Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
jitulinda píše: pročítám si tak o Ascedentu štíra a jsou tu vážně věci, které sedí...
a kde si to čteš?
Co se týče české verze, tak mne docela stačí Najdise.cz. ")
U mne je docela trefné i toto (luna ve štíru): "Toto postavení vytváří nutnost nořit se do svých pocitů co nejhlouběji, což s sebou přináší velkou zranitelnost. Nikomu nic nezapomenete. Je těžké k čemukoli vás donutit, výjimečně je možné na vás zapůsobit laskavostí. Potřebujete hluboký citový vztah, i když jeho prožívání není lehké a nutí vás k mnoha proměnám. Povrchní vztahy vás neuspokojují, protože nejsou patřičně očistné. Máte neomylnou schopnost odhalovat emocionální stav druhých lidí, i když ho skrývají. Díky tomu máte schopnost velmi účinně zraňovat nebo i léčit. Vaše emoce mohou být extrémní, od soucitu až k pohrdavosti, od vášnivosti až k bezcitnosti. Je potřeba zbavit se strachu ze zrady, opuštění, z toho, že ztratíte to, co máte rádi. Pokud se jej nezbavíte, jeho účinkem budou právě ztráty, kterých se obáváte." atd. I když bezcitnost u sebe zatím nepozoruju. ") Zajímavé je, že než jsem zjistila, že mám "štíráka" v luně, neměla jsem ráda štíry obecně (sluneční znamení)... no ale extrémně v lásce je nemám dodnes, i když se je snažím víc pochopit.
Jinak u mne zjemňují štíráka váhy v ascendentu. ") A ty váhy na mne sedí taky značně ("Ascendent ve Vahách usiluje o dokonalý vztah, o to, co je harmonické a příjemné. Pokud ale něco neodpovídá jeho představám, dokáže být kritický, může partnera nutit přijmout své stanovisko.
Pokud máte Ascendent ve Vahách, Beran je na vašem Descendentu. Sebestředný a asertivní partner vás bude nutit k ústupkům. Pokud však bude partner nespravedlivý a náročný, musíte se naučit trvat na svém a požadovat, aby partner respektoval určité hodnoty, aby vztah vedl k vyváženosti. Neměli byste stále čekat, jak to dopadne, ale otevřeně říct svůj názor a být připraveni zapojit se do konfliktu.
Ve vztahu se potřebujete oba považovat za plnoprávné jedince. Podporujte zdravou soutěživost mezi vámi, abyste si uvědomili své schopnosti a svou cenu.")


A zas se Ti tu roztahuju. :) Beru to tedy trochu jako "šepot" mezi dvěmi ženami a kdo nechce, ať nečte. Hlavně většina skeptických mužů. Ti se mohou uchýlit do "svých jiných debat". :mrgreen:

NO myslím, že si tak pěkně notujeme ve svých deníčkách navzájem :-) !!! a k tomu pár vhledů od místních mužů :wink:

můj descendent je v býku, tudíž stabilita- o kterou bych se měla snažit...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

baby, moj nazor na tie vselijake zverokruhy a znamenia z kalendara je ten

ze to bolo vymyslene lne pre 3D svet na jeden cyklus, snad len poslednych 5125 rokov (mimochodom cyklus skoncil v auguste 2011.

Bol to cyklus drzania ludi v nevedomosti a poverach a podobnymi vecami ludi drzali v urcitych steretypnych skupinach, mali nad nimi moc a ludia si tym ospravedlnovali svoje spravania a hrali pridelenu ulohu.
v podstate je to velmi limitujuce a hlavny princip - slobodna vola - free will, nam hovori ze mozme kedykolvek prestat hrat tu hru na znamenia hviezdnbe konstelacie a horoskopy.

z praktickeho hladiska nam to akurat moze ukazat jednak nase slabiny a jednak nase silne stranky a potom musime byt trenerom sami sebe a slabe stranky odstranovat a silne stranky sa ucit kontrolovat a zakomponovavat do celku

vyvazeny clovek by mal byt nad tym celym, mat schopnost mat vlastnosti vsetkcyh 12 (aelbo 13) horoskopov a vediet ich pouzit ale netrpiet ani jednym z nich

