Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

hola,hola! Hlásím, že začínám... je to 5 dní, co jsem skočila rovnýma nohama do raw!

Už nějakou dobu,řekněme nějaký ten rok, hledám, zkouším a pátrám, co že je pro mě ten nej způsob a životní styl či směr. Vzhledem k tomu, že se dost hýbu, jedla jsem vždycky dost "zdravě"-čistě, bez aditiv, živočišných tuků a jiných sajrajtů a co možná nejvíc sezónně, bezlepkové obiloviny, luštěniny, málo masa,k pití jen vodu... Ovozel u mě vždy tvořilo min 60% stravy, nicméně ne vždy to vše bylo raw.
Skok do raw na 100% pro mě zatím není nijaký problém...tedy...až na kávu :P Takže raw 98% :lol: Saláty miluju!!čerstvý špenát, polníček, brokolici,červenou řepu, celer, ředkvičky, fazolky,mrkev, semínka, výhonky, oříšky... no prostě všechno :delicacy: a ovoce stejně tak!
Zatím jedu: dopo ovo a od oběda zel...různě šťávy, semínka, baštím sem tam i sušené ovo.

Uvidím, jak mi bude raw vyhovovat dlouhodobě, zatím mám předsevzetí dlouhodobější očistné kúry :wink:

První provokace ale byla páteční grilovačka!! To vonělo!!Na obranu jsem si ale umíchala ten nejluxusnější salátek a to se mohlo jít nějaký grilovaný kuře bodnout!Všichni nakonec slintali nad tím, co jsem měla já...

Dobrá zpráva je,že moje rodinka to vítá s nadšením-mužíček se flákoty sice nevzdá,ale raw ovozel miluje.Stejně tak moje prvňačka...jen nevím čím jí nahradit pečivo?Svačinky..?Někdo nějaký tip, jak na to s malými dětmi?
Naposledy upravil(a) jitulinda dne pon dub 30, 2012 15:03, celkem upraveno 2 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: začínám ..

Příspěvek od smajliss »

Mohla jsi si dát lepší název deníčku :-P .. pečivo prostě vyřadit a docela syté jsou banány, takže můžou nahradit ten pocit najezení po pečivu.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Mohla jsi si dát lepší název deníčku :-P .. pečivo prostě vyřadit a docela syté jsou banány, takže můžou nahradit ten pocit najezení po pečivu.
Díky za tip!...Co teď?!snažila jsem se, snad je to lepší :D


banány ona nerada..ale hlad ji třeba naučí:-) Díky!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

Zase špatně. :-) Měla by sis přidat do názvu (nejlépe na začátek) ještě svůj nick, aby ostatní poznali, že je to Tvůj deníček, např. když ho budou hledat.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od jitulinda »

Prozatimní postřehy se syrového života(možná je brzy dělat závěry po týdnu, ale přece jen...):

1. budím se sama kolem 6 naprosto odpočatá ať jdu spát takřka kdykoliv.
2. (pro dámy) mnohem kratší, slabší, nebolestivá perioda.
3. Naprosto vyrovnaná,klidná, běžné rodinné stresovky zvládám s ledovým klidem a úsměvem!Celkově mě jaksi nic nerozhodí!
4. naprosté vymizení chuti na nezdravé sladké (snad díky minerálům v tom velkém množství syrové zeleniny???)

... Tak co vy na to?Souvisí to s raw??????
Naposledy upravil(a) jitulinda dne pon dub 30, 2012 15:06, celkem upraveno 1 x.
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Zase špatně. :-) Měla by sis přidat do názvu (nejlépe na začátek) ještě svůj nick, aby ostatní poznali, že je to Tvůj deníček, např. když ho budou hledat.
:lol: jejej...!!! tak snad teď :lol: :lol: :lol:

PS: děkuji!!!No zkrátka začínám :oops:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

To vymizení chutě na sladkosti jsem pozoroval taky ze začátku a trvá to furt. Vita strava má většinou v sobě hodně cukrů, takže zřejmě už potom člověk nemá potřebu sahat po dalším cukru a ještě k tomu nezdravém. Ty ostatní příznaky jsou běžné pro viťouše, takže by to mělo souviset taky s raw.

