Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:co je to smirgl ?
to co ja poznam ako smirgl, na tom sa jazdit neda
.
no, brněnské hantec

šalina, tramvaj :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:
rudo píše:co je to smirgl ?
to co ja poznam ako smirgl, na tom sa jazdit neda
.
no, brněnské hantec

šalina, tramvaj :-)
claro que si, trambia
muchas gracias
>:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

.
no dobře, Rudo - vyhráls :-)))
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:.
no dobře, Rudo - vyhráls :-)))
sranda neni sutaz

kamarat brnak stale pouziva vyraz : salinakarta, to som pochopil, smirgl som este nevedel
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: ...celý léto jsem jela na leču a to po kilech nebo litrech :-)))

...k flétně si přidala klavír a pořád 2x týdně plave- tp ji vždycky nabije enrgií :-)) ale taky pořádně vyhladoví!

chystáme menší rekontrukci tak se těším, že konečně budeme mít doma sedačku (dotěď jen žídle u stolu) a ložničku (dotěď jen sklopná postel) a nvovou koupelnu!

mmchodem poslední dobrou dcela nakupuju v Tescu ve slevové částo ovo-zelu !
lečo je úžasná věc. I když asi záleží jak ho kdo dělá - já vždycky žadoním, aby mi přítel odebral než tam prskne vajíčko a nakrájenou klobásu. Pak je to lehké, respektive lehké tak akorát na zasycení.... jo, úplně miluju (čerstvě a krátce) vařená rajčata, i když se pořád tradovalo jak jsou škodlivá - moc nevěřím a i Cayce udával, že jsou dost stabilní i po tepelné úpravě (omlouvám se všem komu to přijde jako odvážné tvrzení)...

Jj, plavání člověka krásně energizuje (nejen) tělo a rozhodně i často nabudí hlad.

Ha, takové změny jsou vždycky dobré. Užijte si novinky v bytě! :)

Jo, tam já taky.. někdy se nestačím divit jak nádherné kousky dali do slevy. Ale k tomu ještě nakupuju na venkovních trzích.

Zdravím drobka. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

leco je parada, ja pridavam aj por, a niekedy aj cukinu, to je jediny sposob ako dokazem cukinu zjest
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavli, Rudo:
já lečo dělám z jakékoliv letní zeleniny, takže různý mix paprik, rajčat, cibule, cuket, česneku.. jasně že bez vajíčka :-D

o víkendu jsme si otrhali jabloň na poli za Brnem!! Nádhera :-) dostala jsem domácí cukety z pařeniště, brambory a kedlubny... pořád ještě na zahradě zrajo papriky a rajčata, i když nevim nevim jestli stihnou dozrát .... budu je pak muset otrhat do bedny a nechat dočervenat, ale je to takový o ničem už.

mmchodem- těhotenství a přibírání...mám pocit, že přibírám i z vody a jsem z toho chvílema fakt nešťastná. Jím rostlinnou stravu (tím nemyslím čokoládu nebo sojový pudinky :-D ) a stejně si to tělo dělá zásoby jak chce!! :-D no... budu se asi muset nad stravou ještě zamyslet, asi mám někde rezrvy :roll: :lol:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

tak uz je ta priroda vymyslena, telo si vzdy robi co chce, clovek ma hlavu len na voloviny, a aby mali vlasy z coho rast a bolo kam prispendlit nausnice, pripadne kruzok do nosa, rozmyslar mozes kolko chces, telo vie lepsie
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Sweetie »

jitulinda píše:Pavli, Rudo:
já lečo dělám z jakékoliv letní zeleniny, takže různý mix paprik, rajčat, cibule, cuket, česneku.. jasně že bez vajíčka :-D

o víkendu jsme si otrhali jabloň na poli za Brnem!! Nádhera :-) dostala jsem domácí cukety z pařeniště, brambory a kedlubny... pořád ještě na zahradě zrajo papriky a rajčata, i když nevim nevim jestli stihnou dozrát .... budu je pak muset otrhat do bedny a nechat dočervenat, ale je to takový o ničem už.