Tak sa s tym rozlucte podakujte ze vam to sluzilo v minulosti a zavrite knihu horoskopov,

inak vas to bude drzat za nohy dole v 3D systeme

ale samozrejme je to len moj osobny nazor
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:NO myslím, že si tak pěkně notujeme ve svých deníčkách navzájem :-) !!! a k tomu pár vhledů od místních mužů :wink:

můj descendent je v býku, tudíž stabilita- o kterou bych se měla snažit...
:mrgreen:

a já jsem býk slunečně. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: z praktickeho hladiska nam to akurat moze ukazat jednak nase slabiny a jednak nase silne stranky a potom musime byt trenerom sami sebe a slabe stranky odstranovat a silne stranky sa ucit kontrolovat a zakomponovavat do celku
no vždyť jo! Rozumní lidé to dávno vědí. Myslím že ani Jitulinda ani já nejsme pipky, které si přečtou obecný "horoskop" v časopise a pak se bojí vyjít ven. :wink: (:-)
Astrologie je poměrně hluboká...není to jen o slunečním znamení... Ale poučila jsem se a s těmi, koho astrologie irituje, se nepřu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
rudo píše: z praktickeho hladiska nam to akurat moze ukazat jednak nase slabiny a jednak nase silne stranky a potom musime byt trenerom sami sebe a slabe stranky odstranovat a silne stranky sa ucit kontrolovat a zakomponovavat do celku
no vždyť jo! Rozumní lidé to dávno vědí. Myslím že ani Jitulinda ani já nejsme pipky, které si přečtou obecný "horoskop" v časopise a pak se bojí vyjít ven. :wink: (:-)
Astrologie je poměrně hluboká...není to jen o slunečním znamení... Ale poučila jsem se a s těmi, koho astrologie irituje, se nepřu. :)
děkuji, přesně tak....takové ty časopisové blbosti a kecaniny ani nečtu :-D To bych se musela prvně zbláznit ( 3 dny temna, že by ?! :-D)

zajímá mě cokoli, co je mezi nebem a zemí a ta spojitost mezi čísly, daty narození, at atd a lidským chováním společným pro danou skupinu je úžasné pole pro výzkum - tedy pro mě :-D.... jak jsem již řekla informace!!!! zajímavosti!!!! bádání !!! přemýšlení, spojování informací...ano, prosím, děkuji.

Astrologie, postavení planet a vlivy - ať už možné či nemožné, reálné nebo vsugerované jsou zkrátka zajímavé...

a jasně, že je to jen další "škatulkování", ale hezky se o něm debatuje... navíc nelze člověka označit např. za vodnáře a vědět hned s kým to mám co do činění, tak to nefunguje, to víme...



ještě k tomu konce cyklu v srpnu 2012 ...zajímavé je že mi v té době skončila i časná gravidita.jakoby na t nebyl zrovna teď správný čas.. :!:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od venclík »

...
znamení na ASC určuje kvalitu, která je zrozenci nejnitěrnější, v které se sám poznává. Říká jakoby- to jsem já. A jak řekl jeden můj známý astrolog, se Štírem na Asc (mám to taky) je zde primárně akutní "potřeba" těsných mezilidských vztahů, fungovat jako "součást" něčeho (rodiny, partnerství, pracovního kolektivu, davu fotbalových fanoušků) a Štír jakožto pevná vodní znamení vyjadřuje "společnou práci" - v protikladu k Býku- tvořivou individuální práci.
Hloubka citů vč. negativních jako žárlivosti je odvrácenou stranou. A mimochodem, jakože je "vládcem" štíra bojová planeta Mars, je to i znamení boje (což je také skupinová činnost) a sexualita (rovněž tak).
...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

august- srpen 2011 nie 2012

a kedze to bolo 9.8.2011. tak dna 21.12.2012 bude presne na chlp 500 dni noveho cyklu.

ked sme zas pri inkarnaciach, to bol tiez princip 3D a nutnej inkarnacnej skolskej dochadzky

to uz tiez skoncilo a uz nebude ziadne prenasanie karmy zo zivota do zivota a nebude ani dalsie _ rychlo za sebou plno kratkych zivotov

proste uz to musime cele pochopit, zregenerovat sa dusevne aj telesne a to telo co mame nam musi spolahlivo vydrzat dalsich 800 rokov

inkarnacne cykly skoncili

prave inkarnacie umozbovali to ze v jednotlivych zivotoch sme hrali rozne ulohy a vyberali sme si na to optimalne podmienky vratane presneho datumu narodenia

aby nam sedeli astrologie na to co chceme

kedze to skoncilo tak skoncila aj astrologia.