Jinak název už je super ! :P
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:To vymizení chutě na sladkosti jsem pozoroval taky ze začátku a trvá to furt.
...jak dlouho už je z tebe syrováč ???? :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

Od 1.1.2012 .. a stále objevuju nové věci, takže se máš na co těšit :wink:
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

bašta

Příspěvek od jitulinda »

v 7 ráno v práci 3dcl štávy (mrkev,jablko,ananas,pomeranč)
v10 dopoledne ovozelsalát (1/2 jablka,1/2 hrušky,kousíček ananasu,1/2mrkve,rozinky,mandle,sezam)
ve 12 zase 3 dcl šťávy jako ráno
ve 2 odpo 1 jablko
ve 4 salát (špenát, rukola, kousek řepy, rajčata, kousek kedlubny, 1 ředkvička, kousek cukety, řapíkatý celer,citron,len, mák,kousek čerstvého kokosu)

večer se těším zase na nějaký salátek :P vyloženě si užívám ty barevné kombinace. Ta zelenina se na mě z talíře doslova culí :wink:

doplňuji véču:
zelené:špenát,rukola,okurka,hrášek,zelené fazolky,brokolice,jarní cibulka
barevné:rajčata,ředkvička,petržel,řapíkatý celer
olejové:čerstvý kokos,slunečnice,len,lískáč+ citronová šťáva

Zatím jím denně zpravidla cca 500g ovoce + 800g zeleniny + 80g olejovin :D to je vitamínů!!!!! :delicacy:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Od 1.1.2012 .. a stále objevuju nové věci, takže se máš na co těšit :wink:
moc by mě zajímalo, jestli jsi měl nějaké absťáky nebo jestli tě nic takového nepotkalo?!! :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

Ani neměl. Samozřejmě chutě někdy jsou. Například když nejsem najezený a jdu po městě a vidím pizzu, tak mě někdy magnetizuje. Jinak takové chutě nemám. Ale pamatuju si, že zhruba po 2 týdnech na vita jsem měl každý den sny o vařeném jídle :-D
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Ani neměl. Samozřejmě chutě někdy jsou. Například když nejsem najezený a jdu po městě a vidím pizzu, tak mě někdy magnetizuje. Jinak takové chutě nemám. Ale pamatuju si, že zhruba po 2 týdnech na vita jsem měl každý den sny o vařeném jídle :-D
:lol: :D :lol: :D Tak to nezní tak dramaticky !!!

Chutě mám zatím jen, když něco ucítím!Proto je pro mě asi nejkritičtější, když rodince sem tam vařím!Nesmím ani olíznout vařečku, stačí málo... takže raději vůbec nic :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

tak cože jsem to vlastně dneska??...

Příspěvek od jitulinda »

tak cože jsem to vlastně dneska??...

snídaně... kousek hrušky a jablka,pár hroznů,kousky ananasu,1/2 kivi,kousíček čertsvého kokosu,semínka slunečnice,pár hrozinek...to mi ten den krásně začal.Můj manža taky nepohrdnul miskou ovoce a dítě jakbysmet!
Dítě honila mlsná, tak jsem udělala čerstvou šťávu, nezůstala ani kapka...
Na zemi na dvorku jsme s tou mojí malou láskou v klidu a v pohodě hodinu a půl louskaly a pojídaly zásobu oříšků z podzimu..k tomu každá půlku hrušky. Pak ona pohádku a já Walkera- ona rajčata a kousek pečiva, já kousek kokosu.Pak celá rodinka 18km na kole, po cestě všichni nějaké to jablko a doma mňamkovej salátek : špenát, rukola,brokolice, okurek,jarní cibulka,cuketa,kedlubna,řepa,namočené ořechy-poprvé rozemleté jako dresing, .. rodinka pohanku a kus masa s mísou salátu :P Ochutnala jsem opečenou kůrku z kuřete a zjitila, že to líp voní než chutná...potěšilo mě to :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od buc11 »

myslím, že jdeš na to dobře,
saláty jsou v našich pásech až nezbytné
ovoce doporučuju co nejzralejší,
banánové mixy s jinými fruity, či kakaem jsou mi základním kamenem
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: banánové mixy s jinými fruity, či kakaem jsou mi základním kamenem
básnická slina :mrgreen:

Jituš, je fajn, že kromě stravy nezanedbáváš ani pohyb. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše: Jituš, je fajn, že kromě stravy nezanedbáváš ani pohyb. :)
No to určitě ne!!Já běhám, koluju, posiluju denně...bez pohybu to neumím !! :!: ... to je přece taky přirozené:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

buc11 píše:myslím, že jdeš na to dobře,
saláty jsou v našich pásech až nezbytné
ovoce doporučuju co nejzralejší,
banánové mixy s jinými fruity, či kakaem jsou mi základním kamenem
Děkuji, to mi pomáhá taková podpora... nechci a to jít křečovitě, dělám to tak, jak mi to jde od srdíčka, do ničeho se nenutím!! :P
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

středa

Příspěvek od jitulinda »