mmchodem- těhotenství a přibírání...mám pocit, že přibírám i z vody a jsem z toho chvílema fakt nešťastná. Jím rostlinnou stravu (tím nemyslím čokoládu nebo sojový pudinky :-D ) a stejně si to tělo dělá zásoby jak chce!! :-D no... budu se asi muset nad stravou ještě zamyslet, asi mám někde rezrvy :roll: :lol:
na udrzeni vahy zadnej tuk! je ho primerene v ovozelo, salatech. nejlip se travi cukry, sacharidy. ale vsecko se zastavi prijmem tuku. uz i avokadem, orechy, semeny. kdyz uz ne syrove, tak aspon vareny sacharidy, zelenina, brambory, rejze. (ale bez tuku!) ziviny se dostanou krasne do bunek a zbytek se snadno vylouci.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:
na udrzeni vahy zadnej tuk! je ho primerene v ovozelo, salatech. nejlip se travi cukry, sacharidy. ale vsecko se zastavi prijmem tuku. uz i avokadem, orechy, semeny. kdyz uz ne syrove, tak aspon vareny sacharidy, zelenina, brambory, rejze. (ale bez tuku!) ziviny se dostanou krasne do bunek a zbytek se snadno vylouci.
elegantnym sposobom si zakazala cokoladky aj zmrzky :mrgreen:

:delicacy:
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

To je věc hormonů, ne jídla, tuky bych nevyřadila, roste z nich mozek, po čokoládě zvláště, koukněte na mne :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:To je věc hormonů, ne jídla, tuky bych nevyřadila, roste z nich mozek, po čokoládě zvláště, koukněte na mne :lol:
hmmm no je fakt, že Budwig apod. zdůrazňujou u těhotných velkou důležitost neopomíjet omega-3

Jitko skoč si do kiwirawfood a tam v knihovničce mají útlou knížečku Vše o tucích typu Omega-3 (jestli už ji Standa vrátil), přečti si, je to na hoďku, to máš akorát k raw obědu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

:-) díky všem za rady!

Jindra: něco si o tom načtu, to je vždycky přínosný..

Šari:jsem čím dál víc přesvědčená o tom, že tělo/příroda/ hormony ví co dělají.

Rudo: já na běžné sladké (zmrzka,dorty,čokolády..) stejně nemám chuť!!

Sweetie: tučné mi taky nevoní,denně sním tak jeden oříšek nebo max kávovou lžičku semínek(spíš omylem v něčem)...když tak přemýšlím, tak jediný extra tuk mám pravděpodobně v rýžovém mlíku a oliv.olej/rýžový olej(když jím teplé)- to už asi neosekám :-)

jediné, co mě chuťově táhne je vlastně slané - proto pečená a sušená zelenina!

PS: byla jsem min.týden na přednášce o zelených potravinách (jím ječmen i chlorellu, prokládám spirulinou..ne denně, ale zpestřuju si jídelníček..) a vzala jsem i kolegyni a máti - no bylo to super úspěšné!! Mluvilo se o mase a mléčných výrobcích (o lepku ne), o Čínské studii, dokumentech typu Earthlings atd... no pro mě to bylo přínosné v tom, že jsem dva lidi viděla, jak se jim otevřelo to další oko :wink:
moje mama pochopila co mám proti masu a mlíku a hned mi vyčítala že jsem jí nedala čínskou studii dávno přečíst.. :-D

btw: včera jsem si pro zajímavost spočetla kcal za den...no možná bych to mohla zredukovat- i když v dobých 95%raw jsem jídala víc co se týče množství kcal :-D..aleeeee za poslední týden ani deko nahoře:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

hm , nechci teda jako malovat na zed

ale Cinska studia je podvod a to bolo uz velakrat ukazane mnohymi autormi a je to dobre dokumentovane a nastudovatelne

to ze prednaska utocila na maso ale nie na lepok by tiez malo byt varovanim
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:ale Cinska studia je podvod a to bolo uz velakrat ukazane mnohymi autormi a je to dobre dokumentovane a nastudovatelne
Walker je prej taky podvod, osoba smyšlená výrobci odščavovačů, aby měli odbyt,

a je mi to fuk, páč mi pomohl ke skvělému zdraví v současnosti a to je (pro mne) podstatné)