baby dajte si bacha aby ste nesoatali sediet v kine aj ked film uz skoncil a uz aj pozametali popcorn zo sedadiel
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
kedze to skoncilo tak skoncila aj astrologia.

baby dajte si bacha aby ste nesoatali sediet v kine aj ked film uz skoncil a uz aj pozametali popcorn zo sedadiel
nemusíš mít strach, myslím, že je to pro nás obě jen momentálně probírané téma, ne smysl života ! :-D jako bychom si povídaly o zálibě ve stejném hudebním žánru např...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše:
kedze to skoncilo tak skoncila aj astrologia.

baby dajte si bacha aby ste nesoatali sediet v kine aj ked film uz skoncil a uz aj pozametali popcorn zo sedadiel
nemusíš mít strach, myslím, že je to pro nás obě jen momentálně probírané téma, ne smysl života ! :-D jako bychom si povídaly o zálibě ve stejném hudebním žánru např...
co je to strach ? uz som zabudol, ja mam o vas radost
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
co je to strach ? uz som zabudol, ja mam o vas radost
doufám, že je to upřímná radost :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše:
co je to strach ? uz som zabudol, ja mam o vas radost
doufám, že je to upřímná radost :wink:
uf, jasne, uz som zabudol ze existovalo kedysi v 3D aj nieco take ako neuprimnost (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše:
rudo píše:
co je to strach ? uz som zabudol, ja mam o vas radost
doufám, že je to upřímná radost :wink:
uf, jasne, uz som zabudol ze existovalo kedysi v 3D aj nieco take ako neuprimnost (:-)
looks like youre slowly becoming my guide to 5D .. :wink: :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

venclík píše:...
znamení na ASC určuje kvalitu, která je zrozenci nejnitěrnější, v které se sám poznává. Říká jakoby- to jsem já. A jak řekl jeden můj známý astrolog, se Štírem na Asc (mám to taky) je zde primárně akutní "potřeba" těsných mezilidských vztahů, fungovat jako "součást" něčeho (rodiny, partnerství, pracovního kolektivu, davu fotbalových fanoušků) a Štír jakožto pevná vodní znamení vyjadřuje "společnou práci" - v protikladu k Býku- tvořivou individuální práci.
Hloubka citů vč. negativních jako žárlivosti je odvrácenou stranou. A mimochodem, jakože je "vládcem" štíra bojová planeta Mars, je to i znamení boje (což je také skupinová činnost) a sexualita (rovněž tak).
...
a co tedy určuje sluneční znamení??
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše: looks like youre slowly becoming my guide to 5D .. :wink: :mrgreen:
do not trust me, only your own guidance

in the words of funny gestapo officer from hogasn hero :

I trust no-one, perhaps fuhrer could not be trusted either, I do not trust myself, not my mother :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše: looks like youre slowly becoming my guide to 5D .. :wink: :mrgreen:
do not trust me, only your own guidance

in the words of funny gestapo officer from hogasn hero :

I trust no-one, perhaps fuhrer could not be trusted either, I do not trust myself, not my mother :mrgreen:
that doesnt mean i blindly trust anything my potential guide says..it means hes a source of many useful information :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

I like the way you think :wink:

(z toho skolskeho ftipu o zmrzline) (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:I like the way you think :wink:

(z toho skolskeho ftipu o zmrzline) (:-)
donˇt know that one - share !! :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
rudo píše:I like the way you think :wink:

(z toho skolskeho ftipu o zmrzline) (:-)
donˇt know that one - share !! :wink:
ucitelka sekiruje ziaka s nejakym matematickym prikladom, nepaci sa jej ani vysledok ani riesenie ale oceni aspon jeho snahu rozmyslat a povie mu : you fail, but I like the way you thinki

ziak sa spyta ci moze on dat jej ulohu na riesenie pred celou triedou a ona ze OK

tak sa spyta - zo zmrzlinarne vydu 3 zeny kamaratky, jedna zmrzlinu lyze jazykom, druha na zmrzlinu pritisne naspulene pery a tak z nej odsava a tretia ju odhryzava zubkami, otazka : ktora z nich je vydata ?

ucitelka cela cervena zacne rozmyslat a potom si zvoli jednu z nich podla sposobu konzumacie zmrzliny (vyber necham kazdemu podla osobneho vkusu (:-) )

a ziak jej povie - nie, vydata je ta co ma obrucku na prste, but I like the way you think
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:
jitulinda píše:
rudo píše:I like the way you think :wink:

(z toho skolskeho ftipu o zmrzline) (:-)
donˇt know that one - share !! :wink:
ucitelka sekiruje ziaka s nejakym matematickym prikladom, nepaci sa jej ani vysledok ani riesenie ale oceni aspon jeho snahu rozmyslat a povie mu : you fail, but I like the way you thinki

ziak sa spyta ci moze on dat jej ulohu na riesenie pred celou triedou a ona ze OK

tak sa spyta - zo zmrzlinarne vydu 3 zeny kamaratky, jedna zmrzlinu lyze jazykom, druha na zmrzlinu pritisne naspulene pery a tak z nej odsava a tretia ju odhryzava zubkami, otazka : ktora z nich je vydata ?

ucitelka cela cervena zacne rozmyslat a potom si zvoli jednu z nich podla sposobu konzumacie zmrzliny (vyber necham kazdemu podla osobneho vkusu (:-) )

a ziak jej povie - nie, vydata je ta co ma obrucku na prste, but I like the way you think
:oops: :lol:

well, now Im not sure how to interpret this sentence in your comment above :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

:?: :idea: :!:

:P
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

X-mas shopping .... was pretty ok!

:-) síla myšlenky, věděla jsem že bude všude lidí mraky!!! muž nadával celou cestu do shopping center a prohlásil že to otočí, když uviděl parkoviště a že nic nakupovat nebude...já jsem ale věděla dávno dopředu, že to bude pohoda,že si to vlastně užijeme, všechno koupíme a že nám bude fajn...a taky že ano.Ještě jsme si nakonec zašli na úžasnou večeři :-) Takhle pohový nákup dárků jsem ještě nezažila :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

dnes krásný adventní koncert i s Juli!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

ok...tak je tu 21.12. a všechno snad běží normálně...třeba to všechno běží jinak a líp a my (normální jedinci) to nevíme. Já jenom vím, že v duši mám klid, těším se na štědrý den a dva týdny volna!

co se týče jídla, přidala jsem na přechodnou dobu i pařené záležitosti, jelikož syrová zelenina mi nějak nejde,je děsně studená.Ovoce v pohodě, zelenina z nějakého důvodu raději teplá a nebo kysaná(zelí a z něho saláty).
Takže jsem ve fázi zkoumání, jak to bude na tělo působit..

zkusila jsem i kefír a je to prima.

no, holt změna je život :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

právě odcházím sednout k řece, být grounded a naslouchat .. dám vědět, jestli zachytím nějaké vesmírné signály :|
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:právě odcházím sednout k řece, být grounded a naslouchat .. dám vědět, jestli zachytím nějaké vesmírné signály :|
hmm, to by bylo dobré!!

Taky se snažím naslouchat vnitřnímu hlasu, lidem okolo, přírodě atp....mísís se mi klid a porozumění s nervozitou a únavou :D takže toho moc nevím!!!
Venku je hoooodně pošmourno,ven se mi moc nechce, naslouchat budu Julii, jak povídá svoje rozumy, třeba něco objevíme spolu :lol:


Btw. v úterý velký večírek, už asi nikdy nebudu pít :shock: :lol: teda aspon moooc dlouho, tělo už jaksi není zvyklé :-D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:ok...tak je tu 21.12. a všechno snad běží normálně...třeba to všechno běží jinak a líp a my (normální jedinci) to nevíme. Já jenom vím, že v duši mám klid, těším se na štědrý den a dva týdny volna!
:) Já dnešek prožila docela zajímavě (v pozitivním slova smyslu), i když o tom rozhodovaly spíš maličkosti... A mírná změna nastala i v mých snech. Dnes se mi poprvé zdálo něco i trochu pěkného (u mne je běžné, že se se mi zdají hnusné sny). :mrgreen:
Dva týdny volna bych brala taky! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:právě odcházím sednout k řece, být grounded a naslouchat .. dám vědět, jestli zachytím nějaké vesmírné signály :|
co jsi chytil??? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:
jitulinda píše:ok...tak je tu 21.12. a všechno snad běží normálně...třeba to všechno běží jinak a líp a my (normální jedinci) to nevíme. Já jenom vím, že v duši mám klid, těším se na štědrý den a dva týdny volna!
:) Já dnešek prožila docela zajímavě (v pozitivním slova smyslu), i když o tom rozhodovaly spíš maličkosti... A mírná změna nastala i v mých snech. Dnes se mi poprvé zdálo něco i trochu pěkného (u mne je běžné, že se se mi zdají hnusné sny). :mrgreen:
Dva týdny volna bych brala taky! :)
mě se toho obecně moc nezdá, teda nepamatuju si :-))

a den jsem měla takový všelijaký, nemám poslední dny moc uspokojené pocity, říkám si taky, jestli to souvisí se změnou jídla..?!