Milý deníčku..
Do práce jsem vyrazila po půl 7 s 3/4litrem čerstvé šťávy(pomeranč,jablko,grep) a dopoledne jsem sbaštila cca 30dkg ovocného mixu...v poledne jsem dala 2 jablka a ve 4 před cvičením 2 banány..po 2 hodinách šílenýho pocení jsem do sebe naklopila ovocný fresh a v 9 večer konečně zeleninový salát!!Zítra mám v plánu zase víc zeleniny, ovoce dnes bylo ažaž :D

je pozdě..už nvidím na klávesnici :lol: jdu do peřin!! :wink:
Naposledy upravil(a) jitulinda dne čtv kvě 03, 2012 9:16, celkem upraveno 1 x.
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

nezabudni pred zaspatim vymenim pod postelou dennicek za nocnicek :wink:
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:nezabudni pred zaspatim vymenim pod postelou dennicek za nocnicek :wink:
:D (:-) :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

mooooc cukru

Příspěvek od jitulinda »

Tak jsem si včera večer před spaním hezky přečetla o tom, jak je nebezpečné kombinovat moc ovoce (cukrů) a tuků (ořechy??) dohromady...prý je to nejlepší cesta k nemocem i k rakovině..
jinde se zase píše nezapomínejte na tuky...
a jinde zase, že tělo je dělaný na to aby jelo hlavně na cukry...

tak jsem z toho zase jelen :?

ovoce je pro mě během práce nejpohodlnější - zasytí, dodá palivo :D a je hned po ruce,nemusí se čistit, škrabat atd.. soudím teda, že to nevadí, pokud se k tomu nebudu ještě (v dobré víře abych neopomenula tuky) dopovat oříšky,ano prosím??Je to tak správně?? :?: :roll: :)

mmchodem, sama cítím, že je mi líp na zelenině..dopo sice potřebuju nastartovat a přežít ten pracovní maraton, ale když to táhnu na ovoci až do pozdního odpoledne (jako včera) je mi z toho paradoxně nějak divně, ani to neumím popsat. Zelenina je oproti tomu naprostý oddych!! no prosím...kdyo by to byl tušil... :wink: :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

pocuvaj vlastne telo a nie cudzie ego.
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: mooooc cukru

Příspěvek od Panda »

jitulinda píše:...ale když to táhnu na ovoci až do pozdního odpoledne (jako včera) je mi z toho paradoxně nějak divně, ani to neumím popsat. Zelenina je oproti tomu naprostý oddych!!...
"Divně po ovoci" se zdůvodňuje tím, že díky menšímu množství minerálů oproti zelenině způsobuje intenzivní detoxikaci, což je ten nepříznivý pocit. Ale jak říká rudo - nejlíp pocuvat vlastne telo.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: mooooc cukru

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:
jitulinda píše:...ale když to táhnu na ovoci až do pozdního odpoledne (jako včera) je mi z toho paradoxně nějak divně, ani to neumím popsat. Zelenina je oproti tomu naprostý oddych!!...
"Divně po ovoci" se zdůvodňuje tím, že díky menšímu množství minerálů oproti zelenině způsobuje intenzivní detoxikaci, což je ten nepříznivý pocit. Ale jak říká rudo - nejlíp pocuvat vlastne telo.
tím divně myslím, spíš ne ta vyrovnaně a trochu neklidně...že by to byla detoxikace? .. teď mám lepší pocit když jím ovo jen dopo zkrátka ve zbytku dne - v té delší části :wink: už raději zeleninu..!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:pocuvaj vlastne telo a nie cudzie ego.
pokouším se, je to příjemná změna! Snad rozluštím jeho signály správně :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

jitulinda píše:tím divně myslím, spíš ne ta vyrovnaně a trochu neklidně...
Ano, člověk tím moc "vzlétne" a nedokáže se srovnat (není na to dost připraven), potřebuje pak uzemňující stravu, která ho přizemní do reality.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:
jitulinda píše:tím divně myslím, spíš ne ta vyrovnaně a trochu neklidně...
Ano, člověk tím moc "vzlétne" a nedokáže se srovnat (není na to dost připraven), potřebuje pak uzemňující stravu, která ho přizemní do reality.
jestli je to vážně tím, pak je to teda dost zajímavé..!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

čtvrtek ..