Čínská studie (pravdivá či smyšlená ) mi přijde jako skvělá, cenná knížka

... a vůbec - všeho s Mírou
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Jindra »

.
Jitu a víš, proč teďko máš tak pěknou pleť :-)

Tady článeček:
Proč těhotenství a kojení souvisí se zlepšením akne na obličeji ?
Zvýšená kumulace v tuku rozpustných látek v plodu a potom v mléku pro kojence

(čímž nechci říct, že jsi před těhu měla v obličeji akne)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Rudo, neee, ta přednáška neútočila na maso, jen se povídalo o živočišných bílkovinách, trávení, subjektivním zlepšení zdravotních stavů po vysazení atd....!
Např. můj otec je dost těžce fyzicky postižený po komplikované nehodě spojené s mrtvicí a myslím, že až máti pochopí, že vysazení živočišných zdrojů (třeba jen na úřechodnou dobu) velmi odlehčí, pročistí a pomůže uzdravení jeho těla přes projasnění energetických drah atd atd atd...
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Jindra:
měla jsem pleť i tak pěknou, ale celkově je stav kůže na celém těle dokonalý, je pravda, že ta hebkost je téměř srovnatelná s miminem :-D
hned to jdu přečíst!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:Rudo, neee, ta přednáška neútočila na maso, jen se povídalo o živočišných bílkovinách, trávení, subjektivním zlepšení zdravotních stavů po vysazení atd....!
Např. můj otec je dost těžce fyzicky postižený po komplikované nehodě spojené s mrtvicí a myslím, že až máti pochopí, že vysazení živočišných zdrojů (třeba jen na úřechodnou dobu) velmi odlehčí, pročistí a pomůže uzdravení jeho těla přes projasnění energetických drah atd atd atd...
mne neslo o to ale ked prednasatel ouzije argumenty Cina study a nevie o tom ze je to podfuk, alebo vie a aj tak to pouzije

tak sa stava moralne nedoveryhodny aj keby jeho odporucania boli dobre.

co sa tyka civenych postizeni ukazuje sa ze su ti dosledky dlhodobych zapalov a pricina je prave lepok a vsetky umele cukry a umele kompelxne sacharidy, prima suvislost s bielkovinami sa nejak neukazuje.

a ked si da niekto vepro knedlo zelo

tak problkem je to knedlo

a v mekaci je z hamburgera skodliva prave ta bila hmota akoze zemla
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Rudo:
hmmmmmmmmmmm....
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

načetla jsem dost článků zastánů paleolitické stravy aje to hodně o víře, asi jako vitariánství, studie tam ani tam žádné rozsáhlé...

obojí mi ovšem zní velmi logicky a tak to kombinuji - co nejvíce syrového, zelenina, klíčky a žloutky, ale k tomu taky tepelně zpracované živočišnosti, a žádný lepek a bílý cukr.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

šári máš pravdu, že studie a články obou směrů zní velmi logicky! člověk potom bojuje s tím co je vlastně teda správné, ale potom se zapojuje vlastní zkušenost a vlastní přemýšlení, aby si člověk vytvořil vlastní "ideální" vzorce :-)

btw: změnil se ti jídelníček( chutě) v těhu a po porodu?? na přibírání se tě záměrně nezeptám, jsi myslím v tomto směru nadpřirozený úkaz :-)))))))
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

Jo a ne, celkově se mi chutě výrazně nezměnily, pořád jsem vyhledávala podobné věci - sladké a tučné :mrgreen:
Slané a suché (rohlík třeba) mírnilo těhotenské nevolnosti, šťavnaté jídlo jsem vyblinkala spíše, ač mi chutnalo :( takže s ovocem jsem to nepřeháněla. A pár věcí mi začalo vadit, k zblití mi smrděl česnek a kari a moc jsem nemusela jinak oblíbené paraořechy...ale spíše to byly drobnosti.