jinak dnes úžasné nákupy: parní hrnec!!!!, selské kuře ze dvora(barvu jako kachna, úplně nesrovnatelné zvíře -mrtvolka- oproti Tesco modrákovi :lol:) , chlazený filet z norského lososa, farmářské jogurty a kefíry, rajčata ještě z foliovníku-naprosto dokonalá chuť!!
výborné koření od "Gřešíka", nějaké mňamkové bylinné sirupy jako dárečky a takové další přírodní záležitosti :wink:

zítra mi snad dojde poštou poslední dáreček, tak bude vše ok....

naposledy si uklidím(v bytě a potažmo v dušičce) zapálím svíčky a tím rozsvítim i vnitřní světlo..., a pujdeme pěkně ven, zajdeme na Zelňák na svařáček a okouknout stromeček..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

Mňam, rajčata plná chuti?! I když i mne se občas zadaří v obyč. obchodech a mají chuť, i teď v zimě. Při nákupu čuchám. :)

Já už mám taky všechny dárky. I ten charitový skrz Člověka v tísni. ")

A zítra musím taky uklidit; je tu nevánoční bordel jak trousím z oblečení slámu od koní.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jů, svařáček už mám za sebou na trzích. Taky mňam. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od smajliss »

Pavluska píše:
smajliss píše:právě odcházím sednout k řece, být grounded a naslouchat .. dám vědět, jestli zachytím nějaké vesmírné signály :|
co jsi chytil??? :)
hele, jednu chvíli jsem cítil nějaké vlnění v dlaních ... ale pak jsem uvědomil, že je mám zmrzlé, takže nic :)
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:
Pavluska píše:
smajliss píše:právě odcházím sednout k řece, být grounded a naslouchat .. dám vědět, jestli zachytím nějaké vesmírné signály :|
co jsi chytil??? :)
hele, jednu chvíli jsem cítil nějaké vlnění v dlaních ... ale pak jsem uvědomil, že je mám zmrzlé, takže nic :)
takové silné pocity jsem měla dneska když jsem táhla domů z trhu nákup bez rukavic :mrgreen:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavluska píše:Mňam, rajčata plná chuti?! I když i mne se občas zadaří v obyč. obchodech a mají chuť, i teď v zimě. Při nákupu čuchám. :)

Já už mám taky všechny dárky. I ten charitový skrz Člověka v tísni. ")

A zítra musím taky uklidit; je tu nevánoční bordel jak trousím z oblečení slámu od koní.
:-))) no aspoň by se Ježíšek cítil jako doma " v Betlémě na seně :-D"
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

:D

... už zas k senu jdu, tak hezké odpoledne. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak jsem se byla asi na měsíc projít do světa všežravců.Užila jsem si krásně "vařené" Vánoce a "vařený" leden... Upekla jsem pár žitných chlebů, ochutnala čerstvý tvaroh, kefír a domácí vajíčka, dopřála si na páře čerstvé ryby, brambory,obilí, zeleninové a luštěninové polévky... a bylo mi dobře, chvíli dokonce lépe..
Jsem za to ráda, přišla jsem na to, že spokojenost je především v hlavě. Jakmile se člověk brání přirozený potřebám (kam patří i chutě), jde tělo a duše do stresu a nereaguje pozitivně ať člověk jí, co chce.

Pročítáním mnohých fór a diskusí o živé stravě jsem přicházela stále na to, že vlastně nic pořádně nevím. Měla jsem pocit, že jím a kombinuji stále nesprávné potraviny a začínala jsem se v tom dost motat. Přestala jsem se cítit dobře, naopak jsem byla více tažená k potravinám, o kterých jsem byla přesvědčená, že jíst nemám.
Vlastně jsem přestala poslouchat sebe. Aplikovala jsem na sebe stravovací vzorce ostatních s tím, že právě ty jsou nejlepší, protože jim fungují.
Neustále tu opakujeme, jak jsme každý originál, ale až teď to opravdu chápu.