Příspěvek od jitulinda »

oddychovka....
kolem 7 ráno ovocná šťáva cca 0,3l...kolem 10 ovocný salátek cca 350g... ve 13 zase ovocná šťáva 0,3l (už jsem na ni ale moc neměla chuť, bylo mi líto ji vylít :roll: )... a doma v pohodě konečně v 17h salátek (mladý špenát, rukola, zlené fazolky, brokolice, okurka a řepa+mák a sezam)...

jéééje mě je dneska dobře!!

miluju červenou řepu!! jestlipak si to moje tělíčko o ni říká z nějakého zvláštního důvodu, hmm..taky musím vyzkoumat jestli jsou zelené fazolky zelenina nebo luštěnina??A co zelený hrášek?zelenina?luštěnina??

mmchodem,dneska jsem si všimla,že v několika posledních dnech nedopíjím své milované kafčo..divný..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

(EDIT: Jestli zelené fazolky = naklíčené mungo, tak pak následující text už neplatí, myslel jsem že se jedná o zelené lusky.)

Divím se zeleným fazolkám, ty se přece nedají jíst syrové (jedovaté). Nebo je máš vařené? ... a k zelenině mák, to je zvláštní kombinace, on je dost sladký (proto si ho lidi dávají spíš k ovoci), no ale třeba to Tvé tělo takhle chce.
Naposledy upravil(a) Panda dne čtv kvě 03, 2012 23:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

ta extra energia po ovoci moze byt jednoducho rozhadzany cukor a zelenina to nemusi uzemnit ale jednoducho alkalizacnymi mineralmi len vyrovna ovocnu aciditu.

precitaj si toto

http://www.drbass.com/aboutfruit.html

aj on veril vselijakym expertom a cely zivot robil chyby kym pochopil ovocie
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jans »

Pando, ty zelené fazolky bude možná mungo, to se dá jíst syrové. Jinak myslim, že je úplně jedno, jestli jsou zelenina nebo luštěnina, stejně to je jenom nějaká nálepka, co k tomu lidi nalepili. A s tím vzlétnutím to mám podobně, po nějaké době to taky nevydržím a musím si dát něco těžšího.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Panda »

jans píše:Pando, ty zelené fazolky bude možná mungo, to se dá jíst syrové...
Jo ták, naklíčené mungo, to bude jistě ono. Dík za opravení. Jasně, jedlé.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

jans píše:Pando, ty zelené fazolky bude možná mungo, to se dá jíst syrové. Jinak myslim, že je úplně jedno, jestli jsou zelenina nebo luštěnina, stejně to je jenom nějaká nálepka, co k tomu lidi nalepili. A s tím vzlétnutím to mám podobně, po nějaké době to taky nevydržím a musím si dát něco těžšího.
Tak pánové..!! Ty zelené fazolky nejsou mungo :D rozpoznám doufám všechny druhy ovozel, nejsem začátečník ve výživě, jen začínám s vita :P Studovala jsem náhodou na MendelU-agronom.fakulta obor technologie potravin :wink: Nicméně sposta druhů se dá zařadit do vícero skupin, důležité asi je zjistit, s čím mi co dělá dobře!?že ..
Jsou to zkrátka string beans/ green beans - dlouhé tenké zelené fazolové lusky- použila jsem rozmrazené,ale koukla se až pozdě že jsou vlastně jaksi předvařené či co- takže u mě skončily!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
jans píše:Pando, ty zelené fazolky bude možná mungo, to se dá jíst syrové. Jinak myslim, že je úplně jedno, jestli jsou zelenina nebo luštěnina, stejně to je jenom nějaká nálepka, co k tomu lidi nalepili. A s tím vzlétnutím to mám podobně, po nějaké době to taky nevydržím a musím si dát něco těžšího.
Tak pánové..!! Ty zelené fazolky nejsou mungo :D rozpoznám doufám všechny druhy ovozel, nejsem začátečník ve výživě, jen začínám s vita :P Studovala jsem náhodou na MendelU-agronom.fakulta obor technologie potravin :wink: Nicméně sposta druhů se dá zařadit do vícero skupin, důležité asi je zjistit, s čím mi co dělá dobře!?že ..
Jsou to zkrátka string beans/ green beans - dlouhé tenké zelené fazolové lusky- použila jsem rozmrazené,ale koukla se až pozdě že jsou vlastně jaksi předvařené či co- takže u mě skončily!!
tie zelene bean strings by sa surove jest nemali, uz nepamatam ake chemikalie to obsahuje, stravitelne az po uvareni
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše: tie zelene bean strings by sa surove jest nemali, uz nepamatam ake chemikalie to obsahuje, stravitelne az po uvareni
děkuji! je pravda, že kromě toho, že jedovaté, tak by syrové byly asi dost nepožvýkatelné :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše: tie zelene bean strings by sa surove jest nemali, uz nepamatam ake chemikalie to obsahuje, stravitelne az po uvareni
děkuji! je pravda, že kromě toho, že jedovaté, tak by syrové byly asi dost nepožvýkatelné :lol:
namiesto toho mozes jest hrach cely aj v luskoch , ten je uplne perfekt.
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše: namiesto toho mozes jest hrach cely aj v luskoch , ten je uplne perfekt.
To joo, je jako med :-) už se těším, za chvíli snad bude na trhu k dostání!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