Přibírání v těhotenství bych neřešila "hubenou" stravou, tělo potřebuje živiny. Dobře že trochu oliváče sníš. Při kojení to nejspíše půjde dolů samo.
Jinak pleť se někomu v těhotenství výrazně zhorší a jiné zlepší, každá máme normální hormonální hladinu trochu jinou a těhotenský koktejl může rovnováhu nastolit ale i vychýlit strava nestrava.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

s.arik píše:. Při kojení to nejspíše půjde dolů samo.
Alebo aj nie. :wink:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

lumoska píše:
s.arik píše:. Při kojení to nejspíše půjde dolů samo.
Alebo aj nie. :wink:
:roll: :lol: :D naštěstí u Julinky jsem měla všechno dole raz dva..tak snad to u druháčka nebude takový rozdíl :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak jsem včera měla dvě premiéy :-)
1. byla jsem pozvaná abych povídala o zdravé stravě na setkání o zelených potravinách
2. nechala sjem si změřit antioxidanty a bylo mi řečeno, že se to jen tak nevidí :-) !!! Díky bohu... alespoň to dodalo váhu tomu, co jsem tam povídala o mléce, cukru,životním stylu, který praktikujeme..atd


Ať žije syrová a rostlinná strava!!!
Přílohy
Photo 22.10.13 9 42 35.jpg
Photo 22.10.13 9 42 35.jpg (72.23 KiB) Zobrazeno 16449 x
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Fiona »

Hezky :) Co proved Vodnar tak hrozneho ze mu neni dovoleno zosobnovat lasku?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od fit »

No ja dneska dostala do ruky rozbor krve a po syrovce se mi to během roku srovnalo,přímo ukázkové testy v 44 letech.jsem ráda za vitariánství. Ty děláš zelené potraviny a bereš je? Já ano již 15 měsíců.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Že nevadí, že se pochlubím :-))) ?!

Tak moje výtvory tu: http://www.fler.cz/shop/made-by-j ... račte vstoupit :-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Tak si sem po dlouhe dobe zase neco napisu...:-)

Porod byl narocnej, teda hlavne rekonvalescence:-(( nechapu kdo si voli cisarsky rez jako pohodlnejsi variantu porodu!!?? Tyden "po" byl totiz fakt sileny! Bolesti,neschopnost se zvednout natoz chovat miminko:-(
Ale nastesti kojeni se nastartovalo hned jak po normalnim porodu a Vitecek zacal hned krasne pribirat:-)

Nicmene dneska uz je to 8 tydnu a vsechno jde hladce, uz dva tydny najizdim na syrovku, davam to behem tydne tak na 90% a o vikendech tak 65%.

Jeste mi chybi 6kg do predtehotenske vahy a 8 do "syrove"vahy:-)

Nevim jestli jeto tim kojenim a nocnim vstavanim ( teda buzenim) ale mam potrebu hodne jist. Banany snim dopoledne mezi 7-11 h klidne 4 + jablko+hrozny nebo pomeranc. Na obed salat ( ledak, rukola, polnicsk, paprika, rajce, okurka, seminka vseho druhu...) odpo zaseovoce event salat - v poledne k salatu vetsinou kousek peciva.

Jinak, psala jsem buzeni ne vstavani, protoze malej spi s nami:-) spal v noci par tydnu v postylce , ale kolem 3h rano jsem si stejne brala k sobe... Tak uz ho tam mam porad-) ... Pres den ho taham v satku, dopo v nem spi hodinku, pak cca 3-5 hodin v kocarku a v podvecer zase chrni v satku.... Bezne kojim po2 hodinach,vnoci max 4h.

Plinky samozrejme latkovy:-) meli jsme papirovy plin na tyden na vysocinu a fuuuuuj ten smrad:-/ navic je mi lito penez za papirovky, stejne jsem mu tu papiirovku prebalovala kazde 2 h nebo casteji, jak jsem zvykla z latkovek, takze by se mi to pekne prodrazilo:-)
Přílohy
image.jpg
(430.45 KiB) Staženo 2 x
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

juu, gratulace. :)

Moc vám to sluší!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavli diky:-)

Ad jidlo: vcera ulet: mala misticka testovin s olivacem a dobrym syrem :roll: dneska si to vynahradim.. Posledni dny mi ape jde vic chut od sladkeho ovoce k rajcatum a salatum, mozna proto pak ta chut na hutne testoviny :?:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

krasni ste!....a gratulujem. :br
Inak o cisárskom som povedala to iste.:D:D

a mas krasnu ellevilku....ja mam ten isty vzor, ale tyrkysovo modru.:))
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od s.arik »