Nejdůležitější je pro mě rodina, společné chvíle a skutečná rodinná harmonie a pohoda. Jsem typ ženy, která ráda o své milé pečuje-je to moje přirozenost. A přirozeně se projevuji, pokud jsem spokojená. Spokojená jsem, když nejsem ve stresu. Do stresu mě dostává mj. omezování. Zjistila jsem, že nechci být dogmatická, co se týče nějaké škatulky (např. vitarián) protože se cítím v té škatulce lapená, nesvobodná, zkrátka omezená. Každý člověk má skutečně jiné stravovací potřeby, počínaje už rozdílem jestli jsme muž nebo žena a také jiné potřeby fyzické (např. sport).

Moje tělo i duše dobře ví, co jíst, abych byla zdravá, jen poslouchat. Jsem ráda, že tu na vitariánu víte, co je pro vás dobré. Pro mne je momentálně dobré věnovat se poslouchání vlastního vnitřního hlasu :-)

Utřídila jsem si spoustu myšlenek o tom, co chci dál. Začínám si budovat novou pracovní "základnu", protože na stávajícím, místě už fungovat nemůžu. Jsem vděčná, že s tím konečně začínám něco dělat a i když je to risk, nabíjí mě to obrovskou nadějí a energií !
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

jitulinda píše:Moje tělo i duše dobře ví, co jíst, abych byla zdravá, jen poslouchat
a jak to teda vidíš nadále s vitariánstvím? 30 procent? 50 procent? 80 procent?
jitulinda píše:Utřídila jsem si spoustu myšlenek o tom, co chci dál. Začínám si budovat novou pracovní "základnu", protože na stávajícím, místě už fungovat nemůžu
to jako měníš zaměstnání? pokud ano, tak radikálně (opouštíš školství), nebo třeba jen jiný typ školy...
Naposledy upravil(a) Jindra dne úte led 29, 2013 11:35, celkem upraveno 1 x.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

.
Naposledy upravil(a) jitulinda dne úte led 29, 2013 12:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Jindra píše:
jitulinda píše:Moje tělo i duše dobře ví, co jíst, abych byla zdravá, jen poslouchat
a jak to teda vidíš nadále s vitariánstvím? 30 procent? 50 procent? 80 procent?
jitulinda píše:Utřídila jsem si spoustu myšlenek o tom, co chci dál. Začínám si budovat novou pracovní "základnu", protože na stávajícím, místě už fungovat nemůžu
to jako měníš zaměstnání? pokud ano, tak radikálně (opouštíš školství), nebo třeba jen jiný typ školy...
Nadále to vidím přesně tak, jak jsem psala.... nechci ŽÁDNOU škatulku :lol:
živá strava je nejlepší výživa pro tělo, moje duše potřebuje ale taky "výživu". A tou je radost a volnost!!
Nejím jen proto abych přežila. Nejsem žížala. Poslouchám své potřeby: pokud mi zrovna bude zima, nebudu váhat dát si teplou česnečku s rodinkou :delicacy: , k salátu si třeba dám žitný chlebík, vařené obilí, pohanku,..nevím..! Odhaduji to tak na 75% :wink:
je mi dobře a to je důležité >:-) Chci být především sama za sebe, ne za představitelku nějaké škatulky...

Práci měním radikálně... chování našeho neskutečně nabubřelého a egoistického vedení, jejich nesmyslná buzerace a logiku postrádající chování byly posledními kapkami v procesu mého zdlouhavého rozhodování a neschopnosti se rozhoupat a udělat ten zásadní krok!
Dost významně k tomu přispělo i chování integrovaných fracků ze zvláštních škol s poruchama chování... dostala jsem se v poslední době ve vyučování do takových stavů, že jsem nemohla chvíli učit, jaké jsem zažívala vnitřní otřesy ... jsem docela kliďas a respektu nedosahuji nikdy křikem, tomu nefandím(navíc to nefunguje-to pak není respekt), ale při jednání s tímto typem děcek se mi zastavuje rozum... z jejich vulgarity, drzosti a naprostého nerespektu čehokoliv (jakýchkoliv společenských pravidel, úcty k ženě..) mi je strašně divně.. přistihnu se, jak se koukám na celou situaci jakoby "shora" a přemýšlím o tom, jaký má moje práce smysl. Cítím, jak plýtvám svoji energii na něco, co mi ve výsledku přináší jen další stres...a to už nechci dopustit, byla bych přece úplně hloupá, kdybych v takovém prostředí dobrovolně setrvala!!!!!!