pátek

Příspěvek od jitulinda »

Dneska jsem toho nějak moc nepojedla...zítra to napravím, ať nemám deficit :wink:

v 8 ráno: 1/2banán+kus ananas+1 pomeranč smoothie, moc moc mňamka :P
ve 12 : salát 1/2 okurky,7 cherry rajčat, menší mrkev a kousek petržele, dýňový semínka a sezam.
ve 4: 5 cherry rajčat
v 17:30 : salát- ledový sal.,rukola,špenát,brokolice,okurka,cuketa, červená řepa, ředkvička, len,, sezam, dýně a mandle...!
21 h.: 1/2hrušky

.....hotovo, konec-zvonec a dobrou!! :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše: precitaj si toto

http://www.drbass.com/aboutfruit.html

aj on veril vselijakym expertom a cely zivot robil chyby kym pochopil ovocie

nooo to je zajímavé! ráda se poučím z chyb druhých ...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

denní rytmus

Příspěvek od jitulinda »

přijde mi zajímavé, jak se mi srovnal denní rytmus..

kolem 6 se budím sama a zkrátka každý den. O víkendu se "donutím" spát až do 7, protože by mě manža vystěhoval, kdybych mu tam začala pobíhat už tak brzy...i tak jsem odsunutá do pracovny a mám zákaz hlučet v kuchyni :lol: ... ale já si aspoň v klídku a s láskou očistím a nakrájím ovoce na ranní šťávu- to mě baví ..
No a večer kolem 22:30 se mi začínají nezadržitelně zavírat oči..ale tak, že prostě usnu a basta a nic se mnou nehne!
6e by moje tělo začalo poslouchat moje skutečné biologické hodiny?! :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

lákadla

Příspěvek od jitulinda »

mmchodem stále sleduju jak mě lákají VŮNĚ vařenho jídla...ale jen vůně, když ze zvědavosti olíznu na ochtnání, bývám zklamaná...a i věci, kter mi dřív chutnaly, mi nepřipadají nijak zajímavé.Proto nechápu, že mě to pořád láká, i když vím, že ta chuť neodpovídá vůni...hmmm :?
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: lákadla

Příspěvek od Panda »

Vítej u odvykačů. :D
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: lákadla

Příspěvek od jitulinda »

Panda píše:Vítej u odvykačů. :D
připomíná mi to:
"ahoj, jsem Jitulinda a jsem alkoholik, pardon, teda vařák. Jsem "čistá" už 10 dní!No teda skoro čistá..." :lol: :lol: :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

sobota

Příspěvek od jitulinda »

dnešek jsem začala v 7 ráno čištěním a krájením 2,5kg pomerančů na šťávu pro celou rodinku - za to mě milujou :lol: 5 minut poté co jsem ji přinesla na stůl tak už nebyla!! po 9 jsem podle vzoru Buc11 vyzkoušela opět banana smoothie s hruškou, ananasem a pomerančem - delicious!!...
....pak jsem rychlostí blesku vygruntovala naše obydlí a vyrazila na nákup..No, z plánované návštěvy Zelného trhu sešlo, zamířila jsem teda do DM drogerie pro pár nezbytností (lak na vlasy,kartáč,kapesníčky...klasika :roll: ). Silou vůle jsem odolala všem nástrahám ve formě sušeného ovoce a jiných závislostí :lol: a rodince koupila "zdravou" baštu typu bulgur, polenta, atd... dostali ji na oběd spolu se salátem: jako vždycky-mooooc zelených všelijakostí, nějaké to rajče, zase řepa,ředkvičky, semínka a tak. Mám pocit že spořádám tolik chlorofylu, že ze mě za chvíli bude vodník.. teda vodnice:D
.. odpoledne jsem si s láskou a našením vychutnala kávu :roll: mňaaam. Ta mi chutná stále,a le piju ji na chuť nepotřebuju ji na povzbuzení, to si raději dám čerstvou šťávu!...
...vytáhla jsem potomka ven- ona na kole, já běžmo cca 5km. Na žízeň a doplnění živin jsem si pak odšťavnila nějakou zeleninu, jí jablka a teď chroustám hrušku..
... no je to prima den.. :wink:

na večeři byla klasicky halda zeleniska, něco červeného pro oko a semínka...jooo, ty já můžu!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

neděle

Příspěvek od jitulinda »

Zase mě to probudilo (ke zlosti zbytku rodiny) v 7 ráno, tak jsem se uklidila do koupelny a umyla si vlasy....v kuchyni jsem nastrouhala 1/2 jabka,nakrájela kousek ananasu, banánu,pomeranče, posypala rozinkama a zamíchala trochu namočené pohanky ze včerejšího večera - no mňamka to byla! Rodinka dostala bílej jogurt zasypanej ovocem všeho druhu, takže na koblihy už nebylo místo (hurá) :P
Jako vždycky v neděli jsem vyrazila ráno na hoďku do fitka, pak jsem dala banán a nějakou rozinku, na oběd zelenej salát s vlašskýma ořechama, teď jsem si pochutnala na čerstvém kokosu...spokojenost!

mmchodem, koukala jsem, že dost lidí používá med a někdo i solí...je to nezbytné?Mě sladidla ani solidla vůbec nechybí... :roll:

update: odpo lehce na kole s rodinkou na hřiště, doma na hlad banán,hruška a čerstvá pomeranč šťáva - tak teď čekám, co mi na to řekne ten můj zažívací systém :? :lol: hrušky totiž miluju,ale moje trávicí cesty s nimi mají docela co dělat :oops:

btw, říkám si, dá se tu na fóru někde zjistit, jak dlouho se tráví v žaludku určité potraviny? říkám sit řeba, jak dlouho po kokosu (tuk, že ano) je v poho si dát sladké ovo (no třeba hruška..) ??
Naposledy upravil(a) jitulinda dne ned kvě 06, 2012 18:01, celkem upraveno 2 x.
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: neděle

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: mmchodem, koukala jsem, že dost lidí používá med a někdo i solí...je to nezbytné?Mě sladidla ani solidla vůbec nechybí... :roll:
nezbytné to podle mne není :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: neděle

Příspěvek od Panda »

Naopak čím míň tím líp.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: neděle

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:....v kuchyni jsem nastrouhala 1/2 jabka,nakrájela kousek ananasu, banánu,pomeranče, posypala rozinkama a


, pak jsem dala banán a nějakou rozinku,


mmchodem, koukala jsem, že dost lidí používá med a někdo i solí...je to nezbytné?Mě sladidla ani solidla vůbec nechybí... :roll:

banán,hruška a čerstvá pomeranč šťáva -?
bodaj by ti sladidla chybali, ked mas cely den nad mieru

bananany jablka hrusky a snad najkoncentrovanejsie sladidlo ake existuje - susene hrozienka, pre teba by bol med len druha trieda z hladiska sladidiel.

O soli sa este budes bavit ked budes na surovom niekolko mesiacov, teraz je to este moc skoro.
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: neděle

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
bodaj by ti sladidla chybali, ked mas cely den nad mieru

bananany jablka hrusky a snad najkoncentrovanejsie sladidlo ake existuje - susene hrozienka, pre teba by bol med len druha trieda z hladiska sladidiel.

O soli sa este budes bavit ked budes na surovom niekolko mesiacov, teraz je to este moc skoro.
no pravda je,že dneska jsem měla ovoce ažaž :lol: btw těch rozinek vždy cca 5-6ks.... a s tou solí uvidím..jak říkáš, je brzy! Však já to pomalu vyladím ...sůl,glukóza, fruktóza a další ózy :wink:
...zatím je důležité dělat to tak, abych neujela zpět na vařené, aby to bylo skloubitelné s rodinkou, abych si našla svoji cestu,kterou si budu chtít udržet..však ono se to nějak vyvrbí :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Odpovědět