Synáček krásný, moc vám to sluší. Tak snad už ti bude po těle jen dobře. Úlety nepočítej a jez vydatně, nevypadáš jako typ, co přibere jen z vůně oběda a z něčeho kojit a regenerovat musíš...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od cepheus »

Zajimavy, jak ty cerstvy maminy primo zari, doslova sviti stestim:).
Onehdy jsem koukal na starsi fotky zeny s deckama a to samy, sviti na nich taky jak Slunko :D ..
Pjekny je to:) ..
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Lumoska:diky ! Jsem s Elevilkou moc spokojena,vaze se perfektne od prvniho uvazu, vubec neni tvrda a maly noseni v satku miluje!
Sarik: dekujeme:-) uz se citim perfektne , jen dnes napriklad jizva boli:-/ i maly dneska spinkal naprosto v podivnem rezimu, tak mozna je vse to nejakymi meziplanetarnimi vlivy:-D mas pravdu ,ulety nema cenu resit, stejne si to telo vzdy rekne o neco vydatnejsiho, nic mi s tim nejde udelat- dneska opet:-)
Cephe: diky:-) vsak se taky citim uzasne!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od cepheus »

To je fajn, ze to tak holky mate, zensky prvek ve Vesmiru - ochrankyne zivota, my umime byt obcas jesitni raplove a nicit vsecko na co sahnem:).
Holt (zatim) dualni Vesmir, co nadelame, treba se to casem zmeni k lepsimu (nastesti ne vsici kluci jsou raplove):).
Se drzte ! :D
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

Ano...ja som zo zaciatku pouzivala elasticku satku, kvoli kojeniu. V pevnej mi to neslo. Po prvom tyzdni som nosila cely cas, kym nedosiel muz z prace. Potom nosil on. Risko v postielke este nikdy nespal...ked dosiahol 10 kg a uz fnukal aj manzov chrbat, kupili sme hacku. Cez den spinkal tam a teraz sa mi obcas podari ho uspat aj na nasej posteli.:-D A suhlasim so Sarkou...zo zaciatku je mlieka kopec, no neskor musis fakt vela jest a pit. Ja jem teraz asi 10x denne a kila idu furt dole postupne. Uz len 8 asi. No ja som pribrala 35.;-)
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

jitulinda píše: jen dnes napriklad jizva boli:-/ i maly dneska spinkal naprosto v podivnem rezimu, tak mozna je vse to nejakymi meziplanetarnimi vlivy:-D
myslím, že teď někdy byl úplněk...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od cepheus »

Byl Pavli, presne 16.3.2014 17:10 uplnek, ted uz zase "couva" (mnemotechnicka pomucka - jde po obloze do tvaru pismene C=couva do novu, kdyz je na obloze D=dorusta do uplnku), jsme meli cca v tech dnech zalitou zahradu svetlem, rikam si v noci "co je halo?" a on to Mesic jako pumlic :D.
Jsem pozoroval brutalne ucinky kdyz jsem pred 8 roky marodil, krivka toho jak jsem se citil dobre ci mizerne naprosto presne korelovala a uplnkem a novem, v uplnku energie prebytek, v Novu zase utlum, docela sila:).

Startoval jsem i 21-ku podle predpovedi oblohy tak, aby mi uplnek pomohl v nejhorsi (tzv. acido-krizi, kolem 15-18 dne).
Na zensky cykly to uz je prokazane ze ma Mesic vliv, uz to vetsina mudru nema za poveru a tmarstvi, doslo jim konecne ze kdyz Mesic hybe celyma oceanama, s lidma (z 80% vody) by nehybal ? :)
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Cephe: jak by teda ten cyklus mel vypadat?! Uplnek by mel nappriklad startovat periodu??

Pavli: no to vypada ze od uplnku tak krasne spinka!