začínám úplně jinde..
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

:lol: :lol: :lol:

Děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


strašně mě to pobavilo i potěšilo!! :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od bukaj »

Moc ti fandím a jsem rád, že jsi si našla to svoje. Ještě zahoď trápení, že syrová strava je nejlepší pro tělo, co když to tak vůbec není? A i kdyby to tak bylo, naše bytí je kombinace mysli a těla, takže zahazovat jednu z těchto složek rozhodně není vhodné.

Myslím, že jsi na dobré cestě a budu rád, když nadále budeš tu na fóru, jelikož si myslím, že zde jde více o opravdové zdraví než o škatulku vitariánství.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Díky za hezká slova do denníčku, bukaj :)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

moc pěkné, Jituš. Nejlepším guru pro Tebe jsi Ty sama. :)

Držím pěsti!

ps: ta nezvladatelná vulgární děcka nemající hranice jsou fakt zloději posledních iluzí. Znám to z vyprávění vyučujících na učňáku... občas síla a ne každý to snese.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Sweetie »

re zamestnani, no smekam, obdiv.
re strava, ja ji beru vazne, jako zivotni dulezitost, nutnost, pokud nedodrzuji urcita pravidla, hranici to se smrti. neberu ji jako kratochvili. nemuzu proto souhlasit.
jinak mnoho stesti :)
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Děkuji Pavli,
právě že to jsem taky objevila, člověk sám sobě nejlíp rozumí.
Nicméně jemné vedení v začátcích zkoumání účinků stravy atd je jistě přínosné a za to vděčím vitariánu, díky kterému jsem se dostala k novým a dalším informacím a souvislostem. Ale bylo jich příliš, musela jsem si vše utřídit, vyzkoušet v praxi na sobě i v interakci s rodinným životem!

ad. fracci ve škole: nejde o to, že bych je nezvládla, že by mi brali iluze(vím, jaké je učitelování,člověk nemůže očekávat, může se spíš nechat překvapit-to je cesta)...ale berou mi radost,berou mi smysl. Ukazují mi, že tu energii, kterou jim dávám oni nechtějí- přijde mi logické, že ji budu směřovat jinam, kde se přemění v něco, co mě zpátky nabije!

Sweetie,
pro mě taky jídlo není kratochvíle, naopak, chápu výživu jako zásadní a naprosto podstatnou věc, která dělá naše životy takovými jaké jsou!(mimo jiné, samozřejmě!).
Rčení "jsme to co jíme" beru za kardinální pravdu a na lidech, kolem sebe vidím, že to tak skutečně je!
Každá potravina a jejich kombinace mají svoji energii. Ale tomu my tady rozumíme
Pochopila jsem ale, že ale není jeden jediný správný vzorec, který vyhovuje všem a který je aplikovatelný za všech okolností!!každý z nás si postupně najde cestu jak se nejlépe o svoji "schránku" i duševno starat.
MOžná ti připadalo, že jsem se ke stravě vyjadřovala příliš nadneseně. Je to spíše tak, že najednou beru jídlo s větší lehkostí, byť se stejnou vážností. Ale s ujasněním mých potřeb se dostavil větší klid (i s výběrem jídla) a vhodné kombinace a chutě na správné jídlo se dostavují jaksi automaticky. Věřím tělu, že to co chce, to přesně potřebuje!

Mojí hlavní zásadou zůstává strava rostlinná, poměr tepelně uraveného jídla se mění s roční dobou, tak to chápu jako přirozené

Duše i tělo, jídlo i ostatní aspekty života musí být v souladu, aby byla harmonie. Najednou nemohu od sebe tělo a duši oddělit, vím že je to spojený kruh, že jedno ovlivňuje druhé a naopak. Navíc se nestarám se jen o sebe, nežiju sama a právě především v soužití s rodinou (hlavně tedy dětmi) je toto téma dost nelehké a musí se na to citlivě.

