeste 2 ,5 kg do vita vahy jeste 5kg.
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Sice to nepatri do stravovani, ale tyka se to zdraveho zivotňiho stylu;-). Jak je vedro, pokousim se o bezplenkovku. Nevim jestli mame jeste sanci, malemu bude za chvili 5 mesicu:-/ skoda ze me to neoslovilo sriv, ale dobre ze mame aspon latkove plinky;-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak dneska ovoce!!! Potkala jsem po ceste s kocarkem paradňi merunky, jahody, blumy a tresne:-))))))

Takze rano jogurt, obed salat s mozarellou, pres odpoledne 2 merunky, asi 5 jahod, 2 tresne, vecere zase salat. Pres den par mandli.

Porad premyslim do jake miry tam vadi ty mlecnosti, ale zjistila jsem ze je snasim porad mňohem lip nez lepek...i celozitny kvaskovy chleba "citim" ve strevech. Syr me zasyti a viditelne problemy mi necini- myslim ten cerstvy. Jogurt rano nic moc- teda chutna, ale strouhane jabko s mrkvi je lepsi. Jogurt ale odpoledne nebo vecer dobre;-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Janek »

Kolik mandli? Odvazujes nebo pocitas?;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

:) 2 třešně... to je tam taky máte tak drahý? My docela jo, tak jsem měla letos zatím jen hrst. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: napriklad ted v nedeli losos se spenatem. Zas tako uzasne to nebylo, mela jsem si dat tu zapecenou brokolici:-))))
to se mi taky občas stane. Semtam ryby miluju, ale někdy ta konkrétní nestojí za to. Jednou jsme koupili zlevněného lososa (čerstvého) a ten byl hrozný. V té době už byl ale zahozený obal, tak ani nevím, odkud tenkrát pocházel. Ale opravdu divná pachuť, která jindy nebývá. "(
A jednou jsme zkusili i čerstvou makrelu - na jednoho člověka celá jedna docela velká ryba (se zeleninou) a pak bylo pěkně těžko - přišlo mi to tučné snad ještě víc než jiná vyhlášená tučná masa...

Pardon, že se o tom tady na vit. tak vypisuju. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

Ahoj. Ja s babami pracujem na webe www.prikrmy.sk
raw to neni, ale snazime sa aspon trochu robit zdravsiu osvetu.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Janek: To ja jen pro svoji zajimavost pisu ks ovoce. Moc ho v posledni dobe nejim, protoze me nezasyti a snim ho pak klidne kyblik:-))))mandli nasypu jrsticku a chroupu a chroupu... Ale uz mi dosel sacek tak mam dochroupano:-))))

Pavli: jen jsem zobla dve tresne , protoze jsem ochutnavala u nasich co mamka prinesla z trhu, ale protoze me trochu nadymaji, tak kvuli kojeni jen opatrne.
Jen se klidne vypisuj:-)))) vsak ja tucnou rybu rada, radeji nez suchou, ale fakt jen obcas a vic pres timu nez ted na jare, to je nepotrebuju vlastne vubec. V te restairaci se m to zdalo jako dobra prilezitost, protoze vim, ze doma si ji ted delat nebudu... No a jak jsem rekla, nic moc:-//

Lumoska: super, podivam se!!! Ja delam zatim podle vlastniho nejlepsiho vedomi a svedomi. Zatim ma v poledne krome meho mleka zeleninku ( naparenou, varenou) a vecer ovoce(syrove) s ryzi nebo jahlami propasirovane jako kasi.:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Janek »

Ja ze kdosi mi tvrdil, ze mandle ji 5ks denne (ne vic)...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Dnes uz si unava po nevyspanych noci vybrala svoji dan... Byla jsem dnes absolutne vycerpana, jidlo normalka, bily jogurt, med, repa, rajcata,cuketa, mozarella. celkove dneska pul napul ovozel- mllecnosti. Ale vecer- poprve po mesicich- jsem mela chut na cokoladu! Snedla jsem radek cokolady a vubec jsem si nepochutnala, ale energie se trochu vyrovnala.
Vim ze to nebylo dobre a ze jsem energii mela hledat jinde, ale maminky me pochopi;-) zitra si dam na jidle vic zalezet, je videt ze jsem to dneska nedala, podcenila a vecer energie dosla a ja ji hledala ve sladkem:-/
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Dneska jsem si dala pozor na jidlo, energie dost, zadne poklesy cukru a cele dalsi kilo na vaze dole:-)

Snidane bily jogurt s medem, obed strouhany 2 mrkve s 3 jabkama s vlasskyma oriskama, odpoledne ctvrt kila rajcat se ctvrtkou ledaku a mozarellou, vecer bily jogurt.. Parada ! Jsem spokojena:-) update:jeste dve mrkve:-))

Mmchodem-pouzivam olivac na zeleninu+sul a citron..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:Parada ! Jsem spokojena:-)
to je to co chce kazdy chlap pocut :P
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Ja te zeru, Rudi :br :lol: (:-) :mrgreen: :roll:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:Ja te zeru, Rudi :br :lol: (:-) :mrgreen: :roll:
to ale nejsi vegankou :P
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Mozna kdysi, dneska uz jen racionalne se stravujici jedinec:-D teda stravujici se tak jak mi momentalne vyhovuje;-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:Mozna kdysi, dneska uz jen racionalne se stravujici jedinec:-D teda stravujici se tak jak mi momentalne vyhovuje;-)
vdaka za uprimnost, znamena to pre mna vela.

:mrgreen:

v kontexte predosleho :P :br
5 2 8
Odpovědět