Lumoska: no to jsi me potesila, ze nejsem tak zrava jen ja:-)))) meltu piju 2x denne, moc mi chutna! Taky bastim chlorelku a zeleny jecmen- ten si objednavam super kvalitni, ma taky vliv na laktaci. Malej krome noci basti kazde 2 hodinky. Nema ale zadne faldiky, je totiz dlouhy jak čára:-))Ale ja uz se tesim do predtehotenskych kalhot:-( pribrala jsem 17 kg , urcite tim ze jsem sklouzla ke klasicke varacke strave, i kdyz "zdrave". Jeste 5kg a drzi se me jako kliste:-)))

Jinak Vitecek posledni noci v 20h usina u me a pak. do 3 spinka v postylce, pak se presouva ke me:-))) a pres den rad chrupka v kocarku i 3 hodinky. V satku max hodinkua pak je rozmrzely, kdyz se poradne vyspinka, je jako slunicko! Houpacku bych taky brala... Jen nevim kam ji dat
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od cepheus »

Jituli, uz si to presne nepamatuju, jel o tom pekny dokument na CT2, ale uz je to dlouho (mozna bys neco nagooglila uz na YouTubce):).
Si uz jen matne vybavuju neco jako ze kdyz jsou mesicni cykly (nejak?) shodny s ovulaci u zeny, je pry to znacka ideal:).

Mozna to rikam blbe, uz je to dlouho co jsem to videl, ulpely mi jen zbytky toho, ze to je pozitivni vec a ma to zkratka spojitost.
Proste Mesic hybe i s nami, "vodnimi" tvory:).
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

len si dopraj a o kila sa nestaraj...to zide casom. Ked budes kojit aj po pol roku, tak telo uz uplne inak reaguje, taha zo zasob.:D Ja predtehu veci nosim uz dlho...ale ja mam 177 cm, na mne sa to rozlozi celkom.:) No brusne svaly mam dost rozidene, to bude treba odmakat cvicenim. :D
A k tomu splnu...nas Richard je velmi senzibilny na tieto veci. Dokonca aj mlieko mi na mesiac reaguje...pri splne mam stale nadprodukciu a pri nove sa musim dopovat vecami podporujúcimi laktaciu. Hacka sa da zavesit aj do stropu nad postel. Ale pokial ti vie spinkat aj v postielke, tak asi zbytocnost.:) Kazdy cloviecik je iny, jedinecny.....nas v mnohom narocny, ale zase je to na nom vidno, ze je tak vela noseny. 8) Nech ste stastni. :br
Celý život žiadne hranice.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od dgm »

Jituli, moc pekna fotka.
Krasny dite, krasna maminka :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Lumoska: to jeho spinkani se zatim kazdy tyden meni .. Ale to ze spi jak v satku, tak v posteli i v kocarku je vyhoda!

Ja zacala na bricho cvicit hned po cisari podle rad rehabilitacni sestry, takze rozestup mam max 0,5 cm, to je snad uz normal:-) ale musim taky cvicit, chystam se na vsude opevovane cviceni s Jillian, tak uvidime:-)

Dgm: diky:-)!!!

Jinak vikend byl ve znameni oslav a jidla:-)))) nastesti vaha nesla nahoru , ale bohuzel ani dolu:-D

Navic dnesni noc skoro probdela a venku chladno, takze chut mam spis na poradnou fazolovou polivku nez na rajce:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od Pavluska »

Jituš, a jak se pozná a měří takový rozestup? V tom jsem furt nepolíbená. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Pavli, napriklad v leze na zadech das nohy "flex" a zvednes hlavu z podlozky a prsty nad pupikem nahmatas jak mas moc prime brisaky od sebe!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od lumoska »

Haha...4 cm a 9 mesiacov po porode. :-(
co uz...isla som z 70 cm na 140 cm - obvod brucha.
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Lumoska: tak obvod bricha jsem nemerila, ale oproti prvnimu tehotenstvi bylo mensi a jen dopredu, tak mozna ty svaly nedostaly tak zabrat:-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Jitulinda...tak a od teď pěkně syrově :-)

Příspěvek od jitulinda »

Kojime na verejnosti.....ale tajne:-)
Přílohy
image.jpg
(635.78 KiB) Staženo 2 x
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Odpovědět