Musím se pochubit :-D :
Cca 2 měsíce jsem Julii neplatila školní obědy a do školy jí dávala na oběd krabičku s jídlem z domu, protože jsem nemohla rozdýchat jejich jídlo. Po čase přestaly kuchařky Juli jídlo ohřívat, že je to zdržuje a tak jsem jí dělala obědy studené. No ale po nějaké době chtěla Juli mít to, co děti...tak jsme znovu obědy zaplatili a co se nestalo?!Považuji za neskutečný úspěch, že moje Juli odmítla od spolužačky ochutnat jakýsi blaf (rozuměj sýrovou křupku) s vysvětlením, že už od pohledu to vypadalo jako chemie a nechápavě mi sdělila, jak tomu ta holčička může říkat jídlo ?! :-D Stejně tak školní obědy teď dokáže zhodnotit k mému potěšení: ochucené mléko - mami, nechápu proč to ty děcka pijou, vždyť je to odporný! Co tam ty kuchařky musí dávat,že je to tak barevný a hnusný!Oni to nevidí?! ... jiný příklad: Zabíjačkový guláš: mami, copak to je jídlo pro děti?Kdo to vůbec může jíst?Radši mi dneska dej domácí oběd s sebou do krabičky !!...
takže po malých krůčkách k velkému cíli :)
Vím, že jsem na dobré cestě..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše:Děkuji Pavli,
právě že to jsem taky objevila, člověk sám sobě nejlíp rozumí.
Nicméně jemné vedení v začátcích zkoumání účinků stravy atd je jistě přínosné a za to vděčím vitariánu, díky kterému jsem se dostala k novým a dalším informacím a souvislostem. Ale bylo jich příliš, musela jsem si vše utřídit, vyzkoušet v praxi na sobě i v interakci s rodinným životem!

ad. fracci ve škole: nejde o to, že bych je nezvládla, že by mi brali iluze(vím, jaké je učitelování,člověk nemůže očekávat, může se spíš nechat překvapit-to je cesta)...ale berou mi radost,berou mi smysl. Ukazují mi, že tu energii, kterou jim dávám oni nechtějí- přijde mi logické, že ji budu směřovat jinam, kde se přemění v něco, co mě zpátky nabije!
rozumím..... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od ovekyska »

jitulinda píše: Musím se pochubit :-D :
Cca 2 měsíce jsem Julii neplatila školní obědy a do školy jí dávala na oběd krabičku s jídlem z domu, protože jsem nemohla rozdýchat jejich jídlo. Po čase přestaly kuchařky Juli jídlo ohřívat, že je to zdržuje a tak jsem jí dělala obědy studené. No ale po nějaké době chtěla Juli mít to, co děti...tak jsme znovu obědy zaplatili a co se nestalo?!Považuji za neskutečný úspěch, že moje Juli odmítla od spolužačky ochutnat jakýsi blaf (rozuměj sýrovou křupku) s vysvětlením, že už od pohledu to vypadalo jako chemie a nechápavě mi sdělila, jak tomu ta holčička může říkat jídlo ?! :-D Stejně tak školní obědy teď dokáže zhodnotit k mému potěšení: ochucené mléko - mami, nechápu proč to ty děcka pijou, vždyť je to odporný! Co tam ty kuchařky musí dávat,že je to tak barevný a hnusný!Oni to nevidí?! ... jiný příklad: Zabíjačkový guláš: mami, copak to je jídlo pro děti?Kdo to vůbec může jíst?Radši mi dneska dej domácí oběd s sebou do krabičky !!...
takže po malých krůčkách k velkému cíli :)
Vím, že jsem na dobré cestě..
parada!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Fiona »

Jo, devce ma rozum :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak si hezky držím vita cca 75-80%
dopoledne: dostupné ovoce
oběd:salát / výjimečně kousek domácího pohankového chleba/ cca 2x byla zelen. polévka
odpol: ovoce nebo zelenina

do salátů semínka: slunečnice,konopí, dýně, sezam, len, někdy mandle
někdy zobnu kousek(lžíci) něčeho, co má rodinka - tvaroh/pečená brambora/vařený oves/bezlepkové těstoviny atd
vyrábím domácí rostlinná mléka..

zajímavé stránky - tedy spíše test na nich. až mě překvapilo, jak mi to sedlo!!!!!! : http://www.katarinazacharova.com/sk/tes ... -moznosti/
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
Agness
Příspěvky: 24
Registrován: sob bře 02, 2013 19:11

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Agness »

Sice jen pátý den jsem na vita 90% a je zajímavý jak se mi vyvynul čich.Už na dálku cítím, že si někdo kousl do tatranky.Všechno kolem mě je více cítit :-D
Odpovědět